Ranking Lokat – Najlepsze Lokaty i Konta – Sierpień 2020

Aktualizacja - 2020.08.01

Ranking lokat i kont oszczędnościowych – sierpień 2020 r. Codziennie, analizujemy oprocentowanie lokat bankowych w Polsce i szukamy banków mających najlepsze lokaty i konta. Naszym priorytetem jest jak najwyższe oprocentowanie, abyś mógł zyskać jak najwięcej.

Podstawowe zasady rankingu:

 • Tylko najwyżej oprocentowane lokaty i konta – nie znajdziesz tutaj produktów oszczędnościowych, których oprocentowanie jest niższe niż 1,0% w skali roku,
 • Najlepsze lokaty bez konta – punktujemy wyżej lokaty, które możesz założyć bez zakładania konta osobistego (ROR), całkowicie online przez internet,
 • Prześwietlamy promocje – zarówno dla nowych klientów jak i dla nowych środków,
 • Ranking na bieżąco aktualizowany – dbamy o to, by ranking był aktualny, abyś nie przegapił najlepszych okazji na zarobek.

Z bogatej oferty lokat bankowych i kont oszczędnościowych banków, do naszego rankingu, wyselekcjonowaliśmy jedynie te, które są najkorzystniejsze dla klienta pod względem wysokości oprocentowania i ewentualnych korzyści.

Ranking lokat i kont – sierpień 2020

BankNazwaWysokość oprocentowaniaDodatkowe informacje
Lokata Mobilna 2,0%

Lokata Mobilna 2,0%

1000 - 20000 zł
4 miesiące
2,0%
200 zł
 • Najlepsza okazja dla niższych kwot oszczędności
 • Możliwość zyskania do 500 zł w promocjach Santander Banku: 150 na start, 50 zł za założenie konta z polecenia i 300 zł zwrotu za rachunki
Lokatę można założyć tylko przez aplikację mobilną Santander Mobile np. w ramach Konta Jakie Chcę
Sprawdź
+ 2% i 200 zł premii
2 Konto Oszczędnościowe

Konto Oszczędnościowe

do 20 000 zł
4 miesiące
2,0%
150 zł
 • Należy mieć lub założyć Konto Przekorzystne
 • Promocja dla nowych klientów lub z niskimi saldami
 • możliwość zyskania dodatkowych 150 zł za założenie konta osobistego w promocji Pekao trwającej do 30.09.2020 r.
Sprawdź
+ 2% i 150 zł premii
3 Moje Cele

Moje Cele

do 20 000 zł
4 miesiące
2,5%
140 zł
Sprawdź
+ 2,5% i 140 zł premii
4 Elastyczne Konto Oszczędnościowe – Bonus za Aktywność

Elastyczne Konto Oszczędnościowe – Bonus za Aktywność

do 10 000 zł
12 miesięcy
2,0%
50 zł
Sprawdź
+ 2% i 50 zł premii
Bez Konta
5 Lokata Happy

Lokata Happy

500 - 20000 zł
3 miesiące
1,8%
 • Brak wymogu założenia konta osobistego
 • Tylko dla nowych klientów
Bez Konta
6 Lokata Facto

Lokata Facto

5000 - 12 mln zł
12 miesięcy
1,6%
 • Brak wymogu założenia konta osobistego
Dostępne są także lokaty: 3-mies. (1,1%), 6-mies. (1,2%), 9-mies. (1,6%), 12-mies. (1,6%), 18-mies. (1%), 2-letnie (1,3%), 3-letnie (1,3%), 4-letnie (1%), 5-letnie (1%)
Bez Konta
7 Lokata 12M

Lokata 12M

5000 - 50000 zł
12 miesięcy
1,5%
 • Możliwość automatycznego odnowienia lokaty i powiększenia oprocentowania o bonus +0,1%
 • Lokata bez konta osobistego
 • Maksymalna łączna wartość lokat to aż 400 000 zł
 • Dla nowych i obecnych klientów
Dostępne są także lokaty: 3-mies. (0,7%), 6-mies. (1,0%), 2-letnie (1,75%), 3-letnie (1,85%), 4-letnie (2,0%) i 5-letnie (2,2%)
8 Konto Oszczędnościowe Profit

Konto Oszczędnościowe Profit

do 100 000 zł
2 miesiące
1,0%
220 zł
 • Należy mieć lub założyć Konto 360
 • Promocja dla nowych środków
 • Możliwość zyskania dodatkowych 220 zł za założenie konta oszczędnościowego z kontem osobistym w promocjach Millennium trwających do 31.08.2020 r.
Sprawdź
+ 1,0% i 220 zł premii
9 Elastyczne Konto Oszczędnościowe – Nowe Środki

Elastyczne Konto Oszczędnościowe – Nowe Środki

do 200 000 zł
2 miesiące
1,0%
50 zł
Sprawdź
+ 1% i 50 zł premii

 

W dobie niskich stóp procentowych i rosnącej inflacji większość depozytów przynosi realne straty. Jeśli interesują nas tylko bezpieczne formy pomnażania nadwyżek (lokaty i konta oszczędnościowe), musimy podjąć trud znalezienia ofert ze stawką przewyższającą próg opłacalności. Ten wyznaczany jest przez inflację (3,1 proc. w lipcu 2020) powiększoną o podatek Belki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wskazujemy banki, w których ulokowanie pieniędzy może się opłacić.

Z uwagi na swoją prostotę, dostępność i bezpieczeństwo lokaty bankowe są jednym z najlepszych sposobów na pomnażanie oszczędności. Można je założyć w oddziale i na odległość, np. przez telefon i internet.Najkorzystniejsze lokaty – tylko w promocjach z kontem osobistym

By zwiększyć nasze zyski z odsetek, można dodatkowo skorzystać z organizowanych przez banki promocji dla nowych klientów polegających na otwarciu konta osobistego (ROR-u) wraz z lokatą lub kontem oszczędnościowym. Do zdobycia są mniejsze i większe premie pieniężne. Jeśli umiejętnie się je połączy, zyskać można dodatkowo nawet kilkaset złotych.

Z tym że akcje specjalne wiążą się z koniecznością spełnienia pewnych warunków. Zwykle chodzi w nich o to, żeby poza zawarciem umowy o konto osobiste wykazać się aktywnością rozumianą jako zasilanie rachunku wpływami i wykonanie kartą transakcji na określoną kwotę.

Bardzo ciekawie wyglądają pod tym względem następujące promocje:

Santander: od 50 do 500 zł premii i 2,0% na lokacie
+ do 500 zł premii i 2% na lokacie
11 dni do końca promocji
Pekao SA: 150 zł premii i 2,0% na KO
+ do 150 zł premii i 2% na KO
58 dni do końca promocji

W powyższych ofertach możemy zyskać podwójnie: zysk z oprocentowania konta/lokaty (odsetki) + premię za otwarcie konta.


Czym jest i jak działa lokata bankowa?

Lokata terminowa to rodzaj depozytu pieniężnego wpłacanego przez klienta do instytucji finansowej na umówiony czas w zamian za wynagrodzenie, czyli odsetki.

W innym ujęciu lokatę można porównać do pożyczki, jaką posiadacz deponowanego kapitału udziela bankowi albo SKOK-owi, a ten zobowiązuje się ją oddać po upływie wskazanego w umowie terminu wraz z odsetkami.

W trakcie trwania lokaty klient nie może dopłacać do niej kapitału. Z reguły wycofanie środków przed terminem skutkuje utratą należnych odsetek.

Oprocentowanie lokat bankowych

Oprocentowanie, które dla posiadacza lokaty stanowi zysk w zamian za udostępnienie kapitału bankowi, może mieć charakter:

 1. Stały – nie zmienia się w trakcie trwania depozytu
 2. Zmienny – zmienia się na zasadach przewidzianych w umowie (przeważnie dotyczy lokat długoterminowych).

Odmianą drugiej z wymienionych stóp procentowych jest oprocentowanie progresywne. Rośnie ono wraz z upływem kolejnych okresów umownych. Zwykle proponowane jest przy lokatach z długim terminem zapadalności.

Niskie oprocentowanie lokat w największych bankach

Dużych banków przeważnie próżno szukać na czołowych miejscach rankingów lokat. Przykładowo taki PKO BP proponuje na standardowych depozytach 0,7-1 proc. (za nowe środki płaci 1,8 proc.). To nie tylko sporo mniej od średniej rynkowej, ale też poniżej inflacji. Dlaczego największe instytucje mają kiepską ofertę depozytową?

Najkrócej rzecz ujmując: gdyż mają wystarczające kapitały do prowadzenia akcji kredytowej i nie muszą walczyć o pieniądze klientów. Ci bez żadnej szczególnej zachęty sami wpłacają środki do tych banków. Jedni – ze względu na sentyment, inni – bo mają blisko do oddziału, jeszcze inni – ponieważ wierzą, że tylko w dużym banku ich pieniądze są bezpieczne.

To wszystko powoduje, że największe instytucje mają wystarczającą płynność. Gdyby znacząco podniosły oprocentowanie lokat, zapewne zostałyby zasypane pieniędzmi od firm i konsumentów. A wtedy miałyby problem, bo depozyty to dla banków koszt – muszą wypłacać od nich odsetki. Ten koszt równoważony jest poprzez nowo udzielane kredyty.

Sęk w tym, że popyt na nie zależy od różnych czynników, którymi podmioty z sektora finansowego nie zawsze mogą sterować. Innymi słowy: nie mogą swobodnie zwiększać akcji kredytowej. Nadmiar depozytów przy zbyt małej liczbie udzielonych kredytów obniżyłby zyski banków i ich rentowność.

Kapitalizacja depozytów terminowych

Kiedy następuje dopisanie odsetek od lokaty? Instytucje finansowe stosują kapitalizację:

 • z dołu – po upływie terminu, na jaki został założony depozyt (to najczęstszy przypadek),
 • z góry – w dniu zawarcia umowy,
 • progresywną – w określonych terminach, np. co miesiąc, kwartał, rok (działa tu mechanizm procentu składanego, bo odsetki za dany okres dopisywane są do kapitału, czyli z każdą kolejną kapitalizacją depozyt przynosi wyższy zysk).

Ze względu na czas trwania depozytu wyróżnia się lokaty:

 • krótkoterminowe – zakładane na okres do sześciu miesięcy,
 • średnioterminowe – zakładane na 6-12 miesięcy,
 • długoterminowe – zakładane na dłużej niż 12 miesięcy.

Podatek od lokat

Dochód z lokat podlega opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych. Wynosi on 19 proc.

Środki wypłacane klientowi po zakończeniu depozytu (kapitał + odsetki) są już pomniejszone o tę daninę. Instytucja finansowa nalicza i odprowadza ją do urzędu skarbowego w imieniu klienta. Corocznie z tytułu podatku Belki wpływa do budżetu państwa 3 mld zł.

