Millennium Bank

Czy Millenium  to polski czy portugalski bank? Kim jest właściciel Banco Comercial Portugues (BCP)? Czy pieniądze i lokaty w Millennium są bezpieczne? Ma gwarancje depozytów? Jakie konta bankowe oferuje?

Bank Millenium to uniwersalny bank oferujący usługi we wszystkich segmentach polskiego rynku. Ma sieć oddziałów i indywidualnych doradców oraz platformę bankowości elektronicznej. To prężnie rozwijająca się instytucja, która łączy tradycyjne usługi bankowe z nowoczesnymi technologiami. Bank powstał w 1989 r. jako jeden z pierwszych banków z własnym kapitałem. Wówczas instytucja ta działała pod szyldem Banku Inicjatyw Gospodarczych. Podmiot od samego początku okazał się pionierem polskiej bankowości. Jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce wydał dla klientów kartę płatniczą VISA.

Ważnym punktem w historii rozwoju podmiotu okazało się przejęcie w 1997 r. Banku Gdańskiego S.A. oraz powstanie BIG Banku Gdańskiego S.A. – instytucja ta miała uniwersalny profil biznesowy, obsługiwała każdy sektor rynku. Dzięki współpracy z portugalskim Banco Comercial Portugues (BCP) bank uruchomił sieć obsługi klientów indywidualnych i rozpoczął zupełnie nowy rozdział polskiej bankowości detalicznej. Na początku 2003 r. BIG Bank Gdański przekształcono w znaną dziś markę – Bank Millenium.

Do dziś największym właścicielem banku pozostaje portugalski BCP – można więc powiedzieć, że w tym sensie Millenium to portugalski bank. W skład Grupy Banku Millennium wchodzą także: Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski oraz Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Prezesem zarządu banku jest Joao Bras Jorge, na czele rady nadzorczej stoi Bogusław Kott.

Bank wyznacza swoją pozycję na rynku w dużej mierze przez poszanowanie zasad etyki i prawa. Wszystkie zgromadzone w Banku Millennium środki pieniężne są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oznacza to, że w wypadku ogłoszenia upadłości banku (lub w wyniku innych przyczyn określonych w ustawie), BFG zwróci klientom pieniądze. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta Millenium:

Konto Oszczędnościowe Profit

Konto Oszczędnościowe Profit

Konto Oszczędnościowe Profit Millennium Banku w promocji oferuje, aż 2,7% dla nowych środków do 100 000 zł nawet przez 3 miesiące.

Promocja Konto 360

Konto 360

Konto 360 stopni to flagowe konto Banku Millenium. Możliwość uzyskania premii. Opinie klientów i nasza recenzja.

Promocja Konto 360 Student

Konto 360 Student

Dla kogo jest Konto 360 Student w Millenium Banku? Czy jest w 100% darmowe? Czy jednak są ukryte opłaty? Jak zdobyć 200 zł i 2,7% na koncie oszczędnościowym? Nie ufaj ...

Konto Walutowe Millenium Bank

Konto Walutowe Millenium Bank

Czy warto założyć konto walutowe w Millenium? Ile kosztują przelewy zagraniczne?  Kursy walut są korzystne? Opinie i analiza opłat konta.Przyjrzyjmy się bliżej temu, co ...

Konto Mój Biznes

Konto Mój Biznes

Czy warto założyć w Millenium Konto Mój Biznes dla nowej firmy? Jakie są opłaty i ukryte haczyki? Opinie posiadaczy konta i analiza tabeli opłat.Poszukujesz firmowego konta ...

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0