Peopay Kids – konto dla dziecka (6-13 lat)

Sprawdź
+ 100 zł na start i 50 zł dla dziecka
11 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki

Jeśli chcesz zapewnić swojemu maluchowi bezgotówkowy dostęp do pieniędzy nie tylko podczas kolonii czy szkolnych wyjazdów, a przy okazji sprawić mu frajdę oraz w bezpieczny i nowoczesny sposób uczyć go zarządzania finansami, rozważ założenia Konta Przekorzystnego dla dzieci w Banku Pekao w pakiecie PeoPay Kids.

Bank Pekao to pod względem rozmiarów mierzonych wielkością aktywów instytucja nr 2 na polskim rynku bankowym. Pakiet kontrolny jego akcji należy – poprzez PZU oraz Polski Fundusz Rozwoju – do skarbu państwa.

Organizacja zarządzana przez Leszka Skibę ma profil uniwersalny. Oznacza to, że obsługuje wszystkie segmenty klientów. Jako jedna z nielicznych ma też ofertę dla najmłodszych, która w ramach pakietu PeoPay Kids obejmuje m.in.:

 • rachunek bieżący,
 • konto oszczędnościowe,
 • kartę płatniczą,
 • specjalną aplikację mobilną dla dzieci.

Opłaty

W ramach pakietu otwiera się dziecku Konto Przekorzystne dla młodych. Do momentu ukończenia przez posiadacza konta 26 lat jest ono bezwarunkowo bezpłatne. Tak samo jak sprzężona z nim karta debetowa dostępna w jednym z sześciu atrakcyjnych wizerunków, którą maluch – po aktywowaniu odpowiednich funkcji przez rodzica – zapłaci za zakupy w sklepie i pobierze gotówkę z maszyny samoobsługowej. Nie ma też opłat za przelewy internetowe ani wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju.

Występuje jedynie 20-gr opłata za każdy SMS z kodem do autoryzacji przelewów w systemie transakcyjnym. Dlatego lepiej zatwierdzać je w aplikacji na smartfonie, co jest darmowe.

↓Usługa || Konto→Konto Przekorzystne dla młodych (< 26 lat)Konto Przekorzystne (standardowe)
Prowadzenie konta (miesięcznie) 0 zł 6 zł
0 zł przy wpływie 500 zł i jednej płatności kartą albo PeoPay
Przelew internetowy (zwykły) 0 zł
20 gr za SMS z kodem autoryzującym przelew. Brak opłaty za autoryzację mobilną.
0 zł
Płatne SMS-y z kodami autoryzującymi przelewy do odbiorców niezdefiniowanych w bankowości internetowej
Karta debetowa (miesięcznie) 0 zł 3 zł
0 zł przy wpływie 500 zł i jednej płatności kartą albo PeoPay
Wypłata w obcym bankomacie w kraju (od transakcji) 0 zł
2% (min 5 zł)
Pierwsze dwie operacje w miesiącu bezpłatne - przy wpływie 500 zł i jednej płatności kartą albo PeoPay

Po co dziecku konto w banku?

Dzięki takim warunkom można całkowicie bezkosztowo wprowadzać małoletnią latorośl w świat finansów. Uczyć ją sztuki zarządzania pieniędzmi, gospodarowania nimi i oszczędzania.

Taki pakiet przydaje się też do wypłacania kieszonkowego. To znacznie lepsze rozwiązanie niż gotówka. Sprawdza się zwłaszcza podczas kolonii czy wyjazdów szkolnych, gdy dziecku zabraknie środków. Przelewem można je błyskawicznie zasilić i mieć kontrolę nad tym, na co i ile wydaje nasz milusiński.

Forma bezgotówkowa kieszonkowego sprawia, że ryzyko kradzieży czy zgubienia środków maleje do zera. Natomiast w razie zgubienia telefonu czy instrumentu płatniczego można szybko zastrzec go w e-bankowości lub na infolinii i nie narażać się na straty.

powrót do menu ↑

Aplikacja

aplikacja peopay kidsKontem Przekorzystnym dziecko może zarządzać na smartfonie. Służy do tego aplikacja PeoPay Kids. To rozwiązanie przystosowane do możliwości percepcyjnych najmłodszych (z badań wynika, że nowoczesne telefony obsługuje zdecydowana większość dzieci w wieku 6-13 lat). W niej rachunek określany jest Portfelem.

Ważne! To rodzic ustala limity transakcyjne dla portfela i karty PeoPay Kids. Ma też wgląd do konta dziecka na swoim telefonie (panel rodzica w aplikacji PeoPay) oraz koncie internetowym (system transakcyjny Pekao24).

Aplikacja Peopay Kids pokazuje aktualny stan portfela (konta przekorzystnego dla młodych)  i Skarbonki (konta oszczędnościowego dla dziecka). Umieszczony w niej wirtualny asystent (postać żubra, lisa albo złotówki) objaśnia terminy związane z finansami (np. czym jest przelew albo bankomat) oraz podaje informacje tyczące się posiadanych produktów (numer konta).

powrót do menu ↑

Karta

Konto Przekorzystne dla młodych Banku Pekao to jedyny na rynku rachunek bieżący dla dzieci w wieku 6-13 lat, do którego można wyrobić imienną kartę płatniczą (ponoć maluchy chcą płacić jak dorośli).

Dzięki karcie Peopay Kids dziecko może bezpiecznie realizować drobne płatności w sklepach lub wypłacić pieniądze z bankomatu w ramach określonych limitów.

Maksymalnie ograniczenie kwotowe dla płatności plastikiem wynosi 50 zł dziennie. Opiekun może pomniejszyć ten limit do 20 zł. W każdej chwili może również zablokować kartę oraz aplikację.

W jego gestii leży także udostępnianie poszczególnych funkcji oprogramowania i karty (transakcje zbliżeniowe, wypłaty z bankomatów). Kontrola poczynań finansowych latorośli sprowadza się nie tylko do możliwości przeglądania historii transakcji i stanu konta dziecka, ale też akceptowania każdego przelewu zewnętrznego (w tym doładowania zasilającego numer na kartę).

Uwaga! Kartą PeoPay Kids, której nie trzeba wyrabiać, nie da się płacić w internecie.

Aplikacja pokazuje aktualny stan portfela i rachunku oszczędnościowego. Umieszczony w niej wirtualny asystent (postać żubra, lisa albo złotówki) objaśnia terminy związane z finansami (np. czym jest przelew albo bankomat) oraz podaje informacje tyczące się posiadanych produktów (numer konta).

powrót do menu ↑

Konto oszczędnościowe

Trzecim produktem dostępnym w ramach pakietu jest konto oszczędnościowe Mój Skarb, zwany Skarbonką. W jego ramach maluch może tworzyć subkonta, czyli skarbonki, i definiować ich nazwy, co ułatwi mu odkładanie pieniędzy na konkretne cele.

Młody użytkownik może przelewać środki z portfela do skarbonek i z powrotem. Każdy transfer na inny rachunek musi zostać zatwierdzony przez rodzica. Wszystkie zwykłe przelewy internetowe (Elixir) są realizowane bezpłatnie, o ile zleca się je w aplikacji.

Uwaga! Do 31 października trwa promocja, w ramach której na jednym rachunku Mój Skarb prowadzonym dla klienta w wieku 6-12 lat oprocentowanie wynosi 2 proc. w skali roku zamiast standardowych 0,2 proc. Podwyższona stawka naliczana jest przez 120 dni od otwarcia konta i obejmuje środki do 3.000 zł.

Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie przez rodzica konta osobistego w Banku Pekao. Opiekun musi też zawrzeć umowę na prowadzenie pakietu PeoPay Kids.

powrót do menu ↑

Promocja 50 zł

Do 31 października za otwarcie Konta Przekorzystnego dla dziecka w wieku 6-12 lat można zyskać 50 zł. Bank Pekao przeleje je na rachunek młodego klienta. Zrobi to, jeśli opiekun:

 • ma lub założy tam konto osobiste,
 • w imieniu pociechy zawrze umowę o pakiet PeoPay Kids,
 • zaakceptuje regulamin promocji,
 • wyrazi zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby uczestnictwa w akcji „Pierwsze kieszonkowe na konto z PeoPay Kids”.

Uwaga! Jeśli rodzic jest nowym klientem Banku Pekao, na otwarciu w nim konta osobistego (wymaganego, by móc założyć rachunek dziecku) może zarobić 100 zł w promocji i wziąć udział w loterii kartowej.

By tak się stało, musi w każdym z czterech kolejnych miesięcy po zawarciu umowy zasilić konto min. 500 zł i zrealizować plastikiem jedną transakcję bezgotówkową na dowolną kwotę. W ten sposób uniknie też opłat związanych z utrzymaniem Konta Przekorzystnego.

Szczegółowo ta promocja została przeanalizowana tutaj.
powrót do menu ↑

Jak założyć?

Jak założyć konto dziecku w Banku Pekao?

Robi to przedstawiciel ustawowy małoletniego, jeśli jest klientem Banku Pekao, czyli ma tam konto osobiste. Jeśli jeszcze nie mamy ror w Pekao możemy założyć go tutaj.

Umowę o Konto Przekorzystne dla młodych i cały pakiet PeoPay Kids zawrze:

 1. W oddziale – bez obecności latorośli, okazując dokumenty tożsamości: swój i pociechy (ewentualnie: składając oświadczenie o byciu rodzicem takiej osoby)
 2. Przez internet – w systemie transakcyjnym Pekao24 lub aplikacji PeoPay (we wniosku, który znajduje się w panelu rodzica, podaje się PESEL i pozostałe dane latorośli, a umowę zatwierdza kodem SMS lub na smartfonie).
powrót do menu ↑

Czy warto?

Konto Przekorzystne dla młodych Banku Pekao to jedyny na rynku rachunek bieżący dla dzieci w wieku 6-13 lat, do którego można wyrobić imienną kartę płatniczą (ponoć maluchy chcą płacić jak dorośli). W połączeniu z apką i skarbonkami otrzymujemy kompletny pakiet PeoPay Kids, który pomoże rodzicowi bezpiecznie i zarazem w przyjazny sposób wprowadzić swoją latorośl w świat finansów. Do tego za otwarcie konta można otrzymać 50 zł.

Utrzymanie rachunku i usług z nim powiązanych jest całkowicie bezkosztowe i nie wymaga spełniania żadnych warunków. Należy tylko pamiętać o zatwierdzaniu przelewów w aplikacji, żeby uniknąć opłat za SMS-y do autoryzacji.

Po ukończeniu przez młodego klienta 14 lat karta PeoPay Kids jest automatycznie zastrzegana (w jej miejsce można wyrobić standardową – tzw. Rewolucyjną). Aplikacja działa do momentu osiągnięcia przez użytkownika pełnoletności.

Konto Przekorzystne + Peopay Kids

Kumulacja promocji

+ 100 zł na start i 50 zł dla dziecka
11 dni do końca promocji
6.5 Ocena Łączna
6 opinie
PeoPay Kids

10Ocena Redakcji
Wysokość opłat
10
Bankowość internetowa i mobilna
10
Dodatkowe korzyści
10
3.7Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4
Bankowość internetowa i mobilna
4.1
Dodatkowe korzyści
3.1
ZALETY
 • całkowicie darmowe konto,
 • skarbonki do zbierania na konkretne cele,
 • konto oszczędnościowe oprocentowane na 2 proc.,
 • atrakcyjne graficznie wzory imiennych kart (wyrobienie nieobowiązkowe),
 • możliwość otwarcia przez internet,
 • kontrola rodzicielska (wgląd do rachunku, limity transakcyjne, odblokowywanie funkcji, zatwierdzanie przelewów zewnętrznych, blokowanie karty i aplikacji),
 • premia za samo otwarcie konta,
 • aspekt edukacyjny (wirtualny asystent wyjaśniający pojęcia finansowe).
WADY
 • ?
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0