Konto Kantor dla spłacających kredyty we frankach

Ustawa antyspreadowa weszła w życie i klienci mogą spłacać kredyty walutowe bezpośrednio w walucie, w jakiej zostały zaciągnięte. Mogą wpłacać gotówkę w kasach banków lub dokonywać przelewów. Jednym z banków, które pierwsze wyciągnęły do klientów rękę, był Alior Bank – bank „z wyższą kulturą bankowości” zaoferował Konto Oszczędnościowe Kantor.

Konto Kantor funkcjonuje na rynku już od pewnego czasu, ale teraz – po podpisaniu przez prezydenta przepisów antyspredowych i pierwszych sygnałach z kłopotami z nabyciem franków w kantorach – Alior Bank obniżył do 0,8 proc. marżę transakcyjną przy zamianie złotówek na franki szwajcarskie. Co to oznacza? Jeżeli kurs na rynku międzybankowym, używany do zamiany waluty pomiędzy bankami, będzie wynosił np.: 3.70 kurs dla klienta Alior Banku będzie się różnił o zaledwie 2-3 grosze. Patrząc na poziom spreadów w bankach, jest to niewątpliwie korzystna oferta! Oszczędności na każdych 500 CHF mogą sięgnąć nawet 100 złotych (zależą przede wszystkim od spreadu w banku, w którym spłacamy kredyt). Dodatkowym bonusem jest to, że pieniądze zgromadzone na koncie są oprocentowane (obowiązuje kapitalizacja dzienna).

Jak działa Konto „Kantor” w Alior Banku?

Każda wpłata gotówkowa lub przelew na konto „Kantor” zamieniana jest automatycznie na franki szwajcarskie po preferencyjnym kursie. Właściciel konta może dokonywać wielu wpłat dowolnych kwot (to ogranicza ryzyko kursowe). Wypłacić środki z konta można gotówką lub przelewem do innego banku. Koszt przelewu – 5 PLN (maksymalna wielkość płatności to 5 tysięcy złotych). Konto Kantor prowadzone jest bezpłatnie.

Zobacz także:

Kantor Walutowy

Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

    

   Porównaj wybrane konta
   • Total (0)
   Porównaj Teraz
   0