Tanie-Konto.pl · Porady

Jak zlikwidować konto w banku - krok po kroku?

jak zamknąć konto w banku

Jeśli natomiast likwidujemy konto w banku internetowym, ze strony pobieramy formularz, i przesyłamy go – tradycyjną pocztą – na rachunek podany przez bank do korespondencji. Najczęściej obowiązuje nas okres wypowiedzenia umowy, po tym czasie konto przestaje być aktywne.

Opinie (1)

Ostrożnie z wypłatą z bankomatu - szczególnie w nocy

bankomat

Co jakiś czas – dość regularnie – pojawiają się informacje o kradzieżach z kont osobistych po skopiowaniu danych z kart płatniczych. Eksperci radzą, by unikać nocnych wypłat oraz zachować szczególną ostrożność – i to również przy bankomatach zlokalizowanych przy oddziale banku.

Opinie (0)

Jak mniej płacić za usługi bankowe?

pieniadze

Prowadzenie rachunku, jak każda usługa, może być tanie lub drogie. Drogo płacimy za obsługę bankową wtedy, gdy za usługi gdzie indziej dostępne za darmo lub dużo taniej po prostu przepłacamy. Niestety, część wydatków związanych z obsługą konta czy kart kredytowych generujemy na własne życzenie. Na co zwrócić uwagę, by za konto i związane z nim produkty nie płacić jak za zboże?

Opinie (0)

Lokata czy konto oszczędnościowe - co wybrać do oszczędzania?

oszczędzanie na lokatach

Najlepsze konta oszczędnościowe są w tej chwili oprocentowane lepiej, niż przeciętne lokaty. A bez wątpienia dają większy komfort zarządzania swoimi pieniędzmi. Lokaty bankowe nie tracą jednak na popularności. Po prostu – jeden i drugi produkt ma swoje mocne (i słabe) strony, a wybór zależy od indywidualnych preferencji oszczędzającego, od jego celów i możliwości.

Opinie (0)

Czy lokata w banku jest zawsze bezpieczna?

banki

Lokaty bankowe kojarzą się ze 100 proc. bezpieczeństwem i gwarantowanym zyskiem. Czy jest tak zawsze, niezależnie od kłopotów finansowych, w jakie może popaść – zwłaszcza w czasach kryzysu – każda, nawet największa instytucja?

Opinie (1)

Gdzie założyć konto walutowe?

konto walutowe

Jedną z opcji zabezpieczenia się przed zakłóceniami naszych wakacji to wyposażenie w wakacyjne konto walutowe. Jeśli udajemy się do Hiszpanii, Grecji, Włoch i planujemy szaleństwa zakupowe można rozpatrzyć założenie konta walutowego w euro. Wybierając się poza strefę wspólnej waluty euro, posiadanie konta walutowego również może się przydać.

Opinie (3)

Rośnie inflacja, jaką lokatę wybrać by nie stracić?

wysoka inflacja

Rośnie inflacja. Rząd podjął decyzję w sprawie likwidacji lokat antybelkowych od 1 stycznia 2012 r. Nic więc dziwnego, że inwestorzy coraz częściej pytają: jaką lokatę wybrać, by nie stracić

Opinie (1)

Czy żona odpowiada za długi męża?

długi męża

Mąż narobił bez wiedzy żony sporych długów. Żona boi się, że będzie musiała je spłacić. Czasem rzeczywiście – trzeba. Ale czasem żądania wierzycieli są bezzasadne. Jak się bronić przed współodpowiedzialnością za długi?

Opinie (0)

Gdzie najtańsze konto internetowe?

rankingi

Od kilku lat jesteśmy świadkami stopniowego przenoszenia się bankowości detalicznej do internetu. Coraz więcej banków oferuje konta osobiste, które można obsługiwać siedząc przed komputerem (a nawet – korzystając z telefonu komórkowego). Jakie są najlepsze, najbardziej przyjazne i najtańsze na rynku konta osobiste?

Opinie (3)

Gdzie wymieniać monety na banknoty?

monety

Prawie w każdym domu stoi miseczka, albo garnuszek, do którego wrzucamy „miedziaki” i drobniejsze monety. Przychodzi taki dzień, kiedy chcemy je przeliczyć i wymienić, podejrzewając że mogła się tam uzbierać „grubsza” suma. Ale trzeba wiedzieć kilka rzeczy…

Opinie (1)
Strony: Pierwsza 1 2 3 Ostatnia >>