Promocje Pekao: 200 zł na start i 2,5% na koncie oszczędnościowym

Aktualizacja - 2020.04.01

Warunki promocji Banku Pekao są łatwe do spełnienia, a nagroda – całkiem atrakcyjna. W dodatku ROR może być darmowy, jeśli będzie się z niego odpowiednio korzystać.


Bank Pekao wystartował z kolejną edycją akcji promocyjnej, w której kusi premią pieniężną. Ofercie “Otwórz Konto Przekorzystne wraz z kartą i otrzymaj nagrodę do 200 zł – III edycja” warto przyjrzeć się również dlatego, że umożliwia zgarnięcie tytułowej kwoty pod prostymi warunkami. W dodatku można ją połączyć z atrakcyjną ofertą dla oszczędzających.

Promocja 200 zł

Nagrodę w promocji Pekao SA stanowi  200 zł w postaci dwóch pieniężnych nagród po 100 zł, przyznawanych za otwarcie online Konta Przekorzystnego i aktywne z niego korzystanie (transakcje kartą, wpływy) .

Do promocji możemy przystąpić do 20 maja. Mogą z niej skorzystać nowi klienci. Wedle regulaminu są to osoby, które od 01.01.2019 r. do 31.03.2020 r., nie miały w banku konta (ROR), w tym również jako współposiadacz.

Jak zdobyć 200 zł krok po kroku? Trzeba:

1Do 20 maja przez stronę promocji otworzyć online poprzez selfie Konto Przekorzystne wraz z kartą  i aplikacją PeoPay ,

W tym celu na stronie promocji trzeba kliknąć w przycisk “Załóż Konto Online”, zaznaczając przy tym akceptację regulaminu promocji.

Podczas wypełniania wniosku, trzeba pamiętać by zaakceptować:

 • Informację Administratora Danych,
 • Regulamin Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną.

Uwaga haczyk! Bank we wniosku, domyślnie jako pierwszą do wyboru wyświetla najdroższą kartę Visa Debit Gold (opłata 9,99 zł/mies. zwolnienie przy 4 trans./mies.). Lepiej wybrać najtańszą kartę w ofercie, czyli Kartę wielowalutową do Konta Przekorzystnego  Mastercard Debit Fx  (opłata 3 zł/mies. zwolnienie z opłaty już przy 1 transakcji kartą w miesiącu):

karta wielowalutowa rewolucyjna

2Do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy:

 • zasilić rachunek pojedynczym wpływem min. 500 zł,
 • wykonać 1 płatność bezgotówkową (kartą lub aplikacją),
 • zalogować się do aplikacji mobilnej Peopay,

Wykonanie powyższych czynności nagradzane jest pierwszym 100-zł bonusem.

Zgodnie z regulaminem promocji wpływ 500 zł na konto w danym miesiącu musi być jednorazowy, nie może być to suma przelewów (np. 2 przelewy po 250 zł).

Dodatkowo jako wpływów bank nie będzie akceptował: wpłat gotówkowych, rozliczeń depozytów terminowych lub kredytów/pożyczek oraz własnych przelewów wewnętrznych (z innych rachunków prowadzonych w  Pekao SA).

Najłatwiej zatem spełnić warunek wpływów przelewając sobie jednorazowo min. 500 zł ze swojego konta w innym banku.

3W każdym z kolejnych trzech miesięcy dokonać tych samych aktywności co poprzednio, czyli:

 • zasilić rachunek pojedynczym wpływem min. 500 zł,
 • wykonać 1 płatność bezgotówkową (kartą lub aplikacją),
 • zalogować się do aplikacji mobilnej Peopay,

Wykonanie tego kroku nagradzane jest kolejnym 100-zł bonusem

Kiedy otrzymamy nagrody?

Jeśli spełnimy warunki aktywności do końca pierwszego miesiąca po otwarciu konta (jedna transakcja kartą i wpływ 500 zł) to już w kolejnym nastąpi wypłata pierwszej nagrody 100 zł.

Drugą nagrodę  100 zł otrzymamy za spełnienie tych samych warunków aktywności w kolejnych trzech miesiącach. Sam przelew nagród zostanie wykonany do 30 sierpnia 2020 r.

Proste przykłady:

1. Otwieramy konto 1 kwietnia. Logujemy się do aplikacji mobilnej Peopay, zasilamy konto kwotą 500 zł, wykonujemy jedną płatność kartą do 31 maja. 100 zł premii bank przelewa nam w czerwcu.

W czerwcu, lipcu i sierpniu ponownie logujemy się do apki Peopay, zasilamy konto kwotą 500 zł i wykonujemy jedną transakcję bezgotówkową. Odbieramy 100 zł w sierpniu.

powrót do menu ↑

Konto oszczędnościowe 2,5% do 30 000 zł

Premia za otwarcie konta, to nie jedyny bonus dla zakładających konto w Pekao.

Dodatkowo w ramach kolejnej akcji specjalnej “2,5% na Koncie Oszczędnościowym” można otworzyć konto oszczędnościowe ze stawką 2,5 proc. w skali roku dla salda do 30 tys. zł.  Oprocentowanie jest naliczane przez cztery miesiące (120 dni). Standardowe wynosi 0,3 proc.

Z promocji można skorzystać otwierając konto oszczędnościowe Pekao do 20 maja 2020. Trzeba być nowym klientem lub klientem z niskimi saldami rachunków (0 – 50 zł).

KwotaOprocentowanie w skali roku przez 4 miesiące (120 dni)
do 30 000 zł 2,5%

Konto oszczędnościowe możemy założyć razem z kontem osobistym, zaznaczając odpowiednią opcję podczas wypełniania wniosku:

konto oszczędnościowe pekao zakładanie

powrót do menu ↑

Dodatkowa premia w programie poleceń

Konto Przekorzystne z premią 200 zł na start możemy polecać swojej rodzinie i znajomym.

Za każdą poleconą osobę, która spełni warunki promocji, bank przekaże osobie polecającej 100 zł. Nowy klient nie ma z tego tytułu żadnego dodatkowego bonusu (oprócz standardowej premii 200 zł na start..

Konto można polecić nawet 10 osobom, więc dodatkowo możemy w ten sposób zarobić nawet 1500 zł (15 x 100 zł).

Program poleceń “Polecam Przekorzystne” trwa do końca czerwca. Więcej o programie można dowiedzieć się w tym artykule.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje Konto Przekorzystne?

Na koncie najbardziej skorzystają osoby do 26 roku życia, które bez żadnych dodatkowych warunków są zwolnione z opłat za prowadzenie konta, użytkowanie karty płatniczej i wypłaty z bankomatów.

Dla osób starszych Konto Przekorzystne jest warunkowo darmowym ROR-em. Opłat w wysokości 6 zł (konto) i 3 zł (karta Mastercard Debit FX) unika się, jeśli w każdym miesiącu na rachunek wpłynie 500 zł i wykona się jedną płatność kartą lub aplikacją.

Trzeba uważać na przelewy internetowe. Darmowe są tylko te do zdefiniowanych odbiorców. Za pozostałe płaci się 20 groszy od sztuki, a dokładniej tyle kosztuje sms kod do potwierdzenia transakcji. Czy można uniknąć płacenia za sms kody? Tak, należy ściągnąć aplikację mobilną banku Peopay, włączyć mobilną autoryzację i przez nią potwierdzać wykonywane transakcje (np. przelewy).

Płatne są też obce bankomaty (2 proc, min. 5 zł). Jednak jeśli spełnimy warunek aktywności, możemy dwukrotnie w każdym miesiącu bez prowizji pobrać gotówkę w takiej maszynie.

Co ciekawe w takim układzie wszystkie operacje w urządzeniach zagranicznych są wolne od opłat. Lecz nie dotyczy to ewentualnych prowizji operatorów tych bankomatów.

Nasza pełną recenzje Konta Przekorzystnego oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Ocena promocji

Biorąc pod uwagę wymogi oferty, nakład pracy i wysokość nagrody, promocja Pekao należy do najkorzystniejszych  promocji bankowych na rynku (kwiecień 2020). Nieskomplikowane zasady i łatwe do zrealizowania warunki podstawowej premii (200 zł) sprawiają, że jest ona łatwo osiągalna zarówno dla osób pracujących jak i studentów (wpływem nie musi być wynagrodzenie ale np. przelew z innego banku).

Jednocześnie spełnienie koniecznych dla zdobycia premii wymogów sprawia, że klient jest zwolniony z opłat za prowadzenie konta, obsługę karty płatniczej i nieograniczone wypłaty z bankomatów.

Jeśli nie chcemy przenosić całych swoich finansów do Banku Pekao, możemy potraktować jego konto jako dodatkowe.

Przy odpowiedniej optymalizacji nie będzie nas ono nic kosztować. Ustawiamy zlecenie stałe na 500 zł ze swojego głównego ROR-u i pamiętamy o tym, żeby choć raz w miesiącu zapłacić kartą albo apką banku z żubrem. Dzięki temu unikniemy opłat związanych z utrzymaniem rachunku.

Konto Przekorzystne

PROMOCJA: 200 za otwarcie i 2,5% na koncie oszczędnościowym

+ 200 zł premii i 2,5% na KO
46 dni do końca promocji
9 Ocena Łączna
14 opinie
Promocja 200 zł

9.5Ocena Redakcji
Ocena
9.5
9.8Ocena Użytkowników
Ocena
9.8
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
85 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Marcin 2 Kwiecień 2020 13:26

  Witam, czy wykonywanie przelewów pomiędzy ROR a SUB Kontem oszczędnościowym jest bezpłatne? Można w ciągu miesiąca wykonać dowolną liczbę przelewów pomiędzy tymi dwoma rachunkami? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 2. Odpowiedz
  Ania - Tanie-Konto.pl 1 Kwiecień 2020 13:17

  W dniu dzisiejszym bank wystartował z kolejną edycją promocji z premią 200 zł na start. Do promocji można przystąpić od 1 kwietnia do 20 maja.

  Warunki identyczne jak w poprzedniej edycji:
  – założenie konta osobistego online metodą na selfie
  – w każdym z kolejnych czterech miesięcy (licząc od miesiąca następującego po otwarciu konta): wpływ 500 zł, jedna transakcja bezgotówkowa, zalogowanie się do aplikacji mobilnej.

  Czyli jeśli konto założymy w kwietniu, wymagane warunki (wpływ 500 zł, 1 transakcje kartą, zalogowanie się do apki) musimy wykonać w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu.

  Niestety jednocześnie zmniejszył do 2,5% (było 3%) promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego.

  Taki trend ma miejsce teraz w wielu bankach na skutek obniżki oprocentowania przez RPP.

 3. Odpowiedz
  tgr 6 Marzec 2020 12:07

  Czy zaznaczenie zgód marketingowych na samym końcu zakładania konta jest obowiązkowe? Nie ma o tym nic w regulaminie promocji. Ja zaznaczyłem tylko te opcje które krzyczały na czerwono

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 6 Marzec 2020 12:26

   W regulaminie promocji nie ma nigdzie mowy o zgodach marketingowych. Trzeba tylko wyrazić zgodę na standardowe przetwarzanie danych:

   2.Uczestnik Promocji przystępuje do Promocji na zasadach określonych Regulaminem w Dniu przystąpienia do Promocji po złożeniu przez Uczestnika Promocji oświadczenia:
   a) o zapoznaniu się z Regulaminem oraz swojej woli przystąpienia do Promocji oraz
   b) o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Bank w celu i zakresie niezbędnym dla udziału w Promocji oraz
   c) o otrzymaniu informacji administratora danych i o przyjęciu do wiadomości spełnienia obowiązku informacyjnego przez administratora, na Podstronie internetowej Banku (jeśli umowa o Konto jest zawierana przez Podstronę internetowa Banku) lub w oddziale Banku (jeśli umowa o Konto jest zawierana w oddziale Banku). Wzór oświadczenia składanego w oddziale Banku określa załącznik nr 1.

 4. Odpowiedz
  Małgorzata 3 Marzec 2020 17:40

  Otworzyłam konto online nie wybrałam karty, czy w oddziale mogę domówić kartę i czy otrzymam promocję 200zł?

 5. Odpowiedz
  Mario 3 Marzec 2020 15:00

  Witam. Jakie są podstawowe limity wypłat z bankomatów przy koncie przekorzystnym, karta mastercard ?

 6. Odpowiedz
  Krzysztof 2 Marzec 2020 11:18

  Witam serdecznie!

  Czy wystarczy tylko tyle, że przeleje 500 zł na konto Pekao SA z innego banku i od razu po przelaniu tej kwoty przeleje tą gotówkę na swoje konto z którego korzystam na codzień? Chodzi mi tutaj czy muszę trzymać te 500 zł na Pekao SA. 🙂

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 2 Marzec 2020 17:57

   Ważne, by został zaksięgowany w historii twojego konta wpływ na kwotę min. 500 zł. Potem możesz z tymi pieniędzmi robić co chcesz. Możesz sobie je zaraz przelać gdzie chcesz. Nie ma żadnego wymogu by trzymać je w Pekao SA.

 7. Odpowiedz
  Małgorzata 28 Luty 2020 16:11

  Aby skorzystać z premii 200zł czy koniecznie trzeba zamawiać kartę:

  do 31 marca przez stronę promocji otworzyć online Konto Przekorzystne wraz z kartą (najlepiej wybrać najtańsza Mastercard Debit FX) albo aplikacją PeoPay wraz wymaganymi zgodami,

  czy wystarczy tylko aplikacja Peopay?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 29 Luty 2020 19:30

   Tak. Zgodnie z regulaminem promocji trzeba otworzyć konto z kartą:

   par. 2 pkt. 1 c)
   w Okresie przystąpienia do Promocji zawrze z Bankiem umowę o Konto wraz z Kartą i aplikacją mobilną PeoPay.

 8. Odpowiedz
  rfly 19 Luty 2020 15:24

  Witam.
  Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak długo jestem zobowiązany do utrzymania konta po jego założeniu aby uniknąć generowania kosztów związanych z zamknięciem rachunku ROR?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 19 Luty 2020 17:14

   Jeśli chcemy zamknąć konto najlepiej to uczynić po wypłacie nagród. Ostatnia transza premii zostanie wypłacona 31 lipca – więc w siepniu można bez przeszkód zamknąc konto.

 9. Odpowiedz
  bolo 19 Luty 2020 13:09
  Ocena
  100

  Nie wiem jak się to stało ale udało się zawrzeć umowę z domu biometrycznie. Super oby reszta promocja poszła tak dobrze:)

  Pomocne(3) Niepomocne(21)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Tom 16 Luty 2020 13:35

  W koncie przekorzystnym wszędzie czytałem ,ze karta jest płatna 3 zł lub 0 zł w zależności od spełnienia warunków. W czasie zakładania konta we wniosku jest widoczna tylko jedna opcja, karta gold i oczywiście odhaczona. Człowiek jest święcie przekonany ,że będzie płacił max 3 zł. Zdziwienie następuje w następnym miesiącu gdzie za kartę pobierają 9,99 zł. To szczyt wszystkiego. Takim zagrywkom mówię NIE NIE i jeszcze raz NIE.
  Jakasz to różnica w kolorze karty aby pobierać za nią 10 zł. Wstyd !!!

  • Odpowiedz
   Asia 19 Luty 2020 19:03

   Też się na to nabrałam. Szybko zmieniłam na te płatna 3 zl.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 19 Luty 2020 17:18

   Widocznie ostatnio wprowadzili taki “haczyk”.

   Rzeczywiście obecnie w przypadku Konta Przekorzystnego są do wyboru dwie karty zgodnie z tabelą opłat i prowizji

   MasterCard Debit FX: opłata za obsługę to 3 zł lub 0 zł – zwolnienie z opłaty pod warunkiem zasilenia rachunku min. 500 zł/miesiąc i wykonania min. 1 płatności kartą lub aplikacją
   Visa Debit Gold: opłata za obsługę to 9,99 zł lub 0,00 zł – zwolnienie z opłaty pod warunkiem wykonania min. 4 transakcji bezgotówkowych

   • Odpowiedz
    Kaśka 27 Marzec 2020 22:23

    Te 4 transakcje to jakaś ściemia. W marcu dokonałam 13 płatności kartą a i tak 24.03 pobrano mi 9,99 zł za 03.2020. Pani w banku podczas podpisywania umowy powiedziała, że wystarczy jedna płatność i będzie bezpłatnie… konto zakładałam w styczniu. W lutym dokonałam 1 płatności i nie pobrano mi opłaty. A teraz dostakam 100 zł na start na konto.

