Lokata Mobilna

Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2019.07.04

Lokata Mobilna 3% Getin Banku  to depozytowy top. Lokata ma wszystko, czego szuka klient chcący korzystnie ulokować oszczędności.

Czy z wysokim oprocentowaniem są związane jakieś haczyki? Sprawdźmy.

Getin Bank należy do grona tych instytucji, które mają najlepszą ofertę depozytową. Ostatnie problemy, które zostały już opanowane, skłoniły podmiot kontrolowany przez Leszka Czarneckiego nawet do zwiększenia jej atrakcyjności.

Środki ulokowane w Getin Banku są chronione przez BFG. Wysokość gwarancji wynosi równowartość 100 tys. euro, czyli ok. 428 tys. zł na jednego posiadacza. W przypadku produktów wspólnych limit ten jest dwukrotnie większy.

Oprocentowanie

Wachlarz dobrze oprocentowanych produktów oszczędnościowych Getin Banku obejmuje m.in. Lokatę Mobilną. To kwartalny depozyt ze stawką 3 proc. w skali roku. Więcej dostaniemy jedynie w Nest Banku i Idea Banku.

Specyfikacja lokaty

Nazwa banku
Getin Bank
Nazwa lokaty
Lokata Mobilna

Warunki lokaty

Oprocentowanie
3,0%
Okres lokaty
3 miesiące
Minimalna kwota
500
Maksymalna kwota
10000

Dodatkowe informacje

Klient
nowy i obecny
Konto osobiste (ROR)
bez konta
Zerwanie lokaty przez czasem
utrata odsetek

Depozyt zakłada się z poziomu aplikacji mobilnej. Kapitalizacja odbywa się na koniec okres umownego, czyli po trzech miesiącach.

Uwaga! Obowiązuje limit kwotowy w wysokości 10 tys. zł. W danym czasie może posiadać tylko jedną taką lokatę.

Lokatą najwygodniej zarządzać po założeniu darmowego Konta Proste Zasady, wówczas mamy pełny podgląd na warunki lokaty (oprocentowanie, kwotę lokaty, okres zakończenia).

powrót do menu ↑

Kalkulator odsetek

Lokata Mobilna w Getin Banku to obecnie najlepsza opcja dla tych, którzy chcą dobrze ulokować średniej wielkości oszczędności. W przypadku wpłaty całej dopuszczalnej kwoty, czyli 10 000 zł, zysk netto po 3 miesiącach z takiej inwestycji wyniesie 60,75 zł.

Kwota lokaty [zł]Zysk przed opodatkowaniem [zł]Zysk po opodatkowaniu [zł]
1 0007.56.08
5 00037.530.38
10 0007560.75
powrót do menu ↑

Odnowienie lokaty

Jeśli posiadamy w Getin Banku konto osobiste albo oszczędnościowe, depozyt domyślnie zakładany jest jako nieodnawialny. W pozostałych przypadkach ma status odnawialny, ale można to zmienić w każdej chwili przez bankowość internetową albo na infolinii.

Jednak drugi wariant jest nieopłacalny. Lokata odnawia się bowiem na taki sam okres, ale z niższą stawką (stopa referencyjna NBP pomniejszona o 0,25 pkt, co na dziś daje 1,25 proc.).

Lepsze rozwiązanie to poczekać na zakończenie depozytu i ponownie założyć go samodzielnie. Wówczas znów przysługuje nam stawka 3 proc.

Do niedawna było inaczej. Klientowi przysługiwało prawo tylko do jednej Lokaty Mobilnej w całym okresie współpracy z bankiem.

powrót do menu ↑

Konto oszczędnościowe 3,0%

Jako posiadacz Konta Proste Zasady oprócz Lokaty Mobilnej w ofercie Getin Banku znajdziemy też bardzo dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe. Stawka wynosi 3,0 proc., jest naliczana przez cztery miesiące i obejmuje saldo do 400 tys. zł. Żaden inny podmiot nie płaci wyższych odsetek na rachunku oszczędnościowym.

Trzeba jednak wpłacić nowe środki. Drugi warunek to konieczność posiadania konta osobistego. Należy też wyrazić zgody marketingowe.

To jednak nie wszystkie atrakcyjne rozwiązania depozytowe dostępne w instytucji kontrolowanej przez Leszka Czarneckiego. Warto wspomnieć o Lokacie na nowe środki z kupnem 2,1 proc.

Depozyt zakłada się na trzy miesiące bez konieczności wiązania się umową o ROR. Bank wymaga tylko zgód marketingowych. Wpłacić możemy aż 100 000 zł.

Obie promocje są regularnie przedłużane. Wystarczy więc zapewnić nowe środki, by cały czas cieszyć się naprawdę solidnym zyskiem.

powrót do menu ↑

Zalety i wady

Lokata Mobilna Getin Banku to jedna z najlepszych opcji na rynku. Warto z niej korzystać, póki znajduje się w ofercie. Wysokie oprocentowanie, możliwość wielokrotnego założenia  – czego chcieć więcej?

Lokata Mobilna 4%

4% | 500 - 20 000 zł | 3 miesiące

 

8 Ocena Łączna
4 opinie
Lokata Mobilna

10Ocena Redakcji
Ocena lokaty
10
6.2Ocena Użytkowników
Ocena lokaty
6.2
ZALETY
 • Oprocentowanie,
 • Dostępność bez konta,
 • Możliwość wielokrotnego zakładania.
WADY
 • Relatywnie mała kwota maksymalna możliwa do ulokowania
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

    

   Porównaj wybrane konta
   • Total (0)
   Porównaj Teraz
   0