Tanie-Konto.pl · Porównanie i ranking kont firmowych - Czerwiec 2016

Porównanie i ranking kont firmowych - Czerwiec 2016

Opinie (42)

Poniższy ranking kont firmowych obejmuje najtańsze konta bankowe dla firm (konta dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą indywidualnie lub w formie spółek cywilnych, jawnych, partnerskich oraz podmiotów non-profit).
Każdy przedsiębiorca, który prowadzi własną firmę powinien założyć rachunek firmowy, aby nie mieć żadnych problemów z późniejszymi rozliczeniami. Banki bardzo dbają o wszystkich swoich klientów i pragną przyciągnąć ich do siebie, kusząc kolejnymi, jeszcze lepszymi ofertami. Aby w tym gąszczu nowości nie zgubić się i wybrać to, co najlepsze, przygotowaliśmy dla przedsiębiorców ranking kont firmowych. Które konto wygrywa i dlaczego jest najlepsze?

Na co zwracać uwagę wybierając najlepsze konto dla firmy?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób dokonać właściwego wyboru. Na rynku bankowym obecnych jest zawsze tyle różnych ofert – a przecież wciąż pojawiają się nowe! Przede wszystkim nie należy bać się wprowadzania zmian – jeśli bowiem jakieś konto jest dużo lepsze od tego, które aktualnie posiadamy, warto je zmienić! Słowa te odnoszą się szczególnie do nieco starszych przedsiębiorców, którzy zazwyczaj obawiają się zmian – niesłusznie!

Wybierając konto, trzeba po prostu zwrócić uwagę na wszystkie najistotniejsze szczegóły – reklama może być najlepsza na świecie, ale jeśli nie będzie poparta rzeczywistymi udogodnieniami dla klienta, nie powinniśmy zwracać na nią uwagi. Liczy się przede wszystkim to, aby zweryfikować ile wynoszą rzeczywiste opłaty za konto (oczywiście, każdy przecież chce, aby były jak najniższe), jak również zwrócić uwagę na dodatkowe bonusy i premie, jakie mogą stać się naszym udziałem, gdy zdecydujemy się na założenie jakiegoś konta. Często można bowiem zaoszczędzić w ten sposób sporo pieniędzy – a przecież małe firmy potrzebują każdej dodatkowej sumy!

Ranking kont dla firm - zasady tworzenia

Ranking kont dla firm zawiera najważniejsze cechy kont dla firm decydujące o miesięcznym koszcie użytkowania takie jak: miesięczne opłaty za prowadzenie konta, miesięczne opłaty za użytkowanie karty debetowej, koszty przelewów krajowych do innych w banków, wykonywanych w oddziale banku i przez internet a także koszty wpłat gotówki w oddziale. Porównanie kont firmowych obejmuje także listę bankomatów darmowych oraz koszty wypłat z pozostałych bankomatów krajowych.


Trzy najlepsze konta bankowe w danym miesiącu zostały oznaczone poprzez loga:

Na pozycję danego banku w rankingu kont firmowych wpływ mają następujące kryteria:
1. całkowite opłaty za konto (60 % oceny)
2. opinie użytkowników (10% oceny)
3. promocje i bonusy (30% oceny)

Wyniki rankingu kont firmowych - Czerwiec 2016 r.

Poniżej prezentujemy aktualne wyniki naszego rankingu kont firmowych. Ostatnia aktualizacja porównania: Czwartek 23 czerwiec 2016 r.

Bank/konto Prowadz. konta
[zł/mies.]
Użytkow. karty
[zł/mies.]
Przelew przez internet [zł] Wypłaty z bankomatów Plusy i Minusy Załóż konto


Smart Konto Biznes
0 0 0
(0 do ZUS i US)
0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce + Konto za prawdziwe 0

+ 2.5% na koncie SMART Biznes Procent do 50 000 zł
Załóż kontoOpinie


mBIZNES Konto Start
0 0 / 5 1 0 2
(0 do ZUS i US)
0 zł - Planet cash4you, eCard, euronet, BZ WBK
3% min. 5 zł - pozostałe
Zyskaj nawet
600 premii na ZUS
(promocja trwa do 30.06.2016 r. ) - szczegóły
Załóż kontoOpinie


Wymarzone Konto dla Biznesu
0 3 0
(0 do ZUS i US)
0 zł - Raiffeisen Polbank i Euronet
1.5% min. 5 zł - pozostałe
+ 0 zł za ubezpieczenie „Pomoc dla Biznesu”