    • Kaśka 1 Kwiecień 2020 18:27

     Sytuacja się wyjaśniła – to Pani w banku “się pomyliła ” i kliknęła nie tą kartę. Dostałam zwrot opłaty i zostanie mi dosłana właściwa karta.

    • Ania - Tanie-Konto.pl 28 Marzec 2020 00:13

     Widocznie podczas wypełniania formularza zawnioskowałaś o kartę Visa GOLD a nie o standardową Mastercard Debit FX. Tylko ta druga jest darmowa po wykonaniu 1 transakcji kartą.

     W naszym artykule jest napisane jak byk, która najlepiej wybrać.

     Dlaczego tej karty nie wybrałaś zgodnie z naszymi sugestiami?

     Pamiętaj, że wymogi odnośnie zwolnienia z opłaty tyczą kolejnego miesiąca. W tabeli opłat i prowizji masz takie coś odn karty GOLD:

     W przypadku wykonania minimum 4 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu kalendarzowym dokonanych przez posiadacza /użytkownika karty dowolną posiadaną kartą Banku Pekao S.A. w następnym miesiącu kalendarzowym opłata ulega obniżeniu do wysokości 0,00 zł.

     Dlatego jak w lutym dokonałaś tylko 1 transakcji to pobrali ci opłatę. Jeśli w marcu dokonałaś jak piszesz 13 transakcji to w kwietniu powinnaś być zwolniona z tej opłaty.

 11. Odpowiedz
  barbara 14 Luty 2020 09:47

  Witam, nie udalo mi się zalożyć konta biometrycznie , musialam udać się do banku , czy to znaczy że dostanę tylko część nagrody i czy muszę korzystać z konta oszczędnościowego , zalożyć zalożylam .

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 19 Luty 2020 16:53

   Jeśli wypełniłaś wniosek online, ale nie udała się weryfikacja biometryczna i podpisałaś umowę w oddziale to powinnaś otrzymać cała nagrodę 200 zł (oczywiście jeśli spełnisz wymagane warunki).

   W regulaminie jest taki zapis na temat:

   do zawarcia umowy z Bankiem o Konto Przekorzystne wraz z Kartą iaplikacją PeoPay powinno dojść:
   – poprzez Podstronę internetową Banku (online) lub
   – poprzez aplikację PeoPay (mobilnie).

   Warunek opisany powyżej uważa się również za spełniony jeśli Uczestnik próbował zawrzeć wspomnianą umowę poprzez Podstronę internetową Banku (online) lub aplikację PeoPay (mobilnie), jednak umowa nie została zawarta w tych kanałach w wyniku negatywnej weryfikacji tożsamości Uczestnika przez system informatyczny Banku, ale została zawarta w oddziale Banku. Za moment spełnienia warunku określonego w § 2 ust. 1 lit. b uważa się wówczas datę zawarcia umowy, o której mowa w tym przepisie….

   Z konta oszczędnościowego możesz nie korzystać jak nie chcesz

 12. Odpowiedz
  Adam 10 Luty 2020 21:11
  Ocena
  100

  czy płatności karta na Revolut spełniają warunki promocji?

  Pomocne(2) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 13. Odpowiedz
  Magda 9 Luty 2020 18:51

  Czy do “transakcji bezgotówkowych za pomocą karty debetowej wydanej do tego Konta lub za pomocą aplikacji PeoPay” zaliczy się płatność na Revolut?

 14. Odpowiedz
  Jan 8 Luty 2020 09:24
  Ocena
  100

  Konczy mi sie poprzednia lokata na 30000 zl w dniu 15 lutego br i jakie mam teraz mozliwosci do zostawienia pieniedzy w PKO sa czy musze uciekac do innego banku

  + ZALETY: Konto oszczednosciowe na 3 % jest dobre
  - WADY: za krotki termin trzymania oszczednosci
  Pomocne(0) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  Klara 4 Luty 2020 20:26

  Jeśli założyłam konto pod koniec grudnia i spełniłam warunki promocji, do którego lutego powinnam dostać informację o pierwszej transzy nagrody?

 16. Odpowiedz
  Marcin 30 Styczeń 2020 15:31

  Czy wie ktoś czy jeśli przeleje 500 zł z mojego innego konta w innym banku i przeleje te pieniądze od razu na konto oszczędnościowe to biorę udział w promocji 200 zł?

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 31 Styczeń 2020 12:35

   Ja jak startowałem w poprzedniej edycji to przelewałem zawsze to min. 500 zł ze swojego konta w innym banku na konto osobiste, a potem przelewem wewnętrznym na konto oszczędnościowe (jedno kliknięcie i przelew wykonany).

   Wszystko mi poprawnie zaliczyli i 200 zł wypłacili w terminie.

 17. Odpowiedz
  Maja 23 Styczeń 2020 11:35
  Ocena
  100

  Promocja fajna i łatwa, a z kontem nie mam żadnych problemów, więc jak najbardziej na plus

  Pomocne(9) Niepomocne(48)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 18. Odpowiedz
  Diana 20 Styczeń 2020 20:28

  Nie ma możliwości otworzenia KO bez ROR?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 21 Styczeń 2020 08:23

   Nie ma. Musisz otworzyć konto osobiste w Pekao.

