Credit Agricole

Kim jest właściciel Credit Agricole? Czy jest to w 100% polski bank czy francuski? Czy pieniądze i lokaty w tym banku są bezpieczne? Jakie konta oferuje CA. Sprawdźmy.

Credit Agricole Bank Polska to bank uniwersalny, którego większościowym akcjonariuszem jest francuski Crédit Agricole. Bank ma gwarancje BFG. Zobaczmy jakie konta bankowe ma w swojej ofercie.

Historia francuskiego banku sięga aż do 1885 r., kiedy to powstała pierwsza lokalna kasa w miejscowości Salins-les-Bains. Początkowo francuska instytucja skupiała się jedynie na udzielaniu krótkoterminowych pożyczek dla rolników, jednak z czasem oferta poszerzyła się. W 1980 r. Crédit Agricole zwrócił się w stronę usług bankowo-ubezpieczeniowych, a już dziesięć lat później stał się międzynarodową grupą bankową.

W Polsce Crédit Agricole zaczął działać 15 lat temu. Wówczas przejęto Spółkę Lukas S.A. (połączenie spółki Lukas oraz dawnego Banku Świętokrzyskiego) i utworzono Lukas Bank S.A. Dopiero w 2011 dokonano rebrandingu nazwy banku.

Czyli de facto polski Lukas Bank stał się francuski – właściciel Credit Agricole.

Bank oferuje klientom indywidualnym, małym i średnim firmom, rolnikom oraz korporacjom kompleksową obsługę finansową. Dostępne są dla nich m.in. konta osobiste, produkty oszczędnościowe, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne oraz karty kredytowe.

Credit Agricole Polska S.A. stawia na nowoczesność. Bank oferuje dostęp do swoich produktów poprzez rozmaite kanały dostępu: serwis internetowy, telefon oraz sieć 460 placówek bankowych. Prezesem zarządu Crédit Agricole w Polsce jest Romuald Szeliga. Radzie nadzorczej przewodniczy Marc Oppenheim.

Wszystkie depozyty zgromadzone w banku są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku ogłoszenia upadłości (lub w wyniku innych przyczyn określonych w ustawie) BFG wypłaci właścicielom rachunków ich środki pieniężne. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta Credit Agricole:

Konto dla Ciebie

Konto dla Ciebie

Konto dla Ciebie to podstawowy rachunek bankowy w ofercie Credit Agricole dla osób, które chętnie korzystają z kanałów elektronicznych dostępu. Zobacz analizę oraz opinie klientów.

Lokata Mobilna – Credit Agricole

Lokata Mobilna – Credit Agricole

9-miesięczny depozyt Credit Agricole to absolutny depozytowy top. Lokata ma wszystko, czego szuka klient chcący korzystnie ulokować oszczędności.

Konto Solista Biznes

Konto Solista Biznes

Konto Solista Biznes to rachunek firmowy dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Zobacz jakie to konto ma opinie.

Rachunek Oszczędzam

Rachunek Oszczędzam

Rachunek Oszczędzam to konto oszczędnościowe o podwyższonym oprocentowaniu do 1,5% w skali roku dla nowych środków do 50 000 zł.

Promocja Konto dla Ciebie VIP

Konto dla Ciebie VIP

Konto VIP to rachunek dla osób regularnie zasilających go gotówką w wys. 10000 miesięcznie oraz dokonujących sporo transakcji kartą. Zobacz opinie i recenzje.

Karta kredytowa Silver

Karta kredytowa Silver

Karta kredytowa Silver CA prezentuje się całkiem nieźle. Co prawda unikniemy opłaty za jej użytkowanie, ale możemy być narażeni na wysokie koszty wypłat z bankomatów.

1 Konto

1 Konto

1 Konto w Credit Agricole to rachunek dla młodych ludzi: studentów i uczniów w wieku 18-27 lat. Zobacz naszą recenzję i opinie o koncie w CA.

Konto walutowe Credit Agricole

Konto walutowe Credit Agricole

Konto walutowe w Credit Agricole może być założone w euro, dolarach lub funtach (EUR, USD i GBP).

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0