Tanie-Konto.pl · Bank Zachodni WBK · Konto Godne Polecenia

Konto Godne Polecenia

Opinie (78)

bzwbk

Czy Konto Godne Polecenie w BZ WBK jest w 100% darmowe bez opłąt? Czy reklamy nie kłamią? Gdzie jest haczyk? Zobacz naszą analizę i opinie klientów BZ WBK.

Konto BZ WBK Godne Polecenia to propozycja dla osób, które bardzo często posiadają konieczność korzystania z dostępu do swoich finansów, bez znaczenia, czy chodzi jedynie o ich kontrolowanie, czy o zlecanie dyspozycji przelewów. Charakteryzuje się ono bardzo wieloma możliwościami, których wymaga się od dobrych kont, z których większość jest dostępna bez jakichkolwiek opłat. BZ WBK to przecież jeden z największych banków na polskim rynku mogący pochwalić się wieloma placówkami, licznymi bankomatami oraz innowacyjnym podejściem do bankowości elektronicznej, korzystanie z jego produktów jest więc niemal intuicyjne.

Porównanie opłat Konta Godnego Polecenia

Banki, które starają się zainteresować nowych klientów kontami osobistymi podkreślają przede wszystkim oszczędności, jakie wspomniane konta generują. BZ WBK również nie musi niczego się wstydzić, osoby, które zainteresują się Kontem Godnym Polecenia nie będą bowiem zmuszone do uiszczania kolejnych opłat.

Konto Godne Polecenia - podstawowe opłaty
Prowadzenie konta [zł/miesiąc] 0
Przelew przez Internet [zł] 0
Dostępne kartyMasterCard PAYBACK Omni, MasterCard Omni
Opłata za użytkowanie karty MasterCard Omni [zł/miesiąc]7
Bankomaty darmowe (bez prowizji)0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce
Wypłaty z innych bankomatów w Polsce0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą5 zł
Wpłaty darmowe gotówki (bez prowizji)oddziały BZ WBK i placówce partnerskie BZ WBK
Pełna tabela opłat i prowizji

Zobacz Szczegóły


Bezpłatne jest tylko założenie i prowadzenie konta. 7 zł zapłacimy za korzystanie z karty debetowej (MasterCard Omni) umożliwiającej nam korzystanie z usług takich, jak choćby możliwość wypłaty pieniędzy czy sprawdzenia salda w czasie wizyty w bankomacie.

Na dodatkowe koszty nie narazi nas dokonywanie przelewów przez Internet, wpłacanie pieniędzy w oddziałach banku.

Nic nie kosztują też zlecenia stałe i polecenia zapłaty oraz smsKody, które wykorzystuje się, aby autoryzować przelewy internetowe.

Osoby korzystające z Konta Godnego Polecenia i karty Mastercard Omni mogą też wypłacać za darmo pieniądze z wszystkich bankomatów w Polsce.

Nie oznacza to jednak, że bezpłatna jest każda wykonywana przez nas operacja. 7 złotych to opłata za przelew złożony w placówce BZ WBK w systemie ELIXIR, a 5 złotych kosztują nas wypłaty wykonywane z wykorzystaniem wszystkich bankomatów za granicą. Kosztowne jest też wygenerowanie nowego numeru PIN w siedzibie banku, za usługę tę zapłacimy bowiem 9 złotych.

Dodatkowe możliwości

Osoby korzystające z Konta Godnego Polecenia automatycznie zyskują dostęp do aplikacji BZWBK24 dającej im nie tylko możliwość sprawdzania stanu rachunku, ale i wykonywania operacji bankowych. Ciekawym rozwiązaniem są także zniżki , na które można liczyć tak w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych oraz dodatkowe punkty uzyskiwane przez osoby uczestniczące w programie PAYBACK (dotyczy posiadaczy karty debetowej MasterCard PAYBACK Omni).

Załóż Konto na stronie BZ WBK
Konto Godne Polecenia - Bank Zachodni WBK - Oceń to konto poniżej:

Ocena konta:
1.65 na 5
44 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (78 komentarzy) :

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >>
 1. Byy Klient
  Byy Klient
  20.02.2017. 14:24

  Najgorszy Bank

  Ten bank to najgorszy bank. Byłem kiedyś w Kredyt Bank, po przejęciu przez BZ pozostałem. Obsługa nie zawsze wyjaśni wszystkie kwestie albo wszystkiego nie powie.Oprocentowanie lokat dla porównania w ciągu roku 80000 zl 856 zl dla porównania w BOŚ 50000 1184zl różnica jest. Brak zadeklarowanego wpływu gotówki i od razu opłata za prowadzenie rachunku 100% w gorę bez powiadomienia. Ciągła zmiana opłat i prowizji wnet to jak się przyjdzie do Banku to pobiorą prowizje za przebywanie w budynku a oprocentowani lokat znikome. Nigdy bym nie polecił tego Banku nikomu.

 2. Kuba
  Kuba
  24.01.2017. 11:52

  Konto oszczednosciowe

  Konto oszczednosciowe to jakis żart dadza 30gr odsetek a zabiora 1zł za prowadzenie, jednym slowem intere życia

 3. LJA
  LJA
  22.01.2017. 19:44

  Bank wprowadza kolejne opłaty.

  Kiedyś to był dobry bank, a teraz ...

  Opłata za karte 7 zeta na miesiać
  Opłata sa przelew z sms 50 groszy
  Opłata za pobranie pięniedzy w placówce .. tez kilka zeta.
  No porażka. Czas na zmianę banku.

 4. ani
  ani
  20.12.2016. 15:42

  Miesiąc czasu bezprawnie obracają twoją gotówką a ty nic z tego nie masz.

  Jestem klientem tego banku kilka lat ale od niedawna mam gigantyczny problem. Płacąc ich kartami za granicą ich system zaczytuje dostępny limit konta a płatności dokonywane są na kwotę niższą. Jeśli kwoty są zbliżone np różnica 2 euro to nie ma problemu ale jeśli jest inaczej to dostaję po dupie. Przykładowo limit karty to 130 euro a zatankowałam paliwo na francuskiej stacji za 30 euro. Blokują kwotę 130 euro akonto dokonanej operacji a po otrzymaniu informacji ze stacji paliw księgują faktyczną operację 30 euro. Problem jest w tym , że nie odblokowują kwoty limitu 130 euro. Kiedyś zdjęcie blokady następowało po 7 dniach teraz 30 dni to minimum. Kilkakrotnie przez takie księgowania zostawałam bez środków do życia i dobrze, że mogłam od kogoś pożyczyć kilka euro na jedzenie. W tej chwili mam zablokowane przez ten bank ponad 2000 zł, ponieważ według ich procedur mogą tak robić i robią.

 5. Tadeusz
  Tadeusz
  03.12.2016. 13:47

  Nie polecam tego banku.

  Od lat mam w WBK konto. Ostatnio WBK wprowadza dziwne opłaty za usłlugi. Jestem mocno zniechęcony to tego banku. Nie polecam i odradzam. Bede musiał przenieść pieniądze gdzi indziej. Właśnie się zastanawiam gdzie.

 6. uka
  uka
  01.12.2016. 15:48

  Ostatnie pożegnanie

  Jestem klientem tego banku od wielu lat, przez ten czas pozwalałem mu obracać sporymi kwotami, które tam lokowałem. Kiedyś ceniłem ten bank za elastyczność, ale od lat jakość usług jest coraz gorsza i są one coraz droższe. Bank co chwilę zmienia regulamin nie pytając klienta o zdanie. Nie mam czasu i ochoty czytać kolejnych zmian taryf, opłat etc. etc. Nie po to trzymam tam pieniądze. Jako klient zawierałem z nimi umowy na konkretnych warunkach, z których dziś nic już dla mnie nie zostało. Jednokierunkową współpracę możecie sobie... no wiecie :) Nie zasługujecie na żaden szacunek.