 19. Odpowiedz
  Magda 15 Styczeń 2020 22:14

  “Promocja nie łączy się z innymi promocjami organizowanymi przez Bank w Okresie przystąpienia do Promocji. Uczestnik może otrzymać tylko jedną nagrodę w ramach promocji organizowanych przez Bank w Okresie przystąpienia do Promocji. Z wyłączeniem uczestników biorących udział w Programie „Polecam Przekorzystnie” i promocji „3% na Koncie Oszczędnościowym albo na Koncie Oszczędnościowym Premium”. Uczestnik Promocji decyduje wtedy z której promocji chce skorzystać, składając stosowne oświadczenie Bankowi do dnia 31.03.2020 r. W przypadku niezłożenia przez Uczestnika Promocji takiego oświadczenia we wspomnianym terminie do 31.03.2020 r. Uczestnik Promocji otrzyma nagrodę w ramach tej Promocji do której przystąpił najwcześniej (liczy się data przystąpienia do Promocji).”

  Czy ten zapis z regulaminu nie wyklucza skorzystania z promocji 200 zł za otworzenie konta ROR i 3% na oszczędnościowym?

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 21 Styczeń 2020 11:28

   Jak byk jest “z wyłączeniem”, a więc jak najbardziej możesz wziąć udział w promocji 200 zł i 3% na koncie oszczędnościowym.

   Taki zapis był zawsze w poprzednich edycjach i zawsze można było skorzystać z obu promocji

   • Odpowiedz
    Magda 23 Styczeń 2020 17:48

    Rzeczywiście, jak byk “z wyłączeniem”, ale zaraz potem “Uczestnik Promocji decyduje WTEDY z której promocji chce skorzystać, składając stosowne oświadczenie Bankowi do dnia 31.03.2020 r. ”

    To mnie zmyliło, bo to “wtedy” wydaje się nawiązywać do poprzedniego zdania. Tak jakby w przypadku tej konkretnej promocji (200 zł + 3%) mógł sam wybrać, z której chce skorzystać, a w przypadku pozostałych promocji nie mógł wybierać.

    Ale okej, jak drugi raz to przeczytałam, to brzmi to bez sensu 🙂 Dzięki!

    • Dociekliwy 23 Styczeń 2020 21:01

     Mają to dość nieprecyzyjnie opisane po prostu.

     Jak ja zakładałem konto w pekao , w którejś z poprzednich edycji normalnie można było skorzystać z obu promocji. W komentarzach/ opiniach też nikt się dotąd chyba nie skarżył by były jakiekolwiek problemy z odpaleniem obu promocji.

     Tak więc śmiało zakładaj konto, jeśli spełnisz warunki opisane powyżej w recenzji – dostaniesz i premię 200 zł i 3% na koncie oszczędnościowym. Tak przynajmniej było u mnie.

  • Odpowiedz
   Becia 20 Styczeń 2020 23:22

   Napisali:

   Z wyłączeniem uczestników biorących udział w Programie „Polecam Przekorzystnie” i promocji „3% na Koncie Oszczędnościowym albo na Koncie Oszczędnościowym Premium”.

   A wiec można wg mnie obie promocje można wziąć, tak było przynajmniej w poprzednich promocjach od nich.

 20. Odpowiedz
  Ania - Tanie-Konto.pl 7 Styczeń 2020 12:48
  Ocena
  100

  W dniu dzisiejszym wystartowała II edycja promocji Pekao z premią 200 zł.

  Warunki uzyskania premii zbliżone do poprzedniej z jednym drobnym dodatkiem.

  Oprócz wpływu z zewnątrz 500 zł i jednej transakcji bezgotówkowej należy zalogować się min. 1 raz do aplikacji mobilnej Pekao Peopay.

  Pierwsze 100 zł otrzymujemy za otwarcie konta online i wykonanie powyższych warunków aktywności do końca miesiąca następującego po otwarciu konta. Jesli konto otworzymy w styczniu to musimy je wykonać do końca lutego).

  Kolejne 100 zł otrzymujemy za wykonanie tych samych warunków (wpływ 500 zł, zalogowanie się do apki, jedna transakcja bezgotówkowa) w kolejnych trzech miesiącach. Jeśli konto otworzymy w styczniu warunki te musimy spełnić w marcu, kwietniu i maju.

  Dodatkowo w równolegle trwającej promocji możemy zyskać promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 3% do 30000 zł na 4 miesiące (120 dni).

  Pomocne(20) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 21. Odpowiedz
  Asia 19 Grudzień 2019 22:05

  Czy ktoś z Was ma też problem tego typu że nie widzi swoich transakcji zbliżeniowych online ?

 22. Odpowiedz
  Natalia 12 Grudzień 2019 17:56
  Ocena
  100

  Konto założyłam sobie online, łatwo i prosto, wszystko w jasny sposób opisane, więc teraz czekam na nagrodę 😉

  Pomocne(16) Niepomocne(22)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 23. Odpowiedz
  Asia 12 Grudzień 2019 13:23

  Witam, przy wnioskowaniu o zakładanie konta poniżej była wskazana karta debit gold. Pomyślałam że jest ona preferowana przy tej promocji więc finalnie o nią zawnioskowałam. Na infolinii dowiedziałam się że dotychczas była ona wydawana do konta premium i że to nowość że ja teraz wydają do konta plrzekorzystnego ( że jest taka opcja) , w umowie nie mam nic o tym jaką kartę zamawiałam ani jakie opłaty dokładnie wiążą się z tą kartą ? Czy coś wiadomo w tej kwestii ? Może ktoś miał podobną sytuację ?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 12 Grudzień 2019 23:34

   W tabeli opłat i prowizji Pekao SA karty Mastercard Debit Gold FX i Visa Debit Gold widnieją jednie przy koncie premium (0 zł). Nic tam nie ma na temat opłat owych kart w wariancie z kontem Przekorzystnym.
   A co powiedzieli na temat opłat na infolinii?

   Standardową kartą dla konta Przekorzystnego jest zwykła karta debetowa Mastercard Debit FX (taka kartę najlepiej zaznaczyć we wniosku) i jej dotyczą opisane w artykule warunki zwalniające z opłaty (wiek poniżej 26 lat LUB wpływ min. 500 zł + 1 transakcja bezgotówkowa)

   • Odpowiedz
    Asia 13 Grudzień 2019 07:12

    Na infolinii powiedzieli, że jest to świeża sprawa i nie mają informacji na temat opłat, odesłali do oddzialu, zapewnili że tam będą znać odpowiedZ. W oddziale Pani powiedziała, że nie wie co ma Mi powiedzieć, bo jest to a nich nowa sprawa i są zdziwieni że była opcja wyboru tej karty przy tym koncie, że nie jestem pierwszą osobą i na razie czekają na jnfomacje z centrali, bo sami nic nie wiedza.

 24. Odpowiedz
  Paulina 31 Październik 2019 16:54

  Nie ma możliwości prowadzenia samego rachunku oszczędnościowego. Warunkiem jaki trzeba spełnić, by mieć KO jest posiadanie ROR bo KO jest SUB Kontem

 25. Odpowiedz
  rwd 5 Październik 2019 09:50

  @Adam niestety nie ma takiej możliwości ale polecam jeszcze się upewnić w oddziale.
  @Podlos są takie osoby które tylko czekają na takie okazje i promocję, żeby zgarnąć kasę i elo. :<

 26. Odpowiedz
  Jowisz 25 Wrzesień 2019 08:48
  Ocena
  100

  obiecana premia z opoźnieniem ale jest. Żadnych niespodzianek więcej. proste procedury i konto. polecam

  Pomocne(3) Niepomocne(10)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   podlos 2 Październik 2019 21:55

   U mnie premia też doszła. Kilka dni po terminie ale podobno jakiś problem mieli wewnętrzny i stąd opóźnienie.

 27. Odpowiedz
  Greyson 13 Wrzesień 2019 11:22

  I jeszcze jedno pytanko, ile skasowali was na koniec miesiąca za sms-y autoryzacyjne.
  Tak sobie liczę, że powinno to być 2 smsy (podczas podpisywania umowy i zmiany na autoryzację mobilną) czyli 40 groszy (2x20gr).
  Dalej (po włączeniu autoryzacji mobilnej) już nie powinno być żadnych kosztów tak?

 28. Odpowiedz
  Greyson 13 Wrzesień 2019 11:14

  Co prawda konto pekao w promocji udało się założyć bez problemu z domu, karta doszła szybko, aplikacja na android działa całkiem sympatycznie, udało się założyć konto i przejść te biometryczne autoryzacje ale do tej pory ciężko mi się się zalogować…

  • Odpowiedz
   Paulina 31 Październik 2019 16:57

   Bo zakładając rachunek przez Biometrię, czy stronę internetową masz ograniczenia w bankowości. Aby ściągnąć blokady co do zmian np:limitów dziennych czy miesiacznych, albo wnioskowania o różne produkty należy udać się do oddziału w celu podpisania stosownego dokumentu

  • Odpowiedz
   Sara36 15 Wrzesień 2019 11:31

   Ja dostałam kartę po 5 dniach. Muszę też pochwalić pracowników oddziału Pekao w moim mieście.

   Młoda, sympatyczna pani bardzo szybko i sprawnie pomogła dokończyć mi zakładanie konta (po wypełnieniu wniosku na stronie promocji), sama zainstalowała mi aplikację i wytłumaczyła jak wszystko działa.

   Naprawdę obsługa pierwsza klasa.

 29. Odpowiedz
  Budryk 2 Wrzesień 2019 21:24
  Ocena
  100

  Chyba najłatwiejsza promocja ze wszystkich, warunki bardzo proste. Trochę jest zabawy z zakładaniem konta, ale da się to przejść.

  + ZALETY: super łatwe warunki - 1 przelew na 500 zł + 1 transakcja super oprocentowane konto oszczędnościowe (3%) i to aż na pół roku
  - WADY: nagroda mogłaby być wyższa (w poprzedniej edycji było 200 zł, ale warunki były trudniejsze)
  Pomocne(12) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 30. Odpowiedz
  mlody 31 Sierpień 2019 12:11

  Mam takie pytanie, założyłem Konto Przekorzystne bez konta oszczędnościowego w systemie online. W jaki sposób mogę założyć konto oszczędnościowe by jeszcze skorzystać z promocji oprocentowania(3%)? Czy teraz mogę w ogóle skorzystać z promocyjnego oprocentowania?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 2 Wrzesień 2019 15:09

   Spróbuj w bankowości internetowej konta przekorzystnego, wypełnić wniosek o konto oszczędnościowe lub zadzwoń poprostu na infolinie banku.

 31. Odpowiedz
  w 27 Sierpień 2019 11:46

  Mam pytanie, skąd będę wiedziała, że warunki promocji jeszcze mnie dotyczą. Zapis, że tylko pierwsze 10 000tys. osób może skorzystać z promocji jest niejasny. Czy bank automatycznie o tym zawiadamia, czy zakładam konto, a później się okazuje, że już za późno, bo za dużo osób skorzystało z promocji

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 27 Sierpień 2019 13:46

   W promocjach bankowych działa to tak, że jak limit uczestników danej promocji zostaje wyczerpany to bank wyłącza możliwość założenia konta poprzez stronę promocji, a także pojawia się na jej stronie informacja o jej zakończeniu.

   Tak więc, jeśli udało Ci się wypełnić wniosek o założenie konta na stronie promocji – mieścisz się w limicie uczestników (10 000) i automatycznie bierzesz w niej udział.

 32. Odpowiedz
  rafal 23 Sierpień 2019 17:11

  jak to jest z wcześniejszą wypłatą pieniędzy z konta oszczędnościowego a ewentualną utratą pieniędzy?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 26 Sierpień 2019 15:06

   O jaka utratę pieniędzy Ci chodzi?

   To jest normalne konto oszczędnościowe – co miesiąc bank dopisuje Ci odsetki.
   Swoje oszczędności możesz przelać w każdej chwili z konta oszczędnościowego na osobiste bez utraty urosłych odsetek i sobie je wypłacić.

   Polecam wykonywać takie przelewy wewnętrzne miedzy swoimi rachunkami (kontem osobistym a oszczędnościowym) z poziomu aplikacji mobilnej PeoPay – wtedy mamy do dyspozycji za darmo nieograniczoną ilość przelewów z konta oszczędnościowego na osobiste (co jest rzadkością na rynku – standardem jest darmowy pierwszy przelew w miesiącu).

 33. Odpowiedz
  BETI 12 Sierpień 2019 18:31
  Ocena
  80

  Czy zapis w regulaminie w &2 :
  “zapewni jednorazowy wpływ….. kwoty min.500 zł (z wyłączeniem…………. przelewów wewnętrznych pomiędzy rachunkami własnymi klientów”
  nie wyklucza zasilenia tą kwotą z własnego konta w innym banku?

  Pomocne(0) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 13 Sierpień 2019 10:24

   Zauważ, że regulamin mówi o przelewach wewnętrznych.
   Czyli, zapis ten wyklucza jedynie przelewy z innych kont prowadzonych w Pekao SA (przelew wewnętrzny to przelew w ramach Pekao SA).
   Przelew wykonany ze swojego konta w innym banku, będzie oczywiście zaliczony do promocji gdyż jest to przelew zewnętrzny, a nie wewnętrzny.

   Dokładnie ten zapis brzmi:

   “…zapewni jednorazowy wpływ na Konto Przekorzystne, o którym mowa w lit. b) powyżej, kwoty minimum 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów wewnętrznych pomiędzy rachunkami własnymi klientów)”…

   Zasilenia ze swojego konta w innym banku są jak najbardziej prawidłowe.

 34. Odpowiedz
  Sebastian 6 Sierpień 2019 10:02

  Mam takie pytanie, założyłem konto wraz z kontem oszczędnościowym. Na koncie przekorzystnym w aplikacji pokazuje oprocentowanie 0% a na koncie oszczędnościowym jest “-“. Czy to się zmieni jak wpłyną do nich środki czy jak to wygląda?

  • Odpowiedz
   Katalina 6 Sierpień 2019 11:35

   Też jestem ciekawa, w bankowości elektronicznej rzeczywiście nie ma podanego oprocentowania..
   …napisałam do nich zapytanie przez przez serwis online … zobaczymy co mi odpowiedzą…

   Z drugiej strony zobacz, że na umowie to oprocentowanie promocyjne (3%) jest podane w tabelce na pierwszej stronie, więc w razie czego jest podstawa do reklamacji…

   • Odpowiedz
    Jacek 30 Sierpień 2019 13:09

    Czy pojawiło się już u Pani to oprocentowanie? czy dalej jest “-” ? u mnie cały czas jest kreska a nie 3%…

    • kamillla 13 Wrzesień 2019 11:10

     Nie widać % lecz jest ono na umowie, odsetki za sierpień mi dobrze naliczyli.
     Więc wszystko jest jak najbardziej OK.

 35. Odpowiedz
  Sebek 6 Sierpień 2019 00:02
  Ocena
  100

  O co dokładnie chodzi z tą biometrią przy zakładaniu konta?

  Pomocne(3) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Katalina 6 Sierpień 2019 11:46

   Ta biometria to zrobienie zdjęcia twojego dowodu oraz proste polecenia przed kamerą/telefonem typu głowa w prawo / lewo / mrugnij.

 36. Odpowiedz
  Urszula 5 Sierpień 2019 23:36

  Dzień dobry, założyłam w banku w placówce pekao to konto na PAPIERZE. Doradczyni upiera się, że też należy mi się promocja. W Gdańsku nie ma komputerów dla klientów, aby z pomocą doradcy to założyć. Sama nie umiem. Wpłaciłam 30.000 bo myślałam że jest to transakcja wiązana. Jedną piecsetką załatwię 5 wpłat. Zalapie się na promocję 200 zl czy się nie zalapie.?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 13 Sierpień 2019 10:39

   1. Zgodnie z regulaminem promocji wniosek musi być wypełniony online poprzez stronę promocji (trzeba kliknąć przycisk “Załóż konto online” i postępować dalej wg podanych instrukcji)

   2. Zasilenia konta kwotą min. 500 zł muszą odbywać się w dokładnie tych miesiącach, których wymaga regulamin. Krok po kroku opisaliśmy to w tym akapicie.

 37. Odpowiedz
  PIOTR 5 Sierpień 2019 22:52

  Czy jeśli złożyłem wniosek to muszę udać się do placówki, żeby dostać kartę czy dostanę pocztą ?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 5 Sierpień 2019 23:45

   Karta powinna zostać do Ciebie przesłana listem w ciągu ok. 7 dni.

 38. Odpowiedz
  Zbigniew 5 Sierpień 2019 20:14

  Czy aby spełnić warunki promocji trzeba posiadać kartę do konta, czy wystarczy apka do płacenia w sklepie?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 6 Sierpień 2019 00:16

   Posiadanie karty nie jest wymagane w tej promocji. Możesz zamiast karty ściągnąć aplikację mobilną banku PeoPay i to nią dokonywać płatności za zakupy np. poprzez BLIK. Tego typu płatność jest zgodna z regulaminem promocji i spełnia warunki transakcji bezgotówkowej.

   • Odpowiedz
    BnQ 3 Luty 2020 19:03

    BLIK używany np. poprzez PayU jako płatność w sklepach internetowych też się zalicza?

    • Magdalena 19 Luty 2020 13:22

     Podłączam się do pytania. Czy może to być płatność internetowa, czy musi być w sklepie stacjonarnym?

 39. Odpowiedz
  SEBA 3 Sierpień 2019 14:48

  Czy jak nie chcę płacić za sms kody i w aplikacji zmienię na autoryzację właśnie poprzez ich apkę to już nie będzie obciążenia konta podczas przelewów jeśli będę je akceptować przez aplikacje ?

  • Odpowiedz
   Kristoffo 8 Sierpień 2019 13:29

   Zanim przejdziesz na mobilną autoryzację co najmniej 3 razy będziesz musiał użyć sms kodów:
   1. potwierdzenie umowy – 0,2 zł,
   2. potwierdzenie bankowości mobilnej – 0,2 zł,
   3. ustawienie autoryzacji mobilnej 0,2 zł.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 5 Sierpień 2019 23:57

   Tak włączenie mobilnej autoryzacji i płacenie poprzez aplikację Peopay to sposób na uniknięcie płacenia za sms kody (0,2 zł za 1 sms kod). Niestety, kilka sms kodów trzeba będzie odebrać już na start np. do potwierdzenia umowy czy właśnie aktywacji autoryzacji mobilnej

   • Odpowiedz
    Asia 21 Sierpień 2019 20:44

    Za te smsy płaci się ze swoich środków dostępnych na telefonie, czy pobiera to z konta bankowego? Bo szczerze mówiąc mam usługę telefoniczną, która uniemożliwia jakiekolwiek dodatkowe opłaty, a zakładając konto otrzymywałam smsy, ale no nie płaciłam za nie, bo to konto jeszcze nie istniało. Jestem ciekawa jak to działa.

    • Ania - Tanie-Konto.pl 21 Sierpień 2019 22:48

     Oczywiście z konta bankowego. Wszystkie opłaty potrącane są z konta bankowego.

 40. Odpowiedz
  Sebastian 1 Sierpień 2019 21:20

  Jeśli przeleje te 500zł jednorazowo na to konto w połowie sierpnia i wykonam transakcję kartą to czy w międzyczasie mogę z powrotem przelać kwotę na podstawowe konto, czy musi ona pozostać na tym koncie w pekao ?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 2 Sierpień 2019 15:20

   Jak najbardziej, po zaksięgowaniu tego 500 zł na koncie w Pekao (np. następnego dnia), możesz sobie spowrotem przelać tą kwotę na inne konto.

 41. Odpowiedz
  Krystian 1 Sierpień 2019 19:37

  Czy są jakieś obostrzenia odnośnie kodów MCC, aby płatność kartą została uznana w poczet promocji?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 2 Sierpień 2019 15:18

   W regulaminie nie ma żadnych obostrzeń/ograniczeń co płatności bezgotówkowych kartą. Jedynie jest ogólny opis:

   …wykona minimum jedną transakcję bezgotówkową za pomocą karty debetowej wydanej do tego Konta lub za pomocą aplikacji PeoPay, poprzez dokonanie zapłaty za nabywane towary lub usługi….

 42. Odpowiedz
  tomek 30 Lipiec 2019 14:37

  Czy płatność blikiem w sklepie zwalnia z opłaty za prowadzenie rachunku i zalicza się do spełnienia warunku nagrody wraz z przelewem 500zł?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 2 Sierpień 2019 15:27

   Płatność wykonana poprzez aplikację mobilną Peopay (np. Blikiem czy Apple Pay) jak najbardziej zwalnia z opłaty i jest “zaliczna” jako 1 płatność w miesiącu wymagana do uzyskania nagród w promocji Pekao 200 zł.

 43. Odpowiedz
  Lucyna 11 Lipiec 2019 08:43

  Jak długo trzeba utrzymywać to konto, żeby zdobyć premię i kiedy ona wpłynie na konto?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 15 Lipiec 2019 21:12

   Konto musi być aktywne conajmniej do daty wypłaty premii, gdyż wypłata premii nastąpi przelewem na nowo otwarte konto.

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0