Konto Przekorzystne Biznes

Sprawdź
+ 1000 zł premii
11 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki

Na tle konkurencji Konto Przekorzystne Biznes Banku Pekao wypada dość korzystnie, gdyż może być darmowe w utrzymaniu przy niewygórowanych warunkach. W dodatku, jeśli jest się mikroprzedsiębiorcą, można je otworzyć całkowicie online w kilka minut.

Bank Pekao to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich banków. Od 2015 r. znów jest pod kontrolą skarbu państwa (poprzez PZU, które ma pakiet kontrolny).

Organizacja zarządzana przez Michała Krupińskiego ma bardzo mocną pozycję w segmencie biznesowym. Z jej usług korzysta ok. 300 tys. podmiotów gospodarczych. Część z nich zawarła z bankiem umowę o Konto Przekorzystne Biznes.

Dla kogo?

To rachunek rozliczeniowy przeznaczony dla podmiotów gospodarczych o statusie małego podatnika. Oznacza to, że mogą go otworzyć mikroprzedsiębiorcy, spółki cywilne, jawne, partnerskie i z ograniczoną odpowiedzialnością, które w poprzednim roku podatkowym zanotowały przychód nie większy niż 1,2 mln euro. Bank doprecyzowuje, że nie może to być więcej niż 5 mln zł.

powrót do menu ↑

Opłaty

Wysokość opłat za konto dla firmy w Pekao SA nie należy do najniższych na rynku. Skrócona wersja tabeli opłat została przedstawiona poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Konto Przekorzystne Biznes
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
9 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
miesięczne wpływy min. 2000 zł lub przelew do ZUS/US lub rozliczenie 1 transakcji z terminala Pekao
Przelew przez internet
0 zł - pierwsze 15 przelewów lub nieograniczona liczba przez Peopay
1,50 zł - kolejne
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
0 zł - piersze 5 przelewów w miesiącu
5 zł - kolejne
Przelew w oddziale
12 zł
Użytkowanie karty
7 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie transakcji kartą za min. 300 zł w miesiącu
Darmowe bankomaty
Pekao

wszystkie w Polsce
(2 wypłaty w miesiącu)
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł - dwie wypłaty w miesiącu z bankomatów banków obcych są darmowe
2% min. 5 zł - 3 i kolejne wypłaty z bankomatów obcych
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
oddział: 0,3% min. 5 zł
wpłatomat: 0 zł do 100 000 zł/miesięcznie 0,2% kolejne wpłaty
Plusy

Prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes kosztuje 9 zł miesięcznie. Jednak firma może uniknąć tej opłaty, spełniając jeden z poniższych warunków:

 • wpływ łącznie min. 2000 zł,
 • przelew do ZUS lub US,
 • rozliczenie min. jednej transakcji z terminala wydanego przez Bank Pekao,
 • wykonana min. jednej transakcji wymiany walut w kantorze online,
 • wykonanie płatności na rzecz Pekao Leasing.

Uwaga! Dla podmiotów rozpoczynających działalność opłata za prowadzenie wynosi 0 zł przez rok od zawarcia umowy.

Rachunki pomocnicze w złotówkach prowadzone za 10 zł miesięcznie od sztuki, a w walutach obcych – bezpłatnie.

Za obsługę karty debetowej Mastercard Business płaci się 7 zł miesięcznie. To również jest opłata warunkowa, którą bank znosi po wykonaniu obrotów bezgotówkowych plastikiem na łącznie min. 300 zł miesięcznie.

Koszt przelewów internetowych zależy od kanału ich wykonania. Wszystkie transfery krajowe do innych banków (Elixir) zlecane w aplikacji PeoPay są darmowe. Te nadawane w bankowości internetowej także są bezpłatne, ale tylko 15 sztuk miesięcznie. Za każdy kolejny, z wyjątkiem tych do ZUS i US, płaci się 1,5 zł. Do tego należy doliczyć 20 groszy za SMS autoryzacyjny.

Wypłaty z obcych bankomatów to koszt 2 proc. pobranej kwoty (nie mniej niż 5 zł). Przy czym pierwsze dwie transakcje w miesiącu są darmowe.

Wpłaty w kasie obarczone są prowizją 0,3 proc. deponowanej kwoty (nie mniej niż 5 zł). Za transakcje we wpłatomatach własnych instytucja z żubrem w logo nie pobiera opłat do sumy 100.000 zł miesięcznie. Po przekroczeniu tego progu nalicza prowizję 0,2 proc. Do końca roku klienci mogą również nieodpłatnie korzystać z wpłatomatów sieci Euronet i Planet Cash.

powrót do menu ↑

Promocja 1000 zł dla firm

Nowi klienci, którzy otworzą Konto Przekorzystne Biznes i spełnią dodatkowe warunki, otrzymają nawet 1000 zł premii. W tym celu muszą:

 1. Do 30 września otworzyć Konto Przekorzystne Biznes wraz z firmową kartę debetową poprzez stronę promocji
 2. Wyrazić zgody marketingowe
 3. W każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu rachunku wykonać przelew do ZUS na min. 100 zł
 4. W ciągu trzech miesięcy od zawarcia umowy o konto wykonać kartą min. jedną transakcję bezgotówkową na min. 100 zł
 5. W ciągu trzech miesięcy od zawarcia umowy o konto wykonać w aplikacji mobilnej PeoPay jeden przelew (inny niż do ZUS) na min. 100 zł
  Za wykonanie czynności opisanych w pkt 1-5 bank nagradza premią 300 zł.
 6. Zawrzeć umowę o terminal płatniczy i w każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu rachunku przyjąć w nim płatności na min. 500 zł
  Za to bank przyznaje nagrodę 200 zł.
 7. W ciągu sześciu miesięcy po otwarciu Konta Przekorzystnego Biznes zawrzeć umowę o produkt kredytowy (kredyt, pożyczkę, kartę kredytową) na kwotę lub z limitem 20000 zł
  Za to bank przyznaje nagrodę 200 zł.
 8. W ciągu trzech miesięcy po otwarciu Konta Przekorzystnego Biznes wykonać transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Banku Pekao S.A. na równowartość minimum 20 000 zł
  Za to bank przyznaje nagrodę 200 zł.
Szczegółowo ta promocja została omówiona tutaj:

Pekao promocje dla firm: do 1000 zł za założenie konta firmowego

Natomiast wszyscy klienci Banku Pekao mogą korzystać z Galerii Rabatów. W jej ramach można zrobić tańsze zakupy u partnerów instytucji kontrolowanej przez PZU. Szczegóły dostępne są w oddziale oraz bankowości elektronicznej Pekao24 dla Firm.

Generalnie, by uzyskać zniżkę, należy:

 • poinformować sprzedawcę o chęci skorzystania z rabatu (punkty stacjonarne) lub wprowadzić kod rabatowy (transakcje w internecie) oraz
 • uregulować należność przelewem z bankowości elektronicznej Pekao24, kartą płatniczą banku lub aplikacją PeoPay.
powrót do menu ↑

Transakcje walutowe

Do rachunku można zamówić kartę wielowalutową Mastercard Business. To zwykły plastik do konta, który po podpięciu do przynajmniej jednego konta walutowego umożliwia bezprowizyjne płatności w EUR, USD, GBP i CHF. Karta sama rozpoznaje walutę transakcji i obciąża odpowiedni rachunek (o ile są na nim wystarczające środki).

Firma może kupić dewizy w wewnętrznym kantorze online Banku Pekao, który jest dostępny w trybie 24/7 w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Obowiązujące tam kursy są lepsze od standardowych.

Natomiast na najbardziej korzystne ceny walut mogą liczyć firmy składające zlecenia na min. 50 tys. zł i realizujące transakcje w dni robocze w godz. 9-17, gdy funkcjonuje globalny rynek walutowy.

powrót do menu ↑

Bankowość internetowa i mobilna

Mikroprzedsiębiorca może wybrać, czy chce korzystać z systemu Pekao24 dla Firm czy PekaoBiznes24. Pozostali klienci mają do dyspozycji ten drugi portal. Gdy biznes małego przedsiębiorcy się rozrośnie i będzie on potrzebować dodatkowych opcji, może przenieść zdalną obsługę swoich finansów do bardziej rozbudowanego PekaoBiznes24.

W ramach bankowości internetowej bardzo przydatnym rozwiązaniem jest moduł eFaktury. Dzięki niemu e-rachunki za media od wierzycieli można otrzymywać od razu do systemu transakcyjnego i nie trzeba przepisywać danych do formularza przelewu, ponieważ ten uzupełni się automatycznie.

Bardzo praktyczny jest także koszyk przelewów. Sprawdza się zwłaszcza przy opłacaniu wielu stałych należności, np. na końcu czy początku miesiąca. Umożliwia bowiem zatwierdzenie wielu płatności jednym kodem.

Systemy dostępne są też w wersji na urządzenia przenośne – bez pobierania aplikacji mobilnej. Jednak tę również warto zainstalować.

Mikroprzedsiębiorcy są w o tyle lepszej sytuacji, że mogą korzystać z PeoPay (nota 4,2 w Google Play), które m.in. umożliwia wygodne płacenie telefonem i zatwierdzanie przelewów do 200 zł odciskiem palca. W ramach tej aplikacji zyskuje się dostęp do Blika, który przydaje się nie tylko do zatwierdzania płatności w internecie i terminalach, ale też np. przy wypłatach i wpłatach w urządzeniach samoobsługowych.

Pozostali klienci biznesowi Banku Pekao mają do dyspozycji aplikację PekaoBiznes24 (ocena 3,9 w Google Play). Jedną z jej funkcji jest wielopodpis. Pozwala ona na zatwierdzanie płatności przez kilku użytkowników, zgodnie z ustalonym w firmie schematem akceptacji.

Innym użytecznym rozwiązaniem jest przyjmowanie płatności mobilnych. Odbywa się to przez kody QR lub zbliżeniowo. Dzięki tej aplikacji smartfon zamienia się w mobilny POS.

powrót do menu ↑

Zakładanie konta

Klienci prowadzący jednoosobową działalność mogą zawrzeć umowę online, metodą na tzw. selfie. Weryfikacja tożsamości zostaje przeprowadzona online, przez wykonanie własnego zdjęcia “selfie” i zdjęcia dowodu osobistego, które należy przesłać za pomocą kamery internetowej.

 1. Wypełnić krótki wniosek na stronie banku
  Po podaniu NIP-u system sam zaczytuje z CEIDG większość niezbędnych danych, resztę (e-mail, telefon, login) trzeba uzupełnić.
 2. Zweryfikować numer telefonu
  Po podaniu numeru telefonu bank wysyła czterocyfrowe, tymczasowe hasło, które należy podać we wniosku.
 3. Przy pomocy kamery internetowej wykonać zdjęcia dowodu osobistego oraz twarzy
  Przy fotografowaniu rewersu na ekranie pokaże się czerwona pozioma ramka, która ułatwi odpowiednie ustawienie dokumentu. W przypadku zdjęcia z awersu będzie to biała pionowa ramka.
 4. Uzupełnić dane adresowe, oświadczenia i zgody
 5. Wybrać oddział, który będzie prowadzić rachunek
 6. Zapoznać się z dokumentami przesłanymi mailem
 7. Zawrzeć umowę, podając kod z SMS.

Uwaga! Umowy zawarte z wykorzystaniem selfie są ograniczone limitami transakcyjnymi: dzienny 3000 zł oraz miesięczny 20.000 zł. By je podwyższyć, należy zweryfikować swoją tożsamość w oddziale, okazując dokument tożsamości.

W pozostałych przypadkach konieczna jest wizyta w placówce.

Dokumenty wymagane podczas zawierania umowy w placówce:

 • dowód osobisty lub paszport,
 • decyzja o nadaniu numeru REGON/NIP lub wpisie do KRS – w zależności od formy organizacyjnej,
 • umowa spółki.

Uwaga! Jeżeli bank może pozyskać dokumenty z ogólnodostępnej bazy (CEIDG, CI KRS, GUS), klient nie musi przedstawiać papierowych zaświadczeń.

powrót do menu ↑

Wady i zalety

Konto Przekorzystne Biznes powinno spełnić oczekiwania nowoczesnych firm, zwłaszcza tych jednoosobowych. Rachunek otworzą one całkowicie online, a pod dość łatwymi do spełnienia warunkami unikną podstawowych opłat. Nie zapłacą też za przelewy, o ile będą je wykonywać przez aplikację. Dużą zaletą konta firmowego Banku Pekao jest również karta wielowalutowa, która przyczyni się do oszczędności przy płatnościach zagranicznych (brak kosztów przewalutowania).

 

Konto Przekorzystne Biznes

PROMOCJA: Promocja 1000 zł dla firm - II edycja

+ 1000 zł premii
11 dni do końca promocji
4 Ocena Łączna
6 opinie
Konto Przekorzystne Biznes

6.7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
8
Bankowość internetowa i mobilna
7
Dodatkowe korzyści
5
2.6Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
2.6
Bankowość internetowa i mobilna
3.1
Dodatkowe korzyści
2.3
ZALETY
 • możliwość uniknięcia opłat za konto i kartę,
 • karta wielowalutowa i wewnętrzny kantor online z preferncyjnymi stawkami,
 • darmowe i nielimitowane przelewy przez aplikację mobilną,
 • możliwość otwarcia całkowicie online – dla mikroprzedsiębiorców,
 • premia do 600 zł dla nowych klientów,
 • darmowe wpłatomaty Euronet i Planet Cash
WADY
 • limit darmowych przelewów zewnętrznych w bankowości internetowej,
 • limit darmowych wpłat we wpłatomatach własnych.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
11 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  BiPi 4 Czerwiec 2020 19:42
  0.5
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  0
  Dodatkowe korzyści
  0

  Założyłem konto firmowe. Dramat, najgorsze konto na świecie. Przez infolinie albo online nic nie załatwicie, co wykracza poza odblokowanie hasła albo karty. Żeby cokolwiek załatwić wysyłają do placówki. Placówki czynne zwykle 10-17. Jak jest zajęcie egzekucyjne, blokują WSZYTSKIE ŚRODKI i nawet nie można się dowiedzieć co i jak na infolinii ani w systemie, bo system nie pokazuje blokad. Za za zajęcie kilka zł z US po prostu blokują wszystko i oczywiście trzeba iść do placówki i pytać się dlaczego środki zniknęły z konta. Na zwrot zajętych środków można czekać tygodniami. Mam konta w innych bankach i nie sądziłem że w XXI w można jeszcze tak funkcjonować jak PEKAO. Nie dajcie się zwieść ochami i achami na temat tysiąca zł, nawet jeśli jakimś cudem spełnicie wszystkie warunki to nie zrekompensuje wam to nadszarpniętych nerwów i straconego czasu.

  + ZALETY: ŻADNYCH
  - WADY: Blokada wszystkich środków za jakiekolwiek zajęcie egzekucyjne Nic nie można załatwić przez infolinię ani online, wszystko w placówce i to nie jest łatwe
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  MH 26 Luty 2020 01:30
  0.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Jest fatalnie z obsługą na czele, nie mówiąc o aplikacji mobilnej. Permanentne błędy oraz nieodświeżanie stanu konta na bieżąco itd. Mnóstwo tego. Kompletnie nie intuicyjna bankowość elektroniczna, tragedia. Z wieloma rzeczami trzeba dzwonić na infolinie, bo nie da się czegoś znaleźć. Nigdy nie mieliśmy tak fatalnego konta w firmie.

  + ZALETY: przewalutowania
  - WADY: Cała reszta!
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  ttomit 2 Sierpień 2019 21:29

  Konto mam w tym “banku” od 3 lat. Na początku wszystko fajnie a od ponad roku coś je..o… Mam kredyt firmowy, rata około 400 zł, 2 dni po terminie i założyli mi blokadę konta na całość w momencie jak przyszedl przelew od klienta. Oczywiście przelew wielokrotnie większy od raty która zawsze sama schodzi a środków nie mogę aktualnie ruszyć dopóki nie ściągną raty… Żenada. Na szczęście zostały jeszcze dwie raty które natychmiast spłacę i rozstaje się ze złodziejami. O opłatach wogole szkoda dyskutować. Za te pieniądze przy każdej wizycie w banku powinna jeszcze czekać kawa i ciasto bo przy ich obsłudze akurat by spokojnie spożył… Z daleka od Pekao!!!

 4. Odpowiedz
  Gosiek 16 Lipiec 2019 09:34

  Od maja 2019 PEKAO SA zmienił układ prezentowanych transakcji na wyciągach firmowych. Teraz wyciągi to straszy bałagan. Kiedyś operacje były w sposób uporządkowany – kwoty rosnąco , następnie malejąco.
  Teraz : CYRK raz na plus, raz na minus pomieszanie z poplątaniem, odnaleźć na wyciągu jakiegoś przelewu to szykanie igły w stogu siana !!! Wyciąg księguje się obecnie dwukrotnie dłużej i jest to bardzo męczące. Na infolinii reklamacje przywrócenia pliku pdf wyciągu do poprzedniej wersji rozpatrzono -odmownie. Koleżance księgowej sugerowano, że jak się nie podoba nawet drogę sądową. Bank – beton żadne argumenty nie trafiają. Odnoszę wrażenie że dział techniczny nadzorujący takie zmiany zawalił coś i teraz nie może się wycofać. Może uda mi się nakłonić szefa do zmiany banku z lepszymi wyciągami bo księgowanie tego czegoś co nazywa PEKAO SA wyciągiem to obecnie jakaś masakra! Mam nadzieję że czyta te opinie jakaś inteligenta decyzyjna osoba która rozwiąże ten problem, o oprócz wysokich kasowanych prowizji bank powinien zadbać o komfort klienta a nie fundować problemy i mówić, że tak teraz zrobiliśmy i tak będzie i jak się nie podoba to trudno.

 5. Odpowiedz
  Piotrek 3 Marzec 2019 12:24

  Badziewie – od kilku miesięcy biorą mi z konta 4pln za ‘ubezpieczenie transakcji kartą’ – nigdy nie aktywowałem takiej usługi, nikt nie poinformował mnie, ze taka usługa zostanie uruchomiona. Po założeniu reklamacji ciągnie się to 3 miesiąc, odkładają temat w czasie. Poza tym na samym początku kiedy założyłem konto, przez rok miałem zostać zwolniony z opłat (konto bezwarunkowo miało być darmowe przez rok, posiadam taki zapis na umowie). Oczywiście od samego początku k… pieniądze za prowadzenie konta, po złożeniu reklamacji sprawa została wyprostowana. Aktualnie czekam na rozpatrzenie sprawy w sprawie, którą opisałem na początku wpisu, jeżeli w końcu temat zostanie zakończony zamykam konto w tym pseudo banku. Nie mam czasu i ochoty monitorować, czy jestem o…ny, czy nie. Zdecydowanie odradzam.

 6. Odpowiedz
  K.S 15 Luty 2019 00:37
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Generalnie, mocno nie polecam. Dostałem to konto w związku z założeniem terminala w firmie. Na siłę wydano mi kartę płatniczą, której nie używam i co ciekawe nie mogę zamknąć jej przez infolinię, tylko w oddziale. Nie mam czasu na takie głupoty jak łażenie po banku żeby zamknąć zwykłą nieaktywowaną kartę. Historia sięga całe 3 miesiące, trochę to niepoważne przy banku internetowym (chyba że nie wiem jak to zmienić w opcjach aby była większa). Kosztu 15zł/m-c nie obejdę bez karty która dodatkowo jako karta nieaktywna i nieprzypisana do konta generuje 7zł dodatkowej opłaty. Łącznie za nic 22zł na miesiąc. Dodatkowo aplikacja mobilna została zastąpiona jakimś nowym wynalazkiem. Nie było płynnego przejścia tylko trzeba tworzyć od nowa procedurę podłączenia konta pod nową aplikację. Ciekawostką jest również fakt, iż na rozpatrzenie reklamacji czekam już ponad miesiąc.

  + ZALETY: - Nie widzę
  - WADY: - Czas reakcji na reklamację - Brak możliwości zamknięcia nieaktywnej karty przez konsultanta (tylko w oddziale) -Bardzo wysoki koszt utrzymania rachunku vs możliwości konta
  Pomocne(9) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Boko 22 Sierpień 2018 23:27

  Musiałem wypłacić 300 zl z bankomatu. Skorzystałem z pierwszego jaki napotkałem. Prowizja banku – 13 zł.
  Likwiduje konto firmowe.
  Bogdan.

 8. Odpowiedz
  Konrad 16 Maj 2018 15:23

  Ten Bank to DNO !
  Dziś złożyłem wniosek o zlikwidowanie wszystkich kont w tym pseudobanku.
  Obsługa w okienku ( Białystok ponad godzina czekania) Jedna osoba obsługuje, a reszta ( 5 – 6 starych kwok) siedzi i udaje, że nie widzi problemu pomimo apelu oczekujących. Nie wspomnę już o tym, że personel jest nie kompetentny, gdyż nie wie jak obsługiwać inne procedury jak wpłata czy wypłata ( chociaż i z tymi mają problem jak obsłużyć system)
  Opłaty za rachunki chyba najwyższe na rynku !
  Sesje bankowe to mit – wyższe kwoty wstrzymują nawet do 4-5 dni – SKANDAL.

  Chciałem załatwić leasing do firmy na samochód w oddziale przy ul. Rynek Kościuszki 7 w Białymstoku – sprawa ciągnie się do 25 kwietnia – dziś mamy 16 maja i co …. nadal nic nie potrafią powiedzieć.

  Nie odpowiadają na e-maile i telefony – dopiero gdy zadzwoniłem z innego numeru, prowadzący leasing odebrał słuchawkę- ZERO szacunku do klienta. Pracownicy nie kompetentni – nawet nie wiedzą jakich dokumentów potrzebują ( nie pozdrawiam p. Dariusza K. z tego oddziału)
  Leasing w innym banku na drugie auto do firmy załatwiłem w ciągu 4 dni. A tu nadal się ciągnie… byli niby o 0,4% tańsi – we właściwym rozrachunku na całym leasingu są o 2 tys. drożsi.

  Cyrk na kółkach. Przy okienkach wypłat cały czas pytania czy nie mogę wypłacać w bankomacie –> czy to nie moja sprawa, gdzie chcę wypłacić gotówkę ??? Z resztą bankomat nie chce mi wydać więcej niż 3 tys dziennie – stąd odwiedzanie okienka…

  DROGI banku – czasy monopolu w bankowości się już dawno skończyły. Moja współpraca z wami również się kończy.
  Jestem patriotą i chciałem, żeby Polska instytucja coś zarobiła, ale skoro tak podchodzicie do klienta to niech zarabia Niemiec czy Francuz

  Nie pozdrawiam
  Konrad W.
  niezadowolony klient.

 9. Odpowiedz
  Daniel 10 Kwiecień 2018 15:04
  2
  Wysokość opłat
  0
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  40

  Wypłaty w obcych bankomatach do 2 w miesiącu darmowe, potem prowizja. Oczywiście nowa tabela opłat przyszła lecz miała 18 stron, bez wyszczególnienia istotnych zmian. Kosztowało mnie to 260 zł. Nie polecam

  Pomocne(7) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  starter 20 Kwiecień 2017 12:50
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Czy dostanę kredyt na firmę tutaj?
  Kredyt firmowy na rozwój działalności gospodarczej – czy taki tutaj otrzymam?
  Na razie nie widzę, żadnych ciekawych dotacji, które pozwoliłyby mi na rozwinięcie skrzydeł w prowadzonym od kilku lat biznesie. Mój przyjaciel ostatnio przekonywał mnie do wzięcia kredytu firmowego w Banku Smart. Nie do końca jeszcze wiem, dlaczego akurat ta oferta miałaby być dużo korzystniejsza od innych banków. Ale jestem nią naprawdę zainteresowany, chociażby z tego względu, że widzę jak prosperuje firma mojego przyjaciela. A to jest na pewno bardzo trudne, by rozwijać swoją działalność i spłacać kredyt jednocześnie.

  Pomocne(0) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  egon 19 Styczeń 2017 23:22
  2
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  30

  Czekam w Pekao na przelew przychodzący z innego banku już 18 dni. Nieduża kwota, zaledwie 80 zł. Czy długo jeszcze mogę poczekać? Czy machnąć ręką i poszukać innego banku? Nie chodzi tylko o te 8 dych, ale co jakiś czas otrzymuję inne drobne przelewy.
  A więc pytam forumowiczów na przyszłość. Czekać jeszcze czy odejść od nich?

  Pomocne(0) Niepomocne(18)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0