Tanie-Konto.pl · Pekao · Eurokonto Net

Eurokonto Net

Opinie (14)

pekao

Klient internetowy to dla banków łakomy kąsek. Nic dziwnego, że Pekao SA włączył się do walki o swój „kawałek tortu” i przedstawił ofertę: Eurokonto Net. Bank reklamuje konto jako bezpłatne. Rzeczywiście, może ono takie być, ale klienci muszą bardzo uważać, bo tam gdzie bank opłaty nalicza – są one bardzo wysokie.

Za darmo otrzymujemy otwarcie konta i jego prowadzenie. Jeśli zdecydujemy się na zabezpieczanie transakcji hasłami jednorazowymi, kartę kodów dostaniemy bezpłatnie. Za darmo do tego samego celu otrzymamy telefoniczną aplikację PekaoToken, która służy do generowania kodów jednorazowych. Jeśli jednak zdecydujemy się na token sprzętowy, za pierwszy zapłacimy 49 złotych, a za korzystanie z tego sprzętu – co roku 24 złote. Jeśli transakcje wolimy zabezpieczać kodami SMS, bank za każde hasło naliczy 0,2 zł. Tyle samo zapłacimy, gdy będziemy otrzymywać zawiadomienia SMS-em o zmianie salda rachunku.

Do rachunku bank bezpłatnie wydaje kartę Maestro. Za korzystanie z niej miesięcznie trzeba zapłacić 3,98 zł. Jeśli wykonamy w miesiącu cztery transakcje bezgotówkowe, w kolejnym bank pobierze opłatę obniżoną – 1,99 zł.

Za przelewy internetowe, oraz za pośrednictwem automatycznego serwisu telefonicznego nic nie zapłacimy. Jeśli jednak przelew wykonamy za pośrednictwem konsultanta, opłata wyniesie 4 złote. Przelew w oddziale banku to koszt 9,99 zł. Takie same stawki obowiązują zarówno przy realizacji przelewów wewnętrznych jak i zewnętrznych.

    

Gotówkę na konto bez prowizji można wpłacać w oddziałach banku, a również we wpłatomatach (bankomatach z opcją depozytową). Wypłaty oddziały banku realizują bez prowizji, bezpłatne jest też korzystanie z bankomatów Pekao SA oraz sieci Euronet. W innych bankomatach prowizja jest jednak dość wysoka bo 4 proc. – minimum 6 złotych.
Eurokonto Net - Pekao - Oceń to konto poniżej:

Ocena konta:
1.45 na 5
7 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (14 komentarzy) :

 1. Stanley
  Stanley
  13.07.2015. 14:56

  BANK_PEKAO_SA

  BANK PEKAO SA> 11,50 za Eurokonto- ostanio zaczęli mnie przycinac p 1,49 zł za wypłatę z Bankomatu sieci EuroNet- które były zadarmo. Dodatkowo zrobiłem kilka przelewów między własnymi rachunkami w tym Banku i co naliczyli mi 24 zł - czego nigdy nie robili- kończę z tym Bankiem. Najlepsze było jak Panienka dzwoni i proponuje mi przeniesienie spłaty kredytu z innego Banku. Otrzymując wszystkie informacje o zaciągniętym kredycie proponują mi o 100 zł. większą ratę spłaty niż mam w innym Banku w którym spłacam. To już jest Bezczelność - i dzwonili 3 razy czy się zdecyduję.

 2. eljotnes
  eljotnes
  14.05.2015. 11:59

  Jakie konto polecacie

  witam też kończę współpracę z tym bankiem i przechodzę do ING ale mam problem z kontem dla córki nie zrobi obrotu kartą 400 i wtedy zapłaci za karte 7 zł

 3. Mariusz
  Mariusz
  11.05.2015. 21:45

  Kosmiczne opłaty

  Konto dobre i proste w obsłudze, niestety opłaty za korzystanie lekko z kosmosu ...

 4. Piotr
  Piotr
  13.03.2015. 08:36

  Koszty z bankomatów

  Witam.
  Teraz jeszcze będą doić z nas kasę za wypłatę z bankomatów.Totalna porażka.To przelało szalę goryczy , myślę poważnie o zmianie banku.

 5. Alicja
  Alicja
  05.03.2015. 13:15

  do młodych

  Dzień dobry.
  Ja również mam w tym banku eurokonto od 1997 roku. Opłaty są kapitalistyczne, nie jak za komuny! Za komuny każda opłata była symboliczna, czy to w banku, czy w urzędzie. A nawet z mandatem szło się dogadać. Dlatego młodzi, zanim spalicie porównanie, zastanówcie się mocno, wytężcie umysł i pochylcie czoło nad historią. Nie macie pojęcia jak było za komuny. Nie chwalę jej, ale nie znoszę, gdy ktoś pisze o czymś, o czym nie ma zielonego pojęcia.
  Pozdrawiam.

 6. Janek 1331
  Janek 1331
  03.02.2014. 17:49

  KATASTROFA

  Ten bank żyje jeszcze mentalnie w poprzednim ustroju.11,50 za prowadzenie konta do tego jeszcze jakaś prowizja miesięczna 3 zł.A już całkowicie mnie dobili w 2013r pobierając 0,99 gr za wszystkie przelewy i zlecenia stałe i wypłaty cash back w sklepach.I oczywiście prowizje za wypłaty z bankomatów innych banków idące w skali roku w setki złotych.ŻENADA I CAŁKOWITA PORAŻKA.
  Rozstałem się z nimi po kilkunastu latach i absolutnie nie żałuję.Po namowie syna przeszedłem do ,,ŚLĄZAKÓW"i teraz się dopiero przekonałem co to znaczy mieć konto,a małżonka to do dzisiaj jeszcze nie może uwierzyć że może wybierać pieniądze we wszystkich bankomatach za darmo i wybiera tylko w EURONET i ŚLĄSKIM.

