Millennium Bank

Czy Millenium  to polski czy portugalski bank? Kim jest właściciel Banco Comercial Portugues (BCP)? Czy pieniądze i lokaty w Millennium są bezpieczne? Ma gwarancje depozytów? Jakie konta bankowe oferuje?

Bank Millenium to uniwersalny bank oferujący usługi we wszystkich segmentach polskiego rynku. Ma sieć oddziałów i indywidualnych doradców oraz platformę bankowości elektronicznej. To prężnie rozwijająca się instytucja, która łączy tradycyjne usługi bankowe z nowoczesnymi technologiami. Bank powstał w 1989 r. jako jeden z pierwszych banków z własnym kapitałem. Wówczas instytucja ta działała pod szyldem Banku Inicjatyw Gospodarczych. Podmiot od samego początku okazał się pionierem polskiej bankowości. Jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce wydał dla klientów kartę płatniczą VISA.

Ważnym punktem w historii rozwoju podmiotu okazało się przejęcie w 1997 r. Banku Gdańskiego S.A. oraz powstanie BIG Banku Gdańskiego S.A. – instytucja ta miała uniwersalny profil biznesowy, obsługiwała każdy sektor rynku. Dzięki współpracy z portugalskim Banco Comercial Portugues (BCP) bank uruchomił sieć obsługi klientów indywidualnych i rozpoczął zupełnie nowy rozdział polskiej bankowości detalicznej. Na początku 2003 r. BIG Bank Gdański przekształcono w znaną dziś markę – Bank Millenium.

Do dziś największym właścicielem banku pozostaje portugalski BCP – można więc powiedzieć, że w tym sensie Millenium to portugalski bank. W skład Grupy Banku Millennium wchodzą także: Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski oraz Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Prezesem zarządu banku jest Joao Bras Jorge, na czele rady nadzorczej stoi Bogusław Kott.

Bank wyznacza swoją pozycję na rynku w dużej mierze przez poszanowanie zasad etyki i prawa. Wszystkie zgromadzone w Banku Millennium środki pieniężne są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oznacza to, że w wypadku ogłoszenia upadłości banku (lub w wyniku innych przyczyn określonych w ustawie), BFG zwróci klientom pieniądze. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta Millenium:

Konto Oszczędnościowe Profit

Konto Oszczędnościowe Profit

Konto Oszczędnościowe Profit Millennium Banku w promocji oferuje, aż 6% dla nowych środków do 100 000 zł nawet przez 3 miesiące.

Promocja Konto Millennium 360

Konto Millennium 360

Konto 360 stopni to flagowe konto Banku Millenium. Możliwość uzyskania premii. Opinie klientów i nasza recenzja.

Promocja Konto 360 Junior 0-17

Konto 360 Junior 0-17

Czy warto założyć Konto 360° Junior swojemu dziecku? Czy jest ono w 100% darmowe? Jak zdobyć do 200 zł  za założenie konta? Analiza tabeli opłat i warunków promocji. Bank ...

Promocja Konto Millennium 360 dla Młodych 18-26

Konto Millennium 360 dla Młodych 18-26

Dla kogo jest Konto Millennium 360 dla młodych (18 - 26 lat)? Czy jest w 100% darmowe? Czy jednak są ukryte opłaty? Jak zyskać 600 zł premii i 6% na koncie oszczędnościowym? ...

Promocja Konto Mój Biznes

Konto Mój Biznes

Czy warto założyć w Millenium Konto Mój Biznes dla nowej firmy? Jakie są opłaty i ukryte haczyki? Jak zdobyć 1500 zł w promocji dla Twojej działalności gospodarczej? Nasza ...

Lokata Horyzont Zysku

Lokata Horyzont Zysku

Lokata Horyzont Zysku 6,5% w skali roku to tylko jedna z kilku atrakcyjnych propozycji depozytowych Banku Millennium.

Lokata Lubię to Polecam

Lokata Lubię to Polecam

Lokata Mobilna Santander Banku to jego najlepiej oprocentowany depozyt (7% na 4 miesiące). Jakie są jej warunki?

Konto Walutowe Millenium Bank

Konto Walutowe Millenium Bank

Czy warto założyć konto walutowe w Millenium? Ile kosztują przelewy zagraniczne?  Kursy walut są korzystne? Opinie i analiza opłat konta. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co ...

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0