BNP Paribas

BNP Paribas to bank uniwersalny (7 miejsce pod względem aktywów). Właściciel to francuski bank BNP Paribas. Bank posiada gwarancję depozytów przez BFG.

Bank BNP Paribas S.A. stanowi połączenie dwóch banków: Banku BGŻ oraz Banku BNP Paribas Polska. Pierwszy z nich powstał na podwalinach Polskiego Banku Rolnego założonego jeszcze w 1919 r. w Warszawie. Od 1975 r. zmienił on nazwę na Bank Gospodarki Żywnościowej. Stało się tak w wyniku połączenia państwowego Banku Rolnego oraz Centralnego Związku Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowych. Jednym z najważniejszych momentów w historii banku okazał się rok 1994, kiedy to instytucja została przekształcona w spółkę akcyjną. Do 2004 r. głównym akcjonariuszem podmiotu był Skarb Państwa, jednakże na początku 2008 r. Rarobank nabył większość akcji BGŻ. W 2012 r. oba banki (BGŻ i Rarobank) zostały połączone.

BNP Paribas powstał w 1990 r. jako Krakowskie Towarzystwo Bankowe. Już rok później instytucja została przejęta przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości. W następnych latach zawiązywała się także coraz silniejsza współpraca z Fortis Bankiem i Dominet Bankiem. W 2009 r. powstał na polskim rynku powstał zupełnie nowy podmiot – BNP Paribas Fortis. Nazwę tą  już dwa lata później zmieniono jednak na BNP Paribas. W 2014 r. doszło do formalnego połączenia banku z BGŻ – od 2015 r. wszystkie loga oby instytucji zostały przeformułowane na BGŻ BNP Paribas.

Dziś bank ten to bank uniwersalny, mający pełną ofertę produktów bankowych dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Podmiot wyróżnia także sporo usług przeznaczonych wyłącznie dla rolników. Prezesem zarządu jest obecnie Tomasz Bogus. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że  BNP Paribas to wiodący bank w Europie. Posiada swoje oddziały w 75 krajach, zatrudnia ok. 190 tys. pracowników. Prowadzi działalność w trzech kluczowych obszarach: Rynki Macierzyste, Bankowość Korporacyjna i Instytucjonalna oraz Międzynarodowe Usługi Finansowe.

Środki pieniężne zgromadzone w banku są, zgodnie z ustawą, zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta BNP Paribas:

Promocja Konto Otwarte na Ciebie

Konto Otwarte na Ciebie

Konto Otwarte BNP Paribas to podstawowe konto osobiste, które w ramach promocji umożliwia uzyskanie premii za płatności kartą. Zobacz opinie użytkowników i naszą analizę.

Konto Lokacyjne

Konto Lokacyjne

Wpłacając nowe środki na Konto Lokacyjne do BNP Paribas, zarobimy 5% w skali roku.

Lokata na Nowe Środki – BNP Paribas

Lokata na Nowe Środki – BNP Paribas

Wpłacając nowe środki na 18-miesięczną lokatę do BNP Paribas, zarobimy 6,1% w skali roku.

Promocja Konto Otwarte dla Młodych 18-26

Konto Otwarte dla Młodych 18-26

Konto Otwarte BNP Paribas to podstawowe konto osobiste, które w ramach promocji umożliwia uzyskanie premii za płatności kartą. Zobacz opinie użytkowników i naszą analizę.

Promocja Konto Otwarte na Biznes

Konto Otwarte na Biznes

Konto Otwarte na Biznes to nie tylko podstawowe konto firmowe w BNP Paribas, ale cały pakiet usług bankowych dla firm.

Lokata GOmobile

Lokata GOmobile

Lokata GOmobile to jego najlepiej oprocentowany depozyt (6% na 5 miesięcy). Jakie są jej warunki?

Konto Samodzielniaka

Konto Samodzielniaka

Czy warto założyć Konto Samodzielniaka w BNP Paribas? Czy jest ono w 100% darmowe dla dziecka?  Analiza tabeli opłat i nasza recenzja. Banki dostrzegły w dzieciach ...

BNP Paribas – Regulaminy Archiwalnych, Starych, Promocji w 1 miejscu

BNP Paribas – Regulaminy Archiwalnych, Starych, Promocji w 1 miejscu

Poniżej w tabeli zostały zestawione archiwalne regulaminy promocji BNP Paribas z poprzednich miesięcy. Historyczne promocje z premią 200 zł, 250 zł, 300 zł czy nawet 400 zł. ...

Konto Dobrze Oszczędnościowe

Konto Dobrze Oszczędnościowe

Konto Dobrze Oszczędnościowe to najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe w BGŻ BNP Paribas.

Konto Maksymalne

Konto Maksymalne

Konto Maksymalne to konto osobiste dedykowane dla aktywnym i młodym klientom. Przeczytaj jego recenzję oraz opinie użytkowników na jego temat.

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0