Tanie-Konto.pl · BGŻ BNP Paribas · Kontoaktywator

Kontoaktywator

Opinie (10)

logo bgż bnp paribas

Rachunek Kontoaktywator w BGŻ BNP Paribas , do wysokości wpływu, maksimum 5000 zł, oprocentowane jest aż 4% w skali roku oraz umożliwia zaciągnięcie nieoprocentowanego kredytu w koncie. Zobacz opinie i recenzję konta poniżej.

O banku BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas S.A. to bank uniwersalny, który powstał z połączenia Banku Gospodarki Żywnościowej (w skrócie BGŻ) oraz BNP Paribas. Do fuzji prawnej obu banków doszło w kwietniu 2015 r. dzięki czemu bank stał się częścią grupy BNP Paribas, natomiast od 28 czerwca 2015 r. na rynku funkcjonuje już nowa nazwa banku – BGŻ BNP Paribas. Dziś jest jednym z największych banków komercyjnych, obsługującym klientów indywidualnych i firmowych. Kieruje swoje usługi również do sektora rolno-spożywczego i funkcjonujących na nim przedsiębiorstw. Klienci prywatni mogą skorzystać z szerokiej oferty produktów depozytowych, inwestycyjnych i oszczędnościowych. Obsługuje klientów za pośrednictwem szerokiej sieci oddziałów zlokalizowanych na terenie całej Polski, jak i bankowości internetowej i mobilnej z wykorzystaniem sieci komórkowych.

Podstawowe opłaty i prowizje w rachunku Kontoaktywator

Kontoaktywator w BGŻ BNP Paribas wymaga zapewniania miesięcznych wpływów na konto - co najmniej 1000 zł oraz dokonywania płatności bezgotówkowych kartą debetową na minimum 300 zł miesięcznie . Spełnienie takich wymagań powoduje, że konto jest całkowicie bezpłatne, a zgromadzone na nim środki finansowe są oprocentowane na 4 proc. w skali roku. Klient może też skorzystać z nieoprocentowanego kredytu w koncie na kwotę 5000 zł.
W przeciwnym wypadku rachunek kosztuje 10 zł miesięcznie, a karta do konta 7 zł miesięcznie.

rachunek Kontoaktywator - podstawowe parametry
Prowadzenie konta [zł/miesiąc] 0 / 10*
* - jeśli wpływy na konto wyniosą przynajmniej 1000 zł / miesiąc
Przelew przez Internet[zł] 0
Opłata za użytkowanie karty [zł/miesiąc]0 / 7*

* W przypadku wykonania przez Klienta przy użyciu karty transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł w ciągu miesiąca kalendarzowego lub klient posiada kartę kredytową banku
Bankomaty darmowe (bez prowizji)Wszystkie bankomaty na świecie
Wypłaty z bankomatów w Polsce0 zł

Zobacz Szczegóły

Bank nie pobiera opłat za:

 • miesięczne prowadzenie konta w przypadku zapewnienia wpływów w wysokości 1000 zł,
 • dostęp do bankowości internetowej Pl@net,
 • jednorazowe powiadomienie e-mail w Systemie Pl@net,
 • wydanie karty debetowej MasterCard dla posiadacza,
 • obsługę karty, przy dokonaniu płatności bezgotówkowych 300 zł miesięcznie,
 • wypłaty z bankomatów własnych banków i pozostałych bankomatów krajowych,
 • wypłaty z bankomatów za granicą,
 • przelewy wewnętrzne w PLN i w walucie obcej dokonywane w trybie online i przez telefon,
 • przelewy krajowe w PLN zewnętrzne w trybie online i przez telefon,
 • zlecenia stałe,
 • polecenia zapłaty.
 • Pozostałe opłaty kształtują się w następujący sposób:
 • 8 zł za przelew SORBNET dla kwot większych od 1 mln zł lub równych tej kwocie,
 • 10 zł za przelew europejski SEPA w walucie euro,
 • 0,2% min. 30 zł max 200 zł za przelewy walutowe,
 • 6 zł za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne dokonywane w oddziałach banku.

Kontoaktywator - główne korzyści

Korzystający z konta osobistego „Kontoaktywaror” w BGŻ BNP Paribas klient indywidualny odnosi wiele korzyści. Wśród głównych atutów tego rachunku wymienia się:

 • 0 zł za prowadzenie konta - o ile klient zapewni wpływy w wysokości 1000 zł miesięcznie,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie,
 • 0 zł za realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty,
 • 0 zł za internetowe przelewy krajowe w złotych,
 • 0 zł za obsługę karty debetowej MasterCard Debit z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych wydanej do konta dla jego posiadaczy, o ile wykonają w każdym miesiącu kartą transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 300 zł.

KontoAktywator - Główne wady

Wadą rachunku „Kontoaktywator”jest to, że bank BGŻ BNP Paribas nie oferuje przelewów natychmiastowych, a opłaty związane z prowadzeniem rachunku i kartą debetową wydaną do niego są stosunkowo wysokie, jeśli klient nie spełni warunków banku (wpływ 1000 zł miesięcznie iransakcje kartą 300 zł miesięcznie).

Promocja na darmowy kredyt

Nowi klienci BGŻ BNP Paribas mogą uzyskać 4% oprocentowania dla środków na swoim rachunku, o ile:

 • założą konto do 31 października 2015 roku, jeśli w ciągu 6 miesięcy poprzedzających datę otwarcia konta nie miały rachunku w tym banku,
 • zamówią kartę debetową do konta,
 • złożą wniosek o bankowość elektroniczną i telefoniczną,
 • wyrażą zgodę na uzyskiwanie informacji o zmianach sald konta wyłącznie w formie elektronicznej,
 • wyrażą zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.

Po spełnieniu tych warunków, przez pierwsze 12 miesięcy środki na koncie będą oprocentowane na 4 proc. w skali roku, ale tylko do wysokości najwyższego pojedynczego wpływu na konto, maksymalnie 5 tys. zł. Warunkiem uzyskania oprocentowania jest zaksięgowanie przez bank w danym miesiącu co najmniej jednego wpływu na konto oraz posiadanie przez klienta aktywnej karty debetowej.

Opinia o Kontoaktywator

Wg naszej opinii rachunek osobisty „Kontoaktywator” przeznaczony jest dla klientów, którzy aktywnie korzystają z bankowości. Powinni posiadać stałe źródło dochodu, które zagwarantuje im brak opłat za utrzymanie i prowadzenie „Kontoaktywatora”. To także propozycja dla tych klientów, którzy poszukują wysokooprocentowanego konta osobistego.

Jak założyć?

Kontoaktywator można założyć osobiście, w każdym oddziale Banku BGŻ BNP Paribas SA. Bez wychodzenia z domu można skorzystać z takiej oferty przez internet, składając wniosek online poniżej.

Załóż Konto na stronie banku
Kontoaktywator - BGŻ BNP Paribas - Oceń to konto poniżej:

Ocena konta:
3.25 na 5
4 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (10 komentarzy) :

 1. Marek
  Marek
  27.02.2017. 13:36

  BGŻ na psy !

  od momentu połączenia bgż z paribas mam problemy ze swoim kontem osobistym, bankowość elektroniczna działa kiedy chce i jak chce,na infolini tel.zero kompetencji.na trudne pytania mają jedną odpowiedz-"takie są procedury" po kilku ładnych latach zmuszony jestem zmienić bank. Serdecznie nie polecam nikomu BGŻPNBPARIBAS !!!!!!

 2. klient BGZ
  klient BGZ
  26.01.2017. 10:18

  reklamacja

  Bgz jak zmieniło system na planet to zaczęły się schody.
  Naliczyli mi nie wiadomo skąd kwotę do spłaty karty kredytowej. Kwoty nie ma w wyciągach i pobrali z konta osobistego na spłatę długu z karty. Reklamacja złożona około 12 razy i na razie nic

 3. Wojciech
  Wojciech
  06.01.2017. 14:43

  Odradzam!!

  Nic nowego tu nie wymyślę, ale wszystkie wady na które zwracają moi przedmówcy potwierdzam.
  - obsługa prze tel. niekompetentna
  - system bankowości elektronicznej, nieczytelny, nieintuicyjny
  - błędy w saldach konta
  - problemy z kartą kredytową całkowita kwota zadłużenia wyższa niż suma częściowych zadłużeń. Sami pobierają odsetki, później je anulują, nikt nic nie wie. Wyciągi muszę sprawdzać z kalkulatorem i znajduje błędy!!! Postawa Pani Dyrektor Oddziału w Kielcach na Massalskiego zapewne nie należy do przyjaznych. Na szczęście to jedyny bank w naszym pięknym kraju :))

 4. Janusz
  Janusz
  17.11.2016. 12:39

  Nie polecam to za mało

  Przed połączeniem z paribas było całkiem nieźle chociaż chyłkiem wycofywali sie z promocji na które łapali klientów. Obecnie tragedia. Nie bede komentował zmiany systemu komputerowego i prawie trzydniowej blokady konta ponad czas który był zapowiedziany. Jako wieloletni klient dowiedziałem sie o tej operacji wchodząc na swoje konto. Zero innych powiadomień, nieczytelna instrukcja korzystania z nowego systemu, do dzisiaj (4dzień) brak księgowania transakcji. A wisienka na torcie jest pobieranie opłat za prowadzenie konta mojej żony chociaż co miesiąc jest ono zasilane kwotą powyżej 5000 zł - opłate zaczęli pobierać bez powiadomienia jakoś w połowie roku. Przy tym bajzlu wysyłaja nam informacje o dostępnych kredytach których nie potrzebujemy!!!
  Jeżeli dodać do tego zupełnie niekompetentnych konsultantów i niemożność porozmawiania z jakimkolwiek decydentem to obraz jest naprawdę ponury. ja uciekam z tego banku i szczerze odradzam jakiekolwiek z nim interesy !!!!!!!!!!!!

 5. Kokon
  Kokon
  22.10.2016. 10:45

  Opinia

  Obsługa "centralna" + infolinia kompletne dziadostwo.
  Obsługa w Oddziale w Prudniku super.
  Moim życzeniem jest, aby tak było we wszystkich Oddziałach.
  Nysa już odstaje.

 6. Merlin
  Merlin
  11.09.2016. 07:31

  zmiany w złym kierunku

  Jestem posiadaczem konta w BGŻ od 2000 roku, teraz jest to BGŻ BNP Paribas. Bank reklamuje się agresywnie w telewizji ale za to trzeba słono płacić, szkoda,że pieniędzmi klientów. Mnóstwo haczyków, zawiłych, mało czytelnych regulaminów i całkiem sporych dziwnych opłat za wszystko (np 150 zł za roczna obsługę karty głównej). Po wypełnieniu formularza kontaktowego otrzymuję informację, że ktoś z mojej placówki skontaktuje się niezwłocznie - nic z tego i tak już drugi raz.
  Kończę współpracę z tym bankiem.

 7. Pablo
  Pablo
  08.09.2016. 18:25

  Beznadziejny Bank, Oszuści!!! Nie polecam!!!

  Bank mnie OSZUKAŁ mówiąc że jeśli spełnię 2 warunki to konto będzie bezpłatne... okazuje się że tak nie jest gdyż wpłacenie 1 tys zł to nie to samo co przelanie go z innego konta. Bank naliczył opłatę niesłusznie 10 zł. Nie poinformowano mnie również o opłacie za sprawdzenie konta. W Ciągu 3 miesięcy okazuje się że zapłaciłem bankowi zmieniającego się jutra 10 + 7 + 3= 20 zł jakiś koszmar!!!!!!!!!! Uważam że niedoinformowanie przez pracowników oraz nadęty konsultant na infolini na te czasy to porażka!!! Najgorszy bank jaki znam! Jutro wypłacam wszystkie pieniądze i zamykam konto. Zamierzam wystawić im paskudną opinie. Każdy kto mnie zapyta o super konto jakie oferują powinien się dowiedzieć prawdy. A jeszcze wspomnę o dwóch ciekawych informacjach. Oferowali fajne oprocentowanie które spadło z 2,8% do 0,5% w ciągu 20 dni to skandal robić idiotę z klienta. BEZNADZIEJNY BANK jak dla mnie. Omijać szerokim łukiem......

 8. Stokrotka
  Stokrotka
  14.11.2015. 17:59

  Odradzam

  Odradzam Kontoaktywator i cały ten śmieszny bank. Gubią wnioski o karty, potem cudownie odnajdują i nie informują Klienta, mówią, ze oddzwonią, nie oddzwaniają, każdy Konsultant na infolinii mówi coś innego, na e-maile nie odpowiadają albo nie na temat albo na jedno pytanie z dwóch, trzeba do nich pisać po kilka razy z tym samym, aby się czegoś dowiedzieć. Może fajny bank, gdy nie ma problemu, ale gdy coś zawalą z winy banku, owszem dostałam przeprosiny, nawet listem poleconym, ale co z tego, skoro przez ponad miesiąc nie mogłam korzystać z karty i swoich środków? Bank nie przewiduje rekompensaty z tego tytułu. Mało profesjonalna obsługa, nieuprzejmi Konsultanci, nikt nic nie wie. Odradzam ten bank. Założyłam sobie konto w innym banku i jest różnica w podejściu do Klienta niesamowita.

 9. Jagoda
  Jagoda
  12.11.2015. 11:01

  Dla mnie super

  Mam konto w Paribas od pół roku i jestem bardzo zadowolona.Konto jest darmowe bo chyba nie jest problemem przelewać minimum tysiąc zł wypłaty i płacić za zakupy kartą.Karta tez jest extra,bardzo nowoczesny wygląd.Nigdy nie miałam problemów z tym bankiem i mogę szczerze polecić :)

 10. wojo
  wojo
  29.10.2015. 17:35

  Po konto BGZBNP TYLKO do oddziału

  W BGŻ dawniej i teraz z żabojadami wieje wsią i jeszcze udają głupa.
  Chciałem założyć konto online to mi odesłali,że niezgodność danych (sprawdziłem 10 razy na wszelki wypadek) i wszystko było OK.
  Nawet na infolinii niewiasta usiłowała mi wmówić, że jakiś błąd mógł być. Ale na wszelki wypadek zapraszają do najbliższego oddziału (chyba żebym się ujawnił....).
  Oj słoma z butów wystaje, to nie jest bank zmieniającej się wsi.............


Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: