Konto Optymalne

Sprawdź
+ 200 zł premii
12 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2018.12.12

Czy warto założyć Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas? Czy jest to naprawdę konto za 0 zł bez haczyków? Jakie są prawdziwe opłaty?  Jak zdobyć dodatkowe 200 zł premii w najnowszej promocji? Opinie i nasza analiza.

W ostatnich dniach w ofercie BGŻ BNP Paribas pojawiły się dwie nowe propozycje rachunków osobistych – Konto Optymalne i Konto Maksymalne, oba z promocją dla nowych klientów. Zastąpiły one dotychczasowe produkty Konto Praktyczne i Plan Aktywny. W dalszym ciągu w ofercie banku pozostają natomiast Konto Premium i Konto Bankowości Prywatnej.

BGŻ BNP – Bank zmieniającego się świata

Pod takim hasłem BGŻ BNP Paribas reklamuje swoje usługi starając się poprzez różnorodność i elastyczność oferty dostosować do potrzeb swoich klientów, zarówno indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Paribas specjalizuje się między innymi w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej, przedsiębiorcom i korporacjom dostarcza rozwiązań finansowych niezbędnych na rynku krajowym i międzynarodowym, klientom indywidualnym służy szeroką gamą kredytów i produktami oszczędnościowo-inwestycyjnymi. Bezpieczeństwa depozytów strzeże zaś Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wysokości przewidzianej ustawą.

Analiza opłat za Konto Optymalne

Dawniej Konto Praktyczne, obecnie Konto Optymalne, to jedna z lepszych propozycji na rynku usług bankowych, pod względem kosztów/korzyści. To klasyczne darmowe konto, z atrakcyjną promocją money back, propozycja dedykowana przede wszystkim osobom aktywnie korzystającym z karty płatniczej.

Jak wyglądają najważniejsze opłaty jeśli chodzi o konto optymalne, prezentuje poniższa tabela.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
BGŻ BNP Paribas
Nazwa konta
Konto Optymalne
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
6 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Darmowe bankomaty
BGŻ BNP Paribas, Planet Cash
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
5 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - BGŻ BNP Paribas, Global Alliance
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
Wpłatomat: 0 zł
Oddział: 0 zł pierwsza wpłata w miesiącu, 10 zł kolejne
Konto oszczędnościowe
Konto Dobrze Oszczędnościowe z oprocentowaniem 1,8% w skali roku dla nowych środków
Konto walutowe
EUR, USD

 

Klient, który otworzy konto optymalne w BGŻ BNP Paribas nie zapłaci nic za:

 • uruchomienie i obsługę konta,
 • wydanie i użytkowanie karty debetowej,
 • przelewy internetowe
 • wypłaty gotówki z bankomatów BGŻ BNP Paribas oraz Planet Cash w kraju i za granicą.

Za wypłaty z pozostałych bankomatów zapłacimy w kraju 5 zł, za granicą 10 zł.

W pakiecie otrzymujemy również bezwarunkowo darmową kartę debetową MasterCard Debit gwarantującą szybkie i wygodne płatności w placówkach handlowo-usługowych i wypłaty gotówki w wielu z nich, płatności elektroniczne i wypłaty gotówki z bankomatów oraz liczne konkursy dla aktywnych.

Właściciel konta ma również do dyspozycji nowoczesną bankowość internetową Pl@net oraz wygodny dostęp do rachunku poprzez aplikację mobilną Mobile Pl@net. Oprócz tego osoby, które założą Konto Optymalne, mogą skorzystać z dodatkowych usług w postaci darmowego Konta Dobrze Oszczędnościowego, z możliwością wypłaty środków w dowolnym momencie i miesięczną kapitalizacją odsetek, z oprocentowaniem 1,8% w skali roku nowych środków oraz 0,75% w skali roku pozostałych, jak również dedykowanego podróżującym i pracującym bądź uczącym się za granicą konta walutowego.

