Konto Przekorzystne dla dziecka 6-12 lat

Załóż
+ 200 zł premii i 100 zł dla dziecka
14 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki

Jeśli chcesz zapewnić swojemu maluchowi bezgotówkowy dostęp do pieniędzy nie tylko podczas kolonii czy szkolnych wyjazdów, a przy okazji sprawić mu frajdę oraz w bezpieczny i nowoczesny sposób uczyć go zarządzania finansami, rozważ założenia Konta Przekorzystnego dla dzieci w Banku Pekao w pakiecie PeoPay Kids.

Bank Pekao to pod względem rozmiarów mierzonych wielkością aktywów instytucja nr 2 na polskim rynku bankowym. Pakiet kontrolny jego akcji należy – poprzez PZU oraz Polski Fundusz Rozwoju – do skarbu państwa.

Bank Pekao ma profil uniwersalny. Oznacza to, że obsługuje wszystkie segmenty klientów. Jako jedna z nielicznych ma też ofertę dla najmłodszych, która w ramach pakietu PeoPay Kids obejmuje m.in.:

 • rachunek bieżący,
 • konto oszczędnościowe,
 • kartę płatniczą,
 • specjalną aplikację mobilną dla dzieci.

Opłaty

W ramach pakietu otwiera się dziecku Konto Przekorzystne dla młodych. Do momentu ukończenia przez posiadacza konta 26 lat jest ono bezwarunkowo bezpłatne. Tak samo jak sprzężona z nim karta debetowa dostępna w jednym z sześciu atrakcyjnych wizerunków, którą maluch – po aktywowaniu odpowiednich funkcji przez rodzica – zapłaci za zakupy w sklepie i pobierze gotówkę z maszyny samoobsługowej. Nie ma też opłat za przelewy internetowe ani wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju.

Występuje jedynie 20-gr opłata za każdy SMS z kodem do autoryzacji przelewów w systemie transakcyjnym. Dlatego lepiej zatwierdzać je w aplikacji na smartfonie, co jest darmowe.

↓Usługa || Konto→ Konto Przekorzystne dla młodych (< 26 lat) Konto Przekorzystne (standardowe)
Prowadzenie konta (miesięcznie) 0 zł 6 zł
0 zł przy wpływie 500 zł i jednej płatności kartą albo PeoPay
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
20 gr za SMS z kodem autoryzującym przelew. Brak opłaty za autoryzację mobilną.
0 zł
Płatne SMS-y z kodami autoryzującymi przelewy do odbiorców niezdefiniowanych w bankowości internetowej
Karta debetowa (miesięcznie) 0 zł 3 zł
0 zł przy wpływie 500 zł i jednej płatności kartą albo PeoPay
Wypłata w obcym bankomacie w kraju (od transakcji) 0 zł
2% (min 5 zł)
Pierwsze dwie operacje w miesiącu bezpłatne - przy wpływie 500 zł i jednej płatności kartą albo PeoPay

Po co dziecku konto w banku?

Dzięki takim warunkom można całkowicie bezkosztowo wprowadzać małoletnią latorośl w świat finansów. Uczyć ją sztuki zarządzania pieniędzmi, gospodarowania nimi i oszczędzania.

Taki pakiet przydaje się też do wypłacania kieszonkowego. To znacznie lepsze rozwiązanie niż gotówka. Sprawdza się zwłaszcza podczas kolonii czy wyjazdów szkolnych, gdy dziecku zabraknie środków. Przelewem można je błyskawicznie zasilić i mieć kontrolę nad tym, na co i ile wydaje nasz milusiński.

Forma bezgotówkowa kieszonkowego sprawia, że ryzyko kradzieży czy zgubienia środków maleje do zera. Natomiast w razie zgubienia telefonu czy instrumentu płatniczego można szybko zastrzec go w e-bankowości lub na infolinii i nie narażać się na straty.

powrót do menu ↑

Promocja 100 zł

pekao 100 zł konto dla dzieckaDo 20 maja 2024 r. za otwarcie Konta Przekorzystnego dla dziecka w wieku 0-12 lat można zyskać 100 zł. Bank Pekao przeleje je na rachunek młodego klienta. Zrobi to, jeśli opiekun:

 • ma lub założy tam konto osobiste,
 • w imieniu pociechy zawrze umowę o Konto Przekorzystne dla młodych wraz z rachunkiem oszczędnościowym Mój Skarb oraz kartą i aplikacją  PeoPay Kids (dla dzieci w wieku 6-12 lat),
 • zaakceptuje regulamin promocji,
 • wyrazi zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby uczestnictwa w akcji,
 • dziecko poniżej 6 lat: zapewni, by w dniu 30 czerwca 2024 r. na koncie dziecka znajdowało się  ponad 200 zł (np. 201 zł)
 • dziecko powyżej 6-12 lat: do 30 czerwca 2024 r. zaloguje się min. 1 raz do aplikacji mobilnej i dokona 3 transakcji bezgotówkowych kartą dziecka lub blikiem.

