Konto Mój Skarb

Sprawdź
+ 400 zł premii i 8% na KO
51 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2023.02.01

Jeśli jesteśmy klientami Banku Pekao, możemy w nim otworzyć konto oszczędnościowe dla swojego dziecka. Konto Mój Skarb jest oprocentowane, a wszystkie przelewy – bezpłatne.

Część rodziców myśli o tym, by odkładać na osobnym rachunku pieniądze dla swoich małoletnich dzieci. Zgromadzone w ten sposób środki przeznaczają np. na kieszonkowe albo sfinansowanie wakacyjnych wyjazdów czy szkolnych wycieczek swoich latorośli.

Opłaty

Możliwość otwarcia konta oszczędnościowego małoletnim daje m.in. Bank Pekao, w ofercie którego znajdziemy konto Mój Skarb. Jest to rachunek oszczędnościowy, za którego otwarcie i prowadzenie bank Pekao SA nie nalicza opłat.

Wypłaty możliwe są tylko w formie przelewów, które również są darmowe. Co ważne bezpłatne są zarówno transfery wewnętrzne (w ramach Banku Pekao), jak i zewnętrzne. Przy czym jeśli transakcję zatwierdzamy kodem SMS, płacimy za to 20 groszy. Autoryzacja operacji w aplikacji PeoPay odbywa się za darmo.

powrót do menu ↑

Oprocentowanie

Oprocentowanie rachunku Mój Skarb wynosi 2 proc. w skali roku bez względu na saldo. Kapitalizacja odbywa się co miesiąc.

Promocyjne oprocentowanie 8% w skali roku do 5000 zł przez 183 dni jest dostępne dla dzieci, dla których otwarty zostanie nowy rachunek oszczędnościowy Mój Skarb.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Konto oszczędnościowe Mój Skarb
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
0 zł
Oprocentowanie promocyjne
8% do 5000 zł na 6 miesięcy
Oprocentowanie standardowe
2%
powrót do menu ↑

Promocja 8% do 5000 zł

Ponadstandardowe odsetki 8% przysługują dzieciom, dla których otwarty zostanie nowy rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Wyższa stawka naliczana jest przez 6 miesięcy (183 dni) od otwarcia konta oszczędnościowego.

Promocja trwa do 15 maja 2023 r.

Uwaga! Wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym obejmuje środki do 5 tys. zł. Dla kwot powyżej 5000 zł oprocentowanie wynosi 2% w skali roku.
powrót do menu ↑

Nawet 400 zł do zdobycia w promocjach

W zamian za otwarcie konta osobistego i spełnienie prostych warunków Bank Pekao SA proponuje 250 zł rodzicowi oraz do 150 zł osobie małoletniej. Jeśli opiekun ma więcej pociech, dla każdej z nich może zdobyć premię.

Warunki obu promocji zostały szczegółowo opisane tutaj.
powrót do menu ↑

Charakterystyka

Choć środki zgromadzone na rachunku Mój Skarb są własnością osoby niepełnoletniej, to przed ukończeniem przez nią 13. roku życia nie może ona nimi rozporządzać. Robi to rodzic w ramach zwykłego zarządu.

Oznacza to, że w danym miesiącu przedstawiciel ustawowy może wykonywać przelewy z rachunku do kwoty stanowiącej równowartość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (obecnie ok. 5 tys. zł). Limit ten nie dotyczy środków pochodzących z wynagrodzenia małoletniego klienta.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe Mój Skarb?

Rachunek Mój Skarb otworzymy w bankowości internetowej lub w placówce. Wymagany jest dokument tożsamości dziecka.

Jeśli latorośl ukończyła 13 lat, musi też otworzyć ROR. Alternatywnie to opiekun prawny może otworzyć rachunek bieżący dla siebie.

W imieniu dziecka umowę zawiera rodzic. W trakcie otwierania konta bank wymaga obecności pociechy, która ukończyła 13. rok życia. Chodzi o to, by złożyła ona wzór swojego podpisu.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb może być dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy odkładać pieniądze z myślą o swoim dziecku. Konto jest oprocentowane, z tym że proponowana przez Bank Pekao stawka mogłaby być wyższa, by zmotywować do regularnego oszczędzania.

Dużą zaletą konta jest brak opłat za przelewy – tak wewnętrzne, jak i zewnętrzne, co nie zdarza się zbyt często. Zwykle u konkurencji można wykonać jeden bezpłatny transfer w miesiącu i to jedynie na ROR w tym samym banku.

Konto Przekorzystne + Konto Oszczędnościowe 8%

8% | do 100 000 zł | 6 mies.

+ 8% i 250 zł premii
51 dni do końca promocji
9 Ocena Łączna
5 opinie
Pekao Konto Oszczędnościowe dla Dziecka

9Ocena Redakcji
Ocena
9
9Ocena Użytkowników
Ocena
9
ZALETY
 • oprocentowanie,
 • długi okres naliczania wyższych odsetek,
 • nielimitowane przelewy wychodzące (przez aplikację)
WADY
 • otwarcie możliwe tylko w placówce,
 • 20 gr za autoryzację SMS,
 • niskie oprocentowanie.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
4 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Ania 22 Styczeń 2023 08:20

  W artykule błąd odnośnie czasu trwania promocji, oraz że można otworzyć Mój Skarb tylko w placówce – nie prawda, założyłam przez internet.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 27 Styczeń 2023 12:51

   Dziękujemy za zwrócenie uwagi.
   Rzeczywiście obecnie bank wprowadził możliwość otwarcia konta również przez bankowość internetową.
   Artykuł został poprawiony

   Pozdrawiam

 2. Odpowiedz
  Nie lubię 3 Styczeń 2023 17:58

  czas na likwidację! 2 procent to żenada! przy 17 proc inflacji oznacza że dziecko traci realnie 15 procent więc co to za oszczędzanie???!

 3. Odpowiedz
  Klijent od 6 lat 22 Sierpień 2022 11:31

  Skrajnie niskie oprocentowanie. Tylko dla nowych klientów wysokie Parę lat temu przy niższej inflacji wynosiło więcej Dzisiaj śmiech na sali 2%. zastanawiam się nad likwidacja dwóch kont moich dzieci i przeniesienia środków na lokatę nawet 6%

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0