Promocje lokat na nowe środki

Najwyżej oprocentowane lokaty bardzo często dostępne są w ramach ofert specjalnych. Skorzystanie z nich wymaga spełnienia określonych warunków. Jednym z najczęściej stawianych przez banki jest wpłata nowych środków, bo tylko takie są objęte atrakcyjną stawką.

Jak bank wylicza nowe środki? Porównuje, czy zdeponowane pieniądze stanowią nadwyżkę w stosunku do salda bazowego z dnia podanego w regulaminie promocji.

Przykład. Promocja rozpoczęła się 15 grudnia. Saldo początkowe zostało wyznaczone na 30 listopada. Załóżmy, że tego dnia mieliśmy w banku łącznie (na koncie osobistym, oszczędnościowym, innych lokatach) 10 tys. zł. 20 grudnia otrzymaliśmy wynagrodzenie 4 tys. zł i jego część postanowiliśmy odłożyć na lokacie, wpłacając na nią 2 tys. zł. I to są właśnie nowe środki.

Ważne! Po założeniu lokaty na nowe środki, pozostałe pieniądze, np. z wypłaty albo trzymane dotychczas na koncie oszczędnościowym, możemy wycofać – nie skutkuje to obniżeniem oprocentowania promocyjnej lokaty.

Promocje lokat dla nowych klientów

Niekiedy banki uzależniają możliwość założenia wysoko oprocentowanej lokaty od statusu klienta. Innymi słowy: proponują depozyty z atrakcyjnymi odsetkami tylko tym nowym.

Instytucje finansowe różnie definiują, kto jest nowym klientem. Dla jednych jest to osoba, która nigdy nie korzystała z usług danej organizacji, czyli nie była stroną żadnej umowy.

Inne są bardziej liberalne i jako nowych klientów traktują również te osoby, którzy kiedyś miały w danym banku jakieś produkty, ale się ich pozbyły, rozwiązując umowę. Ważne, by zrobiły to w wyznaczonym terminie, czyli np. rok, dwa lata temu.

Bezpieczeństwo lokat bankowych

Lokaty terminowe oferowane przez działające w Polsce banki i SKOK-i podlegają systemowi ochrony depozytów. W razie upadłości podmiotu, któremu powierzyliśmy wkład pieniężny, obowiązek zwrotu należnych środków (kapitał + odsetki) spada na BFG.

Limit gwarancji wynosi równowartość 100 tys. euro na jednego posiadacza. Kwota ta jest liczona oddzielnie dla każdej instytucji. Jeśli więc założyliśmy lokaty w trzech bankach, to w każdym z nich nasze pieniądze są chronione do wskazanego pułapu kwotowego.

Jednak należy pamiętać, że do zakresu ochrony wliczane są wszystkie produkty klienta o charakterze depozytowym. Są to więc nie tylko lokaty, ale też konta oszczędnościowe, zwykłe ROR-y czy rachunki emerytalne mające postać kont bankowych.

Lokata czy konto oszczędnościowe – co wybrać?

Lokata terminowa i konto oszczędnościowe to produkty o różnej charakterystyce, choć oba służą do tego samego, czyli gromadzenia i pomnażania oszczędności. Trudno wskazać, które rozwiązanie jest lepsze. To zależy od przyjętych założeń i priorytetów.

Lokaty wymagają zamrożenia kapitału. Zakończenie depozytu przed terminem skutkuje z reguły utratą należnych odsetek (chociaż znajdują się wyjątki).

Przeważnie są bardziej dochodowe od kont oszczędnościowych. To sprawia, że lepiej sprawdzają się w długoterminowych strategiach oszczędzania, choć – jak pokazuje nasz ranking – na rynku znajdziemy też bardzo dobrze oprocentowane depozyty krótkoterminowe.

Konto oszczędnościowe świetnie nadaje się do odkładania drobnych kwot, np. środków wolnych w danym momencie. W razie potrzeby ma się bowiem do nich dostęp – wypłata nie powoduje utraty odsetek (choć trzeba się liczyć z ograniczeniami w liczbie bezpłatnych przelewów w każdym miesiącu).

Jak szybko obliczyć zysk z lokaty ?

Przydatnym narzędziem, pozwalającym na szybkie obliczenie przyszłego zysku z lokaty bankowej czy  konta oszczędnościowego jest nasz kalkulator lokat. Do sprawnego obliczenia wysokości narosłych odsetek wystarczy podać: kwotę inwestycji, jej okres, oprocentowanie nominalne oraz kapitalizację.


 132 opinie
 1. Odpowiedz
  róża 27 Lipiec 2020 19:52

  Mam do ulokowania około 160 000 , gdzie można jakoś to pomnożyć?

 2. Odpowiedz
  llj 12 Lipiec 2020 10:08

  gdzie 50k mam idee i millenium i niedawno odeszłem z pekao

 3. Odpowiedz
  pit 11 Lipiec 2020 13:03

  gdzie dać 50tys mam konta w idea i millenium niedawno odszedłem z pekao bo dawali 0,1%

 4. Odpowiedz
  Marcin 2 Lipiec 2020 20:35

  Dzień dobry, 50k do zainwestowania na 3-6 miesięcy. Czy jest teraz w ogóle w czym wybierać?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 2 Lipiec 2020 21:42

   Banki obniżaja oprocentowanie lokat niemal codziennie. Kilka ofert jest jeszcze w miarę ciekawych, ale i one pewnie się skończą w przyszłym miesiące.

   Najlepiej byłoby to podzielić to 50 0000 na kilka banków wtedy zyskasz najwięcej np. :
   – 20 000 zł na lokatę mobilną w Santanderze (2% na 4 miesiące + 200 zł na start za założenie konta zużyciem kodu polecenia)
   – 20 000 zł na lokatę Happy w Idea Banku (2,4% na 3 miesiące)
   – 10 000 zł na konto oszczędnościowe w Pekao (2% na 4 miesiące + 150 zł na start za założenie konta),

   Warto korzystać z tych lokat póki jeszcze są w ofercie banków.

   Nieuchronnie oprocentowanie depozytów zmierza w bankach w kierunku zera (w wielu bankach lokaty maja teraz symboliczne 0,01%) nawet oferty promocyjne są coraz gorsze.

 5. Odpowiedz
  Krys123 1 Lipiec 2020 12:38

  Witam
  Mamy lipiec 2020. Mam 60 tys. Chciałbym to wrzucić na lokatę. Co teraz się opłaca? Konto w Mbanku mam także mbank odpada.
  Pozdrawiam

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 2 Lipiec 2020 19:07

   Ja bym sobie to podzielił na 3 banki:

   1. 20 000 zł na lokaty happy do Idea Banku (2,4% na 3M)
   2. 20 000 zł na lokatę mobilną w Santanderze (2% na 4M + 200 zł za założenie konta)
   3. 20 000 zł na konto oszczędnościowe w Pekao (2% na 4M + 150 zł premii za konto)

   To są ostatnie sensowne oferty, przy okazji dwywersyfikujesz sobie oszczędności (nie trzymasz wszystkiego w jednym banku)

 6. Odpowiedz
  fryderyk 18 Czerwiec 2020 21:10

  mam 10k i konto w bgż gdzie zainwestować te pieniądze i na jaki czas ?

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 22 Czerwiec 2020 07:15

   Najwięcej zyskasz zakładając konto osobiste w Pekao z lokatą 3% .

   Założyłem sobie konto na siebie teraz jeszcze na żonę.

   Po założeniu konta tą lokatę zakładasz w aplikacji mobilnej, nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków. Do tego masz długi okres promocyjnego oprocentowania – 3 miesiące.

   Oprócz tego bardzo łatwo możesz zyskać dodatkowe 150 zł premii za założenie konta osobistego i rejestrację karty.

   Dzięki promocji z premią 150 zł, możesz praktycznie podwoić swoje zyski.

   Oferta wg mnie najlepsza obecnie. Ze względu na obecny koronowirusa i obniżkę stóp przez rpp wg mnie to ostatnia szansa na odłożenie oszczędności na sensownych warunkach.

   3% i do tego bonus 150 zł to naprawdę dobre warunki.

   Promocja trwa do 30 czerwca, potem na 100% wycoafją ją z oferty. Tak brać póki jeszcze jest.

 7. Odpowiedz
  Ania - Tanie-Konto.pl 8 Czerwiec 2020 14:55

  Nowy tydzień -> nowe obniżki oprocentowania w bankach.

  Getin obniżył mocno oprocentowanie oferty na nowe środki z 2% do 1,2% (do 200 000 zł).
  ING całkowicie wycofał się z ofert promocyjnych ofert konta oszczędnościowego – teraz bazowe oprocentowanie wynosi 0,5%.

 8. Odpowiedz
  bobek 3 Czerwiec 2020 14:41

  korzystam z waszych pomocy i linków, ulokowane mam blisko 800 tyś w różnych bankach, 2xgetin; 2x millennium, 2xidea, oprócz twego mam santander, pekao,mbank i plusbank. Jakie propozycje teraz na te trudne czasy??

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 4 Czerwiec 2020 13:58

   Niestety w dobie obniżenia bazowych stóp procentowych przez NBP praktycznie do zera, także banki “tną” oprocentowanie niemalże codziennie. Oferty promocyjne dla nowych klientów też są odnawiane na dużo gorszych warunkach.

   Dal wyższych kwot oszczędności oprocentowanie mocno obniżyły m. in. : ING z 2,5% do 1% (100 000 zł na 4M) czy Millenium z 2% na 1% (100 000 zł na 2M).

   Na szczęście jest jeszcze kilka ciekawych ofert dla wyższych oszczędności. Ale trzeba się spieszyć bo to już “ostatki”.

   1. Alior Bank (3% do 20000 zł + 1,5% do 100 000 zł) i dodatkowa premia 300 zł na start

   2. Getin Bank (2% do 200 000 zł) + 50 zł na start

   Oferta Getinu kończy się 7 czerwca, nowa edycja będzie miała prawdopodobnie sporo niższe oprocentowanie.

   • Odpowiedz
    Wioleta 10 Czerwiec 2020 14:13

    to 3% w Aliorze jest do końca czerwca, pytanko mam, czy na końcu czerwca kończy się czas oprocentowania na 3% czy też jest to czas na uzyskanie 3% lokaty na 3 miesiące?

 9. Odpowiedz
  Ryszard 18 Maj 2020 15:20

  200000 jak i gdzie najlepiej ulokowac?

 10. Odpowiedz
  q4444 18 Maj 2020 13:43

  Witam.
  Mam do ulokowania kwotę powyżej 20 mln. Do tej pory korzystałem z konta rentierskiego w Santander a także w Noble Bnk. Teraz nie mam pojęcia gdzie ulokować swoje pieniądze

 11. Odpowiedz
  amnezja 1 Maj 2020 15:20

  wczoraj , 30 kwietnia 2020 PKO BP (obsługuje moje konto inteligo) poinformował mnie, że po tym jak z dniem 1.04.2020 obniżył wszelkie lokaty terminowe z obrocentowaniem stałym i zmiennym do poziomu 0,5 % w skali roku, deklaruje, że z dniem 1.05.2020 obniża owo oprocentowanie do poziomu 0,01 % w skali roku.
  W najbliższym czasie wszystkie pieniądze z moich lokat zabieram do domu – juz skarpetka będzie lepszym sposobem na oszczędzanie . Zrobię to, zanim będę musiał do własnej lokaty dopłacać ….

 12. Odpowiedz
  Damian 3 Kwiecień 2020 08:57

  Dzień dobry,
  mam do zainwestowania 185k na 3 miesiące. Posiadam konto w BNP Paribas. Proszę o sugestie i dziękuje z góry.

 13. Odpowiedz
  Nova 1 Kwiecień 2020 22:12

  Hej. Mam do ulokowania 100.000 zl na 3 miesiace. Jak uzykac najwiekszy zwrot? Bardzo dziekuje za wszelkie informacje.

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 2 Kwiecień 2020 12:55

   W twoim przypadku chyba najlepsze opcje na dzień dzisiejszy to wg mnie:

   1. ING Konto Direct + Konto Oszczędnościowe OKO – możesz zyskać 160 zł za założenie ror w promocji + 2,5% przez 3 miesiące na koncie oszczędnościowym

   Potencjalny zysk:
   – odsetki po opodatkowaniu po 3 miesiącach – 507,1 zł
   – dodatkowa premia (po spełnieniu warunków) – 160 zł
   Razem: 667,1 zł

   2. Idea Lokata Happy Pro – 3,0% na 3 miesiące (trzeba być zupełnie nowym klientem)

   Potencjalny zysk:
   – odsetki po opodatkowaniu po 3 miesiącach – 607,5 zł
   Razem 607,5 zł

 14. Odpowiedz
  Pytająca 9 Marzec 2020 15:48

  Chciałabym ulokować 60 tysięcy w jakimś banku na okres 6 miesięcy lub rok, która oferta będzie najbardziej korzystna na tą chwilę?

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 10 Marzec 2020 20:52

   Na rok najwięcej daje Facto Bank: 2,85 w skali roku. Minus taki , że jest to włoski bank i lokaty gwarantuje włoski Fundusz Ochrony Depozytów Międzybankowych – tak jak w pozostałych krajach unijnych ochrona obejmuje środki do 100.000 euro.

   Nieco mniej bo 2,7% na 100 dni daje Bank Millenium, na swoim koncie oszczędnościowym Profit. Wg mnie to właśnie jest najlepsza opcja, bo:
   1. możesz dodatkowo, zdobyć 200 zł w aktualnej promocji,
   2. jest to konto oszczędnościowe a nie lokata – więc możesz sobie wypłacić pieniądze kiedy chcesz bez utraty odsetek (jak zerwiesz lokatę to tracisz narosłe już odsetki)
   3. polski bank, którego depozyty są gwarantowane przez polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny
   4. możesz sobie łatwo wydłużyć promocyjne oprocentowanie (2,7% do 100000 zł) o kolejne miesiące, stosując mechanizm opisany tutaj:
   https://www.tanie-konto.pl/millenium-bank/konto-oszczednosciowe-profit/

 15. Odpowiedz
  ewa 24 Luty 2020 20:47

  poszukuje najlepszej lokaty terminowej na 12 miesiecy.

 16. Odpowiedz
  MM 24 Luty 2020 20:37

  Gdzie znajdę najlepszą lokatę na 12 miesięcy powyżej 100tyś?

 17. Odpowiedz
  zbyszek 24 Luty 2020 19:24

  witam

  posiadam 800.000 zł Jak ulokować najlepiej na okres 1 roku. Dzięki za sugestie

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 25 Luty 2020 14:16

   Najwyżej oprocentowane lokaty roczne ma Facto (2,85% w skali roku), inne banki już dają sporo mniej.

   Jednak dla bezpieczeństwa podzielić sobie te 800 tys. zł na kilka banków – maks. 400 000 zł na jeden bank (do tej kwoty są gwarancje bankowe).
   Czyli np.:
   400 000 zł – lokata Facto (2,85% na rok)
   400 000 zł – lokaty inbank (2,2% na rok)

 18. Odpowiedz
  Donua 19 Luty 2020 07:25

  Witam gdzie na dzień dzisiejszy założyć lokatę 260 tyś.

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 25 Luty 2020 14:10

   Zakładasz sobie dwa konta oszczędnościowe:
   ING Otwarte Konto Oszczędnościowe (2,5% na 4 miesiące) – tutaj lokujesz 160 000 zł (np. 100 000 zł na koncie OKO + 60 000 zł na koncie OKO Bonus) + dodatkowo możesz zyskać 260 zł w promocjach
   Millenium Konto Oszczędnościowe Profit (2,7% na 100 dni bodajże) – tutaj lokujesz 100 000 zł + dodatkowo możesz zyskać 200 zł premii

 19. Odpowiedz
  Marks70 13 Luty 2020 19:09

  WITaM GDZIE NAJLEPIEJ ulokować 1MLN NA 3-6 MIESIECY lub dłużej , proszę o podpowiedz , ewentualnie ofertę

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 25 Luty 2020 14:06

   Pierwsze pytanie w jakim banku masz/miałeś konto. Najlepsze oferty uzyskasz w bankach, dla których jesteś nowym klientem.

   Dla bezpieczeństwa i dywersyfikacji najlepiej sobie taką kwotę rozłożyć na kilka banków.
   Bezpieczeństwo jest najważniejsze.
   W jednym banku lokujemy ok 400 tys. zł (jest to kwota poniżej 100 tys. euro i mieści w limicie gwarancji BFG.)

   Przykład podziału na kilka banków (zakłądam, że jesteś dla nich nowym klientem):
   – 400 000 zł Idea Bank – Lokata Happy – 3% na 3 miesiące
   – 400 000 zł Lokata Facto – 2,5% na 6 miesięcy
   – 200 000 zł ING Konto Oszczędnościowe – 2,5 na 4 miesiące + promocje (do zyskanie dodatkowe 260 zł)

 20. Odpowiedz
  anturium 6 Luty 2020 12:09

  Witam! Mam do zagospodarowania ok 120 tys zł, Getin, Idea, ING już mam. Gdzie mogę jeszcze ulokować na dobry % bez konta?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 7 Luty 2020 10:08

   Dobre oprocentowanie ma lokata Facto (kwota od 5000 zł w górę) w szczególności jeśli chodzi o dłuższe terminy np. :
   – 2,5% – lokata na 6 miesięcy
   – 2,85% – lokata na rok
   – 2,85% – lokata na 2 lata

   Są jeszcze dłuższe okresy z jeszcze wyższym oprocentowaniem, ale te powyższe są wg mnie najbardziej ciekawe.

   • Odpowiedz
    anturium 7 Luty 2020 10:47

    OK , Facto- jakieś opinie? gwarancje?

    • Ania - Tanie-Konto.pl 7 Luty 2020 13:10

     Lokata Facto prowadzona jest przez Banca Farmafactoring S.p.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce będący częścią BFF Banking Group (bank włoski).
     Bank prowadzi w Polsce działalność w formie oddziału instytucji kredytowej na podstawie notyfikacji w Komisji Nadzoru Finansowego, w oparciu o licencję bankową udzieloną przez włoski organ nadzoru bankowego – Bank of Italy.

     W przypadku lokat fakto gwarancji udziela włoski Fundusz Ochrony Depozytów Międzybankowych (FITD, czyli Fondo Interbancario di Tutela dei Depositi). Tak jak w pozostałych krajach unijnych ochrona obejmuje środki do równowartości 100.000 euro – czyli ok. 430 000 zł na dzisiaj.

     Tutaj masz szczegóły:
     https://www.tanie-konto.pl/facto/lokata-facto-opinie/

 21. Odpowiedz
  singulinga 28 Styczeń 2020 13:07

  Witam,
  proszę o poradę w 2 kwestiach:
  1. gdzie najbardziej opłacalnie ulokować 10 tys., najlepiej bez zakładania konta (korzystam z pko-ipko, alior.)
  2. jakie są najkorzystniejsze opcje jeśli chodzi o konto czy lokatę dla dziecka.
  Pozdrawiam

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 31 Styczeń 2020 12:45

   Dla oszczędności do 30 000 zł najlepszą ofertę ma wg mnie Pekao SA (pamiętaj to inny bank niż PKO BP i ipko) w promocji 200 zł i 3% na koncie oszczędnościowym.

   Zarabiasz jakby “podwójnie”:
   – odsetki z 3% do 10 000 zł – daje ci to po 4 miesiącach zysk ok. 81,25 zł na ręke (po opodatkowaniu)
   – premia 200 zł – za zasilanie konta kwotą 500 zł i robienie 1 transakcji kartą przez kolejne 4 miesiące

   Czyli dzięki promocji z premią zarabiasz sporo więcej niż na samym oprocentowaniu

   Dlatego ta oferta jest dużo lepsza od wszystkich lokat bez promocji, bo tam zarabiasz tylko na oprocentowaniu.

 22. Odpowiedz
  Pytajnik 2 Styczeń 2020 23:31

  Witam serdecznie i dziękuję za pouczający artykuł. Chciałbym zapytać jak rozłożyć 60 tys? Korzystałem dotychczas z lokaty promocyjnej Millenium.
  Pozdrawiam !

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 7 Styczeń 2020 14:12

   Jak chcesz mieć wszystko na 3% to dzielisz to na 2 banki:
   – Pekao konto oszczędnościowe – 3% do 30 000 zł na 4 miesiące + 200 zł premii za założenie konta osobistego
   – Credit Agricole konto oszczędnościowe – również 3% do 30 000 zł na 4 miesiące

   To chyba najbardziej opłacalna konfiguracja na dziś.

   Jeśli chcesz mieć wszystko w jednym banku to najlepsza opcja to Getin bank:
   – 10 000 zł lokujesz na lokacie mobilnej 3%
   – 50 000 zł lokujesz na koncie oszczędnościowym 2,7% na 4 miesiące

 23. Odpowiedz
  Catherina 2 Styczeń 2020 08:48

  Gdzie najkorzystniej ulokować 200 000? Lokata czy konto oszczędnościowe ? W tym momencie jest w getin banku na koncie oszczędnościowym.

  • Odpowiedz
   Redakcja 2 Styczeń 2020 11:52

   1. Jeśli nie masz jeszcze kont w ING i Millenium to wydaje się , że najwięcej zyskasz zakładając jako nowy klient w tych bankach konta osobiste z oszczędnościowymi:
   – Millenium Konto 360 + Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,7% do 100 tys. zł na 3 miesiące
   – ING Konto Direct + Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5% do 100 tys. zł na 4 miesiące

   Dodatkowo w obu powyższych można obecnie zyskać dodatkowe bonusy za założenie konta i proste aktywności razem to dodatkowe 360 zł (w Mille 200 zł a w ING 160 zł).

 24. Odpowiedz
  Pawel 1 Styczeń 2020 17:34

  Witam.
  Ma 250 tyś. do zainwestowania.
  Byłem już w Getinbanku, bo tam mam konto i w Idea Bank konto pro.
  Co dalej ?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 2 Styczeń 2020 14:16

   Przy większych kwotach oszczędności > 200 tys zł warto się przyjrzeć mbankowi.

   Można tam założyć mKonto Intensive z eKontem Oszczędnościowym na nowe środki z promocyjnym oprocentowaniem
   2,7% na 4 miesiące do rekordowej kwoty 500 000 zł.

   To konto opłaca się otworzyć tylko wtedy gdy mamy zamiar tam trzymać więcej niż 100 000 zł – wtedy unika się płacenia opłaty za prowadzenie ROR-u (49,5 zł), otrzymując w ten sposób całkowicie darmowe konto w utrzymaniu.

 25. Odpowiedz
  Maciej 5 Grudzień 2019 14:17

  Kwota 40 tyś zł gdzie najlepiej ulokować jedną z opcji bez zakładania konta druga opcja z założeniem konta oszczednosciowego

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 5 Grudzień 2019 16:10

   Z jakich banków/ofert już korzystałeś?

   1. Lokata bez zakładania konta

   Jeśli chodzi o lokaty bez zakładania konta to najwyżej oprocentowaną lokatę dla 40 tys. zł ma Idea Bank – Lokata Happy Pro (3% na 3 mies.), po 3 miesiącach z tej lokaty powinieneś otrzymać ok. 243 zł netto (po opodatkowaniu).

   2. Konto oszczędnościowe z kontem osobistym

   Tutaj również najlepsze oferty (Alior, Pekao) mają oprocentowanie rzędu 3%, ale w obu przypadkach możesz wziąc udział w promocjach dla nowych klientów.
   Za założenie konta osobistego z oszczędnościowym i wykonanie prostych aktywności (zasilenie konta i transakcje kartą) otrzymujesz dodatkowe 200 zł w gotówce.

   W rezultacie zarabiasz prawie 2 razy więcej w przybliżeniu bo ok. 443 zł (243 zł odsetek z oprocentowania + 200 zł z promocji).

   Co wybrać Alior Bank czy Pekao?

   Oba banki maja podobne wysokości bonusy do zyskania w promocjach (200 zł) i podobne promocyjne oprocentowanie produktów oszczędnościowych (3%).
   Są jednak minimalne różnice w obu ofertach.

   W Pekao jest to oferta konta oszczędnościowego a nie lokaty – więc możesz tu wypłacić pieniądze bez utraty odsetek kiedy chcesz. W Aliorze trzeba czekać do końca lokaty (100 dni) aby nie stracić narosłych już odsetek.

   W Pekao promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego (3%) jest dostępne aż przez 6 miesięcy, a w Aliorze lokata dla nowych klientów ma 100 dni (w przybliżeniu o połowę krótszy okres).

   Za to w aliorze na lokacie na 100 dni możesz ulokować aż 50 000 zł a w Pekao tylko 30 000 zł.

   Ważne: Warto pamiętać, że by ogóle skorzystać z powyższych ofert, trzeba być dla danego banku nowym klientem.

 26. Odpowiedz
  Alicja 25 Listopad 2019 11:11

  Witam,proszę doradzić,kwota 63 tys,korzystałam z mBank,Alior,Getin.Pozdrawiam
  Alicja

  • Odpowiedz
   Jankiel 26 Listopad 2019 15:05

   W twoim przypadku chyba najlepsze opcje na dzień dzisiejszy to:
   1. Idea Lokata Happy Pro – 3,0% na 3 miesiące (trzeba być zupełnie nowym klientem)
   2. ING Konto Direct + Konto Oszczędnościowe OKO – możesz zyskać 140 zł za założenie ror w promocji + 2,5% przez 4 miesiące na koncie oszczędnościowym

 27. Odpowiedz
  Krzysztof 13 Listopad 2019 17:18

  Dzień dobry
  Mam 150 tyś. € i chciałbym je ulokować w Polsce ze względu na korzystniejsze warunki ale nie wiem czy mam je wymienić na złotówki czy ulokować w euro? Dodam że mieszkam we Francji i że chciałbym lokatę na około 6 miesięcy.
  Dziękuję z góry za odpowiedź
  Krzysztof

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 14 Listopad 2019 18:03

   O tym czy wymieniać euro na złotówki musisz sam zdecydować.

   W Polsce oprocentowanie lokat w złotych jest istotnie wyższe od oprocentowania lokat w euro.

 28. Odpowiedz
  Grzegorz 10 Listopad 2019 10:06

  Witam. Posiadam do dyspozycji 200 000 zl na okres min. 1 roku, mam konto Direct i oszczędnościowe w ING. Prosze o symulacje. Dziekuje i pozdrawiam.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 14 Listopad 2019 18:00

   Tak jak w poprzednim komentarzu pisałam, najlepiej nie zamrażać swoich oszczędności na tak długi okres.

   Poza tym banki mają najlepsze oferty na krótsze okresy (3-6 miesięcy).

   Oprocentowanie lokat powyżej roku jest znacząco niższe, od oprocentowania lokat na krótsze okresy.

 29. Odpowiedz
  Marek 7 Listopad 2019 19:57

  Witam. Mam 200 000 które może “leżeć” powiedzmy 5 lat. Jakie propozycje lokat na taka kwotę ? Dziękuję…

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 14 Listopad 2019 17:48

   Lepiej na tak długi okres nie zamrażać sobie oszczędności szczególnie na lokatach. Dlaczego? Gdy zechcemy przed czasem wyciągnąć pieniądze – stracimy urosłe już odsetki. Dodatkowo może w między czasie wzrosnąć oprocentowanie w bankach

   Optymalnym okresem wydaję się być okres 3-6 miesięcy. W jakich bankach można ulokować 200 tys zł na najlepszych warunkach:

   200 000 zł – Idea Bank Lokata Happy Pro (3% na 3 miesiące)
   200 000 zł – Getin Bank Elastyczne Konto Oszczędnościowe (2,8% na 4 miesiące)

 30. Odpowiedz
  Wojciech 7 Październik 2019 15:21

  Witam, mam już konto osobiste i oszczędnościowe w Alior, proszę o propozycję dla 50000, najlepiej bez zakładania konta (choć nie jest to warunek konieczny). Z góry dziękuję

 31. Odpowiedz
  ZBIGNIEW 4 Październik 2019 11:02

  witam mam konto w Santander banku chciałbym ulokować na jaqkieś lokacie 30.000 co możecie mi doradzić?

 32. Odpowiedz
  Wiesława 25 Wrzesień 2019 22:06

  Bardzo proszę o poradę w sprawie założenia lokat bankowych.Mam do dyspozycji 88000 tyś.Dziękuję.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 26 Wrzesień 2019 16:30

   1. Najbardziej opłacalne są oferty z promocjami za założenie konta i aktywność wtedy zyskamy najwięcej (odsetki z lokaty/konta + premia).

   Można sobie podzielić tą kwotę (88 tys zł) na dwa banki:
   58 000 zł na 3% w Alior Banku (Lokata na 100 dni + konto oszczędnościowe)
   https://www.tanie-konto.pl/promocje/alior-bank-premia/
   30 000 zł na 3% w Pekao (konto oszczędnościowe 3%)
   https://www.tanie-konto.pl/promocje/pekao-sa-100-zl-za-otwarcie-konta/

   Po 3 miesiącach łączny zysk netto na rękę (po opodatkowaniu) powinien wynieść w tej opcji ok. 534 zł.

   Dodatkowo oba banki maja dodatkowe promocje pieniężne dla nowych klientów, w których dodatkowo można zyskać łącznie 300 zł (200 zł – Alior Bank i 100 zł Pekao) za założenie konta osobistego (roru) i spełnienie kilku prostych warunków.

   Jak widać 300 zł to sporo, ponad 50% bonus do urosłych z oprocentowania odsetek. W efekcie razem można zyskać ok 834 zł (534 zł – zysk z odsetek, 300 zł zysk z promocji)

   2. Możemy ulokować wskazaną kwotę (88 tys. zł) w jednym banku np.:
   ING na koncie oszczędnościowym (2,5% do 100 tys zł) i wziąć udział w promocji 140 zł:
   https://www.tanie-konto.pl/promocje/premia-konto-direct-ing/

   Jednak wtedy zyskujemy mniej niż w wariancie pierwszym. Ile mniej?

   Zysk z odsetek po 4 miesiącach wyniósłby ok. 446 zł. Jeśli byśmy dodatkowo spełnili warunki promocji zyskalibyśmy tutaj 140 zł. Razem potencjalnie można by tutaj zyskać do 586 zł (446 zł – odsetki, 140 zł – premia z promocji).

   Czyli zysk byłby mniejszy o około 248 zł.

 33. Odpowiedz
  Patrycja 10 Wrzesień 2019 19:19

  Dzień dobry, czy doradzą Państwo, gdzie najkorzystniej ulokować 100 000 zł na okres do 6 m-cy? Przy założeniu, że chcę skorzystać z 1, maks. 2 banków. Mogę ewentualnie założyć nowe konto, ale bez przelewania wynagrodzenia. Obecnie jestem klientem Pekao SA, ale tam jest słaba oferta (przynajmniej tak było, jak sprawdzałam w sierpniu). Z góry dziękuję za rady 🙂

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 13 Wrzesień 2019 10:25

   1. Pekao ma niezłą ofertę oszczędnościową (3% do 30 tys na 6 miesięcy), ale tylko dla nowych klientów lub dla obecnych klientów z niskim saldem (co mieli dotychczas na koncie mniej niż 50 zł). Tak więc zakładając, że trzymałaś jako klientka więcej niż 50 zł w Pekao to ten bank odpada.

   2. Aktualnie dla kwoty 100 tys zł, najciekawszą ofertę ma bank Millenium. Na jego koncie oszczędnościowym Profit ulokujesz maksymalnie właśnie 100 tys zł na 2,7% na 3 mies. (dokładnie 100 dni). Potem w bardzo łatwy sposób można wydłużać sobie ten okres, o kolejne edycje promocji.

   Konto oszczędnościowe Profit wymaga założenia najpierw konta osobistego w Millenium (konto 360 lub 360 student).
   Konto 360 z kolei jest całkowicie darmowe w użytkowaniu (konto, karta, przelewy, bankomaty) pod warunkiem dokonania wpływu w wysokości min. 1000 zł i 1 transakcji kartą w miesiącu. Przy koncie 360 Student (dla młodych do 26 lat) warunki są jeszcze prostsze wystarczy jedna transakcja kartą by wszystko było darmowe.

   Jednak co najważniejsze, zakładając konto osobiste z oszczędnościowym w promocji do 25 września, w bardzo łatwy sposób otrzymasz 200 zł premii. Wystarczy założyć konto, aktywować aplikację mobilna i w każdym z kolejnych 3 miesięcy dokonać wpływu 1000 zł i 1 transakcji kartą.

   Czyli spełniając warunki bezpłatności dla konta, jednocześnie spełniamy warunki dla uzyskania dodatkowej premii 200 zł.

   Ile można zyskać w tej opcji łącznie, zakładając, że spełnimy warunki promocji?

   Zysk po opodatkowaniu z odsetek (100 tys. zł na 2,7% przez 3 miesiące) = 546,25 zł
   Premia z promocji = 200 zł
   Razem = 746,25 zł

 34. Odpowiedz
  Wacław 2 Wrzesień 2019 16:47

  Witam
  Mam do ulokowana ok 50 tys zł które przelałem już z banku Millenium gdzie miałem na koncie oszczędnosciowym profit i skonczył mi się czas promocji. Gdzie obecnie mogę korzystnie uokować na max 4 miesiące ??

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 3 Wrzesień 2019 13:25

   1. Można 50 tys ulokować w ING na koncie oszczędnościowym (2,5% do 100 tys zł) i wziąć udział w promocji 140 zł:
   https://www.tanie-konto.pl/promocje/premia-konto-direct-ing/

   2. Jeszcze więcej można zyskać dzieląc te 50 tys na 2 banki:

   – Pekao konto oszczędnościowe: 30 tys zł na 3% + łatwe 100 zł premii:
   https://www.tanie-konto.pl/promocje/pekao-sa-100-zl-za-otwarcie-konta/

   – Santander lokata mobilna: 20 tys zł na 2,5% + możliwość zyskania od 280 zł do 730 zł dodatkowej premii:
   https://www.tanie-konto.pl/promocje/santander-konto-jakie-chce-promocja/

   Powyższe promocje łącznie ze wspominanym wcześniej Millenium to zdecydowanie najbardziej opłacalne opcje aktualnie, na których najwięcej można zyskać.

   • Odpowiedz
    Wacław 4 Wrzesień 2019 13:39

    w dniu wczorajszym otrzymałem ofertę z Millenium o treści że jeżeli do 7 września wpłacę nowe środki na konto Oszczdnościowe Profit to
    – mogę skorzystać z promocyjnego oprocentowania 2,7 procent. w skali roku dla niwych środków do 100 tys
    – przez 100 dni od pierwszej wpłaty
    Obecnie miałem na okres 3 miesięcy z tym samym oprocentowaniem + 200 zł
    Czy oferują mi to samo czy poczekać na nową edycję i czy oprócz oprocentowania 2,7 otrzymam dodatkowo 200 zł
    Pozdrawiam

    • Ania - Tanie-Konto.pl 4 Wrzesień 2019 21:17

     Ten komunikat to prawdopodobnie zachęta do wpłaty nowych oszczędności do Millenium (oprócz tych ktore aktualnie tam posiadasz)

     Najlepiej zrobić tak jak pisałam w poprzednim komentarzu. Wypłacić oszczędności teraz (w czasie trwania obecnej promocji) i wrócić z nimi do Mille spowrotem po starcie nowej promocji. W ten sposób twoje obecne środki staną się ponownie “nowymi” i będziesz mógl korzystać z podwyzszonego oprocentowania przez kolejne 3 miesiące..

     Z kolei z promocji 200 zł można skorzystać tylko jeden raz.

   • Odpowiedz
    Wacław 3 Wrzesień 2019 13:54

    Mam już konto w ING oraz w Millenium które w tym celu założyłem wraz z kontem 360 aby ulokować oszczędności. Czy gdy nastąpi następna edycja w Millenium to będę mógl ponownie zożyć oszczedności skoro na 2,7 procent skoro mam już konto ?

    • Ania - Tanie-Konto.pl 3 Wrzesień 2019 14:10

     W Millenium nie musisz nic zakładać ważne by przelać swoje pieniądze z Millenium do innego banku w ostatnich dniach obecnej promocji (np. na konto w ING) i wrócić z nimi spowrotem do Millenium w pierwszych dniach trwania nowej edycji promocji na nowe środki.

     Obecna promocja trwa do 7 września (sobota), więc powinieneś to zrobić w tym tygodniu (przelew z Mille do ING). A nowa edycja promocji powinna zacząć się 8 września i wtedy powinieneś przelać swoje środki spowrotem (przelew z ING do Mille).

     Przeczytaj opis “dociekliwego” dwa komentarze niżej tam dokładnie opisał ten sam temat.

 35. Odpowiedz
  Anka 26 Sierpień 2019 21:35

  Dzien dobry,
  Na poczatku wrzesnia konczy mi sie oferta specjalna na 3-miesieczna lokate srodkow w Mille. Mam tez juz konto w Pekao SA. Co zrobic ze srodkami na poziomie 90000 zl? Nie przeszkadzaloby mi otwieranie bezplatnych kont w nowych bankach. Moge tez w wiekszosci zalozyc lokaty ktorych nie bede ruszac przez 6 mcy. 10-20 tys wolalabym miec jak w Millennium – pod reka.
  Bede wdzieczna za analize 🙂
  Pozdr!

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 27 Sierpień 2019 13:08

   Jeśli pieniądze chcesz mieć zawsze pod ręką, najlepiej sobie założyć konta oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem.
   Najlepsze oferty promocyjne dla nowych klientów maja na dzień dzisiejszy Pekao (3% do 30 tys zł + 200 zł) i Millenium (2,7% do 100 tys zł + 200 zł).

   Jeśli masz już konto osobiste w Millenium, to możesz w łatwy sposób sobie zapewnić 2,7% na koncie oszczędnościowym Profit (zakładam, że je otworzyłaś razem z kontem osobistym) na kolejne 3 miesiące.

   Obecna 15 edycja promocji na nowe środki w Millenium (2,7% na 3 miesiące), kończy się 7 września.
   8 września powinna ruszyć kolejna 16 edycja promocji na takich samych warunkach (przynajmniej tak zawsze było.)

   Sprawdzony “patent” jest taki 🙂
   By twoje obecne środki (90 tys zł), stały się “nowymi” środkami w kolejnej 16 edycji promocji – musisz je przelać pod koniec trwania obecnej 15 edycji promocji (np. 5 lub 6 września) na swoje konto w innym banku i wrócić z nimi spowrotem do Millenium w pierwszy dzień obowiązywania nowej promocji (8 września).
   W ten sposób twoje “stare” środki ponownie staną się “nowymi”.

   W ten sposób można mieć to 2,7% w Millenium na dłużej niż 3 miesiące.
   Ja ma to 2,7% w ten sposób już chyba z 9 miesięcy (trzy edycje).

 36. Odpowiedz
  Mania 22 Sierpień 2019 11:11

  Witam.
  Gdzie aktualnie najbardziej opłacałoby się ulokować oszczędności (powyżej 200 000 zł)? Chodzi mi o lokatę do m-cy, a dłuższą jeśli bez utraty odsetek można ją przerwać. Dziękuję z góry.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 22 Sierpień 2019 15:00

   Na ile miesięcy? Czy w grę wchodzi konto oszczędnościowe czy ma to być tylko lokata? Z każdego konta oszczędnościowego można wypłacić pieniądze w dowolnym dniu bez utraty odsetek.

   • Odpowiedz
    Ania - Tanie-Konto.pl 22 Sierpień 2019 17:26

    Jeśli chodzi o swobodę wypłat i wpłat najlepiej sobie założyć konta oszczędnościowe. Najlepiej te z promocjami za założenie i aktywność wtedy zyskamy najwięcej.

    Można sobie podzielić tą kwotę (200 tys zł) i założyć dwa konta oszczędnościowe:
    – w Millenium (100 000 zł na 2,7% na 3 miesiące)
    – w ING (100 000 zł na 2,5% na 3 miesiące)

    Łączny zysk z oprocentowania z tych dwóch kont na zakończenie okresów wyniesie ok. 1055 zł (548 zł -Millenium + 507 zł – ING)

    Dodatkowo oba banki maja dodatkowe promocje pieniężne dla nowych klientów, w których dodatkowo można zyskać łącznie 440 zł (300 zł – Millenium i 140 zł ING) za założenie konta oszczędnościowego z kontem osobistym i spełnienie kilku prostych warunków.
    Jak widać 440 zł to sporo, praktycznie 50% bonus do urosłych z oprocentowania odsetek 🙂

    Zatem łącznie w tej opcji możemy zyskać nawet 1495 zł (1055 zł z odsetek + 440 zł za spełnienie warunków obu promocji)

    Jeśli chcemy ulokować więcej niż 200 tys zł, możemy założyć kolejne konta oszczędnościowe np.
    – w Pekao (30 000 zł na 3% na do 6 miesięcy i 100 zł na start)
    – czy w Santander (20 000 na 2,5% do 4 miesięcy + 680 zł w promocjach)

    Dodatkowy plus (oprócz dodatkowych pieniędzy z promocji) rozdziału swoich oszczędności na kilka banków to dywersyfikacja swoich oszczędności. Nie trzymamy wszystkiego w jednym banku.

 37. Odpowiedz
  Ewa 19 Sierpień 2019 22:28

  Na dziś czyli sierpień 2019- jak ulokować 100 tys PLN przy założeniu, że nie chce zakładać konta osobistego. Jak to zrobić, żeby było najkorzystniej? Jestem klientem Santander.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 20 Sierpień 2019 14:45

   1. W Santanderze masz lokatę mobilną 2,5% do 20 tys zł, jeśli jeszcze z niej nie skorzystałaś to warto to zrobić (można ja założyć tylko raz) – reszta ofert depozytowych w tym banku jest słaba.

   2. Jeśli nie chcesz zakładać konta osobistego, to do wyboru masz np. lokatę happy 4% Idea Banku do 20 tys zł.
   Z lokat dostępnych online bez zakładania konta na całą kwotę jest także lokata roczna inbanku – 2,3% na 12 miesięcy

   3. Jednak znacznie więcej zyskasz jeśli założyć konto osobiste z kontem oszczędnościowym, w bankach które oferują bonusy pieniężne dla nowych klientów. Wtedy zyskujesz podwójnie (odsteki od oprocentowania + premia pieniężna).

   Np. Promocja Millenium: konto oszczędnościowe 2,7% do 100 tys zł + 200 zł premii

   Zakładając , że spełnisz warunki promocji w tej opcji możesz zyskać 747 zł (547 zł z odsetek + 200 zł z premii).

   Dodatkowo w odpowiednim momencie wpłacając i wypłacając pieniądze, można sobie okres promocyjnego oprocentowania wydłużyć na kolejne miesiace

   • Odpowiedz
    Dociekliwy 22 Sierpień 2019 14:57

    Dokładnie tak, jeśli chcemy zarobić najwięcej – w grę wchodzą tylko oferty z bonusami pieniężnymi.
    Nie rozumiem ludzi, którzy nie chcą zakładać kont osobistych – przecież to dzisiaj praktycznie zero formalności wszystko można załtwić online.

    Po okresach promocyjnych każde konto osobiste można zamknąć bez żadnych konsekwencji.

    Ja to traktuje jako swojego rodzju “test” danego banku – bank przez promocję “płaci” mi za przetestowanie swoich usług.

    Jeśli mi się konto nie spodoba, bank nie bedzie miał już żadnych ciekawych ofert dla oszczędzających – wtedy poprostu konto po prostu zamykam i tyle.

 38. Odpowiedz
  Renia 1 Sierpień 2019 13:23

  Witam,
  Chciałabym ulokować 130 tys zł. Proszę o poradę czy na Koncie oszczednosciowym , czy lepiej na lokacie i jaki bank wybrać w tej chwili. Czy lokata w takim wypadku uniemożliwia wypłate w dowolnym momencie? Co oznacza np oprocentowanie 3,5 % na lokacie 3 miesiecznej? Czy to bedzie 3,5 % x 130000 minus podatek 19 procent od zysku?

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 1 Sierpień 2019 15:17

   1. Z zasady z konta oszczędnościowego możesz wypłacić pieniądze w dowolnym momencie, a w przypadku lokat dopiero na koniec okresu umownego. Chociaż są wyjątki jak lokaty Happy Idea Banku, które można zerwać w dowolnej chwili bez utraty odsetek.

   2. Ja gdybym miał ulokować 130 tys. zł bym sobie je podzielił i ulokował w dwóch bankach:
   – 100 tys zł w ING na koncie oszczędnościowym (2,5%)
   – 30 tys zł w Pekao na koncie oszczędnościowym (3%)
   Jeśli jesteśmy dla tych banków nowymi klientami, dodatkowo mozemy zyskać z promocji 140 zł (ING) i 100 zł (Pekao).

   W ten sposób można by zyskać teoretycznie (jeśli spełnimy warunki promocji):
   – W ING – 507 zł (odsetki ze 100 tys zł, 2,5% na 3 miesiące, po opodatkowaniu) + 140 zł (z promocji) – Razem 647 zł
   – W Pekao – 182,62 zł (odsetki z 30 tys zł, 3% na 3 miesiące, po opodatkowaniu) + 200 zł (z promocji) – Razem 382,62 zł

   3. Ewentualnie wszystko na lokacie happy pro 3,2% w skali roku na 3 miesiące.

   Ile wyniesie zysk z odsetek po 3 miesiącach na tej lokacie?
   Zysk brutto (z podatkiem) = 130 000 * (3/12) * 0,032 = 1040 zł
   Zysk netto (po opodatkowaniu podatkiem Belki 19%) = 1040 – (1040*0,19) = 842,4 zł

   Ale w tym przypadku jak widać zarobimy o kilkaset złotych mniej niż na kontach oszczędnościowych z promocjami

 39. Odpowiedz
  EBT 1 Sierpień 2019 09:56

  300.000 PLN co najlepiej z taką kwotą zrobić aby nie zablokować jej na lata
  mam obecnie konto w PKOBP i Citibank

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 22 Sierpień 2019 15:02

   Można po prostu wszystko ulokować na lokacie happy pro 3,1%

   Jeśli nie chcemy lokować w Idei to można ja podzielić na 3 banki, lokując w każdym po 100 tys. zł:
   1. MIllenium: 2,7% na 3 miesiące + 200 zł premii
   2. ING: 2,5% na 4 miesiące + 140 zł premii
   3. Getin: 2,8% na 4 miesiące

 40. Odpowiedz
  Ewelina 31 Lipiec 2019 00:23

  Witam,gdzie najlepiej ulokowac 8 tys zł?

  • Odpowiedz
   Redakcja 31 Lipiec 2019 16:14

   1. Dla oszczędności rzędu 8 tys. zł, warto zainteresować się bankami które oprócz wyższego oprocentowania oferują premię za założenie konta osobistego (zyskujemy wtedy najwięcej) np.
   ING: 140 zł za otwarcie konta i 2,5% na koncie oszczędnościowym
   Santander: do 680 zł w promocjach i 2,5% na lokacie mobilnej

   W obu powyższych promocjach wystarczy założyć wybrane konto i spełnić warunki aktywności np. zapłacić kilka razy kartą do konta.

   2. Jeśli chodzi o najwyższe oprocentowane lokaty (bez dodatkowych bonusów pieniężnych) to najwyższy procent w tej chwili oferują trzy banki: Getin Bank, Idea Bank i Nest Bank – wszedzie jest to 4% w skali roku na 3 miesiące.

   Na opcji nr 1 zyskujesz najwięcej, zarabiasz wtedy podwójnie – zyskujesz na oprocentowaniu + na premii pieniężnej.

   • Odpowiedz
    Ania - Tanie-Konto.pl 31 Lipiec 2019 17:36

    To jeszcze szybka symulacja potencjalnych zysków z obu wariantów, przy założeniu lokowanych oszczędności rzędu 8000 zł po 3 miesiącach:

    1. Banki z premiami za założenie konta osobistego

    a) ING: zakładając, że spełnimy warunki promocji razem zyskujemy 180,57 zł (140 zł z promocji i 40,57 zł z oprocentowania na koncie oszczędnościowym 2,5%)

    b) Santander: zakładając, że spełnimy warunki najłatwiejszych promocji (150 zł do Biedronki + 80 zł za założenie konta z polecenia) razem zyskujemy 270 zł (230 zł z promocji i ok. 40 zł z oprocentowania na lokacie 2,5%)

    2. Jeśli ulokujemy te 8000 zł w Idei czy Nest Banku na 4% w skali roku, to po 3 miesiącach otrzymamy 64,8 zł na rekę (po uwzględnieniu podatku Belki)

    Widać wyraźnie, że w opcji pierwszej zarabiamy dużo więcej – jednak trzeba pamiętać o tym by spełnić wszystkie warunki danej promocji .

 41. Odpowiedz
  Mario555 30 Lipiec 2019 19:03

  Witam,może ktoś doradzi konto z wpłatą po 500 miesięcznie na 10 lat z możliwością przedłużenia na następne 10 lat w sumie chciałbym na 20 lat i w wieku 60 lat byłoby jakaś konkretna summa,choćby nowe auto za i zbieramy kapitał, wg.mnie to jakieś 60 tyś się uzbiera a chodzi mi ,bo teraz będziemy musieli lub nie odkładać 2%na konto emerytalne i pracodawca 1,5% więc kalkuluję, że jak prognoza tyś emerytury to z nadpłaconego kapitału zwiększa mi emeryturę o wg mnie o 300 zł razem 2300.
  To tak kombinuje, że lepiej wpłacać 500 i po 20 latach będzie konkretna suma i 85 % wypłacą z funduszu emerytalnego IKE (indywidualne konto emerytalne)z zabezpieczeniem tej lokaty jest wypłata zgromadzone kapitału żonie np na skutek nagłej śmierci, zgonu .
  Zgromadzone kapitał np po 14 latach z premią wypłacana jest rodzinie a w busie z tych 2% i z tego1,5%Co pracodawca i jeszcze jakaś roczna premia od państwa to rodzina nie dostanie nic….
  Czy dobrze kalkuluję.?
  Takie oferty mają OPEN FINANCE ,FINANCE doradcy finansowi, czy oferta jest lipa ,bo mogą nie istnieć po 10 latach ,nie opłaca się.
  Pomóżcie?!

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 1 Sierpień 2019 16:23

   Ciekawe konto oszczędnościowe do regularnego i systematycznego oszczędzania ma Nest Bank:
   https://www.tanie-konto.pl/nest-bank/rodzinne-oszczednosci/

   Oprócz zysku z oprocentowania, jest tutaj odatkowa premia roczna od 2 do 30% rocznie w zależności od liczby lat oszczędzania oraz liczby posiadanych dzieci.

   Klient musi zadeklarować okres oszczędzania (5, 10 lub 15 lat) i kwotę, jaką będzie miesięcznie przelewać na rachunek oszczędnościowy.

   Minimalna kwota to 50 zł , natomiast kwota maksymalna zależy od zadeklarowanego okresu oszczędzania.

   Kwota maksymalna to:

   600 zł dla okresu 5 lat ,
   300 zł dla okresu 10 lat ,
   200 zł dla okresu 15 lat .

   Warto sprawdzić.

 42. Odpowiedz
  Ania - Tanie-Konto.pl 22 Lipiec 2019 13:13

  Idea Bank obniżył oprocentowanie lokaty Happy Pro (20-400 tys zł) z 3,5% do 3,3%.
  Oprocentowanie zwykłej lokaty Happy (do 20 tys. zł) pozostało bez zmian i nadal wynosi 4% w skali roku.

 43. Odpowiedz
  Ewelina 14 Lipiec 2019 20:06

  Gdzie najlepiej ulokować 50000 tys

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 16 Lipiec 2019 14:48

   Najwięcej zyskasz lokując ta kwotę w bankach, które oferują aktualnie dodatkowe bonusy pieniężne za założenie konta oszczędnościowego z osobistym. Trzeba być nowym klientem dla danego banku i wykonać proste aktywności (zasilenie konta, transakcje kartą). Poniżej przykładowe wyliczenia dla 3 opcji.


   1. Lokujemy całość (50 tys zł) na lokacie Happy Pro Idea Banku:

   Potencjalny zysk:
   324 zł (po opodatkowaniu) – z odsetek lokaty (50 tys zł oprocentowane 3,2% w skali roku przez 3 miesiące)


   2. Lokujemy całe 50 tys w ING na 2,5% na 3 miesiące, biorąc udział w promocji 140 zł ING:

   Potencjalny zysk:
   140 zł – po spełnieniu warunków promocji
   253 zł (po opodatkowaniu) – z odsetek konta oszczędnościowego (50 tys zł oprocentowane na 2,5% przez 3 miesiące)


   3. Dzielimy 50 tys zł na 2 banki: 30 tys do Pekao i 20 tys. do Santandera

   W Pekao korzystamy z promocji 200 zł i 3% na koncie oszczędnościowym:

   Ile możemy zyskać?
   200 zł – po spełnieniu prostych warunków promocji
   182 zł (po opodatkowaniu) – z odsetek konta oszczędnościowego (30 tys zł oprocentowane na 3,0% przez 3 miesiące)

   W Santanderze korzystamy z promocji 230 zł i 2,5% na lokacie mobilnej:

   Ile możemy zyskać?
   230 zł – po spełnieniu warunków promocji (150 zł do Biedronki i 80 zł za założenie konta z polecenia)
   101 zł (po opodatkowaniu) – z odsetek lokaty mobilnej (20 tys zł oprocentowane na 2,5% przez 3 miesiące)

   Wychodzi, że potencjalnie w tej opcji można zyskać najwięcej bo razem w obu tych bankach nawet 713 zł (382 zł Pekao i 331 zł Santander).
   Dodatkowo, w Pekao 3% można mieć dłużej niż na 3 miesiące (dokładnie na 6 miesięcy) , co sprawia, że z odsetek można wyciągnąć jeszcze więcej

   Minus tego rozwiązania to nieco więcej formalności (musimy założyć konta w dwóch bankach) i warunków do spełnienia.

 44. Odpowiedz
  Birdemic 14 Lipiec 2019 09:43

  Witam. Chciałbym odkładać środki z 500 plus dla córki. Nie chcę z tych środków korzystać proszę o pomoc w wyborze najlepszego sposobu.

 45. Odpowiedz
  Lena 5 Lipiec 2019 12:42

  Mam 55 000 w jaki sposób ulokowac ta kwote byle nie santander

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 16 Lipiec 2019 14:59

   Jeśli nie Santander to spójrz na inne banki mające ciekawe promocje i nieżle oprocentowane konta oszczędnościowe dla nowych klientów w szczególności:
   Millenium (premia 300 zł + 2,7% na koncie oszczędnościowym na 3 miesiące)
   Pekao (premia 100 zł + 3% na koncie oszczędnościowym na 6 miesięcy)

   Przeczytaj moją odpowiedź na poprzedni komentarz, tam szerzej to wszystko opisałam.

 46. Odpowiedz
  Jola 19 Czerwiec 2019 16:19

  Proszę o pomoc – chciałabym ulokować na lokacie walutowej 10000 euro , jakie banki mają najlepszą ofertę ? Interesuje mnie najlepsza lokata w euro

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 5 Lipiec 2019 17:11

   Jeśli chodzi o walutowe konta oszczędnościowe najlepsze warunki ma obecnie Getin Bank.

   Ma on w promocji najlepsze konto oszczędnościowe w euro, daje oprocentowanie 2,0% w skali roku przez 4 miesiące dla nowych środków do 100 000 euro. Żaden inny bank nie oferuje wyższego oprocentowania.

   Więcej informacji tutaj.

   Getin Ma także najlepsze konto oszczędnościowe w dolarach (USD) – oprocentowanie 2,5% na 4 miesiące szczegóły tutaj.

 47. Odpowiedz
  Redakcja 16 Czerwiec 2019 10:35

  W ostatnich dniach obniżki oprocentowania w Getin Banku:

  Lokata na nowe środki (bez konta): 2,4% na 3 miesiące (było 2,6% na 3 miesiące)
  Konto oszczędnościowe: 3,0% na 4 miesiące (było 3,2% na 4 miesiące)

  Limity maksymalnych kwot objętych promocją zostały utrzymane:
  – Lokata na nowe środki do 1 000 000 zł
  – Konto oszczędnościowe do 400 000 zł.

  Dla wysokich kwot lokat (jeśli zamierzamy ulokować powyżej 100 000 zł) to dalej najlepsze oferty na rynku.

 48. Odpowiedz
  Krystyna 4 Czerwiec 2019 10:07

  Gdzie ulokować finanse 180 000 zł. Moze być bez wyplaty wcześniejszej. Najlepiej w jednym pewnym banku.

 49. Odpowiedz
  tomc 3 Czerwiec 2019 18:38

  Proszę o odpowiedź – jeśli IB i Getin mają tak słabą sytuacje finansową i notują po raz kolejny straty, to czy nie należałoby obiektywnie o tym informować w związku z ich tak atrakcyjnymi ofertami?
  Pomimo gwarancji BFG nie sądzę aby było możliwe szybko odzyskać lokowane środki.
  Tym bardziej, że od kilku lat BFG borykał się z wypłatami stracone środków / SKOKi – a to były drobne w por . z IB i Getin/

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 4 Czerwiec 2019 17:28

   1. Lokaty do 100 tys. euro są gwarantowane przez BFG. Postaram się krótko naświetlić obecne zasady gwarantowania, bo dużo niewiedzy przebija z tego komentarza.

   Lokaty terminowe oferowane przez działające w Polsce banki i SKOK-i podlegają obowiązkowemu systemowi ochrony depozytów. W razie upadłości podmiotu, któremu powierzyliśmy wkład pieniężny, obowiązek zwrotu należnych środków (kapitał + odsetki) spada na BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny).

   Takie gwarancje maja wszystkie banki z rankingu, także Idea Bank czy Getin Bank.

   Limit gwarancji wynosi równowartość 100 tys. euro (ok. 427 tys zł) na jednego posiadacza. Kwota ta jest liczona oddzielnie dla każdej instytucji i dotyczy wszystkich produktów finansowych danego klienta (kont osobistych, lokat itd.) w danym banku.

   W przypadku niewypłacalności podmiotu objętego systemem gwarantowania BFG wypłaca środki gwarantowane w terminie 7 dni roboczych.

   Dotychczasowa historia wypłat z BFG (upadek kilku skoków) pokazuje , że cały system gwarantowania depozytów działa sprawnie i zgodnie z terminami zawartymi w ustawie o BFG.

   Podstawowymi źródłami finansowania BFG są obowiązkowe opłaty roczne wnoszone przez banki objęte systemem gwarantowania. BFG może także być zasilony np. dotacją z budżetu państwa czy kredytem z NBP.

   2. Wybór banków w rankingu jest duży, więc jeśli nie chcemy trzymać środków w Idei/Getinie – zawsze możemy znaleźć inne banki z równie ciekawą ofertą np. konta oszczędnościowe z premiami pieniężnymi (Alior, Santander czy ING).

 50. Odpowiedz
  MAREK 15 Maj 2019 09:54

  Uprzejmie proszę o propozycje lokat dla 100000 zł na 3 – 12 m-cy.
  Pozdrawiam !

  • Odpowiedz
   Redakcja 22 Maj 2019 00:38

   Pytanie czy całość chcesz ulokować w jednym banku, czy dopuszczasz podział na różne banki? Masz jakieś preferencje? Np. możliwość wypłaty pieniędzy bez utraty odsetek?

   Jeśli chodzi o jeden bank najwyższe oprocentowanie dla tej kwoty będzie miał Idea Bank Lokata Happy Pro (do 400 tys zł) – 3,5% na 3 miesiące.

   Jeśli szukasz banku spoza stajni Czarneckiego (Getin/Idea) warto rozważyć oferty promocyjne kont oszczędnościowych wraz z dodatkowymi bonusami za otwarcie ror:
   – millenium 2,7% do 100 tys zł na 3 miesiące (+ dodatkowe 200 zł w promocji)
   – ing 2,5% do 100 tys zł na 4 miesiące (+ dodatkowe 140 zł w promocji)

 51. Odpowiedz
  Redakcja 13 Maj 2019 10:33

  W dniu dzisiejszym, nastąpiła obniżka oprocentowania:
  – lokaty na nowe środki Getin Banku na 2,6% w skali roku (było 2,8%)
  – lokat InBanku np. lokaty 6-miesięcznej na 2,2% (było 2,65%)

 52. Odpowiedz
  Wacław 6 Maj 2019 14:40

  Witam
  Mam 56 tys jak je mogę ulokować aby zysk był korzystny ?

  • Odpowiedz
   Redakcja 9 Maj 2019 08:01

   Masz jakieś priorytety ? Najwyższy zysk, najwyższe oprocentowanie, bez konta/z kontem? W jakich bankach masz konto?

   Najwyżej oprocentowaną lokatą i to bez konta dla tej kwoty jest lokata happy pro (3,5%), na niej po 3 miesiącach zarobisz ok. 396 zł na czysto (po uwzględnieniu podatku).

   Jeśli nie masz konta w Millenium, warto założyć tam konto osobiste (w promocji 200 zł za założenie i aktywność) z kontem oszczędnościowym 2,7% w skali roku.
   Tam razem zarobisz najwięcej bo ok. 506 zł (ok 306 zł z oprocentowania i 200 zł z promocji).
   Do tego bardzo łatwo można sobie wydłużyć okres promocyjnego oprocentowania o kolejne miesiące w odpowiednim momencie wypłacając pieniądze a następnie je wpłacając, o czym szczegółowo napisaliśmy tutaj:
   https://www.tanie-konto.pl/millenium-bank/konto-oszczednosciowe-profit/

 53. Odpowiedz
  mozg 13 Kwiecień 2019 12:49

  Dzień dobry,

  25 kwietnia kończy mi się lokata w Idea Banku. Mam na niej do dyspozycji około 130 tysięcy złotych. Zależy mi na lokacie bezstratnej lub koncie oszczędnościowym (szukam mieszkania, które kupię m.in. z tych środków, chciałabym w tym roku). Jak polecają Państwo zainwestować/podzielić środki w takiej sytuacji? Dziękuję za wszelkie rady.

  • Odpowiedz
   Redakcja 17 Kwiecień 2019 19:30

   OPCJA NR 1
   Można całość ulokować na lokacie na nowe środki w Getin Banku (2,8% na 3 miesiące do 1 mln zł)

   Zysk po opodatkowaniu (na rękę) z lokaty 130 000 zł po 3 miesiącach będzie wyniesie ok. 735 zł w tej opcji

   OPCJA NR 2
   Można sobie podzielić tą kwotę i założyć dwa konta oszczędnościowe:
   – w Millenium (100 000 zł na 2,7% na 3 miesiące)
   – w ING (30 000 zł na 2,5% na 3 miesiące)

   Łączny zysk z tych dwóch kont za zakończenie okresów będzie minimalnie mniejszy i wyniesie ok. 697 zł (546 zł -Millenium + 151 zł – ING)

   Dodatkowo oba banki maja bardzo proste do spełnienia promocje dla nowych klientów, w których dodatkowo można zyskać łącznie 340 zł (200 zł – Millenium i 140 zł ING) za założenie konta oszczędnościowego z kontem osobistym i spełnienie kilku prostych warunków.
   Jak widać 340 zł to sporo, praktycznie 50% bonus do urosłych z oprocentowania odsetek 🙂

   Zatem łącznie w tej opcji możemy zyskać nawet 1037 zł (697 zł z odsetek + 340 zł za spełnienie warunków obu promocji)

 54. Odpowiedz
  Kipepeo 10 Kwiecień 2019 18:54

  Mam 450000 zł na 3miesiace, gdzie można je wrzucić na ten czas ?

  • Odpowiedz
   Redakcja 11 Kwiecień 2019 14:25

   Jeśli chodzi o wyższe kwoty lokat warto przyjrzeć się Getin Bankowi. W lokacie na nowe środki oferuje 2,8% na 3 miesiące do 1 mln zł:
   https://www.tanie-konto.pl/getin-bank/lokata-na-nowe-srodki/
   Tutaj wszystkie pieniądze lokujemy w jednym banku na jednej lokacie. Nie trzeba zakładać konta osobistego.

   Można by wyciągnąć jeszcze parę zł więcej, ale wymagałoby to podzielenia tych 450 000 zł na kilka lokat w różnych bankach np.:
   – lokata happy idea banku (20 000 zł na 4%)
   – lokata na start nest bank (10 000 zł na 4%)
   – lokata bezkarna bgż optima (20 000 zł na 3,5%)
   – lokata na nowe środki getin (400 000 zł na 2,8%)

 55. Odpowiedz
  Redakcja 18 Marzec 2019 11:51

  Ruszyła nowa edycja e-Lokaty na Nowe Środki Getin Banku, której warunki będą obowiązywać do 18 kwietnia.

  Niestety Getin obniżył oprocentowanie tej lokaty i to mocno bo aż o 0,5 pp. (z 3,3% do 2,8%).

 56. Odpowiedz
  Redakcja 2 Marzec 2019 11:56

  Z początkiem marca Idea Bank wycofał całkowicie z oferty lokatę Hit 3,4%, powróciła za to lokata Happy z oprocentowaniem 4% w skali roku na 3 miesiące dla nowych klientów.

 57. Odpowiedz
  Redakcja 12 Luty 2019 14:33

  Kolejna obniżka oprocentowania w Idea Banku.
  Oprocentowanie lokaty Hit spadło z 3,5% do 3,4% w skali roku.
  Tym samym spadła pozycja lokaty Hit w rankingu.

 58. Odpowiedz
  Redakcja 6 Luty 2019 13:31

  Zaktualizowaliśmy dzisiaj ranking o obniżki oprocentowania w Getin Banku i Idea Banku:
  – Lokata Hit Idea Banku obniżka na 3,5% (było 3,6%)
  – Lokata na Nowe Środki Getin Banku obniżka oprocentowania w nowej edycji na 3,4% (było 3,5%)

  Widać, że spadek oprocentowania (małay bo mały ale spadek) w tych bankach to stały trend, zapewne po aferach listopadowych baza depozytowa powoli wraca do normy.

 59. Odpowiedz
  Carols 5 Luty 2019 17:25

  ING, Alior Bank czy Santander?
  Środki to 35 tys.
  Gdzie najlepiej?

  • Odpowiedz
   Andy 6 Luty 2019 11:02

   W Aliorze i Santanderze masz 2,7% co Ci z 35 000 zł po 4 miesiącach powinno dać około 255 zł zysk po opodatkowaniu.

   W ING masz 2,5% co Ci z 35000 zł po 4 miesiącach powinno dać około 236 zł zysk po opodatkowaniu.
   Pamiętaj, że w ING dodatkowo masz promocję dla nowych klientów (w ciągu ostatnich 2 lat nie można było mieć konta w tym banku) można w łatwy sposób zdobyć dodatkowe 140 zł.

   Tak więc zakładając, że spełnisz warunki tej promocji łącznie zyskujesz w ING ok. 376 zł (236 zł za oprocentowanie + 140 zł za promocję) podczas gdy w Aliorze/Santanderze zyskujesz o ok. 120 zł mniej (tylko 255 zł za oprocentowanie).

 60. Odpowiedz
  Tadeo 18 Styczeń 2019 15:33

  Tak się zastanawiam co wybrać? Mam załóżmy 50 000 zł do ulokowania. Gdzie zyskam więcej po 3 miesiącach? Myślę o:
  – lokata Hit idea banku 3,6% na 3 miesiące
  – konto oszczędnościowe profit w millenium 2,7% na 3 miesiące + promocja “200 zł na nowy rok” (zakładam, że bez problemu spełniłbym warunki tej promocji)

  • Odpowiedz
   Andy 24 Styczeń 2019 17:10

   Pamiętaj, że lokata Hit dostępna jest tylko raz, nie można jej odnowić. Poza tym Idea Bank to bank Czarneckiego, a tych banków z zasady unikam (Getback, afera knf…)

   Wg mnie mille ma lepsze ofertę, oprocentowanie może minimalnie niższe, ale co najważniejsze bank regularnie odnawia promocje dla nowych środków (aktualnie 12 edycja), tak więc można mieć to 2,7% na dłużej niż tylko 3 miesiące przy odpowiednim operowaniu swoimi oszczędnościami (wypłacamy w ostanie dni promocji i wracamy z tymi samymi środkami już w nowym okresie promocyjnym).

   Ja mam tutaj swoje oszczędności już ponad rok i w ten sposób ta sama kwotą oszczędności jest cały czas oprocentowana w przedziale 2,7% (minus te kilka dni miedzy wycofaniem w starej a wpłatą w nowej edycji promocji)

   Jeśli jeszcze skorzystasz z promocji dla nowych klientów i założysz sobie konto osobiste zgarniesz dodatkowe 200 zł (to ci z nawiązką “rekompensuje” niższe oprocentowanie).

   Sam zarobiłem 200 zł w zeszłym roku, teraz pomagam założyć kolejne konto w Mille matce.

   • Odpowiedz
    Andy 24 Styczeń 2019 17:27

    Tak sobie liczyłem ewentualny zysk z 50 000 zł w Idei (3,6 na 3M) i Mille (2,7% na 3M):

    W Idea Banku na lokacie Hit (3,6%) urośnie ci ok 364 zł po opodatkowaniu.

    Natomiast w Mille na koncie Profit (2,7%) urośnie ci ok. 273 zł po opodatkowaniu.
    Ale, jeśli teraz dodasz to tego zysk z promocji dla nowych klientów (200 zł) wyjdzie ci, że łącznie zyskasz 473 zł (273 + 200).

    Tak więc, uwzględniając promocję 200 zł dla nowych klientów i KO Profit w Mille zyskasz o ponad 100 zł więcej niż w Idei (473 zł vs 364 zł)

    • Andy 24 Styczeń 2019 17:38

     Nawet dla 100 000 zł korzystniej prezentuje się konto oszczędnościowe Millenium z promocją 200 zł:

     Idea Lokata Hit (3,6% na 3M) mamy dla lokaty 100 tys. zł ok 729 zł zysku.
     W Millenium KO Profit (2,7% na 3M) mamy ok 547 zł zysku + 200 zł z promocji na nowy rok – razem 747 zł.

     Wyniki już bardziej zbliżone (729 zł vs 747 zł) , ale nadal więcej zyskujemy w Millenium.

 61. Odpowiedz
  Henn 16 Styczeń 2019 22:12

  Pytanie co jaka lokata najlepsza?

  Getin Bank na nowe środki – 3,5%/4M
  Idea Bank lokata hit – 3,6%/3M?

  A może Konto Oszczędnościowe Getinu 3,5%/5M

 62. Odpowiedz
  Wl 6 Styczeń 2019 21:01

  Gdzie Państwo proponujecie mi założenie lokat. W którym banku dokładnie i jaka stopa %?

  • Odpowiedz
   Redakcja 18 Styczeń 2019 15:28

   Jak dużą kwotę planuje Pan ulokować? Na jaki okres? Lokaty mogą być kontem czy bez otwierania ROR?

   Jeśli chodzi o najwyższe oprocentowanie lokat to w Styczniu 19 roku przodują banki Idea Bank i Getin Bank.

 63. Odpowiedz
  Redakcja 17 Lipiec 2018 15:04

  Przed momentem Nest Bank wprowadził promocję, w której dodatkowo możemy zgarnąć 200 zł za otwarcie konta osobistego, kilka płatności kartą w miesiącu i wpływ wynagrodzenia:
  Promocje Nest Bank: 200 za założenie konta, 4% na Lokacie Witaj

  To czyni ofertę Nest Banku (lokata 4% + premia 200 zł) jeszcze bardziej opłacalną.

  Ale uwaga, jest mały haczyk: liczba uczestników promocji jest ograniczona do 500 osób.
  Liczy się kolejność zgłoszeń – warto więc się pospieszyć 🙂
  Akcje promocyjne w tym banku szybko się kończą
  Ostatnia bardzo zbliżona skończyła się w kilka dni z powodu wyczerpania się limitu rejestracji.

  • Odpowiedz
   Redakcja 23 Lipiec 2019 12:25

   No i po kilku dniach promocja 200 zł premii została zakończona 🙂 limit 500 uczestników osiągnięty.
   Dlatego właśnie warto polubić nas na Facebooku, aby nie przegapiać tego typu niezłych okazji na dodatkowy zarobek:
   https://www.facebook.com/tanie.konto/

 64. Odpowiedz
  Domin 29 Maj 2018 00:14

  Pytanko, 10 tys. zł na rok gdzie najlepiej ulokować? Najlepiej lokata bez konieczności zakładania konta. Dzięki za odpowiedzi.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 29 Maj 2019 15:16

   Jeśli chodzi o lokatę na 12 miesięcy, świetną promocję od dwóch dni ma Toyota Bank.
   https://www.tanie-konto.pl/toyota-bank/lokata-standard-promocja/

   Sama lokata jest oprocentowana na 2,5% w skali roku (jedna z wyżej oprocentowanych lokat jeśli chodzi o depozyty roczne), ale główna jej przewaga nad konkurencją to dodatkowy bonus 150 zł za utrzymanie jej przez 270 dni.

   Wyjątkowo proste warunki a bonus całkiem niezły 🙂

   Zysk łączny na ręke z takiej inwestycji przy założeniu lokowanej kwoty w wysokości 10 tys zł po roku wyniósłby 352,5 zł (202,5 zł odsetki + 150 zł premia).
   Co jest niezłym wynikiem, jest to odpowiednik oprocentowania 4,35% w skali roku (brutto) – tak wysoko oprocentowanej standardowej lokaty rocznej nie znajdziemy w żadnym innym banku.

 65. Odpowiedz
  Ania - Tanie-Konto.pl 27 Maj 2018 11:17

  Dzisiaj (27 maja) to ostatni dzień, w którym można przystąpić do promocji “200 zł z kontem 360” Banku Millenium, w której w łatwy sposób można zyskać 200 zł premii i mieć dodatkowo 2,7% na koncie oszczędnościowym przez 3 miesiące:
  https://www.tanie-konto.pl/promocje/millenium-konto-osobiste-360-premia/

  Warunki bardzo łatwe do spełnienia, warto skorzystać jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił

 66. Odpowiedz
  Redakcja 29 Marzec 2018 10:22

  Jeszcze tylko 2 dni (do niedzieli 31 marca) trwa promocja “140 zł za otwarcie konta” ING, w której w łatwy sposób można zyskać 140 zł premii i mieć dodatkowo 2,5% na koncie oszczędnościowym przez 4 miesiące (do 100 000 zł).

  Warunki bardzo łatwe do spełnienia, warto skorzystać jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił.

  Dodaj swoją opinie

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0