Uwaga! Jeśli rodzic jest nowym klientem Banku Pekao, na otwarciu w nim konta osobistego (wymaganego, by móc założyć rachunek dziecku) może zarobić 200 zł w promocji.

By tak się stało, musi w każdym z trzech kolejnych miesięcy po zawarciu umowy zrealizować plastikiem 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę.

Szczegółowo ta promocja została przeanalizowana tutaj.

Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie przez rodzica konta osobistego w Banku Pekao. Opiekun musi też zawrzeć umowę na prowadzenie pakietu PeoPay Kids.

powrót do menu ↑

Aplikacja

aplikacja peopay kidsKontem Przekorzystnym dziecko może zarządzać na smartfonie. Służy do tego aplikacja PeoPay Kids. To rozwiązanie przystosowane do możliwości percepcyjnych najmłodszych (z badań wynika, że nowoczesne telefony obsługuje zdecydowana większość dzieci w wieku 6-13 lat). W niej rachunek określany jest Portfelem.

Ważne! To rodzic ustala limity transakcyjne dla portfela i karty PeoPay Kids. Ma też wgląd do konta dziecka na swoim telefonie (panel rodzica w aplikacji PeoPay) oraz koncie internetowym (system transakcyjny Pekao24).

Aplikacja Peopay Kids pokazuje aktualny stan portfela (konta przekorzystnego dla młodych)  i Skarbonki (konta oszczędnościowego dla dziecka). Umieszczony w niej wirtualny asystent (postać żubra, lisa albo złotówki) objaśnia terminy związane z finansami (np. czym jest przelew albo bankomat) oraz podaje informacje tyczące się posiadanych produktów (numer konta).

powrót do menu ↑

Karta

Konto Przekorzystne dla młodych Banku Pekao to jedyny na rynku rachunek bieżący dla dzieci w wieku 6-12 lat, do którego można wyrobić imienną kartę płatniczą (ponoć maluchy chcą płacić jak dorośli).

Dzięki karcie Peopay Kids dziecko może bezpiecznie realizować drobne płatności w sklepach lub wypłacić pieniądze z bankomatu w ramach określonych limitów.

Maksymalnie ograniczenie kwotowe dla płatności plastikiem wynosi 500 zł dziennie. Opiekun może pomniejszyć ten limit do 20 zł. W każdej chwili może również zablokować kartę oraz aplikację.

W jego gestii leży także udostępnianie poszczególnych funkcji oprogramowania i karty (transakcje zbliżeniowe, wypłaty z bankomatów). Kontrola poczynań finansowych latorośli sprowadza się nie tylko do możliwości przeglądania historii transakcji i stanu konta dziecka, ale też akceptowania każdego przelewu zewnętrznego (w tym doładowania zasilającego numer na kartę).

Uwaga! Kartą PeoPay Kids, której nie trzeba wyrabiać, nie da się płacić w internecie.

Aplikacja pokazuje aktualny stan portfela i rachunku oszczędnościowego. Umieszczony w niej wirtualny asystent (postać żubra, lisa albo złotówki) objaśnia terminy związane z finansami (np. czym jest przelew albo bankomat) oraz podaje informacje tyczące się posiadanych produktów (numer konta).

powrót do menu ↑

Konto oszczędnościowe 7%

Trzecim produktem dostępnym w ramach pakietu jest konto oszczędnościowe Mój Skarb, zwany Skarbonką. W jego ramach maluch może tworzyć subkonta, czyli skarbonki, i definiować ich nazwy, co ułatwi mu odkładanie pieniędzy na konkretne cele.

Młody użytkownik może przelewać środki z portfela do skarbonek i z powrotem. Każdy transfer na inny rachunek musi zostać zatwierdzony przez rodzica. Wszystkie zwykłe przelewy internetowe (Elixir) są realizowane bezpłatnie, o ile zleca się je w aplikacji.

Uwaga! Trwa promocja, w ramach której na jednym rachunku Mój Skarb oprocentowanie wynosi 7% w skali roku zamiast standardowych 2%. Podwyższona stawka naliczana jest przez 152 dni od otwarcia konta i obejmuje środki do 5.000 zł.

powrót do menu ↑

Jak założyć?

Jak założyć konto dziecku w Banku Pekao?

Robi to przedstawiciel ustawowy małoletniego, jeśli jest klientem Banku Pekao, czyli ma tam konto osobiste. Jeśli jeszcze nie mamy ror w Pekao możemy założyć go tutaj.

Umowę o Konto Przekorzystne dla młodych i cały pakiet PeoPay Kids zawrze:

 1. W oddziale – bez obecności latorośli, okazując dokumenty tożsamości: swój i pociechy (ewentualnie: składając oświadczenie o byciu rodzicem takiej osoby)
 2. Przez internet – w systemie transakcyjnym Pekao24 lub aplikacji PeoPay (we wniosku, który znajduje się w panelu rodzica, podaje się PESEL i pozostałe dane latorośli, a umowę zatwierdza kodem SMS lub na smartfonie).
powrót do menu ↑

Czy warto?

