Tanie-Konto.pl · Nest Bank · Nest Konto + Lokata Witaj 4%

Nest Konto + Lokata Witaj 4%

Opinie (87)

nest bank

Czy konto w Nest Banku jest rzeczywiście w 100% bezwarunkowo darmowe? Czy istnieją jakieś ukryte opłaty i haczyki? Przeczytaj naszą recenzję i opinie użytkowników o rachunku Nest Konto.

Na polskim runku usług finansowych doszło do znaczącego rebrandingu. 28 października 2016 r. doszło do połączenia dwóch silnych marek. Z fuzji Smart Banku i BIZ banku powstał Nest Bank, który ma być odpowiedzią na potrzeby klientów szukających innowacyjnych rozwiązań w gamie produktów oszczędnościowych i indywidualnych.

Flagowym produktem Nest Banku jest rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy Nest Konto . Konstrukcja rachunku nie różni się zasadniczo od produktu internetowego konta Smart Banku. Dalej jest to rachunek absolutnie darmowy, jednak teraz klienci mogą liczyć również na obsługę w oddziałach banku. Nest Konto to 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku. Darmowe jest również wydanie karty debetowej i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Klienci nie zostaną również obciążeni opłatami za przelewy krajowe i europejskie.

NEST Konto – podstawowe opłaty

Nest Konto to propozycja skierowana do klientów indywidualnych. Na tle wielu innych ofert prezentuje się bardzo korzystanie i atrakcyjnie.

Nest Konto - podstawowe opłaty i prowizje
Opłata za prowadzenie konta [zł/miesiąc] 0
Przelewy internetowe [zł] 0
Opłata za użytkowanie karty debetowej [zł/miesiąc] 0
Bankomaty darmowe (bez prowizji)wszystkie bankomaty w Polsce
Pełna tabela opłat i prowizji i oprocentowania

Zobacz Szczegóły


Za operacje takie jak: otwarcie i prowadzenie rachunku, przelewy wewnątrzbankowe i zewnętrzne przez Internet, wydanie karty płatniczej oraz opłaty za kartę (miesięczna i za wznowienie) są darmowe .

Osoby korzystające ze Nest Konta mogą ponadto liczyć na otrzymanie debetowej karty Visa, która umożliwia dokonywanie płatności w formie zbliżeniowej. Z karty tej można korzystać w Polsce i zagranicą, a także przy dokonywaniu płatności online. Bez względu na wysokość wydanej kwoty bank nie nalicza żadnych opłat.

Lokaty w Nest Banku

Nest Lokata Witaj to nowa twarz dostępnej niegdyś w Smart Banku Smart Lokaty Na Powitanie. Atrakcyjne oprocentowanie w wysokości 4% jest dostępne w przypadku spełnienia następujących warunków:

 • otwieramy Nest Konto na stronie Banku (tylko dla klientów, którzy wcześniej nie byli klientami Smart Banku i BIZ Banku),
 • w przeciągu 30 dni uruchamiamy lokatę z poziomu bankowości internetowej,
 • lokujemy od 1000 zł do 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku

Nest Bank oferuje także tzw. Nest Lokatę Nowe Środki, w ramach której możemy ulokować od 1000 zł do 2 000 000 zł na okres 3 lub 6 miesięcy. Dla właścicieli Nest Konta w przypadku lokaty 3-miesięcznej oprocentowanie wynosi 2,0% , a w przypadku lokaty 6-miesięcznej 2,10%. Jeśli nie posiadamy rachunku w Nest banku, oprocentowanie jest minimalnie niższe.

Zarówno Lokatę Witaj, jak i Nowe Środki można uruchomić po otwarciu konta w prosty sposób przez internet.

Konta oszczędnościowe

W ramach Nest Konta możemy także otworzyć całkiem sensownie oprocentowane konta oszczędnościowe.

Nest Oszczędności

W przypadku rachunku Nest Oszczędności, zostając nowym klientem, możemy liczyć na oprocentowanie 2,25% w skali roku, maksymalnie do kwoty 50 000 zł (wyższe kwoty oprocentowane są 2,0%). W ramach konta Nest Oszczędności zapłacimy 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku.

Nest Rodzinne Oszczędności

Flagowym produktem Nest Banku jest konto Nest Rodzinne Oszczędności, dedykowane osobom nastawionym na długoterminowe oszczędzanie . Deklarowany czas oszczędzania to 5, 10 lub 15 lat. W ramach konta bank oferuje bardzo lukratywny system premii do nawet 30% rocznie przyznawanych nie tylko za systematyczne oszczędzanie, ale także za ilość posiadanych dzieci. Dokładna analiza konta i współczynnika premii dostępna jest tutaj.

