Pakiet Mój Biznes Mobilny

Dodaj do porównywarki

Konto firmowe Pakiet Mój Biznes Mobilny Pekao SA – opłaca się założyć dla nowej firmy? Jakie są “haczyki”? Opinie klientów i analiza opłat.

Mobilność rachunku bankowego to czynnik, który jest dla Ciebie priorytetowy przy wyborze konta dla firmowych transakcji? Chcesz mieć możliwość korzystania bezpłatnie ze wszystkich bankomatów w kraju i poza nim? Zatem pakiet  Mój Biznes Mobilny w Pekao SA to oferta, której powinieneś bliżej się przyjrzeć.

Dla jakiej firmy to konto firmowe?

Konto firmowe Pakiet Mój Biznes Mobilny w Pekao SA może zostać założone przez wszystkie firmy (działające w formie spółek oraz jednoosobowej działalności gospodarczej), których przychody osiągnięte w ciągu roku nie przekraczają kwoty 1,5 miliona złotych. Nie ma przy tym żadnego znaczenia kwestia tego, od jakiego czasu podmiot działa na rynku.

Opłaty za konto w Pakiecie Mój Biznes Mobilny

Wysokość opłat za konto dla firmy w Pekao SA nie należy do najniższych na rynku. Skrócona wersja tabeli opłat została przedstawiona poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Pakiet Mój Biznes Mobilny
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
15 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
miesięczne wpływy w wysokości min. 2000 zł oraz transakcję kartą za min. 300 zł w miesiącu
Przelew przez internet
0 zł - pierwsze 10 przelewów i/lub zleceń stałych w miesiącu
1,50 zł - kolejne
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
Przelew w oddziale
12 zł
Użytkowanie karty
7 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie transakcji kartą za min. 300 zł w miesiącu
Darmowe bankomaty
Pekao

wszystkie w Polsce
(2 wypłaty w miesiącu)
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł - dwie wypłaty w miesiącu z bankomatów banków obcych są darmowe
2% min. 5 zł - 3 i kolejne wypłaty z bankomatów obcych
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
oddział: 0,3% min. 5 zł
wpłatomat: 0,1% min. 3 zł
Plusy

Prowadzenie konta  Mój Biznes Mobilny w Pekao SA może być całkowicie bezpłatne, jednak pod warunkiem osiągania comiesięcznych wpływów na kwotę co najmniej 2000 zł oraz transakcji kartą za min. 300 zł. W przeciwnym razie opłata za jego użytkowanie wyniesie 15 zł. Samo otwarcie konta jest natomiast bezwarunkowo zwolnione z kosztów.

A więc podkreślmy najważniejsze opłąty najbardziej wpływające na końcowe koszty użytkowania rachunku:

 • 0 zł za prowadzenie konta, z wyjątkiem braku minimalnych wpływów miesięcznych na minimum 2000 zł i transakcji kartą za min. 300 zł (opłata 15 zł);
 • bezpłatne przelewy na konto organów podatkowych i ubezpieczeniowych (ZUS);
 • darmowe 10 przelewów zewnętrznych w okresie miesiąca, każdy kolejny kosztuje 1,5 zł;
 • zwolnione z kosztów wypłaty ze wszystkich bankomatów zlokalizowanych na całym świecie;
 • 0 zł za realizację stałego zlecenia (limit 10 zleceń, powyżej 1,5 zł za każde zlecenie);
 • 7 zł za użytkowanie karty płatniczej w przypadku braku aktywności;
 • 0 zł za korzystanie z plastiku przy minimalnej kwocie sumarycznej transakcji bezgotówkowych sięgającej 300 zł;
 • min. 5 zł za wpłaty (0,3% od kwoty transakcji) i wypłaty (0,5% od kwoty) w oddziale banku;
 • co najmniej 30 zł (maksymalnie 120 zł) za realizację przelewu międzynarodowego w usłudze SEPA oraz przelewy walutowe.

Opłata za kartę

Przedsiębiorca razem z pakietem Mój Biznes Mobilny otrzymuje bezpłatnie płatniczą kartę debetową MasterCard Business. Koszt jej użytkowania wynosi 7 zł, jednak stosunkowo łatwo można uniknąć jego ponoszenia. W tym celu należy w ciągu każdego miesiąca rozliczeniowego dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę nie mniejszą niż 300 zł.

Dodatkowe produkty i rabaty

Dla użytkowników mobilnego rachunku w Pekao SA czeka również pakiet dodatkowych rabatów i produktów.

 1. Walutowy rachunek pomocniczy: obsługuje aż 20 obcych walut, a jego założenie wiąże się z opłatą 25 zł;
 2. Rabaty obniżające koszta dokonywanych zakupów online oraz korzystania z usług: bank przygotował w tym celu program Pakiet Trwałych Korzyści oraz Galeria Rabatów;
 3. Konto oszczędnościowe „Dobry zysk dla firmy”: niestety jest ono bardzo słabo oprocentowanie, gdyż jedynie na 0,25%;
 4. Funkcjonalna aplikacja mobilna: nie bez przyczyny rachunek ten nosi nazwę mobilnego;
 5. Usługi kredytowe oraz leasingowe.

Zakładanie konta dla firmy w Pekao SA

Pakiet Mój Biznes Mobilny w Pekao SA założyć możemy na trzy różne sposoby. Możliwe jest wypełnienie wniosku online i potwierdzenie danych przelewem z innego banku, zawarcie umowy podczas prowadzonej rozmowy telefonicznej z konsultantem, a także osobiste jej podpisanie w placówce banku.

Opinie Pakiet Mój Biznes Mobilny

Przed ostatecznym podjęciem decyzji o otwarciu rachunku warto przyjrzeć  się zestawieniu jego najważniejszych zalet i wad.

Podsumowanie zalety:

 • Mobilność: konto jest doskonale przystosowane do urządzeń mobilnych, umożliwiając w pełni intuicyjne dokonywanie wszelkiego rodzaju transakcji online;
 • Darmowe wypłaty z bankomatów: bezwarunkowo i bez względu na lokalizację;
 • Możliwość uniknięcia kosztów prowadzenia rachunku oraz opłaty za użytkowanie karty: warunki do spełnienia nie powinny stanowić zbyt dużej bariery nawet dla początkujących przedsiębiorców;
 • Ciekawe promocje i dodatkowe produkty: zwłaszcza strefa korzyści to coś, co może przyciągnąć przedstawicieli sektora biznesu;
 • Duży zasięg oraz renoma banku: dzięki temu możemy korzystać z ponad 1000 placówek.

Niestety rachunek ten nie jest wolny od bardzo uciążliwych wad, które zapewne sprawią, że wielu potencjalnych klientów postanowi zaufać konkurencji:

 • Bardzo drogie przelewy międzynarodowe SEPA oraz przelewy walutowe: opłata aż do 120 zł za pojedynczy przelew na pewno zniechęci tych przedsiębiorców, którzy działają stale na zagranicznych rynkach;
 • Wysokie opłaty za przelewy – tylko 10 bezpłatnych przelewów zewnętrznych: większość firm nie będzie w stanie zmieścić się w tym limicie, a za każdą dodatkową transakcję zapłaci 1,5 zł;
 • Dosyć wysokie wpłaty i wypłaty w oddziale banku: w obu przypadkach zapłacimy co najmniej 5 zł.

 

4 Ocena Łączna
4 opinie
Pakiet Mój Biznes Mobilny

5.7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Bankowość internetowa i mobilna
7
Dodatkowe korzyści
5
3.4Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
2.7
Bankowość internetowa i mobilna
4.5
Dodatkowe korzyści
3.2
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
9 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  ttomit 2 Sierpień 2019 21:29

  Konto mam w tym “banku” od 3 lat. Na początku wszystko fajnie a od ponad roku coś je..o… Mam kredyt firmowy, rata około 400 zł, 2 dni po terminie i założyli mi blokadę konta na całość w momencie jak przyszedl przelew od klienta. Oczywiście przelew wielokrotnie większy od raty która zawsze sama schodzi a środków nie mogę aktualnie ruszyć dopóki nie ściągną raty… Żenada. Na szczęście zostały jeszcze dwie raty które natychmiast spłacę i rozstaje się ze złodziejami. O opłatach wogole szkoda dyskutować. Za te pieniądze przy każdej wizycie w banku powinna jeszcze czekać kawa i ciasto bo przy ich obsłudze akurat by spokojnie spożył… Z daleka od Pekao!!!

 2. Odpowiedz
  Gosiek 16 Lipiec 2019 09:34

  Od maja 2019 PEKAO SA zmienił układ prezentowanych transakcji na wyciągach firmowych. Teraz wyciągi to straszy bałagan. Kiedyś operacje były w sposób uporządkowany – kwoty rosnąco , następnie malejąco.
  Teraz : CYRK raz na plus, raz na minus pomieszanie z poplątaniem, odnaleźć na wyciągu jakiegoś przelewu to szykanie igły w stogu siana !!! Wyciąg księguje się obecnie dwukrotnie dłużej i jest to bardzo męczące. Na infolinii reklamacje przywrócenia pliku pdf wyciągu do poprzedniej wersji rozpatrzono -odmownie. Koleżance księgowej sugerowano, że jak się nie podoba nawet drogę sądową. Bank – beton żadne argumenty nie trafiają. Odnoszę wrażenie że dział techniczny nadzorujący takie zmiany zawalił coś i teraz nie może się wycofać. Może uda mi się nakłonić szefa do zmiany banku z lepszymi wyciągami bo księgowanie tego czegoś co nazywa PEKAO SA wyciągiem to obecnie jakaś masakra! Mam nadzieję że czyta te opinie jakaś inteligenta decyzyjna osoba która rozwiąże ten problem, o oprócz wysokich kasowanych prowizji bank powinien zadbać o komfort klienta a nie fundować problemy i mówić, że tak teraz zrobiliśmy i tak będzie i jak się nie podoba to trudno.

 3. Odpowiedz
  Piotrek 3 Marzec 2019 12:24

  Badziewie – od kilku miesięcy biorą mi z konta 4pln za ‘ubezpieczenie transakcji kartą’ – nigdy nie aktywowałem takiej usługi, nikt nie poinformował mnie, ze taka usługa zostanie uruchomiona. Po założeniu reklamacji ciągnie się to 3 miesiąc, odkładają temat w czasie. Poza tym na samym początku kiedy założyłem konto, przez rok miałem zostać zwolniony z opłat (konto bezwarunkowo miało być darmowe przez rok, posiadam taki zapis na umowie). Oczywiście od samego początku k… pieniądze za prowadzenie konta, po złożeniu reklamacji sprawa została wyprostowana. Aktualnie czekam na rozpatrzenie sprawy w sprawie, którą opisałem na początku wpisu, jeżeli w końcu temat zostanie zakończony zamykam konto w tym pseudo banku. Nie mam czasu i ochoty monitorować, czy jestem o…ny, czy nie. Zdecydowanie odradzam.

 4. Odpowiedz
  K.S 15 Luty 2019 00:37
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Generalnie, mocno nie polecam. Dostałem to konto w związku z założeniem terminala w firmie. Na siłę wydano mi kartę płatniczą, której nie używam i co ciekawe nie mogę zamknąć jej przez infolinię, tylko w oddziale. Nie mam czasu na takie głupoty jak łażenie po banku żeby zamknąć zwykłą nieaktywowaną kartę. Historia sięga całe 3 miesiące, trochę to niepoważne przy banku internetowym (chyba że nie wiem jak to zmienić w opcjach aby była większa). Kosztu 15zł/m-c nie obejdę bez karty która dodatkowo jako karta nieaktywna i nieprzypisana do konta generuje 7zł dodatkowej opłaty. Łącznie za nic 22zł na miesiąc. Dodatkowo aplikacja mobilna została zastąpiona jakimś nowym wynalazkiem. Nie było płynnego przejścia tylko trzeba tworzyć od nowa procedurę podłączenia konta pod nową aplikację. Ciekawostką jest również fakt, iż na rozpatrzenie reklamacji czekam już ponad miesiąc.

  + ZALETY: - Nie widzę
  - WADY: - Czas reakcji na reklamację - Brak możliwości zamknięcia nieaktywnej karty przez konsultanta (tylko w oddziale) -Bardzo wysoki koszt utrzymania rachunku vs możliwości konta
  Pomocne(3) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Boko 22 Sierpień 2018 23:27

  Musiałem wypłacić 300 zl z bankomatu. Skorzystałem z pierwszego jaki napotkałem. Prowizja banku – 13 zł.
  Likwiduje konto firmowe.
  Bogdan.

 6. Odpowiedz
  Konrad 16 Maj 2018 15:23

  Ten Bank to DNO !
  Dziś złożyłem wniosek o zlikwidowanie wszystkich kont w tym pseudobanku.
  Obsługa w okienku ( Białystok ponad godzina czekania) Jedna osoba obsługuje, a reszta ( 5 – 6 starych kwok) siedzi i udaje, że nie widzi problemu pomimo apelu oczekujących. Nie wspomnę już o tym, że personel jest nie kompetentny, gdyż nie wie jak obsługiwać inne procedury jak wpłata czy wypłata ( chociaż i z tymi mają problem jak obsłużyć system)
  Opłaty za rachunki chyba najwyższe na rynku !
  Sesje bankowe to mit – wyższe kwoty wstrzymują nawet do 4-5 dni – SKANDAL.

  Chciałem załatwić leasing do firmy na samochód w oddziale przy ul. Rynek Kościuszki 7 w Białymstoku – sprawa ciągnie się do 25 kwietnia – dziś mamy 16 maja i co …. nadal nic nie potrafią powiedzieć.

  Nie odpowiadają na e-maile i telefony – dopiero gdy zadzwoniłem z innego numeru, prowadzący leasing odebrał słuchawkę- ZERO szacunku do klienta. Pracownicy nie kompetentni – nawet nie wiedzą jakich dokumentów potrzebują ( nie pozdrawiam p. Dariusza K. z tego oddziału)
  Leasing w innym banku na drugie auto do firmy załatwiłem w ciągu 4 dni. A tu nadal się ciągnie… byli niby o 0,4% tańsi – we właściwym rozrachunku na całym leasingu są o 2 tys. drożsi.

  Cyrk na kółkach. Przy okienkach wypłat cały czas pytania czy nie mogę wypłacać w bankomacie –> czy to nie moja sprawa, gdzie chcę wypłacić gotówkę ??? Z resztą bankomat nie chce mi wydać więcej niż 3 tys dziennie – stąd odwiedzanie okienka…

  DROGI banku – czasy monopolu w bankowości się już dawno skończyły. Moja współpraca z wami również się kończy.
  Jestem patriotą i chciałem, żeby Polska instytucja coś zarobiła, ale skoro tak podchodzicie do klienta to niech zarabia Niemiec czy Francuz

  Nie pozdrawiam
  Konrad W.
  niezadowolony klient.

 7. Odpowiedz
  Daniel 10 Kwiecień 2018 15:04
  2
  Wysokość opłat
  0
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  40

  Wypłaty w obcych bankomatach do 2 w miesiącu darmowe, potem prowizja. Oczywiście nowa tabela opłat przyszła lecz miała 18 stron, bez wyszczególnienia istotnych zmian. Kosztowało mnie to 260 zł. Nie polecam

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  starter 20 Kwiecień 2017 12:50
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Czy dostanę kredyt na firmę tutaj?
  Kredyt firmowy na rozwój działalności gospodarczej – czy taki tutaj otrzymam?
  Na razie nie widzę, żadnych ciekawych dotacji, które pozwoliłyby mi na rozwinięcie skrzydeł w prowadzonym od kilku lat biznesie. Mój przyjaciel ostatnio przekonywał mnie do wzięcia kredytu firmowego w Banku Smart. Nie do końca jeszcze wiem, dlaczego akurat ta oferta miałaby być dużo korzystniejsza od innych banków. Ale jestem nią naprawdę zainteresowany, chociażby z tego względu, że widzę jak prosperuje firma mojego przyjaciela. A to jest na pewno bardzo trudne, by rozwijać swoją działalność i spłacać kredyt jednocześnie.

  Pomocne(0) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  egon 19 Styczeń 2017 23:22
  2
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  30

  Czekam w Pekao na przelew przychodzący z innego banku już 18 dni. Nieduża kwota, zaledwie 80 zł. Czy długo jeszcze mogę poczekać? Czy machnąć ręką i poszukać innego banku? Nie chodzi tylko o te 8 dych, ale co jakiś czas otrzymuję inne drobne przelewy.
  A więc pytam forumowiczów na przyszłość. Czekać jeszcze czy odejść od nich?

  Pomocne(0) Niepomocne(12)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0