Konto Wyższej Jakości

Dodaj do porównywarki

Czy Konto Wyższej Jakości Alior Banku jest w 100% za 0 zł? Reklamy nie kłamią? Ukryte opłaty nie istnieją? Sprawdźmy jak to jest naprawdę.

Alior Bank przygotował dla swoich klientów nowy rachunek – Konto Wyższej Jakości. Jest to rachunek całkowicie bezpłatny. Jednak podstawowym warunkiem by tak się stało są comiesięczne wpływy w wysokości 2500 zł lub – ewentualnie – wykonanie transakcji bezgotówkowych za 700 zł. Co jeszcze Alior Bank dodaje do swojej sztandarowej usługi?

Konto Wyższej Jakości – podstawowe opłaty i prowizje

Zobaczmy jak wyglądają podstawowe opłaty Konta Wyższej Jakości:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Alior Bank
Nazwa konta
Konto Wyższej Jakości
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
12 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
wpływ na konto w wysokości min. 2500 zł lub dokonanie transakcji kartą za min. 700 zł w miesiącu
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
karta bezwarunkowo darmowa
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
2% dla nowych Klientów (przez 3 miesiące)
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Konto Wyższej Jakości Alior Banku kusi brakiem wielu opłat, w tym:

•    darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów na świecie i w Polsce;
•    bezpłatnym wydaniem karty do konta;
•    darmowymi zleceniami stałymi, poleceniami zapłaty, przelewami europejskimi i zagranicznymi;
•    brakiem opłat za przelewy krajowe (zarówno internetowe, jak i telefoniczne lub w placówce banku);
•    możliwością darmowego korzystania z wpłatomatów.

To, co absolutnie wyróżnia ofertę Alior Banku to bezpłatne przelewy w systemie SORBNET. Tego typu transakcje w innych bankach kosztują przynajmniej kilkanaście złotych. Pamiętajmy jednak, że jest jedno obostrzenie wszystkich tych korzyści – jeśli klient nie dokona w przeciągu miesiąca transakcji kartą w wys. 700 zł lub na jego konto nie spłynie 2500 zł z konta zostanie potrącone 12 zł.

Dodatkowo, Alior Bank gwarantuje brak zmian w cenniku czyli brak opłat przez 5 lat.

Karta płatnicza do Konta Wyższej Jakości

Do konta dodawana jest bezpłatna karta płatnicza. Klienci mogą wybierać spośród kilku rodzajów kart. Dostępne są:

•    karta MasterCard PayPass Debit;
•    karta Debit MasterCard Paypass z funkcją płatności zbliżeniowych;
•    karta Debit MasterCard NFC pozwalająca na dokonywanie transakcji za pomocą telefonu komórkowego;
•    naklejka zbliżeniowa.

Warto zauważyć, że w Alior Banku klienci mogą zmienić za darmo PIN karty – za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Dodatkowe promocje i bonusy

Konto Wyższej Jakości pozwala na dokonywanie płatności w systemie BLIK. Wystarczy posiadanie smartfona. BLIK jest wygodnym i bezpiecznym sposobem regulowania transakcji zarówno w sklepie, jak i w internecie. Dzięki niemu można także wypłacić gotówkę  bankomatu.

Klienci mogą również korzystać z różnych produktów towarzyszących. Ciekawym rozwiązaniem jest np. program rekomendacyjny – można na nim uzyskać 60 zł premii. Godna polecenia jest równie lokata promocyjna z wysokim oprocentowaniem (lokata 4% na 2-miesiące), program rabatowy Mapa Okazji. Nowi klienci mogą także skorzystać z promocyjnego konta oszczędnościowego – jego oprocentowanie jest podwyższone, wynosi 2,25 % w skali roku przez pierwsze 3 miesiące.

Jak można założyć ten rachunek?

Konto można otworzyć wypełniając krótki wniosek na stronie internetowej Alior Banku. Konto można założyć jako indywidualne lub konto wspólne. Procedura kończy się wysłaniem przelewu weryfikacyjnego z innego banku oraz aktywacją poprzez bankowość internetową, czyli żeby założyć konto w Alior Banku, nie trzeba nawet udawać się do jednego z oddziałów – umowę można podpisać online, a potwierdzamy ją dokonaniem przelewu na konto. Można także zadzwonić na infolinię lub złożyć wniosek osobiście w placówce Alior Banku.

Konto Wyższej Jakości – opinie końcowe –  zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta (warunek wpływy min. 2500 zł/miesięcznie lub transakcje kartą za min. 700 zł/miesięcznie);
 • 0 zł za przelewy Elixir dokonywane za pomocą wszystkich kanałów dostępu (internet, telefon, placówka), przelewy natychmiastowe, przelewy europejskie i zagraniczne;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie;
 • gwarancja braku opłat przez 5 lat;

WADY:

 • zwolnienie z opłat jest warunkowe (co miesiąc na konto musi wpływać 2500 zł lub musimy dokonać transakcji karta za min. 700 zł w miesiącu) konto staje się bardzo drogie (12 zł/miesiąc);


Konto Wyższej Jakości w Alior Banku niewątpliwie ma wiele zalet. Jest to konto całkowicie darmowe (prowadzenie, karta, wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie). Bezpłatne są też wszystkie kanały przelewów (przez internet, telefon, w oddziale), a także przelewy SEPA czy zagraniczne. Konto ma też wiele produktów towarzyszących jak: bardzo funkcjonalna bankowość elektroniczna, płatności NFC, program rabatowy.  Bezpłatne, mamy wszystko przez co najmniej 5 lat.

Negatywne opinie? Alior Bank dba zwłaszcza o aktywnych klientów, dla których jest głównym bankiem. Konto Wyższej Jakości podobnie jak Konto Rozsądne przeznaczone jest dla osób, które zamierzają przelewać na ROR Aliora, swoje dochody. Tego typu rachunek nie przyda się studentom lub bezrobotnym. Tylko ci, którzy co miesiąc generują dochód w wysokości min. 2500 zł mogą cieszyć się ze wszystkich korzyści oferowanych przez Alior Bank. Ewentualnie można „ratować się” comiesięczną transakcją kartą płatniczą – musi ona jednak wynosić 700 zł. Tego typu warunki nie dla każdego są dostępne.

Jeśli interesuje Ciebie kredyt lub pożyczka w Alior Banku, sprawdź jaką ma opinie w Alior Banku kredyt gotówkowy lub też kredyt konsolidacyjny.

Opinie użytkowników konta i recenzje

Jakie są wasze opinie o koncie Wyższej Jakości w Alior Banku? Naprawdę nie ma żadnych opłat za prowadzenie konta i przelewy?? Polecacie to konto? Warto założyć?

W jakich sytuacjach i dla konto Konto Wyższej Jakości będzie się sprawdzało najlepiej?

Prosimy o Wasze recenzje i opinie o tym koncie Alior Banku.

5.5 Ocena Łączna
4 opinie
Konto Wyższej Jakości

Konto Wyższej Jakości to oferta godna polecenia aktywnym klientom, (regularne wpływy na konto lub transakcje kartą).

7.7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7
Bankowość internetowa i mobilna
9
Promocje i bonusy
7
4.8Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3.7
Bankowość internetowa i mobilna
6.5
Promocje i bonusy
4.2
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
6 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Mark 14 lipca 2017 12:00
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Promocje i bonusy
  10

  Tyle kłopotów co w Alior Banku nie miałem przez 11 lat w BPH. Stanowczo odradzam konto w tym banku. Podwójne księgowania obciążeń, kosmiczne odsetki od salda debetowego /25% !!!/ i opłata stała 100 zł za gotowość – co w BPH było za darmo !, raz zapłaciłem za granicą ich kartą – spread 15% ! – tragedia, oferują lokaty na 1% ale już pożyczki /promocja 17%/ – lichwa !, wszystkie produkty banku najdroższe na rynku, obsługa infolinia fatalna nic nie można załatwić, produkty banku można kupić łatwo /na telefon lub w internecie bez zbędnych formalności i podpisów natomiast żeby się wycofać lub spłacić przed terminem to już droga przez mękę – osobista wizyta w banku i spędzona godzina na klikaniu na komputerze przez obsługę.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  pawelex 25 maja 2017 16:53

  Kupiłem kiedyś w MediaMarkt przedmiot na raty 0% (bank BPH). Spłaciłem wszystko ponad 7 lat temu. Temat zamknięty. W kwietniu b.r. otrzymałem powiadomienie o zadłużeniu na koncie karty kredytowej – ubezpieczenie karty za IV.2017 w kwocie 2,50 PLn. Dzwonię na Infolinię i wspólnie dochodzimy do tego, że nigdy karty nie miałem, ani w BPH, a już napewno nie w aliorze. Kilka telefonów ( droższych wielokrotnie od tych 2,50) i w końcu słyszę ,że to ich pomyłka i będą zwracali kasę klientom. Wysłąłem dla świętego spokoju wymówienie , zamknięcie konta ( choć go nie zakładałem – Kolejne koszta) poleconym. Żadnego odzewu……oj przepraszam jest odzew ….właśnie przyszło zawiadomienie o zadłużeniu ….wynosi teraz 5 Pln , ubezpieczenie karty za maj! TRAGEDIA nie bank!!! Odradzam każdemu.

 3. Odpowiedz
  j-23 12 marca 2017 14:15
  3.3
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Promocje i bonusy
  50

  W 2009 roku załozyłem konto ROR w Alior Banku – warunki dobre – 3zł za kartę, lokata nocna – z której zwracało sie za korzystanie z karty. Po kilku latach: opłata 6 zł za kartę, brak od kilku lat lokaty nocnej, transfer konta – 150 złotych dla starych klientów. Tu widać, gdzie maja swoich obecnych klientów – w poważaniu;) Dla zasady pójdę gdzieś indziej.

  Co do kredytu i obsługi – biorąc drobną kwotę 20 000 pani z okienka naciągnęła mnie na ubezpieczenie ok 2,5 tys. kłamiąc (nie mówiąc całej prawdy o jego zakresie).

  Dobra rada – nie przywiązujcie się do banków. Warto mieć ze 2 konta, i gdy któryś z banków zmienia na niekorzyść warunki umowy – wypowiedzieć ją i szukać nowego na rynku – zawsze jest jakaś promocja.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  igor 4 marca 2017 17:10

  Jakie jest wasze zdanie na temat konta wyższej jakości moim zdaniem pomysł dobry ale wykonanie kiepskie.W normalnym koncie przelewasz na konto 500złw rozsądnym i osobistym i płacisz za wyciągi z konta ,bankomaty ,wydruk z bankomatu,przelewy natychmiastowe ,za nie podjęcie zamówionej gotówki w pln i nie tylko i tak dalej w wyższej jakości musisz spełnić wymóg zapłacić kartą 700zł. to jeden z ich wymogów i masz to wszystko za darmo.Moim zdaniem trochę bez sensu prawda? ale to nie ja ustalam hehe nie wiem kto wymyślał moim zdaniem trochę głupią ofertę jeśli chodzi o to

 5. Odpowiedz
  luki 4 lutego 2017 16:47
  3.5
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Promocje i bonusy
  90

  Alor bank ma debilną ofertę konta wyższej jakości , nie pod względem opłat lecz wymogu jaki oferuje by mieć je za zero.Po pierwsze trzeba zauważyć , że wymóg 2500zł. jest zbyt wysoki uważam ponieważ jak dali konto w sync za zero tak samo to tam nie trzeba mieć wpływu żadnego by mieć je za zero , kartę za zero+darmowe przelewy natychmiastowe.

  Więc alior sync jak stworzyli to mają lepsze warunki niż u siebie ,po drugie jednym z wymagań by konto osobiste mieć prawie bezpłatne jest wpływ z innego konta 200zł. a i tak płacisz gorzej bo wpływ jest nieznacznie wyższy.Mogli by więc coś spuścić za ten wpływ ,w koncie rozsądnym masz wpływ min. 500zł. i płacisz za konto.Załóżmy że ktoś ma wyższy wpływ na konto niż 500zł. a wpływ nieznacznie różni się od płatności miesięcznej kartą 700zł. w wyższej jakości.I jeżeli ktoś ma trochę niższy lub wyższy wpływ na koncie rozsądnym , i tak płaci.Debilne rozwiązanie tego banku , ponieważ sam stworzył coś lepszego czyli sync niż sam oferuje.Już lepiej się przenieść do T UB , tam przynajmniej na razie chamstwo alior banku nie dociera a minus to nadal jesteś ich klientem.

  + ZALETY: wysokie wymagania do zwolnienia z opłat
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Boczniak 4 stycznia 2017 18:19
  2.3
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Promocje i bonusy
  20

  Zostałem przeniesiony do AliorBank z BPH bez mojej zgody. Usłyszałem że tak jest, że mogą i nie mam na to wpływu. Zanim zdążyłem zamknąć konto miałem już 105 zł kosztów dodatkowych za 3 telefony które od nich odebrałem (w każdej rozmowie słyszałem że więcej kosztów nie będzie). Z BPH przez 12 lat nikt do mnie nie wydzwaniał a jak już to nigdy nie zapłaciłem za to ani grosza.
  Wolę banki w których obie strony są partnerami a nie takie w których bank wymyśli a klient musi.
  PS. Mam nadzieję iż będzie więcej pozwów przeciw bankom które umowy zawierane z klientami piszą tylko pod siebie.
  NIEPOLECAM, reklama to nie wszystko.

  - WADY: drogo
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj Teraz
  0