Opinia podsumowująca

Na tle konkurencji oferta Nest Banku wydaje się niezwykle intratna i wszechstronna. Jest też dużo bardziej rozbudowana w stosunku do oferty swego poprzednika – Smart Banku. W dużej mierze skierowana jest do osób poszukujących darmowego, a jednocześnie w pełni mobilnego i nowoczesnego konta osobistego, kładąc zarazem nacisk na oszczędzanie. Dodatkowo Nest Bank postawił na sektor klientów w postaci rodzin z dziećmi. W związku z tym przemodelował swój wizerunek (teraz silnie nawiązujący do tradycyjnych wartości) i wprowadził pakiet nowych „prorodzinnych” produktów. Zrezygnował także z nowoczesnego modelu banku online. Dziś wszystkie sprawy można załatwić w tradycyjnej placówce stacjonarnej, a nie tylko przez internet.

Załóż Konto na stronie Nest Banku
Nest Konto + Lokata Witaj 4% - Nest Bank - Oceń to konto poniżej:

Ocena konta:
3 na 5
69 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (87 komentarzy) :

Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia
 1. Redakcja
  Redakcja
  03.04.2015. 14:48

  @alwaro

  @alwaro
  Darmowe są wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na całym świecie - obecnie nie ma żadnych ograniczeń.

  Takie ograniczenia były wcześniej (3 wypłąty w miesiącu), jednak bank się z nich wycofał w tym roku (zaaktualizowaliśmy tą informację) - aktualnie nie ma żadnych ograniczeń.

 2. alwaro
  alwaro
  03.04.2015. 13:36

  smart bank wypłata z bankomatu

  O co chodzi z tymi Wypłaty z innych bankomatów - 5zł ? Przecież wszystkie są darmowe ? TAK czy NIE ?

 3. Estera
  Estera
  25.03.2015. 11:57

  Porażka

  Próbowałam się przekonać do tego banku ale nie dałam rady.Już na starcie brak kontaktu,karta nie dotarła i musiałam składać wniosek o kolejną i o nowy pin.Łącznie doczekałam się na to po 2 miesiącach!!!Oczywiście kontakt z bankiem to tragedia!Czeka się przez godzinę,żeby w końcu się rozłączyli...Odradzam.Bałabym się trzymać tam pieniądze.

 4. Guka
  Guka
  09.03.2015. 12:00

  Masakra!

  Ja ostatnio założyłam to konto i chyba poszukam innego.Miałam już kilka problemów przy założeniu konta.Najpierw z kartą bo nie doszła,później znów czekałam na kolejną kartę 3 tygodnie i znów problem,bo ktoś sobie ją przywłaszczył(wysyłają zwykłą kopertą)i musiałam szybko zastrzec a teraz już drugi tydzień czekam na trzecią kartę!Paranoja.Koperta z PIN-em do karty też ledwo dotarła.Gdy dzwoniłam do nich to czekałam prawie godzinę za każdym razem a kilka razy było tak,że jak już odczekałam swoje to nagle połączenie zostało przerywane i czekaj sobie od nowa.Nie polecam!!!

 5. Rycho
  Rycho
  28.02.2015. 00:17

  Smart Konto

  Na razie do nich przechodzę, skusili mnie darmowym kontem, kartą, przelewami. Interfejs zarządzania kontem przez internet jest niedopracowany, ale mam nadzieję, że to się zmieni i będzie sobie można wiele rzeczy ustawić samemu, jak np. powiadomienia SMS-em, czy e-mailem, tak jest np. w Aliorze. Nie można tez ustawić konta domyślnego (czy gdzie indziej zwane jako główne) i za każdym razem, gdy chcemy dokonać przelewu musimy określać z jakiego konta ma on wyjść, co jest upierdliwe. Póki co nie widzę tez możliwości konfiguracji karty, np. określenia limitów dziennych, czy wielkości płatności zbliżeniowej, jak jest np. w syfilisie ALiorze, gdzie trzeba przyznać informatycznie jest wszystko nieźle dopracowane.

 6. luki
  luki
  25.01.2015. 22:33

  bank smart

  Może zobacz cennik

 7. hindryk
  hindryk
  25.11.2014. 09:56

  Proszę o oceny konta i banku

  Smart Bank to nowość na polskim rynku. Czy warto założyć Smart Konto? Czy jest ono w 100% darmowe? Jakie są wg was największe minusy tego konta?

  Dzięki za wszelkie opinie.

Strony: << Pierwsza 1 2 3 Ostatnia

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: