mBank

Czy mBank to polski czy niemiecki bank? Kim jest właściciel Commerzbank? Czy pieniądze i lokaty w mBanku są bezpieczne? Ma gwarancje depozytów? Jakie konta bankowe oferuje?

mBank to jeden z najpopularniejszych polskich banków uniwersalnych. Rozpoczął on działalność 30 lat temu jako BRE –  Bank Rozwoju Eksportu. W przeciągu swojej historii instytucja stale wzbogacała swoją ofertę i zdobywała doświadczenie w obsłudze rozmaitych grup klientów.

Właściciel mbanku to niemiecki Commerzbank – drugi co do wielkości bank na niemieckim rynku. Posiada on obecie prawie 70% udziałów banku. Można zatem stwierdzić, że mbank to bardziej niemiecki niż polski bank.

W 2013 r. doszło do rebrangingu banku – jedną marką stał się BRE Bank, mBank oraz MultiBank. Pod szyldem mBanku realizuje się aktualnie szereg usług – instytucja posiada kompleksową ofertę z zakresu bankowości detalicznej, prywatnej i korporacyjnej.

mBank to jedna z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce. Do Grupy Banku należą m.in. takie instytucje jak: Dom Maklerski mBanku, mLeasing, mFaktoring, Aspiro, Transfinance, mBank Hipoteczny, mCorporate Finance oraz mLocum. Klienci indywidualni mogą korzystać z szerokiej oferty produktów i usług, które świadczone są w ramach Grupy Banku. Szczególnie pozytywnie ocenia się usługi z zakresu private banking i wealth management.

Bank posiada 47 oddziałów korporacyjnych, od 2007 r. działa także w Czechach i na Słowacji. Prezesem zarządu mBanku jest Cezary Stypułkowski. Na czele rady nadzorczej stoi Maciej Leśny. Zgromadzone w banku środki pieniężne podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jeżeli Komisja Nadzoru Finansowego ogłosi upadłość (lub np. zawieszenie) konkretnego banku, wówczas BFG wypłaca właścicielom rachunków ich oszczędności. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta mBank:

Promocja eKonto możliwości 13-24

eKonto możliwości 13-24

eKonto możliwości mBanku to w pełni darmowe konto bankowe dla osób w wieku 13-24 lata (konto, karta, przelewy, bankomaty). Opinie użytkowników i analiza opłat.

Promocja eKonto Junior 0-12

eKonto Junior 0-12

Czy warto założyć eKonto Junior mBanku dla dziecka? Czy jest ono w 100% darmowe? Jak zdobyć 100 zł  za założenie konta? Analiza tabeli opłat i warunków promocji. mBank ...

Promocja eKonto do usług

eKonto do usług

eKonto to podstawowy rachunek rozliczeniowy przeznaczony dla osób pełnoletnich. Możliwość otrzymania nawet 750 zł premii. Opinie klientów i analiza opłat.

HIT Moje Cele

Moje Cele

Konto Moje Cele to rachunek do automatycznego i regularnego oszczędzania w mBanku. Zobacz jak aktywować swój cel oszczędnościowy.

eKonto Oszczędnościowe

eKonto Oszczędnościowe

eKonto oszczędnościowe to najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe mBanku.

Promocja mBIZNES Konto Standard

mBIZNES Konto Standard

mBIZNES Konto (Start, Standard, Komfort, Premium) to oferta rachunków dla firm w mBanku. Możliwość uzyskania w łatwy sposób, darmowego konta firmowego. Recenzja kont i opinie.

Karta kredytowa World Mastercard

Karta kredytowa World Mastercard

Za wykonanie kartą kredytową 15 transakcji mBank nagradza 48.000 pkt o wartości 600 zł.

Lokata na Plus

Lokata na Plus

Wpłacając nowe środki na 3-miesięczną lokatę do mBanku, zarobimy do 4,9% w skali roku.

Promocja mKonto Intensive

mKonto Intensive

mKonto Intensive to ROR dla osób bardzo dobrze zarabiających. Płacąc 49,5 zł miesięcznie (z opcją uniknięcia), otrzymują one wiele darmowych usług.

Lokata na nowe środki – mKonto

Lokata na nowe środki – mKonto

Posiadając mKonto Intensive w mBanku, możemy założyć 3-miesięczną lokata na nowe środki 8%. Jakie są warunki i jak ją założyć?

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0