mBank

Czy mBank to polski czy niemiecki bank? Kim jest właściciel Commerzbank? Czy pieniądze i lokaty w mBanku są bezpieczne? Ma gwarancje depozytów? Jakie konta bankowe oferuje?

mBank to jeden z najpopularniejszych polskich banków uniwersalnych. Rozpoczął on działalność 30 lat temu jako BRE –  Bank Rozwoju Eksportu. W przeciągu swojej historii instytucja stale wzbogacała swoją ofertę i zdobywała doświadczenie w obsłudze rozmaitych grup klientów.

Właściciel mbanku to niemiecki Commerzbank – drugi co do wielkości bank na niemieckim rynku. Posiada on obecie prawie 70% udziałów banku. Można zatem stwierdzić, że mbank to bardziej niemiecki niż polski bank.

W 2013 r. doszło do rebrangingu banku – jedną marką stał się BRE Bank, mBank oraz MultiBank. Pod szyldem mBanku realizuje się aktualnie szereg usług – instytucja posiada kompleksową ofertę z zakresu bankowości detalicznej, prywatnej i korporacyjnej.

mBank to jedna z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce. Do Grupy Banku należą m.in. takie instytucje jak: Dom Maklerski mBanku, mLeasing, mFaktoring, Aspiro, Transfinance, mBank Hipoteczny, mCorporate Finance oraz mLocum. Klienci indywidualni mogą korzystać z szerokiej oferty produktów i usług, które świadczone są w ramach Grupy Banku. Szczególnie pozytywnie ocenia się usługi z zakresu private banking i wealth management.

Bank posiada 47 oddziałów korporacyjnych, od 2007 r. działa także w Czechach i na Słowacji. Prezesem zarządu mBanku jest Cezary Stypułkowski. Na czele rady nadzorczej stoi Maciej Leśny. Zgromadzone w banku środki pieniężne podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jeżeli Komisja Nadzoru Finansowego ogłosi upadłość (lub np. zawieszenie) konkretnego banku, wówczas BFG wypłaca właścicielom rachunków ich oszczędności. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta mBank:

Promocja eKonto osobiste

eKonto osobiste

eKonto to podstawowy rachunek rozliczeniowy przeznaczony dla osób pełnoletnich. Możliwość otrzymania nawet 150 zł premii. Opinie klientów i analiza opłat.

Promocja eKonto możliwości

eKonto możliwości

eKonto możliwości mBanku to w pełni darmowe konto bankowe dla osób w wieku 13-24 lata (konto, karta, przelewy, bankomaty). Opinie użytkowników i analiza opłat.

Karta kredytowa Mastercard Standard

Karta kredytowa Mastercard Standard

„Kredytówka” mBanku nie oferuje niczego szczególnego. W dodatku nie jest całkowicie darmowa i może się okazać droga w użytkowaniu.

Lokata dla Nowych Klientów

Lokata dla Nowych Klientów

Lokata 3,5% na 3 miesiące to lokata dla nowych klientów, którzy zdecydują się otworzyć rachunek ekonto w mBanku.Lokata jest odnawialna czyli przedłuża się sama (automatycznie) ...

Promocja mBIZNES Konto

mBIZNES Konto

mBIZNES Konto (Start, Standard, Komfort, Premium) to oferta rachunków dla firm w mBanku. Możliwość uzyskania w łatwy sposób, premii 100 zł na ZUS. Recenzja kont i opinie.

eKonto walutowe

eKonto walutowe

eKonto walutowe mBanku prowadzone w walutach obcych (euro, dolarach, funtach lub frankach). Analiza tabeli opłat i prowizji oraz opinie.

eKonto oszczędnościowe

eKonto oszczędnościowe

eKonto oszczędnościowe to najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe mBanku.

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0