Ranking Kont Młodzieżowych (dla młodych 0 – 17 lat) – Marzec 2024

Ranking Kont Młodzieżowych z dnia: 29 Luty, 2024 r. Poznaj TOP3 Najlepsze Konta dla Młodych. Zobacz, które konto dla nieletnich jest w 100% darmowe

W poniższym porównaniu kont zestawiono ze sobą najpopularniejsze konta bankowe dla młodzieży (osób niepełnoletnich oraz nastolatków od 6 do 17 roku życia).

Jeśli skończyłeś już 18 lat zobacz nasz ranking kont dla młodych 18-26 lat.

Porównanie obejmuje najważniejsze cechy kont dla młodych decydujące o miesięcznym koszcie użytkowania takie jak: miesięczne opłaty za prowadzenie konta, miesięczne opłaty za użytkowanie karty bankomatowej, koszty przelewów do innych w banków, wykonywanych przez internet. Porównanie obejmuje także listę bankomatów darmowych oraz koszty wypłat z pozostałych bankomatów krajowych.

Bank NazwaProwadzeniePrzelewyUżytkowanie kartyBankomaty darmoweWięcej informacji
Promocja
Konto 360 Junior 0-17

Konto 360 Junior 0-17

0 zł
0 zł
0 zł / 4 zł
Millennium Bank
wszystkie w Polsce
(dokonanie 1 płatności kartą lub BLIKIEM w miesiącu)
Załóż
+ 500 zł premii i 200 zł dla dziecka

Promocja
2 eKonto Junior 0-12

eKonto Junior 0-12

0 zł
brak możliwości
(dziecko nie może zlecać przelewów z rachunku)
0 zł
wszystkie w Polsce
Sprawdź
+ 420 zł premii i 100 zł dla dziecka

Promocja
3 eKonto możliwości 13-24

eKonto możliwości 13-24

0 zł
0 zł
0 zł
wszystkie w Polsce
Sprawdź
+ 600 zł premii i 6,5% na KO

Promocja
4 Konto Przekorzystne dla Młodych 0-17

Konto Przekorzystne dla Młodych 0-17

0 zł
0 zł
0 zł
wszystkie w Polsce
Sprawdź
+ 200 zł premii i 150 zł dla dziecka

5 PKO Konto Dziecka

PKO Konto Dziecka

0 zł
0 zł
0 zł
PKO BP

Banki konto dla młodzieży oferują zazwyczaj młodzieży od lat 13 do ukończenia pełnoletniości. Takie konto zakładane oraz prowadzone jest na specjalnych warunkach. Założyć je można tylko, kiedy rodzice wyrażą na to zgodę. Jednak zarządzać kontem może już wtedy sama osoba, na którą jest ono założone. Takie konto dla młodych doskonale się sprawdza kiedy dziecko wyjeżdża na dłuższą wycieczkę lub jakiś obóz. Konto zapewnia całkowite bezpieczeństwo pieniędzy przeznaczonych dla dziecka. Inną kwestia jest sprawa, że osoby, które ukończyły szesnaście lat mogą podjąć pracę, a wtedy konto jest niejako niezbędne, gdyż każdy praktycznie pracodawca wynagrodzenie przelewa pracownikom na wskazane konta. Niestety normalne konto bankowe nie może być założone na osobę niepełnoletnią.

Gdyby nie konto dla młodzieży konieczne byłoby podawanie konta innej osoby, np. jednego z rodziców. Jednak to mija się poniekąd z celem, bo skoro osoba sama zarabia to powinna móc posiadać konto bankowe. Taka właśnie była pierwotna przyczyna utworzenia kont bankowych dla osób nieletnich. Jednak wymagania z czasem nieco się zmieniły i konta bankowe dla młodzieży funkcjonują nieraz jak skarbonka na kieszonkowe od rodziców.

Zasady tworzenia rankingu:
Zliczane są akcje polegające na wypełnieniu wniosku o założenie konta bankowego lub kontaktu z doradcą bankowym w celu założenia konta, w ciągu ostatnich 30 dni. Następnie są one odnoszone do całkowitej liczby wniosków wysyłanych przez nasz serwis.

Warto podkreślić, że ten ranking kont młodzieżowych jest dużo bardziej obiektywny od innych rankingów, gdyż bazuje na rzeczywistej popularności danych kont bankowych wśród młodzieży.Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0