Tanie-Konto.pl · Porady · Gdzie najtańsze konto internetowe?

Gdzie najtańsze konto internetowe?

Opinie (3)

rankingi

W tej chwili każdy nowootwierany rachunek (również taki, zakładany tradycyjnie w oddziale banku) możemy obsługiwać samodzielnie przez Internet. Opracowując ranking najbardziej przyjaznych kont, przyjęto założenia:

- miesięczne saldo na rachunku: 1000 zł
- 1 przelew wewnętrzny
- 3 przelewy zewnętrzne
- 1 stałe zlecenie (zewnętrzne)
- dostęp do konta tylko przez internet
- bez kont młodzieżowych dedykowanych osobom niepełnoletnim oraz rachunków studenckich i tych dla osób przed 30-tką.
- bez kont „private banking”.

 

Dla takich kryteriów najlepszym kontem jest Konto Optymalne , którego dystrybutorem jest Open Finance – jest to konto Getin Noble Banku. Jego znakiem szczególnym są same zera (również oprocentowanie, co nie jest niczym dziwnym w przypadku ROR-ów). Może to być konkurencja dla najpopularniejszego w segmencie kont internetowych konta - czyli standardowego ekonta , oferowanego przez mBank. 1 sierpnia 2011 roku mBank wprowadza opłatę miesięczną - 2 zł - za użytkowanie karty debetowej (opłata nie jest pobierana, jeśli wartość transakcji bezgotówkowych wykonanych w danym miesiącu przekroczy sto złotych). Getin Online oferuje takie same korzyści, jakie do tej pory gwarantował mBank, na dwóch swoich produktach: oprócz Konta Optymalnego jest to Konto Skarbonkowe : w przypadku comiesięcznych wpływów na konto w wysokości minimum 1 tys. zł, oraz za każdą transakcję bezgotówkową kartą płatniczą lub kredytową na kwotę nie mniejszą niż 100 zł, bank płaci symboliczną złotówkę.

Wiele banków, zachwalając swoje konta z dostępem przez Internet, wabi klientów „zerami”. Warto jednak zawsze sprawdzić, czy zero rzeczywiście znaczy „zero”. Bo z tym bywa różnie. Np. w Meritum Banku opłata za wypłatę gotówki z obcego banku wynosi 0 złotych, ale… jeśli suma jest niższa niż 200 pln, zapłacimy za tę operację 2 złote. Toyota Bank również kusi zerowymi kosztami wypłat z obcych bankomatów… ale tylko trzech pierwszych w miesiącu. Każda następna operacja to koszt 4,5 zł.

Niektóre banki nie mamią klientów samymi zerami. Allianz Bank, Millenium Bank i Lukas Bank z góry uprzedzają o kosztach korzystania z karty debetowej czy wypłacania gotówki z obcych bankomatów. Niewykluczone, że choć banki tracą przez to punkty w rankingach, zyskują w oczach klientów, którzy nie są zaskakiwani nieprzyjemnymi niespodziankami przy analizie historii swojego rachunku.
Tagi: konto internetowe, ranking

Forum - Opinie i Pytania (3 komentarzy) :

 1. michu
  michu
  17.11.2011. 21:54

  EKONTO mbanku rulez ;)

  EKONTO jest the best:
  - łątwo się do niego logować,
  - intuicyjna obsługa rachunku - ławo przelewa się kasę, kupuję fundusze
  - nie ma żadnych opłat

 2. michal_kl
  michal_kl
  14.08.2011. 22:08

  Moja ocena

  Wg mnie rozsadne oferty konta na dzis maja:
  1. ING - konto direct,
  2. DB - konto db net
  i 3. mimo wszystko mbank, ktory ma naprawde dobry system transakcyjny

 3. henryk
  henryk
  11.08.2011. 10:51

  Opinia

  Niestety mbank wprowadził opłąty za kartę. Teraz najtańsze konto to wg mnie konto e-direct w volks wagen banku tam poki co wszystko jest jeszce za darmo.


Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: