Millennium Bank

Czy Millenium  to polski czy portugalski bank? Kim jest właściciel Banco Comercial Portugues (BCP)? Czy pieniądze i lokaty w Millennium są bezpieczne? Ma gwarancje depozytów? Jakie konta bankowe oferuje?

Bank Millenium to uniwersalny bank oferujący usługi we wszystkich segmentach polskiego rynku. Ma sieć oddziałów i indywidualnych doradców oraz platformę bankowości elektronicznej. To prężnie rozwijająca się instytucja, która łączy tradycyjne usługi bankowe z nowoczesnymi technologiami. Bank powstał w 1989 r. jako jeden z pierwszych banków z własnym kapitałem. Wówczas instytucja ta działała pod szyldem Banku Inicjatyw Gospodarczych. Podmiot od samego początku okazał się pionierem polskiej bankowości. Jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce wydał dla klientów kartę płatniczą VISA.

Ważnym punktem w historii rozwoju podmiotu okazało się przejęcie w 1997 r. Banku Gdańskiego S.A. oraz powstanie BIG Banku Gdańskiego S.A. – instytucja ta miała uniwersalny profil biznesowy, obsługiwała każdy sektor rynku. Dzięki współpracy z portugalskim Banco Comercial Portugues (BCP) bank uruchomił sieć obsługi klientów indywidualnych i rozpoczął zupełnie nowy rozdział polskiej bankowości detalicznej. Na początku 2003 r. BIG Bank Gdański przekształcono w znaną dziś markę – Bank Millenium.

Do dziś największym właścicielem banku pozostaje portugalski BCP – można więc powiedzieć, że w tym sensie Millenium to portugalski bank. W skład Grupy Banku Millennium wchodzą także: Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski oraz Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Prezesem zarządu banku jest Joao Bras Jorge, na czele rady nadzorczej stoi Bogusław Kott.

Bank wyznacza swoją pozycję na rynku w dużej mierze przez poszanowanie zasad etyki i prawa. Wszystkie zgromadzone w Banku Millennium środki pieniężne są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oznacza to, że w wypadku ogłoszenia upadłości banku (lub w wyniku innych przyczyn określonych w ustawie), BFG zwróci klientom pieniądze. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta Millenium:

Promocja Konto 360

Konto 360

Konto 360 stopni to flagowe konto Banku Millenium. Możliwość uzyskania premii. Opinie klientów i nasza recenzja.

Promocja Konto Mój Biznes

Konto Mój Biznes

Czy warto założyć w Millenium Konto Mój Biznes dla nowej firmy? Jakie są opłaty i ukryte haczyki? Jak zdobyć 1500 zł w promocji dla firm? Nasza recenzja i opinie posiadaczy ...

Promocja Konto 360 Junior

Konto 360 Junior

Czy warto założyć Konto 360° Junior swojemu dziecku? Czy jest ono w 100% darmowe? Jak zdobyć 50 zł  za założenie konta? Analiza tabeli opłat i warunków promocji.Bank ...

Promocja Konto 360 Student

Konto 360 Student

Dla kogo jest Konto 360 Student w Millenium Banku? Czy jest w 100% darmowe? Czy jednak są ukryte opłaty? Jak zyskać 250 zł premii na start? Nie ufaj reklamom. Zobacz naszą ...

Lokata Lubię to Polecam

Lokata Lubię to Polecam

Lokata Mobilna Santander Banku to jego najlepiej oprocentowany depozyt (2,5% na 4 miesiące). Jakie są jej warunki?

Konto Oszczędnościowe Profit

Konto Oszczędnościowe Profit

Konto Oszczędnościowe Profit Millennium Banku w promocji oferuje, aż 0,5% dla nowych środków do 50 000 zł nawet przez 2 miesiące.

Konto Walutowe Millenium Bank

Konto Walutowe Millenium Bank

Czy warto założyć konto walutowe w Millenium? Ile kosztują przelewy zagraniczne?  Kursy walut są korzystne? Opinie i analiza opłat konta.Przyjrzyjmy się bliżej temu, co ...

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0