iKonto Biznes

Sprawdź
+ 1500 zł premii
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2020.01.02

Czy warto założyć iKonto Biznes w Alior Banku? Czy to konto firmowe jest w 100% darmowe? A może są ukryte opłaty? Do tego 1500 zł premii piechotą nie chodzi. Zobacz naszą recenzję i opinie użytkowników, czy warto założyć dla firmy właśnie to konto.  

iKonto Biznes to nowe konto firmowe dla przedsiębiorców od Alior Banku. Oferta skierowana jest do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Konto założymy w całości przez Internet.

Najnowsza propozycja Alior Banku powinna zainteresować każdego przedsiębiorcę, który nie zamierza ponosić dodatkowych kosztów z tytułu prowadzenia rachunku firmowego. Przy spełnieniu dwóch stosunkowo prostych warunków, wszelkie podstawowe operacje finansowe będą całkowicie darmowe. Mając na uwadze sporą renomę banku, warto przyjrzeć się dokładnie tej ciekawej ofercie.

iKonto Biznes Alior Bank – dla kogo?

Rachunek iKonto Biznes może zostać założony przez każdego przedsiębiorcę prowadzącego działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Co ważne, bank nie narzuca jakichkolwiek ograniczeń ze względu na branże firmy. Aby otworzyć rachunek należy być ponadto nowym klientem Alior Banku.

Kluczowe opłaty oraz prowizje

Konto firmowe w Alior Banku może być całkowicie bezpłatne w podstawowym zakresie, o ile jego właściciel aktywnie korzysta z rachunku. Przede wszystkim należy w ciągu każdego miesiąca rozliczeniowego utrzymywać saldo w wysokości co najmniej 1000 zł. Oprócz tego bank wymaga od przedsiębiorcy, aby ten wyraził zgodę na nawiązywanie komunikacji marketingowej.

Do iKonta Biznes jest dodatkowo przydzielana karta debetowa, która może być również darmowa, jeśli w okresie rozliczeniowym zostaną przeprowadzone minimum 4 operacje bezgotówkowe o dowolnej kwocie. W przeciwnym zaś razie, za kartę przyjdzie nam zapłacić 8 zł. Istnieje jednak możliwość aby zrezygnować z jej aktywowania.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Alior Bank
Nazwa
iKonto Biznes
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
15 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
średnie miesięczne saldo na koncie min. 1000 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
0 zł - 5 pierwszych przelewów SEPA w miesiącu
5 zł - kolejne
Przelew w oddziale
10 zł
Użytkowanie karty
8 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie min. 4 transakcji kartą w miesiącu
Darmowe bankomaty
Alior Bank

wszystkie w Polsce
(5 wypłat w miesiącu)
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł - 5 pierwszych wypłat w miesiącu z bankomatów banków obcych jest darmowa
2 zł - kolejne wypłaty
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 8 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
oddział: 0,4% min. 6 zł
wpłatomat: 0,6%, min. 5 zł
Plusy
 • do 1620 zł premii za aktywne korzystanie z konta

Lista podstawowych kosztów prowadzenia i obsługi rachunku, główne opłaty iKonto Biznes:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku pod warunkiem wykazywania się miesięcznym saldem minimum 1000 zł,
 • 0 zł za wydanie zbliżeniowej karty debetowej przy minimum 4 operacjach bezgotówkowych miesięcznie (8 zł w innym przypadku),
 • 0 zł bezwarunkowo za wypłaty w bankomatach Alior Banku,
 • 0 zł za 5 pierwszych wypłat w bankomatach innych sieci w kraju, a 2 zł za każdą kolejną transakcję,
 • 0 zł za 5 wpłat za pomocą wpłatomatów sieci PlanetCash, a 10 zł za każdą kolejną,
 • Minimum 6 zł (0,5%) za wpłaty w systemie Euronet,
 • 0 zł za przelewy krajowe (ELIXIR) na rachunki krajowe w innych bankach,
 • 0 zł za pierwsze 5 przelewów natychmiastowych (Express ELIXIR), każdy następny naraża na koszt 5 zł,
 • Minimum 10 zł (0,5%) za wpłaty i wypłaty dokonywane w placówce banku.

Karta płatnicza do iKonta Alior Banku

Zakładając iKonto Biznes otrzymujemy w komplecie płatniczą kartę debetową MasterCard Business Debit PayPass z funkcją płatności zbliżeniowych. Karta ta jest wydawana bezpłatnie, a jej korzystanie również nie naraża na dodatkowe koszty. Należy jednak w tym celu dokonać minimum 4 operacji bezgotówkowych w ciągu miesiąca. Brak spełnienia tego warunku narazi posiadacza rachunku na koszt 8 zł.

Promocje, bonusy, dodatki

Nawet 1500 zł premii za założenie i aktywne korzystanie z konta

Od 02.06.2016 r. nowy klient zakładając iKonto Biznes może zyskać nawet 1500 zł premii od Alior Banku. Wystarczy aktywnie korzystać konta. Za wybrane czynności bankowe Alior Bank wypłaci premię. Przez 12 miesięcy można otrzymać nawet 1500 zł premii – po 125 zł w każdym miesiącu!

Nasza pełną recenzje promocji  oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.

 

Rachunek lokacyjny z promocyjnym oprocentowaniem 2%

Razem z rachunkiem iKonto Biznes możemy również uruchomić konto lokacyjne oraz pomocnicze. Rachunek lokacyjny w promocji jest oprocentowany na 2% przy saldzie do 20 000 zł, a ewentualne nadwyżki na 1,4%%. Rachunek pomocniczy umożliwia natomiast przeprowadzanie operacji w innych walutach, których mamy do wyboru aż 19.

Jak założyć iKonto Biznes w Alior Banku?

Proces zakładania konta został przez Alior Bank uproszczony do maksimum. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie Alior Banku. Nie ma więc konieczności podpisywania umowy w obecności kuriera. Wystarczy dokonać przelewu z innego rachunku i poczekać na weryfikację danych.

Opinie końcowe: iKonto Biznes – zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta i kartę (niestety warunkowe!);
 • 0 zł za wszystkie krajowe przelewy internetowe (Elixir) oraz do ZUS i US;
 • możliwość zyskania nawet 1500 zł premii od Alior Banku;

WADY:

 • zwolnienie z opłaty za konto jest warunkowe (na koncie musi być odnotowane miesięczne saldo min. 1000 zł i wyrażone zgody marketingowe);
 • zwolnienie z opłaty za kartę jest warunkowe (min. 4 transakcje w miesiącu);


Największą zaletą konta biznesowego w Alior Banku jest niewątpliwie możliwość uzyskania nawet 1500 zł premii za wybrane operacje bankowe.

Istnieje możliwość uniknięcia konieczności ponoszenia kosztów w zakresie wszystkich podstawowych operacji. Na uwagę zasługują bardzo łatwe warunki korzystania bezpłatnie z karty, gdyż 4 operacje bezgotówkowe o dowolnej kwocie to tak naprawdę zupełna formalność.

Ikonto Biznes Alior Bank na tle konkurencji wyróżnia się również bezpłatnymi przelewami natychmiastowymi, zwolnionymi z opłat przelewami zagranicznymi SEPA, a także darmowymi wypłatami z bankomatów oraz wpłatami za pomocą wpłatomatów.
Jako sporą zaletę trzeba także zapisać prostotę zakładania rachunku. Nie musimy w tym przypadku   spełniać zawiłych formalności i procedur, ograniczając się jedynie do wykonania przelewu z innego banku.

Do nielicznych wad konta biznesowego w Alior Banku zaliczyć można m.in. brak możliwości doładowań telefonów z poziomu rachunku. Oprócz tego minusem jest również ograniczenie bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów do 5 operacji, a także dosyć wysokie koszta transakcji dokonywanych w oddziale banku.

iKonto Biznes

PROMOCJA: 1500 zł dla Firm

+ 1500 zł premii
6 Ocena Łączna
9 opinie
iKonto Biznes

Konto firmowe z możliwością zyskania nawet 1500 zł premii.

8.3Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9
4.7Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
5.3
Bankowość internetowa i mobilna
4.5
Dodatkowe korzyści
4.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
12 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Sober 3 Styczeń 2020 10:52
  2.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  0

  Założyłem to konto miesiąc temu (ostatecznie nawet się udało przez Internet, choć faktycznie był problem z potwierdzeniem przelewem). Niby wszystko wydawało się ok, ale wczoraj przyszła zmiana regulaminu. Żeby dostać jakąkolwiek premię trzeba aktywnie korzystać z karty, której w ogóle nie chciałem i nie zamawiałem…. Równie dobrze mogliby się reklamować że dają premię 10 000zł, a po ściągnięciu naiwnych klientów, po miesiącu zmienić regulamin. Jakbym wiedział, że będą takie warunki to wybrałbym inny bank.

  W efekcie zamiast 1500 zł premii dostałem 50 złotych i więcej nie dostanę. Ciekawe czy dostanę to 200 za założenie konta… na razie cisza.

  Odradzam: nawet gdy bierzecie kartę, to jest duża szansa, że za miesiąc znowu coś zmienią w regulaminie co spowoduje, że premii nie dostaniecie.

  + ZALETY: - konto lokacyjne jest spoko, chociaż oprocentowanie spada jeśli wrzucimy tam więcej środków (nie wiem jaki jest algorytm), przelew z tego konta jest płatny. - aplikacja bankowa jest też ok. - opłaty póki co są w porządku, ale trzeba będzie monitorować zmiany regulaminu
  - WADY: - zmiany regulaminu promocji żeby uniknąć wypłacenia umówionej premii
  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  blazej 29 Październik 2019 22:47
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  To jest jakiś dramat… Od paru tygodniu próbuję założyć konto u nich ale za pomocą przelewu z innego banku poporstu się nie da… Nie działa, dzwoniłem, pisałem, zero odzewu. Z tego co widzę inne komentarze to ta funkcji chyba nigdy nie działała. Wybrałe kuriera ale zeby wskazać adres czy godzinę to nie. Szkoda, miałem kiedys u nich konto osobiste i było super, a chyba macki rządowe zniszczyły całą ich kulture.

  + ZALETY: NIe doświadczyłem ich
  - WADY: Nie da się złożyć wniosku, różne przeglądarki, różne dane, nie działa...
  Pomocne(12) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  immo 29 Październik 2019 14:17

  Przykro mi, ale to konto, a w sumie to proces jego założenia to kompletna porażka.
  Założenie konta z potwierdzeniem przez bank prawdopodobnie nie jest możliwe (przy końcowym składaniu wniosku mamy komunikat “Złożenie wniosku się nie powiodło, skontaktuj się z infolinią”. Po kontakcie z infolinią, najpierw standardowe “wyczyścić ciasteczka, cache przeglądarki, najlepiej zainstalować od nowa Windows :)”, po drugim kontakcie “proszę chwilę poczekać zapytam w dziale technicznym” i pół godziny słuchania beznadziejnej jakości muzyczki, a na koniec coś typu: “Wie Pan co, może lepiej potwierdzić tożsamość kurierem?” A na moje pytanie czy można kuriera umówić na konkretny dzień/godzinę odpowiedź krótka – “Nie”. Więc niestety ale nie dane mi było poznać zalet tego konta, chociaż z opisów najbardziej mi pasowało, ponieważ sam proces jego założenia jest praktycznie nie do przejścia.

 4. Odpowiedz
  MarzenaJ 17 Maj 2019 12:20
  0.65
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  20

  Potwierdzam powyższe, premia nie działa, bo nie było możliwości zalogowac się przez podany link (okazało się że karta kibica stało tu w przeszkodzie – czyli było osobiste konto i log nie był firmowy tylko osobisty i pa pa 200 zł za założenie konta). Przelew natychmiastowy darowy – zrezygnowałam bo pokazywało opłatę, więc nie darmowy. Mało czytelny regulami, niby jest premia ale jej nie ma. Kontakt z bankiem – słaby, odpowiadają po czasie, ja próbowałam elektronicznie. Ogólnie nie jestem zadowolona. Zachęciał mnie premia, a tu jak w przysłowiu o chytrym, a chciałam być oszczędna.

  + ZALETY: premia,
  - WADY: kontakt słaby, premia warunkowa nie do końca jak w reklamie, opłaty za przelewy, konieczność potwierdzenia konta w placówce (a internetowe konto), umowa i definicje jasen tylko dla banku - np. log tak zakamuflowany jak w żadnym innym banku. Sesje dziwne, potwierdzenia realizacji przelewu niesatysfakcjonujące.
  Pomocne(14) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Marcin 17 Marzec 2019 09:01
  1.65
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  0
  Dodatkowe korzyści
  40

  Zakładanie konta:
  – potwierdzanie kontem osobistym nie działa (wypróbowałem kilka)
  – w placówce nie ma możliwości założenia
  – kurier przyjeżdża nie dzwoniąc jeśli chce się podpisać umowę, to trzeba go “gonić”

  Bankowość elektroniczna / mobilna:
  – 3 wersje systemu i żaden pracownik nie wie, na której będzie działało moje konto
  – ostatecznie bankowość nie działa, bo trzeba iść do placówki podpisać “ogólne warunki umowy”

  + ZALETY: - brak opłat przy spełnieniu warunków
  - WADY: - konto online wymaga obowiązkowej wizyty w placówce - przelew natychmiastowy, który ma być po kilku minutach u odbiorcy, realizowany kilkanaście godzin ("bo ktoś musi go zatwierdzić") - utrudniony kontakt z bankiem (telefoniczny) - brak możliwości załatwienia wielu spraw w placówce partnerskiej (własnych jest niewiele) - pomoc techniczna bardzo słaba (sami nie wiedzą co zrobić)
  Pomocne(13) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Łukasz 4 Marzec 2019 11:03
  2.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  50

  Warunki na jakich funkcjonuje konto są bardzo atrakcyjne i konkurencyjne.

  Gorzej jeśli chodzi o sam proces założenia i obsługi.
  Konta nie da się założyć w placówce jest tylko opcja przez internet, która defacto nie działa w pełni 🙂

  Opcja z potwierdzeniem online przez inne konto nie działa (zweryfikowałem 2 kontami w 2 różnych bankach) i zostaje tylko opcja kurierem, która niestety też nie działa prawidłowo. Otrzymujemy konto bez dostępu do bankowości online i po kilku połączeniach z infolinią banku (podają różne informacje za każdym połączeniem) dowiadujemy się że i tak musimy zakończyć to wizytą w placówce (tylko niepartnerskiej).

  Aby przejść przez cały proces trzeba mieć nerwy ze stali, sporo zaparcia i ok. 3-4 tygodnie.

  + ZALETY: Brak opłat jeśli korzysta się z konta i karty.
  - WADY: Nowa bankowość internetowa zawiera bugi. I pomoc techniczna słaba.
  Pomocne(10) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Anita 11 Październik 2018 10:54

  Jedno wielkie nieporozumienie. Kontakt z bankiem beznadziejny, założenie konta online…
  1 wniosek wysłany 1.10.2018: żadnego kontaktu ze strony banku (potwierdzenia sms, e-mail, telefonu) po prostu cisza. Wniosek miał dojechać od 2-4 dni, po tygodniu moja próba kontaktu z bankiem i czas oczekiwania na połączenie ponad 20 min, następnie rozmowa z konsultantem ok 30 min, która nie rozwiązała problemu, ponieważ nie można było skontaktować się z działem technicznym odpowiedzialnym za realizację wniosków.
  2 wniosek złożony 8.10.2018: również żadnego potwierdzenia złożenia wniosku oraz brak kuriera z umową. Próba kontaktu telefonicznego ponownie ok godziny (czekanie na połączenie + rozmowa) i w konsekwencji odesłanie do oddziału banku w innym mieście, ponieważ w moim mieście znajdują się aż 2 placówki partnerskie Alior Banku, które nie obsługują IKonta Biznes, ponadto jak się okazało mają w ogóle ograniczone możliwości w obsłudze klineta.
  Reasumując zdecydowanie odradzam. Osobiście złożyłam wniosek w innym banku i jak się okazało kultura obsługi zupełnie na innym poziomie: potwierdzenie na e-mail, w ciągu 5 min kontakt ze strony banku i w dniu następnym kurier z umową w dogodnych godzinach.
  Nie wiem jak kiedyś, ale na chwilę obecną moim zdaniem konto w Alior Banku zdecydowanie nie zasługuje na 1 lub 2 miejsce w rankingach najlepszych kont firmowych.

 8. Odpowiedz
  Anita 10 Październik 2018 14:40
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Podobnie jak u Pana Łukasza poniżej, również od prawie dwóch tygodni czekam na uruchomienie IKonta Biznes. Po wyborze dostawy umowy za pośrednictwem kuriera, żadnego potwierdzenia sms/e-mail..nic. W mojej miejscowości są jedynie placówki partnerskie Alior Banku (2!), które jak się dowiedziałam, nie obsługują klientów, którzy chcą założyć w/w konto. Ponadto ogólnie mają ograniczone możliwości jeżeli chodzi o obsługę klienta. Kontakt telefoniczny z bankiem utrudniony od ponad tygodnia – oczekiwanie na połączenie na chwilę obecną ok. 20 min i wciąż informacja “oczekiwany czas na połączenie powyżej 15 min”. Jak się w końcu udało połączyć, to oczywiście sprawy przez tel nie załatwię, tylko odsyłają do oddziału głównego Alior Banku w większym mieście. Reasumując całkowity czas oczekiwania na połączenie oraz rozmowy ok 54 min i oczywiście niczego nie załatwiłam. Jeżeli założenie konta jest tak problematyczne, to nie ukrywam, że nie mam ochoty dowiedzieć się jak wygląda obsługa w/w konta w przyszłości.
  Zdecydowanie odradzam!

  + ZALETY: jak na razie 0
  - WADY: utrudniony kontakt z bankiem ograniczone możliwości załatwienia sprawy w placówkach partnerskich oraz telefonicznie
  Pomocne(12) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  lukasz 21 Wrzesień 2018 17:36

  Całkowite nieporozumienie: w ciągu 2 tygodni od złożenia wniosku online nie dostałem dostępu do konta. Dodzwonienie się na infolinię graniczy z cudem. Ostatecznie udało mi się skontaktować z bankiem przez FB. Poradzono mi wizytę w placówce banku (już drugą od momentu wysłania wniosku online o iKonto biznes). Mój interes (sklep internetowy) praktycznie stoi od 2 tygodni w miejscu, bo nie mam firmowego konta… Wolę nawet nie liczyć poniesionych strat.

 10. Odpowiedz
  michu 19 Kwiecień 2017 22:23
  4.15
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  Korzystam usług Alior Banku od kilku lat i nie było najmniejszych kłopotów. Ani na koncie ROR, ani na maklerskim ani na walutowym. Wszystko zawsze szybko załatwione, wpłaty gotówki w zależności od ruchu od minuty do 10 minut. Rachunkowość internetowa działa świetnie, nie wiesza się, smsy przychodzą od razu. Nigdy nie dostałem niewiadomych płatności do uregulowania.

  + ZALETY: żadnych problemów
  Pomocne(11) Niepomocne(67)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  igor 4 Kwiecień 2017 17:11
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  nie mam żadnego problemu z alior bankiem, zarówno przelewy w euro z holandii jak i te w złotówkach docierają na czas, tego samego dnia jesli pieniądze są wysłane tak około południa, mam konto w euro i w złotówkach i nie narzekam.

  + ZALETY: przelewy dochodzą na czas
  Pomocne(10) Niepomocne(35)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  alina 4 Marzec 2017 12:54
  4.5
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Jestem wstępnie zadowolona z konta. Oczywiście strasznie problematyczne są przelewy internetowe- czeba czekać na hasło smsem.

  Poza tym opłaty za przelewy internetowe SEPA to duży minus(bezpłatne chyba do 10), minusem jest też to, że hasła dostaje się smsem- po doświadczeniu w różnych bankach najlepszą formą dla mnie jest karta kodowa do przelewów. A największy plus to wg mnie ta premia za odpowiednie saldo na koncie

  - WADY: mogłoby być taniej
  Pomocne(12) Niepomocne(38)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0