Inteligo

Co to za bank Inteligo? Kim jest właściciel? Czy jest to w 100% polski bank tak jak PKO BP? Czy pieniądze i lokaty tutaj są bezpieczne? Jakie konta oferuje?

Inteligo to internetowe konto bankowe, które aktualnie prowadzone jest w ramach struktur PKO BP. Początkowo stanowiło system bankowości elektronicznej utworzony przez konsultantów firmy McKinsey. W 2001 r. wprowadzili oni na rynek konto, które od razu stało się popularne – zdobyło 100 tys. klientów i 100 mln depozytów. Od 2002 r. utworzonej spółki Inteligo stał się właścicielem  PKO BP, a w więc można powiedzieć, że jest to polski bank.

Konto  umożliwia intuicyjne i przyjemne zarządzanie swoimi finansami. Cały czas jest ono rozwijane, by wszelkie transakcje były przeprowadzane sprawnie, z minimum formalności i procedur. Inteligo wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa systemów transakcyjnych. Konto było już wielokrotnie nagradzane – m.in. otrzymało kilkakrotnie prestiżowy tytuł „Przyjazny Bank Newsweeka” w kategorii bankowości internetowej.

Inteligo skierowane jest do osób, które lubią i korzystają z najnowocześniejszych technik. Do dyspozycji klientów przeznaczono m.in. Serwis Mobilny, serwis www, komunikację za pomocą poczty elektronicznej, automatyczny serwis telefoniczny oraz infolinię. W ramach ułatwienia, klienci Banku mogą korzystać z sieci bankomatów PKO BP i BZ WBK.

Zgromadzone na rachunkach imiennych środki są, zgodnie z ustawą, zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeżeli Komisja Nadzoru Finansowego ogłosi upadek banku (lub np. jego zawieszenie), wówczas BFG wypłaca właścicielom zatrzymane pieniądze. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta Inteligo:

Konto Inteligo Osobiste

Konto Inteligo Osobiste

Konto prywatne Inteligo, które można założyć jako: indywidualne, wspólne - dla dwóch lub trzech osób, dla osób małoletnich, jeśli ukończyły 13 lat. Opinie klientów i analiza opłat.

Konto firmowe Inteligo

Konto firmowe Inteligo

Czy warto założyć konto firmowe Inteligo, którego de facto właścicielem jest PKO? Jakie są ukryte opłaty i haczyki tego konta? Opinie i ...

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0