iKonto Biznes

Sprawdź
+ 2850 zł premii i 700 zł na Allegro
18 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2024.04.18

Czy warto założyć iKonto Biznes w Alior Banku? Czy to konto firmowe jest w 100% darmowe? A może są ukryte opłaty? Do tego 2850 zł premii i 700 zł na Allegro piechotą nie chodzi. Zobacz naszą recenzję i opinie użytkowników, czy warto założyć dla firmy właśnie to konto.  

Pod względem cenowym iKonto Biznes prezentuje się bardzo przyzwoicie. Do tego w ramach promocji Alior Bank płaci do 125 zł miesięcznie nowym klientom za wybrane operacje na rachunku.

Najnowsza propozycja Alior Banku powinna zainteresować każdego przedsiębiorcę, który nie zamierza ponosić dodatkowych kosztów z tytułu prowadzenia rachunku firmowego. Przy spełnieniu dwóch stosunkowo prostych warunków, wszelkie podstawowe operacje finansowe będą całkowicie darmowe.

iKonto Biznes Alior Bank – dla kogo?

Rachunek iKonto Biznes może zostać założony przez każdego przedsiębiorcę prowadzącego działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Co ważne, bank nie narzuca jakichkolwiek ograniczeń ze względu na branże firmy. Aby otworzyć rachunek należy być ponadto nowym klientem Alior Banku.

Opłaty

Najnowsza propozycja Alior Banku powinna zainteresować każdego przedsiębiorcę, który nie zamierza ponosić dodatkowych kosztów z tytułu prowadzenia rachunku firmowego. Przy spełnieniu dwóch stosunkowo prostych warunków, wszelkie podstawowe operacje finansowe będą całkowicie darmowe.

Do iKonta Biznes jest dodawana karta debetowa, która może być również darmowa, jeśli w okresie rozliczeniowym zostaną przeprowadzone minimum 4 operacje bezgotówkowe o dowolnej kwocie. W przeciwnym zaś razie, za kartę przyjdzie nam zapłacić 8 zł. Istnieje jednak możliwość aby zrezygnować z jej aktywowania.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Alior Bank
Nazwa
iKonto Biznes
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
Przelew przez internet
0 zł
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
0 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Użytkowanie karty
8 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie min. 4 transakcji kartą w miesiącu
Bankomaty
Alior Bank

Euronet i Planetcash
(2 wypłaty w miesiącu)
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł - 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów Euronet i Planetcash
3% min. 5 zł - kolejne wypłaty
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 8 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
oddział: 0,5% min. 10 zł
wpłatomat w oddziale: 0,4% min. 8 zł
Plusy
 • Kumulacja promocji dla nowych klientów!
 • do 2900 zł premii

Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe.

Z obsługę karty trzeba zapłacić 8 zł (koszty w skali miesiąca). Lecz można tych opłat uniknąć. Jak? Wystarczy zapłacić kartą co najmniej cztery razy w miesiącu. Taka aktywność zwalnia z daniny za jej obsługę.

Teoretycznie zwykłe przelewy, w tym do ZUS i urzędu skarbowego, wykonywane przez internet są darmowe. Trzeba jednak liczyć się z 30-groszową opłatą za SMS autoryzacyjny.

Posiadacz iKonta Biznes może również zlecać przelewy natychmiastowe (Express Elixir), z tym że słono za nie zapłaci (10 zł).

Pamiętajmy jednak, że Alior Bank limituje kwotę szybkiego przelewu. Pojedyncza transakcja nie może przekroczyć 100 tys. zł w przypadku Express Eliksiru i 20 tys. zł w przypadku systemu Blue Cash.

Jeśli ktoś na co dzień sporo operuje gotówką, to również narazi się na koszty. Każda wpłata i wypłata w oddziale oznacza 0,5-proc. prowizję, ale nie mniejszą niż 10 zł.

A co z samoobsługą? Wypłaty z bankomatów własnych, tj. zlokalizowanych przy oddziałach banku, są wolne od prowizji. Gorzej wygląda kwestia wypłat z obcych maszyn. W przypadku bankomatów Euronet i Planetcash nie płacimy prowizji za pierwsze dwie w miesiącu, ale każda kolejna będzie nasz kosztować 5 zł.  Każda wypłata w bankomatach innych sieci krajowych oznacza 3-proc. prowizję, ale nie mniejszą niż 5 zł. Trzeba przyznać, że to dużo.

Podobnie jest z wpłatomatami. Każda wpłata w maszynie zlokalizowanej w oddziale alior Banku kosztować nas będzie 0,2-proc., ale nie mniej niż 4 zł.

To i tak lepiej niż wpłacanie gotówki poprzez maszyny Euronetu i Planetcash. W ich przypadku odpłatna jest każda operacja. Prowizja wynosi zaś 0,4 proc. (min. 8 zł) deponowanej kwoty.

powrót do menu ↑

2850 zł + 700 zł w promocjach dla firm

alior promocja dla firmNowi klienci firmowi Alior Banku, którzy otworzą iKonto Biznes mogą zyskać nawet 3550 premii. Przynajmniej połowa tej premii dostępna jest pod prostymi do spełnienia warunkami.

Obecnie trwają tam cztery promocje, w ramach których przedsiębiorcy mogą zdobyć łącznie 3550 zł. Chodzi o:

 • 350 zł za otwarcie iKonta Biznes,
 • do 1000 zł money-backu za paliwo,
 • do 1500 zł za korzystanie z usług banku,
 • 700 zł do wykorzystania na Allegro.

Przy okazji przedsiębiorca zapewnia sobie do końca 2024 bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za kartę firmową.

powrót do menu ↑

Jak otrzymać 350 zł na start?

Trwająca do 30 czerwca 2024 r. promocja na start skierowana jest do nowych klientów firmowych. Chodzi o osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które w ostatnich 12 miesiącach nie miały rachunku firmowego w Alior Banku.

Aby zdobyć tytułowe 350 zł trzeba spełnić następujące warunki:

 • Do 30 czerwca 2024 r. poprzez  specjalną stronę promocji, złożyć internetowy wniosek o otwarcie iKonta Biznes i wpisać w nim kod promocyjny PROMO350
 • W ciągu 15 dni od wysłania wniosku zawrzeć umowę
 • W ciągu 45 dni od otwarcia konta zrealizować przelew do ZUS-u albo organu podatkowego.

Ważne! W akacji obowiązuje limit 3000 uczestników.

powrót do menu ↑

Do 1500 zł za aktywność

Przez 12 miesięcy od otwarcia iKonta Biznes Alior Bank przyznaje premię za wykonanie określonych transakcji:

 • przelew do ZUS-u albo skarbówki – 20 zł,
 • przelew SEPA na min. 100 euro – 10 zł,
 • wykonanie trzech przelewów zagranicznych lub krajowych w walucie obcej (innej niż EUR) – 15 zł,
 • utrzymanie średniego miesięczna salda (10-100 tys. zł): 5-20 zł,
 • płatności kartą na łącznie min. 2000 zł – 25 zł,
 • skorzystanie z oferty kasy fiskalnej – 10 zł,
 • wymiana walut online na łącznie min. 5000 jednostek waluty – 25 zł,

Uwaga! Niektóre z powyższych usług są płatne, np. przelew zagraniczny – 20 zł od sztuki.

W każdym miesiącu można otrzymać jedną gratyfikację za określoną operację. Natomiast nagroda maksymalna w skali miesiąca nie może przekroczyć 125 zł. W całym okresie trwania promocji (12 miesięcy) limit premii wynosi 1500 zł.

Ważne! Oprócz wykonania wskazanych transakcji warunkiem naliczenia premii za dany miesiąc jest zrealizowanie kartą firmową co najmniej czterech płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Nasza pełną recenzje promocji  oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

10% zwrotu za zakupy na stacjach paliw

alior zwrot za paliwo

W głównej promocji wyrobienie karty firmowej nie jest wymagane. Jednak bez niej nie będzie można starać się o money-back za transakcje na stacjach paliw. W dodatku Alior Bank do końca 2024 zwalnia z opłaty za obsługę karty debetowej Mastercard z Plusem.

Co miesiąc bank wypłaca 10 proc. wartości transakcji zrealizowanych plastikiem na stacjach benzynowych.

Premia wypłacana jest przez pięć kolejnych miesięcy. Limit miesięczny wynosi 200 zł. Łączna nagroda sięga więc 1000 zł.

Jak otrzymywać 10-proc. zwrot za transakcje kartą na stacjach paliw?

 1. Mieć lub otworzyć iKonto Biznes z kartą debetową Mastercard z Plusem
 2. W każdym z dziewięciu kolejnych miesięcy:
  • zrealizować przelew do ZUS-u lub skarbówki,
  • wykonać transakcje kartą na min. 500 zł (liczą się nie tylko płatności bezgotówkowe, ale też wypłaty z bankomatów i cash-back),
  • płacić bezgotówkowo kartą na stacjach paliw (w punktach handlowo-usługowych oznaczonych kodami MCC: 5172, 5541, 5542 lub 5983) – przy czym nie musimy kupować paliwa.

Promocja trwa do 31 marca 2024 roku.

powrót do menu ↑

100 zł w punktach Bezcenne Chwile

Bezcenne Chwile to prowadzona przez Mastercard z bankami akcja, w ramach której uczestnicy otrzymują punkty za każdą transakcję bezgotówkową zrealizowaną plastikami z logo tej organizacji. Punkty można wymienić na nagrody, np. miesięczną subskrypcję prasy branżowej, vouchery na najem przestrzeni biurowej albo samochodu w systemie car-sharingu.

Teraz w zamian za rejestrację karty Mastercard z Plusem w programie można otrzymać darmowe punkty powitalne i tym samym skrócić okres oczekiwania na wybraną nagrodę. Bonus sięga 8000 pkt, co stanowi równowartość 100 zł. Jak je zdobyć?

 • Do 15 grudnia zarejestrować firmową kartę debetową Mastercard z Plusem w Bezcennych Chwilach
  Można to zrobić w systemie Alior Online lub placówce. Nagradzane jest zgłoszenie jednego nośnika bez względu na liczbę posiadanych kart.
 • Wyrazić i utrzymać zgody marketingowe

Punkty pojawią się na koncie uczestnika w ciągu 14 dni roboczych od realizacji wszystkich warunków. Będą ważne przez dwa miesiące od ich przyznania (zasilenia rachunku uczestnika).

powrót do menu ↑

700 zł w bonie Allegro

To oferta dla przedsiębiorców, którzy sprzedają na Allegro. Jeden z warunków dotyczy bowiem wystawienia oferty sprzedaży w tym serwisie.

Z promocji skorzystają ci klienci, których NIP nie jest jeszcze zarejestrowany w bazie Allegro. E-kod o wartości 700 zł otrzymają, jeśli do 31 sierpnia:

 1. Założą na Allegro nowe konto firmowe
  Uwaga! Rejestracji należy dokonać z wykorzystaniem linku otrzymanego z Alior Banku.
 2. Podczas rejestracji nowego konta sprzedażowego wprowadzą nr rachunku firmowego otwartego w Alior Banku
 3. Wystawią w ramach tego konta przynajmniej jedną ofertę sprzedaży.

Ważne! Pula nagród jest ograniczona i wynosi 50.000 zł. Odpowiada to ok. 70 voucherom. Jeden uczestnik może zdobyć jeden bon.

Bonus zostanie przekazany e-mailem w ciągu 30 dni od spełnienia wszystkich warunków jego otrzymania.

powrót do menu ↑

Konto walutowe

alior konto walutoweDo iKonta Biznes można otworzyć, jako rachunek pomocniczy, konto walutowe. Za jego prowadzenie zapłacimy 8 zł miesięcznie.

W przypadku przelewów transgranicznych opłata waha się od 5 (SEPA) do 20 zł (przelew zagraniczny w trybie zwykłym). Miłym bonusem jest pięć darmowych transferów europejskich w miesiącu do odbiorcy działającego na obszarze Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (SEPA). Pamiętajmy także, że przelewając środki z rachunku złotowego na walutowy, poniesiemy koszty przewalutowania po mało korzystnym kursie banku.

Konto walutowe i operacje dewizowe w Alior Banku

Zatem korzystanie z konta walutowego w ramach rachunku firmowego Alior Banku jest mało opłacalne. Dlaczego? Głównie przez koszty stałe i kursy walut.

Znacznie tańszym rozwiązaniem jest otwarcie rachunku i wyrobienie karty w Kantorze Walutowym Alior Banku. Prowadzenie konta jest bezpłatne. Przelewy też są darmowe, o ile wyślemy środki uprzednio kupione w kantorze i nie przekroczymy limitu w danym miesiącu. W przeciwnym razie zapłacimy od 5 do 30 zł w zależności od rodzaju przelewu i trybu realizacji.

Dewizy możemy za darmo wypłacić w wybranym oddziale albo dowolnym bankomacie. Wpłacimy je bez prowizji w dowolnej placówce Alior Banku.

Wydanie karty kosztuje 15 zł, ale jeśli w ciągu pół roku od jej wydania wykonamy nią jedną transakcję, unikniemy tej opłaty. Ponadto nie ponosimy kosztów obsługi karty walutowej wydanej przez kantor.

Za kantorem walutowym przemawiają też atrakcyjniejsze niż w samym banku kursy wymiany i mniejsze spready. Te ostatnie nie przekraczają 10 groszy.

powrót do menu ↑

Zakładanie Konta

Rachunek iKonto Biznes otworzymy wyłącznie zdalnie. Uprzednio musimy wypełnić wniosek na stronie Alior Banku, podając m.in. NIP swojej firmy.

Umowę podpiszemy na dwa sposoby:

 1. Przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta prywatnego (nie firmowego!)
 2. Przez kuriera (musimy okazać mu dowód osobisty).

Druga opcja wydłuża czas realizacji formalności nawet do czterech dni.

Proces zakładania konta został przez Alior Bank uproszczony do maksimum. Wystarczy . Nie ma więc konieczności podpisywania umowy w obecności kuriera. Wystarczy dokonać przelewu z innego rachunku i poczekać na weryfikację danych.

powrót do menu ↑

Zalety i wady


ZALETY:

 • możliwość uniknięcia podstawowych opłat pod prostymi warunkami,
 • łatwe 350 zł na start za założenie konta
 • możliwość zyskania nawet 1500 zł premii za aktywność od Alior Banku ,
 • 10% zwrotu za zakupy na stacjach paliw w promocji,
 • 700 zł w bonie na Allegro

WADY:

 • opłata za SMS-y autoryzacyjne i wpłaty gotówkowe,


iKonto Biznes Alior Banku jest rachunkiem godnym rozważenia.

Nie dość, że jest on darmowy w utrzymaniu, to jeszcze łatwo zgarnąć 350 zł na start. Wystarczy go otworzyć, wpisać kod promocyjny i wykonajc przelew do ZUS-u lub organu podatkowego.

Instytucja kierowana przez Grzegorza Olszewskiego płaci klientowi za korzystanie z jej usług (od 10 do 25 zł za operację pod warunkiem zrealizowania kartą czterech transakcji bezgotówkowych w miesiącu). Łącznie przez rok przedsiębiorca zarobić do 1500 zł.

Jeszcze więcej, bo nawet 1000 zł w 5 miesięcy, klient może zyskać na płatnościach kartą na stacjach paliw. Tu warunkiem naliczania zwrotu 10 proc. od każdej transakcji jest wygenerowanie plastikiem w danym miesiącu obrotu na min. 500 zł oraz wykonanie przelew do ZUS-u / skarbówki.

Co z kosztami utrzymania iKonta Biznes? Te można łatwo zredukować do zera. By tak się stało, należy: zapłacić plastikiem 4 razy w miesiącu, unikać obcych bankomatów, zatwierdzać transakcje w aplikacji i deponować gotówkę we wpłatomatach, a nie kasie.

iKonto Biznes

Kumulacja promocji

+ 2850 zł premii i 700 zł na Allegro
18 dni do końca promocji
7 Ocena Łączna
10 opinie
iKonto Biznes

Konto firmowe z możliwością zyskania nawet 2850 zł premii.

9Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9
5.8Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.6
Bankowość internetowa i mobilna
6
Dodatkowe korzyści
4.9
ZALETY
 • największa pula premii (2850 zł) do zyskania dla nowego klienta
 • konto tanie w utrzymaniu przestrzeganiu niezbyt restrykcyjnych zasad
WADY
 • warunkowa opłata za kartę
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
13 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Pablo 4 Styczeń 2024 13:55
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Z Aliorem jestem już długo i nie mam powodów do narzekania. Polecił mi go przyjaciel i ja od dawna polecam go swoim znajomym. Finansami swojej działalności mogę na iKoncie zarządzać sprawnie, a jak trzeba coś załatwić w oddziale czy na infolinii to też nie czekam długo. Niedługo zakładam drugą firmę i z pewnością jej konto założę w Alior Banku.

  + ZALETY: działanie aplikacji darmowe prowadzenie konta
  - WADY: brak
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Ewelina 12 Marzec 2021 09:00
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Najgorszy bank z jakim miałam do tej pory doczynienia. Niech Was nie zwiedzie te 1500 zł premii dla firm. Domyślam, że celowo opóźnili mi zaksięgowanie dwóch transakcji kartą, żeby nie wypłacić premii za kartę w wyoskoći 200 zł. Od tej pory nigdy nic nie księgowałi ponad 2 dni. Jest masa ukrytych opłat – za każdą płatność w internecie kartą, za każdorazowe wyjęcie pieniędzy z bankomatu innego niż ich bank – i nie jest to opłata rzędu 5 zł, za ostatnią wypłątę pobrano mi 60 zł (!) Zwyczjni złodzieje, zmieniają warunki w trakcie, nie informując. Apka ładna wizualnie i to koniec jej zalet. Nie ma możliwości dokończenia płatności przez internet przez przelew, nie mając obok otwartej strony desktopowej. Dlaczego? Jest konieczność wygenerowania manualnie drugiego pusha do autoryzacji transakcji. Pierwszy z automatu służy tylko i wyłącznie do zalogowania do banku. Nie mając wersji desktopwej pod ręką, można zapomnieć o sfinalizowaniu zakupów przez internet. Nikt tego nie testował? To nie jest jednorazowy błąd, tylko permanentna usługa banku.

  + ZALETY: Ładny design aplikacji
  - WADY: Podwójna autoryzacja transakcji, niemożliwa do wykonania na wersji mobile (!) Płatne trasnakcje kartą, Platne wypłaty z bankomatów, Brak blik,
  Pomocne(9) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  klient 2 Październik 2020 08:58
  3.5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  10

  weryfikacja przez przelew z innego banku nie działa,
  wystarczy np różnica w podaniu adres np w banku podacie adres ulica nr 6m15 a w formularzu 6 m.6 to juz nie przejdzie.
  poprawność danych weryfikuje komputer porównując dane jeden do jednego
  drobna różnica i odmowa
  nikt z pracowników tego nie przegląda – działa prosty automat [ masakra ]

  - WADY: nie działa zakałdanie konta przez internet
  Pomocne(12) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 2 Październik 2020 11:08

   Ale tak jest w każdym banku, w którym możliwe jest założenie konta przelewem z innego banku.

   Adres z przelewu z innego banku musi być identyczny

 4. Odpowiedz
  Sober 3 Styczeń 2020 10:52
  2.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  0

  Założyłem to konto miesiąc temu (ostatecznie nawet się udało przez Internet, choć faktycznie był problem z potwierdzeniem przelewem). Niby wszystko wydawało się ok, ale wczoraj przyszła zmiana regulaminu. Żeby dostać jakąkolwiek premię trzeba aktywnie korzystać z karty, której w ogóle nie chciałem i nie zamawiałem…. Równie dobrze mogliby się reklamować że dają premię 10 000zł, a po ściągnięciu naiwnych klientów, po miesiącu zmienić regulamin. Jakbym wiedział, że będą takie warunki to wybrałbym inny bank.

  W efekcie zamiast 1500 zł premii dostałem 50 złotych i więcej nie dostanę. Ciekawe czy dostanę to 200 za założenie konta… na razie cisza.

  Odradzam: nawet gdy bierzecie kartę, to jest duża szansa, że za miesiąc znowu coś zmienią w regulaminie co spowoduje, że premii nie dostaniecie.

  + ZALETY: - konto lokacyjne jest spoko, chociaż oprocentowanie spada jeśli wrzucimy tam więcej środków (nie wiem jaki jest algorytm), przelew z tego konta jest płatny. - aplikacja bankowa jest też ok. - opłaty póki co są w porządku, ale trzeba będzie monitorować zmiany regulaminu
  - WADY: - zmiany regulaminu promocji żeby uniknąć wypłacenia umówionej premii
  Pomocne(18) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  immo 29 Październik 2019 14:17

  Przykro mi, ale to konto, a w sumie to proces jego założenia to kompletna porażka.
  Założenie konta z potwierdzeniem przez bank prawdopodobnie nie jest możliwe (przy końcowym składaniu wniosku mamy komunikat “Złożenie wniosku się nie powiodło, skontaktuj się z infolinią”. Po kontakcie z infolinią, najpierw standardowe “wyczyścić ciasteczka, cache przeglądarki, najlepiej zainstalować od nowa Windows :)”, po drugim kontakcie “proszę chwilę poczekać zapytam w dziale technicznym” i pół godziny słuchania beznadziejnej jakości muzyczki, a na koniec coś typu: “Wie Pan co, może lepiej potwierdzić tożsamość kurierem?” A na moje pytanie czy można kuriera umówić na konkretny dzień/godzinę odpowiedź krótka – “Nie”. Więc niestety ale nie dane mi było poznać zalet tego konta, chociaż z opisów najbardziej mi pasowało, ponieważ sam proces jego założenia jest praktycznie nie do przejścia.

 6. Odpowiedz
  Marcin 17 Marzec 2019 09:01
  1.65
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  0
  Dodatkowe korzyści
  40

  Zakładanie konta:
  – potwierdzanie kontem osobistym nie działa (wypróbowałem kilka)
  – w placówce nie ma możliwości założenia
  – kurier przyjeżdża nie dzwoniąc jeśli chce się podpisać umowę, to trzeba go “gonić”

  Bankowość elektroniczna / mobilna:
  – 3 wersje systemu i żaden pracownik nie wie, na której będzie działało moje konto
  – ostatecznie bankowość nie działa, bo trzeba iść do placówki podpisać “ogólne warunki umowy”

  + ZALETY: - brak opłat przy spełnieniu warunków
  - WADY: - konto online wymaga obowiązkowej wizyty w placówce - przelew natychmiastowy, który ma być po kilku minutach u odbiorcy, realizowany kilkanaście godzin ("bo ktoś musi go zatwierdzić") - utrudniony kontakt z bankiem (telefoniczny) - brak możliwości załatwienia wielu spraw w placówce partnerskiej (własnych jest niewiele) - pomoc techniczna bardzo słaba (sami nie wiedzą co zrobić)
  Pomocne(21) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Łukasz 4 Marzec 2019 11:03
  2.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  50

  Warunki na jakich funkcjonuje konto są bardzo atrakcyjne i konkurencyjne.

  Gorzej jeśli chodzi o sam proces założenia i obsługi.
  Konta nie da się założyć w placówce jest tylko opcja przez internet, która defacto nie działa w pełni 🙂

  Opcja z potwierdzeniem online przez inne konto nie działa (zweryfikowałem 2 kontami w 2 różnych bankach) i zostaje tylko opcja kurierem, która niestety też nie działa prawidłowo. Otrzymujemy konto bez dostępu do bankowości online i po kilku połączeniach z infolinią banku (podają różne informacje za każdym połączeniem) dowiadujemy się że i tak musimy zakończyć to wizytą w placówce (tylko niepartnerskiej).

  Aby przejść przez cały proces trzeba mieć nerwy ze stali, sporo zaparcia i ok. 3-4 tygodnie.

  + ZALETY: Brak opłat jeśli korzysta się z konta i karty.
  - WADY: Nowa bankowość internetowa zawiera bugi. I pomoc techniczna słaba.
  Pomocne(16) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  Anita 11 Październik 2018 10:54

  Jedno wielkie nieporozumienie. Kontakt z bankiem beznadziejny, założenie konta online…
  1 wniosek wysłany 1.10.2018: żadnego kontaktu ze strony banku (potwierdzenia sms, e-mail, telefonu) po prostu cisza. Wniosek miał dojechać od 2-4 dni, po tygodniu moja próba kontaktu z bankiem i czas oczekiwania na połączenie ponad 20 min, następnie rozmowa z konsultantem ok 30 min, która nie rozwiązała problemu, ponieważ nie można było skontaktować się z działem technicznym odpowiedzialnym za realizację wniosków.
  2 wniosek złożony 8.10.2018: również żadnego potwierdzenia złożenia wniosku oraz brak kuriera z umową. Próba kontaktu telefonicznego ponownie ok godziny (czekanie na połączenie + rozmowa) i w konsekwencji odesłanie do oddziału banku w innym mieście, ponieważ w moim mieście znajdują się aż 2 placówki partnerskie Alior Banku, które nie obsługują IKonta Biznes, ponadto jak się okazało mają w ogóle ograniczone możliwości w obsłudze klineta.
  Reasumując zdecydowanie odradzam. Osobiście złożyłam wniosek w innym banku i jak się okazało kultura obsługi zupełnie na innym poziomie: potwierdzenie na e-mail, w ciągu 5 min kontakt ze strony banku i w dniu następnym kurier z umową w dogodnych godzinach.
  Nie wiem jak kiedyś, ale na chwilę obecną moim zdaniem konto w Alior Banku zdecydowanie nie zasługuje na 1 lub 2 miejsce w rankingach najlepszych kont firmowych.

 9. Odpowiedz
  lukasz 21 Wrzesień 2018 17:36

  Całkowite nieporozumienie: w ciągu 2 tygodni od złożenia wniosku online nie dostałem dostępu do konta. Dodzwonienie się na infolinię graniczy z cudem. Ostatecznie udało mi się skontaktować z bankiem przez FB. Poradzono mi wizytę w placówce banku (już drugą od momentu wysłania wniosku online o iKonto biznes). Mój interes (sklep internetowy) praktycznie stoi od 2 tygodni w miejscu, bo nie mam firmowego konta… Wolę nawet nie liczyć poniesionych strat.

 10. Odpowiedz
  michu 19 Kwiecień 2017 22:23
  4.15
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  Korzystam usług Alior Banku od kilku lat i nie było najmniejszych kłopotów. Ani na koncie ROR, ani na maklerskim ani na walutowym. Wszystko zawsze szybko załatwione, wpłaty gotówki w zależności od ruchu od minuty do 10 minut. Rachunkowość internetowa działa świetnie, nie wiesza się, smsy przychodzą od razu. Nigdy nie dostałem niewiadomych płatności do uregulowania.

  + ZALETY: żadnych problemów
  Pomocne(14) Niepomocne(72)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  igor 4 Kwiecień 2017 17:11
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  nie mam żadnego problemu z alior bankiem, zarówno przelewy w euro z holandii jak i te w złotówkach docierają na czas, tego samego dnia jesli pieniądze są wysłane tak około południa, mam konto w euro i w złotówkach i nie narzekam.

  + ZALETY: przelewy dochodzą na czas
  Pomocne(10) Niepomocne(39)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  alina 4 Marzec 2017 12:54
  4.5
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Jestem wstępnie zadowolona z konta. Oczywiście strasznie problematyczne są przelewy internetowe- czeba czekać na hasło smsem.

  Poza tym opłaty za przelewy internetowe SEPA to duży minus(bezpłatne chyba do 10), minusem jest też to, że hasła dostaje się smsem- po doświadczeniu w różnych bankach najlepszą formą dla mnie jest karta kodowa do przelewów. A największy plus to wg mnie ta premia za odpowiednie saldo na koncie

  - WADY: mogłoby być taniej
  Pomocne(13) Niepomocne(40)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0