Karta bankomatowa, karta debetowa – Co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czas chyba nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez karty płatniczej. Karta bankomatowa bo taką nazwą określamy również ten rodzaj karty, stała się uniwersalnym sposobem płatności na całym świecie.

Obecnie zakładając konto prawie w każdym przypadku otrzymujemy kartę bankomatową. Ułatwia ona nam znacznie życie oraz pozwala na większą swobodę i niezależność. Zazwyczaj przy pomocy takiej karty debetowej możemy zarówno wypłacać pieniądze w bankomatach, jak również możemy płacić nią w sklepach, na stacjach, czy w barach.

Karta bankomatowa to plastikowy prostokąt, a jej wymiary zostały określone normami ISO. Na karcie takie umieszczone są informacje banku, który ją wydał oraz dane właściciela karty. Na karcie takiej znajduje się również nośnik danych, w postaci linii magnetycznej, czy tez chipu.

Wiele osób zastanawia się czy tego typu karty, to bezpieczny sposób na przeprowadzanie płatności. Odpowiedzi może być wiele, wszystko jednak zależy tylko od nas. Pewne jest na pewno to, że korzystając z karty bankomatowej powinniśmy to robić w bezpieczny oraz przezorny sposób. Jest to najlepsze zabezpieczenie, lepsze nawet niż wbudowany chip, czy inne dodatki zabezpieczające.

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0