Konto Przekorzystne dla młodych Banku Pekao to jedyny na rynku rachunek bieżący dla dzieci w wieku 6-13 lat, do którego można wyrobić imienną kartę płatniczą (ponoć maluchy chcą płacić jak dorośli). W połączeniu z apką i skarbonkami otrzymujemy kompletny pakiet PeoPay Kids, który pomoże rodzicowi bezpiecznie i zarazem w przyjazny sposób wprowadzić swoją latorośl w świat finansów. Do tego za otwarcie konta można otrzymać 100 zł.

Utrzymanie rachunku i usług z nim powiązanych jest całkowicie bezkosztowe i nie wymaga spełniania żadnych warunków. Należy tylko pamiętać o zatwierdzaniu przelewów w aplikacji, żeby uniknąć opłat za SMS-y do autoryzacji.

Po ukończeniu przez młodego klienta 14 lat karta PeoPay Kids jest automatycznie zastrzegana (w jej miejsce można wyrobić standardową – tzw. Rewolucyjną). Aplikacja działa do momentu osiągnięcia przez użytkownika pełnoletności.

Konto Przekorzystne + Peopay Kids

Kumulacja promocji

+ 200 zł premii i 100 zł dla dziecka
14 dni do końca promocji
Konto Przekorzystne + Konto dla dziecka

Kumulacja promocji

+ 200 zł na start i 100 zł dla dziecka
14 dni do końca promocji
7 Ocena Łączna
10 opinie
PeoPay Kids

10Ocena Redakcji
Wysokość opłat
10
Bankowość internetowa i mobilna
10
Dodatkowe korzyści
10
4.1Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4.3
Bankowość internetowa i mobilna
4.2
Dodatkowe korzyści
3.9
ZALETY
 • całkowicie darmowe konto,
 • skarbonki do zbierania na konkretne cele,
 • atrakcyjne graficznie wzory imiennych kart (wyrobienie nieobowiązkowe),
 • możliwość otwarcia przez internet,
 • kontrola rodzicielska (wgląd do rachunku, limity transakcyjne, odblokowywanie funkcji, zatwierdzanie przelewów zewnętrznych, blokowanie karty i aplikacji),
 • premia za samo otwarcie konta,
 • aspekt edukacyjny (wirtualny asystent wyjaśniający pojęcia finansowe).
WADY
 • ?
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
7 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Agnieszka 28 Marzec 2024 12:01

  Zdecydowałam się na to konto bo potrzbna mi mała skarbonka dla syna by mógł w razie W zapłacić kartą za drobne nagłe zakupy lub zrobić przelew na telefon w szkole np. robiąc zrzutkę czy składkę. Niepotrzebne mi przelewy przez internet bo dziecko tego nie będzie robiło. Założyłam bez problemów, aplikację pobrało dziecko czekamy na kartę. Dziecko wybiera samo obraek na karcie i ma na niej własne imię i nazwisko.

 2. Odpowiedz
  Edka 12 Lipiec 2023 22:37

  Również nie mogę aktywować aplikacji. Wyrzuca mi błąd techniczny. .zakładałam w końcu w oddziale i dalej nic, ponad tydzień…. Karty przyszły dla dzieci, nie mogę ich aktywować- trochę bubel

 3. Odpowiedz
  Marcin 13 Listopad 2021 09:55
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Da się założyć z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Zero problemów. Bank przetwarza dane kilkanascie minut potem umowę podpisuje się tak samo jak przelewy. Wniosek jest banalny, dziecko wybiera kartę samo. Banał.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Alez 12 Listopad 2021 10:20
  2.8
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  70

  Wszystko jest ok gdyby nie to że nie można nią płacić w internecie. Po co komu konto w którym nie można nawet płacić w internecie???

  + ZALETY: + wypłacanie pieniędzy z bankomatu + Aplikacja dziecka + Płatność bezgotówkowa za pomocą karty
  - WADY: - nie da się płacić nią w internecie.
  Pomocne(0) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Krzysztof 10 Wrzesień 2021 07:16
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  To wręcz niesamowite, nie mogę tego założyć przez bankowość elektroniczną. Pierwsza wyprawa do banku też bezskuteczna, Czekam na interwencję, żeby coś zrobili. Ponoć to wina systemu. Horror

  - WADY: Nie działa
  Pomocne(1) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 10 Wrzesień 2021 13:39

   Ciekawa sprawa. Koniecznie daj znać jak się sprawa skończyła i co było przyczyna problemów.

 6. Odpowiedz
  Jacek 7 Maj 2021 00:26
  1
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Ciężko w to uwierzyć ale bank nie potrafi aktywować tej usługi dla mojego dziecka. Aplikacja odesłała mnie do odziału a tam twierdzą, że nie wiedzą o co chodzi 🙂 , coś z system może. Dzwonią do centrali i mam jeszcze raz przyjechać to może się uda. Nie udało się.

  - WADY: nie działa
  Pomocne(10) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0