Promocja zakończona

mKonto Intensive

Sprawdź
+ 300 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2021.07.01

mKonto Intensive mBanku  to ROR dla osób bardzo dobrze zarabiających. Z jakimi opłatami należy się liczyć? W jaki sposób można zdobyć 250 zł premii? Poznaj wszystkie zalety i wady tego rachunku. Zobacz opinie klientów i szczegółową analizę opłat.

Część banków ma w swojej ofercie rachunki bieżące dla osób zarabiających ponadprzeciętnie. Takie konta mają wbudowane różne usługi dodatkowe, które normalnie są niedostępne dla zwykłych klientów albo drogie. Innym wyróżnikiem takich ROR-ów dla zamożnych jest zwolnienie z wielu opłat i brak limitów dotyczących bezpłatnych transakcji. Świetnym przykładem jest mbank i mKonto Intensive.

Tabela opłat

Ile wynoszą najważniejsze opłaty za mKonto Intensive?

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
mBank
Nazwa
mKonto Intensive
Przeznaczenie konta
konto osobiste dla osób powyżej 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł / 49,5 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
brak opłaty przy wpływach 7000 zł/mies. lub aktywach min. 100 000 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie 1 transakcji kartą w miesiącu
Darmowe bankomaty
0 zł
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
eKonto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 2,7% do 500 000 zł
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

mKonto Intensive to ROR dostępny w ramach bankowości prywatnej mBanku. Jego prowadzenie kosztuje 49,5 zł miesięcznie. Lecz przy wpływach rzędu 7 tys. zł lub w razie ulokowania w banku aktywów (np. na koncie oszczędnościowym, lokatach) w wysokości 100 tys. zł opłata nie jest naliczana.

Obecnym klientom, którzy w ramach promocji „Dla chcących więcej” przekształcą posiadany już ROR w mKonto Intensive, przysługuje bezwarunkowe zwolnienie z tej daniny przez pół roku.

Zwykłe przelewy internetowe zlecane z mKonta Intensive są oczywiście darmowe. Do tego w każdym miesiącu klientowi przysługują trzy darmowe przelewy ekspresowe. Za każdy następny płaci on 5 zł.

Posiadacz rachunku otrzymuje też darmowe wsparcie konsjerża (organizowanie różnych dokumentów w 24 godziny). Może też szybciej łączyć się z infolinią organizacji kierowanej przez Cezarego Stypułkowskiego.

powrót do menu ↑

Karta

Jaką kartę najlepiej wybrać jako posiadacz mKonta Intensive? Ile wynosi opłata za kartę?

Karta Mastercard/Visa Intensive Karta Visa Świat Intensive
Opłata miesięczna

0 zł

10 zł

Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł 0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - prowizja od wypłat
3% - prowizja za przewalutowanie dla Mastercard Intensive
5,9% - prowizja za przewalutowanie dla Visa Intensive
0 zł - prowizja od wypłat
0 zł - prowizja za przewalutowanie (po kursie Visa)

Do rachunku można zamówić darmową kartę Mastercard Intensive lub Visa Intensive. Każda z nich umożliwia darmowe i nielimitowane wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie (z wyjątkiem ewentualnych marż narzucanych przez operatorów tych maszyn). Jednak w przypadku zagranicznych transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonywanych tymi kartami, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% (Visa Intensive) lub 3% (Mastercard Intensive) od wartości transakcji.

Alternatywnie do konta wydawana jest karta Visa Świat Intensive ze stałą opłatą 10 zł miesięcznie. W odróżnieniu od plastiku z logo Mastercardu zapewnia ona bezprowizyjne przeliczenia transakcji w 180 walutach po kursie organizacji płatniczej Visa. Ze względu na minimalny spread są one dla klienta zdecydowanie bardziej korzystne od tych standardowych stosowanych przez mBank.

Osobom korzystającym z promocji „Dla chcących więcej” przysługuje zwolnienie z opłaty za kartę Visa przez pięć miesięcy.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilne

Aplikacja mBank PL zalicza się do najlepszych w sektorze bankowym. Potwierdzają to wysokie oceny w Google Play (4,7) i AppStore (4,8), które w ostatnich miesiącach nawet wzrosły.

Oprogramowanie pracuje płynnie. Odznacza się przejrzystą architekturą. Jej interfejs jest bardzo przyjazny użytkownikowi.

W aplikacji znajdziemy wiele przydatnych w codziennym zarządzaniu finansami funkcji. Mowa tu m.in. o:

 • autoryzacji mobilnej (zatwierdzanie transakcji internetowych na ekranie zamiast przepisywania kodów z SMS-a),
 • powiadomieniach push o zdarzeniach na rachunku typu przelew, płatność kartą (od niedawna użytkownicy sami decydują o zawartości tych komunikatów),
 • czasowej blokadzie kart,
 • automatycznym oszczędzaniu,
 • przesyłaniu numeru konta w formie kodu QR,
 • opcji skanuj i płać,
 • szybkim połączeniu z konsultantem (bez konieczności przechodzenia autoryzacji).

W aplikacji mobilnej mBanku kupimy również polisę na życie. Podmiot kierowany przez Cezarego Stypułkowskiego był pierwszym na polskim rynku, który wdrożył takie rozwiązanie. Z poziomu telefonu dostępne są także inne ubezpieczenia, w tym turystyczne.

Aplikacja mBank PL umożliwia płacenie telefonem. Użytkownicy mogą korzystać z Google Play, Apple Pay i Blika, który pozwala m.in. na wysyłanie przelewów na numer telefonu czy wypłaty z bankomatów bez karty.

Niebawem mBank ma udostępnić kolejne systemy płatności mobilnych – Garmin Pay oraz Fitbit Pay. Tym samym będzie on oferować najszerszy obok Santandera wachlarz usług tego typu.

Na co narzekają klienci? W negatywnych opiniach najczęściej przewija się brak możliwości kopiowania kodów Blika.

Intuicyjny w obsłudze jest również serwisu transakcyjny mBanku. Jego interfejs można dopasować do własnych preferencji. Inną zaletą systemu są czytelne wizualizacje stanu finansów oraz zaawansowane opcje wyszukiwania operacji.

Bardzo przydatna jest w nim funkcja pokazująca użytkownikowi, kiedy środki dotrą do odbiorcy. Stosowna informacja pojawia się w momencie zlecenia dyspozycji i wyboru rodzaju transferu. Ale nie jest to nowość na rynku, bo takie samo rozwiązanie funkcjonuje np. w Banku Millennium.

powrót do menu ↑

Promocja 1,7% do 10000 zł

Posiadaczom mKonta Intensive można polecić jeden produkt oszczędnościowy mBanku. Chodzi mianowicie o rachunek do regularnego oszczędzania “Moje Cele” (opinie tutaj).

Rachunek Moje cele mBanku to świetny sposób na to, by bezboleśnie nauczyć się systematyczności w odkładaniu pieniędzy i wytrwać w tej postawie. Wystarczy uruchomić usługę automatycznego oszczędzania i zapewnić miesięczny przyrost salda o min. 100 zł. W zamian zyskuje się względnie atrakcyjne odsetki (1,7 proc. do 10 000 zł) przez 3 miesiące.

powrót do menu ↑

Promocja 300 zł

Nowi klienci, którzy do 31 października otworzą mKonto Intensive, mogą pod łatwymi do spełnienia warunkami zyskać 200 zł.

Ale to nie koniec nagród. Organizacja kierowana przez Cezarego Stypułkowskiego dorzuca dwa bonusy po 50 zł każdy za zawarcie umowy w nowoczesny sposób (selfie lub z e-dowodem) oraz otwarcie rachunku swojej latorośli. Zatem łącznie do zgarnięcia jest 300 zł w gotówce.

Trwająca do 31 października akcja skierowana jest do nowych klientów. Wedle regulaminu za takowych uchodzą osoby, które nie mają i od 1 stycznia 2018 r. nie miały konta osobistego lub oszczędnościowego w mBanku. Okres karencji jest więc stosunkowo długi. Szerzej o tej promocji piszemy tutaj:

mBank Intensive plus premia
+ 300 zł premii
Promocja zakończona
powrót do menu ↑

Zakładanie konta

Osoby, które chciałyby otworzyć mKonto Intensive bez wizyty w oddziale, muszą wybrać ścieżkę z kurierem.

Przewiduje ona:

1Wypełnienie wniosku na stronie banku
Potrzebne będą dane z dowodu osobistego.

2Umówienie się z kurierem na dostarczenie umowy
Kontakt następuje w ciągu dwóch dni roboczych.

3Podpisanie dokumentów w obecności kuriera
Należy okazać mu dokument tożsamości podany w formularzu.

4Aktywowanie rachunku
Gdy dokumenty dotrą do mBanku, otrzymamy e-mail z potwierdzeniem zawarcia umowy oraz login. Podczas pierwszego logowania jako hasło podajemy PESEL, a następnie ustawiamy własne.

5Oczekiwanie na kartę do rachunku
Plastik jest dostarczany na adres korespondencyjny w ciągu maksymalnie 10 dni.

powrót do menu ↑

Czy warto?

mKonto Intensive to typowy rachunek dla osoby dobrze zarabiającej. W zamian za wysoką opłatę miesięczną (49,5 zł), której w tym przypadku możemy uniknąć (wpływ 7 tys. zł lub aktywa 100 tys. zł), otrzymujemy wiele darmowych i przydatnych usług, w tym bezpłatne bankomaty na całym świecie i trzy przelewy ekspresowe. Do tego jesteśmy priorytetowo traktowani na infolinii.

Pod łatwymi do spełnienia warunkami (wpływ 1000 zł i osiem płatności kartą/Blikiem w każdym z czterech kolejnych miesięcy) możemy zarobić 200 zł z opcją zwiększenia nagrody o kolejne 100 zł (zawarcie umowy przez selfie lub z e-dowodem + otwarcie rachunku dziecku).

Jeśli na koncie oszczędnościowym ulokujemy co najmniej 100 000 zł przy okazji unikniemy opłaty za prowadzenie ROR-u, otrzymując w ten sposób całkowicie darmowe konto w utrzymaniu (prowadzenie, karta, przelewy, wypłaty z bankomatów).

mkonto Intensive

PROMOCJA: mKonto Intensive plus premia

+ 300 zł premii
Promocja zakończona
8 Ocena Łączna
34 opinie
mKonto Intensive

9.2Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9.5
7.1Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.9
Bankowość internetowa i mobilna
8.2
Dodatkowe korzyści
6.4
ZALETY
 • możliwość uniknięcia opłaty za konto,
 • darmowa karta i wszystkie bankomaty na świecie,
 • trzy darmowe przelewy ekspresowe w miesiącu,
 • oferta oszczędnościowa (w promocji),
 • funkcjonalna aplikacja mobilna,
 • korzystne przewalutowania (dla transakcji zrealizowanych płatną kartą).
WADY
 • wymagający warunek zwalniający z opłaty za konto.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
4 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Ja 19 Lipiec 2021 17:48
  1.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  10

  Czas na zmianę. Po 18 latach szukam znowu banku, gdzie się poczuje jak klient a nie intruz. W banku ostanio dochodzi do groźnych incydentów. Wysłali moje dokumenty ze wszystkimi moimi danymi na adres mojej mamy! I na jej nazwisko i napisali, ze nic się nie stało bo to osoba bliska! Teraz otrzymuje info, ze nie dosłałem ubezpieczenia kredytu i została mi naliczona dodatkowa opłata, mimo, ze sami wyslali mi potwierdzenie otrzymania emailu.

  - WADY: Mlinia i konsultanci. i ciągle problemy z nieprofesjonalna obsługa. Gubienie dokumentów itd.
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  PGG 14 Grudzień 2020 18:14

  czy wpłata 7000zł musi być jako wynagrodzenie? czy wystarczy, że przeleje sobie z innego konta taką kwotę?

 3. Odpowiedz
  ujek 7 Styczeń 2020 21:45

  Pamiętajcie, że trzeba przekształcić MIntensive w Ekonto oszczędnościowe (taki + poniżej listy rachunków) w przeciwnym razie środki tylko sobie leżą na koncie i nic nie procentują….taki “dowcip” mbanku

 4. Odpowiedz
  ftt 6 Grudzień 2019 10:55
  4.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Czy dobrze rozumiem, że jeżeli interesuje mnie tylko to ekonto oszczędnościowe w promocji (2,7% do 500000 zł) to otwieram mkonto intensive z kontem oszczędnościowym.

  Następnie wpłacam ponad 100 000 zł, czym spełniam warunek bezpłatności konta i karty i zapominam o nim na 4 miesiące.

  Potem po zakończeniu promocji zamykam to konto lub konwertuje na tańsze konto (np. ekonto osobiste)

  Czy w mbanku są cykliczne promocje z tym podwyższonym oprocentowaniem dla nowych środków (tak jak w Millenium czy Getinie)?

  + ZALETY: 2,7% na 4 miesiące do 500 000 zł - rekordowy limit
  - WADY: warunki promocji 300 zł trudne do spełnienia (wydając 3000 zł, zyskujemy 50 zł)
  Pomocne(48) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0