Konto Mój Skarb

Sprawdź
+ 350 zł premii i 8% na KO
3 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2022.10.15

Jeśli jesteśmy klientami Banku Pekao, możemy w nim otworzyć konto oszczędnościowe dla swojego dziecka. Konto Mój Skarb jest oprocentowane, a wszystkie przelewy – bezpłatne.

Część rodziców myśli o tym, by odkładać na osobnym rachunku pieniądze dla swoich małoletnich dzieci. Zgromadzone w ten sposób środki przeznaczają np. na kieszonkowe albo sfinansowanie wakacyjnych wyjazdów czy szkolnych wycieczek swoich latorośli.

Opłaty

Możliwość otwarcia konta oszczędnościowego małoletnim daje m.in. Bank Pekao, w ofercie którego znajdziemy konto Mój Skarb. Jest to rachunek oszczędnościowy, za którego otwarcie i prowadzenie bank Pekao SA nie nalicza opłat.

Wypłaty możliwe są tylko w formie przelewów, które również są darmowe. Co ważne bezpłatne są zarówno transfery wewnętrzne (w ramach Banku Pekao), jak i zewnętrzne. Przy czym jeśli transakcję zatwierdzamy kodem SMS, płacimy za to 20 groszy. Autoryzacja operacji w aplikacji PeoPay odbywa się za darmo.

powrót do menu ↑

Oprocentowanie

Oprocentowanie rachunku Mój Skarb wynosi 2 proc. w skali roku bez względu na saldo. Kapitalizacja odbywa się co miesiąc.

Promocyjne oprocentowanie 8% w skali roku do 5000 zł przez 183 dni jest dostępne dla dzieci, dla których otwarty zostanie nowy rachunek oszczędnościowy Mój Skarb.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Konto oszczędnościowe Mój Skarb
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
0 zł
Oprocentowanie promocyjne
8% do 5000 zł na 6 miesięcy
Oprocentowanie standardowe
2%
powrót do menu ↑

Promocja 8% do 5000 zł

Ponadstandardowe odsetki 8% przysługują dzieciom, dla których otwarty zostanie nowy rachunek oszczędnościowy Mój Skarb.. Wyższa stawka naliczana jest przez 6 miesięcy (183 dni) od otwarcia konta oszczędnościowego.

Promocja trwa do 9 stycznia 2023 r.

Uwaga! Wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym obejmuje środki do 5 tys. zł. Dla kwot powyżej 5000 zł oprocentowanie wynosi 2% w skali roku.
powrót do menu ↑

Proste 350 zł za otwarcie konta

W zamian za otwarcie konta osobistego i spełnienie prostych warunków Bank Pekao SA proponuje 200 zł rodzicowi oraz do 150 zł osobie małoletniej. Jeśli opiekun ma więcej pociech, dla każdej z nich może zdobyć premię.

Warunki obu promocji zostały szczegółowo opisane tutaj.
powrót do menu ↑

Charakterystyka

Choć środki zgromadzone na rachunku Mój Skarb są własnością osoby niepełnoletniej, to przed ukończeniem przez nią 13. roku życia nie może ona nimi rozporządzać. Robi to rodzic w ramach zwykłego zarządu.

Oznacza to, że w danym miesiącu przedstawiciel ustawowy może wykonywać przelewy z rachunku do kwoty stanowiącej równowartość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (obecnie ok. 5 tys. zł). Limit ten nie dotyczy środków pochodzących z wynagrodzenia małoletniego klienta.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe Mój Skarb?

Umowę o rachunek Mój Skarb podpiszemy tylko w placówce. Wymagany jest dokument tożsamości dziecka.

Jeśli latorośl ukończyła 13 lat, musi też otworzyć ROR. Alternatywnie to opiekun prawny może otworzyć rachunek bieżący dla siebie.

W imieniu dziecka umowę zawiera rodzic. W trakcie otwierania konta bank wymaga obecności pociechy, która ukończyła 13. rok życia. Chodzi o to, by złożyła ona wzór swojego podpisu.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb może być dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy odkładać pieniądze z myślą o swoim dziecku. Konto jest oprocentowane, z tym że proponowana przez Bank Pekao stawka mogłaby być wyższa, by zmotywować do regularnego oszczędzania.

Dużą zaletą konta jest brak opłat za przelewy – tak wewnętrzne, jak i zewnętrzne, co nie zdarza się zbyt często. Zwykle u konkurencji można wykonać jeden bezpłatny transfer w miesiącu i to jedynie na ROR w tym samym banku.

Największą wadą oferty jest fakt, że umowę o rachunek zawrzemy tylko w oddziale. Dzisiaj to dość anachroniczne rozwiązanie.

Konto Przekorzystne + Konto Oszczędnościowe 8%

8% | do 200 000 zł | 6 mies.

+ 8% i 200 zł premii
9 Ocena Łączna
5 opinie
Pekao Konto Oszczędnościowe dla Dziecka

9Ocena Redakcji
Ocena
9
9Ocena Użytkowników
Ocena
9
ZALETY
 • oprocentowanie,
 • długi okres naliczania wyższych odsetek,
 • nielimitowane przelewy wychodzące (przez aplikację)
WADY
 • otwarcie możliwe tylko w placówce,
 • 20 gr za autoryzację SMS,
 • niskie oprocentowanie.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
1 Opinia
 1. Odpowiedz
  Klijent od 6 lat 22 Sierpień 2022 11:31

  Skrajnie niskie oprocentowanie. Tylko dla nowych klientów wysokie Parę lat temu przy niższej inflacji wynosiło więcej Dzisiaj śmiech na sali 2%. zastanawiam się nad likwidacja dwóch kont moich dzieci i przeniesienia środków na lokatę nawet 6%

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0