iKonto Biznes

Sprawdź
+ 1620 zł premii
12 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć iKonto Biznes w Alior Banku? Czy to konto firmowe jest w 100% darmowe? A może są ukryte opłaty? Do tego 1620 zł premii piechotą nie chodzi. Zobacz naszą recenzję i opinie użytkowników, czy warto założyć dla firmy właśnie to konto.  

iKonto Biznes to nowe konto firmowe dla przedsiębiorców od Alior Banku. Oferta skierowana jest do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Konto założymy w całości przez Internet.

Najnowsza propozycja Alior Banku powinna zainteresować każdego przedsiębiorcę, który nie zamierza ponosić dodatkowych kosztów z tytułu prowadzenia rachunku firmowego. Przy spełnieniu dwóch stosunkowo prostych warunków, wszelkie podstawowe operacje finansowe będą całkowicie darmowe. Mając na uwadze sporą renomę banku, warto przyjrzeć się dokładnie tej ciekawej ofercie.

iKonto Biznes Alior Bank – dla kogo?

Rachunek iKonto Biznes może zostać założony przez każdego przedsiębiorcę prowadzącego działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Co ważne, bank nie narzuca jakichkolwiek ograniczeń ze względu na branże firmy. Aby otworzyć rachunek należy być ponadto nowym klientem Alior Banku.

Kluczowe opłaty oraz prowizje

Konto firmowe w Alior Banku może być całkowicie bezpłatne w podstawowym zakresie, o ile jego właściciel aktywnie korzysta z rachunku. Przede wszystkim należy w ciągu każdego miesiąca rozliczeniowego utrzymywać saldo w wysokości co najmniej 1000 zł. Oprócz tego bank wymaga od przedsiębiorcy, aby ten wyraził zgodę na nawiązywanie komunikacji marketingowej.

Do iKonta Biznes jest dodatkowo przydzielana karta debetowa, która może być również darmowa, jeśli w okresie rozliczeniowym zostaną przeprowadzone minimum 4 operacje bezgotówkowe o dowolnej kwocie. W przeciwnym zaś razie, za kartę przyjdzie nam zapłacić 8 zł. Istnieje jednak możliwość aby zrezygnować z jej aktywowania.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Alior Bank
Nazwa konta
iKonto Biznes
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
15 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
średnie miesięczne saldo na koncie min. 1000 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
0 zł - 5 pierwszych przelewów SEPA w miesiącu
5 zł - kolejne
Przelew w oddziale
10 zł
Użytkowanie karty
8 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie min. 4 transakcji kartą w miesiącu
Darmowe bankomaty
Alior Bank

wszystkie w Polsce
(5 wypłat w miesiącu)
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł - 5 pierwszych wypłat w miesiącu z bankomatów banków obcych jest darmowa
2 zł - kolejne wypłaty
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 8 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
oddział: 0,4% min. 6 zł
wpłatomat: 0,6%, min. 5 zł
Plusy
 • do 1620 zł premii za aktywne korzystanie z konta

Lista podstawowych kosztów prowadzenia i obsługi rachunku, główne opłaty iKonto Biznes:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku pod warunkiem wykazywania się miesięcznym saldem minimum 1000 zł,
 • 0 zł za wydanie zbliżeniowej karty debetowej przy minimum 4 operacjach bezgotówkowych miesięcznie (8 zł w innym przypadku),
 • 0 zł bezwarunkowo za wypłaty w bankomatach Alior Banku,
 • 0 zł za 5 pierwszych wypłat w bankomatach innych sieci w kraju, a 2 zł za każdą kolejną transakcję,
 • 0 zł za 5 wpłat za pomocą wpłatomatów sieci PlanetCash, a 10 zł za każdą kolejną,
 • Minimum 6 zł (0,5%) za wpłaty w systemie Euronet,
 • 0 zł za przelewy krajowe (ELIXIR) na rachunki krajowe w innych bankach,
 • 0 zł za pierwsze 5 przelewów natychmiastowych (Express ELIXIR), każdy następny naraża na koszt 5 zł,
 • Minimum 10 zł (0,5%) za wpłaty i wypłaty dokonywane w placówce banku.

Karta płatnicza do iKonta Alior Banku

Zakładając iKonto Biznes otrzymujemy w komplecie płatniczą kartę debetową MasterCard Business Debit PayPass z funkcją płatności zbliżeniowych. Karta ta jest wydawana bezpłatnie, a jej korzystanie również nie naraża na dodatkowe koszty. Należy jednak w tym celu dokonać minimum 4 operacji bezgotówkowych w ciągu miesiąca. Brak spełnienia tego warunku narazi posiadacza rachunku na koszt 8 zł.

Promocje, bonusy, dodatki

Nawet 1500 zł premii za założenie i aktywne korzystanie z konta

Od 02.06.2016 r. nowy klient zakładając iKonto Biznes może zyskać nawet 1500 zł premii od Alior Banku. Wystarczy aktywnie korzystać konta. Za wybrane czynności bankowe Alior Bank wypłaci premię. Przez 12 miesięcy można otrzymać nawet 1500 zł premii – po 125 zł w każdym miesiącu!

Dodatkowe 120 zł możemy otrzymać od portalu Bankier.pl

Nasza pełną recenzje promocji  oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.

 

Rachunek lokacyjny z promocyjnym oprocentowaniem 2%

Razem z rachunkiem iKonto Biznes możemy również uruchomić konto lokacyjne oraz pomocnicze. Rachunek lokacyjny w promocji jest oprocentowany na 2% przy saldzie do 20 000 zł, a ewentualne nadwyżki na 1,4%%. Rachunek pomocniczy umożliwia natomiast przeprowadzanie operacji w innych walutach, których mamy do wyboru aż 19.

Jak założyć iKonto Biznes w Alior Banku?

Proces zakładania konta został przez Alior Bank uproszczony do maksimum. Wystarczy wypełnić wniosek na stronie Alior Banku. Nie ma więc konieczności podpisywania umowy w obecności kuriera. Wystarczy dokonać przelewu z innego rachunku i poczekać na weryfikację danych.

Opinie końcowe: iKonto Biznes – zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta i kartę (niestety warunkowe!);
 • 0 zł za wszystkie krajowe przelewy internetowe (Elixir) oraz do ZUS i US;
 • możliwość zyskania nawet 1620 zł premii (120 zł od Bankier.pl i 1500 zł od Alior Banku);

WADY:

 • zwolnienie z opłaty za konto jest warunkowe (na koncie musi być odnotowane miesięczne saldo min. 1000 zł i wyrażone zgody marketingowe);
 • zwolnienie z opłaty za kartę jest warunkowe (min. 4 transakcje w miesiącu);


Największą zaletą konta biznesowego w Alior Banku jest niewątpliwie możliwość uzyskania nawet 1500 zł premii za wybrane operacje bankowe.

Istnieje możliwość uniknięcia konieczności ponoszenia kosztów w zakresie wszystkich podstawowych operacji. Na uwagę zasługują bardzo łatwe warunki korzystania bezpłatnie z karty, gdyż 4 operacje bezgotówkowe o dowolnej kwocie to tak naprawdę zupełna formalność.

Ikonto Biznes Alior Bank na tle konkurencji wyróżnia się również bezpłatnymi przelewami natychmiastowymi, zwolnionymi z opłat przelewami zagranicznymi SEPA, a także darmowymi wypłatami z bankomatów oraz wpłatami za pomocą wpłatomatów.
Jako sporą zaletę trzeba także zapisać prostotę zakładania rachunku. Nie musimy w tym przypadku   spełniać zawiłych formalności i procedur, ograniczając się jedynie do wykonania przelewu z innego banku.

Do nielicznych wad konta biznesowego w Alior Banku zaliczyć można m.in. brak możliwości doładowań telefonów z poziomu rachunku. Oprócz tego minusem jest również ograniczenie bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów do 5 operacji, a także dosyć wysokie koszta transakcji dokonywanych w oddziale banku.

iKonto Biznes

PROMOCJA: Zgarnij Premię z iKontem Biznes Alior Banku – 4 edycja

+ 1620 zł premii
12 dni do końca promocji
7 Ocena Łączna
4 opinie
iKonto Biznes

Konto firmowe z możliwością zyskania nawet 1500 zł premii.

8.3Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9
6.8Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
5.7
Bankowość internetowa i mobilna
7.5
Dodatkowe korzyści
7.2
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
6 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Anita 11 Październik 2018 10:54

  Jedno wielkie nieporozumienie. Kontakt z bankiem beznadziejny, założenie konta online…
  1 wniosek wysłany 1.10.2018: żadnego kontaktu ze strony banku (potwierdzenia sms, e-mail, telefonu) po prostu cisza. Wniosek miał dojechać od 2-4 dni, po tygodniu moja próba kontaktu z bankiem i czas oczekiwania na połączenie ponad 20 min, następnie rozmowa z konsultantem ok 30 min, która nie rozwiązała problemu, ponieważ nie można było skontaktować się z działem technicznym odpowiedzialnym za realizację wniosków.
  2 wniosek złożony 8.10.2018: również żadnego potwierdzenia złożenia wniosku oraz brak kuriera z umową. Próba kontaktu telefonicznego ponownie ok godziny (czekanie na połączenie + rozmowa) i w konsekwencji odesłanie do oddziału banku w innym mieście, ponieważ w moim mieście znajdują się aż 2 placówki partnerskie Alior Banku, które nie obsługują IKonta Biznes, ponadto jak się okazało mają w ogóle ograniczone możliwości w obsłudze klineta.
  Reasumując zdecydowanie odradzam. Osobiście złożyłam wniosek w innym banku i jak się okazało kultura obsługi zupełnie na innym poziomie: potwierdzenie na e-mail, w ciągu 5 min kontakt ze strony banku i w dniu następnym kurier z umową w dogodnych godzinach.
  Nie wiem jak kiedyś, ale na chwilę obecną moim zdaniem konto w Alior Banku zdecydowanie nie zasługuje na 1 lub 2 miejsce w rankingach najlepszych kont firmowych.

 2. Odpowiedz
  Anita 10 Październik 2018 14:40
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Podobnie jak u Pana Łukasza poniżej, również od prawie dwóch tygodni czekam na uruchomienie IKonta Biznes. Po wyborze dostawy umowy za pośrednictwem kuriera, żadnego potwierdzenia sms/e-mail..nic. W mojej miejscowości są jedynie placówki partnerskie Alior Banku (2!), które jak się dowiedziałam, nie obsługują klientów, którzy chcą założyć w/w konto. Ponadto ogólnie mają ograniczone możliwości jeżeli chodzi o obsługę klienta. Kontakt telefoniczny z bankiem utrudniony od ponad tygodnia – oczekiwanie na połączenie na chwilę obecną ok. 20 min i wciąż informacja “oczekiwany czas na połączenie powyżej 15 min”. Jak się w końcu udało połączyć, to oczywiście sprawy przez tel nie załatwię, tylko odsyłają do oddziału głównego Alior Banku w większym mieście. Reasumując całkowity czas oczekiwania na połączenie oraz rozmowy ok 54 min i oczywiście niczego nie załatwiłam. Jeżeli założenie konta jest tak problematyczne, to nie ukrywam, że nie mam ochoty dowiedzieć się jak wygląda obsługa w/w konta w przyszłości.
  Zdecydowanie odradzam!

  + ZALETY: jak na razie 0
  - WADY: utrudniony kontakt z bankiem ograniczone możliwości załatwienia sprawy w placówkach partnerskich oraz telefonicznie
  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  lukasz 21 Wrzesień 2018 17:36

  Całkowite nieporozumienie: w ciągu 2 tygodni od złożenia wniosku online nie dostałem dostępu do konta. Dodzwonienie się na infolinię graniczy z cudem. Ostatecznie udało mi się skontaktować z bankiem przez FB. Poradzono mi wizytę w placówce banku (już drugą od momentu wysłania wniosku online o iKonto biznes). Mój interes (sklep internetowy) praktycznie stoi od 2 tygodni w miejscu, bo nie mam firmowego konta… Wolę nawet nie liczyć poniesionych strat.

 4. Odpowiedz
  michu 19 Kwiecień 2017 22:23
  4.15
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  Korzystam usług Alior Banku od kilku lat i nie było najmniejszych kłopotów. Ani na koncie ROR, ani na maklerskim ani na walutowym. Wszystko zawsze szybko załatwione, wpłaty gotówki w zależności od ruchu od minuty do 10 minut. Rachunkowość internetowa działa świetnie, nie wiesza się, smsy przychodzą od razu. Nigdy nie dostałem niewiadomych płatności do uregulowania.

  + ZALETY: żadnych problemów
  Pomocne(7) Niepomocne(47)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  igor 4 Kwiecień 2017 17:11
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  nie mam żadnego problemu z alior bankiem, zarówno przelewy w euro z holandii jak i te w złotówkach docierają na czas, tego samego dnia jesli pieniądze są wysłane tak około południa, mam konto w euro i w złotówkach i nie narzekam.

  + ZALETY: przelewy dochodzą na czas
  Pomocne(7) Niepomocne(26)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  alina 4 Marzec 2017 12:54
  4.5
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Jestem wstępnie zadowolona z konta. Oczywiście strasznie problematyczne są przelewy internetowe- czeba czekać na hasło smsem.

  Poza tym opłaty za przelewy internetowe SEPA to duży minus(bezpłatne chyba do 10), minusem jest też to, że hasła dostaje się smsem- po doświadczeniu w różnych bankach najlepszą formą dla mnie jest karta kodowa do przelewów. A największy plus to wg mnie ta premia za odpowiednie saldo na koncie

  - WADY: mogłoby być taniej
  Pomocne(7) Niepomocne(30)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj Teraz
  0