Alior Bank

Alior Bank to jeden z popularniejszych banków uniwersalnych w Polsce, którego od 2015 r. większościowym właścicielem jest polska grupa PZU. Bank posiada gwarancję depozytów przez BFG.

Instytucja rozpoczęła swoją działalność oficjalnie 17 listopada 2008 r., chociaż już w 2007 r. rozpoczęły się prace projektowe związane z uruchomieniem zupełnie nowej jednostki. Zgodę na utworzenie banku uzyskano 18 kwietnia 2008 r. – wydała ją na ręce włoskiej grupy Carlo Tassara Komisja Nadzoru Finansowego.

Ten młody bank zaledwie w kilka lat uzyskał szereg nagród i zdobył uznanie wśród masy klientów.

Do 2015 r. większościowym akcjonariuszem Alior Banku był Carlo Tassara S.A. Spółka została założona w 1938 r. i stanowi konglomerat zarządzający firmami przemysłowymi, pakietami akcji największych włoskich i zagranicznych spółek przemysłowych oraz spółek z sektora finansowego.

W maju 2015 r. grupa kapitałowa PZU podpisała umowę na zakup 25,26% kapitału zakładowego Alior Banku i stała się większościowym akcjonariuszem Alior Banku.

Konta Alior Banku:

Konto Mega Oszczędnościowe

Konto Mega Oszczędnościowe

Konto Oszczędnościowe o podwyższonym oprocentowaniu do 7% w skali roku do 100 000 zł.

Promocja Konto Jakże Osobiste

Konto Jakże Osobiste

Konto Jakże Osobiste to Darmowe Konto dla osób mających miesięczne wpływy na konto rzędu 1500 zł lub mających mniej niż 26 lat.

Promocja iKonto Biznes

iKonto Biznes

Konto firmowe dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Możliwość uzyskania nawet 2900 zł premii.

Lokata na Nowe Środki – Alior Bank

Lokata na Nowe Środki – Alior Bank

Lokata na nowe środki do 4,5% to tylko jedna z kilku atrakcyjnych propozycji, która czeka w Alior Banku na osoby poszukujące dobrze oprocentowanych depozytów.

Lokata Mobilna Alior Bank

Lokata Mobilna Alior Bank

Lokata mobilna 6% to tylko jedna z kilku atrakcyjnych propozycji, która czeka w Alior Banku na osoby poszukujące dobrze oprocentowanych depozytów.

Konto Oszczędnościowe 4%

Konto Oszczędnościowe 4%

Konto Oszczędnościowe o podwyższonym oprocentowaniu do 4,0% w skali roku do 10 000 zł.

Karta kredytowa OK

Karta kredytowa OK

Posiadanie karty kredytowej OK! Alior Banku może się opłacać. Jeśli weźmiemy bowiem pod uwagę coroczną opłatę za odnowienie, to i tak jesteśmy w stanie zarabiać na używaniu ...

Promocja Kantor Walutowy

Kantor Walutowy

Kantor Walutowy Alior Banku umożliwia szybką, tanią i bezpieczną wymianę walut online, łącząc zalety tradycyjnego kantoru internetowego i konta walutowego w banku.

Konto Internetowe

Konto Internetowe

Konto Internetowe Alior Banku to najtańsze konto osobiste w ofercie. Alior oferuje w nim niskie opłaty oraz 4% na lokacie 2-miesięcznej. Zobacz recenzję konta oraz opinie klientów.

Rachunek Partner dla firm

Rachunek Partner dla firm

Analiza opłat podstawowego konta firmowego Alior Banku. Konto Parner to ROR dla firm oferujący szereg operacji bankowych za darmo dla klientów, dla których Alior Bank będzie ...

Oferta banku przeznaczona jest dla klientów indywidualnych i biznesowych. W ramach banku działa także biuro maklerskie oraz wirtualny kantor walutowy. Alior Bank to solidny partner biznesowy, akcje instytucji wchodzą w skład indeksu WIG20 (skupiającego największe spółki giełdy warszawskiej). Zgodnie z ustawą, wszystkie depozyty zgromadzone w banku są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Gwarancja BFG Alior Banku oznacza, iż zwraca on ustaloną z góry kwotę w razie ogłoszenia upadłości banku (lub innych czynników określonych w przepisach).
Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0