 7. Kuba
  Kuba
  24.10.2016. 08:35

  Nie polecam

  Konto posiadam tam już jakiś dłuższy czas. Kiedy nie oszczędzałem nie było problemu ze skubaniem klienta. Teraz kiedy w życiu zmieniły mi się parytety oni zaczęli pobierać opłaty niemal za wszystko. Pewnego razu jedna z kasjerek powiedziała mi, że wypłata gotówki będzie kosztować 5 złotych chyba, ze założę konto "no name" wraz z kartą. A że nie mam zamiaru nosić ze sobą zbyt dużo plastiku podziękowałem. W dodatku ta... - przyznaje atrakcyjna kobieta ;) oznajmiła mi, że bank wprowadzi opłaty także od WPŁAT! gotówkowych. No nie źle ja Wam powierzam gotówkę, Wy ją obracacie, mnożycie i inwestujecie (tak klient nie jest ciemny i wie, że działacie na kapitale klientów) to w dodatku każecie sobie dodatkowo płacić za to, że je Wam daje. Nie tędy droga kochani. W ch**a to ja a nie mnie!

 8. Gregh
  Gregh
  17.10.2016. 10:22

  BZ WBK

  Dziwi mnie tak wysoka pozycja konta BZ WBK. Byłem ich klientem przez 15 lat, ale opłaty które wprowadzili dyskwalifikują ich: 7 zł za kartę, 0,50 zł za przelew i zlecenie stałe, 0,20 zł za każdy sms, brak oprocentowania. Co miesiąc zostawiałem tam 20 - 30 zł za obsługę. Jednym zdaniem jedna z najsłabszych ofert kont internetowych.

 9. Mam tam Konto
  Mam tam Konto
  13.09.2016. 11:08

  A co z premią 100 zł

  Założyłam konto aby dostać premię :) Miała być do końca września 2016 r. Czy ktoś już ją dostał?

 10. Roman
  Roman
  07.09.2016. 15:01

  Żenada.

  zgadzam się z tym co napisali poprzednicy ale dodam i ja swoje małe co nieco. Konto oszczędnościowe jest od tego aby oszczędzać, oprocentowanie śmiesznie niskie ale i z tego grosza postanowili klienta oskubać. Mamy na oszczędnościowym 20 000 zł. W cyklu miesięcznym oprocentowanie wyniesie jakieś 8 zł. Wiadomo, że podatek będzie pobrany w wysokości 1,54 zł ale dlaczego bank za prowadzenie konta oszczędnościowego pobiera złotówkę ? Czyli podatek 1, 54 zł, opłata 1 zł a Ty obywatelu ciesz się tym, że za to, że obracamy twoja kaską dostajesz na czysto 5,50 zł. Nie widzę sensu posiadania konta oszczędnościowego, które zamknąłem, teraz czas na zamknięcie osobistego. Naprawdę nie widzę powodu aby przy takiej konkurencji i walce banków o klienta dawać się skubać. Wpływy 7-8 tysięcy miesięcznie, regularnie zasilane konto oszczędnościowe a tutaj takie numery ? Może kiedyś wrócę jak mój nowy bank wprowadzi opłaty a BZ pójdzie po rozum do głowy.

 11. Papa
  Papa
  06.09.2016. 20:02

  WBK Bank Niegodny Polecenia

  Problem z tym bankiem zaczął się w sierpniu tego roku po wprowadzeniu chyba wszelkich możliwych opłat za wszystko. Nawet za prowadzenie lokaty trzeba tam płacić.
  W połowie sierpnia założyłem więc nowe konto w AliorBanku z 5 letnią gwarancją 0zł opłat. Ponieważ Alior oferuje zamknięcie konta w innym banku dałem swoje pełnomocnictwo aby zamknąć stare konto w WBK. Od połowy sierpnia Alior kilkukrotnie wysyłał monity o zamknięcie konta i za każdym razem WBK odrzucało wniosek (ze względu jak tłumaczyli zły wzór upoważnienia). Dopiero dzisiaj kiedy udałem się do WBK osobiście, po niezłej nerwówie z niekompetentną młodą panią z obsługi i po potrąceniu mi prawie 15zł (usłyszałem, że konto zamykają w ciągu 30dni ale do konta przez ten czas nie będę miał dostępu, mimo tego, że zapłaciłem za te 30dni)udało mi się to dziadowskie konto zamknąć. Szczerze nie polecam tego banku, szczególnie po tym jak zostałem potraktowany dzisiaj. Z pewnością będę ich omijać szerokim łukiem i wszystkim ich odradzać.

