Konto walutowe Raiffeisen

Dodaj do porównywarki

Co oferuje Konto walutowe Raiffeisen Bank? Ile kosztują przelewy? Kursy walut są korzystne? Przeczytaj naszą analizę i opinie użytkowników tego rachunku.

Dla kogo to konto?

Rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, którym zależy na internetowym dostępie do rachunku walutowego w EURO. Doskonałe będzie również dla klientów Raiffeisen PolBanku.

W jakiej walucie?

Konto walutowe otworzyć można w różnych walutach wymienialnych: EUR, USD, CHF, GBP, aczkolwiek najbardziej promowane jest konto w EURO. Do rachunku zyskuje się dostęp przez internet.

Opłaty za konto walutowe Raiffeisen

Konto walutowe Raiffeisen otwiera się bezpłatnie i nie płaci się za nie dodatkowych kosztów miesięcznych z tytułu obsługi konta. Przelew złotówkowy wewnętrzny jest bezpłatny, zarówno w bankowości internetowej, jak i placówce banku. Bezpłatne są także wszystkie przelewy w walutach obcych. Przelewy krajowe do innych banków realizowane są bezpłatnie z wyłączeniem tych realizowanych w placówce banku – wówczas należy ponieść opłatę wysokości 5 zł.

Opłata za przelew zagraniczny w systemie bankowości internetowej to koszt 35 zł przy kosztach dzielonych, 0 zł przy kosztach odbiorcy przelewu oraz 35 zł + 40 zł przy kosztach ponoszonych przez nadawcę.

Przelew zagraniczny realizowany w oddziale banku jest bezpłatny, jeśli kozsty ponosi odbiorca; w przeciwnym razie kosztuje 0,50% kwoty przelewu przy kosztach dzielonych (40-200 zł) i tyle samo plus 40 zł w przypadku kosztów nadawcy.

Przelewy przychodzące – krajowe i zagraniczne – są bezpłatne.

Karta do konta walutowego

Do rachunku wydawana jest karta, której wydanie, a potem roczna opłata kosztuje 10 EUR. Wszystkie transakcje dokonywane w złotówkach przeliczane są na EUR według kursu banku; w przypadku walut innych niż PLN, przewalutowania dokonuje MasterCard.

Wpłaty w bankomatach są bezpłatne.

Wypłaty gotówkowe w bankomatach należących do banku czy innych w kraju, a także za granicą związane są ze stałą opłatą wysokości 2 EUR. Do karty wykupić można ubezpieczenie za 1,5 EUR stałej opłaty.

5 Ocena Łączna
2 opinie
Konto walutowe Raiffeisen Polbank

6.3Ocena Redakcji
Wysokość opłat
6.5
Kursy walut, spread
6
4.5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4.5
Kursy walut
4.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze

3 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Ssssss 3 Czerwiec 2017 11:01

  Dostalem karte walutowa, aktywowalem ja, nadalem pin aNie moge wyplacic gotowki w bankomacie w Holandi co jest ?:/

 2. Odpowiedz
  julcia 4 Maj 2017 23:56
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Niestety założyłam tam swoje pierwsze konto w życiu.W końcu doczekałam się pierwszej wypłaty i co się okazało za to że wypłata wpłyneła wzieli mi 21zl!!! a za co i jak nikt nie wie a co najlepsze że od tej kwoty już pomniejszonej drugie tyle znowu ukradli !!! gdy zapłace w sklepie kwota wchodzi w blokade potrafi nawet przez miesiac sie nie zaksiegowac!!!! to jest istna paranoja!!!

  Pomocne(23) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  istotnie 13 Luty 2017 15:15
  4
  Wysokość opłat
  80
  Kursy walut
  80

  Byłem już w wielu bankach, i przyznam, że jak na razie zostaję w Raiffeisen. Dobra opcja jest z nazywaniem konta tym na co zbierasz pieniądze 🙂 Dobry zastrzyk motywacji do oszczędzania

  Pomocne(1) Niepomocne(16)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0