Ranking Lokat – Najlepsze Lokaty i Konta – Kwiecień 2019

Aktualizacja oprocentowania - 2019.04.19

Ranking lokat i kont oszczędnościowych – Kwiecień 2019 r. Co miesiąc, analizujemy oprocentowanie lokat bankowych w Polsce i szukamy banków mających najlepsze lokaty i konta. Naszym priorytetem jest jak najwyższe oprocentowanie, abyś mógł zyskać jak najwięcej.

Podstawowe zasady rankingu:

 • tylko najwyżej oprocentowane lokaty i konta – nie znajdziesz tutaj produktów oszczędnościowych, których oprocentowanie jest niższe niż 2,5% w skali roku,
 • najlepsze lokaty bez konta – punktujemy wyżej lokaty, które możesz założyć bez zakładania konta osobistego (ROR), całkowicie online przez internet,
 • uwzględnia promocje – zarówno dla nowych klientów jak i dla nowych środków,
 • na bieżąco aktualizowany – dbamy o to, by ranking był aktualny, abyś nie przegapił najlepszych okazji na zarobek.

Z bogatej oferty lokat bankowych i kont oszczędnościowych banków, do naszego rankingu, wyselekcjonowaliśmy jedynie te, które są najkorzystniejsze dla klienta pod względem wysokości oprocentowania i ewentualnych korzyści.

Ranking lokat i kont – Kwiecień 2019

BankNazwaWysokość oprocentowaniaDodatkowe informacje
Korzystne
Konto Oszczędnościowe Profit

Konto Oszczędnościowe Profit

do 100 000 zł
3 miesiące
2,7%
200 zł
 • Najlepsza okazja (wysokie oprocentowanie + premia)
 • Możliwość zyskania dodatkowych 200 zł za założenie konta oszczędnościowego z kontem osobistym w promocji 200 zł Millenium trwającej do 27.05.2019 r.
 • Promocja dla nowych środków
Sprawdź
+ 2,7% i 200 zł premii
Korzystne
2 Nest Lokata Witaj 4%

Nest Lokata Witaj 4%

1000 - 10000 zł
3 miesiące
4,0%
100 zł
 • Najwyżej oprocentowana lokata 3-miesięczna z kontem na rynku
 • Tylko dla nowych klientów
 • Możliwość zyskania dodatkowych 100 zł za założenie konta promocji 100 zł Nest Banku trwającej do 30.04.2019 r.
Lokatę można założyć w bankowości elektronicznej w ciągu 30 dni od otwarcia darmowego konta w Nest Banku
Sprawdź
+ 4% i 100 zł premii
Bez Konta
3 Lokata Happy 4%

Lokata Happy 4%

500 - 20000 zł
3 miesiące
4,0%
 • Najwyżej oprocentowana lokata bez konta
 • Brak wymogu założenia konta osobistego
 • Tylko dla nowych klientów
Bez Konta
4 Lokata Happy Pro 3,5%

Lokata Happy Pro 3,5%

20000,01 - 400000 zł
3 miesiące
3,5%
 • Najwyżej oprocentowana lokata powyżej 20 tys. zł
 • Brak wymogu założenia konta osobistego
 • Tylko dla nowych klientów
5 Lokata dla Nowych Klientów

Lokata dla Nowych Klientów

500 - 10000 zł
3 miesiące
3,5%
 • Tylko dla nowych klientów
Lokatę można założyć podczas zakładania eKonta w mBanku
Bez Konta
6 Lokata na Nowe Środki

Lokata na Nowe Środki

500 - 1 mln zł
3 miesiące
2,8%
 • Najwyższa maksymalna kwota lokaty (do 1 mln zł)
 • Lokata bez otwierania konta bankowego
 • Promocja dla nowych środków
 • Wymagane udzielenie zgód marketingowych
Korzystne
7 Otwarte Konto Oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe

do 100 000 zł
4 miesiące
2,5%
140 zł
 • Korzystne (wysokie oprocentowanie + premia)
 • Możliwość zyskania dodatkowych 140 zł za założenie konta osobistego w promocji 140 zł za otwarcie konta trwającej do 30.06.2019 r.
 • Promocja dla nowych klientów lub dla nowych środków
Sprawdź
+ 2,5% i 140 zł premii
Bez Konta
8 Konto Mocno Oszczędnościowe

Konto Mocno Oszczędnościowe

do 100 000 zł
3 miesiące
2,7%
 • Bez ROR (nie trzeba zakładać konta osobistego)
 • Promocja dla nowych środków
9 Konto Systematyczne

Konto Systematyczne

do 20 000 zł
do 29.06.2019 r.
2,7%
 • Promocja dla nowych środków
 • Należy włączyć automatyczne oszczędzanie (przelewać na konto min 20 zł/miesięcznie w ramach zlecenia stałego z konta osobistego)
 • Należy mieć lub założyć Konto Jakie Chce w Santander
 • Możliwość zyskania w promocjach: 80 zł za założenie konta z polecenia, 200 zł za przelewanie wynagrodzenia, 300 zł zwrotu za rachunki
Bez Konta
10 Lokata 6M

Lokata 6M

5000 - 50000 zł
6 miesięcy
2,65%
 • Możliwość automatycznego odnowienia lokaty i powiększenia oprocentowania o bonus +0,1%
 • Lokata bez konta osobistego
 • Maksymalna łączna wartość lokat to aż 400 000 zł
 • Dla nowych i obecnych klientów
W ofercie banku także wysokooprocentowane lokaty roczne (2,85%) i 2-letnie (3,0%)

 

Wśród najlepszych depozytów terminowych przodują oferty Idea Banku, Nest Banku, BGŻ Optima i Getin Banku. Ale wybór jest na tyle szeroki, że każdy bez problemu znajdzie najlepsze miejsce dla swoich pieniędzy.

Z uwagi na swoją prostotę, dostępność i bezpieczeństwo lokaty bankowe są jednym z najlepszych sposobów na pomnażanie oszczędności. Można je założyć w oddziale i na odległość, np. przez telefon i internet.


Najwyżej oprocentowane lokaty bankowe w Kwietniu 2019

1

Nest Lokata Witaj 4%

nest bank logoNest Lokata Witaj 4% to najwyżej oprocentowana lokata na rynku (Kwiecień 2019). Lokata dostępna jest tylko dla nowych klientów Nest Banku. Maksymalna kwota wynosi 10 000 zł. Z oferty można skorzystać jeden raz (można założyć jedną lokatę). Zakłada się ją w pakiecie z kontem osobistym. To ostatnie jest bezwarunkowo darmowe – nie zapłacimy nic za prowadzenie konta, obsługę karty czy przelewy.

Depozyt trwa trzy miesiące. Tym, którzy będą co miesiąc przelewać na ROR wynagrodzenie, Nest Bank proponuje taki sam depozyt na sześć miesięcy (trzy miesiące dłuższy od standardowego).

Nest Bank w swojej ofercie ma także inne ciekawe produkty do oszczędzania takie jak konto oszczędnościowe o oprocentowaniu 2,25% do 50 000 zł czy też specjalne konto do systematycznego oszczędzania Nest Rodzinne Oszczędności z dodatkową premia roczną od 2 do 30% rocznie w zależności od liczby lat oszczędzania oraz liczby posiadanych dzieci.

Co więcej Nest Bank wprowadził promocję, w której dodatkowo możemy zgarnąć 100 zł za otwarcie ROR-u, kilka płatności kartą w miesiącu i wpływ wynagrodzenia.  To czyni ofertę Nest Banku jeszcze bardziej opłacalną. Liczba uczestników promocji jest ograniczona do 600 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń – warto więc się pospieszyć 🙂

Pełna analiza lokaty


Najlepsze lokaty bez konta osobistego (bez ROR)

2

Lokata Happy 4,0%


idea bank logoLokata Happy dostępna jest całkowicie online i nie wymaga otwierania konta osobistego (ror). Maksymalna kwota wynosi  20 000 zł. Klient może założyć tylko jedną lokatę.

Dodatkową zaletą jest możliwość zerwania przed czasem bez utraty odsetek (standardowo depozyt trwa trzy miesiące).

Lokata dostępna jest tylko dla nowych klientów Idea Banku, czyli klientów, którzy do momentu poprzedzającego złożenie dyspozycji założenia lokaty nie zawarli umowy o żaden produkt finansowy ani nie złożyli wniosku o otwarcie żadnego produktu finansowego w Idea Banku bądź Lion’s Banku.

Pełna analiza lokaty

3

Lokata Happy Pro 3,5%


idea bank logoLokata Happy Pro to wersja lokaty Happy dla większych kwot oszczędności (powyżej 20 tys. zł). Oprocentowanie jest minimalnie mniejsze i wynosi 3,5% w skali roku. Maksymalna kwota wynosi aż 400 000 zł.

Lokatę zakładamy podobnie – całkowicie online przez internet, bez wymogu otwierania konta osobistego.

Jeśli zechcemy wycofać środki przed końcem okresu umownego, możemy to zrobić w każdym momencie bez utraty urosłych już odsetek.

Pełna analiza lokaty

4

e-Lokata na nowe środki 2,8%

getin bank logoPropozycja Getin Banku skierowana jest do wszystkich klientów. Jej założenie nie wymaga zawierania umowy o ROR. Depozyt trwa 3 miesiące i można na nim ulokować nawet 1 mln zł. Wysoka maksymalna kwota lokaty zdecydowanie wyróżnia tą ofertę (na lokaty w innych bankach można wpłacić zdecydowanie mniej).
Warunkiem jest wpłata nowych środków. Należy też wyrazić zgody na: marketing telefoniczny i na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

Klient może założyć jedną lokatę. W tej edycji wycofanie środków przed czasem skutkuje utratą należnych odsetek.

Pełna analiza lokaty


Czym jest i jak działa lokata bankowa?

Lokata terminowa to rodzaj depozytu pieniężnego wpłacanego przez klienta do instytucji finansowej na umówiony czas w zamian za wynagrodzenie, czyli odsetki.

W innym ujęciu lokatę można porównać do pożyczki, jaką posiadacz deponowanego kapitału udziela bankowi albo SKOK-owi, a ten zobowiązuje się ją oddać po upływie wskazanego w umowie terminu wraz z odsetkami.

W trakcie trwania lokaty klient nie może dopłacać do niej kapitału. Z reguły wycofanie środków przed terminem skutkuje utratą należnych odsetek.

Oprocentowanie lokat bankowych

Oprocentowanie, które dla posiadacza lokaty stanowi zysk w zamian za udostępnienie kapitału bankowi, może mieć charakter:

 1. Stały – nie zmienia się w trakcie trwania depozytu
 2. Zmienny – zmienia się na zasadach przewidzianych w umowie (przeważnie dotyczy lokat długoterminowych).

Odmianą drugiej z wymienionych stóp procentowych jest oprocentowanie progresywne. Rośnie ono wraz z upływem kolejnych okresów umownych. Zwykle proponowane jest przy lokatach z długim terminem zapadalności.

Niskie oprocentowanie lokat w PKO BP

Dużych banków przeważnie próżno szukać na czołowych miejscach rankingów lokat. Przykładowo taki PKO BP proponuje na standardowych depozytach 0,7-1 proc. (za nowe środki płaci 1,8 proc.). To nie tylko sporo mniej od średniej rynkowej, ale też poniżej inflacji. Dlaczego największe instytucje mają kiepską ofertę depozytową?

Najkrócej rzecz ujmując: gdyż mają wystarczające kapitały do prowadzenia akcji kredytowej i nie muszą walczyć o pieniądze klientów. Ci bez żadnej szczególnej zachęty sami wpłacają środki do tych banków. Jedni – ze względu na sentyment, inni – bo mają blisko do oddziału, jeszcze inni – ponieważ wierzą, że tylko w dużym banku ich pieniądze są bezpieczne.

To wszystko powoduje, że największe instytucje mają wystarczającą płynność. Gdyby znacząco podniosły oprocentowanie lokat, zapewne zostałyby zasypane pieniędzmi od firm i konsumentów. A wtedy miałyby problem, bo depozyty to dla banków koszt – muszą wypłacać od nich odsetki. Ten koszt równoważony jest poprzez nowo udzielane kredyty.

Sęk w tym, że popyt na nie zależy od różnych czynników, którymi podmioty z sektora finansowego nie zawsze mogą sterować. Innymi słowy: nie mogą swobodnie zwiększać akcji kredytowej. Nadmiar depozytów przy zbyt małej liczbie udzielonych kredytów obniżyłby zyski banków i ich rentowność.

Kapitalizacja depozytów terminowych

Kiedy następuje dopisanie odsetek od lokaty? Instytucje finansowe stosują kapitalizację:

 • z dołu – po upływie terminu, na jaki został założony depozyt (to najczęstszy przypadek),
 • z góry – w dniu zawarcia umowy,
 • progresywną – w określonych terminach, np. co miesiąc, kwartał, rok (działa tu mechanizm procentu składanego, bo odsetki za dany okres dopisywane są do kapitału, czyli z każdą kolejną kapitalizacją depozyt przynosi wyższy zysk).

Ze względu na czas trwania depozytu wyróżnia się lokaty:

 • krótkoterminowe – zakładane na okres do sześciu miesięcy,
 • średnioterminowe – zakładane na 6-12 miesięcy,
 • długoterminowe – zakładane na dłużej niż 12 miesięcy.

Podatek od lokat

Dochód z lokat podlega opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych. Wynosi on 19 proc.

Środki wypłacane klientowi po zakończeniu depozytu (kapitał + odsetki) są już pomniejszone o tę daninę. Instytucja finansowa nalicza i odprowadza ją do urzędu skarbowego w imieniu klienta. Corocznie z tytułu podatku Belki wpływa do budżetu państwa 3 mld zł.

Promocje lokat na nowe środki

Najwyżej oprocentowane lokaty bardzo często dostępne są w ramach ofert specjalnych. Skorzystanie z nich wymaga spełnienia określonych warunków. Jednym z najczęściej stawianych przez banki jest wpłata nowych środków, bo tylko takie są objęte atrakcyjną stawką.

Jak bank wylicza nowe środki? Porównuje, czy zdeponowane pieniądze stanowią nadwyżkę w stosunku do salda bazowego z dnia podanego w regulaminie promocji.

Przykład. Promocja rozpoczęła się 15 grudnia. Saldo początkowe zostało wyznaczone na 30 listopada. Załóżmy, że tego dnia mieliśmy w banku łącznie (na koncie osobistym, oszczędnościowym, innych lokatach) 10 tys. zł. 20 grudnia otrzymaliśmy wynagrodzenie 4 tys. zł i jego część postanowiliśmy odłożyć na lokacie, wpłacając na nią 2 tys. zł. I to są właśnie nowe środki.

Ważne! Po założeniu lokaty na nowe środki, pozostałe pieniądze, np. z wypłaty albo trzymane dotychczas na koncie oszczędnościowym, możemy wycofać – nie skutkuje to obniżeniem oprocentowania promocyjnej lokaty.

Promocje lokat dla nowych klientów

Niekiedy banki uzależniają możliwość założenia wysoko oprocentowanej lokaty od statusu klienta. Innymi słowy: proponują depozyty z atrakcyjnymi odsetkami tylko tym nowym.

Instytucje finansowe różnie definiują, kto jest nowym klientem. Dla jednych jest to osoba, która nigdy nie korzystała z usług danej organizacji, czyli nie była stroną żadnej umowy.

Inne są bardziej liberalne i jako nowych klientów traktują również te osoby, którzy kiedyś miały w danym banku jakieś produkty, ale się ich pozbyły, rozwiązując umowę. Ważne, by zrobiły to w wyznaczonym terminie, czyli np. rok, dwa lata temu.

Bezpieczeństwo lokat bankowych

Lokaty terminowe oferowane przez działające w Polsce banki i SKOK-i podlegają systemowi ochrony depozytów. W razie upadłości podmiotu, któremu powierzyliśmy wkład pieniężny, obowiązek zwrotu należnych środków (kapitał + odsetki) spada na BFG.

Limit gwarancji wynosi równowartość 100 tys. euro na jednego posiadacza. Kwota ta jest liczona oddzielnie dla każdej instytucji. Jeśli więc założyliśmy lokaty w trzech bankach, to w każdym z nich nasze pieniądze są chronione do wskazanego pułapu kwotowego.

Jednak należy pamiętać, że do zakresu ochrony wliczane są wszystkie produkty klienta o charakterze depozytowym. Są to więc nie tylko lokaty, ale też konta oszczędnościowe, zwykłe ROR-y czy rachunki emerytalne mające postać kont bankowych.

Lokata czy konto oszczędnościowe – co wybrać?

Lokata terminowa i konto oszczędnościowe to produkty o różnej charakterystyce, choć oba służą do tego samego, czyli gromadzenia i pomnażania oszczędności. Trudno wskazać, które rozwiązanie jest lepsze. To zależy od przyjętych założeń i priorytetów.

Lokaty wymagają zamrożenia kapitału. Zakończenie depozytu przed terminem skutkuje z reguły utratą należnych odsetek (chociaż znajdują się wyjątki jak np. Lokata Bezkarna BGŻ Optima).

Przeważnie są bardziej dochodowe od kont oszczędnościowych. To sprawia, że lepiej sprawdzają się w długoterminowych strategiach oszczędzania, choć – jak pokazuje nasz ranking – na rynku znajdziemy też bardzo dobrze oprocentowane depozyty krótkoterminowe.

Konto oszczędnościowe świetnie nadaje się do odkładania drobnych kwot, np. środków wolnych w danym momencie. W razie potrzeby ma się bowiem do nich dostęp – wypłata nie powoduje utraty odsetek (choć trzeba się liczyć z ograniczeniami w liczbie bezpłatnych przelewów w każdym miesiącu).

Dodatkowo niektóre banki wynagradzają nowych klientów, którzy założą konto oszczędnościowe wraz z kontem osobistymzyskujemy wtedy podwójnie: zysk z oprocentowania konta oraz premię za otwarcie konta.   

W przypadku niższych kwot lokat (poniżej 50 000 zł) okazuje się to być rozwiązaniem bardziej zyskownym od lokowania środków na najlepszych lokatach (Nest Banku i BGŻ Optima). Niższe oprocentowanie konta oszczędnościowego rekompensuje nam właśnie wspomniana premia.

Bardzo ciekawie wyglądają pod tym względem aktualne promocje Millennium i ING Banku Śląskiego:

200 zł za otwarcie konta i 2,7% na koncie oszczędnościowym Profit
+ 200 zł premii i 2,7% na KO
31 dni do końca promocji
140 zł za otwarcie konta i 2,5% na koncie oszczędnościowym OKO
+ 140 zł premii i 2,5% na KO
65 dni do końca promocji
Ranking Lokat – Najlepsze Lokaty i Konta – Kwiecień 2019
Ocena: 6.6 na podstawie 7 głosów.


25 opinii
 1. Odpowiedz
  mozg 13 Kwiecień 2019 12:49

  Dzień dobry,

  25 kwietnia kończy mi się lokata w Idea Banku. Mam na niej do dyspozycji około 130 tysięcy złotych. Zależy mi na lokacie bezstratnej lub koncie oszczędnościowym (szukam mieszkania, które kupię m.in. z tych środków, chciałabym w tym roku). Jak polecają Państwo zainwestować/podzielić środki w takiej sytuacji? Dziękuję za wszelkie rady.

  • Odpowiedz
   Redakcja 17 Kwiecień 2019 19:30

   OPCJA NR 1
   Można całość ulokować na lokacie na nowe środki w Getin Banku (2,8% na 3 miesiące do 1 mln zł)

   Zysk po opodatkowaniu (na rękę) z lokaty 130 000 zł po 3 miesiącach będzie wyniesie ok. 735 zł w tej opcji

   OPCJA NR 2
   Można sobie podzielić tą kwotę i założyć dwa konta oszczędnościowe:
   – w Millenium (100 000 zł na 2,7% na 3 miesiące)
   – w ING (30 000 zł na 2,5% na 3 miesiące)

   Łączny zysk z tych dwóch kont za zakończenie okresów będzie minimalnie mniejszy i wyniesie ok. 697 zł (546 zł -Millenium + 151 zł – ING)

   Dodatkowo oba banki maja bardzo proste do spełnienia promocje dla nowych klientów, w których dodatkowo można zyskać łącznie 340 zł (200 zł – Millenium i 140 zł ING) za założenie konta oszczędnościowego z kontem osobistym i spełnienie kilku prostych warunków.
   Jak widać 340 zł to sporo, praktycznie 50% bonus do urosłych z oprocentowania odsetek 🙂

   Zatem łącznie w tej opcji możemy zyskać nawet 1037 zł (697 zł z odsetek + 340 zł za spełnienie warunków obu promocji)

 2. Odpowiedz
  Kipepeo 10 Kwiecień 2019 18:54

  Mam 450000 zł na 3miesiace, gdzie można je wrzucić na ten czas ?

  • Odpowiedz
   Redakcja 11 Kwiecień 2019 14:25

   Jeśli chodzi o wyższe kwoty lokat warto przyjrzeć się Getin Bankowi. W lokacie na nowe środki oferuje 2,8% na 3 miesiące do 1 mln zł:
   https://www.tanie-konto.pl/getin-bank/lokata-na-nowe-srodki/
   Tutaj wszystkie pieniądze lokujemy w jednym banku na jednej lokacie. Nie trzeba zakładać konta osobistego.

   Można by wyciągnąć jeszcze parę zł więcej, ale wymagałoby to podzielenia tych 450 000 zł na kilka lokat w różnych bankach np.:
   – lokata happy idea banku (20 000 zł na 4%)
   – lokata na start nest bank (10 000 zł na 4%)
   – lokata bezkarna bgż optima (20 000 zł na 3,5%)
   – lokata na nowe środki getin (400 000 zł na 2,8%)

 3. Odpowiedz
  Redakcja 18 Marzec 2019 11:51

  Ruszyła nowa edycja e-Lokaty na Nowe Środki Getin Banku, której warunki będą obowiązywać do 18 kwietnia.

  Niestety Getin obniżył oprocentowanie tej lokaty i to mocno bo aż o 0,5 pp. (z 3,3% do 2,8%).

 4. Odpowiedz
  Redakcja 4 Marzec 2019 10:35

  Dzisiaj Getin Bank obniżył oprocentowanie lokat i konta oszczędnościowego:

  Lokata na nowe środki (bez konta): 3,3% na 3 miesiące (było 3,4% na 4 miesiące)
  Konto oszczędnościowe: 3,4% na 5 miesięcy (było 3,5% na 5 miesięcy)

  Limity maksymalnych kwot objętych promocją zostały utrzymane:
  – Lokata na nowe środki do 1 000 000 zł
  – Konto oszczędnościowe do 400 000 zł.

  Dla wysokich kwot lokat (jeśli zamierzamy ulokować powyżej 50 000 zł) to dalej najlepsze oferty na rynku.

 5. Odpowiedz
  Redakcja 2 Marzec 2019 11:56

  Z początkiem marca Idea Bank wycofał całkowicie z oferty lokatę Hit 3,4%, powróciła za to lokata Happy z oprocentowaniem 4% w skali roku na 3 miesiące dla nowych klientów.

 6. Odpowiedz
  Catherina 23 Luty 2019 15:48

  Gdzie najkorzystniej ulokować 200 000? Lokata czy konto oszczędnościowe ? W tym momencie – w milenium na koncie oszczędnościowym.

  • Odpowiedz
   Redakcja 2 Marzec 2019 11:52

   1. Jeśli nie masz jeszcze kont w ING i Millenium to wydaje się , że najwięcej zyskasz zakładając jako nowy klient w tych bankach konta osobiste z oszczędnościowymi:
   – Millenium Konto 360 + Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,7% do 100 tys. zł na 3 miesiące
   – ING Konto Direct + Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5% do 100 tys. zł na 4 miesiące

   Dodatkowo w obu powyższych można obecnie zyskać dodatkowe bonusy za założenie konta i proste aktywności razem to dodatkowe 340 zł (w Mille 200 zł a w ING 140 zł).

   2. Jeśli już mamy konta w Mille/ING wtedy najlepszy wybór to Getin Bank i Lokata dla nowych środków 3,4% na 4 miesiące (bez zakładania konta) lub ewentualnie konto oszczędnościowe 3,5% na 5 miesięcy (tutaj jednak trzeba założyć dodatkowo konto osobiste).

 7. Odpowiedz
  Redakcja 12 Luty 2019 14:33

  Kolejna obniżka oprocentowania w Idea Banku.
  Oprocentowanie lokaty Hit spadło z 3,5% do 3,4% w skali roku.
  Tym samym spadła pozycja lokaty Hit w rankingu.

 8. Odpowiedz
  Redakcja 7 Luty 2019 15:04

  Przed momentem Nest Bank wprowadził promocję, w której dodatkowo możemy zgarnąć 150 zł za otwarcie konta osobistego, kilka płatności kartą w miesiącu i wpływ wynagrodzenia:
  Promocje Nest Bank: 150 za założenie konta, 4% na Lokacie Witaj i 5,7% na KO

  To czyni ofertę Nest Banku (lokata 4% + premia 150 zł) jeszcze bardziej opłacalną.

  Ale uwaga, jest mały haczyk: liczba uczestników promocji jest ograniczona do 1000 osób.
  Liczy się kolejność zgłoszeń – warto więc się pospieszyć 🙂
  Promocje w tym banku szybko się kończą 🙂

  • Odpowiedz
   Redakcja 8 Luty 2019 12:25

   No i po niecałych kilkunastu godzinach promocja 150 zł premii została zakończona 🙂 limit 1000 uczestników osiągnięty.
   Dlatego właśnie warto polubić nas na Facebooku, aby nie przegapiać tego typu niezłych okazji na dodatkowy zarobek:
   https://www.facebook.com/tanie.konto/

   Lokata Witaj z oprocentowaniem 4% to cały czas jedna z najwyżej oprocentowanych lokat aktualnie.
   Bardzo korzystanie w tym banku wygląda także konto do systematycznego oszczędzania, Nest Rodzinne Oszczędności, w którym co roku oprócz oprocentowania bank dopisuje nam premię (od 2 do 30%) w zależności od liczby dzieci i długości okresu oszczędzania:
   https://www.tanie-konto.pl/nest-bank/rodzinne-oszczednosci/

   W efekcie po pierwszym roku oszczędzania zysk z tego konta to min. 5,7% 🙂 Warto przetestować.

 9. Odpowiedz
  Redakcja 6 Luty 2019 13:31

  Zaktualizowaliśmy dzisiaj ranking o obniżki oprocentowania w Getin Banku i Idea Banku:
  – Lokata Hit Idea Banku obniżka na 3,5% (było 3,6%)
  – Lokata na Nowe Środki Getin Banku obniżka oprocentowania w nowej edycji na 3,4% (było 3,5%)

  Widać, że spadek oprocentowania (małay bo mały ale spadek) w tych bankach to stały trend, zapewne po aferach listopadowych baza depozytowa powoli wraca do normy.

 10. Odpowiedz
  Carols 5 Luty 2019 17:25

  ING, Alior Bank czy Santander?
  Środki to 35 tys.
  Gdzie najlepiej?

  • Odpowiedz
   Andy 6 Luty 2019 11:02

   W Aliorze i Santanderze masz 2,7% co Ci z 35 000 zł po 4 miesiącach powinno dać około 255 zł zysk po opodatkowaniu.

   W ING masz 2,5% co Ci z 35000 zł po 4 miesiącach powinno dać około 236 zł zysk po opodatkowaniu.
   Pamiętaj, że w ING dodatkowo masz promocję dla nowych klientów (w ciągu ostatnich 2 lat nie można było mieć konta w tym banku) można w łatwy sposób zdobyć dodatkowe 140 zł.

   Tak więc zakładając, że spełnisz warunki tej promocji łącznie zyskujesz w ING ok. 376 zł (236 zł za oprocentowanie + 140 zł za promocję) podczas gdy w Aliorze/Santanderze zyskujesz o ok. 120 zł mniej (tylko 255 zł za oprocentowanie).

 11. Odpowiedz
  Tadeo 18 Styczeń 2019 15:33

  Tak się zastanawiam co wybrać? Mam załóżmy 50 000 zł do ulokowania. Gdzie zyskam więcej po 3 miesiącach? Myślę o:
  – lokata Hit idea banku 3,6% na 3 miesiące
  – konto oszczędnościowe profit w millenium 2,7% na 3 miesiące + promocja “200 zł na nowy rok” (zakładam, że bez problemu spełniłbym warunki tej promocji)

  • Odpowiedz
   Andy 24 Styczeń 2019 17:10

   Pamiętaj, że lokata Hit dostępna jest tylko raz, nie można jej odnowić. Poza tym Idea Bank to bank Czarneckiego, a tych banków z zasady unikam (Getback, afera knf…)

   Wg mnie mille ma lepsze ofertę, oprocentowanie może minimalnie niższe, ale co najważniejsze bank regularnie odnawia promocje dla nowych środków (aktualnie 12 edycja), tak więc można mieć to 2,7% na dłużej niż tylko 3 miesiące przy odpowiednim operowaniu swoimi oszczędnościami (wypłacamy w ostanie dni promocji i wracamy z tymi samymi środkami już w nowym okresie promocyjnym).

   Ja mam tutaj swoje oszczędności już ponad rok i w ten sposób ta sama kwotą oszczędności jest cały czas oprocentowana w przedziale 2,7% (minus te kilka dni miedzy wycofaniem w starej a wpłatą w nowej edycji promocji)

   Jeśli jeszcze skorzystasz z promocji dla nowych klientów i założysz sobie konto osobiste zgarniesz dodatkowe 200 zł (to ci z nawiązką “rekompensuje” niższe oprocentowanie).

   Sam zarobiłem 200 zł w zeszłym roku, teraz pomagam założyć kolejne konto w Mille matce.

   • Odpowiedz
    Andy 24 Styczeń 2019 17:27

    Tak sobie liczyłem ewentualny zysk z 50 000 zł w Idei (3,6 na 3M) i Mille (2,7% na 3M):

    W Idea Banku na lokacie Hit (3,6%) urośnie ci ok 364 zł po opodatkowaniu.

    Natomiast w Mille na koncie Profit (2,7%) urośnie ci ok. 273 zł po opodatkowaniu.
    Ale, jeśli teraz dodasz to tego zysk z promocji dla nowych klientów (200 zł) wyjdzie ci, że łącznie zyskasz 473 zł (273 + 200).

    Tak więc, uwzględniając promocję 200 zł dla nowych klientów i KO Profit w Mille zyskasz o ponad 100 zł więcej niż w Idei (473 zł vs 364 zł)

    • Andy 24 Styczeń 2019 17:38

     Nawet dla 100 000 zł korzystniej prezentuje się konto oszczędnościowe Millenium z promocją 200 zł:

     Idea Lokata Hit (3,6% na 3M) mamy dla lokaty 100 tys. zł ok 729 zł zysku.
     W Millenium KO Profit (2,7% na 3M) mamy ok 547 zł zysku + 200 zł z promocji na nowy rok – razem 747 zł.

     Wyniki już bardziej zbliżone (729 zł vs 747 zł) , ale nadal więcej zyskujemy w Millenium.

 12. Odpowiedz
  Henn 16 Styczeń 2019 22:12

  Pytanie co jaka lokata najlepsza?

  Getin Bank na nowe środki – 3,5%/4M
  Idea Bank lokata hit – 3,6%/3M?

  A może Konto Oszczędnościowe Getinu 3,5%/5M

 13. Odpowiedz
  Wl 6 Styczeń 2019 21:01

  Gdzie Państwo proponujecie mi założenie lokat. W którym banku dokładnie i jaka stopa %?

  • Odpowiedz
   Redakcja 18 Styczeń 2019 15:28

   Jak dużą kwotę planuje Pan ulokować? Na jaki okres? Lokaty mogą być kontem czy bez otwierania ROR?

   Jeśli chodzi o najwyższe oprocentowanie lokat to w Styczniu 19 roku przodują banki Idea Bank i Getin Bank.

 14. Odpowiedz
  Redakcja 29 Marzec 2018 10:22

  Jeszcze tylko 2 dni (do niedzieli 31 marca) trwa promocja “140 zł za otwarcie konta” ING, w której w łatwy sposób można zyskać 140 zł premii i mieć dodatkowo 2,5% na koncie oszczędnościowym przez 4 miesiące (do 100 000 zł).

  Warunki bardzo łatwe do spełnienia, warto skorzystać jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił.

  Dodaj swoją opinie

   

  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj Teraz
  0