iKonto Biznes

Sprawdź
+ 1700 zł premii
24 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2020.09.01

Czy warto założyć iKonto Biznes w Alior Banku? Czy to konto firmowe jest w 100% darmowe? A może są ukryte opłaty? Do tego 1700 zł premii piechotą nie chodzi. Zobacz naszą recenzję i opinie użytkowników, czy warto założyć dla firmy właśnie to konto.  

Pod względem cenowym iKonto Biznes prezentuje się bardzo przyzwoicie. Do tego w ramach promocji Alior Bank płaci do 125 zł miesięcznie nowym klientom za wybrane operacje na rachunku.

Najnowsza propozycja Alior Banku powinna zainteresować każdego przedsiębiorcę, który nie zamierza ponosić dodatkowych kosztów z tytułu prowadzenia rachunku firmowego. Przy spełnieniu dwóch stosunkowo prostych warunków, wszelkie podstawowe operacje finansowe będą całkowicie darmowe.

iKonto Biznes Alior Bank – dla kogo?

Rachunek iKonto Biznes może zostać założony przez każdego przedsiębiorcę prowadzącego działalność w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Co ważne, bank nie narzuca jakichkolwiek ograniczeń ze względu na branże firmy. Aby otworzyć rachunek należy być ponadto nowym klientem Alior Banku.

Opłaty

Najnowsza propozycja Alior Banku powinna zainteresować każdego przedsiębiorcę, który nie zamierza ponosić dodatkowych kosztów z tytułu prowadzenia rachunku firmowego. Przy spełnieniu dwóch stosunkowo prostych warunków, wszelkie podstawowe operacje finansowe będą całkowicie darmowe.

Do iKonta Biznes jest dodawana karta debetowa, która może być również darmowa, jeśli w okresie rozliczeniowym zostaną przeprowadzone minimum 4 operacje bezgotówkowe o dowolnej kwocie. W przeciwnym zaś razie, za kartę przyjdzie nam zapłacić 8 zł. Istnieje jednak możliwość aby zrezygnować z jej aktywowania.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Alior Bank
Nazwa
iKonto Biznes
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
Przelew przez internet
0 zł
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
0 zł - 5 pierwszych przelewów SEPA w miesiącu
5 zł - kolejne
Przelew w oddziale
10 zł
Użytkowanie karty
8 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie min. 4 transakcji kartą w miesiącu
Darmowe bankomaty
Alior Bank

wszystkie w Polsce
(5 wypłat w miesiącu)
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł - 5 pierwszych wypłat w miesiącu z bankomatów banków obcych jest darmowa
2 zł - kolejne wypłaty
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% min. 8 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
oddział: 0,4% min. 6 zł
wpłatomat Planet Cash: 0 zł / 10 zł (darmowe: pierwsze 5 wpłąt w miesiącu),
Plusy
 • do 1620 zł premii za aktywne korzystanie z konta

Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe.

Z obsługę karty trzeba zapłącić 8 zł (koszty w skali miesiąca). Lecz można tych opłat uniknąć. Jak? Wystarczy zapłacić kartą co najmniej cztery razy w miesiącu. Taka aktywność zwalnia z daniny za jej obsługę.

Teoretycznie zwykłe przelewy, w tym do ZUS i urzędu skarbowego, wykonywane przez internet są darmowe. Trzeba jednak liczyć się z 20-groszową opłatą za SMS autoryzacyjny, przy czym pierwszych 10 w miesiącu otrzymujemy za darmo.

Posiadacz iKonta Biznes może również zlecać przelewy natychmiastowe, z tym że słono za nie zapłaci (10 zł). Miłym bonusem jest pięć gratisowych transferów w miesiącu realizowanych przez system Express Elixir.

Pamiętajmy jednak, że Alior Bank limituje kwotę szybkiego przelewu. Pojedyncza transakcja nie może przekroczyć 20 tys. zł w przypadku Express Eliksiru i 5 tys. zł w przypadku systemu Blue Cash.

Jeśli ktoś na co dzień sporo operuje gotówką, to również narazi się na koszty. Każda wpłata i wypłata w oddziale oznacza 0,5-proc. prowizję, ale nie mniejszą niż 10 zł.

A co z samoobsługą? Wypłaty z bankomatów własnych, tj. zlokalizowanych przy oddziałach banku, są wolne od prowizji. Gorzej wygląda kwestia wypłat z obcych maszyn. Nie płacimy prowizji za pierwsze pięć w miesiącu, ale każda kolejna będzie nasz kosztować 2 zł. Trzeba przyznać, że to niedużo.

