Konto Oszczędnościowe 3% – Bonus za Aktywność

Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2021.12.01

W promocji “Bonus za aktywność” Elastycznego Konta Oszczędnościowego Getin Banku możemy zyskać oprocentowanie  3% na rok (do 10 000 zł). Jakie warunki trzeba spełnić? Analiza regulaminu i warunków promocji.

W dobie niskich stóp procentowych ciężko znaleźć w bankach jakąś dobrą lokatę czy konto oszczędnościowe. Ale od tej reguły są wyjątki. Należy do nich Getin Bank.

Oprocentowane na 3% na rok Elastyczne Konto Oszczędnościowe to tylko jedna z korzyści wynikających z otwarcia darmowego w utrzymaniu ROR-u w Getin Banku. W nagrodę z otwarcie konta osobistego dla nowych klientów czekają jeszcze karty podarunkowe o wartości 50 zł.

Tabela oprocentowania

Jak w każdym banku, również w Getin Banku znajdziemy rachunek oszczędnościowy jego nazwa to elastyczne konto oszczędnościowe. Jego standardowe oprocentowanie wynosi 0,05% w skali roku. Kapitalizacja odbywa się w cyklu miesięcznym.

Nowi klienci mogą skorzystać jednocześnie z dwóch ciekawych promocji podwyższających oprocentowanie na koncie: “Bonus za aktywność” (3,0% do 10000 zł na 12 miesięcy) i “Na nowe środki” (1,7% do 200 000 zł na 3 miesiące).

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Getin Bank
Nazwa
Elastyczne Konto Oszczędnościowe - Bonus za Aktywność
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
9 zł
Oprocentowanie promocyjne
przez 12 miesięcy:
3,0% do 10 000 zł
Oprocentowanie standardowe
0,05%
powrót do menu ↑

Bonus za aktywność

W promocji „Bonus za aktywność – edycja nr 5/2021” Elastycznego Konta Oszczędnościowego Getin Bank proponuje rachunek oszczędnościowy ze stawką 3%. w skali roku. Tak wysokie oprocentowanie nalicza przez 12 miesięcy od zawarcia umowy. Z tym że obejmuje ono kwoty do 10 000 zł. Powyżej tego progu obowiązują odsetki standardowe, czyli 0,05%.

powrót do menu ↑

Regulamin i warunki

Oferta specjalna “Bonus za Aktywność”  dostępna jest do 28 lutego. Skorzystają z niej nowi klienci. W myśl regulaminu promocji są to osoby, które od 1 września 2019 do 30 listopada 2021 r. nie miały w Getin Banku konta osobistego.

Jak uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jako nowy klient?

1Do 28 listopada poprzez stronę banku otworzyć elastyczne konto oszczędnościowe z kontem osobistym i dostępem do bankowości elektronicznej.

Pamiętajmy także, by na etapie wypełniania wniosku o konto podać kod polecającego (można wykorzystać nasz sprawdzony kod: Q8Z634 ) i zaznaczyć odpowiednią zgodę odnośnie akceptacji regulaminu programu poleceń. Zapewni to nam szansę na dodatkowy bonus 50 zł na start za założenie konta.

Musimy także wyrazić i utrzymać zgody marketingowe. Wymagana jest:

 • zgoda na marketing banku,
 • zgoda na marketing SMS i telefoniczny banku,
 • zgoda na marketing elektroniczny banku,
 • zgoda na oferty marketingowe spółek powiązanych i podmiotów współpracujących z bankiem (w tym opartych na profilowaniu oraz przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym poczty elektronicznej oraz urządzeń telekomunikacyjnych, w tym telefonu).
 • zgoda na profilowanie na potrzeby marketingu.

Czy mamy zaznaczone wszystkie wymagane zgody można sprawdzić w ustawieniach (Ustawienia -> Zgody i oświadczenia marketingowe).

2Co miesiąc zapewnić wpływ na konto osobiste łącznie min. 2000 zł (pierwszy wpływ należy zapewnić maks. do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta osobistego)

Zgodnie z regulaminem promocji chodzi jedynie o sam wpływ środków w postaci przelewu z innego banku albo rachunku firmowego prowadzonego przez Getin Bank. W praktyce nie musi to być wynagrodzenie. Pieniądze można od razu wycofać.

Kiedy bank nalicza odsetki?

Odsetki podstawowe (0,05 proc.) bank wypłaca na koniec miesiąca. Odsetki bonusowe, czyli różnicę między 0,05 i 3%, przekazuje do 15. dnia kolejnego miesiąca.

powrót do menu ↑

1,7% do 200 000 zł

Promocję „Bonus za aktywność” można połączyć z akcją „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. W jej ramach instytucja kontrolowana przez Leszka Czarneckiego na 3 miesiące podnosi oprocentowanie rachunku oszczędnościowego do 1,7% w skali roku. Warunkiem jest wpłata nowych środków (maks 200 tys. zł). Trzeba też wyrazić i utrzymać zgody marketingowe dla banku.

Odsetki bonusowe w promocji „Nowe środki” wypłacane są standardowo, czyli wraz z odsetkami podstawowymi – na koniec miesiąca.

Szczegółowa analiza promocji dostępna jest tutaj.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje konto osobiste w Getin Banku?

Konto Proste Zasady, bo to ten rachunek jest premiowany, kosztuje 9 zł miesięcznie. Lecz opłaty unika się po wykonaniu pięciu płatności bezgotówkowych kartą albo Blikiem w miesiącu. Pozostałe usługi, tj. karta debetowa, przelewy internetowe, wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych blikiem, są dostępne za darmo.

Opłata Wysokość
Opłata za prowadzenie konta
0 zł lub 9 zł
(zwolnienie: dokonanie min. 5 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu)
Opłata za kartę
0 zł lub 5 zł
(zwolnienie: dokonanie min. 5 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu)
Przelew przez internet
0 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł - wszystkie w Polsce (wypłata blikiem)
0 zł - Planet Cash (wypłata kartą)
3,5% min. 5 zł - pozostałe (wypłata kartą)
powrót do menu ↑

Czy warto?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku w promocji Bonus za Aktywność to najlepsza oferta rachunku oszczędnościowego na rynku jeśli chodzi o wysokość oprocentowania (3% !) i czas trwania (12 miesięcy !).

Wystarczy tylko otworzyć konto osobiste i aktywnie z niego korzystać (transakcje kartą, wpływy) oraz wyrazić zgody marketingowe.

Pamiętajmy, że promocja “Bonus za aktywność” trwa jedynie do 28 lutego – warto z niej skorzystać póki jest jeszcze w ofercie. Warto się zatem pospieszyć 🙂

Elastyczne Konto Oszczędnościowe + Konto Proste Zasady

3% | do 10 tys. zł | 12M + 1,7% | do 200 tys. zł | 3M

 

Konto maklerskie elastyczne w ing – opinie, czy warto założyć

9.5 Ocena Łączna
8 opinie
Elastyczne Konto Oszczędnościowe - Bonus za Aktywność

9.5Ocena Redakcji
Ocena
9.5
10Ocena Użytkowników
Ocena
10
ZALETY
 • najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe na rynku,
 • długi okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania,
WADY
 • konieczność otwarcia konta osobistego (darmowe pod łatwym do spełnienia warunkiem),
 • niskie saldo maksymalne (10 tys. zł),
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
9 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  moftai 5 Styczeń 2022 14:52

  Otworzyłam Elastyczne Konto Oszczędnościowe w pakiecie z kontem Proste Zasady, by mieć oprocentowanie oszczędności na poziomie 3%, niestety nie było miejsca na wpisanie kodu polecającego, jak podane jest w artykule, i w związku z tym nie skorzystam z promocji 50 zł premii na zakupy na Allegro. Szkoda!

 2. Odpowiedz
  Majka 1 Grudzień 2021 14:38
  Ocena
  100

  Witam.
  Założyłam sobie konto osobiste w Getin Banku zgodnie z powyższą instrukcją i teraz mam pytanie jak mogę sobie teraz utworzyć to subkonto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3% na rok?

  Czy dobrze rozumiem, że by mieć to wysokie oprocentowanie to muszę mieć przez kolejnych 12 miesięcy:
  – założone konto osobiste proste zasady (zrobione)
  – mieć wyrażone zgody marketingowe dla banku (zrobione)
  – zasilać konto osobiste kwotą 2000 zł (pierwszy przelew poszedł)

  + ZALETY: wysokie oprocentowanie - to chyba ostatni bank , który jeszce nie zdążył obniżyc oprocentowania
  Pomocne(24) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 1 Grudzień 2021 15:39

   Po aktywacji konta osobistego proste zasady logujesz się do bankowości internetowej.

   Tam wchodzisz w prawym górnym rogu w zakładkę “Oferta i wnioski”, dalej w sekcji “Oszczędzanie” masz “Elastyczne Konto Oszczędnościowe” klikasz przy nim “Złóż wniosek”. Po wypełnieniu formularza, w ciągu kilku minut masz konto oszczędnościowe aktywowane.

   By skorzystać z promocji “Bonus za Aktywność” musisz zasilać konto główne czyli “Konto Proste Zasady” kwotą min. 2000 zł. Najłatwiej można to zrobić np. ustawiając sobie zlecenie stałe z konta w innym banku (by co miesiąc był ten przelew 1500 zł), lub przelewając sobie np. wynagrodzenie na konto.

   Zgody marketingowe musisz mieć zaznaczone przez cały okres trwania promocyjnego oprocentowania.

   Bonusowe odsetki z tej promocji bank nalicza w okolicach 15 dnia każdego miesiąca.

 3. Odpowiedz
  Gostek 8 Październik 2021 13:35

  Dla upewnienia się, po otworzeniu konta wystarczy przelać 10 000 zł na konto oszczędnościowe, a potem 2000 zł co miesiąc na główny rachunek z innego banku?

  • Odpowiedz
   Świeżak 26 Październik 2021 21:15

   Dokładnie tak. Te 2000 zł musi wpływać na konto osobiste co miesiąc. Oczywiście po zaksięgowaniu go można go sobie zaraz przelać wewnętrznie z konta osobistego na oszczędnościowe.

 4. Odpowiedz
  goscius 5 Październik 2021 15:26

  Chyba jest nieścisłość. Aby otrzymać bonus (2%) oprocentowania należy zapewnić wpływ min. 2000 z wynagrodzenia a nie zwykły przelew.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 5 Październik 2021 15:56

   Może być to zwykły przelew z innego banku nie musi być to wynagrodzenie z umowy o pracę. W regulaminie promocji masz taką definicję:

   Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na konto osobiste z innych banków lub z
   rachunków firmowych w naszym banku wynosząca łącznie minimum 2 000 PLN.

   Czyli może być to przelew z każdego banku oprócz Getina (chodzi o konta indywidualne)

   • Odpowiedz
    Dociekliwy 5 Październik 2021 16:01

    Jest dokładanie jak pisze Ania, wystarczy przelewać sobie to 2000 zł ze swojego konta w innym banku.

    Mam to sprawdzone w praktyce. Najlepiej sobie ustawić zlecenie stałe, by co miesiąc to 2000 zł był automatycznie przelewany na konto osobiste. Tak mam i wszystko działa.

    Absolutnie nie trzeba przelewać sobie tutaj wypłaty.

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0