Wymarzone Konto dla Biznesu

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć Wymarzone Konto dla Biznesu w Raiffeisen Polbank? Jakie są haczyki? Zobacz nasza recenzję oraz opinie klientów Raiffeisen.

Oferta biznesowego konta Raiffeisen Polbank to ciekawa propozycja zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy każdego miesiąca notują bardzo wysokie wpływy na rachunek bankowy. Nie znaczy to jednak, że nieco mniej dochodowe firmy nie skorzystają na jego założeniu. Opłaty w ramach konta są bowiem generalnie jedynie symboliczne.

O banku Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank należy do zagranicznej grupy finansowej Raiffeisen Bank International. Bank Raiffeisen działa w Polsce od 1991 roku i początkowo zajmował się wyłącznie obsługą przedsiębiorstw. W 2012 roku rozpoczęło się przejęcie przez Raiffeisen Polbanku EFG, w wyniku czego powstał bank uniwersalny Raiffeisen Polbank. Obsługuje klientów w trybie online, w aplikacji mobilnej, przez telefon i w oddziałach stacjonarnych.

Jaka firma może założyć Wymarzone Konto dla Biznesu?

Rachunek Wymarzone Konto dla Biznesu Raiffeisen Polbank mają możliwość założyć wszyscy przedsiębiorcy, bez względu na formę prawną prowadzonej działalności czy branże w której działają. Bank nie nakłada także jakichkolwiek ograniczeń dotyczących stażu danej organizacji na rynku. Limity dotyczą natomiast rocznych obrotów przedsiębiorstwa. Nie mogą one przekraczać kwoty 4 mln zł lub 6 mln w przypadku korzystania z tzw. małej księgowości.

Podstawowa lista opłat – Wymarzone Konto dla Biznesu

Samo założenie, a następnie prowadzenie rachunku jest całkowicie bezpłatne, a zarazem właściciele banku deklarują, że taka sytuacja utrzyma się bezterminowo. Poniżej tabela opłat i prowizji konta.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Raiffeisen Polbank
Nazwa
Wymarzone Konto dla Biznesu
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
-
Przelew przez internet
0 zł - 20 przelewów w miesiącu
1,50 zł - kolejne
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
5 zł
Przelew w oddziale
15 zł
Użytkowanie karty
3 zł lub 1,5 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę

3 zł – mies. wpływy < 20 tys. zł
1,5 zł – mies. wpływy 20-100 tys. zł
0 zł – mies. wpływy > 100 tys. zł
Darmowe bankomaty
Raiffeisen PolBank, Euronet
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
1,5% min. 5 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 10 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
oddział: 30 zł
wpłatomat: 0 zł
Plusy
 • platforma wymiany walut R-Dealer
 • bezpłatne ubezpieczenie assistance „Pomoc dla Biznesu”

W przypadku konta biznesowego w Raiffeisen Polbanku, klienci muszą płacić za korzystanie z karty debetowej wydanej do konta. Jest to koszt rzędu 3 zł miesięcznie, a w zamian klient uzyskuje kartę Visa Business PayWave.

Decydując się na skorzystanie z terminalu płatniczego Raiffeisen Polbanku, klient płaci 1 zł opłaty miesięcznej za dzierżawę przez pierwsze 2 miesiące od dnia instalacji oraz 39 zł opłaty miesięcznej za dzierżawę po okresie promocyjnym.

Za kolejne ponad 20 przelewów w miesiącu klient płaci 1,50 zł za każdy przelew. Opłata w wysokości 75 zł pobierana jest za przelewy walutowe. Koszt wypłat z pozostałych bankomatów w kraju wynosi 1,5 proc., minimum 5 zł, a z bankomatów za granicą – 3 proc. minimum 10 zł. Raiffeisen Polbank nalicza prowizję w wysokości 30 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach banku.

Klient biznesowi, którzy otworzą Wymarzone Konto Biznesowe w Raiffeisen Polbanku, nie płacą za:

 • prowadzenie konta,
 • pakiet 20 przelewów krajowych w złotówkach w miesiącu, dokonywanych przez bankowość mobilną i internetową,
 • wszystkie przelewy do ZUS i US wykonane przez bankowość internetową lub mobilną,
 • ubezpieczenie „Pomoc dla Biznesu”.
 • wszystkie wypłaty w bankomatach banku i sieci Euronet w Polsce,
 • wszystkie wpłaty w bankomatach banku z opcją wpłat,
 • udostępnienie i korzystanie z bankowości internetowej, Mobilnego banku oraz Centrum Telefonicznego,
 • prowadzenie oprocentowanego rachunku rozliczeniowo-lokacyjnego z nielimitowaną liczbą bezpłatnych przelewów wewnętrznych,

Pozostałe opłaty są zależne od wysokości wpływów na konto przedsiębiorcy (poniżej 20 tys. zł/od 20 tys. do 100 tys. zł/powyżej 100 tys. zł): czym wyższe, tym zapłaci mniej:

 • 0 zł, 1,5 zł lub 3 zł miesięcznej opłaty za korzystanie z  karty płatniczej,
 • Liczba bezpłatnych przelewów: 20 (kolejne 1,5 zł), 40 (kolejne 0,90 zł) lub wszystkie bez limitów,
 • Wpłaty i wypłaty w placówce banku: 30 zł bez względu na wpływy, powyżej 100 tys. zł dwie pierwsze wypłaty i wpłaty bezpłatne,
 • Koszta przelewów walutowych: 75 zł, 50 zł lub 25 zł,
 • Opłaty naliczane w przypadku dokonania przelewów międzynarodowych SEPA: 5 zł, 4 zł lub 3 zł.

Karta do konta dla większości firm płatna

Razem z kontem dla Biznesu Raiffeisen Polbank mamy możliwość korzystania z płatniczej karty debetowej Visa Business, wyposażonej w opcję płatności zbliżeniowych oraz zawierania transakcji internetowych. Jej wydanie jest bezpłatne, natomiast zwolnieni z ponoszenia kosztów korzystania z karty będą tylko przedsiębiorcy osiągający wpływy na rachunek powyżej 100 tys. zł. Jeżeli ich suma wyniesie poniżej 20 tys. zł, wówczas opłata za kartę osiągnie kwotę 3 zł, a 1.5 zł w przypadku wpływów na sumę od 20 do 100 000 zł. Istnieje również możliwość zrezygnowania z aktywowania karty, a wtedy bank bezwarunkowo nie naliczy żadnej dodatkowej opłaty.

Proces zakładania konta

Rachunek  dla Biznesu Raiffeisen Polbank można założyć na kilka sposobów zgodnie z własnymi preferencjami. Tradycjonaliści mogą podpisać umowę w placówce bankowej lub w obecności kuriera. Istnieje także możliwość założenia konta całkowicie drogą online, dokonując w tym celu przelewu internetowego z dotychczas użytkowanego konta w innym banku. By założyć konto za pośrednictwem kuriera lub poprzez przelew konieczne jest wypełnienie wniosku na stronie banku tutaj.

Dodatkowe korzyści

Będąc posiadaczem Wymarzonego Konta Biznesowego w Raiffeisen Polbanku można skorzystać z atrakcyjnej oferty finansowania bieżącej działalności gospodarczej w ramach Limitu Globalnego. Klient wybiera dowolny produkt w ramach przyznanej zdolności kredytowej. Może to być limit w rachunku, kredyt obrotowy, kredyt inwestycyjny, pożyczka hipoteczna lub karta kredytowa. Decyzja o przyznaniu kredytu może zostać wydana szybko, podczas jednej wizyty przedsiębiorcy w Oddziale Raiffeisen Polbanku.
Można skorzystać z karty płatniczej w euro. Karta daje możliwość dokonywania szybkich płatności zbliżeniowych PayPass, płatności telefonicznych i internetowych.

Platforma wymiany walut R-Dealer

Platforma wymiany walut R-Dealer to narzędzie umożliwiające zawieranie transakcji wymiany walut oraz przeglądanie informacji rynkowych. Klienci za pośrednictwem tej platformy mają bezpośredni dostęp do transakcyjnych kursów wymiany walut, mogą zawierać transakcje z dowolnym komputerem na świecie podłączonym do sieci oraz mogą składać warunkowe zlecenia zakupu lub sprzedaży walut.

Rachunek rozliczeniowo-lokacyjny

Łącznie z Wymarzonym Kontem Biznesowym można otworzyć rachunek rozliczeniowo-lokacyjny bezpłatnie, gdzie oprocentowanie środków wzrasta wraz z wysokością zgromadzonego salda. Rachunek prowadzony jest w walutach: złotówki, euro i dolary amerykańskie.

Ubezpieczenie „Pomoc dla Biznesu”

Bardzo atrakcyjny pakiet, w ramach którego bank oferuje m.in. pomoc na wypadek awarii sprzętu komputerowego, wypadku w miejscu pracy czy też kolizji drogowej.

Opinie końcowe – rzeczywiście Wymarzone Konto dla Biznesu?


ZALETY:

 • konto tanie w użytkowaniu (0 zł za prowadzenie, przelewy, wypłaty z bankomatów, wpłaty gotówki);
 • pakiet darmowych ubezpieczeń “Pomoc dla biznesu”;
 • przejrzysta bankowość internetowa, dopracowana aplikacja mobilna;

WADY:

 • użytkowanie karty jest zawsze płatne 3 zł/miesiąc dla małych firm (tabela opłat przewiduje zwolnienie z opłąty za kartę dopiero powyżej 100 tys. zł wpływów);
 • darmowe nie są wszystkie przelewy przez internet, lecz jedynie 20 w miesiącu (powyżej 20 zapłacimy już 1,5 zł za pojedynczy przelew)


Analizując Wymarzone Konto dla Biznesu trzeba brać pod uwagę kilka kwestii.

Rzucajće w oczy są bardzo niskie opłaty dla przedsiębiorców osiągających wysokie wpływy: w banku Raiffeisen Polbank osiąganie wysokich dochodów jest dodatkowo premiowane zwolnieniem z większości opłat za operacje na rachunku. Bezpłatne „na wieczność” prowadzenie rachunku, wypada tylko mieć nadzieję, że to nie jest wyłącznie tani chwyt marketingowy i właściciele nie wycofają się z tej obietnicy. Bezpłatna realizacja zleceń stałych oraz polecenia zapłaty: zwykle w konkurencyjnych bankach zapłacimy z tego tytułu chociaż symboliczne kwoty. Darmowe korzystanie ze wpłatomatów i bankomatów Raiffeisen: bez jakichkolwiek limitów.

Ciekawe są także produkty dodatkowe, warte uwagi są zwłaszcza: rachunek oszczędnościowo-lokacyjny czy rozbudowany pakiet ubezpieczeń „Pomoc dla biznesu”, który obejmuje najczęściej trapiące przedsiębiorców wypadki losowe.

Z uwagi na fakt, że tylko 20 przelewów w miesiącu dokonywanych za pośrednictwem Wymarzonego Konta dla Biznesu jest bezpłatnych, rachunek ten w Raiffeisen Polbanku najbardziej przydatny będzie dla przedsiębiorców prowadzących małe i średnie firmy, gdzie płatności jest niewiele.Przy dużej liczbie przelewów w miesięcu kosztu już szybko rosną. Inna sporym mankamentem tej oferty są stosunkowo wysokie opłaty za transakcje dokonywane w placówkach banku: 15 zł za przelew to niestety dosyć duże obciążenie dla przedsiębiorców.

Opinie użytkowników

Wymarzone konto dla biznesu to m. in. 20 bezpłatnych przelewów krajowych w miesiącu, bezpłatny pakiet ubezpieczeniowy oraz atrakcyjnie oprocentowany rachunek rozliczeniowo-lokacyjny z nielimitowaną liczbą bezpłatnych przelewów wewnętrznych. Czy warto założyć to konto dla firmy? Czy konto biznesowe w Raiffeisen Polbanku jest ciekawą propozycją dla sfery przedsiębiorców. Prosimy o Wasze opinie i oceny w komentarzach.

Wymarzone Konto dla Biznesu

7.5 Ocena Łączna
7 opinie
Wymarzone Konto dla Biznesu

8.2Ocena Redakcji
Wysokość opłat
8
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe korzyści
8
7.9Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
7.7
Bankowość internetowa i mobilna
8.4
Dodatkowe korzyści
7.7
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
8 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  wolny 28 Czerwiec 2017 05:32

  Pozwoliłem założyć sobie to konto firmowe jako Klient Raiffesisen Leasing.
  Korzystałem dość standardowo (mam DG). Wpływy miesięczne 13-20 tys. pln.
  Przelewy ZUS, US, telefony, karta debetowa do konta – płatna.
  Choć czasem księgowania były późne, bankowość interentowa – bardzo fajna. Mobilna słaba.
  Dodatkowym atutem było to, że mam prywatne konto tez w tym banku.
  RL został przejęty przez PKO Leasing i nagle okazało się, że moje opłaty miesięczne to 78 zł 🙂
  Jutro zakładam konto w innym banku i prywatne też 🙂
  Pora się rozstać.

  Zdecydowanie nie polecam.

 2. Odpowiedz
  graficzny 9 Maj 2017 14:44
  4.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  fajne konto firmowe na początek, Raiffeisen z dobrymi warunkami może zachęcić

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  kostka 4 Maj 2017 23:45
  4.15
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  90

  Raiffeisen to obecnie moim zdaniem lider wśród banków dla biznesu. Nie wyobrażam sobie zmiany Raiffa na kogokolwiek z konkurencji 🙂

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  r-dealer 20 Kwiecień 2017 13:12
  4.3
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  100

  W raiffeisenie duży plus za dostęp do platformy R-dealer. Mogłoby byc tylko więcej darmowych bankomatów.

  - WADY: mało bankomatów darmowych
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  miro 19 Marzec 2017 12:52
  3.5
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  40

  jeśli chodzi o konta firmowe to raiffeisen faktycznie bardzo fajna opcja. ja prowadze sportowa dzialalnosc i jako jedyny oferuje darmowe konto dla sportowych klubow.

  + ZALETY: niskie opłaty
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  minra 20 Luty 2017 18:20
  4.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  konto mam w raiffeisenie i ani na warunki nie narzekam, ani na obsługe w oddziale czy też na infolinii. bezproblemowo

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  jakubas 20 Styczeń 2017 13:17
  3.3
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  60

  dla swojej firmy załozylem konto w Raiff własnie, bo majac tam juz konto osobiste bylem zawsze zadowolony. Z firmowym jest tak samo, warunki bardzo korzystne, naprawde niewielka oplata, darmowe przelewy tez, z czystym sercem bym polecil

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  olga 18 Styczeń 2017 20:43
  3
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  60

  od nowego roku będę przechodzić na działalność gospodarczą. Czy ktoś już skorzystal z Wymarzonego konta dla biznesu? jakies uwgai praktyczne? dobra oferta?

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0