Tanie-Konto.pl · Nest Bank · Nest Konto Waluta

Nest Konto Waluta

Opinie (19)

nest bank

Nest Bank zdążył już zasłynąć z całkowicie darmowego rachunku osobistego, jednak kto by przypuszczał, że również konto walutowe NEST Konto Waluta będzie niemal zupełnie zwolnione z opłat? Tym razem trzeba jednak być nieco bardziej uważnym, gdyż możemy niespodziewanie narazić się na kilka niepotrzebnych wydatków.

Nest Konto Waluta - Podstawowe informacje

Konto walutowe Nest Banku jest przeznaczone zwłaszcza dla osób przebywających na stałe poza granicami kraju i podejmujących zatrudnienie w jednym z państw strefy Euro. Tym samym odpada konieczność podpisywania umowy z zagranicznym bankiem, której zapisy mogą być dla nas nie do końca zrozumiałe.

Jego założeniem zainteresują się ponadto zapewne Ci wszyscy, którzy sporadycznie dokonują płatności w europejskiej walucie, chociażby podczas pobytu wakacyjnego w krajach Unii. Jak się jednak za chwilę okaże, takie rozwiązanie będzie korzystne wyłącznie pod określonymi warunkami.

Konto walutowe Nest Bank - co za darmo?

Założenie i prowadzenie rachunku walutowego EU , a także przelewy krajowe , są w Nest Banku całkowicie pozbawione kosztów. Podobnie ma się rzecz odnośnie korzystania z usługi zleceń stałych. Co bardzo istotne w przypadku konta walutowego, nie zapłacimy ani grosza za przelewy europejskie SEPA , czego trudno wypatrywać obecnie w ofercie konkurencyjnych banków.

Jakby tego było jeszcze mało, nie musimy się obawiać ponoszenia jakichkolwiek opłat za wypłacanie gotówki w bankomatach zarówno na terenie kraju, jak i za granicą .

Opłaty za Konto Waluta Nest Banku

Jak wspomnieliśmy we wstępie artykułu, korzystanie z konta walutowego Nest Bank może narażać na ponoszenie pewnych wydatków. Stanie się tak zwłaszcza wtedy, jeśli w tym samym czasie będziemy posiadaczami karty debetowej dołączonej do innego rachunku w tej instytucji bankowej - chociażby rodzimego konta ROR czy rachunku biznesowego (BIZnest Konto). W tego typu sytuacji, zapłacimy jednorazowo 5 Euro za wydanie walutowej karty płatniczej, a także taką samą kwotę po każdym roku jej użytkowania.

Z pozostałych istotnych opłat warto wymienić również:

 • 3 Euro za każdorazowy przelew krajowy SORBNET
 • 1 Euro za dokonanie przelewu krajowego SWIFT
 • 1 Euro za ustanowienie polecenia zapłaty
 • 1 Euro za sprawdzenie salda oraz zmianę numeru PIN w bankomacie BZ WBK.

Pełna tabela opłat i prowizji i oprocentowania

Ile zapłacimy za przewalutowania?

Istotny problem w przypadku konta walutowego Nest Konto Waluta stanowi to, że nie mamy możliwości dokonywania wpłat na rachunek poprzez wpłatomaty ani przy wsparciu kantorów internetowych. Moglibyśmy wprawdzie dokonać przelewu europejskiego SEPA z rachunku w innym banku, jednak w każdym przypadku naraziłoby to nas na spory wydatek.

Nest Bank wychodzi w pewien sposób naprzeciw tej niedogodności, oferując bardzo korzystny system przewalutowań . Warto jednak nadmienić, że korzystanie z tej opcji ma sense jedynie w obecnie trwającym okresie promocyjnym (do 1 czerwca włącznie). Później przyjdzie nam już bowiem ponieść opłatę w wysokości 1 Euro za aktywację usługi, a następnie 0,30 Euro każdego miesiąca.

Końcowe opinie o koncie walutowym Nest Konto Waluta

Widzimy zatem, że walutowe Nest Konto Waluta na tle konkurencji znacząco wyróżnia się na plus . Na takie opinie największy wpływ ma to, iż Nest Bank oferuje i w tym przypadku swoim klientom – do czego zdążył nas już przyzwyczaić - większość kluczowych usług całkowicie za darmo . Warto podkreślić wyraźnie zwłaszcza brak opłat za przelewy europejskie SEPA oraz darmowe korzystanie ze wszystkich bankomatów.

Najbardziej skorzystają na jego założeniu niewątpliwie te osoby, które nie posiadają aktywnej karty płatniczej dołączonej do innego rachunku z oferty Nest Banku. Wówczas płatności bezgotówkowe będą bowiem całkowicie bezpłatne! Jeżeli chodzi zaś o wady, to największą z nich jest bezsprzecznie brak obsługi wpłatomatów oraz współpracy z kantorami internetowymi.

Załóż Nest Konto + Nest Konto Waluta
Nest Konto Waluta - Nest Bank - Oceń to konto poniżej:

Ocena konta:
4 na 5
9 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (19 komentarzy) :

 1. Zero-Cool
  Zero-Cool
  22.02.2017. 15:02

  Re: Przelewy z Cinkciarza

  Ja osobiście nie jestem (już) zadowolony z Nest Banku, zakładałem konto USD jak jeszcze nazywał się SmartBank i mogłem wymieniać walutę na cinkciarzu i przelewy szły bez opłat, teraz przelew z Cinkciarza kosztuje 50zł, oczywiście jest możliwość "dołączenia" do kantoru Nest Banku ale w tedy już nie mamy darmowego konta, więc dla osób kupujących za granicą kartą płatniczą są lepsze opcje jak Nest Bank.

 2. Adam
  Adam
  31.10.2016. 11:22

  opinie

  Często wyjeżdżam za granicę i od dawna szukałem darmowa konta, które można by było wygodnie obsługiwać gdziekolwiek się jest. Wreszcie znalazłem Smart Konto Walutowe teraz jest to NEST Konto Waluta. Moja opinia o tym koncie jest raczej pozytywna. Jestem zadowolony, że mam dostęp do rachunku przez smartfona i praktycznie za konto nic nie płacę. Tak właśnie powinna wyglądać nowoczesna bankowość bez opłat.

  Mam tylko nadzieję, że po zmianie nazwy ze Smart Bank na Nest Bank, nie zmienią się w tym banku opłaty :)

  To ma na zawsze zostać bez zmian, chyba , że jeszce coś w dół obniżą.

 3. Andrzej
  Andrzej
  04.10.2016. 17:05

  Problemy z przelewami SEPA

  Co do zasady, konto jest swietne, zwlaszcza darmowe przelewy SEPA sa bezkonkurencyjne na polskim rynku obecnie. Niestety od jakiegos czasu bank ma powazne problemy z tymi przelewami SEPA. Mozna na ten temat znalezc informacje na necie. Osobiscie mam z tym rowniez problemy, wiec wiem o czym pisze.. Pierwszy przyklad: prawidlowy kod BIC (SWIFT) zostaje przez system bankowy zamieniony na bledny, w rezultacie czego, zaden przelew SEPA nie jest mozliwy do wykonania, bo przy probie wyslania, pojawia sie blad. Nie wiadomo, kiedy usterka zostanie usunieta, ale to trwa juz od wielu miesiecy (!). Alternatywa to przelew SWIFT, ktory kosztuje i dosyc dlugo idzie.. Drugi przyklad: prawidlowy IBAN, BIC - a system podaje, ze nie moze zrealizowac przelewu i informuje o mozliwosci jedynie przelewem SWIFT. Jest to bardzo irytujace. A szkoda, bo konto samo w sobie jest swietne.. ale.. co mi z tego, jesli nie moge wyslac prostego przelewu SEPA i musze wysylac z innego banku i tam placic:(

 4. Piotr
  Piotr
  24.08.2016. 19:58

  Przelew z cinkciarza

  Czy jeżeli skorzystam z cinkciarza aby zakupić euro i podam swoje konto w smartbanku, to czy zostaną naliczone jakiekolwiek opłaty?

 5. riek
  riek
  19.02.2016. 12:21

  riek

  Ja mam konto walutowe w smart banku już rok czasu i wszystko jest ok - jeśli chodzi o koszty i opłaty to są one zdecydowanie najniższe a w wielu przypadkach są one darmowe gdzie w innym banku taka opcja jest płatna - dlatego warto sprawdzić ofertę konta w smart banku jesli szukacie dobrego i taniego konta walutowego - ja posiadam konto w euro ale tutaj nie ma różnicy o jaką walutę chodzi bo w każdej walucie smart bank chyba najbardziej konkurencyjne warunki.
  Obsługa konta jest bardo prosta a samo założenie konta zajmuje kilkanaście minut z doczytanie warunków umowy i dokładnej oferty. Polecam

 6. Anecia89
  Anecia89
  15.02.2016. 15:19

  Moje zdanie

  Jeżdżę za granicę już parę lat i miałam przez ten czas już kilka kont walutowych ale żadne jakoś nie do końca mi odpowiadało. W końcu znalazłam ofertę Smart Banku i zdecydowałam się założyć tam swoje Smart Konto EU Walutowe. I teraz po pewnym czasie mogę szczerze powiedzieć, że to był świetny wybór. Ich oferta jest moim daniem bardzo korzystna. Prowadzenie konta i przelewy krajowe są darmowe, nie zapłacimy także ani grosza za przelewy europejskie SEPA, do tego wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów są całkowicie darmowe. Poza tym z tego co wiem to ogólnie opinie o Smart Koncie EU Walutowym są w większości pozytywne

 7. RadekBuk
  RadekBuk
  15.02.2016. 10:29

  opłata 5 euro

  Każdy bank ma swoje plusy i minusy, aktualnie na tym świecie nie ma nic za darmo, konta walutowe na ogół z tego co mi wiadomo są niestety dość drogie :((((( bo i koszty dla banków są inne niz prowadzenia normalnego konta, stąd w zasadzie za wszystkie transakcje się płaci i to całkiem sporo, ktoś z was wspomniał o kwocie 5 euro za kartę płatniczą to trzeba podkreślić że jest to kwota jednorazowa za wydanie karty i później taka sama kwota za każdy rok jej użytkowania czyli w efekcie wychodzi 20 zł rocznie co daje niecałe dwa zł miesięcznie no to nie jest to tak dużo i będzie to miało miejsce kiedy: '...w tym samym czasie będziemy posiadaczami karty debetowej dołączonej do innego rachunku w tej instytucji bankowej - chociażby rodzimego konta ROR czy rachunku biznesowego (Smart Biznes)'.

 8. Nikola
  Nikola
  27.01.2016. 17:04

  Nie tak fajnie jak sie wydaje

  Niby Smart Konto EU ma być takie super dla osób obracającymi na co dzień pieniędzmi w euro...Są jednak pewne haczyki, a mianowicie chodzi mi o to że niby wydawana jest bezpłatna karta walutowa-tak jest bezpłatna pod warunkiem, że jest to nasza jedyna karta w banku, a jeżeli posiadamy już karę w złotówkach to tamta kosztować nas będzie 5 euro... Jest też niekorzystne przewalutowanie, no i ogólnie są strasznie pokręcone procedury...Mój tata założył to konto i bardzo tego żałuje. Powiedział, że ma zamiar z niego zrezygnować i jeśli tylko usłyszy, że ktoś ma zamiar założyć tu konto to będzie z całego serca odradzał

 9. niki
  niki
  31.12.2015. 13:38

  niki

  Konto walutowe w smart banku to już moje trzecie konto walutowe i do tej pory jestem z niego najbardziej zadowolony.
  Wszędzie obiecywali darmowe prowadzenie konta i jakieś niskie opłaty a w praktyce wyszło znacznie znacznie więcej.

  W smart koncie w tym walutowym w Euro wszystko jest dokładnie tak samo jak opisali w ofercie i jest to zdecydowanie najtańsze konto walutowe na rynku. Porównywałem je z innymi kiedy zamykałem swoje poprzednie w pekao i wszędzie je polecali i póki co okazuje sie to prawdą :)

 10. Triki
  Triki
  21.12.2015. 11:17

  Kowalskimati@t.pl

  Czyli nie takie to konto do końca darmowe jak by się mogło wydawać. 1 ojro za sprawdzenie w bnkomacie stanu konta lub zmianę numeru pin, albo 3 euro za szybki przelew. Może się czepiam, ale ludzie często reklamują Smart Bank jako darmowe konto europejskie i do przelewów zagranicznych. Czy nie lepiej mówić o nim tanie konto zagraniczne, najtańsze konto zagraniczne czy najtańsze europejskie konto? Bo fakt, jest to w Polsce chyba jedna z najlepszych opcji i sam po przeczytaniu tych wszystkich rzeczy, mam zamiar założyć u nich konto, jednak trzeba sobie powiedzieć wprost, że do końca darmowe nie jest.

 11. Sebastina
  Sebastina
  14.12.2015. 11:48

  otworzyłem konto w smart

  Ja wcześniej miałem konto walutowe w PEKAO ale tam było ono b drogie i zrezygnowanym na rzecz własnie smart konto w euro.
  Bardzo mnie cieszy, że przelewy europejskie SEPA sa darmowe tutaj w smart banku bo w innych kontach nawet w moim byłym pekao był one płatne tak więc tutaj dobrze mnie trzepali po kieszeni.
  Prowadzenie konta także tutaj jest darmowe i mnie osobiście to wystarczyło, żeby przejść na stałe do tego banku i przenieść tutaj swoje pieniądze w Euro, często używam tego konta i w sumie dopiero teraz widzę, jak dużo oszczędzam.

 12. Jadzka34
  Jadzka34
  07.12.2015. 19:09

  Bank Smart jako konto walutowe

  Jaro. Może to też nie tak, że jest najlepsze za wszelką cenę. Bank Smart ma swoje plusy, np. te darmowe bankomaty i tanie przewalutowanie, ale nie am placówek, co za granicą mogłoby się czasem przydać. Jednak potraktuj to konto jako dodatkowe. Ja pracuję na co dzień w Niemczech i mam konto niemieckie a także konto w Banku Smart do którego ma też mąż w Polsce. Często korzystam z tego konta w Niemczech, bo jest tanie w prowadzeniu. Natomiast jak mi się bardziej opłaca, to korzystam z niemieckiego. Jak często podróżujesz, to nawet bym się nie zastanawiała, tylko brała dodatkowe konto w Smart Banku.

 13. michel
  michel
  28.11.2015. 16:41

  dla mnie OK

  No jak dla mnie to to konto walutowe jest OK - wiadomo są koszty ale w każdym koncie walutowy w PL macie jakieś koszty więc nie ma sensu chyba szukać innego konta - ja je założyłem jakieś 3 miesiące temu i do tej pory bardzo pozytywnie oceniam działanie tego konta.
  Podstawowe opcje takie jak prowadzenie konta jest darmowe tak więc tutaj nie ma sie czego obwiać - najdrożej wychodzą przelewy i polecenia stałych opłat ale w każdym banku jest to płatna i w większości koszty są jeszcze większe niż tutaj. Dla mnie OK

 14. Wika
  Wika
  13.11.2015. 00:07

  konto smart eu opinia

  Jakoś nie mogę się doszukać tych wszystkich pozytywów, o których trąbią zachwyceni klienci Banku Smart. Ludzie, zachwycacie się czymś, co powinno być oczywiste.

  Wypłaty za darmo ze wszystkich bankomatów w Polsce i strefie EU? A jak się nazywa konto? SMART Konto EU. No to rzeczywiście, wielka mi korzyść. Ja rozumiem, że Unia nie ma teraz najlepszych notowań, ale chciałbym przypomnieć, że w jej skład wchodzi więcej państw niż tylko Polska i państwa ze strefy euro. Przynajmniej na razie. I dobrze byłoby wypłacać w nich pieniądze bez dodatkowych opłat. Jak to się zmieni, pomyślę o koncie.

 15. anibas
  anibas
  22.09.2015. 16:50

  Konto walutowe dla studenta

  Dołączam się pytania powyżej, wyjeżdżam na pół roku do Niemiec i zależy mi na założeniu taniego konta walutowego - darmowych wybieraniu kwoty z bankomatu i darmowych założeniu i utrzymywaniu konta.

 16. Malinowa
  Malinowa
  30.07.2015. 15:59

  pozytywne odczucia i opinia

  Przeniosłam się do Smart Banku niedawno, bo zainteresowało mnie Smart Konto EU. Moja opinia jest zdecydowanie pozytywna. Jestem bardzo zadowolona, bo wreszcie mam rachunek tani w obsłudze, mogę robić bezpłatne przelewy europejskie i wypłacać za darmo gotówkę z bankomatów. No i mam dostęp do swojego konta zawsze i wszędzie, bo ściągnęłam aplikację na smartfona. Takie konto przyda się na pewno wszystkim, którzy często wyjeżdżają za granicę.

 17. Tami
  Tami
  18.06.2015. 11:59

  Moja opinia o koncie walutowym smart Banku

  Smart Konto EU to dobra opcja dla osób, które na co dzień obracają pieniędzmi w walucie euro.

  Jestem posiadaczem tego rachunku od jakiegoś czasu, moja opinia od początku była bardzo przychylna.

  Konto założyłem błyskawicznie przez telefon, do tej pory praktycznie wszystkie operacje wykonuję tylko przez telefon. Dzięki intuicyjnemu panelowi administracyjnemu, zarządzanie nim to przysłowiowa bułka z masłem.

  Poza tym, Smart Konto EU jest całkowicie bezpłatne, co również jest dużym plusem.

 18. Tom
  Tom
  16.06.2015. 18:13

  kurs nie SMART, opłaty sierpnia będą

  założyłem konto, przewalutowali po kursie normalnym nie SMART pomomo wcześniejszych zapewnień, poza tym nie jest za free bezterminowo, za te usułgę od sierpnia będą naliczać opłatę o czym poinformował mnie Pan na infolini

 19. Jaro
  Jaro
  20.05.2015. 14:28

  Opinie mile widziane

  Czy Smart Konto EU w Banku Smart to aktualnie najtańsze konto walutowe w Euro? Warto wg was założyć? Naprawdę nic się nie płaci za przelewy? Proszę o opinie.


Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: