Promocja zakończona

Bliskie Konto Pocztowe

Załóż Konto
+ 5% zwrotu za zakupy kartą (max. 200 zł)
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki

Czy Bliskie Konto Pocztowe jest rzeczywiście w 100% darmowe? Czy jednak istnieją ukryte opłaty i haczyki. Zobacz naszą analizę i opinie użytkowników.

Bank Pocztowy przygotował dla klientów konto internetowe, niemal darmowe. Niemal, bo trzeba płacić za konto (jeśli nie uda nam się wyrobić min. limitu transakcji kartą), i niezwykle trudno jest uniknąć opłat za wypłacanie gotówki z bankomatów.

Ale jeśli ktoś chce mieć naprawdę konto darmowe w Banku Pocztowym, może się postarać: gotówkę można bez prowizji wypłacać w licznych placówkach Poczty Polskiej (minus to kolejki!).

Bank Pocztowy cieszy się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na bardzo łatwy dostęp do szeregu placówek. Bliskie Konto Pocztowe może być opłacalny dla tych, którzy lubią czytelne oferty oraz chcą załatwiać wszystkie codzienne sprawy w jednym miejscu.

Bliskie Konto Pocztowe – podstawowe opłaty i prowizje

Jakie korzyści przygotował Bank Pocztowy dla swoich klientów?

•    brak wymogu minimalnych dochodów;
•    darmowy dostęp do kona przez internet, telefon oraz w oddziałach;
•    bezpłatne prowadzenie i otwarcie rachunku.

Jak wygląda tabela opłat i prowizji jeśli chodzi o Bliskie Konto Pocztowe?

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Bank Pocztowy
Nazwa konta
Bliskie Konto Pocztowe
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł lub 10 zł lub 5 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
2,5 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
karta bezwarunkowo darmowa
Darmowe bankomaty
PKO BP, BZ WBK
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
5 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
1% min. 5 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
oprocentowanie do 1,25%
Konto walutowe
brak

Co jest darmowe dla użytkowników Bliskiego Konta Pocztowego, a za co przyjdzie nam płacić?

Prowadzenie konta jest bezpłatne pod warunkiem dokonania płatności kartą na łączną kwotę  minimum 300 zł w miesiącu.
Jeśli łączna kwota transakcji wyniesie mniej niż 300 zł w danym miesiącu, wówczas opłata za prowadzenie konta wyniesie aż 10 zł (dla Seniorów 65+ opłata za prowadzenie konta wyniesie 5 zł).

Bezpłatne są krajowe przelewy internetowe. 0 złotych kosztują również przelewy wykonywane przez automatyczny serwis telefoniczny. Ale już przelewy realizowane przy pomocy konsultanta infolinii są płatne. Tyle samo kosztują przelewy zlecane w placówce banku czy na poczcie. Za pośrednictwem Internetu można też bezpłatnie definiować i zmieniać zlecenia stałe.

Niestety, minusem są płatne zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty (2,5 zł). Przelewy krajowe dokonywane w placówce wiążą się z opłatą w wysokości 2,5 zł. Telefoniczny przelew krajowy to koszt 1,5 zł.

Czy karta do konta ZawszeDarmowego jest darmowa?

Karta płatnicza wydawana jest bezpłatnie. Można za jej pośrednictwem dokonywać płatności zbliżeniowych. Wiąże się z nią również usługa Cash Back – pozwalająca na wypłacenie gotówki w kasie sklepu lub w restauracji. Karta jest bezwarunkowo darmowa. Karta MasterCard pozwala na dokonywanie płatności przez internet.

Dodatkowe korzyści

Bank Pocztowy przygotował dla klientów program „Same Korzyści”. Przystąpienie do niego pozwala na uzyskanie 5% zwrotu kwoty płatności dokonanych kartą wydaną do konta osobistego (maks. 200 zł/rok).

Warunki i opłacalność programu “Same Korzyści” została przeanalizowana w tym artykule.

Jak otworzyć konto w Banku Pocztowym

Do założenia rachunku wystarczy dowód osobisty. Konto dostępne jest dla wszystkich obywateli polskich (klienci zagraniczni muszą okazać paszport). Żeby aktywować rachunek wystarczy złożyć wniosek przez internet, zadzwonić na infolinię lub udać się do placówki. Co ciekawe, wniosek o otwarcie konta może przynieść także listonosz.

Opinie końcowe –  zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za  użytkowanie karty;
 • 5% zwrotu za zakupy kartą w programie “Same Korzyści”;
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty na Poczcie i w placówkach Banku;

WADY:

 • 10 zł za prowadzenie konta – chyba, że klient będzie dokonywał za jej pośrednictwem codziennych zakupów lub w przeciągu miesiąca dokona transakcji na min. 300 zł;


Jak widać, Bliskie Konto Pocztowe całkowicie bezpłatne nie jest. Miesięczny koszt użytkowania równy 10 zł to dużo, także limit uprawniający do zwolnienia z tej opłaty nie należy do najniższych.

Bardzo irytuje brak aplikacji mobilnej, co dzisiaj jest standardem jeśli chodzi o bankowość.

Opinie i recenzje użytkowników

Bardzo mocno prosimy użytkowników Bliskiego Konta Pocztowego o opinie i recenzje. Polecacie to konto? Jakie jeszcze zalety/wady Wy zauważaliście podczas jego użytkowania? Komu warto założyć właśnie to Konto w Banku Pocztowym?

 

 

5 Ocena Łączna
9 opinie
Bliskie Konto Pocztowe

5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
6
Bankowość internetowa i mobilna
3
Dodatkowe korzyści
6
5.3Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4.6
Bankowość internetowa i mobilna
5.8
Dodatkowe korzyści
5.7
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
11 komentarzy
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Pawel 10 stycznia 2018 22:18

  Odradzam wszystkim ten Bank. Posiadalem kredyt ktory splacilem w calosci okazalo sie ze brakowalo 140 zl do jego zamkniecia. Bank nie poinformowal mnie o tym az urosly odsetki do 1100 zl. Na szczescie jest w Polsce instytucja Rzecznika Finansowego ktora wyprostowala ta instytucje a pracownicy tego banku maja zerowa wiedze na temat powszechnie obowiazujacych przepisow. Obecnie nadal przepycham sie z tym Bankiem i niedlugo ufowodnie im jak bardzo sa nikompetentni. Bank niewykwalifikowanych ludzi zero profesjonalizmu. Tragedia zaden produkt nie jest konkurencyjny. Odradzam

 2. Odpowiedz
  lilly 5 maja 2017 10:48
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Jak długo się czeka na założenie konta w banku pocztowym i od kiedy ono będzie dostępne po złożeniu wniosku

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  kasia 21 kwietnia 2017 15:51

  Dien dobry.
  Posiadam “KONTO OSZCZEDNOSCIOWE” . W placowce banku pocztowego udzielono mi informacji gdyz do tego konta nie ma kart. Zas z zapisku powyzej o podstawowych cechach konta wynika iz mozna posiadac karte platnicza.? CZY TAK?
  Prosze o informacje o oplatach z tej karty, gdzie i jak mozna zglosic chec posiadania karty do tego konta, skoro w placowkach nie udzielaja takiej mozliwosci.
  Dziekuje
  kasia

 4. Odpowiedz
  MarcinzKrakowa 19 kwietnia 2017 23:31
  3.15
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  60

  Konto jest ok. Zakupy za 300 zł i wszystko za darmo. Uciekłem z Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Tam był dramat z obsługą i kosztami do 21 zł!

  Tutaj jeśli nie zrobię limitu zakupów w miesiącu naliczają jedynie 5 zł.

  Reasumując:

  Mam dwa konta u nich i synowi też założę.

  + ZALETY: Prawie za darmo. Te 5 zł czasem (ja nie miałem jeszcze jest ok) Nawigacja, autoryzacja. Każdy to ogarnie Darmowe bankomaty Cash4You są wszędzie, ale Bank Pocztowy ma tak kiepską mapę na swojej stronie, że trzeba samemu szukać. Zazwyczaj oznakowane są jako ING, bo tamten bank też obsługują.
  - WADY: Jak jest awaria to potrafi trwać dwa tygodnie. Ostatnio były dwie. Usunęli bankomaty BZWBK oraz PKO bez prowizji. Darmowa wypłata na dowód na poczcie. I stoisz godzinę w kolejce ;) Kiepski PR. Jak mają awarie, to piszą że jej nie ma. W czasie awarii strona działa i blokuje się dostęp do konta po 3 wpisach pinu, bo system nie wie że jest awaria.
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  anonim 3 marca 2017 15:28
  3.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  Założyłem konto prywatne i firmowe. Póki co jestem zadowolony. Miesięcznie stałe opłaty 5-19zł w zależności czy się spełni warunki. Poza tym wszystko inne darmowe. Przelewy szybko dochodzą i wychodzą. System dobrze działa. Nie jest to może szczyt marzeń jeśli chodzi o Bank, ale jeśli chce się być pewnym miesięcznych kosztów, bez udziwnień jak w innych bankach (tj. płatności za SMS, wpłaty, wypłaty, bankomaty, itp.) to ten bank na początek jest OK.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  pakos 16 lutego 2017 10:40
  3.3
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  70

  Konto posiadam od prawie roku i mogę polecić – proste i darmowe.

  Z minusów brakuje np. potwierdzenia transakcji sms (po przyjściu przelewu) czy np samodzielnej zmiany limitu transakcji oraz za brak możliwości zmiany nazwy skrótów przelewów zdefiniowanych . Minus za brak możliwości szybkiego płacenia w Payu i visa nie bardzo działa w płatnościach internetowych.

  Plus za proste konto internetowe, za brak opłat za przelewy, prowadzenie i kartę płatniczą.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  kolia 1 lutego 2017 08:43
  3.3
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  70

  A ja mam od roku w Banku Pocztowym. Bankowość elektroniczna za darmo. Jestem bardzo zadowolona. Obsługa internetowa prosta i logiczna,a w moim wieku to ważne, bo bałam się, że będzie to trudno obsłużyć. Polecam. Zakładałam w Łodzi 15 minut i miałam dostęp do wszystkiego.Wcześniej miałam w PKO, gdzie płaciłam ok. 17 zł za konto! A teraz też mam bankomaty PKO tylko już za konto nie płacę.

  Pomocne(0) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  martha 21 stycznia 2017 20:42
  1
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  10

  Kazda operacja to kwota 5 zł, prowadzenie konta internetowego płatne, ciagłe czekanie na pieniądze przelane kilka dni wcześniej.
  Właśnie wczoraj zmieniłam bank. Nareszcie!!!
  Pocztowego NIE POLECAM!

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  oko 19 stycznia 2017 21:46
  1.3
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  40

  Bankowość internetowa jest po prostu żałosna, częste awarie, przelewy, które się nie wykonują, opóźniona często o kilka dni historia korzystania z karty płatniczej.

  - WADY: słaba bankowość internetowa awarie
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  ala 3 stycznia 2017 06:41
  3.65
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  90

  Samodzielnym, internetowym polecam Bank Pocztowy. Bez prowizji za prowadzenie konta, zero za przelewy przez internet, podgląd wszystkich umów (ROR, konta oszczędnościowe, lokaty, kredyty, inwestycje, ubezpieczenia)i operacji. Za kartę jest 4 zł miesięcznie i w tym tylko dwie wypłaty w dowolnym bankomacie, ale udaje się uniknąć kolejnych prowizji wypłacając gotówkę przy okazji zakupów – cash back. No i zawsze można wypłacić za darmo na poczcie w specjalnie wydzielonym okienku. W wersji dla wygodnych – listonosz przyniesie pieniądze pod wskazany adres, emerytom i rencistom też za darmo.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  lucyna 19 kwietnia 2016 10:10
  2.65
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  50

  Na tą chwilę bank posiada bezprowizyjne bankomaty wyłącznie sieci planet cash przy supermarketach. Pozostałe niestety płatne 5 zł . Zachęcają do opłacania abonamentu miesięcznego 5 zł aby mieć darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów. Tylko co komu z tego gdy wypłaca z konta raz w miesiącu? Na to samo wychodzi. Pozostaje stanie przy okienku pocztowym.

  - WADY: bankomaty
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj Teraz
  0