 7. Jonatan
  Jonatan
  22.01.2014. 21:14

  Darmowe konto dla emerytów po 75 roku życia

  Ten bank jest dobry dla emerytów po 75 roku życia bo zgodnie z par. 10 pkt. 1 Taryfy opłat i prowizji bankowych (wg zarządzenia prezesa) nie pobiera się od nich prowizji i opłat bankowych czyli konto jest za darmo. Ale trzeba na ten punkt zwrócić uwagę przy otwieraniu konta bo większość pracowników nie zna tego punktu i najczęściej próbują otworzyć takie konto na zwykłych warunkach. Miałem tak ze swoją matką jak dla niej otwierałem konto. Trzeba stanowczo domagać się jego realizacji.

 8. Ola
  Ola
  19.10.2013. 15:10

  Księgowanie kilka dni

  'Nick' witaj w klubie. Cieszę się że weszłam na to forum, bo w PKO SA mówią, że to nie możliwe, że księgują mi wpłaty 4 dni. Przychodzę z wydrukiem - historia operacji - i w dalszym ciągu mówią, że to nie możliwe, że to tylko incydentalny przypadek. Jasne.. od 10 lat to samo. Też kończę z nimi współpracę.

 9. nick
  nick
  01.10.2013. 12:14

  katastrofa

  Dla mnie to katastrofa nie bank, 11.50 opłaty miesięczne, jak dostaję przelew z zagranicy to za to że dostaną pieniądze pobierają jeszcze 20zł jakiś opłat. Wypłatę środków z allegro przelanych w nocy z niedzieli na poniedziałek nie ma na koncie do wtorku do 14, a pani w informacji mowi że oni mają na to 2dni robocze . SMIECH NA SALI normalnie. Ogólnie to kasują za wszystko co tylko jest możliwe. UCIEKAM OD NICH I TO JAK NAJDALEJ

 10. jerzy
  jerzy
  08.05.2013. 21:53

  Mój ulubiony bank

  Widać jak picujecie.Synu za PRL nie było bankomatów.
  Ja wspólpracuję z tym bankiem od 1993 r i jestem z niego bardzo
  zadowolony.Korzystam również z uslug Biura Maklerskiego.To duży
  stabilny bank dawne PKO-SA.

 11. KATARZYNA
  KATARZYNA
  24.04.2013. 14:29

  TRAGEDIA

  Własnie zakończyłam ciężką współpracę z tym bankiem a trwała ona od 1998r. Zupełnie nie rozwojowy bank absolutnie brak kompetencji pracowników banku .Jeżeli wynikały jakieś problemy ,które można byłoby załatwić przez internet czy też tel. to zapomnij trzeba ruszyć d..i osobiście stać w kolejce najpierw aby zadać pytanie w obsłudze klienta a potem stać w kolejce do kasy bo np.bankomat jest nie czynny.Poza tym wszelkie opłaty za prowadzenie konta ,wypłaty z bankomatów+prowizja i zero promocji dla stałych klientów sprawiły ,że w końcu zebrałam sięna pożegnanie z tym bankiem .Nie polecam absolutnie ......Jeżeli będziecie mieli jakieś problemy to dopiero będą problemy.Jest taki wybór na rynku banków które oferująsuper warunki dla klienta ,że nie ma potrzeby siedzieć i dorabiać niedouczonego doradcę .

 12. grzegorz
  grzegorz
  21.04.2013. 09:42

  konto

  konto w pekao mam od 1999 roku. prowizja 11.50 co miesiąc, jakieś prowizje automatyczne ok. 3 zł co miesiąc. A jak miałem na koncie ok. 24000PLN to zarobiłem 9 groszy z czego 5 gr zabrali mi na podatek belki. cudowne warunki. obecnie mam tam kredyt i jak go spłace to przenosze do mbanku, albo milenium lub alioru jeszcze sie zastanawia. ogólnie nie polecam pekao . moi znajomi maja w mbanku i milenium bardzo sobie chwalą

 13. Katarzyna
  Katarzyna
  17.05.2012. 15:18

  Pekao S. A do widzenia

  Niestety również jak u wojtka mam problem z pekao s.a i z tymi niby nic a jednak płatnościami- założyliśmy już wspólnie z mężem konto w mbanku i to się opłaca najbardziej- co roku oszczędzam 400 które pekao s a mi zabierało za opłaty.

 14. Wojtek
  Wojtek
  15.05.2012. 23:15

  Koszty wypłat z bankomatów obcych

  Mam eurokonto w PEKAOSA od 1997 roku(!).
  Właśnie naciąłem się na prowizję z bankomatu obcego:
  za wypłatę 2000 zł dostałem obciążenie 90 zł.
  Jak za komuny.
  Sprawdziłem cały zeszły rok i łącznie zapłaciłem takich prowizji ok 250 zł.
  Do tego miesięczna opłata 11,50 (x12 miesięcy = 138 zł )
  Do tego jakieś opłaty miesięczne za kartę (ok 50zł za rok)
  razem 2011 rok kosztował mnie tam 438 zł
  Zagapiłem się, 15 lat w jednym banku...
  Dziękuję za współpracę.


Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: