Konto Jakie Chcę

Załóż Konto
+ 1% zwrotu za rachunki (maks. 300 zł)
Dodaj do porównywarki

Czy Konto Jakie Chcę BZ WBK jest w 100% darmowe bez opłat? Czy reklamy nie kłamią? Gdzie jest haczyk? Zobacz naszą analizę i opinie klientów BZ WBK.

W ostatnich dniach sierpnia BZ WBK wprowadził nową usługę dla klientów indywidualnych, mianowicie Konto Jakie Chcę. Jednocześnie zapowiedziano, że do końca roku wycofane zostaną z oferty pozostałe rodzaje rachunków osobistych, z wyjątkiem konta biznesowego dla VIP-ów. Do nowego konta dołączona jest Karta Dopasowana BZ WBK, której nazwa najlepiej oddaje ideę nowej usługi – produktu, który kształtuje sam klient dopasowując go do swoich oczekiwań.

Konto Jakie Chcę BZ WBK – tabela opłat

Konto Jakie Chcę BZ WBK funkcjonuje w 2 wariantach:

 1. dla klientów do 26 lat
 2. dla klientów powyżej 26 lat.

Sprawdźmy jak dokładnie kształtują się opłaty Konta Jakie Chcesz BZ WBK. Tak wygląda skrócona Tabela opłat i prowizji:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
BZ WBK
Nazwa konta
Konto Jakie Chcesz
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
5 zł - osoby 18-25 lat
10 zł - osoby powyżej 26 lat
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
5 zł lub 3 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
opłata uzależniona od kwoty transakcji:
dokonanie transakcji kartą za min. 500 zł

opłata uzależniona od kwoty transakcji:
dokonanie 5 transakcji kartą
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce - osoby 18-25 lat
BZ WBK - osoby powyżej 26 lat
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
osoby w wieku 18-25 lat:
0 zł - darmowe wszystkie bankomaty w Polsce

osoby w wieku powyżej 26 lat:
0 zł - BZ WBK
5 zł - pozostałe bankomaty w Polsce
Wypłaty z bankomatów za granicą
5 zł - osoby 18-25 lat
10 zł - osoby powyżej 26 lat
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
Wpłatomat: 0 zł
Oddział:
5 zł - osoby 18-25 lat
10 zł - osoby powyżej 26 lat
Konto oszczędnościowe
Konto Systematyczne z oprocentowaniem do 1,5% w skali roku
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

 

Jak widać, różnice dotyczą jedynie wysokości niektórych opłat (przelew w placówce, wypłąty z bankomatów).

Zasadniczo jednak nowe konto jest darmowe, nie zapłacimy bowiem nic za otwarcie i prowadzenie rachunku.

Jeśli chodzi o kartę debetową, klient ma do wyboru trzy możliwości:

 • stała opłata w wysokości 3 zł miesięcznie niezależnie od wykonywanych transakcji,
 • 5 zł miesięcznie z możliwością całkowitego zwolnienia po zrealizowaniu 5 transakcji w miesiącu,
 • 5 zł z możliwością całkowitego zwolnienia przy transakcjach na kwotę minimum 500 zł.

Podobnie rzecz się ma w przypadku wypłat z bankomatów. Za wypłaty z bankomatów BZ WBK nie zapłacimy nic, natomiast za korzystanie z bankomatów obcych klienci do 26 lat nie płacą, pozostali 5 zł. Za granicą analogicznie – 5 i 10 zł.

Możemy jednak skorzystać z opcji BLIK, wtedy nie zapłacimy nic, ewentualnie wykupić wariant pakietowy, co umożliwia darmowe korzystanie z wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju i czasowo za granicą. Darmowe są wszystkie przelewy internetowe w systemie ELIXIR oraz polecenia zapłaty, płatne są za to transakcje dokonywane w oddziale banku.

Bankowość internetowa i aplikacje mobilne w BZ WBK

BZ WBK zdecydowanie stawia na bankowość internetową i aplikacje mobilne. Wystarczy posiadać telefon komórkowy podłączony do sieci, by mieć stały dostęp do swojego rachunku. Aplikacja BZWBK24 działa na 3 systemach operacyjnych (Android, iOS, Windows Phone). Można je pobrać z AppStore, Google Play lub Windows Phone. Dzięki aplikacji klienci mogą dokonywać szeregu operacji bankowych. Mają dostęp do darmowych przelewów, płatności NFC HCE oraz zniżek w sklepach.

Oprocentowanie konta

Konto Jakie Chce BZ WBK nie jest oprocentowane. Posiadacz nowego rachunku może założyć Konto Systematyczne o charakterze oszczędnościowym i zlecić regularne miesięczne przelewanie określonej kwoty. Co prawda standardowa wysokość odsetek na Koncie Systematycznym to 0,4%, ale regularne zasilanie rachunku oszczędnościowego kwotą minimum 20 zł miesięcznie skutkuje swego rodzaju premią, mianowicie odsetkami podniesionymi do wysokości 1,5%. To podwyższone oprocentowanie przysługuje do salda w wysokości 20 tysięcy zł. W ten prosty sposób, nie tracąc dostępu do zgromadzonych środków i nie płacąc nic za sam rachunek, możemy wygodnie i regularnie oszczędzać, a wpływające na konto pieniądze systematycznie powiększają nasz stan posiadania. Ponadto bank oferuje szeroki wybór atrakcyjnie oprocentowanych lokat terminowych.

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy Konta Jakie Chcę

Do 300 zł zwrotu za rachunki

BZ WBK wyróżnia się korzystnie na tle innych banków obfitością różnego rodzaju promocji, zwłaszcza jeśli chodzi o premie nie tylko dla nowych, ale i aktualnych klientów. Posiadacze Konta Jakie Chcę w BZ WBK mają na przykład możliwość skorzystania z bonusu w postaci zwrotu 1% płatności za prąd, gaz i usługi telekomunikacyjne.

Wystarczy przedłożyć fakturę za powyższe usługi, by co miesiąc otrzymywać pieniądze na konto, do 25 zł miesięcznie, czyli 300 zł rocznie. Co więcej, nie trzeba zanosić nic do oddziału, można to zrobić za pośrednictwem internetu.

Do 720 zł zwrotu za zakupy kartą kredytową

Jeśli do tego posiadamy kartę kredytową 1|2|3, możemy liczyć na zwroty za zakupy, nawet do kwoty 760 zł rocznie. Płacąc mianowicie kartą kredytową otrzymujemy: 1% zwrotu wydatków we wszystkich supermarketach spożywczych, 2% zwrotu wydatków na wszystkich stacjach paliw i 3% zwrotu wydatków we wszystkich restauracjach i fastfoodach. Promocja dotyczy obszaru Polski.

Zakładanie Konta Jakie Chcesz

Konto Jakie Chcę mogą otworzyć tylko te osoby, które mają ukończone 18 lat i posiadają obywatelstwo polskie i dowód osobisty. Konto można założyć online przez internet, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie BZ WBK.

Umowę można podpisać za pośrednictwem kuriera lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego. PIN do karty ustalamy samodzielnie, natomiast PIN do usług bankowości elektronicznej otrzymamy sms-em.

Konto Jakie Chcę

+ 1% zwrotu za rachunki (maks. 300 zł)

Opinie końcowe: Konto Jakie Chcę – zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta, przelewy przez internet;
 • bardzo dobra aplikacja mobilna;
 • zwrot 1% za płatności za rachunki – gaz, prąd, internet/TV/Telefon (maks. 25 zł/miesiąc 300 zł/rok)

WADY:

 • uzależnienie, niektórych opłat od wieku klienta;
 • stosunkowo wysokie warunki do uzyskania zwolnienia z opłaty za kartę;
 • nisko oprocentowane konto oszczędnościowe i lokaty;


BZ WBK to jeden z największych banków na polskim rynku mogący pochwalić się wieloma placówkami, licznymi bankomatami oraz innowacyjnym podejściem do bankowości elektronicznej, korzystanie z jego produktów jest więc niemal intuicyjne.

Konto Jakie Chcę BZ WBK  charakteryzuje się bardzo wieloma możliwościami, których wymaga się od dobrych kont, z których większość jest dostępna bez jakichkolwiek opłat. Niestety konto to nie wyróżnia się niczym specjalnym wśród ofert konkurencji, gdyż większość darmowych funkcji i usług bankowych to już dzisiaj standard

Bezpłatne jest założenie i prowadzenie konta, przez internet. Sporo opłat jest uzależnionych od wieku posiadacza konta, w większości przypadków osoby młodsze (18-25 lat) mogą liczyć na korzystniejsze warunki cenowe (np. mogą wypłacać za darmo pieniądze z wszystkich bankomatów w Polsce). Osoby w wieku powyżej 26 lat muszą się liczyć ze wzrostem opłat szczególnie za operacje wykonywane w oddziałach BZ WBK (np. wpłaty czy przelewy).

Nie zachwyca także oferta depozytowa banku, nie najwyższe, mimo promocji, oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Opinie i oceny użytkowników

Wszystkie osoby, mające styczność z ofertą, zachęcamy do komentarzy i oceniania.  Prosimy o opinie czy Konto Jakie Chce w BZ WBK jest ciekawą ofertę dla klientów indywidualnych czy też nie? Jakie inne atuty lub wady oferty zauważyliście? Dajcie znać czy Konto Jakie Chcesz wydaje się… prawdziwie kontem jakiego byście sobie życzyli czy też nie.

5 Ocena Łączna
4 opinie
Konto Jakie Chcę

7.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7.5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
7
3.7Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3
Bankowość internetowa i mobilna
5.2
Dodatkowe korzyści
3
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
4 komentarze
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Evii 18 lutego 2018 20:00
  0.8
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  30

  Mam konto od niemal dziesięciu lat w BZWBK – na początku (konto dla osób poniżej 26 r.ż) było ok – używałam właściwie tylko karty i wypłacałam pieniądze, które mi przelewano – w tamtym czasie nie miałam żadnego debetu ani karty kredytowej. Byłam zadowolona z usługi. 3-4 lata temu zdecydowałam się na kartę kredytową oraz debet i zaczęło się – co chwilę nowe opłaty, niesprawne wpłatomaty blokujące karty – po tym jak jeden mi zaciął kartę chciałam odebrac duplikat w siedzibie banku, tak jak zrobiłam kilka lat temu – okazało się, że się “nie da” (czyli już w tym regres). Przy kolejnej próbie skorzystania z wpłatomatu okazało się, że nie wczytuje on nominałów, więc darowałam sobie dalsze próby. Z uwagi na to, że częśc pieniędzy otrzymuję od klientów w gotówce ważna jest dla mnie możliwośc wpłaty na konto, tym bardziej, że spłacam w.w. kartę kredytową i debetową – dlatego też placówki czynne do godz. 17 i pobierające za to 5 zł nie spełniają moich oczekiwań. Kiedy poprosiłam znajomą o dokonanie wpłaty, bank zażądał horrendalnej opłaty. Gdy, z uwagi na święto i w.w. przeszkody spóźniłam się dwa dni ze spłatą debetu – już dostawałam sms o zaległości oraz telefony. Do tego drogie przelewy i częste przerwy techniczne.
  Podsumując, ten bank niestety nie spełnia moich oczekiwań, czym dłużej tam jestem, tym gorzej jestem traktowana. I moja wypowiedź nie jest żadnym trollingiem, co sugeruje “Po raz pierwszy to piszę” – zwyczajnie wieloletni klienci widzą regres w podejściu do klientów i oferowanych usługach – skoro kiedyś “dało się” a dzisiaj już nie – to daje do myślenia. Dlatego też zmieniam bank i drugie konto założyłam w innym banku, więc też mam porównanie, które wypada dla BZ WBK słabo.

  + ZALETY: chyba tylko to, że nie zbankrutował
  - WADY: opłaty pobierane od niemal każdej czynności (nawet tych, które wcześniej były darmowe) niesprawne wpłatomaty placówki czynne zbyt krótko
  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  vpmh 17 lutego 2018 19:24
  1.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  0

  Jestem klientem banku od wielu lat i nie rozumiem dlaczego opłaty uzależnione są od wieku klienta. Przez chwilę myślałem o zmianie konta ale jestem po 40 -ce korzystam z różnych bankomatów i muszę chcąc nie chcąc płacić prowizję. Mam coraz gorsze zdanie o BZWBK.

  + ZALETY: Bankowość internetowa
  - WADY: Opłaty uzależnione od WIEKU klienta
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Karolina 26 stycznia 2018 22:45
  1
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Mam tutaj konto od wielu lat i cóż….poniżej 26 lat pasowały mi warunki,ale z czasem podnosili ceny nawet za coś czego wcześniej nie było (jakieś ubezpieczenie) nie dostałam maila ani żadnej informacji o takiej zmianie więc to trochę oszustwo. Robię przelewy euro na to konto i strasznie mnie kroją więc po powrocie do kraju zmienię bank na korzystniejszy.

  + ZALETY: Teraz nie widzę żadnych zalet
  - WADY: Przelewy przez internet i tylko kilka bezpłatnych sms kodów! Jest wiele wad.
  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Po raz pierwszy to pisze 12 września 2017 03:04
  4
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  70

  Konto Godne Polecenia od listopada znika z oferty, proponuję rozebrać na czynniki pierwsze Jakie Chcę i to będę oceniał jako osoba, która przeszła na nie z Godnego Polecenia.

  Dla młodych ludzi do 26 lat świetna sprawa, potem cenowo wyjdzie na jedno z Godnym Polecenia.

  Dużym plusem nowego konta jest karta dopasowana i kilka innych możliwości personalizacji usług. Mam i polecam. Duży i pewny prawdziwy bank a nie wirtualny (nie wątpię w jakość usług mBanku, ale należę do ludzi, którzy lubią załatwiać ważne sprawy twarzą w twarz), bankomaty nawet w małych miasteczkach i masa placówek. Czytam dużo hejtów, celowo oceniające wszystko na 1 gwiazdki.

  Nie zgadzam się na takie celowe zaniżanie ocen, najpewniej przez płatne trolle konkurencji. BZ WBK…. Nie są idealni, jednak na moje potrzeby w sam raz. Zostaję do póki nie postanowią znowu podnieść opłat, kto wie kiedy im to strzeli do głowy.

  + ZALETY: bankowość internetowa i mobilna do 26 lat wszystkie bankomaty za darmo karta dopasowana liczba oddziałów i bankomatów
  - WADY: regularne przerwy techniczne
  Pomocne(46) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj Teraz
  0