Konto Solista Biznes

Dodaj do porównywarki

Czy opłaca się dla małej firmy założyć konto Solista Biznes w Credit Agricole? Jakie są prawdziwe opłaty?  Gdzie są haczyki i ukryte koszty. Opinie klientów i analiza.

Credit Agricole jest średniej wielkości bankiem. Jego korzenie sięgają 1991 r. Przez wiele lat działał jako Lukas Bank i specjalizował się w kredytach ratalnych, gotówkowych i kartach kredytowych. W 2011 r. przybrał obecną nazwę i przekształcił się w instytucję o profilu uniwersalnym z rozwiniętą ofertą dla rolników oraz biznesu.

Konto Solista Biznes zaspokoi potrzeby tych przedsiębiorców, którzy nie oczekują fajerwerków od rachunku bankowego i dokonują raczej niewielu rozliczeń. Oferowane przez Credit Agricole konto firmowe zapewni im dostęp do podstawowych usług i może być tanie w utrzymaniu.

Dla kogo Konto Solista Biznes?

Firmom z sektora MSP (JDG, spółkom cywilnym, jawnym, partnerskim, komandytowym, z o.o.) instytucja kierowana przez Piotra Kwiatkowskiego proponuje Konto Biznes, które występuje w trzech wariantach: Solista, Sonata i Symfonia. Czym się różnią? Głównie adresatami.

Konto Solista Biznes przeznaczone jest dla jednoosobowych podmiotów gospodarczych, które prowadzą niewiele rozliczeń. Konto Sonata adresowane jest do małych firm, które zatrudniają pracowników. Natomiast Konto Symfonia zostało stworzone z myślą o średnich przedsiębiorstwach, które dokonują licznych operacji bankowych.

Ponadto pakiety różnią się wysokością opłat, warunkami z nich zwalniającymi oraz zakresem i limitami darmowych usług. Przykładowo posiadacze Konta Symfonia mogą pięciokrotnie w miesiącu wpłacić środki bez prowizji w oddziale i nie ponosić kosztów przelewów internetowych. Posiadacze Konta Solista Biznes zapłacą za każdą taką operację.

Opłaty

Założenie konta nie wiąże się bezwarunkowo z ponoszeniem jakichkolwiek opłat. Jego prowadzenie może być również bezpłatne, pod warunkiem wykonania jednego przelewu do ZUS lub zapewnienia wpływu min. 2000 zł. W okresie promocyjnym przez pierwsze 12 miesięcy od otwarcia rachunku klient nie ponosi ponadto żadnych kosztów z tytułu prowadzenia konta.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Credit Agricole
Nazwa
Solista Biznes
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
10 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
brak opłaty pod warunkiem wykonania przelewu do ZUS-u albo zapewnieniu wpływów min. 2000 zł.
Przelew przez internet
1 zł
Przelew do ZUS i US
0 zł - 5 przelewów w miesiącu
2 zł - kolejne
Przelew walutowy europejski SEPA
5 zł
Przelew w oddziale
7 zł
Użytkowanie karty
7 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie transakcji kartą za min. 300 zł w miesiącu
Bankomaty
Credit Agricole, Santander
Wypłaty z bankomatów w Polsce
3% min. 5 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
4% min. 10 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
oddział: 0,35% min. 4 zł
wpłatomat: 0 zł
Plusy

Poza promocją prowadzenie Konta Solista Biznes kosztuje 10 zł miesięcznie.

Za prowadzenie Konta Solista Biznes Credit Agricole nalicza 10 zł. Za kartę debetową Visa pobiera 7 zł. Opłat unikamy, spełniając jeden z dwóch warunków: przelew do ZUS lub wpływ 2000 zł miesięcznie.

Każdy przelew internetowy to koszt 1 zł. Na szczęście wydatki z tym związane można zoptymalizować. Pierwszy sposób to zlecenie stałe i polecenie zapłaty, które w Credit Agricole są darmowe. Drugi (mało wygodny) – korzystanie z bankowości telefonicznej (przelew na automatycznej infolinii).

Bezpłatny dostęp do gotówki odbywa się przez bankomaty własne oraz Santandera. Za wypłatę w innym urządzeniu bank nalicza prowizję 3 proc. (min. 5 zł).

Operacje gotówkowe w oddziałach obarczone są prowizją 0,5 proc. (5 zł). Z opłat zwolnione są transakcje we wpłatomatach zlokalizowanych przy placówkach.

powrót do menu ↑

Promocja 2400 zł

credit agricole 2400 zł promocja firmyDo 30 czerwca 2023 r. trwa promocja, w której do zdobycia jest co najmniej 1900 zł za otwarcie rachunku i obroty kartą firmową. Do tego można zyskać po 500 zł za umowę o terminal oraz wzięcie kredytu na cele firmowe. Łączna premia sięga więc 2400 zł. Ponadto bank na 12 miesięcy zwalnia z opłaty za prowadzenie Konta Solista Biznes oraz przelewy internetowe.

W zasięgu każdego jest premia 400 zł przyznawana pod warunkiem wpływu 500 zł do końca następnego miesiąca po otwarciu rachunku i zrealizowania przelewu do ZUS-u / skarbówki w każdym z 12 kolejnych miesięcy.

Do tego dochodzi money-back 3 proc. Jego maksymalna wartość, to 125 zł miesięcznie i 1500 zł rocznie.

Jest jeszcze bonus 500 zł za terminal bądź kredyt. Jednak tutaj w grę wchodzi przydatność tego rozwiązania.

powrót do menu ↑

Promocja 0 zł

Promocja polega na bezwarunkowym zwolnieniu z opłaty za prowadzenie rachunku firmowego i przelewy Elixir Przysługuje ono przez 12 miesięcy od otwarcia Konta Biznes. W zależności od pakietu daje to oszczędność od 120 do nawet 420 zł rocznie.

powrót do menu ↑

CA24 eBank

Zdalny dostęp do konta firmowego umożliwia serwis CA24 eBank. Z tego samego portalu korzystają klienci indywidualni. Przedsiębiorca, który ma w Credit Agricole również konto osobiste, może swobodnie przełączać się między profilami bez potrzeby oddzielnego logowania.

Na platformie są więc dostępne te same funkcje, co dla osób fizycznych. Dodatkowo przedsiębiorca może zarządzać paczkami przelewów oraz wieloautoryzacją i tym samym zmniejszać koszty transferów bezgotówkowych.

Portal CA24 eBank został zaprojektowany czytelnie. Klient bez problemu znajdzie w nim potrzebne funkcje. Po zalogowaniu szybką orientację w finansach firmy zapewniają mu czytelne diagramy i wykresy kołowe, które umiejscowione są po lewej stronie. Informują one o posiadanych środkach (z podziałem na waluty) oraz zobowiązaniach.

Po prawej stronie widoczne są ostatnie zdarzenia na rachunku. Użytkownik może je kategoryzować.

Serwis transakcyjny Credit Agricole nie zapewnia dostępu do profilu zaufanego. Za jego pośrednictwem nie można więc załatwiać spraw urzędowych.

powrót do menu ↑

Aplikacja CA24 Mobile

Do obsługi rachunku na smartfonach służy CA24 Mobile. Aplikacja jest raczej pozytywnie oceniana przez użytkowników. Klienci korzystający z niej na telefonach z Androidem przyznali jej notę 4,2. Jeszcze bardziej zadowoleni (4,4) są z niej klienci z urządzeniami wyposażonymi w system iOS. To daje aplikacji miejsce w środku rynkowej stawki.

Warto dodać, że Credit Agricole jest jednym z nielicznych, który przygotował aplikację na sprzęty firmy Huawei. Można ją pobrać ze sklepu AppGallery.

Szczególnie przydatne funkcje w CA24 Mobile to:

 • autoryzacja mobilna,
 • przelew z kodu QR,
 • skanowanie danych do przelewu zwykłego i płatności podzielonej VAT.

Uwaga! W aplikacji nie można wykonać przelewu do urzędu skarbowego. Na telefonie nie podejrzymy też salda kart kredytowych ani nie spłacimy zadłużenia powstałego na tych kartach.

Mocną stroną bankowości mobilnej Credit Agricole jest za to szeroki wybór systemów płatności mobilnych. Bank udostępnił bowiem:

 • Blika (łącznie z szybkimi przelewami na telefon),
 • Google Pay,
 • Apple Pay,
 • Fitbit Pay,
 • Garmin Pay.
powrót do menu ↑

Rozliczenia walutowe

Do Konta Solista Biznes przedsiębiorca może otworzyć konta walutowe w trzech jednostkach: EUR, USD i GBP. Do pierwszych dwóch bank wydaje również karty płatnicze umożliwiające dokonywanie płatności bezpośrednio w tych jednostkach pieniężnych.

Pewnym mankamentem jest fakt, że Credit Agricole nie oferuje kantoru online. By więc tanio kupić dewizy, należy wybrać kantor zewnętrzny i przelać z niego środki na konto walutowe. To najwygodniejsza opcja. Zasilenie rachunku walutowego w oddziale jest utrudnione, gdyż nie wszystkie placówki prowadzą obsługę gotówkową w dewizach.

powrót do menu ↑

Zakładanie konta

Konto Solista Biznes dla jednoosobowej działalności można otworzyć:

 • w oddziale,
 • przez kuriera,
 • metodą na selfie (online, w aplikacji).

Do zawarcia umowy wystarczy dowód osobisty (ewentualnie paszport z wpisanym PESEL-em) oraz NIP.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Konto Solista Biznes spełni oczekiwania przedsiębiorców, którzy nie prowadzą zbyt intensywnych rozliczeń i nie mają wielkich wymagań względem rachunku bankowego. W ramach konta firmowego Credit Agricole, które może być tanie w utrzymaniu pod prostym warunkiem, klient ma dostęp do najważniejszych funkcji, produktów i usług potrzebnych do prowadzenia biznesu.

Sporym plusem jest możliwość otwarcia rachunku online oraz liczne systemy płatności mobilnych. Do tego dochodzi możliwość zainkasowania nawet 2400 zł premii pieniężnej.

Przedsiębiorca, który otworzy w Credit Agricole darmowe w utrzymaniu konto firmowe i wykaże się aktywnością, może zyskać do 1900 zł. Do tego bank dorzuci mu 500 zł za terminal lub kredyt.

Utrzymanie Konta Biznes nie musi wiązać się z opłatami. Po okresie promocyjnym zwolnienie z miesięcznych kosztów zapewnia wykonanie przelewu do ZUS-u albo wpływ 2000 zł.

Konto Solista Biznes

5 Ocena Łączna
4 opinie
Konto Solista Biznes

7.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7.5
Bankowość internetowa i mobilna
8
Dodatkowe korzyści
7
3.8Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4.2
Bankowość internetowa i mobilna
4.2
Dodatkowe korzyści
3
ZALETY
 • możliwość otwarcia całkowicie przez internet,
 • możliwość uniknięcia opłaty za konto i kartę,
 • darmowe zlecenia stałe,
 • bogaty wybór płatności mobilnych,
 • darmowe wpłatomaty własne,
 • premia nawet 1700 zł.
WADY
 • płatne wszystkie przelewy internetowe,
 • brak kantoru online,
 • konta walutowe tylko w trzech jednostkach pieniężnych,
 • niedostatki aplikacji mobilnej.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
4 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  baku 29 Kwiecień 2017 21:52
  2.15
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  40

  jestem klientem od dobrych kilku lat, jeszcze za lukas bank było ok od jakiegoś roku pochylnia w dół jakość usług, porażka, z jedną sprawą trzeba jeździć po kilka razy, przez serwis internetowy nie da się nic załatwić, szczerze odradzam

  Pomocne(6) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  marcin 13 Marzec 2017 19:21
  1.8
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  30

  Przez kilka ostatnich lat (dokładnie 7 lat) jestem(jeszcze) klientem tego banku, początkowo bardzo mi się podobał – ostatnie kilka lat jako klient konta (nie płaciłem za konto) byłem bardzo zadowolony. To co pokazuje aktualna wersja tabeli opłat, a także sposób jej zaprezentowania jest w tym momencie dla mnie nie do przyjęcia. Co więcej ja się dowiedziałem o tym posunięciu bardzo przypadkowo bo normalnie nie interesuje się tabelami opłat (jestem typowym użytkownikiem internetowym banku zaloguj/wyślij przelew/wyloguj) i pewnie płaciłbym podwyższoną stawkę przez kilka kolejnych miesięcy zanim bym się zorientował. Skoro do swoich dobrych klientów podchodzi się w taki sposób ja podejdę w ten sam sposób do banku i powiem mu do widzenia. Panowie jakieś porady/polecenia co do kont konkurencji?

  Pomocne(7) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Muniek 24 Luty 2017 13:20
  2.3
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  40

  Konto w porządku. Chociaż swego czasu miałem dużo przychodów w gotówce i wpłacenie tego w oddziale to była mordęga.

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  art 16 Styczeń 2017 06:50
  1.3
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Doszło do tego że boję sie płacić kartą w sklepach czy tez na stacji benzynowej. Caly czas jakieś awarie systemu albo zamkniecie dnia i nie można dokonać płatność. To nie jest jednostkowa sytuacja caly czas mają problemy czy to 15 godzi a czy też 1 w nocy. Szczerze i na własnej skórze się nieźle przejechałem na tym banku. Zdecydowanie odradzam i ostrzegam.

  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0