Promocje Pekao: 100 zł za konto + 50 zł za rejestrację karty + loteria z BMW i3

Aktualizacja - 2020.11.01

W Banku Pekao na nowego klienta, który otworzy konto osobiste i wykaże się minimalną aktywnością, czeka 100 zł premii. Oprócz tego do zdobycia są inne bonusy i nagrody, w tym elektryczne BMW i3 i 3220 bonów na Allegro o wartości 50 zł każdy.

Mimo trudnych warunków ekonomicznych (niskie stopy procentowe, spadek akcji kredytowej, większe ryzyko wywołane kryzysem pandemicznym) banki nie zrezygnowały z walki o klientów. By ich pozyskać wciąż proponują im premie pieniężne.

Promocja 100 zł na start

Świetnym przykładem jest Bank Pekao, który w zamian za zawarcie umowy o ROR i używanie konta przez cztery miesiące płaci 100 zł w gotówce. Do tego proponuje bonusy (50 zł w gotówce + wyższe oprocentowanie oszczędności) za skorzystanie z produktów dla dzieci. Na dokładkę daje szansę na wylosowanie w loterii elektrycznego BMW lub e-kart podarunkowych Allegro.

Po główną nagrodę pieniężną w trwającej do 31 grudnia akcji mogą sięgnąć nowi klienci instytucji kierowanej przez Leszka Skibę. Dokładnie chodzi o osoby, które nie miały konta osobistego w Banku Pekao od 1 stycznia 2019.

Jak zdobyć 100 zł krok po kroku? Trzeba:

1Do 31 grudnia przez stronę promocji otworzyć online lub mobilnie Konto Przekorzystne wraz z kartą  i aplikacją PeoPay ,

Ważne! Rachunek należy otworzyć metodą na selfie, czyli z użyciem biometrii twarzy. W praktyce chodzi o to, by podczas składania wniosku na stronie banku lub w jego aplikacji wykonać kilka zdjęć twarzy i swojego dowodu osobistego.

2W każdym z kolejnych 4 miesięcy:

 • zasilić rachunek pojedynczym wpływem min. 500 zł,
 • wykonać 1 płatność bezgotówkową za zakupy kartą lub  aplikacją Peopay,
 • zalogować się do aplikacji mobilnej Peopay,

W sumie trzeba więc czterokrotnie spełnić warunki promocji. Jeśli umowę zawrzemy w listopadzie, pierwszy raz wykonywanie zadań możemy rozpocząć  do końca grudnia. Następnie powtarzamy to w styczniu, lutym i marcu.

Z kolei dla kont założonych w grudniu warunki trzeba spełnić: pierwszy raz do końca stycznia, potem w: lutym, marcu i kwietniu.

Zgodnie z regulaminem promocji wpływ 500 zł na konto w danym miesiącu musi być jednorazowy, nie może być to suma przelewów (np. 2 przelewy po 250 zł).

Dodatkowo jako wpływów bank nie będzie akceptował: wpłat gotówkowych, rozliczeń depozytów terminowych lub kredytów/pożyczek oraz własnych przelewów wewnętrznych (z innych rachunków prowadzonych w  Pekao SA).

Najłatwiej zatem spełnić warunek wpływów przelewając sobie jednorazowo min. 500 zł ze swojego konta w innym banku.

Kiedy otrzymamy nagrodę?

Główną premię pieniężną (100 zł) Bank Pekao wypłaci do 30 kwietnia 2021 (dla kont założonych w listopadzie) lub do 31 maja 2021 (dla kont założonych w grudniu).

powrót do menu ↑

50 zł w programie Bezcenne Chwile

Klienci Banku Pekao, którzy wyrobią kartę Mastercard Debit FX, mogą przystąpić do programu lojalnościowego Bezcenne Chwile i gromadzić punkty za płatności plastikiem i aplikacją w wybranych sklepach. Punkty wymienia się na nagrody z katalogu. Standardowy przelicznik wynosi 2 pkt za każde 50 zł wydane kartą debetową lub PeoPay i 4 pkt za każde 50 zł wydane kartą kredytową.

W ramach trwającej do 31 grudnia promocji „Punkty na start z Bankiem Pekao – edycja 4” można zyskać 3400 punktów. Ich deklarowana wartość to 50 zł. W tym celu należy:

 • Zarejestrować się w programie Bezcenne Chwile Można to zrobić w bankowości internetowej albo na stronie akcji.
 • Wyrazić zgody marketingowe Mastercardowi,
 • W ciągu 30 dni wykonać jedną płatność kartą lub zbliżeniowo przez aplikację PeoPay.

Naliczenie pierwszych 1000 punktów, następuje w ciągu 14 dni roboczych od rejestracji w programie. Kolejne 2400 punktów otrzymuje się w ciągu 30 dni roboczych od spełnienia pozostałych warunków.  Punkty są ważne przez sześć miesięcy od ich dopisania.

Bonusowe 3400 punktów, które można otrzymać łącznie dołączając do programu, to równowartość 50 zł w postaci m.in. vouchera na Allegro. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny zakup. Voucher Allegro dostępny jest w programie jedynie dla klientów Pekao.

powrót do menu ↑

Loteria z BMW i3 i bonami na Allegro

Częste płacenie kartą debetową Pekao może opłacić się bardziej. Umożliwi bowiem wzięcie udziału w loterii, w której nagrodami są: elektryczne BMW i3 o wartości 169 000 zł oraz 3220 e-kart podarunkowych Allegro o wartości 50 zł każda.

Każda płatność kartą debetową to dwa losy. Transakcje kartami kredytowymi oznaczają cztery losy. Im więcej operacji zrealizowanych do 1 stycznia 2021, tym więcej szans na wygraną.

Dodatkowe 100 losów otrzymuje się za zarejestrowanie instrumentu płatniczego w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Można to zrobić w e-bankowości lub na stronie bezcennechwile.pl.

Ważne! Udział w loterii wymaga jednorazowego zgłoszenia na stronie na stronie pekaoloteria.pl.

Przekazanie nagrody

Losowanie auta odbędzie się 20 stycznia 2021, natomiast karty podarunkowe na Allegro (łącznie 3220 szt. / dziennie 35 sztuk) rozdzielane są w okresie od 22 października do 14 stycznia.

powrót do menu ↑

Dodatkowa premia w programie poleceń

Konto Przekorzystne w promocji możemy polecać swojej rodzinie i znajomym.

Za każdą poleconą osobę, która spełni warunki promocji, bank przekaże osobie polecającej 100 zł. Nowy klient nie ma z tego tytułu żadnego dodatkowego bonusu (oprócz standardowej premii 100 zł na start).

Konto można polecić nawet 10 osobom, więc dodatkowo możemy w ten sposób zarobić nawet 1500 zł (15 x 100 zł).

Więcej o programie można dowiedzieć się w tym artykule.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje Konto Przekorzystne?

Standardowo za prowadzenie Konta Przekorzystnego płaci się 6 zł miesięcznie, a za obsługę sprzężonej z nim i zapewniającej darmowe przewalutowania Karty Rewolucyjnej (Mastercard Debit FX) – 3 zł. Pobranie gotówki z obcej maszyny wiąże się z prowizją 2 proc. (min. 5 zł). Do tego dochodzi 20 gr za każdy SMS autoryzacyjny do odbiorcy niezaufanego.

Jednak większości podstawowych opłat związanych z Kontem Przekorzystnym można uniknąć. Jak? Trzeba co miesiąc zapewniać wpływ min. 500 zł i raz zapłacić kartą albo aplikacją. Wtedy nie płaci się za ROR i kartę oraz można dwukrotnie skorzystać z obcych bankomatów w kraju bez prowizji.

Warto też używać aplikacji mobilnej. Po pierwsze, wszystkie wykonywane w niej przelewy z konta oszczędnościowego są darmowe (normalnie to koszt 7 zł od transferu). Po drugie, autoryzacja transakcji również odbywa się bezpłatnie i jest wygodniejsza. Nie trzeba bowiem przepisywać kodów z SMS-a, tylko zatwierdza się daną operację na ekranie smartfona. Nazywa się to autoryzacją mobilną, która jest nie tylko wygodniejszym, ale też bezpieczniejszym rozwiązaniem niż autoryzacja SMS.

Uwaga! Od niedawna do Konta Przekorzystnego można zamówić kartę Visa Debit Gold, która może być kartą główną lub dodatkową. Wedle normalnej taryfy jej obsługa kosztuje 10 zł miesięcznie.

Lecz opłaty unika się po wykonaniu w miesiącu plastikiem czterech transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę. Co ważne wymóg ten można zrealizować dowolną inną kartą z oferty Banku Pekao.

Ponadto przy wpływach 5 tys. zł miesięcznie karta Visa Debit Gold zapewnia darmowy dostęp do wszystkich bankomatów w kraju bez limitu liczby operacji. Standardowy koszt takiej wypłaty to 5 zł.

Nasza pełną recenzje Konta Przekorzystnego oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Trzeba uczciwie przyznać, że promocja konta osobistego Banku Pekao jest dla cierpliwych. Warunki zdobycia premii 100 zł są łatwe w realizacji (wpływ 500 zł + 1 płatność kartą), ale trzeba spełniać je przez cztery miesiące. Znacznie szybciej otrzyma się 50 zł w bonach za rejestrację karty w programie Bezcenne Chwile.

Co z kosztami? Łatwo ich uniknąć. Wystarczy co miesiąc realizować wymagania promocji.

Jeśli nie chcemy przenosić całych swoich finansów do Banku Pekao, możemy potraktować jego konto jako dodatkowe.

Przy odpowiedniej optymalizacji nie będzie nas ono nic kosztować. Ustawiamy zlecenie stałe na 500 zł ze swojego głównego ROR-u i pamiętamy o tym, żeby choć raz w miesiącu zapłacić kartą albo apką banku z żubrem.

Na koniec warto wspomnieć o innej ciekawej promocji Pekao, ale tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą (lub planujących otworzyć własna firmę i założyć konto firmowe), którą można połączyć z powyższymi promocjami konta osobistego. Do zyskania jest nawet 1000 zł w promocji Pekao dla firm.

Konto Przekorzystne

Kumulacja promocji

+ 150 zł premii
31 dni do końca promocji
9 Ocena Łączna
19 opinie
Kumulacja promocji

9.5Ocena Redakcji
Ocena
9.5
9.5Ocena Użytkowników
Ocena
9.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
107 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  tomek 30 Lipiec 2019 14:37

  Czy płatność blikiem w sklepie zwalnia z opłaty za prowadzenie rachunku i zalicza się do spełnienia warunku nagrody wraz z przelewem 500zł?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 2 Sierpień 2019 15:27

   Płatność wykonana poprzez aplikację mobilną Peopay (np. Blikiem czy Apple Pay) jak najbardziej zwalnia z opłaty i jest “zaliczna” jako 1 płatność w miesiącu wymagana do uzyskania nagród w promocji Pekao 200 zł.

 2. Odpowiedz
  Lucyna 11 Lipiec 2019 08:43

  Jak długo trzeba utrzymywać to konto, żeby zdobyć premię i kiedy ona wpłynie na konto?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 15 Lipiec 2019 21:12

   Konto musi być aktywne conajmniej do daty wypłaty premii, gdyż wypłata premii nastąpi przelewem na nowo otwarte konto.

1 2

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0