Alior Bank Konto Firmowe: 1500 zł premii dla firm

Premia 1500 zł za konto firmowe w Alior Banku? Przecież bank to nie instytucja charytatywna? Gdzie jest haczyk w tej promocji? Sprawdźmy warunki i opłaty za iKonto Biznes.

1

Kto może być uczestnikiem promocji w Alior Banku?

Program rozpoczął się w 2016 roku i potrwa do odwołania, a jego uczestnikami mogą być wyłącznie osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Warunkiem wzięcia udziału jest nieposiadanie dotychczas żadnego produktu Alior Banku, tak więc wykluczone są osoby, które były lub są posiadaczami rachunków osobistych czy firmowych, otworzyły w Alior Banku lokatę terminową bądź nawet skorzystały z kredytu czy pożyczki.

Konieczne jest złożenie wniosku o konto firmowe iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej (link), otrzymanie potwierdzenia otwarcia iKonta Biznes na adres e-mail, przystąpienie do promocji i akceptacja regulaminu. Klient staje się uczestnikiem promocji w momencie otwarcia rachunku. Bonusy otrzymujemy za konkretne aktywności. Premie za aktywność naliczane są co miesiąc, przez 12 miesięcy od otwarcia konta, a ich maksymalna wysokość to 125 zł miesięcznie i 1500 zł rocznie.

2

Jak zdobyć premię 1500 zł?

Regulamin wymienia szereg aktywności określając jednocześnie wysokość bonusów przypisanych do każdej z nich. Istotne ułatwienie dla klientów stanowi fakt, że mogą oni samodzielnie dokonać wyboru, jakie czynności objęte premią chcą zrealizować w danym miesiącu, czyli w rezultacie na własną rękę decydować o wysokości premii.

Poszczególne aktywności nagradzane są następująco:

 • 25 zł za przelew do ZUSpremia za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS na kwotę minimum 250 zł.
 • 25 zł za przelew do USpremia za pierwszy w miesiącu przelew do US na kwotę minimum 500 zł.
 • 10 zł za przelew SEPApremia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA w wysokości min.  100 euro.
 • 10 zł za przelew natychmiastowy –  premia za pierwszy w miesiącu przelew natychmiastowy na min. 500 zł.
 • 10 zł za transakcję kartą o wartości co najmniej 500 zł w miesiącu.
 • 10 zł za skorzystanie z oferty terminali za pośrednictwem Alior Banku, to jest jeżeli na rachunek uczestnika w danym miesiącu kalendarzowym wpłynie kwota minimum 5000 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych, pochodzących z uznań na terminalach First Data Polska.
 • 5 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku, jeżeli nastąpi przelew z PCKF na kwotę 100 zł.
 • od 0 do 60 zł za średnie saldo na rachunku uczestnika (od 2500 do 50 000 zł), przy czym do wyliczenia salda brane są pod uwagę także środki ulokowane na rachunkach pomocniczych i kontach walutowych otwartych do iKonta Biznes:
  • do 2500,00 zł – 0 zł
  • od 2 500,01 zł do 10 000,00 zł – 5 zł
  • od 10 000,01 zł do 25 000,00 zł – 15 zł
  • od 25 000,01 zł do 50 000,00 zł – 30 zł
  • od 50 000,01 zł – 60 zł
3

Konto Firmowe Alior Banku pod Lupą

iKonto Biznes Alior Banku nie należy do najtańszych kont firmowych.

Opłata za prowadzenie konta wynosi 15 zł, nie jest jednak pobierana, jeśli utrzymamy średniomiesięczne saldo przynajmniej 1000 zł na rachunku oraz wyrazimy zgodę na czynności marketingowe.

Opłata za obsługę karty płatniczej to 8 zł, nie jest jednak pobierana w przypadku wykonania i rozliczenia w miesiącu minimum 4 płatności kartą na dowolne kwoty. Trzeba przy tym zaznaczyć, że karta nie jest obowiązkowa.

Darmowe są krajowe przelewy między rachunkami Alior Banku oraz międzybankowe przelewy ELIXIR wykonane za pośrednictwem bankowości internetowej oraz przez aplikację mobilną.

Darmowe są wypłaty w bankomatach Alior Banku oraz pierwsze pięć w miesiącu w pozostałych bankomatach krajowych.

Nasza pełną recenzje konta firmowego Alior Banku oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
4

Plusy i minusy promocji

Kwota 1500 zł jest z pewnością atrakcyjna, ale wypracowanie takiej premii w maksymalnej wysokości jest trudno osiągalne. W miarę w łatwy sposób można zyskać około 800 zł premii, przede wszystkim dzięki przelewom do ZUS, US i innym oraz płacąc kartą, natomiast osiągnięcie maksimum wymaga albo wysokiego salda na koncie albo dużej ilości przelewów. Z drugiej strony, jeśli spełnimy konieczne wymogi, uzyskamy jednocześnie zwolnienie z podstawowych opłat.

Niezaprzeczalnym atutem promocji jest możliwość wyboru poszczególnych opcji i elastyczność działania w kolejnych miesiącach. Trzeba też pamiętać, że ponieważ promocja jest skierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą, a premia stanowi przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, musi być ona rozliczona z Urzędem Skarbowym.

iKonto Biznes

PROMOCJA: 1500 zł dla Firm

9.5 Ocena Łączna

Ocena promocji
9.5
ZALETY
 • Największa pula premii (1500 zł), jeśli chodzi o aktualne oferty kont firmowych
WADY
 • Stosunkowo wysokie opłaty za konto i kartę (można jednak uzyskać zwolnienie)
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

   Porównaj wybrane konta
   • Total (0)
   Porównaj Teraz
   0