Załóż Konto do 31.12.2018 r. i zyskaj 200 zł

Promocja „Konto na Zakupy”, obowiązuje do momentu osiągnięcia liczby 1500 rejestracji w Promocji, lecz nie dłużej niż do dnia 31.12.2018 r.bgż bnp promocja 200 zł

Otwierając Konto Optymalne jako nowy klient i aktywnie z niego korzystając możemy zyskać łącznie 200 zł premii pieniężnej (4×50 zł).

Jak zdobyć 200 zł krok po kroku?

 • do 31.12.2018 r. złóż wniosek o otworzenie Konta Optymalnego wraz z kartą  poprzez specjalną  stronę promocji,
 • do 15.01.2019 r. podpisz umowę o konto,
 • do 31.01.2019 r. aktywuj aplikację mobilną GOmobile i wykonaj min. 3 transakcje bezgotówkowe w sklepach spożywczych,
 • w każdym miesiącu od lutego 2019 r. do kwietnia 2019 r. dokonaj  min. 5 5ransakcji bezgotówkowych w sklepach spożywczych oraz zapewnij wpływy na kwotę min. 1000 zł.

Pełna analiza warunków promocji została przedstawiona tutaj.

Uwaga! By wziąć udział w promocji konto musi być założone wyłącznie poprzez stronę promocyjną.

Do końca promocji pozostało:

days
0
0
hours
0
0
minutes
0
0
seconds
0
0

Opinia podsumowująca

W zasadzie bezwarunkowo darmowe konto powoduje, że mamy do czynienia z godnym polecenia produktem finansowym. Niewątpliwie jest jedna z najbardziej atrakcyjnych propozycji kont bankowych porównując koszty użytkowania do osiąganych korzyści.

Jeśli macie jakiekolwiek przemyślenia bądź opinie o Koncie Optymalnym prosimy o zamieszczanie ich poniżej w komentarzach.

Konto Optymalne

PROMOCJA: Konto na Zakupy

+ 200 zł premii
12 dni do końca promocji
6 Ocena Łączna
7 opinie
Konto Optymalne

8.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
7.5
Dodatkowe korzyści
9
4.4Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
5.5
Bankowość internetowa i mobilna
4.7
Dodatkowe korzyści
3
ZALETY
 • Bardzo niskie koszty (0 zł prowadzenie, karta, przelewy)
WADY
 • Ograniczona sieć bezpłatnych bankomatów
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
9 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Przemek 2 Listopad 2018 22:13

  Mam pytanie czy za wysyłane kody autoryzacyjne SMS trzeba zapłacić ?

 2. Odpowiedz
  Sylwia 17 Październik 2018 11:18
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  1. Sprawdzanie stanu konta w bankomacie – opłata.
  2. Ściąganie opłat na rzecz banku już w niedzielę z poniedziałkową datą księgowania. Ciekawe “przeskakiwanie” kalendarza… !?
  Ale… !!! Gdy chodzi o przelewy na rzecz moją, czyli klienta to księgowanie niezależnie od godziny wpłaty jest znacznie po tzw czasie.
  3. Zauważyłam, że są w środku tygodnia dni robocze gdzie bank nie księguje. Bez żadnej informacji, że są jakieś problemy techniczne czy coś innego, po prostu nie ma tych operacji. Transakcje wypłat z bankomatów lub w banku, zakupy “wiszą” na blokadach po dwa, trzy dni zanim saldo ulegnie rozliczeniu, a potem się okazuje, że mam na rzecz jakiegoś sklepu dopłacić za zakupy np 6 czy 11 zł, bo jak się nie ma na bieżąco salda zmniejszonego o dane kwoty to czasem można źle wydać, samemu przeliczyć. Reasumując: szwankuje księgowanie.
  4. Przelewy zagraniczne SEPA – nie można zrobić, bo mimo że kraj banku docelowego wyświetla się prawidłowo to miejsce zamieszkania odbiorcy wyświetla się tylko do litery “A”w alfabecie. Gdy poszłam do oddziału by zrobić przelew -‘pomagałam komuś w sytuacji alarmowej w Niemczech, skietowano mnie do Santandera lub do PKO S.A. gdzie mieli Western Union. Tam się ubawiono całą sytuacją z zakresu wiedzy pracowników mojego banku i ostatecznie wysłałam Westernem w PKO S.A. z prowizją dodatkową w kwocie 50 zł plus doliczyć trzeba wypłatę z mojego konta pieniędzy na ten cel. A przecież to miał być przelew z mojego konta. A tak strata czasu, dodatkowych pieniędzy na prowizje. Tym bardziej, że osoba odbierajaca podała mi numer swojego niemieckiego konta. Jak to nazwać ?
  5. Komornik zablokował mi 1500 zl. Poszłam, wplacilam mu to, co potrzeba było, ale… Bank zablokowana dla niego kwotę jak szybko zablokował tak odesłał mi ją ciut później. Tylko po co jak to było dla kancelarii ? Bo nie napisalam podania, że uprzejmie proszę o przesłanie tej kwoty do komornika ? To po co blokują na jego rzecz, gdy tych pieniędzy nie przesyłają ? Efekt taki, że sama mu zapłaciłam, zaś na wniosek komornika bank odblokował mi konto zwracajac to, co wcześniej w tym celu zapłaciłam. Ktoś tu z kogoś robi głupka. Błędne koło.
  6. W pazdzierniku dostałam rozliczenie ściągnięcia mi z konta 25 zl – po 5 zl każde z osobna, za wypłaty z obcych bankomatów. Potem, ponownie wprowadzono mi to na konto na plus, by dwa dni później ponownie to ściągnąć. Opłaty z czerwca. Lepiej późno niż wcale i zdecydować by się mogli konkretniej niż tak czy tak.
  7. I ostatnia rzecz: propozycje pożyczek, kredytów. Za jakiś mandat sprzed iluś lat jestem w bik. Panie z banku dzwoniły, pisały, namawiały, że mam czyste konto, że stała klientka, że duże wpływy na konto, etc., zatem mają oferty, etc. Zapisałam się na prawo jazdy. Zatem, zamierzałam skorzystać z oferty. Dostarczyłam dokumenty, straciłam na to dwa dni i… odmowa. Bo mimo że jestem wypłacalna i spłacalna to jednak nie. Chodzi o to, że po co zawracają głowę – przez ponad dwa miesiące, jeśli zamierzają odmówić. Albo pracują tam jakieś niekumate osoby albo jak to nazwać ????
  Od kilku lat mam w tym banku konto tzw użyteczne, bo na pensję i drobiazgi. Ale mam szczerze dość takiej opieszałości i niekompetencji. Dobra reklama, a g… warte.

  + ZALETY: Płatności za granicą - bez problemów.
  - WADY: 1. Sprawdzanie stanu konta w bankomacie - opłata. 2. Ściąganie opłat na rzecz banku już w niedzielę z poniedziałkową datą księgowania. Ciekawe "przeskakiwanie" kalendarza... !? Ale... !!! Gdy chodzi o przelewy na rzecz moją, czyli klienta to księgowanie niezależnie od godziny wpłaty jest znacznie po tzw czasie. 3. Zauważyłam, że są w środku tygodnia dni robocze gdzie bank nie księguje. Bez żadnej informacji, że są jakieś problemy techniczne czy coś innego, po prostu nie ma tych operacji. Transakcje wypłat z bankomatów lub w banku, zakupy "wiszą" na blokadach po dwa, trzy dni zanim saldo ulegnie rozliczeniu, a potem się okazuje, że mam na rzecz jakiegoś sklepu dopłacić za zakupy np 6 czy 11 zł, bo jak się nie ma na bieżąco salda zmniejszonego o dane kwoty to czasem można źle wydać, samemu przeliczyć. Reasumując: szwankuje księgowanie. 4. Przelewy zagraniczne SEPA - nie można zrobić, bo mimo że kraj banku docelowego wyświetla się prawidłowo to miejsce zamieszkania odbiorcy wyświetla się tylko do litery "A"w alfabecie. Gdy poszłam do oddziału by zrobić przelew -'pomagałam komuś w sytuacji alarmowej w Niemczech, skietowano mnie do Santandera lub do PKO S.A. gdzie mieli Western Union. Tam się ubawiono całą sytuacją z zakresu wiedzy pracowników mojego banku i ostatecznie wysłałam Westernem w PKO S.A. z prowizją dodatkową w kwocie 50 zł plus doliczyć trzeba wypłatę z mojego konta pieniędzy na ten cel. A przecież to miał być przelew z mojego konta. A tak strata czasu, dodatkowych pieniędzy na prowizje. Tym bardziej, że osoba odbierajaca podała mi numer swojego niemieckiego konta. Jak to nazwać ? 5. Komornik zablokował mi 1500 zl. Poszłam, wplacilam mu to, co potrzeba było, ale... Bank zablokowana dla niego kwotę jak szybko zablokował tak odesłał mi ją ciut później. Tylko po co jak to było dla kancelarii ? Bo nie napisalam podania, że uprzejmie proszę o przesłanie tej kwoty do komornika ? To po co blokują na jego rzecz, gdy tych pieniędzy nie przesyłają ? Efekt taki, że sama mu zapłaciłam, zaś na wniosek komornika bank odblokował mi konto zwracajac to, co wcześniej w tym celu zapłaciłam. Ktoś tu z kogoś robi głupka. Błędne koło. 6. W pazdzierniku dostałam rozliczenie ściągnięcia mi z konta 25 zl - po 5 zl każde z osobna, za wypłaty z obcych bankomatów. Potem, ponownie wprowadzono mi to na konto na plus, by dwa dni później ponownie to ściągnąć. Opłaty z czerwca. Lepiej późno niż wcale i zdecydować by się mogli konkretniej niż tak czy tak. 7. I ostatnia rzecz: propozycje pożyczek, kredytów. Za jakiś mandat sprzed iluś lat jestem w bik. Panie z banku dzwoniły, pisały, namawiały, że mam czyste konto, że stała klientka, że duże wpływy na konto, etc., zatem mają oferty, etc. Zapisałam się na prawo jazdy. Zatem, zamierzałam skorzystać z oferty. Dostarczyłam dokumenty, straciłam na to dwa dni i... odmowa. Bo mimo że jestem wypłacalna i spłacalna to jednak nie. Chodzi o to, że po co zawracają głowę - przez ponad dwa miesiące, jeśli zamierzają odmówić. Albo pracują tam jakieś niekumate osoby albo jak to nazwać ???? Od kilku lat mam w tym banku konto tzw użyteczne, bo na pensję i drobiazgi. Ale mam szczerze dość takiej opieszałości i niekompetencji. Dobra reklama, a g... warte.
  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  JAB 21 Maj 2018 17:43

  Bank BGŻ BNP Paribas zablokował mi kwotę ok 1400 zł ,żeby spłacić moje zadłużenie. Po 4 dniach nie przekazał kwoty mojemu wierzycielowi , a po interwencji na infolinii stwierdził,że ma 30 dni na uwzględnienie reklamacji. Ciekawe, kto zapłaci odsetki karne za zwłokę.

 4. Odpowiedz
  dzwiedziu 23 Listopad 2017 18:40
  0.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  0
  Dodatkowe korzyści
  20

  Jestem ich kilkuletnim klientem, i am już dość tego banku, z aktualizacji na aktualizacje ich system informatyczny ma coraz więcej bagów, ostanie np przestały się aktualizować dane o karcie płatniczej (już ponad miesiąc nie działa) . Plusem jest jedynie miła obsługa w oddziałach

  Pomocne(20) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Irena 17 Listopad 2017 16:06
  2.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  0

  Posiadam Konto Optymalne od ponad miesiąca. Moje zastrzeżenia to: trudne logowanie do własnego konta, muszę mieć kartkę z dokładną info o swoim login, aby się zalogować. Do tej pory mam trudność w płaceniu przelewem z własnego konta, objaśnienia są, ale zrozumiałe dla tych , co je pisali, w końcu po kilku próbach udaje mi się dokonać przelewu, ale czy tak powinno być? W poprzednim banku nie było takich problemów. Wszystko było oczywiste, jasne… Mało jest bankomatów do wypłaty gotówki. Nie ma karty kredytowej, tylko debitowa a to jest różnica. Zobaczymy , czy wywiąże się Planet z promocji 400 zł! Jak nie to są inne propozycje. Nie warto trzymać się kurczowo jednego Banku, tak jak było w moim przypadku, z poprzednim Bankiem -podobno największym- po 40 latach zero korzyści, opłaty za przelewy, prowadzenie konta i żadne odsetki z kapitału! Żenada.

  + ZALETY: Brak opłat za przelewy, prowadzenie konta, za kartę...
  - WADY: Karta tylko debitowa, bez marginesu na przekroczenie stanu konta, mało zrozumiała dla mnie opcja przelewów z własnego konta...Dodatkowe korzyści są na razie obietnicą, zobaczymy, czy spełnioną.
  Pomocne(12) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Bartek 30 Październik 2017 15:17
  1.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  0

  kiepska intuicyjna strona,wysokie opłaty za wypłaty z innych bankomatów,niekompetentność ludzi tam pracujących jedna konsultantka twierdzi ,że mam 2 wypłaty z innych bankomatów w m- cu za darmo kolejna ,że tylko z ich bankomatów ,a innych nie ,ogólnie kiepskie konto

  Pomocne(11) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Anonim 13 Czerwiec 2017 08:18
  2
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  20

  Jestem klientem tego banku już 18 lat – wiek pełnoletności osiągnięty więc czas na zmiany.
  Przez lata obserwowałem zmiany dokonujące się w tym banku, zmiana loga, wystroju, kolorystyki, systemu, no i “Paribas” – nawet nie mam już podglądu do historycznych transakcji z przed “reaktywacji”. Generalnie coraz gorzej. Choć jest plus, ostatnio nie nękają mnie propozycjami telefonicznymi, wręcz przeciwnie, w urodziny zadzwonili złożyć mi życzenia – bezinteresownie!?
  Swego czasu dostawałem korespondencyjnie oferty na wzięcie kredytu gotówkowego bez zaświadczeń – zaczęło się od kwoty bardzo imponującej jak na owe czasy ok 60 tysięcy złotych i tak co roku kwota ta topniała, topniała i topniała, chociaż moje dochody i zarazem wpływy na konto rosły.W zeszłym roku dowiedziałem się że mogę wziąć już tylko 18 tysięcy, przy regularnych wpływach 4-5 tysięcy/ miesięcznie -trochę to żałosne.
  Z mojego doświadczenia z tym bankiem – nie liczcie na jakikolwiek program lojalnościowy dla stałych klientów. Wszelkie promocje dotyczą nowych klientów i to takich co nie byli w tym banku przynajmniej pół roku.
  Informacja telefoniczna? Masakra, wczoraj próbowałem dodzwonić się do dwóch różnych oddziałów, była godzina 9:40, bezskutecznie. Dopiero infolinia, po ok. 5 minutach oczekiwania pozwoliła mi porozmawiać z “kompetentną” osobą. I tu konkretnie:
  – Karta kończy mi się w czerwcu – nowa jeszcze nie zrobiona – a tu połowa miesiąca – no ale może zdążą do końca miesiąca.
  – Rok temu w sierpniu otworzyłem sobie tak zwany debet w rachunku bieżącym 10 tys. zł. Na pytanie kiedy mi się odnawia – bo to liczy się z opłatą 2,2%, Pan poinformował mnie, że on w systemie widzi “debet” od 10.11.2016 r. – no i tak, racja – zmiana nazwy i systemu bankowego spowodowała zablokowanie historii z przed tej daty – czy oni wiedzą w ogóle kiedy mają mi pobrać te 2,2%. A może nie pobiorą ;), no chyba że w listopadzie z odsetkami 🙁
  Przez kilka innych wpadek na przełomie ostatnich lat zastanawiałem się nad zmianą banku i nadszedł wreszcie ten czas.
  Czy polecam – tak, dla nowych klientów promocje, oferty atrakcyjne są. Dla mnie, już nie.

