Promocja zakończona

eKonto Copy

Załóż Konto
+ 150 zł premii i 100 zł za polecanie
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć eKONTO mBank? Z jakimi opłatami należy się liczyć? W jaki sposób można zdobyć dodatkowe bonusy przy zakładaniu konta (premia 150 zł za transakcje). Poznaj wszystkie zalety i wady tego rachunku. Zobacz opinie klientów i analizę opłat.

mBank rozpoczął swoją działalność niemal 30 lat temu i od tego czasu systematycznie zdobywał doświadczenie na polu rozmaitych usług finansowych. Dziś to bank uniwersalny, bardzo popularny wśród Polaków. Posiada szereg ofert dotyczących zarówno bankowości detalicznej, jak i firmowej, korporacyjnej oraz prywatnej. Oczywiście bierze on udział w obowiązkowym systemie gwarantowania depozytów Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Od 2001 r. rozwija i promuje swój flagowy produkt – eKonto. Rachunek ten od samego początku był skorelowany z bankowością internetową. Kiedyś był to tylko prosty ROR – aktualnie klienci mają do dyspozycji wiele narzędzi pozwalających na sprawne zarządzanie własnymi finansami.

Które eKonto wybrać?

eKonto  to podstawowy rachunek rozliczeniowy przeznaczony dla osób pełnoletnich. Konto osobiste w mBanku ma już ponad 2 miliony osób. Nic dziwnego – mBank był pierwszym internetowym bankiem, który zaoferował prawdziwe konto bez żadnych opłat. I mimo upływu 15 lat klienci mBanku nadal nie muszą płacić ani złotówki, jeśli zdecydują się na podstawowy wariant konta i w dodatku rzeczywiście z niego korzystają.

W 2016 roku osobom zainteresowanym jego usługami mBank zaproponował, 3 nowe eKonta:

 • eKonto m – pierwsze konto bankowe dla młodych osób w wieku 13-24 lat, jego pełna pełna recenzja i opinie tutaj -> mBank konto dla młodych,
 • eKontopodstawowe konto osobiste w mBanku,
 • eKonto plus – konto dedykowane osobom, które będą zasilać regularnie swoje konto kwotą min. 1000 zł (zyskają za to m. in. darmowe bankomaty w całej Polsce oraz darmowe przelewy w placówkach)

Wśród nich szczególne uznanie zdobyło sobie mBank eKonto reklamowane jako rozwiązanie dla osób, które lubiąc wydawać pieniądze cenią sobie też oszczędności.

Porównanie opłat za eKONTO

Porównując ze sobą konta bankowe zawsze zwracamy przede wszystkim uwagę na to, z jakimi kosztami będzie się wiązało ich posiadanie. W przypadku konta mBanku koszty są ograniczone do minimum. Co zawiera wariant standardowy eKonta? Skrócona tabela opłat eKonta w wersji podstawowej, została przedstawiona poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
mBank
Nazwa konta
eKonto standard
Przeznaczenie konta
konto osobiste dla osób powyżej 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
2 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
4 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie 5 transakcji kartą w miesiącu
Darmowe bankomaty
mBank, BZ WBK, Planet Cash, Euronet
(wypłaty powyżej 100 zł)
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
1,3 zł - mBank, BZ WBK, Planet Cash, Euronet (wypłaty poniżej 100 zł)
7 zł - pozostałe
Wypłaty z bankomatów za granicą
10 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto eMax plus z oprocentowaniem do 1%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Wysokość opłat – opinie

Założenie eKonta Standard jest darmowe, podobnie jak jego prowadzenie. Bezpłatne są także takie usługi jak:

 • przelewy zewnętrzne dokonywane przez Internet, płatności bezgotówkowe BLIK;
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty;
 • wypłaty z bankomatów sieci: Euronet, BZ WBK i Planet Cash (wypłąty powyżej 100 zł);

Niestety, nie oznacza to wcale, że nie będziemy musieli wydawać żadnych pieniędzy. Z kosztami należy liczyć się:

 • wypłacając pieniądze z bankomatów w kraju i za granicą (prowizja wynosi 3 procent, a choć w przypadku polskich bankomatów opłata nie może przekraczać przedziału od 5 do 9 złotych, korzystając z bankomatów za granicą powinniśmy mieć świadomość tego, że bank ustanowił jedynie próg minimalny – 9 złotych),
 • dokonując wpłat i wypłat w oddziale mBanku (tu wypłata gotówki to dodatkowe 10 złotych, a przelew zewnętrzny – 2 złote),
 • wypłacając gotówkę poniżej 100 zł z bankomatów macierzystych (prowizja wynosi w takiej sytuacji 1,3 zł).

Opłata za kartę

Do konta można wybrać dwa rodzaje kart: albo kartę Visa albo kartę MasterCard. Wydanie karty debetowej także jest usługą bezpłatną. Jej ubezpieczenie jednak kosztuje (3 zł miesięcznie), chociaż nie jest ono obowiązkowe. Utrzymanie karty również może być bezpłatne, ale tylko pod warunkiem, że w jednym miesiącu właściciel konta dokona przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych. W przeciwnym razie trzeba będzie zapłacić 4 zł.  Tak jak w innych bankach, przelewy ekspresowe nie są bezpłatne. W przypadku eKonta taka usługa kosztuje 5 zł.

Czym różni się eKonto Standard od eKonta plus?

W odróżnieniu od zwykłego eKonta, za prowadzenie rachunku w ofercie eKonto plus trzeba zapłacić 5 zł, chyba że co miesiąc na rachunek spłynie min. 1000 zł.

Widać więc, że eKonto Plus jest dedykowane osobom mającym stałe dochody, rzędu min. 1000 zł.

Co otrzymują dodatkowo posiadacze eKonta Plus? Trzy rzeczy:

 • darmowe wpłaty gotówki w oddziale (ekonto standard tylko wpłatomaty),
 • darmowe przelewy w oddziale (ekonto standard tylko przelewy internetowe),
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie (ekonto standard tylko z sieci: Euronet, BZ WBK i Planet Cash),

W ofercie eKonto Standard wszystkie powyższe usługi są płatne.

Bankowość internetowa i aplikacje mobilne

Bankowość internetowa mBanku w ostatnim czasie przeszła gruntowną metamorfozę. Początkowo pierwsze aplikacje były dosyć proste, jednakże teraz bank zadbał o uzupełnienie swojej oferty o najnowsze trendy. Obecnie klienci korzystający z tego rodzaju usługi mogą nie tylko dokonywać podstawowych operacji na rachunku osobistym, ale także np. założyć dodatkowe konta. Bankowość internetowa mBanku wiąże się także z szeregiem promocji, w tym np. z programami rabatowymi (mOkazje). Dodatkowo przez internet można ustalić limity wypłat z bankomatów, złożyć wniosek o kredyt lub korzystać z tzw. mNawigacji, czyli automatycznego systemu zarządzania finansami.

Aplikacja mobilna jest bardzo przejrzysta i funkcjonalna. Za pomocą urządzeń mobilnych posiadacze eKonta mogą zapłacić za zakupy w technologii NFC, znaleźć bankomat lub skorzystać z mOkazji.

Dodatkowe korzyści

Klienci mBanku mają możliwość korzystania z wielorakich usług. Jedną z ciekawszych jest Rachunek maklerski eMakler, dzięki któremu można dokonać zakupu akcji lub innych rodzajów papierów wartościowych z warszawskiej giełdy. Do pozostałych ofert można zaliczyć m.in.:

 • Supermarket ubezpieczeń – możliwość wykupienia ubezpieczeń assistance (usługa dodatkowa, płatna);
 • Supermarket Funduszy Inwestycyjnych – dzięki któremu możliwe jest wykupienie jednostek uczestnictwa w funduszach prowadzonych przez różne TFI.

Konto Oszczędnościowe eMax Plus

Podstawowe konto osobiste mBanku nie jest oprocentowane, jednakże można otworzyć konta oszczędnościowe eMax i eMax Plus. Do ich założenia wystarczy wypełnienie formularza internetowego. Oprocentowanie na tych rachunkach jest zmienne, jednakże w pierwszym wariancie nie zależy ono od zdeponowanej kwoty a w drugim rośnie wraz ze wzrostem oszczędności. Można także skorzystać z usługi mSaver, która polega na automatycznym oszczędzaniu podczas wypłacania pieniędzy (a także na zaokrąglaniu końcówek transakcji kartowych).

PROMOCJA: Otwórz eKonto i zyskaj nawet 150 PLN premii

W nowej promocji nowi klienci mbanku, którzy do 02.07.2018 r. otworzą eKonto wraz z debetową kartą płatniczą mogą otrzymać nawet 150 zł premii (5 x 30 zł) za zakupy kartą, Android Pay lub BLIKIEM.

Jak to działa? Po prostu otrzymujesz premię za liczbę transakcji w miesiącu przeprowadzonych przez Ciebie za pomocą karty, Android Pay lub BLIKA:

 • od 5 do 9 transakcji – 10 zł 
 • od 10 do 14 transakcji – 20 zł
 • 15 i więcej transakcji – 30 zł

Miesięcznie możesz otrzymać maksymalnie 30 zł premii. Promocja obowiązuje przez 5 miesięcy, co daje możliwość zyskania maksymalnie do 150 zł premii.

Dodatkową premię do 100 zł możemy uzyskać w programie poleceń mbanku. Wystarczy się po otwarciu konta zalogować do serwisu transakcyjnego i polecać mBank znajomym. Im więcej poleceń tym wyższa premia.

Zobacz pełne zasady tych promocji

Zakładanie eKonta w mBanku

eKonto można otworzyć na 3 sposoby: poprzez wypełnienie formularza internetowego na stronie banku, udając się do placówki lub dzwoniąc na mLinię.

Załóż eKonto na stronie mBanku

 

Potwierdzenie założenia rachunku uzyskuje się albo składając podpis na umowie dostarczonej przez kuriera albo za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego. Można także ewentualnie udać się do placówki i tam wszystko omówić z doradcą. Zamówiona karta zostanie dostarczona maksymalnie do 10 dni.

zakładanie ekonta mbank

Opinie końcowe: eKonto w mBanku – zalety i wady

eKonto to prawdziwy gigant usług finansowych. Rachunek ten cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego – dzięki niemu można uzyskać szereg dodatkowych ofert. Klienci cenią sobie eKonto przede wszystkim za:


ZALETY:

 • niskie opłaty za podstawowe funkcje ROR i karty debetowe;
 • wielofunkcyjna i prosta bankowość mobilną;
 • różnorodne możliwości inwestowania pieniędzy poprzez konto (eMakler, Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, eMax Plus);
 • promocja umożliwiająca uzyskanie nawet 150 zł premii;

WADY:

 • płatne wypłaty z bankomatów dla małych kwot poniżej 100 zł (zapłacimy 1,3 zł nawet z bankomatów własnych banku!);
 • niskie oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych;

Konto osobiste w mBank (eKonto) to pierwsze internetowe konto na rynku, które przez lata zresztą nie miało żadnej konkurencji. Teraz konkurencja już jest, ale nadal eKonto jest liderem w segmencie kont internetowych, które gwarantują dostęp do usług bankowych bezpłatnie, lub za naprawdę niewielkie pieniądze. Jeśli chodzi o koszty użytkowania konta największym “rywalem” mBanku jest Nest Bank.

Stosunkowo niskie opłaty są jednym z największych atutów mBank eKonta, okazuje się jednak, że osoby zainteresowane korzystaniem z niego, mogą liczyć też na kilka innych niespodzianek.

Użytkownicy zainteresowani propozycją mBanku, zyskują również dostęp do licznych narzędzi wspierających oszczędzanie i inwestowanie (lokaty, konta oszczędnościowe, rachunek maklerski, fundusze inwestycyjne)  oraz specjalnej aplikacji mobilnej pozwalającej między innymi na sprawdzenie stanu konta bez logowania oraz wykonywanie przelewu wprost na numer telefonu.

Do wad eKonta trzeba zaliczyć niestety dosyć skomplikowaną ofertę oraz niewielką sieć placówek. Poza tym część z usług jest płatna (użytkowanie karty, obsługa w oddziale). Z drugiej strony rozbudowana oferta eKonta pozwala na indywidualny dobór najpotrzebniejszych funkcji i – tym samym – spersonalizowanie usługi.

Opinie Klientów

Jakie są wasze Opinie o ekoncie mbanku ? Warto założyć???..Na prawdę nie ma opłat za prowadzenie i przelewy? Jak się wpłaca pieniądze? Czy jest problem z wpłatomatami? Polecacie innym mbank – opinie prosimy umieszczać poniżej w komentarzach.

eKonto

PROMOCJA: eKonto z premią - I edycja

+ 160 zł premii i 100 zł za polecanie
32 dni do końca promocji
8 Ocena Łączna
20 opinie
eKonto

9.2Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9.5
7.2Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
7.2
Bankowość internetowa i mobilna
8.3
Dodatkowe korzyści
6.3
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

    

   Porównaj wybrane konta
   • Total (0)
   Porównaj Teraz
   0