Podobnie jest z wpłatomatami. Bez prowizji możemy korzystać z urządzeń Planet Cash. Z tym że taki przywilej przysługuje nam tylko pięć razy w miesiącu. Kolejna wpłata w maszynie Planet Cash kosztować nas będzie 10 zł.

To i tak lepiej niż wpłacanie gotówki poprzez maszyny Euronetu. W ich przypadku odpłatna jest każda operacja. Prowizja wynosi zaś 0,5 proc. (min. 6 zł) deponowanej kwoty.

Karta płatnicza do iKonta Alior Banku

Zakładając iKonto Biznes otrzymujemy w komplecie płatniczą kartę debetową MasterCard Business Debit PayPass z funkcją płatności zbliżeniowych. Karta ta jest wydawana bezpłatnie, a jej korzystanie również nie naraża na dodatkowe koszty. Należy jednak w tym celu dokonać minimum 4 operacji bezgotówkowych w ciągu miesiąca. Brak spełnienia tego warunku narazi posiadacza rachunku na koszt 8 zł.

powrót do menu ↑

200 zł na start

W pierwszej promocji stawką jest 200 zł na start dla nowych klientów firmowych. Czas na przystąpienie do akcji upływa 12 października. Aby zdobyć tytułowe 200 zł trzeba spełnić następujące warunki:

 • Do 12 października zarejestrować się  na specjalnej stronie promocyjnej (wymagana jest jedynie akceptacja regulaminu), a następnie złożyć internetowy wniosek o otwarcie iKonta Biznes
 • W ciągu 30 dni od wysłania wniosku (najpóźniej 12 listopada) zawrzeć umowę
 • W ciągu 60 dni od otwarcia konta (najpóźniej 11 stycznia 2021 r.): zasilić rachunek łącznie min. 500 zł

O przyznaniu nagrody klient zostanie powiadomiony mailem najpóźniej 1 lutego 2021 r. Przekazanie premii nastąpi w ciągu kolejnych 14 dni roboczych.

powrót do menu ↑

1500 zł dla firm

Program rozpoczął się w 2016 roku i trwa do odwołania, a jego uczestnikami mogą być wyłącznie osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Warunkiem wzięcia udziału jest nieposiadanie dotychczas żadnego produktu firmowego Alior Banku.

Konieczne jest złożenie wniosku o konto firmowe iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej (link), otrzymanie potwierdzenia otwarcia iKonta Biznes na adres e-mail, przystąpienie do promocji i akceptacja regulaminu. Klient staje się uczestnikiem promocji w momencie otwarcia rachunku. Bonusy otrzymujemy za konkretne aktywności. Premie za aktywność naliczane są co miesiąc, przez 12 miesięcy od otwarcia konta, a ich maksymalna wysokość to 125 zł miesięcznie i 1500 zł rocznie.

Jak zdobyć premię 1500 zł od Alior Banku?

Regulamin wymienia szereg aktywności określając jednocześnie wysokość bonusów przypisanych do każdej z nich. Istotne ułatwienie dla klientów stanowi fakt, że mogą oni samodzielnie dokonać wyboru, jakie czynności objęte premią chcą zrealizować w danym miesiącu, czyli w rezultacie na własną rękę decydować o wysokości premii.

Poszczególne aktywności nagradzane są następująco:

 • 30 zł za przelew do ZUSpremia za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS na kwotę minimum 250 zł lub do US na kwotę minimum 500 zł.
 • 10 zł za przelew SEPApremia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA w wysokości min.  100 euro.
 • 10 zł za transakcję kartą o wartości co najmniej 500 zł w miesiącu.
 • 15 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku.
 • od 0 do 60 zł za średnie saldo na rachunku uczestnika, przy czym do wyliczenia salda brane są pod uwagę także środki ulokowane na rachunkach pomocniczych i kontach walutowych otwartych do iKonta Biznes:
  • od 2.500,01 zł do 10.000,00 zł – 5 zł,
  • od 10.000,01 zł do 25.000,00 zł – 10 zł,
  • od 25.000,01 zł do 50.000,00 zł – 20 zł,
  • od 50.000,01 zł do 100.000,00 zł – 40 zł,
  • od 100.000,01 zł do 150.000,00 zł – 50 zł,
  • od 150.000,00 zł – 60 zł,
Nasza pełną recenzje promocji  oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Konto walutowe

alior konto walutoweDo iKonta Biznes można otworzyć, jako rachunek pomocniczy, konto walutowe. Za jego prowadzenie zapłacimy 8 zł miesięcznie.