  + ZALETY: Stosunkowo tanie kredyty mają. Promocyjne oferty dla nowych klientów.
  - WADY: Informacja, brak historii transakcji sprzed zmiany systemu, opłaty za konto i kartę, tylko kilka (chyba 3) wypłat z bankomatu w miesiącu jest darmowych.
  Pomocne(26) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  marstaw 5 Czerwiec 2017 20:44

  Właśnie posiadam tu konto od dwóch lat i szukając lepszego trafiłem tutaj. Nie dajcie się ponieść emocją że jest to darmowe konto. Jest darmowe ale “chała” jest zawsze tania.

  Bank posiada bardzo nieintuicyjną bankowość internetową. Trudno jest się połapać co i gdzie jest ukryte.

  Kontakt z Bankiem z zakładki “wiadomości” chyba nie istnieje. Bank ten mnie “chwycił” bo brałem kredyt hipoteczny jeszcze kiedy był tylko BGŻ-tem i wtedy miałem trochę mniejszą ratę, którą bank sobie pobiera z mojego konta w określonym umową terminie. I jednego dnia nie pobrał raty w tym terminie i pobrał sobie później, a mnie obciążył odsetkami za zwłokę.

  Były to grosze ale straciłem zaufanie bo Bank może sobie robić takie przelewy kiedy chce, a reklamacje dostałem chyba po czwartym moim monicie na stronie internetowej mojego konta w zakładce “wiadomości”. Po blisko miesiącu zwrócili mi te karne odsetki ale słowa “sorki” nigdy nie usłyszałem. Innym razem robiąc internetowe przelewy, z czterech tylko trzy były widoczne jako obciążające konto. Informacji o pozostałych trzech nigdzie nie znalazłem. I co? nie mając potwierdzenia że pieniądze zeszły z konta zwykle robi się przelew ponownie, ale zaczekałem do dnia następnego i dopiero wtedy widniała informacja o jego obciążeniu. To kolejny brak pewności jaką bank powinien gwarantować.

  Ponadto dość często się zdarza, że trzeba czekać bardzo długo na otwierające się strony aż w końcu pojawia się informacja o przekroczeniu czasu i trzeba się ponownie logować. Jednym słowem bank co do którego nie można mieć zaufania i nie ma pewności czy złożone w nim pieniądze się nie zapodzieją.

 9. Odpowiedz
  Adamski 28 Maj 2017 20:55
  4
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  To konto reklamuje na stronie jako “konto za 0 zł”, czy rzeczywiście wszystko jest za darmo, gdzie tu są haczyki?

  Sam dużo nie znalazłem. Może ktoś coś jeszcze doda

  + ZALETY: bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie, kartę i przelewy przez neta premia do 300 zł za płacenie kartą (powoli moneyback robi się standardem, podobnie ma ekonto mbank czy konto 360 millenium)
  - WADY: mało darmowych bankomatów jedynie własne banku i planet cash drogie wypłaty z innych bankomatów (5 zł)
  Pomocne(39) Niepomocne(10)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj Teraz
  0