+ dostęp do platformy R-dealer, oferującej wymianę walut po atrakcyjnym kursie rynkowym
SzczegółyOpinie

Konto firma to ja
0 0 / 4.99 9 0
(0 do ZUS i US)
0 zł - Idea Bank
2.99 zł - pozostałe
+ 0 zł za fakturowanie + Darmowy debet za 0% do 5000 zł na 3 miesiące SzczegółyOpinie

Konto Direct dla małych firm
0 / 9 4 0 / 7 5 0 / 0.9 4
(0 do ZUS i US)
0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce + Możliwość realizacji tanich przelewów europejskich (5 zł za przelew w EUR),

+ 100 wizytówek firmowych gratis,
Załóż kontoOpinie

Plus Konto Biznes
0 0 6 0
(0 do ZUS i US)
5 zł - Załóż kontoOpinie

Konto firmowe
0 0 / 4 10 1
(0 do ZUS, US i PKO BP)
0 zł - PKO BP, BZ WBK, eService
4.5 zł - pozostałe
- Załóż kontoOpinie

Rachunek Partner
0 / 25 11 3 0
(0 do ZUS i US)
0 zł - Alior Bank
2 zł - pozostałe
+ Bezpłatne ubezpieczenie Office Assistance i dostęp do pakietu usług concierge Załóż kontoOpinie

Rachunek firmowy
0 / 10 12 0 13 1
(0 do ZUS i US)
1 zł - bankomaty BPH i Euronet

1% min. 6 zł - pozostałe
+ Możliwość założenia konta online Załóż kontoOpis

1 mBank: Jeżeli suma transakcji bezgotówkowych dokonanych daną kartą w ciągu danego miesiąca wyniesie mniej niż 200 zł, za kartę pobierana jest opłata miesięczna w wysokości 5 zł.
2 mBank: Pierwsze 5 przelewów w miesiącu jest darmowe pod warunkiem wykonania min. jednego przelewu do ZUS w miesiącu poprzedzającym. Każdy następny przelew kosztuje 1,5 zł.
3 DB: Opłata za kartę nie jest pobierana w przypadku dokonania minimum jednej transakcji kartą w miesiącu.
4 ING: Opłata za prowadzenie (9 zł) i opłata za przelewy (0,9 zł) nie jest pobierana po spełnieniu warunku aktywności tj. sytuacji, gdy w danym miesiącu: zrobisz przelew do ZUS LUB zrobisz przelew do Urzędu Skarbowego LUB na konto firmowe wpłynie łącznie min. 2000zł. 5
ING: Opłata nie jest pobierana w przypadku dokonania operacji bezgotówkowych, zaksięgowanych w cyklu prowizyjnym na kwotę min. 300 zł.
6 VW Bank: Występuje tylko jednorazowa opłata za wydanie karty w wysokości 50 zł.
7 BizBank: Opłata za prowadzenie nie jest pobierana, jeśli realizujesz min. 1 przelew w miesiącu do US lub do ZUS oraz utrzymujesz średnie saldo w wysokości 1 000 zł. W innych przypadkach wyniesie 20 zł.
8 BizBank: Opłata nie jest pobierana jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą za poprzedni okres miesięczny wyniesie min. 200 zł.
9 Idea Bank: Opłata nie jest pobierana w przypadku wykonania co miesiąc transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą, wydawaną do rachunku rozliczeniowego Konto Firma To Ja, na łączną kwotę nie niższą niż 400zł.
10 Inteligo: Opłata nie jest pobierana jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą za poprzedni okres miesięczny przekracza 99,99 zł.
11 Alior Bank: Obniżone opłaty za przelewy, darmowe bankomaty oraz mają miejsce gdy Alior Bank jest "głównym bankiem".
12 BPH: 0 zł za prowadzenie konta jeżeli łączne, jeżeli średnie saldo na rachunku wynosi przynajmniej 5000 zł
13 BPH: 0 zł za pierwszą wydaną kartę, 30 zł rocznie za każdą kolejną.
14 Pakiet CitiKonto oferta dla biznesu jest bezpłatny, jeśli średnie miesięczne saldo na wszystkich rachunkach wynosi min. 5000 zł lub po powiązaniu konta z kontem osobistym w CitiBanku.

Najlepsze konta firmowe

Poniżej przedstawiamy nasze opinie w dla pierwszych 3 banków mających najlepsze konto dla przedsiębiorców posiadających małe firmy. Właściciele małych przedsiębiorstw z pewnością powinni bliżej przyjrzeć się ofercie Bank Smart, Raiffeisen POLBANK oraz mBanku.

Miejsce nr #1: Bank SMART i Konto Smart Biznes:

smart bank

Porównanie kont firmowych wypada obecnie korzystnie dla Smart Konta Biznes, będącego propozycją banku SMART. Użytkownicy tego konta nie muszą obawiać się ukrytych opłat za : - prowadzenie rachunku biznesowego
- wydanie karty płatniczej oraz jej użytkowanie
- wykonywanie zewnętrznych przelewów krajowych
- wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie

Czy jednak konto jest w 100% bezpłatne? Nie do końca, ponieważ przedsiębiorcy zapłacą między innymi za wydanie duplikatu karty płatniczej, gdy zostanie ona przez nich zgubiona. Jednakże wszystkie najważniejsze czynności bankowe są w tym przypadku darmowe – i to jest najważniejsze!

Konto zbiera jak najbardziej pozytywne recenzje, a jeśli chodzi o bonusy, użytkownicy mogą otrzymać 2.8% na koncie SMART Biznes Procent do 50 tysięcy złotych.
Zobacz Szczegóły

Miejsce nr #2: mBank i mBiznes Konto Start:

smbank

Propozycja mBanku to mBIZNES Konto Start, którego użytkownicy nic nie zapłacą za prowadzenie rachunku, przelewy do ZUS i US, pierwsze pięć przelewów przy opłacaniu ZUS z konta (1,5 złotych za kolejne) i otrzymają nawet 10 tysięcy złotych kredytu na start. Bezpłatne użytkowanie karty płatniczej uzależnione jest od zbiorczej wartości transakcji bezgotówkowych, wykonanych ową kartą. Jeśli będzie ona wyższa lub równa 200 złotym, użytkowanie karty jest darmowe.

Do 30.06.2016 r. trwa akcja promocyjna: 600 zł na ZUS z mBiznes konto Start lub Komfort!

Z mBiznes kontem dla firm można zyskać nawet 600 zł zwrotu, wystarczy otworzyć konto i opłacać co miesiąc składkę na ZUS na kwotę 250 zł oraz dokonać minimum jednej transakcji kartą płatniczą miesięcznie.
Zobacz Szczegóły

Miejsce nr #3: Raiffeisen POLBANK i Wymarzone Konto dla Biznesu:

smart bank

Na trzecim miejscu w rankingu uplasował się Raiffeisen POLBANK i proponowane przez bank Wymarzone Konto dla Biznesu. Prowadzenie konta jest darmowe, podobnie jak przelewy przez Internet i wypłaty w bankomatach Raiffeisen POLBANK oraz Euronet. Za prowadzenie karty użytkownik będzie jednak musiał uiścić opłatę – na szczęście niewielką, bo w wysokości zaledwie 3 złotych. Niezwykle ważne jest w tym przypadku również bezpłatne ubezpieczenie „Pomoc dla Biznesu”, oferowane przez bank.
Zobacz Szczegóły
Porównanie i ranking kont firmowych - Czerwiec 2016 - - Oceń to konto poniżej:

Ocena konta:
3.9 na 5
11 głosów
1 2 3 4 5

Forum - Opinie i Pytania (42 komentarzy) :

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >>
  1. Magorzata
    Magorzata
    03.06.2016. 22:05

    Konto Firma to ja

    Ja mam konto Firma to ja w Idea Banku. 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, bezpłatne standardowe przelewy przez Internet, wszystkie bankomaty 0 zł. Karta za darmo przy płatnościach za minimum 400 zł, dla mnie to nie problem, bo robię ich znacznie więcej. Konto mam od kilku miesięcy, jestem bardzo zadowolona, żadnych nieprzyjemnych niespodzianek póki co, mam nadzieję, że tak pozostanie.

  2. Justyna
    Justyna
    23.05.2016. 22:01

    Polecam BPH

    Jeśli chodzi o konto firmowe to polecam bank BPH. Według mnie opłaca się.

  3. kasia
    kasia
    15.05.2016. 13:30

    khga

    Idealnego konta nie ma..

  4. lazy
    lazy
    23.03.2016. 13:38

    TYLKO SMART

    Polecam wszystkim Smart Bank. Jedyne konto, które naprawdę jest darmowe.

  5. bruno
    bruno
    17.03.2016. 21:17

    pocztowy konto firmowe

    Uwaga
    Opłata za przelew do ZUS za zero, ale od marca wprowadzili prowizję za prowadzenie konta 9 zł!
    Zawiodłem się!

  6. Zbyszek
    Zbyszek
    01.03.2016. 21:21

    Bank BPH

    Totalna porażka!! Spłacając kredyt dwa dni spóźniłem się z wplata, zadzwoniła miła Pani z przypomnieniem od razu zapłaciłem, po czym dostałem upomnienie z kosztem 30 pln. Żenada, milo jest tylko na początku, po czym żerować na kliencie na maxa.

  7. Ewa
    Ewa
    26.02.2016. 10:40

    mBank

    Mam konto firmowe w mBank i co mogę stwierdzić:

    w roku 2015 podniesiono opłaty dot. przelewow o 50%,
    nie ma miesiąca żeby bankomat jak i wplatomat nie dzialal w oddziale,obsluga w banku często się zmienia i mowia co innego a okazuje się co innego (prowizje), nie ma z kim rozmawiać, a kierownictwo pozostawia wiele do zyczenia.

  8. julee
    julee
    19.02.2016. 11:49

    smart bank i mbank

    Ja szukam własnie konta firmowego i oglądam te wszystkie rankingi kont i w sumie dochodzę do wniosek, że nie różnią się one zbyt bardzo od tech rankingów kont osobistych.
    2 najcześciej polecane konta według mnie i tego co udało mi się sprawdzić przez te ostatni 8 dni na forach i innych stronach internetowych to konto w smart banku i konto w mBanku - chyba najwięcej osób teraz zakłada te konto bo maja najlepsze oferty.
    Do mBanku jest większe zaufanie bo to w końcu banku, który na PL rynku jest już ładnych parę lat ale jeśli chodzi o ofertę to smart bank ma także bardzo dobre warunki - dlatego ja wybiorę pomiędzy tymi dwoma bankami. Wam też polecam.

  9. Romeo
    Romeo
    15.02.2016. 11:01

    ranking vs opinie

    Analizuje ranking i czytam wasze opinie i muszę stwierdzić, że chyba zdecyduje się na Raiffaisen Polbank, mam tam już jedno konto ale osobiste, póki co jestem z niego zadowolony, mam nadzieję, że tak samo będzie w przypadku konta firmowego, dzięki za wszystkie wpisy opiniujące konta i banki bo bardzo pomagają, choć bardzo trudno jest się zdecydować kiedy o jednym koncie jest dziesięć różnych opinii, nie dogodzi się wszystkim, każdy ma własne kryteria oceny, to co dla jednego jest plusem dla kogoś innego stanowi duże utrudnienie. Przed ostateczna decyzją skonsultuję się z doradcą bankowym gdybym dowiedział się czegoś niepokojącego bądź czegoś co nie zostało tu uwzględnione to oczywiście napisze.

  10. Patryka
    Patryka
    14.02.2016. 12:48

    patkapatka@o2.pl

    Powyższy ranking kont firmowych jest według mnie całkiem w porządku. Ogólnie wszystkie te konta są naprawdę tanie w użytkowaniu. Ale ogólnie jeśli chodzi o konto firmowe to skłaniam się całkowicie ku Smart Konto Biznes w Smart Banku. Dla nowej firmy zdecydowanie poleciłaby właśnie ten bank. Sama właśnie zaczynam rozkręcać swoją działalność i na pewno skorzystam z tej oferty. Nie ma tam żadnych ukrytych opłat. Prowadzenie rachunku biznesowego, wydanie karty płatniczej oraz jej użytkowanie i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie są darmowe. Ogólnie opinie o Smart Koncie Biznes są pozytywne

  11. jakubas
    jakubas
    11.02.2016. 12:47

    konto dla firmy Raiffaisen

    dla swojej firmy załozylem konto w Raiff własnie, bo majac tam juz konto osobiste bylem zawsze zadowolony. Z frmowym jest tak samo, warunki bardzo korzystne, naprawde niewielka oplata, darmowe przelewy tez, z czystym sercem bym polecil

  12. Pietri
    Pietri
    04.02.2016. 18:30

    mbank odradzam

    odradzam m bank, przez 12 miesiecy faktycznie brak opłat ale po roku pojawiło sie sporo opłat

  13. czaros
    czaros
    31.01.2016. 19:11

    firmowe w Raif

    moja żonka z przyjaciólkami założyły sobie babski biznesik i ktoś im polecił konto firmowe w Raifeisenie i na razie są bardzo zadowolone, dostaly faje warunki, przelewy, ubezpeczenia wiec niech im się uda ;)

  14. Michal
    Michal
    28.01.2016. 23:14

    Konto dla sp. z o.o.

    dla tych co pytali tylko vvwbank. Mam od wielu lat totalne free...

  15. borowik
    borowik
    28.01.2016. 10:52

    rajf

    W raiffeisenie duży plus za dostęp do platformy R-dealer. Mogłoby byc tylko więcej darmowych bankomatów.

  16. ing
    ing
    27.01.2016. 19:01

    ING bez opłat?

    Proszę pamiętać że od lutego wchodzą opłaty za bankomaty obce. Bankomatów ING jak na lekarstwo. Poza tym wciskają kartę, ze obowiązkowa, a tak nie jest. Ja sie z tym bankiem żegnam. Nie lubie żeby ze mnie robić głupca

  17. Ubrany w DB
    Ubrany w DB
    26.01.2016. 22:21

    DB

    DB. Czy ktoś widział ich system? Dno. Przynajmniej kilka razy w roku brak możliwości podpisania przelewu po aktualizacji przeglądarki lub Javy. Trzeba poświęcić sporo czasu,aby odinstalowac czytnik , od nowa zainstalować (łącznie z usuwaniem z rejestru) Unikajcie jak ognia DB , nawet jak będą płacić za założenie konta!!!!!!!

  18. Andrzej
    Andrzej
    26.01.2016. 17:25

    porównanie kont firmowych, co polecacie ?

    Cześć wszystkim. Jestem początkującym właścicielem niedużej firmy. Chcę założyć pod nią konto i nie wiem na co się zdecydować. Pomimo, że Smart Bank jest tutaj na pierwszym miejscu, ja skłaniałbym się bardziej ku koncie w mBanku. Jest tam darmowa karta pod warunkiem, że zrobimy nią transakcje za minimum 200zł miesięcznie, czyli w moim przypadku to nie jest żaden problem bo zazwyczaj za wszystko płacę kartą, przelewy internetowe nic nie kosztują no i co najważniejsze prowadzenie konta również jest darmowe (ale to akurat jest chyba norma już wszędzie). I chyba właśnie zdecyduję się założyć konto w mBanku.

  19. safe
    safe
    22.01.2016. 14:23

    Opinia

    Konta są bardzo tanie w użytkowaniu, ale z biegiem czasu dochodzą opłaty, zmiana oferty, zmiana cennika itp.
    Myślę, że nie bez znaczenia jest oferta Banku Pocztowego - to jednak usługa dodatkowa tej firmy i nie jest obarczona dużym ciśnieniem na dochód.
    Warto także wspomnieć o ochronie danych osobowych i prywatności obsługiwanych przedsiębiorców - poczta od dawna wypracowała standardy i zmienność pracowników jest mniejsza niż w bankach.

  20. Bartomiej
    Bartomiej
    21.01.2016. 08:46

    Opinia

    Dzięki takim porównaniom, mamy jasny przegląd sytuacji, dzięki której jesteśmy w stanie wybrać taką ofertę, która będzie dla nas najlepsza, najbardziej korzystna i da nam jak najwięcej zarobić.

  21. Borys
    Borys
    07.01.2016. 18:28

    mBank

    Osobiscie mialem 15 la konto w mBanku (teraz odradzam!), bylem glupi i nie sprawdzalem ofert konkurencji. W ostatnich 3 latach z darmowych przelewow oplaty wrosly do 1,5zl za przelew, w tym placac 3 skladki ZUS licza sobie 3 razy,wiec 4,5zl za oplaty samego zusu.
    Wypowiedzialem umowe, z laski swojej zaproponowali mi 1zl za przelew,zebym zostal. Totalna porazka, nigdy nikomu nie polece mBanku.

    Jescze nie zdecyowalem sie na nowy bank, ale najpewniej padnie na ING, maja najlepsza oferte i nie mowia o promocjach na 1 rok, przelewy za darmo i konto darmowe, wystarczy robic przelew do ZUS( ale kazdy prowadzacy dzialalnosc to robi).

  22. brathubi
    brathubi
    07.01.2016. 10:36

    Opinia

    Citi pobiera oplaty, a 7/01/2015 znowu zmieniło tabelę opłat
    Konto firmowe dla działalności gospodarczej nie istnieje, bowiem każde prywatne konto w właściciela jest kontem firmowym a każde firmowe jest prywatnym właściciela. Możemy sobie więc konto nazwać NASA nie zmieni to faktu że kontem NASA ono będzie tylko z nazwy.
    Inteligo nie prowadzi rachunków dla spółek czyli dla firm.
    Z VW bank zrezygnowaliśmy bo mieli zbyt wysoka opłatę za prowadzenie rachunku dodatkowo opłaty za posiadanie karty płatniczej.

  23. onek
    onek
    30.12.2015. 12:04

    smart bank

    No i cóż tutaj duzo mówić - ranking mówi sam za siebie.
    Konta, które są w top3 są naprawdę warte uwagi. Ja swojego czasu miałem konto firmowe w mBanku i bardzo polecam bo maja super ofertę dla małych i średnich firm - później likwidowałem firmę i zakładałem nową i teraz mam konto w smart banku bo jest zdecydowanie najtańszy i najlepsze na tę chwilę.
    Jesli obsługujemy je 100% przez internet i nie potrzebne sa nam jakieś papierowe wyciągi, które musza byc opieczętowane przez smart bank to konto jest darmowe i w wszystkie jego podstawowe opcje potrzebne do zarządzania finansami firmy także :)

  24. Halicki
    Halicki
    23.12.2015. 14:25

    Jak to jest ze Smartem

    Jeśli chodzi o konto firmowe, to skłaniam się ku Smart Bank, ale mam jedno pytanie trochę z innej beczki: Chcę zrezygnować z konta firmowego, w którym niestety za każdym razem trzeba płacić za przelewy. A kolejną niewygodą było na przykład to, że musiałem za każdym razem płacić w sklepach dopiero po wpisaniu w terminal PIN-u. Nie ukrywam, że jeśli mam niewielkie zakupy, to zdecydowanie bardziej opłacałaby mi się oczywiście karta zbliżeniowa. Nie mówiąc już tutaj oczywiście o tym, żeby nic nie płacić za przelewy. W Smart Banku nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat. Może ktoś ma kartę w tym banku do firmowego konta?

  25. gaska
    gaska
    21.12.2015. 23:15

    Wymarzone konto

    Dla mnie ważne jest żeby przelewy były darmowe. Podoba mi się wymarzone konto w Raiffeisenie,ale pewnie dopiero po nowym roku zacznę coś działać w tym kierunku

  26. Anonim
    Anonim
    13.12.2015. 19:45

    Bolsek

    jeśli chodzi o konta firmowe to raiffeisen faktycznie bardzo fajna opcja. ja prowadze sportowa dzialalnosc i jako jedyny oferuje darmowe konto dla sportowych klubow.

  27. miro
    miro
    11.12.2015. 09:46

    mbiznes

    Ja myślę, że jeśli chodzi o nowe firmy to mBank tutaj trafił w 10 i powinien być na 1 miejscu - co dla każdej nowej firmy jest ważne? Niskie koszty i kasa na start i mBank z kontem mBinzes właśnie to wszystko nam daje. Ja teraz zakładałem spółkę i otworzyłem konto w mBanku - wg mnie najlepsza opcja - 10 000 złotych kredytu na start dostaliśmy od reki praktycznie bez żadnych formalności :)
    Polecam bo to najlepszy możliwy wybór, inne konta w sumie tez są darmowe i to jest dobre ale na 10 000 złotych na start ciężko liczyć w innym banku

  28. Babiarz
    Babiarz
    08.12.2015. 22:45

    Czy dostanę kredyt na firmę tutaj?

    Kredyt firmowy na rozwój działalności gospodarczej - czy taki tutaj otrzymam?
    Na razie nie widzę, żadnych ciekawych dotacji, które pozwoliłyby mi na rozwinięcie skrzydeł w prowadzonym od kilku lat biznesie. Mój przyjaciel ostatnio przekonywał mnie do wzięcia kredytu firmowego w Banku Smart. Nie do końca jeszcze wiem, dlaczego akurat ta oferta miałaby być dużo korzystniejsza od innych banków. Ale jestem nią naprawdę zainteresowany, chociażby z tego względu, że widzę jak prosperuje firma mojego przyjaciela. A to jest na pewno bardzo trudne, by rozwijać swoją działalność i spłacać kredyt jednocześnie.

  29. Kiowicz
    Kiowicz
    07.12.2015. 19:03

    Idea Bank?

    Kiedyś jeden ekspert na szkoleniu wypowiadał się, że Idea bank miała swojego czasu dobre konto firmowe. Teraz sobie myślę, że to mogło być stronnicze, a także gość mógł mieć na tym jakąś korzyść. Ja jak przeglądam sobie oferty banków i kont firmowych, to myślę, że dziś najlepszą ofertę to jedna ma Bank Smart. A Wy co myślicie o ich ofercie konta firmowego? Dla małej firmy, jedno lub kilku osobowej na chwilę obecną rozwiązanie idealne. Podobno wszystko jest teraz za darmo z podstawowych opcji jeśli chodzi o użytkowanie konta.

  30. vertigo
    vertigo
    05.10.2015. 10:59

    idea

    Idea Bank dla mnie numer jeden, nie mam opłat za prowadzenie rachunku, nie płace za przelewy, mogę przechowywać tam dokumenty firmowe i korzystać z mobilnego wpłatomatu, co dla mnie jest niezłą opcją, bo nie muszę z gotówką biegać do banku, a w moim biznesie to głównie nią się operuje.

  31. Biznesmen
    Biznesmen
    30.07.2015. 16:01

    Smart Bank najlepszy?

    Po przejrzeniu informacji na temat konta Smart Biznes, wydaje mi się, że dla osób szukających taniego konta biznesowego, na pewno jest ono warte zastanowienia. Chociaż Smart Bank nie należy do najpopularniejszych placówek finansowych na rynku, pozytywne opinie na temat jego produktów coraz bardziej mnożą w internecie. Konto za 0 zł, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów, przelewy polskie i europejskie za 0 zł - oferta jest naprawdę kusząca, chyba sam z niej skorzystam.

  32. kubensrubens
    kubensrubens
    20.03.2015. 19:48

    konta dla SP Z O O

    uwaga!
    w większości banków konta wyżej porównywane są jedynie kontami dla firm nie dla sp z o.o. I tak np w db banku chcąc założyć rachunek spólce okazuje się że nie ma darmowego konta, najtańsze chyba kosztuje 20 zł miesięcznie plus praktycznie wszystko płatne.
    ze sprawdzonych osobiście, jedynie mbank traktuje firmy i sp z o.o. podobnie, tzn jest też szansa na w miare 'darmowe' konto wymienione w rankingu wyżej, ale zaznaczam że wszystkich banków nie sprawdzałem więc możliwe że jest jeszcze jakiś inny który podobnie podchodzi do spółek.

  33. globo
    globo
    03.03.2015. 23:55

    dbnet biznes najlepsze konto

    Dbnet biznes to najtańsze i najlepsze konto dla firm.

    Do tego Deutsche Bank został uznany za najlepszy bank dla biznesu w rankingu Business Premium 2014 organizowanym przez redakcję tygodnika Bloomberg Businessweek Polska.

  34. don diego
    don diego
    19.12.2014. 14:37

    blad

    w ING od sierpnia przelewy krajowe za free po spelnieniu 1 z 3 warunkow (przelew do us zus albo wplyw na rachunek 2000 zl)

  35. MK
    MK
    10.11.2014. 23:05

    Deutsche Bank

    Konto firmowe już od jakiegoś czasu prosi się o zmianę. Dzisiaj korzystając z mniejszego ruchu przy długim weekendzie, zachęceni rankingami w internecie postanowiliśmy otworzyć konto w Deutschebank. I powiem jedno - totalna porażka.
    Dla pełnego obrazu - firma mieści się poza miastem, dojazd trzeba sobie zaplanować, z rzadka nawiedzają nas "kitwciskacze", więc mamy ten komfort, że usługodawców wybieramy sami, bez zbędnych nacisków :)
    Falstart nr 1. W internecie wyszukaliśmy placówkę najbliżej nas. Placówka widmo. Wszyscy zapomnieli, że tam była, ale adres nadal dumnie widnieje na stronie.
    W tym momencie powinniśmy odpuścić, ale uparte z nas ludki.
    Druga placówka w centrum miasta. Dokumenty w garści, zasady znamy.
    Falstart nr 2
    Pani nie może nam założyć konta "od ręki". Awaria systemu, ona na kasie, kolega zajęty, wprowadzanie danych do systemu trwa 1,5 godziny. Ona nie ma czasu.
    Jestem w stanie uwierzyć, nie byliśmy umówieni, ale bez przesady, odsyłanie klienta który przynosi pieniądze?
    Może nas umówić za 2 dni. Prosi o dokumenty firmy. I tu zonk. Jednym z PKD firmy jest sprzedaż internetowa. Żeby założyć konto firmowe z taką działalnością w Deutsche Banku potrzebna jest zgoda centrali. A centrala się zazwyczaj nie zgadza. Bo to działalność wysoce ryzykowna.
    Poczuliśmy się jak złodzieje. Bank (a raczej pracownicy i zarząd Deutsche Banku) zakłada, że firma handlowa działająca od 7 lat, gdzie jednym z zakresów działalności jest sprzedaż przez internet to banda złodziei robiąca przekręty. Co więcej, usłyszeliśmy, że zmiana PKD (np. rozszerzenie działalności) może skutkować wypowiedzeniem umowy...
    W odpowiedzi na nasze wątpliwości, czy pracownik wie co mówi, usłyszeliśmy, że to konserwatywny bank.... I mówi to arogancki pryszczaty gówniarz, który z konserwatywną, profesjonalną obsługą klienta ma tyle wspólnego co ja z lotami na księżyc.
    Rozumiem, że wizerunek banku mógłby ucierpieć, gdyby konto miała u nich agencja towarzyska albo bar ze striptisem. Choć (chyba?) istnieje coś takiego jak tajemnica bankowa :)

    Tych numerów PKD mieli więcej, wydrukowane 2 strony A4. Więc jeżeli ktoś chce zmarnować czas i narazić się na nieprzyjemności to niech próbuje. My tych "konserwatystów" będziemy omijać z daleka.
    Konto założyliśmy gdzieś indziej. Miły profesjonalny doradca załatwił wszystko (łącznie z dostępem do internetu i pełnomocnictwami) w 40 minut. Nie interesowało go PKD, czy i kiedy zmienimy rodzaj prowadzonej działalności. Mam nadzieję, że ma wysoką prowizję za nowego klienta.

  36. LW
    LW
    07.07.2014. 21:27

    Konta dla spółki z o.o.

    Czy nikt w Polsce nie potrafi zrobić rankingu rachunków bankowych dla spółek z o.o. Czy to jakiś spisek bankierów i bankowców czy po prostu brak podstawowych umiejętności, a może zwykłe lenistwo?

  37. lont
    lont
    05.06.2014. 14:05

    gdzie ranking dla sp. z o.o.

    kolejny portal, ktory nie umie zrobić rankingu kont dla spółek z o.o.

  38. tomislav3540
    tomislav3540
    27.01.2014. 22:18

    hsbc ? - Klęska HSBC w Polsce

    Brytyjski gigant bankowy HSBC (brytyjski, choć rodem z Hong-Kongu) ogłosił w czwartek wieczorem, że zwija z Polski swoją bankowość detaliczną. To bolesna porażka - największy globalny bank nie zdołał zaistnieć na tak istotnym rynku wschodzącym, jak Polska, na którym jakoś radzą sobie inni potentaci, z hiszpańskim Santanderem, francuskim BNP Paribas i włoskim UniCredit na czele. Szczerze pisząc, taki scenariusz był do przewidzenia. HSBC od początku nie wiedział co ma zrobić ze swoją polską spółką-córką. Najpierw stawiał na consumer finance, oferował m.in. szybkie kredyty i karty kredytowe, zawierając strategiczny sojusz m.in. z siecią Ikea. Potem sprzedał portfel kredytów gotówkowych Alior Bankowi i postanowił rozwijać sieć HSBC Premier, czyli bankowość dla osób zaliczających się do klasy średniej. Okazało się, że i to jest niewypał. W rezultacie HSBC pozostanie w Polsce tylko z bankowością korporacyjną. Słabo, jak na największy bank świata.

  39. Anonim
    Anonim
    22.01.2014. 19:12

    mbank jest kiepski

    wszedzie tylko reklamy mbanku ale potem sie okazuje ze 3% za wyplate z innych bankow, 0,5% od wyplaty pieniedzy w placowce mbanku, oplaty za konta walutowe, zmieniajacy sie co chwila regulamin bez informacji co sie zmienilo (trzeba co mies. czytac regulamin) - nie polecam

  40. alek
    alek
    22.01.2014. 13:27

    opinia konta dla nowej firmy

    Teraz zdecydowanie najlepsze konto dla nowej firmy ma mbank.

    Jeśli założymy konto do 31 stycznia i bedziemy z konta opłacać ZUS (zresztą przelewy do ZUS są darmowe), co miesiąc na konto będzie nam wpływać premia 50 zł prze 12 miesięcy czyli 600 zł po roku w kieszeni. Żaden bank w tej chwili nie ma ciekawszej oferty dla nowej małej firmy.


    Do tego konto praktycznie darmowe:
    - 0 zł prowadzenie
    - 0 zł przelewy
    - karta darmowa pod warunkiem robienia nią transakcji za min 200 zł miesięcznie - ale można wziąć konto bez karty wtedy nic nie płacimy zawsze.

Strony: Pierwsza 1 2 Ostatnia >>

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:

: