Konto Active

Dodaj do porównywarki

Dla kogo Konto Active w Eurobanku? Do 720 zł zwrotu za płatności kartą ładnie brzmi 🙂 Zobaczmy opinie, czy czasem opłaty nie zjedzą nam tych korzyści. Warto założyć czy nie?

Produkt został wycofany. 1 października 2019 roku w wyniku fuzji prawnej następcą prawnym Euro Banku SA stał się Bank Millennium SA.

 

EuroBank jest jednym z liderów rynku usług finansowych a konto active jest prawdopodobnie najciekawszą propozycją oferowaną przez ten bank. Jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie konta active w EuroBanku?

Opłaty za Konto Active

Tabela opłat Konta Active EuroBank, wygląda następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Eurobank
Nazwa
Konto Active
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
9 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
miesięczne wpływy w wys. min. 1500 zł LUB utrzymanie średniego salda na poziomie min. 15000 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
7 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
4,9 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie transakcji kartą za min. 400 zł w miesiącu
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
5 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Rachunek oszczędnościowy PROgres z oprocentowaniem do 1,4%
Konto walutowe

Konto Active jest kontem osobistym dedykowanym dla osób, które będą aktywnie korzystały z bezpłatnie wydawanej przez bank karty debetowej oraz aplikacji online.

Niewątpliwe największą zaletą tego konta są darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz bezpłatne przelewy i zlecania stałe dokonywane przez internet, niezależnie od liczby wykonanych transakcji.

Opłata za kartę

Bank oferuje darmowe wydanie karty płatniczej od samego momentu założenia konta. Należy jednak pamiętać o tym, że o ile samo wydanie karty jest darmowe, to bezpłatne z niej korzystanie obwarowane jest pewnymi warunkami. Aby nie ponosić miesięcznej opłaty za kartę należy dokonać transakcji za jej pomocą na kwotę minimum 400 zł.

Do 720 zł zwrotu rocznie za płatności kartą do konta

Za wszystkie płatności kartą do konta lub zbliżeniowo telefonem, które przeznaczymy na podróże, sport, rozrywkę i rekreację otrzymamy 5% zwrotu (maks. 60 zł miesięcznie), jeśli jesteśmy uczestnikami programu „Rodzina i Przyjaciele”.

Za jakie wydatki można uzyskać 5% zwrot:

 • Podróże: agencje i biura turystyczne, usługi rezerwacyjne, hotele, motele, campingi, ośrodki wypoczynkowe, linie lotnicze, pociągi, linie autobusowe, wypożyczalnie samochodów, atrakcje turystyczne
 • Rozrywka: kina, teatry, opery, muzea, parki rozrywki, cyrki
 • Jedzenie: restauracje, bary i fast foody, puby i kawiarnie, kluby muzyczne
 • Sport: kluby fitness i obiekty sportowe, baseny i aquaparki, sklepy sportowe, aktywne spędzanie czasu (kregielnie, bilard pola golfowe, stoki narciarskie),  spa i salony masażu, szkoły tańca

Dodatkowe korzyści

Konto Active dysponuje bardzo interesującym pakietem usług dodatkowych. Ciekawą propozycją jest ubezpieczenie Całodobowa Ochrona, które obejmuje naszą gotówkę, urządzenia mobilne, zakupy oraz rzeczy osobiste. Dla klientów konta Active EuroBank przewidział również możliwość aktywacji darmowego pakietu assistance, oferując za jego pośrednictwem między innymi pomoc domową, komputerową czy medyczną.

Zakładanie konta w Eurobanku

W przeciwieństwie do konta classic, klienci którzy zdecydują się na otworzenie rachunku osobistego Active w EuroBanku mają dwie drogi aby tego dokonać. Jedną z nich jest, tak jak to było w przypadku konta classic, wizyta w placówce banku.

Drugą, zdecydowanie łatwiejszą, jest możliwość założenia rachunku poprzez formularz internetowy na stronie banku. Po jego wypełnieniu skontaktuje się z nami pracownik banku w celu potwierdzenia danych. Gdy tylko dopełnimy tych formalności, pod wskazany przez nas adres zostanie wysłany kurier, który dostarczy wszystkie wymagane dokumenty. Od momentu wpłynięcia do banku podpisanych przez nas dokumentów będziemy mogli korzystać z konta Active.

Opinia o koncie Active Eurobank na koniec


ZALETY:

 • 5% zwrot podróże, sport, rozrywkę i rekreację (60 zł/miesięcznie i 720 zł/rocznie);
 • 0 zł za prowadzenie konta (przy zapewnieniu warunku stałych wpływów), przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów w Polsce;

WADY:

 • użytkowanie karty jest darmowe warunkowo (trzeba dokonać transakcji kartą za min 400 zł/miesiąc);


Do najistotniejszych zalet konta Active należą darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz bezpłatne przelewy i zlecania stałe dokonywane przez internet, niezależnie od liczby wykonanych transakcji.

Do największych wad z całą pewnością możemy zaliczyć brak oprocentowania oraz opłaty za prowadzenie konta i kartę płatniczą (można co prawda uzyskać zwrot kosztów poniesionych na opłaty za prowadzenie konta i kartę płatniczą wymaga to jednak spełnienia dodatkowych warunków).

Wydaję się, że najbardziej z tego konta Eurobanku skorzystają osoby aktywne (dużo podróżujące, lubiące aktywność i sport), które będą w pełni wykorzystywać maksymalny miesięczny zwrot za płatności kartą (60 zł).

Opinie użytkowników

Jeśli mieliście styczność z ofertą konto Active EuroBank prosimy o opinie i oceny w komentarzach. Jak działa wam 5% zwrot za płatności, nie ma problemów z jego uzyskaniem? CZy opłąty za konto są rzeczywiście takie, jak obrazuje tabela opłat i prowizji? Jakie jeszcze plusy i minusy tego konta zauważyliście?

7 Ocena Łączna
8 opinie
Konto Active

8.3Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe korzyści
9.5
6Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.3
Bankowość internetowa i mobilna
6.6
Dodatkowe korzyści
5.3
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
10 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Artur 5 Kwiecień 2019 08:15
  3.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  80

  Nie jest źle, ale mogłoby być jeszcze lepiej. Moją opinię przedstawiają poniższe zalety i wady.

  + ZALETY: Niezawodność Opłaty i prowizje.
  - WADY: Potężną wadą jest to, że do G Pay (płatności mobilnych) możemy podłączyć jedynie kartę kredytową, a nie płatnicza jak w większości banków. Brak możliwości płacenia Blik.
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Roman 7 Sierpień 2018 19:05
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Wszysto jak w większości banków, duży plus za zwroty i stałe oprocentowanie 2.5% przy wpływach na konto.

  + ZALETY: Wszystkie bankomaty, darmowe przelewy.
  - WADY: Zwrot tylko za rozrywkę, mały minisik
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  gekon70 3 Lipiec 2018 19:17
  3.8
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  70

  Konto w Euro Banku mam od kilkunastu lat, chyba od 2003 r., jak zaczął działać pod tą nazwą. Od początku było bardzo tanie, np. darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i dzisiaj nie są standardem. Aby nie płacić za konto, trzeba mieć miesięcznie min. 1500 zł wpływów (niekoniecznie z tytułu wynagrodzenia!) i dokonać płatności kartą za min. 400 zł, co nie jest trudne (dużo banków jest gorszych pod tym względem, ale są i lepsze). Strona internetowa jest bardzo czytelna i wygodna w użyciu, standardowe przelewy przez internet są za darmo bez względu na ilość, przelewy dochodzą szybko, dobra obsługa płatności przez PayU i podobne systemy. Przy płaceniu kartą za określone usługi, nieważne gdzie (np. transport, gastronomia, rozrywka) dostaje się 5% zwrotu, co jest dobre dla aktywnych. Szkoda, że nie za każde zakupy i tylko do 60 zł miesięcznie, ale zawsze coś. Niezłe kredyty związane z posiadaniem konta.
  Niestety, ostatnio bank pogorszył warunki finansowe (np. wypłata z “cudzych” bankomatów jest darmowa dopiero do 100 zł), stąd nieprzychylne komentarze. Wcześniej ograniczono katalog usług objętych programem zwrotu 5%. Ostatnio też w systemie komputerowym banku zdarzają się błędy, które wcześniej się nie trafiały, ale nie ma tragedii, to przypadki sporadyczne i być może przejściowe. W skrócie: jest dobrze, ale było lepiej.

  + ZALETY: Brak opłat przy zachowaniu niezbyt wygórowanych warunków. Wygodna obsługa przez internet. Program korzyści przy zakupach kartą.
  - WADY: Pogorszenie warunków finansowych w ostatnim czasie.
  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Tula 15 Czerwiec 2018 22:41
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Ja jestem bardzo zadowolona. Dziwią mnie wcześniejsze wpisy. Konto bardzo dobre. Darmowe jeśli wpływa określona kwota z wynagrodzenia i zwrot 5% za płatności kartą za sport i rozrywkę. Sama w jednym miesiącu dostałam 58 zwrotu za płatność imprezy rodzinnej w restauracji. Co miesiąc wpadają jakieś pieniądze z tej promocji. A wypłaty z bankomatów darmowe rzeczywiście od 100 zł za to mniejsze kwoty można wypłacać podczas zakupów bez prowizji. Ja nie narzekam a wręcz polecam to konto. Dwoje moich znajomych założyli konto z mojego polecenia i też są zadowoleni 🙂

  + ZALETY: Dla mnie same plusy
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Justyska 19 Marzec 2018 16:27
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Ciągle pobierają jakieś pieniądze, zapłaciłam kartą w tamtym miesiącu zabrali mi za to 10 zl, w tym już 11. Mieli zwracać, jeśli wplynie określona suma na konto, nie zwracają. Nie wiem, kto tak ich ładnie zareklamował, ale to są, ciągle coś pobierają. Nie polecam.

  Pomocne(4) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  apple 8 Luty 2018 21:34
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  0

  Celowe niedoinformowywanie klienta o wprowadzanych zmianach, w wyniku czego naliczane są dodatkowe opłaty a reklamacje nie są uwzględniane. Nie polecam.

  Pomocne(2) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Andrzej 9 Grudzień 2017 14:17

  Pobieraja prowizje za wybranie kwoty mniejszej niż 100 zł z bankomatu czyli moje pieniądze odchodze z tego banku

 8. Odpowiedz
  agmgi 3 Listopad 2017 00:21

  Niezła strona internetowa.
  Oprocentowanie lokat – ale to krótko przez pierwsze 3 miesiące, a potem niewiele więcej niż inni.
  Niskie opłaty przy aktywnym korzystaniu z konta – 0zł
  Manager finansowy to jakaś pomyłka. Nic z niego nie wynika, nawet jak zadeklarowało się odbiorców do grup.
  Brak możliwości zlecenia przelewu do US z datą przyszłą.

 9. Odpowiedz
  Duduś 6 Wrzesień 2017 19:50
  2.3
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  0

  Już nie ma darmówki wybierając z naszych bankomatów , jeśli wybierzesz mniej niż 100 zł zapłacisz 3 zł . Do tego teraz zapłacisz za smsy powiadamiające o przelewach

  + ZALETY: Zaczęli ludzi kroić
  - WADY: Zaczęli ludzi kroić
  Pomocne(7) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  iks 20 Kwiecień 2017 17:04
  3.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  70

  Mam konto ror w Eurobank.Chwalę sobie od kilkunastu lat.Nie ściemniają.Wypłata w bankomatach wszystkich 0 zł.Prowadzenie 0zł.Przelewy za media i do innych banków 0zł.Opłata za token/osobisty/3 zł.Opłata za kartę/bez debetu/3,45 zł.I to wszystko.Środki na koncie OPROCENTOWANE 1,25%.Nigdzie tego nie ma.Jeżeli logujesz się za pomocą telefonu/otrzymujesz kod-skomplikowane/,to nie płacisz za token.Moze dobry jest Alior,ale przy systematycznych wpływach na konto/wtedy nie ma opłat/.

  Pomocne(8) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0