W przypadku przelewów transgranicznych opłata waha się od 5 (SEPA) do 20 zł (przelew zagraniczny w trybie zwykłym). Miłym bonusem jest pięć darmowych transferów europejskich w miesiącu do odbiorcy działającego na obszarze Jednolitego Obszaru Płatności w Euro (SEPA). Pamiętajmy także, że przelewając środki z rachunku złotowego na walutowy, poniesiemy koszty przewalutowania po mało korzystnym kursie banku.

Konto walutowe i operacje dewizowe w Alior Banku

Zatem korzystanie z konta walutowego w ramach rachunku firmowego Alior Banku jest mało opłacalne. Dlaczego? Głównie przez koszty stałe i kursy walut.

Znacznie tańszym rozwiązaniem jest otwarcie rachunku i wyrobienie karty w Kantorze Walutowym Alior Banku. Prowadzenie konta jest bezpłatne. Przelewy też są darmowe, o ile wyślemy środki uprzednio kupione w kantorze i nie przekroczymy limitu w danym miesiącu. W przeciwnym razie zapłacimy od 5 do 30 zł w zależności od rodzaju przelewu i trybu realizacji.

Dewizy możemy za darmo wypłacić w wybranym oddziale albo dowolnym bankomacie. Wpłacimy je bez prowizji w dowolnej placówce Alior Banku.

Wydanie karty kosztuje 15 zł, ale jeśli w ciągu pół roku od jej wydania wykonamy nią jedną transakcję, unikniemy tej opłaty. Ponadto nie ponosimy kosztów obsługi karty walutowej wydanej przez kantor.

Za kantorem walutowym przemawiają też atrakcyjniejsze niż w samym banku kursy wymiany i mniejsze spready. Te ostatnie nie przekraczają 10 groszy.

powrót do menu ↑

Zakładanie Konta

Rachunek iKonto Biznes otworzymy wyłącznie zdalnie. Uprzednio musimy wypełnić wniosek na stronie Alior Banku, podając m.in. NIP swojej firmy.

Umowę podpiszemy na dwa sposoby:

 1. Przelewem weryfikacyjnym ze swojego konta prywatnego (nie firmowego!)
 2. Przez kuriera (musimy okazać mu dowód osobisty).

Druga opcja wydłuża czas realizacji formalności nawet do czterech dni.

Proces zakładania konta został przez Alior Bank uproszczony do maksimum. Wystarczy . Nie ma więc konieczności podpisywania umowy w obecności kuriera. Wystarczy dokonać przelewu z innego rachunku i poczekać na weryfikację danych.

powrót do menu ↑

Zalety i wady


ZALETY:

 • możliwość uniknięcia podstawowych opłat pod prostymi warunkami,
 • pięć przelewów natychmiastowych w miesiącu gratis,
 • pięć przelewów europejskich w miesiącu gratis.
 • możliwość zyskania nawet 1700 zł premii od Alior Banku;

WADY:

 • opłata za SMS-y autoryzacyjne (prócz pierwszych 10 w miesiącu),


Największą zaletą konta biznesowego w Alior Banku jest niewątpliwie możliwość uzyskania nawet 1700 zł premii (200 zł na start i 1500 zł za wybrane operacje bankowe).

Promocję Alior Banku można polecić wszystkim drobnym przedsiębiorcom, którzy potrzebują taniego czy nawet bezpłatnego konta firmowego i chcą łatwo zarobić nawet 1700 zł z czego 200 zł w formie premii powitalnej. W tym celu muszą wykazać się niezbyt dużą aktywnością (wykonać łącznie 8 płatności kartą, zapewnić wpływ na rachunek 3000 zł i zrealizować jeden przelew w aplikacji). Pozostałe bonusy pieniężne zależą od intensywności korzystania z konta, w tym m.in. zlecania przelewów podatkowych, używania karty, utrzymywania salda na rachunku.

Rachunek iKonto Biznes Alior Banku należy także do atrakcyjniejszych cenowo na rynku. Ta atrakcyjność wyraża się m.in. w możliwości uniknięcia podstawowych opłat (karta) pod prostymi warunkami oraz w darmowych przelewach natychmiastowych i europejskich (po pięć w miesiącu). Za jego otwarciem przemawia też promocja, w ramach której bank nagradza za aktywne korzystanie z konta – do 125 zł miesięcznie w zamian za wykonanie określonych operacji na rachunku.

Nie jest to jednak idealne konto firmowe. Jeśli nie chcemy ponosić dużych kosztów utrzymania, musimy liczyć się z ograniczeniami w korzystaniu z obcych bankomatów i wpłatomatów oraz drobnymi opłatami za SMS-y do autoryzacji przelewów, choć te ostatnie są darmowe.

iKonto Biznes

Kumulacja promocji

+ 1700 zł premii
24 dni do końca promocji
6 Ocena Łączna
9 opinie
iKonto Biznes

Konto firmowe z możliwością zyskania nawet 1700 zł premii.

8.3Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9
4.7Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
5.3
Bankowość internetowa i mobilna
4.5
Dodatkowe korzyści
4.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
12 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Sober 3 Styczeń 2020 10:52
  2.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  0

  Założyłem to konto miesiąc temu (ostatecznie nawet się udało przez Internet, choć faktycznie był problem z potwierdzeniem przelewem). Niby wszystko wydawało się ok, ale wczoraj przyszła zmiana regulaminu. Żeby dostać jakąkolwiek premię trzeba aktywnie korzystać z karty, której w ogóle nie chciałem i nie zamawiałem…. Równie dobrze mogliby się reklamować że dają premię 10 000zł, a po ściągnięciu naiwnych klientów, po miesiącu zmienić regulamin. Jakbym wiedział, że będą takie warunki to wybrałbym inny bank.

  W efekcie zamiast 1500 zł premii dostałem 50 złotych i więcej nie dostanę. Ciekawe czy dostanę to 200 za założenie konta… na razie cisza.

  Odradzam: nawet gdy bierzecie kartę, to jest duża szansa, że za miesiąc znowu coś zmienią w regulaminie co spowoduje, że premii nie dostaniecie.

  + ZALETY: - konto lokacyjne jest spoko, chociaż oprocentowanie spada jeśli wrzucimy tam więcej środków (nie wiem jaki jest algorytm), przelew z tego konta jest płatny. - aplikacja bankowa jest też ok. - opłaty póki co są w porządku, ale trzeba będzie monitorować zmiany regulaminu
  - WADY: - zmiany regulaminu promocji żeby uniknąć wypłacenia umówionej premii
  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  blazej 29 Październik 2019 22:47
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  To jest jakiś dramat… Od paru tygodniu próbuję założyć konto u nich ale za pomocą przelewu z innego banku poporstu się nie da… Nie działa, dzwoniłem, pisałem, zero odzewu. Z tego co widzę inne komentarze to ta funkcji chyba nigdy nie działała. Wybrałe kuriera ale zeby wskazać adres czy godzinę to nie. Szkoda, miałem kiedys u nich konto osobiste i było super, a chyba macki rządowe zniszczyły całą ich kulture.

  + ZALETY: NIe doświadczyłem ich
  - WADY: Nie da się złożyć wniosku, różne przeglądarki, różne dane, nie działa...
  Pomocne(12) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  immo 29 Październik 2019 14:17

  Przykro mi, ale to konto, a w sumie to proces jego założenia to kompletna porażka.
  Założenie konta z potwierdzeniem przez bank prawdopodobnie nie jest możliwe (przy końcowym składaniu wniosku mamy komunikat “Złożenie wniosku się nie powiodło, skontaktuj się z infolinią”. Po kontakcie z infolinią, najpierw standardowe “wyczyścić ciasteczka, cache przeglądarki, najlepiej zainstalować od nowa Windows :)”, po drugim kontakcie “proszę chwilę poczekać zapytam w dziale technicznym” i pół godziny słuchania beznadziejnej jakości muzyczki, a na koniec coś typu: “Wie Pan co, może lepiej potwierdzić tożsamość kurierem?” A na moje pytanie czy można kuriera umówić na konkretny dzień/godzinę odpowiedź krótka – “Nie”. Więc niestety ale nie dane mi było poznać zalet tego konta, chociaż z opisów najbardziej mi pasowało, ponieważ sam proces jego założenia jest praktycznie nie do przejścia.

 4. Odpowiedz
  MarzenaJ 17 Maj 2019 12:20
  0.65
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  20

  Potwierdzam powyższe, premia nie działa, bo nie było możliwości zalogowac się przez podany link (okazało się że karta kibica stało tu w przeszkodzie – czyli było osobiste konto i log nie był firmowy tylko osobisty i pa pa 200 zł za założenie konta). Przelew natychmiastowy darowy – zrezygnowałam bo pokazywało opłatę, więc nie darmowy. Mało czytelny regulami, niby jest premia ale jej nie ma. Kontakt z bankiem – słaby, odpowiadają po czasie, ja próbowałam elektronicznie. Ogólnie nie jestem zadowolona. Zachęciał mnie premia, a tu jak w przysłowiu o chytrym, a chciałam być oszczędna.

  + ZALETY: premia,
  - WADY: kontakt słaby, premia warunkowa nie do końca jak w reklamie, opłaty za przelewy, konieczność potwierdzenia konta w placówce (a internetowe konto), umowa i definicje jasen tylko dla banku - np. log tak zakamuflowany jak w żadnym innym banku. Sesje dziwne, potwierdzenia realizacji przelewu niesatysfakcjonujące.
  Pomocne(14) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Marcin 17 Marzec 2019 09:01
  1.65
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  0
  Dodatkowe korzyści
  40

  Zakładanie konta:
  – potwierdzanie kontem osobistym nie działa (wypróbowałem kilka)
  – w placówce nie ma możliwości założenia
  – kurier przyjeżdża nie dzwoniąc jeśli chce się podpisać umowę, to trzeba go “gonić”

  Bankowość elektroniczna / mobilna:
  – 3 wersje systemu i żaden pracownik nie wie, na której będzie działało moje konto
  – ostatecznie bankowość nie działa, bo trzeba iść do placówki podpisać “ogólne warunki umowy”

  + ZALETY: - brak opłat przy spełnieniu warunków
  - WADY: - konto online wymaga obowiązkowej wizyty w placówce - przelew natychmiastowy, który ma być po kilku minutach u odbiorcy, realizowany kilkanaście godzin ("bo ktoś musi go zatwierdzić") - utrudniony kontakt z bankiem (telefoniczny) - brak możliwości załatwienia wielu spraw w placówce partnerskiej (własnych jest niewiele) - pomoc techniczna bardzo słaba (sami nie wiedzą co zrobić)
  Pomocne(13) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Łukasz 4 Marzec 2019 11:03
  2.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  50

  Warunki na jakich funkcjonuje konto są bardzo atrakcyjne i konkurencyjne.

  Gorzej jeśli chodzi o sam proces założenia i obsługi.
  Konta nie da się założyć w placówce jest tylko opcja przez internet, która defacto nie działa w pełni 🙂

  Opcja z potwierdzeniem online przez inne konto nie działa (zweryfikowałem 2 kontami w 2 różnych bankach) i zostaje tylko opcja kurierem, która niestety też nie działa prawidłowo. Otrzymujemy konto bez dostępu do bankowości online i po kilku połączeniach z infolinią banku (podają różne informacje za każdym połączeniem) dowiadujemy się że i tak musimy zakończyć to wizytą w placówce (tylko niepartnerskiej).

  Aby przejść przez cały proces trzeba mieć nerwy ze stali, sporo zaparcia i ok. 3-4 tygodnie.

  + ZALETY: Brak opłat jeśli korzysta się z konta i karty.
  - WADY: Nowa bankowość internetowa zawiera bugi. I pomoc techniczna słaba.
  Pomocne(10) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Anita 11 Październik 2018 10:54

  Jedno wielkie nieporozumienie. Kontakt z bankiem beznadziejny, założenie konta online…
  1 wniosek wysłany 1.10.2018: żadnego kontaktu ze strony banku (potwierdzenia sms, e-mail, telefonu) po prostu cisza. Wniosek miał dojechać od 2-4 dni, po tygodniu moja próba kontaktu z bankiem i czas oczekiwania na połączenie ponad 20 min, następnie rozmowa z konsultantem ok 30 min, która nie rozwiązała problemu, ponieważ nie można było skontaktować się z działem technicznym odpowiedzialnym za realizację wniosków.
  2 wniosek złożony 8.10.2018: również żadnego potwierdzenia złożenia wniosku oraz brak kuriera z umową. Próba kontaktu telefonicznego ponownie ok godziny (czekanie na połączenie + rozmowa) i w konsekwencji odesłanie do oddziału banku w innym mieście, ponieważ w moim mieście znajdują się aż 2 placówki partnerskie Alior Banku, które nie obsługują IKonta Biznes, ponadto jak się okazało mają w ogóle ograniczone możliwości w obsłudze klineta.
  Reasumując zdecydowanie odradzam. Osobiście złożyłam wniosek w innym banku i jak się okazało kultura obsługi zupełnie na innym poziomie: potwierdzenie na e-mail, w ciągu 5 min kontakt ze strony banku i w dniu następnym kurier z umową w dogodnych godzinach.
  Nie wiem jak kiedyś, ale na chwilę obecną moim zdaniem konto w Alior Banku zdecydowanie nie zasługuje na 1 lub 2 miejsce w rankingach najlepszych kont firmowych.

 8. Odpowiedz
  Anita 10 Październik 2018 14:40
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Podobnie jak u Pana Łukasza poniżej, również od prawie dwóch tygodni czekam na uruchomienie IKonta Biznes. Po wyborze dostawy umowy za pośrednictwem kuriera, żadnego potwierdzenia sms/e-mail..nic. W mojej miejscowości są jedynie placówki partnerskie Alior Banku (2!), które jak się dowiedziałam, nie obsługują klientów, którzy chcą założyć w/w konto. Ponadto ogólnie mają ograniczone możliwości jeżeli chodzi o obsługę klienta. Kontakt telefoniczny z bankiem utrudniony od ponad tygodnia – oczekiwanie na połączenie na chwilę obecną ok. 20 min i wciąż informacja “oczekiwany czas na połączenie powyżej 15 min”. Jak się w końcu udało połączyć, to oczywiście sprawy przez tel nie załatwię, tylko odsyłają do oddziału głównego Alior Banku w większym mieście. Reasumując całkowity czas oczekiwania na połączenie oraz rozmowy ok 54 min i oczywiście niczego nie załatwiłam. Jeżeli założenie konta jest tak problematyczne, to nie ukrywam, że nie mam ochoty dowiedzieć się jak wygląda obsługa w/w konta w przyszłości.
  Zdecydowanie odradzam!

  + ZALETY: jak na razie 0
  - WADY: utrudniony kontakt z bankiem ograniczone możliwości załatwienia sprawy w placówkach partnerskich oraz telefonicznie
  Pomocne(12) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  lukasz 21 Wrzesień 2018 17:36

  Całkowite nieporozumienie: w ciągu 2 tygodni od złożenia wniosku online nie dostałem dostępu do konta. Dodzwonienie się na infolinię graniczy z cudem. Ostatecznie udało mi się skontaktować z bankiem przez FB. Poradzono mi wizytę w placówce banku (już drugą od momentu wysłania wniosku online o iKonto biznes). Mój interes (sklep internetowy) praktycznie stoi od 2 tygodni w miejscu, bo nie mam firmowego konta… Wolę nawet nie liczyć poniesionych strat.

 10. Odpowiedz
  michu 19 Kwiecień 2017 22:23
  4.15
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  Korzystam usług Alior Banku od kilku lat i nie było najmniejszych kłopotów. Ani na koncie ROR, ani na maklerskim ani na walutowym. Wszystko zawsze szybko załatwione, wpłaty gotówki w zależności od ruchu od minuty do 10 minut. Rachunkowość internetowa działa świetnie, nie wiesza się, smsy przychodzą od razu. Nigdy nie dostałem niewiadomych płatności do uregulowania.

  + ZALETY: żadnych problemów
  Pomocne(11) Niepomocne(67)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  igor 4 Kwiecień 2017 17:11
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  nie mam żadnego problemu z alior bankiem, zarówno przelewy w euro z holandii jak i te w złotówkach docierają na czas, tego samego dnia jesli pieniądze są wysłane tak około południa, mam konto w euro i w złotówkach i nie narzekam.

  + ZALETY: przelewy dochodzą na czas
  Pomocne(10) Niepomocne(35)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  alina 4 Marzec 2017 12:54
  4.5
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Jestem wstępnie zadowolona z konta. Oczywiście strasznie problematyczne są przelewy internetowe- czeba czekać na hasło smsem.

  Poza tym opłaty za przelewy internetowe SEPA to duży minus(bezpłatne chyba do 10), minusem jest też to, że hasła dostaje się smsem- po doświadczeniu w różnych bankach najlepszą formą dla mnie jest karta kodowa do przelewów. A największy plus to wg mnie ta premia za odpowiednie saldo na koncie

  - WADY: mogłoby być taniej
  Pomocne(12) Niepomocne(38)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0