Tanie-Konto.pl · Bank Zachodni WBK · Konto Godne Polecenia

Konto Godne Polecenia

Opinie (41)

bzwbk

Konto BZ WBK Godne Polecenia to propozycja dla osób, które bardzo często posiadają konieczność korzystania z dostępu do swoich finansów, bez znaczenia, czy chodzi jedynie o ich kontrolowanie, czy o zlecanie dyspozycji przelewów. Charakteryzuje się ono bardzo wieloma możliwościami, których wymaga się od dobrych kont, z których większość jest dostępna bez jakichkolwiek opłat. BZ WBK to przecież jeden z największych banków na polskim rynku mogący pochwalić się wieloma placówkami, licznymi bankomatami oraz innowacyjnym podejściem do bankowości elektronicznej, korzystanie z jego produktów jest więc niemal intuicyjne.

Porównanie opłat Konta Godnego Polecenia

Banki, które starają się zainteresować nowych klientów kontami osobistymi podkreślają przede wszystkim oszczędności, jakie wspomniane konta generują. BZ WBK również nie musi niczego się wstydzić, osoby, które zainteresują się Kontem Godnym Polecenia nie będą bowiem zmuszone do uiszczania kolejnych opłat.

Konto Godne Polecenia - podstawowe opłaty
Prowadzenie konta [zł/miesiąc] 0
Przelew przez Internet [zł] 0
Dostępne kartyMasterCard PAYBACK Omni, MasterCard Omni
Opłata za użytkowanie karty MasterCard Omni [zł/miesiąc]7
Bankomaty darmowe (bez prowizji)Bank Zachodni WBK i PKO BP
Wypłaty z innych bankomatów w Polsce1 zł - Bank Millenium
5 zł - pozostałe
Wypłaty z bankomatów za granicą5 zł
Wpłaty darmowe gotówki (bez prowizji)oddziały BZ WBK i placówce partnerskie BZ WBK
Pełna tabela opłat i prowizji

Załóż Konto
Zobacz Szczegóły

Bezpłatne jest w związku z tym nie tylko założenie i prowadzenie konta, ale także korzystanie z karty zbliżeniowej umożliwiającej nam korzystanie z usług dodatkowych takich, jak choćby możliwość sprawdzenia salda w czasie wizyty w bankomacie.

Na dodatkowe koszty nie narazi nas również wniosek o wydanie naklejki zbliżeniowej, dokonywanie przelewów przez Internet, wpłacanie pieniędzy w oddziałach banku oraz korzystanie ze specjalnych wpłatomatów występujących nie tylko pod szyldem BZ WBK, ale i Kredyt Banku.

Nic nie kosztują też zlecenia stałe i polecenia zapłaty oraz smsKody, które wykorzystuje się, aby autoryzować przelewy internetowe.

Osoby korzystające z Konta Godnego Polecenia mogą też wypłacać za darmo pieniądze z bankomatów BZ WBK, PKO BP oraz Kredyt Banku.

Nie oznacza to jednak, że bezpłatna jest każda wykonywana przez nas operacja. 7 złotych to opłata za przelew złożony w placówce BZ WBK w systemie ELIXIR, 1 PLN trzeba zapłacić za korzystanie z bankomatów sieci Millenium, a 5 złotych kosztują nas wypłaty wykonywane z wykorzystaniem innych bankomatów w kraju oraz wszystkich bankomatów za granicą. Kosztowne jest też wygenerowanie nowego numeru PIN w siedzibie banku, za usługę tę zapłacimy bowiem 9 złotych.

Dodatkowe możliwości

Osoby korzystające z Konta Godnego Polecenia automatycznie zyskują dostęp do aplikacji BZWBK24 dającej im nie tylko możliwość sprawdzania stanu rachunku, ale i wykonywania operacji bankowych. Ciekawym rozwiązaniem są także zniżki , na które można liczyć tak w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych oraz dodatkowe punkty uzyskiwane przez osoby uczestniczące w programie PAYBACK (dotyczy posiadaczy karty debetowej MasterCard PAYBACK Omni).

Konto Godne Polecenia - Bank Zachodni WBK - Oceń to konto poniżej:

Ocena konta:
2.65 na 5
6 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (41 komentarzy) :

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >>
 1. esu
  esu
  27.03.2015. 11:47

  O koncie i opłatach za kartę.

  Czytam opinię tutaj i nie wiem rzeczywiście skąd wy bierzecie swoje informacje wprowadzając ludzi w błąd. Nigdy, nigdzie w żadnych umowach, regulaminach nie było wymogu zasilania konta żadnymi kwotami. Karty miały być za darmo, choć nie dano gwarancji do kiedy (co już powinno wzbudzić podejrzenia). Wprowadzenie opłaty było chamskie, to fakt, bo wielu ludzi nie sprawdza e-poczty z banku non stop (jest jej po prostu za dużo), a ciągłe logowanie też kosztuje czas. Z kolei SMS ze stanem konta jest zdaje się płatny, więc można przegapić wysysanie kasy. Na szczęście jakimś cudem akurat otwarłem e-mail z banku i zrezygnowałem w porę z karty. Więc pamiętajcie opłaca się sprawdzać pocztę z banku jeśli np. robimy przelew to przy okazji warto zajrzeć.

  Jeśli nie znacie sztuczek banków to pamiętajcie, że trzeba być przygotowanym na to, że nowo reklamowane jako darmowe konto, po jakimś czasie przelewania na nie mnóstwa pieniędzy przez hordy ludzi przechodzi w etap golenia. Najczęściej jest to opłata za kartę. Warto więc zrezygnować z niej jeśli nie będziecie kontrolować przez dłuższy czas stanu konta, ani z niego korzystać. Jeśli ktoś ma słaby dostęp przez internet to niech bierze druki z bankomatu (to nic nie kosztuje) i porównuje. Wprowadzanie opłat po pewnym czasie, to stała praktyka w tej chwili w Polsce. Odpowiada się na nią szukając innego konta, które tych opłat nie ma albo ma niższe. Ja miałem jeszcze konto Inteligo na wszelki wypadek - tam opłata za kartę jest prawie połowę mniejsza - 4 zł a kwota płatności kartą jakich należy dokonać by jej uniknąć też dużo niższa - tylko 100 zł (2 x duże zakupy w Biedronce). Mimo to zdecydowałem się założyć konto T-Mobile. Chyba jedyne, które nie wymaga żadnych opłat za kartę jeśli nie płacisz nią w sklepach. Na razie nie za bardzo mu ufam, więc przelałem tylko troszkę kasy. Karta nie doszła jeszcze po tygodniu, więc zobaczymy jak z tą jakością. Tak czy inaczej cennik do tego konta jest tak korzystny, że jest to aż dziwne. Więc tylko czekać e-maila z banku o zmianie TOIP :), ale do tego czasu można je mieć. Wydanie karty jest przecież darmowe podobnie jak rezygnacja. Założenie banalnie proste - bez wychodzenia z domu i czekania na kuriera (chociaż taką opcję też można wybrać). Jest jeszcze VW Bank co miał nie mieć opłat, ale coś za mało o nim piszą, więc informację mogą być nieaktualne. Z kolei w ING spotkałem się z opisem, że też darmowa karta, ale wszedłem na stronę sprawdzić, bo nie dawno rezygnowałem z konta u nich i nie do końca prawda - trzeba wydać ileś kasy w sklepach.

  Jeśli chodzi o BZWBK to po rezygnacji z karty mimo wszystko jestem nadal zadowolony. Interfejs przejrzysty, informatywny (wykres wydatków na koncie), działa szybko, nie pamiętam żadnych przerw serwisowych. Przelewy bezpłatne, SMS szybkie, kod od razu na początku SMS. Zaufanie nadszarpnięte przez opłaty za karty? Tak, ale dziś już nie ma lepszych banków. Dobrze jest jeśli pieniądze nie znikają same. Konto godne polecenia? Dopóki nie było opłat za kartę to na pewno, ale cieszę się, że nie udało mi się namówić ojca na nie. Bo musiałbym teraz go informować o tym, że musi pójść do Pani w banku i posiedzieć tam trochę, czekając na przyjęcie dyspozycji rezygnacji z karty (niestety nie można z niej zrezygnować przez internet).

 2. stell
  stell
  18.03.2015. 23:30

  7zl

  Czy rezygnacja z konta" godnego polecenia" jest platna?

 3. Godne rezygnacji
  Godne rezygnacji
  13.03.2015. 10:08

  "darmowe konto" ale do opłat

  Wielkie oszustwo banku bzwbk. Miało być wszystko za darmo. Wysłałem reklamacje do banku z treścią ,że nie ma ich czym "chwalić" Nie podpisywałem aneksu do umowy na konto Godne Polecenie , więc nie maja podstaw do naliczeń. Postraszyłem bank Rzecznikiem Praw Konsumenta i pieniądze mi zwracają , tak przynajmniej zadeklarowali ( przysłali SMS z nr 2425 o treści "Informujemy ,że dokonaliśmy zwrotu zareklamowanej opłaty , mimo iż jest zgodna z nasza Taryfa. Prosimy o sprawdzenie taryfy. Pozdrawiamy BZWBK") .

 4. Haa
  Haa
  10.03.2015. 21:56

  godne polecenia

  jutro też zamykam konto. wolę kasę trzymać w domu.i żadnych kont więcej chyba ze bede miec pracę za parę tysi miesięcznie

 5. Anna
  Anna
  07.03.2015. 13:55

  Naciągacze!!

  Założyłam miesiac temu konto - bo darmowe, wszystko miało być darmowe. Doradca przez telefon poinformował mnie, że muszę spełnić warunki: min 1000 zł zasilenie i 300 zł transakcje kartą. Przysłali karte, przysłali tez drugą do naklejenia na komórkę- fajnie. Dzisiaj patrze a z konta pobrali opłatę 7zl !!!! Dzwonię i dowiaduje się, ze jeszcze mi sciagną 3 zl za kartę naklejke, to razem 10zl!!! I że nie musiałam w ogole konta zasilać, nie ma wymogu.... To po co przelewalam dwa razy po tysiąc, zaczął sie kolejny miesiac ????? OSZUŚCI !!!! W dodatku zrezygnować moge tylko w oddziale, ktory jest paredziesiat km ode mnie, mieszlam w malej miejscowości. Granda !!!!

 6. Anonim
  Anonim
  07.03.2015. 09:29

  rozbój w biały dzień

  To jest skandal!!!!Bankowcy skubią nas w biały dzień. Konto bezpłatne to fikcja. Podstawowe konto z podstawową debetówką powinno być bezpłatne, tak jest w normalnych krajach. W Polsce bankowcy skubią nas w obliczu prawa. Właśnie oskubano mnie 7 zyli za karte, którą użyłem w zeszłym roku. Nie polecam konta godnego polecenia.Dzwoniąc na infolinie BZWBK, wciskają ci kita o zaletach posiadania karty oraz innych "bezpłatnych usług", żenada i nieuczciwość.

 7. tom
  tom
  06.03.2015. 18:33

  pazerna szajka

  dzis zauwazylem ze pobrano mi z konta 7 zl. oczywiscie nie za prowadzenie konta bo ono jest darmowe jak to mowi reklama. oplata jest za karte platnicza (od 01.02.2015r). zapewniano mnie przed zmiana na konto godne polecenia ze bedzie ono w 100% darmowe. okazalo sie to naciagactwem. 7zl * 12 miesiecy daje 84zl. do tego co 3 lata oplata za nowa karte 30zl co daje w skali roku 94zl oplat. wychodzi na to ze przecietny klient banku jeden dzien w roku pracuje za darmo muszac oplacic bank ktory ma i tak zyski z tego ze obraca naszymi pieniedzmy zgromadzonymi na koncie. 12 lat bylem klientem banku ale miarka sie przebrala. dziewczyna namawia mnie na mbank. mowi ze nic w nim nie placi od lat i ma darmowe wyplaty ze wszystkich bankomatow w polsce. nie tylko wbk, pko i 1zl za milenium a reszta za 5 zl jak w tym smiesnym banku

 8. Gelo
  Gelo
  06.03.2015. 17:41

  Usuwam konto

  Zakładając konto miało być całkowicie darmowe obrcnie pobierana jest mi opłata łacznie 10zł...

 9. mag
  mag
  06.03.2015. 13:18

  Juz nie "godne polecenia"

  Konto już zamknięte po wprowadzeniu opłaty 7 PLN za kartę. Pazerny dwa razy traci. Konkurencja też wprowadza. Chyba trzeba będzie kasę trzymać w skarpecie. To zaraz sami będą błagać o depozyty. Jak nie będą mieli gotówki na kredyty.

 10. kamil
  kamil
  06.03.2015. 11:36

  koniec z kontem

  Witam, dzisiaj została pobrana opłata za kartę 7zł... kończe już z tym kontem, bo nawet nie raczyli poinformować o opłacie, którą teraz co miesiąc będzie trzeba uiszczać, a konto miało być darmowe... żanada! Jakie polecacie darmowe konto dla studentów? Pozdrawiam

 11. pawe
  pawe
  29.01.2015. 15:35

  opłaty

  juz wiem owszem 7 zł zapłacicie za tzw. "stare" rachunki, takie np. jak ja mam AVOCADO. ale dowiedzialem się ze konwertujac AVOCADO na GODNE POLECENIA unikne tej opłaty i dlatego jutro jadę do placówki, tabela - http://static3.bzwbk.pl/asset/t/a/r/taryfa_dla_ciebie_30580.pdf - prosze mi pokazac oplate 7 zł za prowadzenie czy za karte.

 12. pawe
  pawe
  29.01.2015. 15:19

  tabela opłat

  Gdzie wy macie te 7 zł od 1 stycznia niema zadnej opłaty, opłata jest tylko za kartę gdy nie rozliczymy zadnej transakcji 5 zł lub tylko 1 zł za minimum jedna transakcje, i plus trzeba uwazac z bankomatami bo juz nie sa bezplatne obce.

 13. Dom
  Dom
  29.01.2015. 10:49

  Niegodne polecenia

  Właśnie zaraz idę zamykac te konto w piz**. Jest koniec stycznia, zaraz luty i opłaty za konto już będą NIEGODNE POLECENIA. Po to je zakładałem, bo było bez opłat, więc zamykam, bo nawet jak będę wydawał np. po 10 tys. miesięcznie, to i tak mi nie popuszczą tych 7zł za korzystanie. Kwota 7zł przy 10 tys, pewnie to nic dla wiekszości, ale ja nie podaruję przy takich obrotach i wpływach. Koniec męki z BZWBK i sponsorowaniem gwiazdorzyn z "Holiłudu".

 14. piotr
  piotr
  17.12.2014. 20:30

  oplata za karty od lutego

  Nawet mnie jeszcze nie powiadomili.OD ZNAJOMYCH DOWIEDZIAŁEM SIĘ O TYM.Poszedłem do banku i wszystko się wyjaśniło.JUŻ RAZ ZAŁOŻYŁEM KIEDYŚ DARMOWE KONTO,A POTEM PO JAKIMŚ CZASIE SKUBALI MNIE ZA KARTĘ PÓŁTORA ROKU,A JA NIC NIE MOGŁEM ZROBIĆ BO PRZEBYWAŁEM POZA POLSKĄ.Później jak wróciłem z emigracji i poszedłem zlikwidować konto,to znów zaoferowali mi darmowe.Teraz widzę wracają do starych trików.MOŻE KTOŚ SIĘ NIE ZORIENTUJE I BĘDZIE GO MOŻNA SKUBAĆ JAKICHŚ CZAS.LITOŚCI,GDY TYLE KOINT I KART DARMOWYCH NA RYNKU!!!!!!!!

 15. Bartak
  Bartak
  05.12.2014. 13:01

  Konto Godne Polecenia

  Jest jeszcze 1 wyjście nie jest konieczne zamknąć konto w tym Banku. Bo można np zrezygnować z karty do tego konta. A za zamienne można sobie kupić Kartę Prepaid MasterCard Payback i koszt takiej karty są dostępne od kwoty 15 zł do 30 zł w zależności od rodzaju katy. I przy okazji ta karta nie jest powiązana z naszym ogólnym kontem ror.

 16. Tomek
  Tomek
  05.12.2014. 12:43

  Opłata 7 zł za kartę = Likwidacja konta

  Bank strzelił sobie w kolano
  Opłata 7 zł za kartę od 02-2015 spowodowała że zamykam 4 konta mojej rodziny w tym banku. Jestem klientem od ponad roku żadnych problemów nie miałem ale za obracanie moimi pieniędzmi nie będę dodatkowo płacił.

 17. Rafa
  Rafa
  24.11.2014. 16:24

  Płatne

  Konto Godne polecenia już od lutego 2015 płatne.

 18. Rafa
  Rafa
  24.11.2014. 16:09

  Od lutego zmiany w cenniku

  W lutym Bank Zachodni WBK zmieni cennik. Wprowadzi sztywną opłatę miesięczną w wysokości 7 zł za obsługę karty wydanej do Konta Godnego Polecenia. Przykręci też śrubę klientom korzystającym ze starych pakietów przejętych od Kredyt Banku oraz wprowadzi opłatę za konto Avocado. Kolejny bank podnosi swoim klientom opłaty za korzystanie z podstawowych produktów bankowych. Bank Zachodni WBK poinformował o planowanych na luty 2015 r. zmianach w cenniku. Powodów do zadowolenia nie będą raczej mieli klienci korzystający z flagowego produktu banku - Konta Godnego Polecenia. Bank wprowadzi sztywną miesięczną opłatę w wysokości 7 zł za karty MasterCard Omni i MasterCard Payback Omni. Posiadacze Konta Godnego Polecenia będą mogli wymienić kartę na Visa Sol, która kosztuje 4 zł. By obniżyć tę opłatę do 0 zł trzeba będzie dokonać co najmniej 5 transakcji miesięcznie.

 19. ania
  ania
  14.10.2014. 15:27

  moja recenzja konta

  Polecam to konto wszystkim, którzy cenią sobie wszelkiego rodzaju bonusy i dodatki. Jest tu ich naprawdę sporo. Ciekawą rzeczą jest system zbierania punktów.
  Jeśli masz kartę Mastercard Payback Omni i często płacisz w sklepach właśnie tą kartą, za każdą transakcję naliczają ci się punkty, które potem wymieniasz na nagrody.
  Paleta nagród jest całkiem spora, co dodaje usłudze atrakcyjności. Dostępne są też inne ciekawe usługi. Poza tym konto jest darmowe, nie ma tu żadnych ukrytych opłat.

 20. byy Pracownik
  byy Pracownik
  13.06.2014. 14:30

  Powiem prawdę o koncie :)

  Prawda jest taka, że jedyne konto które opłaca się mieć w tym banku to "Konto Godne Polecenia". Jest darmowe bez gwiazdek i warunków.

  Teraz informacja dla klientów, którzy mają inne konta w tym banku. Warunki się pogorszyły kiedy to Hiszpański Santander kupił BZ WBK.
  Ale... każdy klient może BEZPŁATNIE podkreślam BEZPŁATNIE i bez wykupienia ubezpieczenia zmienić konto na KONTO GODNE POLECENIA (ale doradcy mają z tego korzyści jeśli WCISNĄ wam ubezpieczenie no i przełożeni każą to robić w ten sposób).

  są dwa sposoby:
  1)Można zmienić konto wystarczy tzw. ZGODA DYREKTORA ODDZIAŁU. Wtedy nie trzeba kupić ubezpieczenia na 3 m-ce za 12zł. I zmienia się konto na korzystne.
  2)Wystarczy co najmniej dwa razy zrobić polecenie zapłaty lub zlecenie stałe, bądź raz jedno i raz drugie i też można bez łaski za darmo przekonwertować konto. Wystarczy iść do oddziału i powołać się na ten punkt.

  Jeśli bank nalicza opłaty i robi trudności polecam złożyć skargę w innym oddziale niż załatwiacie sprawę lub zadzwonić na infolinię 19999 i złożyć skargę na Pana czy Panią X w oddziale Y w mieście Z. Wtedy robią totalny armagedon za skargę imienną na danego pracownika, jeśli mówi nieprawdę klientom. (choć bank wymagał od nas naciągania na ubezpieczenia- to taka dygresja)

  Pozdrawiam i zachęcam do KONTA GODNEGO POLECENIA bo naprawdę się opłaca.

  Pracownik

 21. sir
  sir
  02.06.2014. 22:50

  spoko

  Zaraz po t-bank najlepsze konto darmowe,bez jedynek i dwójek u góry.Pozdro.

 22. frajer
  frajer
  09.05.2014. 09:43

  Opinia

  wielka porażka - poczatkowo było o.k. potem cały czs pod górkę. najpierw znikły comiesieczne wydruki, potem opłaty za kartę,nastepnie opłaty za bankomaty - co dalej ??? JA LIKWIDUJE KONTO. OMIJAJCIE TEN BANK Z DALEKA - OSTRZEGAM!!!!!!!!!!

 23. maaMi
  maaMi
  30.04.2014. 02:21

  darmowe konta tylko w reklamach

  dzięki za Wasze opinie, już chciałam się nabrać bo obecnie mam konto w śląskim i 12zł/miesiąc trzymania mojej kasy wydało mi się za drogo, ale wychodzi na to, że wszystkie darmowe konta oferowane przez banki w Polsce kosztują średnio stówę rocznie - w wariancie optymistycznym

 24. as
  as
  03.04.2014. 20:16

  konto

  posiadam konto wydajesz i zarabiasz na dzien dzisiejszy oplata za karte 5zl ubezpieczeni 3zl oplata roczna za karte kredytowa 52zl a jak zakladalem bylo za darmo normalne zlodzieje

 25. zuzka
  zuzka
  03.04.2014. 18:35

  co jest grane?

  Jestem posiadaczką konta w WBK BZ konta "wydajesz i zarabiasz".Od czasu podpisania umowy zmieniono zasady zwrotu pieniędzy za zakupy-dokonano przesiewu-tylko za niektóre i tylko w pewnych punktach.Najmocniejszym argumentem ,który zachęcił mnie do założenia tego konta, w tym banku,był bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów.Nic z tego nie zostało,bez wypowiedzenia warunków zabrano i tę dogodność.Umowę podpisywałam w banku,na papierze,więc oczekuję od banku powiadomienia i wypowiedzenia dotychczasowych warunków w tej samej formie.A bank ma to gdzieś.Wolę płacić za przesłanie mi przez firmę kasy na adres domowy,niż być przymuszanym do utrzymywania bandy naciągaczy.To mówiłam ja:zuzka

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >>

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: