Promocja zakończona

Konto Mój Skarb

Sprawdź
+ 2% i 150 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2021.06.05

Jeśli jesteśmy klientami Banku Pekao, możemy w nim otworzyć konto oszczędnościowe dla swojego dziecka. Konto Mój Skarb jest oprocentowane, a wszystkie przelewy – bezpłatne.

Część rodziców myśli o tym, by odkładać na osobnym rachunku pieniądze dla swoich małoletnich dzieci. Zgromadzone w ten sposób środki przeznaczają np. na kieszonkowe albo sfinansowanie wakacyjnych wyjazdów czy szkolnych wycieczek swoich latorośli.

Opłaty

Możliwość otwarcia konta oszczędnościowego małoletnim daje m.in. Bank Pekao, w ofercie którego znajdziemy konto Mój Skarb. Jest to rachunek oszczędnościowy, za którego otwarcie i prowadzenie organizacja kierowana przez Marka Lusztyna nie nalicza opłat.

Wypłaty możliwe są tylko w formie przelewów, które również są darmowe. Co ważne bezpłatne są zarówno transfery wewnętrzne (w ramach Banku Pekao), jak i zewnętrzne. Przy czym jeśli transakcję zatwierdzamy kodem SMS, płacimy za to 20 groszy. Autoryzacja operacji w aplikacji PeoPay odbywa się za darmo.

powrót do menu ↑

Oprocentowanie

Oprocentowanie rachunku Mój Skarb wynosi 0,2 proc. w skali roku bez względu na saldo. Kapitalizacja odbywa się co miesiąc.

Promocyjne oprocentowanie 2% w skali roku do 3 000 zł przez 92 dni jest dostępne dla dzieci w wieku 6-13 lat, dla których otwarty zostanie Pakiet PeoPay KIDS

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Konto oszczędnościowe Mój Skarb
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
0 zł
Oprocentowanie promocyjne
2% do 3 000 zł przez 4 miesiące
Oprocentowanie standardowe
0,2
powrót do menu ↑

Promocja 2% do 3 000 zł

Ponadstandardowe odsetki 2% przysługują dzieciom w wieku 6-13 lat, dla których otwarty zostanie Pakiet PeoPay KIDS. Wyższa stawka naliczana jest przez cztery miesiące (120 dni) od otwarcia konta oszczędnościowego.

Promocja trwa do 30 września 2021 r. Skorzystanie z oferty wymaga zawarcia otwarcia pakietu Peopay Kids.

Uwaga! Wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym obejmuje środki do 3 tys. zł. Dla kwot powyżej 3000 zł oprocentowanie wynosi 0,2% w skali roku.
powrót do menu ↑

Proste 150 zł za otwarcie konta

Nowi klienci mogą zyskać podwójnie. Jeśli założą konto osobiste i wykażą się aktywnością, bank nagrodzi ich 100-zł premią.

Aktywność rozumiana jest jako zapewnienie 500 zł wpływu na konto osobiste i 4 płatności kartą. Oba warunki należy spełnić w każdym z 3 kolejnych miesięcy.

Co więcej, w ramach kolejnej promocji  możemy otrzymać 50 zł za założenie konta swojemu dziecku.

Warunki obu promocji zostały szczegółowo opisane tutaj.
powrót do menu ↑

Charakterystyka

Choć środki zgromadzone na rachunku Mój Skarb są własnością osoby niepełnoletniej, to przed ukończeniem przez nią 13. roku życia nie może ona nimi rozporządzać. Robi to rodzic w ramach zwykłego zarządu.

Oznacza to, że w danym miesiącu przedstawiciel ustawowy może wykonywać przelewy z rachunku do kwoty stanowiącej równowartość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (obecnie ok. 5 tys. zł). Limit ten nie dotyczy środków pochodzących z wynagrodzenia małoletniego klienta.

Jak otworzyć konto oszczędnościowe Mój Skarb?

Umowę o rachunek Mój Skarb podpiszemy tylko w placówce. Wymagany jest dokument tożsamości dziecka.

Jeśli latorośl ukończyła 13 lat, musi też otworzyć ROR. Alternatywnie to opiekun prawny może otworzyć rachunek bieżący dla siebie.

W imieniu dziecka umowę zawiera rodzic. W trakcie otwierania konta bank wymaga obecności pociechy, która ukończyła 13. rok życia. Chodzi o to, by złożyła ona wzór swojego podpisu.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb może być dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy odkładać pieniądze z myślą o swoim dziecku. Konto jest oprocentowane, z tym że proponowana przez Bank Pekao stawka mogłaby być wyższa, by zmotywować do regularnego oszczędzania.

Dużą zaletą konta jest brak opłat za przelewy – tak wewnętrzne, jak i zewnętrzne, co nie zdarza się zbyt często. Zwykle u konkurencji można wykonać jeden bezpłatny transfer w miesiącu i to jedynie na ROR w tym samym banku.

Największą wadą oferty jest fakt, że umowę o rachunek zawrzemy tylko w oddziale. Dzisiaj to dość anachroniczne rozwiązanie.

Konto Przekorzystne + Konto Oszczędnościowe

2,5% | do 20 000 zł | 6 mies.

+ 2,5% i 100 zł premii
70 dni do końca promocji
9 Ocena Łączna
5 opinie
Pekao Konto Oszczędnościowe dla Dziecka

9Ocena Redakcji
Ocena
9
9Ocena Użytkowników
Ocena
9
ZALETY
  • oprocentowanie,
  • długi okres naliczania wyższych odsetek,
  • nielimitowane przelewy wychodzące (przez aplikację)
WADY
  • otwarcie możliwe tylko w placówce,
  • 20 gr za autoryzację SMS,
  • niskie oprocentowanie.
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0