 12. Marcin
  Marcin
  04.09.2016. 09:20

  Czas na zmiany...

  ...i jeszcze jedno bo zapomniałem o hicie. Bank nie omieszkał dobrać się do kont oszczędnościowych za które prowadzenie bierze 1 zł. Czyli trzymacie pieniądze na oszczędnościowym, oni tym obracają i zarabiają a Ty obywatelu ?
  W praktyce to wygląda tak - trzymacie 20 000 zł na oszczędnościowym, oni biorą złotówkę, państwo bierze podatek w wysokości 1,65 zł a dla Ciebie obywatelu zostaje miesięcznie z tych 20 000 zł aż 6,02 zł. Niech każdy sam sobie przeanalizuje czy warto tym hipokrytom powierzać swoje pieniądze.

 13. Marcin
  Marcin
  02.09.2016. 10:16

  Czas na zmienę

  Konto godne polecenia było kilka lat temu a teraz jest to konto nie godne polecenia. BZWBK wprowadził jakieś dziwne opłaty a szczytem dla mnie jest opłata za kod sms jeżeli przekroczymy limit niesamowitej liczby 6 kodów w miesiącu. To nie do przyjęcia i ponownie zmieniam konto co robię średnio co 2-3 lata kiedy tylko zaczynają wprowadzać opłaty. Nie polecam, przy obecnej konkurencji zwróćcie się w stronę innych banków.

 14. Anonim
  Anonim
  31.08.2016. 17:22

  Nie polecam

  Konto nie godne polecenia, od 01.08.2016r. jedno z droższych kont na rynku.
  Nie polecam, miałem tam konto przez 5 lat. Teraz zmieniam bank.

 15. FRANZ
  FRANZ
  23.08.2016. 13:08

  LIPA

  Jestem VIP klientem banku od 20 lat , ale to co wymyślają powoduje że przymierzam się do zmiany Banku . Oprócz róznych opłat dodatkowych od dnia 01.08 2016 jakiś DEBIL wprowadził prowizję od wpłaty gotówki przez inną osobę niż właściciel kont. Oczywiście jak zakłada się konto to nic o tym nie mówią.
  Wynoszę się z tego chu..wego banku

 16. rafa
  rafa
  18.08.2016. 21:41

  naciągacze

  konto miało byc darmowe całkowicie, a tu 7 zł co miesiąc za karte, ponoc za to ze nie wyraziłem zgody na otrzymywanie droga mailową i telefoniczną informacji handlowych. Mam tez konto darmowe w ING i miało byc zero za wszystko i jest zero, nie tak jak w WBK, miało byc zero a jest 7 co miesiąc w plecy

 17. marek
  marek
  15.08.2016. 20:55

  NIE POLECAM!!! WYSOKIE OPŁATY W BZWBK!!!

  Od 1 sierpnia wprowadzili bardzo wysokie i często kuriozalne opłaty. Po trzech latach likwiduję rachunek. Uważają klientów za idiotów.

 18. anka
  anka
  11.08.2016. 06:38

  nie godne-polecenia

  konto mam od lat bo mam kredyt hipoteczny wiec powiedzmy nie mam wyjścia, opłat coraz więcej, a największa paranoją jest rachunek oszczędnościowy przy ROR gdzie w bieżącym miesiącu za zasilenie konta pobrano prowizje 10 zł. No ale cóż wielkie "gwiazdy" w reklamach trzeba opłacać to nic że właśnie zlikwidowali oddział i kolejny bankomat (zostały całe 3 bezpłatne)

 19. jaco
  jaco
  10.08.2016. 12:45

  konto ror

  limity na smskody gratis 5 szt a za następne opłata, pani w banku radzi aby ustawić odbiorców zaufanych ale w tej chwili każda zmiana generuje koszty za smskod.

  zdziadzieją na każdym kroku szukają kasy dla Frankowiczów(nowobogackich darmozjadów.

 20. m - gdansk
  m - gdansk
  08.08.2016. 10:02

  NIC ZA DARMO

  Nie wierzcie że jest tam coś za 0 zł ! Nawet za zestawienie miesięczne transakcji naliczają sobie 5 zł ! Bankomaty nie za darmo ! Nic nie jast za darmo !

 21. klient bzwbk
  klient bzwbk
  05.08.2016. 13:21

  nie jest tak rozowo

  posiadam konto w bzwbk od nastu lat ale widze ze po ostatnich zmianach trzeba stad uciekac w rankingu na 4 miejscu bo niby takie darmowe i fajne:) a w rzeczywistości tu 0,5 zł za to tu 0,2 zł. za to i tych opłat dodatkowych jak policzyłem uzbiera mi sie na jakies 20-30 zl. miesiecznie po wprowadzeniu zmian od 01.08 to jest bardzo drogie konto. po wakacjach uciekam stad:)

 22. Marek
  Marek
  24.05.2016. 07:38

  Nie będzie bezpłatne

  Dostałem nowe warunki prowadzenia konta. Wprowadzają mnóstwo opłat. Bank zmusza mnie do szukania innych rozwiązań.

 23. uber
  uber
  12.05.2016. 20:24

  Lipa

  Porażka żeby zmienić sms kod na innym numerze telefonu cały dzień się czeka jakaś paranoja że nie można tego online zrobić samemu. Patologia

 24. Mariola
  Mariola
  15.04.2016. 11:34

  straszna kwota za sms

  Robiłam zakupy przez internet i za 1 SMS 8 zł mi potrącili z konta godnego polecenia! Nie polecam.
  Szukam gdzie indziej konta, będę z BZ-tu uciekać mam już dość płacenia za wszystko 5 razy tyle co w innych bankach, no cóż trzeba jakoś zarobić na reklamę z kolejnym francuskim aktorem.

 25. anikol24
  anikol24
  31.03.2016. 11:03

  Konto Godne polecenia - nie polecam

  Przy transakcjach kartą w krajach UE szczególnie Francja blokuje się limit dostępny karty np. 150 euro. Kiedy bank dostaje potwierdzenie transakcji na faktyczną kwotę zakupu np 55,30 euro to księguje operacje i zmniejsza kwotę dostępnych środków o 55,30 euro i oczywiście wszystkie opłaty jakie są za przewalutowanie kwoty itp. 150 euro, które zablokowano na poczet tej transakcji jednak nie odblokowuje. Zdarza się, że trzeba czekać miesiąc , żeby można było korzystać z własnych pieniędzy. Na 24 godzinnej infolinii potrafią tylko powiedzieć, że muszą jeszcze raz potwierdzać transakcje, którą już rozliczyli.Jak się ma szczęście to w ciągu tygodnia uda im się potwierdzić. W konsekwencji BZWBK obraca sobie twoimi pieniędzmi a ty musisz wyczarować sobie jakieś środki do życia, bo własne pieniądze masz nielegalnie blokowane.

 26. fazer
  fazer
  21.02.2016. 09:35

  wpłatomaty

  Czy przy założeniu konta są dostępne wpłatomaty ??

 27. Pawel
  Pawel
  26.01.2016. 07:53

  konto godne polecenia

  Zainteresowałem się tym kontem, jak zobaczyłem, że jest na 4%. Wysłałem już wniosek, teraz czekam na kuriera.

 28. Grze
  Grze
  13.01.2016. 17:36

  Godne polecenia?

  To konto to było godne polecenia 5 lat temu,...
  Piszecie tu,że bankomaty za darmo - kłamstwo 5zł za bakomaty inne niż BZ WBK i jeszcze jakiś jeden bank
  Przelewy przez internet za darmo???? Bzdura. Co miesiąc dostaję potrącenie za przelewy. Opłat jest jeszcze kilka, ale na szczęście to już ostatni miesiąc w tym banku
  Nie polecam!!!

 29. tomek
  tomek
  30.12.2015. 12:27

  Opinia

  Przyznam się, że chyba nie będę obiektywny bo z bankiem jestem związany od 1992 roku. Nie mniej jestem zadowolony i nie zamierzam rezygnować. Mam tez porównanie z ING (założyłem tam konto firmowe) oraz z DnB Nord (kredyt + konto jako zniżka do kredytu). BZWBK ma najlepszy dla mnie serwis w internecie. Poza tym wszystko załatwiam bez problemu przez telefon. Konto jest darmowe, opłata za kartę to 1zł, b o mam jakąś starszą. Przelewy działają szybko (w ING) czekam czasami cały dzień. Trzeba przyznać, że zdarzało mi się, i to kilka razy, że podnoszono mi jakieś opłaty. Jednak zawsze wystarczył telefon i wszystko wracało do normy. Miałem tez w BZWBK kredyt hipoteczny i też nic złego nie mogę powiedzieć. Ja osobiście mogę polecić. Moja żona też ma konto w tym banku i jest to mega wygdone. Dodam, ze z nowym rokiem zamykam konto w ING i przenoszę je właśnie do BZWBK.

 30. klientka wbk
  klientka wbk
  11.12.2015. 13:11

  ODRADZAM

  Moim zdaniem NIE WARTO!
  Posiadam konto w w/w banku i bardzo często jest problem z płatnościami kartą, oczywiście mając znaczną ilość środków na koncie. Ostatnio zrobiłam zakupy duże zakupy w markecie i chciałam zapłacić kartą okazało się, że "transakcja odrzucona".Pomijam wstyd,brak najpotrzebniejszych zakupów i stracony czas w sklepie.Jak tylko wyszłam ze sklepu to od razu zadzwoniłam do banku wbk,żeby wyjaśnić dlaczego mając środki nie mogłam zapłacić za zakupy.Okazało się ,że jest "globalna awaria" i nie wiedzą jak długo potrwa. Żałosne!!!Nawet głupiego "przepraszam" nie usłyszałam.Od wielu lat jestem klientką tego "banku" i to co się ostatnio dzieje to kupa śmiechu, a co by było gdybym zatankowała samochód do pełna i poszła zapłacić kartą.Awaria to jest definicja tego "banku"!!!

 31. Sinafey
  Sinafey
  28.09.2015. 16:26

  Zależy jaką kto ma karte.

  Posiadam "konto godne polecenia" z zwykłą kartą MasterCard. Za samo konto nie płace nic, a za kartę TYLKO jeżeli w ciągu poprzedniego miesiąca użyłem jej więcej niż 5 razy i to nie 7 tak jak piszecie, a 5 zł.

 32. klepacDZIK
  klepacDZIK
  03.09.2015. 18:58

  Po co tak gadacie o to 7 zł miesięcznie?

  Wszystko jest napisane że opłata jest pobierana za kartę a nie prowadzenie konta... Karty nie trzeba mieć ale tacy ludzie jak Wy o tym nie wiedzą bo nie czytacie wszystkiego. Najpierw nauczcie się czytać ze zrozumieniem a później wypowiadajcie się na forach...

 33. pedro
  pedro
  01.06.2015. 20:54

  Opłaty wyskakują jak królik z kapelusza !!!

  Wczoraj nagle zaczęli naliczać mi za konto w EURO opłatę 2E na miesiąc???!!!!Jestem klientem banku od 15 lat.NIE POLECAM !!!!JUTRO IDĘ ZAMKNĄĆ TO COŚ.Oczywiście trafie tam znów na kogoś kto jedyne co potrafi zrobić to wielkie oczy.Bank zaczyna od paru miesięcy na różne sposoby bawić się z klientami w podchody,próbując dołożyć wciąć nowe opłaty.Mam tego dość.

 34. Andrzej
  Andrzej
  25.04.2015. 15:05

  Drogo 7 zł/ miesiąc.

  Za 7 złotych miesięcznie mamy
  Darmowy dostęp przez internet.

  Nie potrzebujemy karty do bankomatu.
  Wystarczy, że ustawimy sobie BLIK
  Dostaniemy kod, ten wbijamy do bankomatu i dostajemy gotówkę.
  Krotność 50 zł.

  Oprocentowanie salda debetowego konta 10%.

  Podsumowanie wygodne ale i drogie prowadzenie ROR.

 35. Po co mi to
  Po co mi to
  11.04.2015. 14:29

  Stracicie klientów

  Konto ROR
  W miesiącach styczeń - listopad 2014 r. koszt prowadzenia konta wynosił 10 zł. miesięcznie. W miesiącu grudniu 2014 r. już 20 zł., a w kolejnych miesiącach styczeń-kwiecień po 26 zł. za jakieś miesięczne pakiety bez wyszczególnienia konkretnych potrąceń. Mam u Państwa rachunek ROR z dawnego Kredyt Banku i zapewnialiscie Państwo, ze koszt prowadzenia rachunku nie przekroczy kwoty 10 zł. miesięcznie. Okazuje się, że to gołosłowne zapewnienie, bo obecnie koszt ten wynosi 26 zł. miesięcznie tj. wzrost o 160%, a tak miało być cudownie
  (0 zł. za karty, 0 zł. za prowadzenie konta, wszystkie bankomaty za darmo), a jak jest każdy to odczuwa stratą w kieszeni. Ostatecznie obracacie Państwo moimi środkami za 0% prowizji i każecie sobie płacić juz nie 10, ale 26 zł. miesięcznie za prowadzenie rachunku rozliczając generalnie jakieś pakiety bez konkretnego wyszczególnienia kosztów jednostkowych. Swoje wpływy i wydatki potrafię rozliczyć sam bez Państwa pośrednictwa. Ja pakietów nie zamawiałem u Państwa, z limitu w karcie póki co nie korzystam, z karty kredytowej również, więc skąd ten nagły drastyczny wzost kosztów? 300 zł. za roczną obsługę konta ROR to lekka przesada. Nie zamierzam płacić miesięcznego haraczu i to nie wiadomo za co? Najwyższy czas się pożegnać z BZWBK.

 36. Elka
  Elka
  09.04.2015. 00:38

  Przesadzacie nie jest tak źle!

  Dzisiaj większość banków ma wprowadzone opłaty za kartę.

  Nie przepadam za napastliwymi kampaniami reklamowymi, ale Konto Godne Polecenia w BZ WBK naprawdę mnie zainteresowało. Bank cieszy się opinią solidnego, a samo konto można prowadzić za darmo, bez obaw o jakieś niespodziewane opłaty. Podobają mi się tez dodatkowe korzyści, już jako klientka jestem bowiem często zaskakiwana przez bank.

 37. ABC
  ABC
  09.04.2015. 00:06

  Poczekam jeszcze miesiąc i zamykam

  Jak nie usuną opłaty 7 zł to usuwam konto.

 38. esu
  esu
  27.03.2015. 11:47

  O koncie i opłatach za kartę.

  Czytam opinię tutaj i nie wiem rzeczywiście skąd wy bierzecie swoje informacje wprowadzając ludzi w błąd. Nigdy, nigdzie w żadnych umowach, regulaminach nie było wymogu zasilania konta żadnymi kwotami. Karty miały być za darmo, choć nie dano gwarancji do kiedy (co już powinno wzbudzić podejrzenia). Wprowadzenie opłaty było chamskie, to fakt, bo wielu ludzi nie sprawdza e-poczty z banku non stop (jest jej po prostu za dużo), a ciągłe logowanie też kosztuje czas. Z kolei SMS ze stanem konta jest zdaje się płatny, więc można przegapić wysysanie kasy. Na szczęście jakimś cudem akurat otwarłem e-mail z banku i zrezygnowałem w porę z karty. Więc pamiętajcie opłaca się sprawdzać pocztę z banku jeśli np. robimy przelew to przy okazji warto zajrzeć.

  Jeśli nie znacie sztuczek banków to pamiętajcie, że trzeba być przygotowanym na to, że nowo reklamowane jako darmowe konto, po jakimś czasie przelewania na nie mnóstwa pieniędzy przez hordy ludzi przechodzi w etap golenia. Najczęściej jest to opłata za kartę. Warto więc zrezygnować z niej jeśli nie będziecie kontrolować przez dłuższy czas stanu konta, ani z niego korzystać. Jeśli ktoś ma słaby dostęp przez internet to niech bierze druki z bankomatu (to nic nie kosztuje) i porównuje. Wprowadzanie opłat po pewnym czasie, to stała praktyka w tej chwili w Polsce. Odpowiada się na nią szukając innego konta, które tych opłat nie ma albo ma niższe. Ja miałem jeszcze konto Inteligo na wszelki wypadek - tam opłata za kartę jest prawie połowę mniejsza - 4 zł a kwota płatności kartą jakich należy dokonać by jej uniknąć też dużo niższa - tylko 100 zł (2 x duże zakupy w Biedronce). Mimo to zdecydowałem się założyć konto T-Mobile. Chyba jedyne, które nie wymaga żadnych opłat za kartę jeśli nie płacisz nią w sklepach. Na razie nie za bardzo mu ufam, więc przelałem tylko troszkę kasy. Karta nie doszła jeszcze po tygodniu, więc zobaczymy jak z tą jakością. Tak czy inaczej cennik do tego konta jest tak korzystny, że jest to aż dziwne. Więc tylko czekać e-maila z banku o zmianie TOIP :), ale do tego czasu można je mieć. Wydanie karty jest przecież darmowe podobnie jak rezygnacja. Założenie banalnie proste - bez wychodzenia z domu i czekania na kuriera (chociaż taką opcję też można wybrać). Jest jeszcze VW Bank co miał nie mieć opłat, ale coś za mało o nim piszą, więc informację mogą być nieaktualne. Z kolei w ING spotkałem się z opisem, że też darmowa karta, ale wszedłem na stronę sprawdzić, bo nie dawno rezygnowałem z konta u nich i nie do końca prawda - trzeba wydać ileś kasy w sklepach.

  Jeśli chodzi o BZWBK to po rezygnacji z karty mimo wszystko jestem nadal zadowolony. Interfejs przejrzysty, informatywny (wykres wydatków na koncie), działa szybko, nie pamiętam żadnych przerw serwisowych. Przelewy bezpłatne, SMS szybkie, kod od razu na początku SMS. Zaufanie nadszarpnięte przez opłaty za karty? Tak, ale dziś już nie ma lepszych banków. Dobrze jest jeśli pieniądze nie znikają same. Konto godne polecenia? Dopóki nie było opłat za kartę to na pewno, ale cieszę się, że nie udało mi się namówić ojca na nie. Bo musiałbym teraz go informować o tym, że musi pójść do Pani w banku i posiedzieć tam trochę, czekając na przyjęcie dyspozycji rezygnacji z karty (niestety nie można z niej zrezygnować przez internet).

 39. stell
  stell
  18.03.2015. 23:30

  7zl

  Czy rezygnacja z konta" godnego polecenia" jest platna?

 40. Godne rezygnacji
  Godne rezygnacji
  13.03.2015. 10:08

  "darmowe konto" ale do opłat

  Wielkie oszustwo banku bzwbk. Miało być wszystko za darmo. Wysłałem reklamacje do banku z treścią ,że nie ma ich czym "chwalić" Nie podpisywałem aneksu do umowy na konto Godne Polecenie , więc nie maja podstaw do naliczeń. Postraszyłem bank Rzecznikiem Praw Konsumenta i pieniądze mi zwracają , tak przynajmniej zadeklarowali ( przysłali SMS z nr 2425 o treści "Informujemy ,że dokonaliśmy zwrotu zareklamowanej opłaty , mimo iż jest zgodna z nasza Taryfa. Prosimy o sprawdzenie taryfy. Pozdrawiamy BZWBK") .

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >>

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: