Moje Cele

Sprawdź
+ 8% i 470 zł premii
3 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2023.09.20

mBank zachęca do systematycznego oszczędzania, proponując wyższe oprocentowanie konta Moje cele. W dodatku pomaga wytrwać w postanowieniu, gdyż odkładanie odbywa się automatycznie.

Oprocentowanie

Regularne odkładanie pieniędzy to bardzo pożądany nawyk, ale trudno go w sobie wyrobić. Tym, którzy mają z tym problem, w postanowieniu pomoże wytrwać nowa oferta specjalna mBanku. Dzięki niej można zyskać 8% lub 6,5% odsetek na koncie oszczędnościowym do automatycznego oszczędzania – Moje Cele.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
mBank
Nazwa
Moje Cele
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
9 zł
Oprocentowanie promocyjne
8% do 50 tys. zł na 3 miesiące (konto założone poprzez selfie lub e-dowód)
7,3% w pozostałych przypadkach
Oprocentowanie standardowe
0,5%
powrót do menu ↑

Promocja – Moje Cele 8% lub 6,5% do 50 000 zł

Promocja „Moje cele z promocyjnym oprocentowaniem” trwa do 27 grudnia 2023 r. Jednak czas na przystąpienie do niej upływa już 27 września 2023 r.

Mogą to zrobić nowi oraz dotychczasowi klienci.

W przypadku obecnych klientów obowiązuje warunek, że na dzień 1 maja 2023 r. stan ich lokat i rachunków oszczędnościowych w mBanku był mniejszy niż 1000 zł.

Obecni klienci banku mogą także skorzystać z promocji jeżeli spełnili jednocześnie następujące kryteria:

 • w okresie od 01.10.2022 r. do 31.03.2023 r. w co najmniej 3 miesiącach wykonali min. 15 transakcji miesięcznie (zarówno kartą, jak i BLIK),
 • w okresie od 01.10.2022 r. do 31.03.2023 r. w co najmniej 3 miesiącach zrealizowali wpływ na rachunek prowadzony w mBank S.A. na sumę nie niższą niż 2 000 zł miesięcznie,
 • w okresie od 01.10.2022 r. do 31.03.2023 r. w każdym z 2 miesięcy wykonali dowolną transakcję Blik lub przelew na telefon lub płatność telefonem lub skorzystali z asystenta
  płatności,
 • nie posiadali mkonta Intensive na dzień 17 kwietnia 2023 r.

Jak uzyskać wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego w mBanku?

Trzeba:

1do 27 września 2023 uruchomić online w ramach ekonta usługę automatycznego oszczędzania Moje cele

Uwaga! W przypadku nowych klientów, korzystających z promocji eKonta z premią 470 zł o ten rachunek należy zawnioskować wraz z wnioskiem o otwarcie eKonta promocyjnego .

W przypadku starych klientów należy skorzystać z tego wniosku.

2co miesiąc odkładać o minimum 100 zł więcej, niż wynosi suma obciążeń rachunku oszczędnościowego (w porównaniu do poprzedniego miesiąca saldo musi być wyższe o min. 100 zł – czyli co miesiąc musi nam przyrasatć przysłowiowa “stówka”).

Odsetki na rachunku Moje cele kapitalizowane są co miesiąc.

Uwaga! Aby zyskać oprocentowanie 8% na koncie Moje Cele, wniosek o konto należy złożyć online w ścieżce zdalnej poprzez aplikację lub e-dowód. W przypadku złożenia wniosku w placówce lub na mLinii, oprocentowanie wyniesie 6,5%.

Na warunkach promocyjnych (6,5%-8%) możemy otworzyć tylko jeden rachunek Moje Cele.  Wyższą stawką objęte są kwoty do 50.000 zł. Bonusowe oprocentowanie przysługuje do końca miesiąca od daty otwarcia konta oraz przez kolejne 3 miesiące .

powrót do menu ↑

Automatyczne oszczędzanie

W mbanku do wyboru mamy cztery metody automatycznego oszczędzania pieniędzy:

1Zaokrąglanie do pełnych kwot każdej płatności (przelewy, transakcje kartą, wypłaty z bankomatów),
2Stała kwota (3-10 zł) od płatności
3Stały procent (1-15) od płatności
4Comiesięczne zlecenie stałe.

Można zdecydować się na jedną z nich lub czwartą i dowolną z pozostałych.

Ważne! Mechanizm autooszczędzania działa przy operacjach opiewających na min. 10 zł.
powrót do menu ↑

Jak założyć cel oszczędnościowy?

Konto Moje Cele to rachunek do automatycznego i regularnego oszczędzania w mBanku. Jak możemy stworzyć i aktywować swój przykładowy cel oszczędnościowy i skorzystać z promocji do 7-8%?

Nowi klienci:

W przypadku nowych klientów, korzystających z promocji eKonta z premią 450 zł o ten rachunek należy zawnioskować wraz z wnioskiem o otwarcie eKonta promocyjnego.

Obecni klienci:

“Starzy” klienci mbanku mogą skorzystać z promocji, jeśli posiadali na rachunkach oszczędnościowych oraz lokatach w Banku dnia 1 maja 2023 mniej niż 1000 zł.

Wtedy by założyć konto “Moje Cele” w promocji z oprocentowaniem 6,5% lub 8% do 50000 zł, po zalogowaniu się na swoje konto osobiste, należy wypełnić ten wniosek  , akceptując regulamin promocji

Zostajemy wtedy przekierowani do specjalnego formularza, który wygląda tak:

mbank cel oszczędnościowy jak założyć

powrót do menu ↑

eKonto w mBanku + 470 zł na start

Rachunek Moje cele prowadzony jest bezpłatnie. Co miesiąc można z niego wykonać jeden darmowy przelew wewnętrzny. Każdy następny to koszt 9 zł.

Oczywiście samo konto oszczędnościowe nie wystarczy. Trzeba mieć również konto osobiste w mBanku. To także jest darmowe. Tak samo jak przelewy.

Za kartę organizacja kierowana przez Cezarego Stypułkowskiego pobiera 7 zł miesięcznie. Lecz po wykonaniu przez klienta jednej transakcji na dowolną kwotę opłata nie jest naliczana.

Wypłata z dowolnego bankomatu w kraju jest bezpłatna, o ile opiewa na min. 100 zł. Za każde pobranie mniejszej kwoty płaci się 1,3 zł. Nie dotyczy to operacji Blikiem ani cash-backu, które są bezpłatne.

Na nowych klientów czeka dodatkowo premia w promocji 470 zł wypłacana w gotówce.

Wystarczy, że otworzą oni eKonto przez aplikację i będą z niego korzystać przez trzy miesiące (wpływ 1000 zł i 8 płatności kartą albo Blikiem), a otrzymają premię  350 zł w gotówce i 150 zł do Biedronki. Dodatkowe 100 zł można otrzymać za otwarcie konta dziecku.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Konto Moje Cele mBanku to świetny sposób na to, by bezboleśnie nauczyć się systematyczności w odkładaniu pieniędzy i wytrwać w tej postawie. Wystarczy uruchomić usługę automatycznego oszczędzania i zapewnić przyrost salda o min. 100 zł. W zamian zyskuje się względnie atrakcyjne odsetki. Z uniknięciem podstawowych opłat też nikt nie powinien mieć problemu (1 płatność kartą oraz wypłacanie od 100 zł lub używanie Blika).

eKonto Osobiste + Moje Cele 8%

Kumulacja promocji

+ 8% i 470 zł premii
3 dni do końca promocji

 

9 Ocena Łączna
Moje Cele

Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
26 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Filo 20 Wrzesień 2023 14:27

  Nie czaje jak skorzystać z tego konta oszczędnościowego 8%.
  Założyłem konto pod koniec sierpnia i wypełniam wszystkie kroki by dostać premię na start.
  Przy zakładaniu konta chyba było coś o odkładaniu końcówek kwot transakcji, no i mam tam jakieś utworzone subkonto z celem “Wakacje” (nie ja ustawiałem taki cel, ale może to domyślnie się tak ustawiło) i coś tam na tym koncie sie już odłożyło.
  Czy to tam mam przelać te środki, które chce by były na 8%?
  Jeśli chcę skorzystać z maksymalnej kwoty 50000zł to nie będzie problemu z tym, że muszę co miesiąc dorzucać tam przynajmniej 100zł? Czy kwoty, które same się odkładają wliczają się w te 100zł? Odsetki, które będą dochodzić też nie wpływają na limit 50000zł?

  • Odpowiedz
   Arek 20 Wrzesień 2023 15:12

   Tak masz przelać na to subkonto, które nazwałeś “Wakacje”.
   Co miesiąc musisz dorzucać 100 zł żeby mieć to promocyjne oprocentowanie 8% przez 3 miesiące.
   Dlatego by maksymalnie wykorzystać to konto warto zaraz sobie na nie jak najwięcej wpłacić , ja np wpłaciłem sobie na nie zaraz 49000 zł a potem przez 3 miesiące dorzucałem po 100 zł.

   • Odpowiedz
    Filo 20 Wrzesień 2023 15:46

    Czyli lepiej uniknąć przekroczenia limitu 50 000 zł z jakiegokolwiek względu. Dzieki

  • Odpowiedz
   Borys 20 Wrzesień 2023 14:45

   Tak, co miesiąc musisz dorzucać te 100 zł.

   Tak masz to opisane w regulaminie:

   —————————–

   Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele przez trzy kolejne pełne miesiące kalendarzowe (np. jeżeli otworzysz rachunek do regularnego oszczędzania Moje cele 20.06.2023 r., to Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało w ostatnich dniach czerwca, w lipcu, sierpniu i wrześniu).Po tym okresie środki na rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele będą oprocentowane zgodnie z aktualnie obowiązującą w Banku Tabelą stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.
   Promocyjne oprocentowanie na rachunku umożliwiającym regularne oszczędzanie Moje cele naliczane jest, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń. Warunek jest sprawdzany ostatniego dnia roboczego miesiąca, w odniesieniu do wszystkich rachunków umożliwiających regularne oszczędzanie, powiązanych z tym samym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym (np. jeżeli masz eKonto, do którego podpięte są rachunki do regularnego oszczędzania Moje cele i ostatniego dnia czerwca miałeś na nich 300zł, aby mieć Promocyjne oprocentowanie na koniec lipca, na tych rachunkach musisz mieć o 100zł więcej niż ostatniego dnia czerwca.
   Czyli: stan aktywów na Moich celach na 30.06 = 300zł
   Gdy stan aktywów na Moich celach na 31.07 = 400zł – Naliczy się Promocyjne oprocentowanie
   Gdy stan aktywów na celach na 31.07 = 399zł – NIE naliczy się Promocyjne oprocentowanie)

   Jeżeli przekształcisz rachunek indywidualny na rachunek wspólny, z dniem przekształcenia Rachunku, promocja przestanie Cię obowiązywać.

   Nagroda (Premia, Bonus) podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od
   osób fizycznych (Dz.U. z 2022 r., poz. 2647 ze zm.).
   W przypadku, gdy zgodnie z przepisami podatkowymi od wypłacanych odsetek należny jest zryczałtowany podatek dochodowy, Bank jako płatnik potrąci kwotę podatku z kwoty wypłaconych
   odsetek.

 2. Odpowiedz
  KB 23 Styczeń 2021 20:03

  Nie mogę znaleźć informacji o oprocentowaniu kwoty powyżej 10 tys.
  Co się stanie jeśli wpłacę od razu 10tys, a następnie przelewała co miesiąc po 100 zł przekraczając tym samym kwotę, od której naliczane są 2% odsetki?
  Całość będzie się kwalifikowała do niższego oprocentowania, czy od 10tys będzie naliczane nadal 2%, a od pozostałej wartości 0,1%?

 3. Odpowiedz
  Notsobadlife 1 Styczeń 2021 20:10

  Dobry wieczór,
  Mam konto w mBanku od 2015 r. Chciałabym skorzystać z otwarcia rachunku Moje Cele i mam pytanie czy jest taka możliwość, jeżeli nie korzystałam do tej pory z żadnych takich ofert i lokat?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 2 Styczeń 2021 14:11

   Zgodnie z regulaminem, obecni klienci mogą skorzystać z promocji jeśli spełniają ten warunek:

   …posiadali na wszystkich rachunkach oszczędnościowych, rachunkach umożliwiających regularne oszczędzanie Moje cele oraz lokatach w Banku dnia 31.08.2020 mniej niż 1000 zł…

   • Odpowiedz
    NOTSOBADLIFE 2 Styczeń 2021 16:08

    Dziękuję bardzo pani Aniu 🙂

 4. Odpowiedz
  Ewelina 30 Grudzień 2020 15:40

  Dzień dobry,
  Jestem posiadaczem konta w mBanku od 2015 r. Jeżeli chciałabym skorzystać z otwarcia takiego rachunku Moje Cele to mogę skorzystać z tej promocji oprocentowania 2%, jeżeli nigdy nie otworzyłam żadnego innego rachunku oszczędnościowego? Co się stanie, jeżeli otworzę taki rachunek, a zdarzy się miesiąc, że nie będę mieć środków na koncie?

 5. Odpowiedz
  Daniel 11 Listopad 2020 15:57

  ““Starzy” klienci mbanku mogą skorzystać z promocji, posiadali na rachunkach oszczędnościowych oraz lokatach w Banku dnia 31.08.2020 mniej niż 1000 zł.”

  Skąd ta informacja? W regulaminie nic takiego nie znalazłem, jest taki zapis:
  “3. Przez nowego Klienta, rozumiemy osobę, którą począwszy od 01.01.2017r. nie była inadal nie jest Posiadaczem lub Współposiadaczem:1)rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub2)rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017”

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 12 Listopad 2020 14:22

   Odnośnie promocji 2% na koncie moje cele masz 2 regulaminy:
   1. dla nowych klientów
   2. dla starych klientów – tutaj w par. 4 pkt.1.1 masz taki zapis:

   Promocja jest skierowana do Klientów Banku -osób fizycznych, mających pełną zdolność do czynności prawnych, zwanych dalej Uczestnikami Promocji, którzy w okresie, w którym można przystąpić do Promocji spełnią łącznie wszystkie następujące warunki:
   1)posiadali na wszystkich rachunkach oszczędnościowych, rachunkach umożliwiających regularne oszczędzanie Moje cele oraz lokatach w Banku dnia 31.08.2020 mniej niż 1000 zł.
   2)złożyli promocyjny wniosek o rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie Moje cele.
   3)zaakceptują treść teg oRegulaminu na wniosku o rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie Moje cele.

   • Odpowiedz
    Daniel 12 Listopad 2020 15:27

    Dzięki za odpowiedź, a jeśli mam już eKonto, ale wspólne z moją partnerką, a chciałbym, żeby to 100 zł miesięcznie nie było odciągane ze wspólnego konta tylko mojego, to muszę otworzyć jeszcze jedno? Rozumiem że jeśli otworzę nowe to i tak bank sprawdzi, że mam u nich inne konto i nie będę mógł skorzystać z promocji 160 zł na start? 🙂

    • Ania - Tanie-Konto.pl 12 Listopad 2020 15:42

     Jeśli już jesteś współposiadaczem konta w mbanku, to niestety nie załapiesz się na to 160 zł premii.
     Musiałbyś być nowym klientem:

     Przez nowego Klienta, rozumiemy osobę, którą począwszy od 01.01.2017r. nie była i nadal nie jest Posiadaczem lub Współposiadaczem:
     1) rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub
     2) rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017.

     Jeśli szukasz konta oszczędnościowego z jako takim oprocentowaniem to sprawdź jeszcze oferty:
     Getin Banku (2% na rok + 50 zł premii) lub Credit Agricole (3% na 3 miesiące + 200 zł premii)

 6. Odpowiedz
  Ania - Tanie-Konto.pl 1 Październik 2020 18:31

  Promocja została przedłużona na minimalnie gorszych warunkach.

  Teraz mamy 2% do 10000 zł na 3 miesiące (poprzednio było 2,5% do 20000 zł na 4 miesiące)

 7. Odpowiedz
  Adam 26 Wrzesień 2020 03:17

  W regulaminie promocji jest jeszcze warunek “zaakceptują treść tego Regulaminu na wniosku o rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie Moje cele.” tego = regulaminu promocji.
  Zakładając rachunek przechodzac kolejno FINANSE – > OSZCZĘDNOŚCI -> Nowe oszczędności -> Moje Cele -> Wybieram -> Złóż wniosek nie pojawia się opcja “Akceptuję regulamin promocji ” i rachunek otwierany jest w ofercie standardowej.
  Opcja ta pojawia się gdy klikniemy Otworz cel na stronie promocji
  https://www.mbank.pl/indywidualny/oszczednosci/cele/cele-promo/. i wówczas w parametrach rachunku w potwierdzeniu widnieje 2,5%.

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 28 Wrzesień 2020 15:21

   Ty opisujesz tylko jeden przypadek dla starych klientów banku (jesli mieli na koncie mniej niż 1000 zł)

   Nowi klienci mogą wnioskować o rachunek Moje Cele już na etapie wypełniania wniosku o promocyjne ekonto zgodnie z tym regulaminem:

   W ramach Promocji możesz skorzystać z promocyjnego oprocentowania 2,5%, gdy otworzysz rachunek do regularnego oszczędzania Moje cele. Rachunek do regularnego oszczędzania Moje Cele zostanie objęty promocyjnym oprocentowaniem, gdy zawnioskujesz o ten rachunek wraz z wnioskiem o otwarcie eKonta promocyjnego w terminie określonym w części „III. Kiedy możesz przystąpić do Promocji?”.

 8. Odpowiedz
  Mazi 22 Wrzesień 2020 17:07

  czyli jak mam wplacic kase na to konto? czy mogę jednorazowo wplacic 20 tys by skorzystac z oprocentowania 2,5%?

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 22 Wrzesień 2020 22:59

   Jakie ustawienia nowego celu przyjąć, aby jak najlepiej wykorzystać promocję z oprocentowaniem 2,5% do 20 000 zł?

   Poniżej kilka moich podpowiedzi co wpisać we wniosku o założenie konta:

   “Wpisz nazwę” – dowolna nazwa np. Mój cel

   “Wybierz kategorie” – dowolna kategoria

   “Ile chcesz oszczędzić”: 20000 zł (maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem)

   “Do kiedy chcesz oszczędzić?”: 4 miesiące od daty otwarcia konta, czyli np. 23-01-2021 zakładając, że konto otwieramy 23-10-2020

   “Sposób realizacji”: klikamy “zmień” i zaznaczamy jedynie opcję “stałą kwotę miesięcznie”

   “składka miesięczna”: 100 zł (zgodnie z regulaminem promocji suma wpływów w bieżącym miesiącu musi być wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń)
   – “dzień pobrania”: np. 1

   Po wprowadzeniu wszystkich ustawień klikamy “Wyślij”.

   Po chwili klikając w górną zakładkę Finanse -> Oszczędności -> Wszystkie powinniśmy zobaczyć nasze nowo utworzone konto.

   Po prawej stronie mamy opcję “Zasil”. Klikamy ją i przelewamy sobie zaraz np. 19600 zł na to konto. W ten sposób to przelane 19600 zł powinno być już oprocentowane na 2,5% .

   Zgodnie z ustawieniami wcześniejszymi 1 dnia każdego miesiąca automatycznie na to konto “Mój cel” będzie też przelewane 100 zł z konta osobistego (by spełnić warunek promocji o co miesięcznym zasilaniu go min. 100 zł).

   I to wszystko. Warto pamiętać, że tylko pierwsze konto “Moje Cele” jest objęte promocją 2,5%

   Jak masz jakieś pytania jeszcze to śmiało pytaj.

   • Odpowiedz
    Mazia 23 Wrzesień 2020 10:00

    Bardzo dziekuje Ci za odpowiedz!

 9. Odpowiedz
  Lelo7 9 Wrzesień 2020 19:14

  I tak oto brak zapisu – ostrzeżenia, w reklamach samego banku, powoduje, że otrzymujesz od banku 0,1 procent na koncie Moje cele. Okazało się, że z automatu jest otwierane konto promocyjne “Wakacje” i ono jest na warunkach promocyjnych. Każde inne ma oprocentowanie standardowe. Ja niestety otworzyłem swoje cele i tam ulokowałem kasę.

 10. Odpowiedz
  Lelo7 9 Wrzesień 2020 02:12

  Po spełnieniu warunków po pierwszym pełnym miesiącu zostało mi dopisane 0,1 procenta. Czy te 2,5 procent zostanie wyrównane po spełnienie warunków dopiero po czterech miesiącach?

  • Odpowiedz
   Maciek 9 Wrzesień 2020 13:56

   Powinni normalnie naliczać już to 2,5%, jesli spełniłeś wszystkie warunki.
   Jesteś nowym klientem czy starym?

   Najlepiej zaloguj się na konto i odpal czata z pracownikiem mBanku (Pomoc->Czat), wtedy dokładnie przeanalizują twoją sytuację.

   Koniecznie podziel się wynikami, sam jestem ciekaw dlaczego u ciebie tak jest

   • Odpowiedz
    Lelo7 9 Wrzesień 2020 19:22

    Już zostałem uświadomiony – patrz wpis poniżej.

 11. Odpowiedz
  Xupi 4 Sierpień 2020 10:53

  Uczestnik Promocji może założyć tylko jeden rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie Moje cele na warunkach
  promocyjnych. – zapis z regulaminu

 12. Odpowiedz
  Marco 18 Lipiec 2020 15:02

  Witam
  Max osiem kont ale czy wszystkie oprocentowane na 2.5% do 20.000zł?

  • Odpowiedz
   Lelo7 9 Wrzesień 2020 19:21

   Nie, tylko jedno promocyjne. Przekonałem się na własnej “skórze”.

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0