Tanie-Konto.pl · Alior · Konto Kantor dla spłacających kredyty we frankach

Konto Kantor dla spłacających kredyty we frankach

Opinie (2)

alior bank

Ustawa antyspreadowa weszła w życie i klienci mogą spłacać kredyty walutowe bezpośrednio w walucie, w jakiej zostały zaciągnięte. Mogą wpłacać gotówkę w kasach banków lub dokonywać przelewów. Jednym z banków, które pierwsze wyciągnęły do klientów rękę, był Alior Bank – bank „z wyższą kulturą bankowości” zaoferował Konto Oszczędnościowe Kantor.

Konto Kantor funkcjonuje na rynku już od pewnego czasu, ale teraz – po podpisaniu przez prezydenta przepisów antyspredowych i pierwszych sygnałach z kłopotami z nabyciem franków w kantorach – Alior Bank obniżył do 0,8 proc. marżę transakcyjną przy zamianie złotówek na franki szwajcarskie.  Co to oznacza? Jeżeli kurs na rynku międzybankowym, używany do zamiany waluty pomiędzy bankami, będzie wynosił np.: 3.70 kurs dla klienta Alior Banku będzie się różnił o zaledwie 2-3 grosze. Patrząc na poziom spreadów w bankach, jest to niewątpliwie korzystna oferta! Oszczędności na każdych 500 CHF mogą sięgnąć nawet 100 złotych (zależą przede wszystkim od spreadu w banku, w którym spłacamy kredyt). Dodatkowym bonusem jest to, że pieniądze zgromadzone na koncie są oprocentowane (obowiązuje kapitalizacja dzienna).

Jak działa Konto „Kantor” w Alior Banku?

Każda wpłata gotówkowa lub przelew na konto „Kantor” zamieniana jest automatycznie na franki szwajcarskie po preferencyjnym kursie. Właściciel konta może dokonywać wielu wpłat dowolnych kwot (to ogranicza ryzyko kursowe). Wypłacić środki z konta można gotówką lub przelewem do innego banku. Koszt przelewu - 5 PLN (maksymalna wielkość płatności to 5 tysięcy złotych). Konto Kantor prowadzone jest bezpłatnie.
Konto Kantor dla spłacających kredyty we frankach - Alior - Oceń to konto poniżej:

Ocena konta:
2.5 na 5
2 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (2 komentarzy) :

 1. adaaaas
  adaaaas
  02.09.2015. 10:27

  dobry pomysł

  Według mnie takie konto jest to dobry pomysł , sam korzystam z kantorów internetowych, wg mnie najlepszy jest ten i jestem bardzo zadowolony , kantory on line mają lepsze kursy niż te stacjonarne i nawet nie trzeba wychodzić z domu aby wymienić pieniądze.

 2. luki
  luki
  25.01.2015. 14:10

  alior bank konto wyższej jakości się nie opłaca

  Alor bank ma debilną ofertę konta wyższej jakości , nie pod względem opłat lecz wymogu jaki oferuje by mieć je za zero.Po pierwsze trzeba zauważyć , że wymóg 2500zł. jest zbyt wysoki uważam ponieważ jak dali konto w sync za zero tak samo to tam nie trzeba mieć wpływu żadnego by mieć je za zero , kartę za zero+darmowe przelewy natychmiastowe.Więc alior sync jak stworzyli to mają lepsze warunki niż u siebie ,po drugie jednym z wymagań by konto osobiste mieć prawie bezpłatne jest wpływ z innego konta 200zł. a i tak płacisz gorzej bo wpływ jest nieznacznie wyższy.Mogli by więc coś spuścić za ten wpływ ,w koncie rozsądnym masz wpływ min. 500zł. i płacisz za konto.Załóżmy że ktoś ma wyższy wpływ na konto niż 500zł. a wpływ nieznacznie różni się od płatności miesięcznej kartą 700zł. w wyższej jakości.I jeżeli ktoś ma trochę niższy lub wyższy wpływ na koncie rozsądnym , i tak płaci.Debilne rozwiązanie tego banku , ponieważ sam stworzył coś lepszego czyli sync niż sam oferuje.Już lepiej się przenieść do T UB , tam przynajmniej na razie chamstwo alior banku nie dociera a minus to nadal jesteś ich klientem.


Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: