Tanie-Konto.pl · Nest Bank · Nest Konto + Lokata Witaj 4%

Nest Konto + Lokata Witaj 4%

Opinie (87)

nest bank

Czy konto w Nest Banku jest rzeczywiście w 100% bezwarunkowo darmowe? Czy istnieją jakieś ukryte opłaty i haczyki? Przeczytaj naszą recenzję i opinie użytkowników o rachunku Nest Konto.

Na polskim runku usług finansowych doszło do znaczącego rebrandingu. 28 października 2016 r. doszło do połączenia dwóch silnych marek. Z fuzji Smart Banku i BIZ banku powstał Nest Bank, który ma być odpowiedzią na potrzeby klientów szukających innowacyjnych rozwiązań w gamie produktów oszczędnościowych i indywidualnych.

Flagowym produktem Nest Banku jest rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy Nest Konto . Konstrukcja rachunku nie różni się zasadniczo od produktu internetowego konta Smart Banku. Dalej jest to rachunek absolutnie darmowy, jednak teraz klienci mogą liczyć również na obsługę w oddziałach banku. Nest Konto to 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku. Darmowe jest również wydanie karty debetowej i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Klienci nie zostaną również obciążeni opłatami za przelewy krajowe i europejskie.

NEST Konto – podstawowe opłaty

Nest Konto to propozycja skierowana do klientów indywidualnych. Na tle wielu innych ofert prezentuje się bardzo korzystanie i atrakcyjnie.

Nest Konto - podstawowe opłaty i prowizje
Opłata za prowadzenie konta [zł/miesiąc] 0
Przelewy internetowe [zł] 0
Opłata za użytkowanie karty debetowej [zł/miesiąc] 0
Bankomaty darmowe (bez prowizji)wszystkie bankomaty w Polsce
Pełna tabela opłat i prowizji i oprocentowania

Zobacz Szczegóły


Za operacje takie jak: otwarcie i prowadzenie rachunku, przelewy wewnątrzbankowe i zewnętrzne przez Internet, wydanie karty płatniczej oraz opłaty za kartę (miesięczna i za wznowienie) są darmowe .

Osoby korzystające ze Nest Konta mogą ponadto liczyć na otrzymanie debetowej karty Visa, która umożliwia dokonywanie płatności w formie zbliżeniowej. Z karty tej można korzystać w Polsce i zagranicą, a także przy dokonywaniu płatności online. Bez względu na wysokość wydanej kwoty bank nie nalicza żadnych opłat.

Lokaty w Nest Banku

Nest Lokata Witaj to nowa twarz dostępnej niegdyś w Smart Banku Smart Lokaty Na Powitanie. Atrakcyjne oprocentowanie w wysokości 4% jest dostępne w przypadku spełnienia następujących warunków:

 • otwieramy Nest Konto na stronie Banku (tylko dla klientów, którzy wcześniej nie byli klientami Smart Banku i BIZ Banku),
 • w przeciągu 30 dni uruchamiamy lokatę z poziomu bankowości internetowej,
 • lokujemy od 1000 zł do 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku

Nest Bank oferuje także tzw. Nest Lokatę Nowe Środki, w ramach której możemy ulokować od 1000 zł do 2 000 000 zł na okres 3 lub 6 miesięcy. Dla właścicieli Nest Konta w przypadku lokaty 3-miesięcznej oprocentowanie wynosi 2,0% , a w przypadku lokaty 6-miesięcznej 2,10%. Jeśli nie posiadamy rachunku w Nest banku, oprocentowanie jest minimalnie niższe.

Zarówno Lokatę Witaj, jak i Nowe Środki można uruchomić po otwarciu konta w prosty sposób przez internet.

Konta oszczędnościowe

W ramach Nest Konta możemy także otworzyć całkiem sensownie oprocentowane konta oszczędnościowe.

Nest Oszczędności

W przypadku rachunku Nest Oszczędności, zostając nowym klientem, możemy liczyć na oprocentowanie 2,25% w skali roku, maksymalnie do kwoty 50 000 zł (wyższe kwoty oprocentowane są 2,0%). W ramach konta Nest Oszczędności zapłacimy 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku.

Nest Rodzinne Oszczędności

Flagowym produktem Nest Banku jest konto Nest Rodzinne Oszczędności, dedykowane osobom nastawionym na długoterminowe oszczędzanie . Deklarowany czas oszczędzania to 5, 10 lub 15 lat. W ramach konta bank oferuje bardzo lukratywny system premii do nawet 30% rocznie przyznawanych nie tylko za systematyczne oszczędzanie, ale także za ilość posiadanych dzieci. Dokładna analiza konta i współczynnika premii dostępna jest tutaj.

Opinia podsumowująca

Na tle konkurencji oferta Nest Banku wydaje się niezwykle intratna i wszechstronna. Jest też dużo bardziej rozbudowana w stosunku do oferty swego poprzednika – Smart Banku. W dużej mierze skierowana jest do osób poszukujących darmowego, a jednocześnie w pełni mobilnego i nowoczesnego konta osobistego, kładąc zarazem nacisk na oszczędzanie. Dodatkowo Nest Bank postawił na sektor klientów w postaci rodzin z dziećmi. W związku z tym przemodelował swój wizerunek (teraz silnie nawiązujący do tradycyjnych wartości) i wprowadził pakiet nowych „prorodzinnych” produktów. Zrezygnował także z nowoczesnego modelu banku online. Dziś wszystkie sprawy można załatwić w tradycyjnej placówce stacjonarnej, a nie tylko przez internet.

Załóż Konto na stronie Nest Banku
Nest Konto + Lokata Witaj 4% - Nest Bank - Oceń to konto poniżej:

Ocena konta:
3 na 5
69 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (87 komentarzy) :

 1. Autentyczny
  Autentyczny
  14.01.2016. 02:23

  Opinia

  Polecam konto!

 2. TOK
  TOK
  12.01.2016. 13:36

  bank smart opinia

  Nie wszystko złoto co się świeci , to że mają konto za zero to pół sukcesu ale drugie pół to obsługa klienta i profesjonalizm , kontakt z ich BOK to jakaś porażka , średnio miła pani a do tego nie posiadająca kompletnie wiedzy na temat procedur i samego produktu ,ciągłe konsultacje z osobami trzecimi co i tak nie daje ostatecznej odpowiedzi na zadawane pytania. To wszystko jeszcze przed aktywacją konta , teraz tylko trzeba uruchomić wyobraźnię i pomyśleć co się stanie jak będą mieli już nasze pieniądze a my będziemy mieli jakiś problem do rozwiązania. Nie polecam i sobie odpuszczam a czas pokaże czy miałem rację. P.S Zakładanie konta miało być ekspresowe , u mnie trwał 3 tygodnie , a takich "smaczków" w mojej krótkiej smartbakowej przygodzie było więcej.

 3. margot
  margot
  28.12.2015. 14:05

  fajne konto

  No faktycznie tanie to konto.
  Ja w sumie jeszcze tak duzo o nim nie moge napisać bo przed świętami dopiero co założyłem sobie konto w smart banku, dziś przyszła mi karta i już mogę go używać bez problemów ale póki co wszystko okazało się prawdą.
  Nie ma żądnego haczyka a robiłem już kilka przelewów pieniędzy między czasie i nie naliczyli mi żądnej opłaty.
  Samo wysłanie wniosku i jego wypełnienie także ograniczyli do minimum skomplikowanych rzeczy i jest bardzo łatwe tak więc ja polecam smart bank mimo, że jestem kilkudniowym klientem :)

 4. niezadowolonyy
  niezadowolonyy
  28.12.2015. 03:53

  niezadowolonyy

  Małżonce udało się założyć konto z aktywacją poprzez przelew z innego banku.
  Konto jest darmowe ale np. zmiana pinu jest płatna 5 zł. Próbowała zmienić pin do karty 3 razy i dopiero za trzecim się udało, oczywiście prowizję pobrało za wszystkie nieudane operacje. Minusem dużym jest brak szybkich przelewów i płatności w internecie.

  Ja próbowałem założyć konto kilka razy ale niestety aktywacja nie powiodła się ponieważ dostawałem odpowiedź że dane się nie zgadzają, co było bzdurą bo skopiowałem dane i sprawdziłem.
  Napisałem do nich z zapytaniem ale oni nie mają zwyczaju odpisywać na maile. Zadzwoniłem to odpowiedzieli że nie muszą udzielać odpowiedzi dlaczego bank odrzuca wniosek.
  Po takim potraktowaniu już wiem że nie jest to poważna bankowość i strach tam cokolwiek trzymać.
  Żona będzie zamykać u nich konto.

 5. JAcekplacek
  JAcekplacek
  23.12.2015. 13:53

  Pytanie o Smart Bank

  Mam takie oto pytanie. Czy rzeczywiście w Smart Banku można całkiem nieźle zaoszczędzić na produktach bankowych? Jestem ciekawa, ponieważ w moim obecnym banku jest ono na opłakanym poziomie. Mam dosłownie niecały jeden procent w skali roku. Tutaj widzę, że jest reklama nawet do 2,8 procent w skali roku na zwykłym koncie oszczędnościowym. Z pewnością jednak jest to efekt krótkotrwały, dlatego chciałabym się dowiedzieć, na jakim jest ono faktycznie poziomie, zaraz po skończonej promocji? Czy rzeczywiście nadal jest ono opłacalne?

 6. mysia
  mysia
  11.12.2015. 09:50

  smart konto najlepsze - to prawda

  no to zaskoczyli mnie - to na pewno mogę napisać na początku mojej opinii po 3 miesiącach użytkowania konta w smart banku :)
  Nie sądziłam, że dostanę takie warunki na cały okres konta o jakich mowa była w reklamach i przed założeniem konta ale faktycznie WSZYSTKO OKAZAŁO SIĘ PRAWDĄ.
  Konto nie dość, że w 100% darmowe to trochę wchodzę nowe udogodnienia i sa także za darmo. Najwygodniejsza opcja jest tymi bankomatami, bez problemu wypłacam kasę gdzie chce i nie muszę szukać swoje bankomatu :D
  6+

 7. MaciejskiPiotr
  MaciejskiPiotr
  07.12.2015. 19:06

  Czy Bank Smart jest dobrym rozwiązaniem dla osób prywatnych?

  Zastanawiam się nad tym, czy założyć konto osobiste w Banku Smart. W tej chwili widzę bardzo wiele różnych ofert w innych bankach, ale jak tylko wczytuję się w regulaminy, to niestety znajduję bardzo wiele podchwytliwych rzeczy. Natomiast teoretycznie Bank Smart reklamuje się, jakby był całkowicie bezpłatny. Czy rzeczywiście tak jest? Czy może jednak trzeba spodziewać się jakichś ukrytych opłat? Nie za bardzo uśmiecha mi się takie skakanie z banku do banku. Więc tym razem zamierzam wybrać raz a dobrze. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat to prośba o opinie.

 8. Luigi
  Luigi
  27.11.2015. 10:02

  Pozytywna opinia

  Ja smart bankiem a dokładnie kontem w smart banki jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie sądziłem, że te wszystkie pozytywne opinii na jego temat jakich pełno w necie okażą się w tak dużej mierze PRAWDĄ.
  Ale tak się stało i stąd moje pozytywne zaskoczenie - konto faktycznie jest w 100% za darmo - a bałem się że będa jakieś haczyki - przez 3 miesiące żądnej opłaty :) Mam nadzieję że z czasem także ich nie wprowadzą bo to chyba największa obawa użytkowników tego konta - dodatkowo konto bardzo łatwe w obsłudze przez internet i na telefonie - to się ceni :)

 9. gwarek
  gwarek
  19.11.2015. 16:19

  sprawdzcie

  warto zobaczyć w banku smart tabele opłat. wyglada obiecujaco - zerowe opłaty i obsluga w aplikacji. wystarczy.

 10. darekbankarek
  darekbankarek
  18.11.2015. 21:27

  konto darmowe

  mysle sobie tak ze konto jest darmowe i tak jak kiedyś było one w embanku, wcześniej czy później wprowadza opłaty dziś jest kiepsko i bardziej kiepskawo, brak wplatomatow brak zasilenia telefonu gsm itp, strona jest tak uboga w usługi ze wygladaa jak demo dziecinnego bamnku z przedszkola, sporo problemów z ichniejsza karta kolega najczęściej musi placic gotowka, konto mam tez już chyba 3 mc ale jest bo jest karta w szufladzie z chwila gdy wprowadza oplate zrezygnuje, mysle ze wnet na stonie pojawie się możliwość rezygnacji, w moim miescie sa 2 placówki gdzie mogę wplacic pieniądze ale sa one oddalone wiec odpada, mam w innym banku darmowe konto a oplata za karte to 4 razy zakupy mogą być po 60 groszy nie ma limitu kwotowego, wplatomatow tez nie maja swoich a nie widze mozliwoasc zebym placil prowizje za swoje pieniądze wplacajac np. w euronecie, na szczęście ten bank mam 300-400 metrow od miejsca zamieszkania jedyny problem ze wplaty przyjmują do 16:30 ale trudno można się przyzwczaic
  konto jest normalne czyli mogę uzupelnic telefon ze strony itp, pozyjemy zobaczymy innym sposobem jest znalesc bank kolo domu i zrezygnoiwac z karty bo tak naprawdę to oplata dotyczy jej, bez urazu dla idiotow bankowych to pamiętam ze najwięcej wydawałem placac karta gdy za nia opłaty, potrafiłem wydac kilkaset złotych i więcej dziś wydaje mniejswiecj placac nia 3-7 zl miesięcznie bo nik nigdy mnie nie zmusi do wydatkowania kartya kilku stowek miesięcznie,tak olalem konto w mBanku i tak oleje kolejne, w końcu te pieniądze sa moje i jeśli je deponuje to one pracują nie dlamie a dla banku i nikt nikomu laski nie robi, gdyby ci co wiedzieli rok temu ze funt podrożeje o zlotowke a dolar o blisko nia to bym wszystkie oszczednosci wymienil zwczajne w kantorze na zielone lub brytujskie a nawet szwajcarskie franki i bym zarobil około 20% to jest zysk a nie jakies tam 3% z wymogami itp
  na koniec pozdrawiam i zycze lepszych banków i bankowości i żeby traktowali nas jako klientów a nie idiotow poz..:)... darcccko

 11. Wandal
  Wandal
  12.11.2015. 23:51

  Nie jest idealnie, ale prawie idealnie.

  Aplikacja jest znakomita i zdecydowanie bardziej intuicyjna niż to, co poleca konkurencja, warunki przejrzyste, podczas zakładania konta się nie zmęczyłam, co jest również dużym plusem, ale gdzie są wpłatomaty?

  To już nie jest jakaś tam dodatkowa usługa oferowana nielicznym przez wybranych. To standard i jest mi nieco przykro, że jestem tego standardu pozbawiona.

  No, ale wieść niesie, że Bank Smart wprowadza nowe produkty, więc może się doczekam możliwości wpłacania moich pieniędzy na jakichś sensownych zasadach.

 12. chriz
  chriz
  08.11.2015. 20:18

  Tragiczny kontat

  Mąż zgłosił mnie jako pełnomocnika do konta. Telefon od Smart Banku w celu potwierdzenia miałam otrzymać najpóźniej za trzy dni... Minęły około 2 tygodnie. Powiedziano mi, że w ciągu trzech dostanę maila z numerem konta, na który mam przesłać 1 grosz celem potwierdzenia danych. Minęły dwa miesiące i maila nie otrzymałam. Nie dopisano mnie jako pełnomocnika. Mąż kilkukrotnie nie mógł się dodzwonić na infolinię. Potwierdzam zatem, że kontakt ze Smart Bankiem jest tragiczny.

 13. agnieszka
  agnieszka
  16.10.2015. 16:31

  Opinia

  mam od 2 tygodni. jadę na erasmuska i ząłożyłam. już się nie mogę doczekać. takiej oszczedności to się nie posdziewałem. bardszo fajne kursy mają a gdy chciałem w innym banku to jakies pincet opłat było.

 14. Robert
  Robert
  04.10.2015. 21:59

  Nie moge się zalogować

  Nie mogę się zalogować do kota. Wczoraj w nocy niby coś poprawiali w systemie. I tak poprawili, że chyba padł. Masakra z tym bankiem. Chyba wymówię umowę, a mam jeszcze konto e Euro.

 15. Mirkaaa
  Mirkaaa
  28.09.2015. 12:55

  odp celinka

  @ celinka Z tego, co mi wiadomo to konto Bank Smart dla dziecka nie wchodzi w rachubę. Możliwość założenia konta mają tu tylko osoby pełnoletnie, czyli twoje dziecko musi mieć ukończone 18 lat. Ma wtedy już pełną zdolność prawną i samo może otworzyć rachunek bez zgody rodziców czy opiekunów prawnych. Poczytaj opinie o banku smart na innych forach lub popytaj w samym banku

 16. irek
  irek
  24.09.2015. 16:43

  polecam smarta

  jestem uzytkownikiem aplikacji mobilnej w banku smart. od jakiegos czasu przestałem używać innego i internetowej wersji banku. wszystko z telefonu i bardzo mi to odpowiada. Po konfiuracji i wpisaniu wszystkich danych (robiłem to z przeglądami ibo szybciej) ma teraz wszystko w kieszeni. bosko.

 17. celinka
  celinka
  18.09.2015. 11:49

  Konto w Bank Smart dla dziecka

  Czy ktoś się orientuje jak to wygląda? Mam córkę lat 16 i zastanawiam się czy mogę w tym banku otworzyć dla niej rachunek?

 18. you
  you
  18.09.2015. 10:00

  siara

  Od dwóch dni nie można było się zalogować do banku!
  Żadnej informacji o trudnościach! Dopiero na drugi dzień przez telefon podawali komunikat o usterce i usuwali ją dwa dni!
  Przez ten czas nie było możliwości zalogowania i żadnych operacji bankowych!
  NIE POLECAM !!!!!
  To normalnie olewanie klientów.

 19. Klientka
  Klientka
  17.09.2015. 11:34

  Czas oczekiwania na doręczyciela

  Czy ktoś miał przeboje z założeniem konta? Czekam już 9 dzień ROBOCZY (11 dzień od złożenia wniosku)i kuriera jak nie było tak nie ma. Wg banku, procedura ta trwa do 5 dni roboczych a pan na infolinii obiecuje, że "przesyłka zostanie nadana dziś lub jutro" (telefon w 4 dobie roboczej). Zaczynam pomału tracić cierpliwość.

 20. Dansomi
  Dansomi
  23.07.2015. 11:28

  Bank smart ?

  Konto oszczednosciowe juz 2.8%, z kasa cos sie nie zgadza, jak robilem wyplate z procenta na konto to pisalo ze darmowe a nastepnego dnia pobralo 5zl, kolejne 10zl stracilem zeby zlozyc reklamacje(tak, infolinia platna chyba 200% niz normalnie), cokolwiek zalatwic z infolinia to minimum 5zl bo glupie komunikaty o nagrywaniu, super banku, wpisywanie telekodu ktory sie nie zgadza za pierwszym razem zawsze. Dzisiaj ukradli mi kolejne 5zl z konta smart procent tytulem "Korekta rejestru. Korekta opłaty REKL" czyli zaplacilem za rozpatrzenie reklamacji bo mam na czerwono napisane -5,00 a nie na niebiesko 5,00. Na dzien dzisiejszy stracilem juz jakies 40zl, taniej wyszedlby mnie mbank z oplata za karte ktora ostatnio i tak byn ominal. Syf i nic wiecej.
  A i mailowo to mozna sb pisac, pisalem kilkadziesiat razy a na infolini nie znajdowal nawet mojego emaila, ze nic do nich nie przyszlo. Czas na zmiane...

 21. AAA
  AAA
  22.07.2015. 16:01

  Płatności do sklepu w UK przez PayPala - jaką kartę deb. do wyboru ?

  Czy ktoś robił takie płatności? Lepsza jest Visa czy Master Card?

 22. klient
  klient
  10.07.2015. 20:49

  JUŻ NIE 3%

  Konto oszczędnościowe już nie jest na 3% a na 2,8% użyteczność aplikacji nie poprawiona ale faktycznie wszystko za ZERO

 23. Sharahin
  Sharahin
  25.06.2015. 09:48

  Problemy z aplikacją

  Od samego początku aplikacja mobilna nie widzi mojego rachunku. Wyświetla się komunikat, że nie można było pobrać informacji o rachunkach. Tak jest od kilku dni. Kompletnie bezużyteczna aplikacja.

  Wniosek o otwarcie konta złożyłam 3.06. Dostałam na maila informację, że kurier z umową pojawi się u mnie do 5 dni roboczych. Po 12 dniach (15.06) wykonałam telefon do banku. Obiecano mi skontaktować się z kurierem w tej sprawie.
  Kurier dotarł bodajże 16.06. Zapytany o datę nadania przesyłki odpowiedział mi, że została nadana 17.06 czyli 2 dni po mojej interwencji!

  Osobny pin do aplikacji mobilnej, osobny do serwisu www. Więcej do zapamiętania. W dodatku z tego co słyszałam pinu do bankowości internetowej nie można spersonalizować.

 24. djvolt
  djvolt
  18.06.2015. 11:38

  chyba najtańsze konto dla młodych

  Czytam w sieci opinie o Smart Konto i z większością z nich w zupełności się zgadzam.

  To dobre konto dla takich osób jak ja, które często podróżują i chcą mieć do dyspozycji nowoczesny system bankowości elektronicznej i mobilnej.

  Szczególnie ważne jest dla mnie to, że mogę korzystać z rachunku osobistego przy pomocy smartfona i do tego jeszcze mogę wydawać dyspozycje głosowe. Oczywiście liczy się także brak opłat za główne usługi.

 25. Tom
  Tom
  16.06.2015. 17:54

  Zdecydowanie odradzam SMART Biznes Konto EU - uwaga na nieuczciwe praktyki banku

  posiadam konto kont w FM BIZ Banku, w celu korzytnego przewalutowania złotówek na Euro do przelewów walutowych polecono mi założenie konta SMART Biznes Konto EU, gdzie z automatu złotówki maja byc przewalutowane po koszytsniejszym kursie "Smart". Zrobiłem przelew na znaczna kwotę niestety środki zostały przewalutowane po kursie standardowym, róznica wynosiła na moja niekorzyść 150Euro. Na infolini złożyłem reklamacje, po ponownej próbie połaczenia telefonicznego z użyciem kodu telepin czekałem na płatnej infolini po kilkanascie i minut i za każdym razem zostałem rozłanczany. Kiedy zadzwniłem jako nowy klient konsultant odebrał od razu- przypadek? Dodam że reklamuje aktyualnie w FM banku niesłusznie pobierane opłaty które ni z tego ni z owego zostały naliczane po kilku miesiącech prowadzenia konta pomimo iz konsultant przy zakładaniu konta informaował że nie będzie ich. Po złożeniu reklamacji na opłaty regularnie co miesiąc dostaję pismo - juz szóste że rozpatrywanie reklamacji zostało przedłużone o kolejne 30 dni.
  ZDECYDOWNIE ODRADZAM USŁUGI fm biz banku I JEGO SPOŁKI smart banku!!

 26. robie
  robie
  15.06.2015. 10:03

  odp

  @krystian
  Konto Smart banku to aktualnie jedyne bezwarunkowo darmowe konto bankowe (prowadzenie, karta , przelewy).

  Oddziały Ci nie potrzebne, wszytsko możesz załatwić na infolinii, gotówkę możesz wypłacać za darmo ze wszystkich bankomatów w Polsce.

 27. krystian
  krystian
  12.06.2015. 09:30

  bank smart

  To nie jest żadna ściema aby ? Bo dostałem maila z ofertą pracy za granicą i napisali że ta firma ma jeden warunek . Muszę posiadać konto w smart banku. Innego nie uwzględniają. Speszyło mnie to lekko bo żadnych placówek ani nic w Polsce nie ma. Teraz nie wiem czy zakładać czy nie bo nie chce problemów. Co sądzicie o tym ? Prosiłbym o SZCZERE ODPOWIEDZI>!!

 28. tiger
  tiger
  28.05.2015. 15:49

  Taniocha to nie wszystko

  Jak większość (mam nadzieję) użytkowników olałem t-mobile UB i konto obecnie się zamyka. Mam konto w mBanku i płacę jedynie 25zł/rok za wirtualną kredytówkę (przydatna i rzadko spotykana opcja w koncie). Jeszcze jakiś czas temu mBank był po prostu drogi dla mało aktywnego użytkownika. Obecnie konkurencja dogoniła go z opłatami. Dla mnie istnieje potrzeba wypłaty pieniędzy w dowolnym bankomacie. Bank smart na razie zapewnia to za darmo. Interfejs ubogi, funkcjonalność mała, zmiana PIN-u w bankomacie za 5zł to zdzierstwo. Tym niemniej konto założyłem. W tej cenie może być, choć jako konto podstawowe nie wszystkim może wystarczyć.

 29. Ja
  Ja
  21.05.2015. 20:25

  smart-konto

  bardzo fajne konto najlepsze na razie na dziś

 30. xyz
  xyz
  21.05.2015. 10:10

  Mieszane uczucia

  Założyłem Smart Konto, jak T-Mobile uroczyście poinformował o wprowadzeniu opłat za kartę. Samo założeniu konta, a później przesyłka karty i PINu przebiegły bez żadnych problemów. Teraz trochę o serwisie internetowym, który jest przejrzysty i prosty. Niestety jest również trochę nie funkcjonalny. Dla przykłady wchodzę na konto i chcę sprawdzić ostatnie transakcje - brak wyników. Domyślnie historia jest ustawiona na dany dzień, więc za każdym razem trzeba zmieniać kryteria wyszukiwania, żeby cokolwiek zobaczyć.Niewygodne to i to bardzo. Gdy natomiast sprawdzamy transakcje, szczegóły danej transakcji wyskakują na nowej stronie, z której musimy wracać. Dużo wygodniej byłoby zrobić to na rozwijanej liście. To takie pierwsze, świeże uwagi. Mam niestety porównanie do serwisu T-Mobile, z którego nadal korzystam i na jego tle serwis Smart banku wypada bardzo słabo. A jeszcze jedno - czasami serwis Smart po prostu nie działa, wczytuje się i wczytać się nie może (sprawdzałem na różnych przeglądarkach). Zobaczymy jak będzie, może poprawią kilka rzeczy. Póki co bronią się jedynie brakiem opłat i dobrym oprocentowaniem konta oszczędnościowego.

 31. Piotr
  Piotr
  20.05.2015. 13:42

  Konto nr 1 bez dwóch zdań

  Po ostatnich podwyżkach w wielu bankach (m. in. T-Mobile Usługi Bankowe, Meritum Bank, mBank) Smart Konto to aktualnie najtańsze konto osobiste, praktycznie darmowe i to bezwarunkowo:

  - 0 zł prowadzenie konta,
  - 0 zł karta do konta (i to bez żadnych warunków do spełnienia!!!! inne banki uczcie się!!!),
  - 0 zł przelewy krajowe przez internet
  - 0 zł wypłaty z bankomatów na całym świecie,
  - jeden z najkorzystnejszych kursów wymiany walut w bankach jaki widziałem (jak w kantorach internetowych niemalże),
  - możliwość dokonania płatności faktur i rachunków na smartfonie,

  Do konta osobistego można sobie łatwo otworzyć:
  - darmowe konto walutowe w euro (m. in. darmowe przelewy sepa i wypłaty z bankomatów na całym świecie)
  - wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3% środków do 50 tys

  Smart Bank jest o lata świetlne do przodu jeśli chodzi o zrozumienie potrzeb klienta (brak opłat, wysokie oprocentowanie).

  Dla mnie to konto nr 1 bez żadnych wątpliwości.

 32. marek
  marek
  16.05.2015. 14:56

  SUPER !

  JESTEM BARDZO ZADOWOLONY !

 33. Damian
  Damian
  10.05.2015. 22:50

  Oprocentowanie konta oszczędnościowego SPADŁO do 3%

  Niestety bank systematycznie obniża %. Było 4 na początku, później 3.5 potem 3.2. Już jest 3%!

 34. Marysia
  Marysia
  05.05.2015. 00:23

  darmowe konto nr 1

  Do nowych kont podchodzę z dużą ostrożnością, trudno bowiem o wiarygodne opinie osób korzystających z nich.

  Smart konto zaimponowało mi jednak z przynajmniej kilku powodów.

  Po pierwsze – jest przejrzyste, wiadomo za co się płaci, a za co nie.

  Po drugie nie płaci się za nic, można więc korzystać z niego bez żadnych obaw.

 35. jelesnia
  jelesnia
  23.04.2015. 12:45

  prowizje w smart

  wyplaty w bankomatach zagranicznych bez oplat ALE prowizja za przewalutowanie 3% :)

 36. reksio
  reksio
  18.04.2015. 17:06

  Proste i fajne w obsludze, a do tego darmowe:))

  Tak jak w tytule, prostota ich strony internetowej az rzuca na kolana... ale.. mnie to akurat odpowiada.. Nie po to mam konto w banku, aby podziwiac fontanny i przedzierac sie przez mase zbytecznych reklam, produktow itp (patrz: mBank).

  Byc moze powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, ze wszystko robione jest wlasciwie pod smarfona. Dlatego wlasnie aplikacja na smartfona jest niesamowicie fajna. Logowanie jest proste a zarazem bepieczne (8 cyfrowy przez siebie ustalony kod), duza klawiatura do wpisywania swojego hasla sprawia, ze pierwszy raz w zyciu przyjemniej mi korzystac z banku na smartfonie, niz wchodzic na komputer.

  Wyraznie widac, ze bank dopiero startuje. Brak mozliwosci zalozenia lokaty z poziomu konta osobistego, brak karty kredytowej, brak mozliwosci doladowania komorki... Banku nie obsluguja w czasie rzeczywistym kantory internetowe, jest jeszcze chyba za "mlody" na rynku:) Czasem cos nawala z systemem. Ostatnio nie moglem przez 3 dni wycofac zlecenia z data przyszla.. Dobrze, ze chodzilo o zlecenie odlegle w czasie.. bo gdyby bylo cos naglego, no to po pieniadzach.. Na szczescie, kiedy w koncu udalo mi sie skontaktowac z bankiem, problem zostal szybko usuniety. Tej samej nocy miala miejsce krotka przerwa techniczna, system banku wystartowal ponownie i mozna juz bylo dokonywac usuwania "niechcianych" zlecen bez problemu. Pan z infoliniii grzecznie mnie poinformowal (naprawde wysoka kultura osobista!), ze w razie problemow, moge naprawic jakis blad rowniez telefonicznie, dzwoniac wlasnie na infolinie, ze po to oni tam wlasnie sa itp itd. Bylem pod wrazeniem:)

  Niestety, z tym skontaktowaniem sa pewne probleme jeszcze.. Na mojego maila nie odpowiedziano w ciagu 24 godzin.. Z dodzwonieniem tez nie wypalilo od razu... Bylem 3ci, 2gi w kolejce. Kiedy juz bylem 1szy i radosc malowala sie na mojej twarzy, pojawil sie niestety komunikat, ze dzwonie poza godzinami pracy infolinii (dziala normalnie do 20tej). Ja dzwonilem przed 15ta! Z niedowierzaniem zaczalem spogladac na zegarek:) Za drugim podejsciem tego problemu juz jednak nie bylo.

  Bank ma zatem nad czym pracowac, aby byc w pelni niezawodnym i dostepnym... ale to jest do poprawy wlasnie.... To, co sie jednak glownie liczy na tle konkurencji, to: darmowe konto, darmowa karta, darmowe wyplaty na calym swiecie, darmowy przelewy walutowe, bardzo wysoko oprocentowane oszczednosci (obecnie 3,2%), mila i efektywny obsluga na infolinii.

  Dlatego generalnie jestem bardzo zadowolony i polecam bank tym wszystkim, ktorzy cenia sobie posiadanie darmowego konta, prostego w obsludze.

  Karta do bankomatu z dzikim zwierzakiem tez mi sie podoba:)

 37. temee
  temee
  13.04.2015. 07:46

  Bardzo fajne!

  Konto darmowe,korzystam z niego od niedawna ale jestem zadowolona.Proste w obsłudze,pieniądze z PayPal szybko dochodzą(co jest dla mnie bardzo ważne bo pracuję za granicą).Wszystko super póki co.Z T-Mobile zrezygnowałam jak zmienili opłaty za kartę.

 38. Piotr
  Piotr
  09.04.2015. 20:41

  odpowiedzi

  @Majki
  Dokumentem niezbędnym do otwarcia konta w Smart Banku jest ważny dowód osobisty lub paszport.

  @alan
  Po wypełnieniu wniosku pracownik banku dzwoni do Ciebie by potwierdzić dane, tak jest ze względów bezpieczeństwa. Większość bankó tak robi.

 39. alan
  alan
  09.04.2015. 14:42

  Zakładanie smartkonta

  Witam, czy przy zakładaniu konta w smart bank muszę wyrazić zgodę aby pracownik banku do mnie zadzwonił o co to chodzi ?

 40. Majki
  Majki
  08.04.2015. 13:15

  Smart konto potrzebne dokumenty?

  Jakie dokumenty potrzebuje do otworzenia konta osobistego w Smart Banku? Czy dowód wystarczy?


Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: