Ranking Lokat – Najlepsze Lokaty i Konta – Wrzesień 2021

Aktualizacja - 2021.09.013

Ranking lokat i kont oszczędnościowych – wrzesień 2021 r. Codziennie, analizujemy oprocentowanie lokat bankowych w Polsce i szukamy banków mających najlepsze lokaty i konta. Naszym priorytetem jest jak najwyższe oprocentowanie, abyś mógł zyskać jak najwięcej.

Podstawowe zasady rankingu:

 • Tylko najwyżej oprocentowane lokaty i konta – nie znajdziesz tutaj produktów oszczędnościowych, których oprocentowanie jest niższe niż 0,5% w skali roku,
 • Najlepsze lokaty bez konta – punktujemy wyżej lokaty, które możesz założyć bez zakładania konta osobistego (ROR), całkowicie online przez internet,
 • Uwzględniamy dodatkowe bonusy – oprócz oprocentowania, bierzemy pod uwagę dodatkowe benefity np. premie pieniężne za założenie konta,
 • Ranking na bieżąco aktualizowany – dbamy o to, by ranking był aktualny, abyś nie przegapił najlepszych okazji na zarobek.

Z bogatej oferty lokat bankowych i kont oszczędnościowych banków, do naszego rankingu, wyselekcjonowaliśmy jedynie te, które są najkorzystniejsze dla klienta pod względem wysokości oprocentowania i ewentualnych korzyści.

Ranking lokat i kont – wrzesień 2021

BankNazwaWysokość oprocentowaniaDodatkowe informacje
Moje Cele

Moje Cele

do 10 000 zł
3 miesiące
1,7%
500 zł
 • Należy posiadać lub założyć eKonto Osobiste
 • Co miesiąc trzeba odkładać o minimum 100 zł więcej, niż wynosi suma obciążeń konta oszczędnościowego
 • Możliwość zyskania dodatkowych 500 zł premii za założenie ekonta osobistego w promocji mBanku trwającej do 28.09.2021 r.
Sprawdź
+ 1,7% i 500 zł premii
2 Rachunek Oszczędzam

Rachunek Oszczędzam

do 20 000 zł
3 miesiące
1,5%
500 zł
Sprawdź
+ 1,5% i 500 zł premii
Bez Konta
3 Lokata 12M

Lokata 12M

5000 - 50000 zł
12 miesięcy
1,4%
 • Lokata bez konta osobistego
 • Maksymalna łączna wartość lokat to aż 400 000 zł
 • Dla nowych i obecnych klientów
Dostępne są także lokaty: 3-mies. (1,0%), 6-mies. (1,2%), 2-letnie (1,4%), 3-letnie (1,4%), 4-letnie (1,45%) i 5-letnie (1,5%)
4 Lokata Mobilna 1%

Lokata Mobilna 1%

1000 - 20000 zł
4 miesiące
1,0%
470 zł
 • Możliwość zyskania do 770 zł w promocjach Santander Banku: 420 zł za założenie konta osobistego, 50 zł w punktach Mastercard Bezcenne Chwile i 300 zł zwrotu za opłacanie rachunków z konta
Lokatę można założyć przez aplikację mobilną w ramach Konta Jakie Chcę
Sprawdź
+ 1% i 470 zł premii
5 Konto Oszczędnościowe 1%

Konto Oszczędnościowe 1%

do 10 000 zł
do 30.09.2021
1,0%
 • Należy mieć lub założyć Konto Jakże Osobiste i wybrać podwyższone oprocentowanie jako jedną z korzyści
 • Należy dokonać transakcji bezgotówkowych kartą za min. 300 zł/mies.
Sprawdź
+ 1% i 300 zł premii
6 Lokata dla Nowych Klientów

Lokata dla Nowych Klientów

500 - 10000 zł
3 miesiące
1,0%
 • Tylko dla nowych klientów
Lokatę można założyć podczas zakładania eKonta w mBanku
Bez Konta
7 Lokata na Nowe Środki

Lokata na Nowe Środki

500 - 200000 zł
3 miesiące
0,5%
 • Lokata zakładana online bez konta osobistego
 • Promocja dla nowych środków
 • Należy wyrazić zgody marketingowe
 • Możliwość założenia 3 lokat i ulokowania nawet 600 000 zł
Dostępne są także lokaty: 3-mies. (0,5%) i 6-mies. (0,5%)

 

W dobie niskich stóp procentowych i rosnącej inflacji większość depozytów przynosi realne straty. Jeśli interesują nas tylko bezpieczne formy pomnażania nadwyżek (lokaty i konta oszczędnościowe), musimy podjąć trud znalezienia ofert ze stawką przewyższającą próg opłacalności. Ten wyznaczany jest przez inflację powiększoną o podatek Belki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wskazujemy banki, w których ulokowanie pieniędzy może się jeszcze względnie opłacić.

Z uwagi na swoją prostotę, dostępność i bezpieczeństwo lokaty bankowe są jednym z najlepszych sposobów na pomnażanie oszczędności. Można je założyć w oddziale i na odległość, np. przez telefon i internet.Najkorzystniejsze lokaty – tylko w promocjach z kontem osobistym

By zwiększyć nasze zyski z odsetek, można dodatkowo skorzystać z organizowanych przez banki promocji dla nowych klientów polegających na otwarciu konta osobistego (ROR-u) wraz z lokatą lub kontem oszczędnościowym. Do zdobycia są mniejsze i większe premie pieniężne. Jeśli umiejętnie się je połączy, zyskać można dodatkowo nawet kilkaset złotych.

Z tym że akcje specjalne wiążą się z koniecznością spełnienia pewnych warunków. Zwykle chodzi w nich o to, żeby poza zawarciem umowy o konto osobiste wykazać się aktywnością rozumianą jako zasilanie rachunku wpływami i wykonanie kartą transakcji na określoną kwotę.

Bardzo ciekawie wyglądają pod tym względem następujące promocje:

CA: do 500 zł premii i 1,5% na koncie oszczędnościowym
+ 500 zł premii i 1,5% na KO
102 dni do końca promocji
Santander: 470 zł premii i 1,0% na lokacie
+ 470 zł i 1% na lokacie
10 dni do końca promocji
mBank: 500 zł premii i 1,7% na koncie oszczędnościowym
+ 500 zł i 1,7% na KO
8 dni do końca promocji

W powyższych ofertach możemy zyskać podwójnie: zysk z oprocentowania konta oszczędnościowego/lokaty (odsetki) + premię za otwarcie konta osobistego.


Czym jest i jak działa lokata bankowa?

Lokata terminowa to rodzaj depozytu pieniężnego wpłacanego przez klienta do instytucji finansowej na umówiony czas w zamian za wynagrodzenie, czyli odsetki.

W innym ujęciu lokatę można porównać do pożyczki, jaką posiadacz deponowanego kapitału udziela bankowi albo SKOK-owi, a ten zobowiązuje się ją oddać po upływie wskazanego w umowie terminu wraz z odsetkami.

W trakcie trwania lokaty klient nie może dopłacać do niej kapitału. Z reguły wycofanie środków przed terminem skutkuje utratą należnych odsetek.

Oprocentowanie lokat bankowych

Oprocentowanie, które dla posiadacza lokaty stanowi zysk w zamian za udostępnienie kapitału bankowi, może mieć charakter:

 1. Stały – nie zmienia się w trakcie trwania depozytu
 2. Zmienny – zmienia się na zasadach przewidzianych w umowie (przeważnie dotyczy lokat długoterminowych).

Odmianą drugiej z wymienionych stóp procentowych jest oprocentowanie progresywne. Rośnie ono wraz z upływem kolejnych okresów umownych. Zwykle proponowane jest przy lokatach z długim terminem zapadalności.

Niskie oprocentowanie lokat w największych bankach

Dużych banków przeważnie próżno szukać na czołowych miejscach rankingów lokat. Przykładowo taki PKO BP proponuje na standardowych depozytach 0,7-1 proc. (za nowe środki płaci 1,8 proc.). To nie tylko sporo mniej od średniej rynkowej, ale też poniżej inflacji. Dlaczego największe instytucje mają kiepską ofertę depozytową?

Najkrócej rzecz ujmując: gdyż mają wystarczające kapitały do prowadzenia akcji kredytowej i nie muszą walczyć o pieniądze klientów. Ci bez żadnej szczególnej zachęty sami wpłacają środki do tych banków. Jedni – ze względu na sentyment, inni – bo mają blisko do oddziału, jeszcze inni – ponieważ wierzą, że tylko w dużym banku ich pieniądze są bezpieczne.

To wszystko powoduje, że największe instytucje mają wystarczającą płynność. Gdyby znacząco podniosły oprocentowanie lokat, zapewne zostałyby zasypane pieniędzmi od firm i konsumentów. A wtedy miałyby problem, bo depozyty to dla banków koszt – muszą wypłacać od nich odsetki. Ten koszt równoważony jest poprzez nowo udzielane kredyty.

Sęk w tym, że popyt na nie zależy od różnych czynników, którymi podmioty z sektora finansowego nie zawsze mogą sterować. Innymi słowy: nie mogą swobodnie zwiększać akcji kredytowej. Nadmiar depozytów przy zbyt małej liczbie udzielonych kredytów obniżyłby zyski banków i ich rentowność.

Kapitalizacja depozytów terminowych

Kiedy następuje dopisanie odsetek od lokaty? Instytucje finansowe stosują kapitalizację:

 • z dołu – po upływie terminu, na jaki został założony depozyt (to najczęstszy przypadek),
 • z góry – w dniu zawarcia umowy,
 • progresywną – w określonych terminach, np. co miesiąc, kwartał, rok (działa tu mechanizm procentu składanego, bo odsetki za dany okres dopisywane są do kapitału, czyli z każdą kolejną kapitalizacją depozyt przynosi wyższy zysk).

Ze względu na czas trwania depozytu wyróżnia się lokaty:

 • krótkoterminowe – zakładane na okres do sześciu miesięcy,
 • średnioterminowe – zakładane na 6-12 miesięcy,
 • długoterminowe – zakładane na dłużej niż 12 miesięcy.

Podatek od lokat

Dochód z lokat podlega opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych. Wynosi on 19 proc.

Środki wypłacane klientowi po zakończeniu depozytu (kapitał + odsetki) są już pomniejszone o tę daninę. Instytucja finansowa nalicza i odprowadza ją do urzędu skarbowego w imieniu klienta. Corocznie z tytułu podatku Belki wpływa do budżetu państwa 3 mld zł.

Promocje lokat na nowe środki

Najwyżej oprocentowane lokaty bardzo często dostępne są w ramach ofert specjalnych. Skorzystanie z nich wymaga spełnienia określonych warunków. Jednym z najczęściej stawianych przez banki jest wpłata nowych środków, bo tylko takie są objęte atrakcyjną stawką.

Jak bank wylicza nowe środki? Porównuje, czy zdeponowane pieniądze stanowią nadwyżkę w stosunku do salda bazowego z dnia podanego w regulaminie promocji.

Przykład. Promocja rozpoczęła się 15 grudnia. Saldo początkowe zostało wyznaczone na 30 listopada. Załóżmy, że tego dnia mieliśmy w banku łącznie (na koncie osobistym, oszczędnościowym, innych lokatach) 10 tys. zł. 20 grudnia otrzymaliśmy wynagrodzenie 4 tys. zł i jego część postanowiliśmy odłożyć na lokacie, wpłacając na nią 2 tys. zł. I to są właśnie nowe środki.

Ważne! Po założeniu lokaty na nowe środki, pozostałe pieniądze, np. z wypłaty albo trzymane dotychczas na koncie oszczędnościowym, możemy wycofać – nie skutkuje to obniżeniem oprocentowania promocyjnej lokaty.

Promocje lokat dla nowych klientów

Niekiedy banki uzależniają możliwość założenia wysoko oprocentowanej lokaty od statusu klienta. Innymi słowy: proponują depozyty z atrakcyjnymi odsetkami tylko tym nowym.

Instytucje finansowe różnie definiują, kto jest nowym klientem. Dla jednych jest to osoba, która nigdy nie korzystała z usług danej organizacji, czyli nie była stroną żadnej umowy.

Inne są bardziej liberalne i jako nowych klientów traktują również te osoby, którzy kiedyś miały w danym banku jakieś produkty, ale się ich pozbyły, rozwiązując umowę. Ważne, by zrobiły to w wyznaczonym terminie, czyli np. rok, dwa lata temu.

Bezpieczeństwo lokat bankowych

Lokaty terminowe oferowane przez działające w Polsce banki i SKOK-i podlegają systemowi ochrony depozytów. W razie upadłości podmiotu, któremu powierzyliśmy wkład pieniężny, obowiązek zwrotu należnych środków (kapitał + odsetki) spada na BFG.

Limit gwarancji wynosi równowartość 100 tys. euro na jednego posiadacza. Kwota ta jest liczona oddzielnie dla każdej instytucji. Jeśli więc założyliśmy lokaty w trzech bankach, to w każdym z nich nasze pieniądze są chronione do wskazanego pułapu kwotowego.

Jednak należy pamiętać, że do zakresu ochrony wliczane są wszystkie produkty klienta o charakterze depozytowym. Są to więc nie tylko lokaty, ale też konta oszczędnościowe, zwykłe ROR-y czy rachunki emerytalne mające postać kont bankowych.

Lokata czy konto oszczędnościowe – co wybrać?

Lokata terminowa i konto oszczędnościowe to produkty o różnej charakterystyce, choć oba służą do tego samego, czyli gromadzenia i pomnażania oszczędności. Trudno wskazać, które rozwiązanie jest lepsze. To zależy od przyjętych założeń i priorytetów.

Lokaty wymagają zamrożenia kapitału. Zakończenie depozytu przed terminem skutkuje z reguły utratą należnych odsetek (chociaż znajdują się wyjątki).

Przeważnie są bardziej dochodowe od kont oszczędnościowych. To sprawia, że lepiej sprawdzają się w długoterminowych strategiach oszczędzania, choć – jak pokazuje nasz ranking – na rynku znajdziemy też bardzo dobrze oprocentowane depozyty krótkoterminowe.

Konto oszczędnościowe świetnie nadaje się do odkładania drobnych kwot, np. środków wolnych w danym momencie. W razie potrzeby ma się bowiem do nich dostęp – wypłata nie powoduje utraty odsetek (choć trzeba się liczyć z ograniczeniami w liczbie bezpłatnych przelewów w każdym miesiącu).

Jak szybko obliczyć zysk z lokaty ?

Przydatnym narzędziem, pozwalającym na szybkie obliczenie przyszłego zysku z lokaty bankowej czy  konta oszczędnościowego jest nasz kalkulator lokat. Do sprawnego obliczenia wysokości narosłych odsetek wystarczy podać: kwotę inwestycji, jej okres, oprocentowanie nominalne oraz kapitalizację.


 55 opinii
 1. Odpowiedz
  Małgorzata 1 Lipiec 2021 11:57

  Prosze o poradę ,w jakim banku mogę założyć lokatę na 100 tys zł bez zakładania ROR?

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 1 Lipiec 2021 13:05

   Na jak długo chcesz te pieniądze ulokować?

   Jeśli na krótszy okres (3 miesiące) to masz lokatę na nowe środki Getin Banku (0,5%)

   Znacznie lepsze oprocentowanie, dostaniesz przy lokatach na dłuższy okres. Całkiem przyzwoite oprocentowanie w porównaniu do innych banków mają Lokaty Inbanku: 6-miesięczna – 1,3% a roczna 1,5%.

   • Odpowiedz
    Miki 1 Lipiec 2021 23:39

    W inbanku można założyć lokaty 4×50 tys. jak mam do zagospodarowania 200k?

    • Miki 2 Lipiec 2021 10:26

     Rozumiem, że można skorzystać z lokat na ten sam okres? Np. 4x 6 miesięcy z oprocentowaniem 1,3%?
     Jak odbywa się założenie lokaty?
     Rejestruje się w inbank, wybieram lokatę, robię zwykły przelew na konto lokaty, lokata się aktywuje, po zakończonym okresie środki mogę przelewem wypłacić na moje konto?
     Czy są jakieś kruczki prawne tej oferty?
     Jak z bezpieczeństwem środków, niby estoński BFG ale jednak to zagraniczny bank?
     Ktoś już korzystał i wszystko było ok?

    • Dociekliwy 2 Lipiec 2021 01:07

     Tak, zakładasz 4 lokaty po 50 000 zł by ulokować 200 000 zł.

     Minimalna wartość pojedynczej lokaty 5.000 zł
     Maksymalna wartość pojedynczej lokaty 50.000 zł
     Maksymalna łączna wartość lokat od pojedynczego klienta 400.000 zł

 2. Odpowiedz
  Iwona 1 Lipiec 2021 10:49

  Na jakiej lokacie najlepiej ulokować ok. 80 tys. zł? Może być kilka na mniejsze kwoty najlepiej na min. 3 mce do 12 mcy.

  • Odpowiedz
   Bogdan. 1 Lipiec 2021 15:20

   Też szukam najlepszej opcji i z tego co znalazłem, najlepsze warunki ma ją lokaty InBanku, szczególnie fajnie wychodzi lokata na 6 miesięcy (1,3%) lub 12 miesięcy (1,5%)

   Dla większych kwot (powyżej 30 tys. zł) żadnej lepszej lokaty bankowej nie ma.

   Dla niższych kwot to jedynie opłaca się założyć z kontem osobistym: mBank, Santander lub Getin.

 3. Odpowiedz
  Domin 2 Maj 2021 00:14

  Pytanko, 10 tys. zł na 3-4 miesiące gdzie najlepiej ulokować? Może być lokata lub konto oszczędnościowe. Dzięki za odpowiedzi.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 3 Grudzień 2020 15:16

   Zobacz mBank jest tam konto osobiste z kontem oszczędnościowym z oprocentowaniem 1,8% na 3 miesiące:
   https://www.tanie-konto.pl/promocje/premia-ekonto-mbank/

   Tylko trzeba co miesiąc zasilać to konto oszczędnościowe kwotą min. 100 zł.

   Dodatkowo łatwo można zdobyć bonus 200 zł w gotówce za otwarcie konta osobistego i proste aktywności.

   Poza mbankiem warto przyjrzeć się Santanderowi – jest tam lokata mobilna 1% na 4 miesiące (do 20 tys. zł)

   Do tego też aktualnie obowiązują dwie promocje, w których można zyskać 300 zł na start:
   https://www.tanie-konto.pl/promocje/santander-konto-jakie-chce-promocja/

   Tak więc w obu powyższych bankach zarabiasz podwójnie: odsetki od depozytu + premia za otwarcie konta osobistego.

   Jest też lokat mobilna na start w Getinie, mająca wprawdzie nieco wyższe oprocentowanie (2%) ale tylko na 2 miesiące i tylko do kwoty 10 tys. zł.

   Do tego tak wysokiej premii jak w Santanderze czy mbanku tam nie zyskamy.

 4. Odpowiedz
  Novak 1 Luty 2021 22:12

  Hej. Mam do ulokowania 100.000 zl na 3 miesiace. Jak uzykac najwiekszy zwrot? Bardzo dziekuje za wszelkie informacje.

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 12 Luty 2021 12:55

   W twoim przypadku chyba najlepsze opcja na dzień dzisiejszy to wg mnie konto oszczędnościowe santander consumer lub konto oszczędnościowe w Getin banku

   W Santanderze Consumer Banku masz konto oszczędnościowe bez zakładania konta osobistego, wszystko zakładasz online, potwierdzasz przelewem.

   W getinie trochę to dłużej trwa najpierw trzeba założyć konto osobiste, a potem z niego założyć sobie konto oszczędnościowe, wtedy także zarabiasz podwójnie: odsetki z konta oszczędnościowego + premia 150 zł za otwarcie konta osobistego -> tutaj jest pełen opis.

 5. Odpowiedz
  Krzysztof 5 Listopad 2020 21:08

  Witam. Mam wolne przykładowo wolne środki w granicach 100tys. gdzie najlepiej założyć lokatę minimum roczną? I czy lepiej taka kwotę podzielić na kilka lokat?

  • Odpowiedz
   pino30 6 Listopad 2020 13:05

   w inbanku w paczkach po 50 000 tyś można ulokować w lokatach 400 000 zł

 6. Odpowiedz
  Ania 18 Sierpień 2020 12:29

  Witam,

  Chciałabym wpłacić 50 tys. na lokatę na okres 1 roku. W jakim banku byłoby to najbardziej korzystne?

  Pozdrawiam!

  • Odpowiedz
   pino 5 Wrzesień 2020 21:25

   gdzie ulokować na max 6 miesięcy lub krócej 180 tys?

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 24 Sierpień 2020 13:36

   Jeśli chodzi o lokaty roczne to tylko inbank. Nic lepszego się nie znajdzie dzisiaj na rynku.

 7. Odpowiedz
  róża 27 Lipiec 2020 19:52

  Mam do ulokowania około 160 000 , gdzie można jakoś to pomnożyć?

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 24 Sierpień 2020 13:40

   mbank (2,5% do 20 000 zł) + Santander (2% do 20 000 zł) + Getin (1% do 100 000 zł + 2% do 10 000 zł) +

 8. Odpowiedz
  Ania - Tanie-Konto.pl 8 Czerwiec 2020 14:55

  Nowy tydzień -> nowe obniżki oprocentowania w bankach.

  Getin obniżył mocno oprocentowanie oferty na nowe środki z 2% do 1,2% (do 200 000 zł).
  ING całkowicie wycofał się z ofert promocyjnych ofert konta oszczędnościowego – teraz bazowe oprocentowanie wynosi 0,5%.

 9. Odpowiedz
  Ryszard 18 Maj 2020 15:20

  200000 jak i gdzie najlepiej ulokowac?

 10. Odpowiedz
  q4444 18 Maj 2020 13:43

  Witam.
  Mam do ulokowania kwotę powyżej 20 mln. Do tej pory korzystałem z konta rentierskiego w Santander a także w Noble Bnk. Teraz nie mam pojęcia gdzie ulokować swoje pieniądze

 11. Odpowiedz
  singulinga 28 Styczeń 2020 13:07

  Witam,
  proszę o poradę w 2 kwestiach:
  1. gdzie najbardziej opłacalnie ulokować 10 tys., najlepiej bez zakładania konta (korzystam z pko-ipko, alior.)
  2. jakie są najkorzystniejsze opcje jeśli chodzi o konto czy lokatę dla dziecka.
  Pozdrawiam

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 31 Styczeń 2020 12:45

   Dla oszczędności do 30 000 zł najlepszą ofertę ma wg mnie Pekao SA (pamiętaj to inny bank niż PKO BP i ipko) w promocji 200 zł i 3% na koncie oszczędnościowym.

   Zarabiasz jakby “podwójnie”:
   – odsetki z 3% do 10 000 zł – daje ci to po 4 miesiącach zysk ok. 81,25 zł na ręke (po opodatkowaniu)
   – premia 200 zł – za zasilanie konta kwotą 500 zł i robienie 1 transakcji kartą przez kolejne 4 miesiące

   Czyli dzięki promocji z premią zarabiasz sporo więcej niż na samym oprocentowaniu

   Dlatego ta oferta jest dużo lepsza od wszystkich lokat bez promocji, bo tam zarabiasz tylko na oprocentowaniu.

 12. Odpowiedz
  Pytajnik 2 Styczeń 2020 23:31

  Witam serdecznie i dziękuję za pouczający artykuł. Chciałbym zapytać jak rozłożyć 60 tys? Korzystałem dotychczas z lokaty promocyjnej Millenium.
  Pozdrawiam !

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 7 Styczeń 2020 14:12

   Jak chcesz mieć wszystko na 3% to dzielisz to na 2 banki:
   – Pekao konto oszczędnościowe – 3% do 30 000 zł na 4 miesiące + 200 zł premii za założenie konta osobistego
   – Credit Agricole konto oszczędnościowe – również 3% do 30 000 zł na 4 miesiące

   To chyba najbardziej opłacalna konfiguracja na dziś.

   Jeśli chcesz mieć wszystko w jednym banku to najlepsza opcja to Getin bank:
   – 10 000 zł lokujesz na lokacie mobilnej 3%
   – 50 000 zł lokujesz na koncie oszczędnościowym 2,7% na 4 miesiące

 13. Odpowiedz
  Catherina 2 Styczeń 2020 08:48

  Gdzie najkorzystniej ulokować 200 000? Lokata czy konto oszczędnościowe ? W tym momencie jest w getin banku na koncie oszczędnościowym.

  • Odpowiedz
   Redakcja 2 Styczeń 2020 11:52

   1. Jeśli nie masz jeszcze kont w ING i Millenium to wydaje się , że najwięcej zyskasz zakładając jako nowy klient w tych bankach konta osobiste z oszczędnościowymi:
   – Millenium Konto 360 + Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,7% do 100 tys. zł na 3 miesiące
   – ING Konto Direct + Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5% do 100 tys. zł na 4 miesiące

   Dodatkowo w obu powyższych można obecnie zyskać dodatkowe bonusy za założenie konta i proste aktywności razem to dodatkowe 360 zł (w Mille 200 zł a w ING 160 zł).

 14. Odpowiedz
  Krzysztof 13 Listopad 2019 17:18

  Dzień dobry
  Mam 150 tyś. € i chciałbym je ulokować w Polsce ze względu na korzystniejsze warunki ale nie wiem czy mam je wymienić na złotówki czy ulokować w euro? Dodam że mieszkam we Francji i że chciałbym lokatę na około 6 miesięcy.
  Dziękuję z góry za odpowiedź
  Krzysztof

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 14 Listopad 2019 18:03

   O tym czy wymieniać euro na złotówki musisz sam zdecydować.

   W Polsce oprocentowanie lokat w złotych jest istotnie wyższe od oprocentowania lokat w euro.

 15. Odpowiedz
  Patrycja 10 Wrzesień 2019 19:19

  Dzień dobry, czy doradzą Państwo, gdzie najkorzystniej ulokować 100 000 zł na okres do 6 m-cy? Przy założeniu, że chcę skorzystać z 1, maks. 2 banków. Mogę ewentualnie założyć nowe konto, ale bez przelewania wynagrodzenia. Obecnie jestem klientem Pekao SA, ale tam jest słaba oferta (przynajmniej tak było, jak sprawdzałam w sierpniu). Z góry dziękuję za rady 🙂

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 13 Wrzesień 2019 10:25

   1. Pekao ma niezłą ofertę oszczędnościową (3% do 30 tys na 6 miesięcy), ale tylko dla nowych klientów lub dla obecnych klientów z niskim saldem (co mieli dotychczas na koncie mniej niż 50 zł). Tak więc zakładając, że trzymałaś jako klientka więcej niż 50 zł w Pekao to ten bank odpada.

   2. Aktualnie dla kwoty 100 tys zł, najciekawszą ofertę ma bank Millenium. Na jego koncie oszczędnościowym Profit ulokujesz maksymalnie właśnie 100 tys zł na 2,7% na 3 mies. (dokładnie 100 dni). Potem w bardzo łatwy sposób można wydłużać sobie ten okres, o kolejne edycje promocji.

   Konto oszczędnościowe Profit wymaga założenia najpierw konta osobistego w Millenium (konto 360 lub 360 student).
   Konto 360 z kolei jest całkowicie darmowe w użytkowaniu (konto, karta, przelewy, bankomaty) pod warunkiem dokonania wpływu w wysokości min. 1000 zł i 1 transakcji kartą w miesiącu. Przy koncie 360 Student (dla młodych do 26 lat) warunki są jeszcze prostsze wystarczy jedna transakcja kartą by wszystko było darmowe.

   Jednak co najważniejsze, zakładając konto osobiste z oszczędnościowym w promocji do 25 września, w bardzo łatwy sposób otrzymasz 200 zł premii. Wystarczy założyć konto, aktywować aplikację mobilna i w każdym z kolejnych 3 miesięcy dokonać wpływu 1000 zł i 1 transakcji kartą.

   Czyli spełniając warunki bezpłatności dla konta, jednocześnie spełniamy warunki dla uzyskania dodatkowej premii 200 zł.

   Ile można zyskać w tej opcji łącznie, zakładając, że spełnimy warunki promocji?

   Zysk po opodatkowaniu z odsetek (100 tys. zł na 2,7% przez 3 miesiące) = 546,25 zł
   Premia z promocji = 200 zł
   Razem = 746,25 zł

 16. Odpowiedz
  Wacław 2 Wrzesień 2019 16:47

  Witam
  Mam do ulokowana ok 50 tys zł które przelałem już z banku Millenium gdzie miałem na koncie oszczędnosciowym profit i skonczył mi się czas promocji. Gdzie obecnie mogę korzystnie uokować na max 4 miesiące ??

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 3 Wrzesień 2019 13:25

   1. Można 50 tys ulokować w ING na koncie oszczędnościowym (2,5% do 100 tys zł) i wziąć udział w promocji 140 zł:
   https://www.tanie-konto.pl/promocje/premia-konto-direct-ing/

   2. Jeszcze więcej można zyskać dzieląc te 50 tys na 2 banki:

   – Pekao konto oszczędnościowe: 30 tys zł na 3% + łatwe 100 zł premii:
   https://www.tanie-konto.pl/promocje/pekao-sa-100-zl-za-otwarcie-konta/

   – Santander lokata mobilna: 20 tys zł na 2,5% + możliwość zyskania od 280 zł do 730 zł dodatkowej premii:
   https://www.tanie-konto.pl/promocje/santander-konto-jakie-chce-promocja/

   Powyższe promocje łącznie ze wspominanym wcześniej Millenium to zdecydowanie najbardziej opłacalne opcje aktualnie, na których najwięcej można zyskać.

   • Odpowiedz
    Wacław 4 Wrzesień 2019 13:39

    w dniu wczorajszym otrzymałem ofertę z Millenium o treści że jeżeli do 7 września wpłacę nowe środki na konto Oszczdnościowe Profit to
    – mogę skorzystać z promocyjnego oprocentowania 2,7 procent. w skali roku dla niwych środków do 100 tys
    – przez 100 dni od pierwszej wpłaty
    Obecnie miałem na okres 3 miesięcy z tym samym oprocentowaniem + 200 zł
    Czy oferują mi to samo czy poczekać na nową edycję i czy oprócz oprocentowania 2,7 otrzymam dodatkowo 200 zł
    Pozdrawiam

    • Ania - Tanie-Konto.pl 4 Wrzesień 2019 21:17

     Ten komunikat to prawdopodobnie zachęta do wpłaty nowych oszczędności do Millenium (oprócz tych ktore aktualnie tam posiadasz)

     Najlepiej zrobić tak jak pisałam w poprzednim komentarzu. Wypłacić oszczędności teraz (w czasie trwania obecnej promocji) i wrócić z nimi do Mille spowrotem po starcie nowej promocji. W ten sposób twoje obecne środki staną się ponownie “nowymi” i będziesz mógl korzystać z podwyzszonego oprocentowania przez kolejne 3 miesiące..

     Z kolei z promocji 200 zł można skorzystać tylko jeden raz.

   • Odpowiedz
    Wacław 3 Wrzesień 2019 13:54

    Mam już konto w ING oraz w Millenium które w tym celu założyłem wraz z kontem 360 aby ulokować oszczędności. Czy gdy nastąpi następna edycja w Millenium to będę mógl ponownie zożyć oszczedności skoro na 2,7 procent skoro mam już konto ?

 17. Odpowiedz
  Mania 22 Sierpień 2019 11:11

  Witam.
  Gdzie aktualnie najbardziej opłacałoby się ulokować oszczędności (powyżej 200 000 zł)? Chodzi mi o lokatę do m-cy, a dłuższą jeśli bez utraty odsetek można ją przerwać. Dziękuję z góry.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 22 Sierpień 2019 15:00

   Na ile miesięcy? Czy w grę wchodzi konto oszczędnościowe czy ma to być tylko lokata? Z każdego konta oszczędnościowego można wypłacić pieniądze w dowolnym dniu bez utraty odsetek.

   • Odpowiedz
    Ania - Tanie-Konto.pl 22 Sierpień 2019 17:26

    Jeśli chodzi o swobodę wypłat i wpłat najlepiej sobie założyć konta oszczędnościowe. Najlepiej te z promocjami za założenie i aktywność wtedy zyskamy najwięcej.

    Można sobie podzielić tą kwotę (200 tys zł) i założyć dwa konta oszczędnościowe:
    – w Millenium (100 000 zł na 2,7% na 3 miesiące)
    – w ING (100 000 zł na 2,5% na 3 miesiące)

    Łączny zysk z oprocentowania z tych dwóch kont na zakończenie okresów wyniesie ok. 1055 zł (548 zł -Millenium + 507 zł – ING)

    Dodatkowo oba banki maja dodatkowe promocje pieniężne dla nowych klientów, w których dodatkowo można zyskać łącznie 440 zł (300 zł – Millenium i 140 zł ING) za założenie konta oszczędnościowego z kontem osobistym i spełnienie kilku prostych warunków.
    Jak widać 440 zł to sporo, praktycznie 50% bonus do urosłych z oprocentowania odsetek 🙂

    Zatem łącznie w tej opcji możemy zyskać nawet 1495 zł (1055 zł z odsetek + 440 zł za spełnienie warunków obu promocji)

    Jeśli chcemy ulokować więcej niż 200 tys zł, możemy założyć kolejne konta oszczędnościowe np.
    – w Pekao (30 000 zł na 3% na do 6 miesięcy i 100 zł na start)
    – czy w Santander (20 000 na 2,5% do 4 miesięcy + 680 zł w promocjach)

    Dodatkowy plus (oprócz dodatkowych pieniędzy z promocji) rozdziału swoich oszczędności na kilka banków to dywersyfikacja swoich oszczędności. Nie trzymamy wszystkiego w jednym banku.

 18. Odpowiedz
  Ewelina 31 Lipiec 2019 00:23

  Witam,gdzie najlepiej ulokowac 8 tys zł?

  • Odpowiedz
   Redakcja 31 Lipiec 2019 16:14

   1. Dla oszczędności rzędu 8 tys. zł, warto zainteresować się bankami które oprócz wyższego oprocentowania oferują premię za założenie konta osobistego (zyskujemy wtedy najwięcej) np.
   ING: 140 zł za otwarcie konta i 2,5% na koncie oszczędnościowym
   Santander: do 680 zł w promocjach i 2,5% na lokacie mobilnej

   W obu powyższych promocjach wystarczy założyć wybrane konto i spełnić warunki aktywności np. zapłacić kilka razy kartą do konta.

   2. Jeśli chodzi o najwyższe oprocentowane lokaty (bez dodatkowych bonusów pieniężnych) to najwyższy procent w tej chwili oferują trzy banki: Getin Bank, Idea Bank i Nest Bank – wszedzie jest to 4% w skali roku na 3 miesiące.

   Na opcji nr 1 zyskujesz najwięcej, zarabiasz wtedy podwójnie – zyskujesz na oprocentowaniu + na premii pieniężnej.

   • Odpowiedz
    Ania - Tanie-Konto.pl 31 Lipiec 2019 17:36

    To jeszcze szybka symulacja potencjalnych zysków z obu wariantów, przy założeniu lokowanych oszczędności rzędu 8000 zł po 3 miesiącach:

    1. Banki z premiami za założenie konta osobistego

    a) ING: zakładając, że spełnimy warunki promocji razem zyskujemy 180,57 zł (140 zł z promocji i 40,57 zł z oprocentowania na koncie oszczędnościowym 2,5%)

    b) Santander: zakładając, że spełnimy warunki najłatwiejszych promocji (150 zł do Biedronki + 80 zł za założenie konta z polecenia) razem zyskujemy 270 zł (230 zł z promocji i ok. 40 zł z oprocentowania na lokacie 2,5%)

    2. Jeśli ulokujemy te 8000 zł w Idei czy Nest Banku na 4% w skali roku, to po 3 miesiącach otrzymamy 64,8 zł na rekę (po uwzględnieniu podatku Belki)

    Widać wyraźnie, że w opcji pierwszej zarabiamy dużo więcej – jednak trzeba pamiętać o tym by spełnić wszystkie warunki danej promocji .

 19. Odpowiedz
  Jola 19 Czerwiec 2019 16:19

  Proszę o pomoc – chciałabym ulokować na lokacie walutowej 10000 euro , jakie banki mają najlepszą ofertę ? Interesuje mnie najlepsza lokata w euro

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 5 Lipiec 2019 17:11

   Jeśli chodzi o walutowe konta oszczędnościowe najlepsze warunki ma obecnie Getin Bank.

   Ma on w promocji najlepsze konto oszczędnościowe w euro, daje oprocentowanie 2,0% w skali roku przez 4 miesiące dla nowych środków do 100 000 euro. Żaden inny bank nie oferuje wyższego oprocentowania.

   Więcej informacji tutaj.

   Getin Ma także najlepsze konto oszczędnościowe w dolarach (USD) – oprocentowanie 2,5% na 4 miesiące szczegóły tutaj.

 20. Odpowiedz
  tomc 3 Czerwiec 2019 18:38

  Proszę o odpowiedź – jeśli IB i Getin mają tak słabą sytuacje finansową i notują po raz kolejny straty, to czy nie należałoby obiektywnie o tym informować w związku z ich tak atrakcyjnymi ofertami?
  Pomimo gwarancji BFG nie sądzę aby było możliwe szybko odzyskać lokowane środki.
  Tym bardziej, że od kilku lat BFG borykał się z wypłatami stracone środków / SKOKi – a to były drobne w por . z IB i Getin/

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 4 Czerwiec 2019 17:28

   1. Lokaty do 100 tys. euro są gwarantowane przez BFG. Postaram się krótko naświetlić obecne zasady gwarantowania, bo dużo niewiedzy przebija z tego komentarza.

   Lokaty terminowe oferowane przez działające w Polsce banki i SKOK-i podlegają obowiązkowemu systemowi ochrony depozytów. W razie upadłości podmiotu, któremu powierzyliśmy wkład pieniężny, obowiązek zwrotu należnych środków (kapitał + odsetki) spada na BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny).

   Takie gwarancje maja wszystkie banki z rankingu, także Idea Bank czy Getin Bank.

   Limit gwarancji wynosi równowartość 100 tys. euro (ok. 427 tys zł) na jednego posiadacza. Kwota ta jest liczona oddzielnie dla każdej instytucji i dotyczy wszystkich produktów finansowych danego klienta (kont osobistych, lokat itd.) w danym banku.

   W przypadku niewypłacalności podmiotu objętego systemem gwarantowania BFG wypłaca środki gwarantowane w terminie 7 dni roboczych.

   Dotychczasowa historia wypłat z BFG (upadek kilku skoków) pokazuje , że cały system gwarantowania depozytów działa sprawnie i zgodnie z terminami zawartymi w ustawie o BFG.

   Podstawowymi źródłami finansowania BFG są obowiązkowe opłaty roczne wnoszone przez banki objęte systemem gwarantowania. BFG może także być zasilony np. dotacją z budżetu państwa czy kredytem z NBP.

   2. Wybór banków w rankingu jest duży, więc jeśli nie chcemy trzymać środków w Idei/Getinie – zawsze możemy znaleźć inne banki z równie ciekawą ofertą np. konta oszczędnościowe z premiami pieniężnymi (Alior, Santander czy ING).

 21. Odpowiedz
  MAREK 15 Maj 2019 09:54

  Uprzejmie proszę o propozycje lokat dla 100000 zł na 3 – 12 m-cy.
  Pozdrawiam !

  • Odpowiedz
   Redakcja 22 Maj 2019 00:38

   Pytanie czy całość chcesz ulokować w jednym banku, czy dopuszczasz podział na różne banki? Masz jakieś preferencje? Np. możliwość wypłaty pieniędzy bez utraty odsetek?

   Jeśli chodzi o jeden bank najwyższe oprocentowanie dla tej kwoty będzie miał Idea Bank Lokata Happy Pro (do 400 tys zł) – 3,5% na 3 miesiące.

   Jeśli szukasz banku spoza stajni Czarneckiego (Getin/Idea) warto rozważyć oferty promocyjne kont oszczędnościowych wraz z dodatkowymi bonusami za otwarcie ror:
   – millenium 2,7% do 100 tys zł na 3 miesiące (+ dodatkowe 200 zł w promocji)
   – ing 2,5% do 100 tys zł na 4 miesiące (+ dodatkowe 140 zł w promocji)

 22. Odpowiedz
  Wacław 6 Maj 2019 14:40

  Witam
  Mam 56 tys jak je mogę ulokować aby zysk był korzystny ?

  • Odpowiedz
   Redakcja 9 Maj 2019 08:01

   Masz jakieś priorytety ? Najwyższy zysk, najwyższe oprocentowanie, bez konta/z kontem? W jakich bankach masz konto?

   Najwyżej oprocentowaną lokatą i to bez konta dla tej kwoty jest lokata happy pro (3,5%), na niej po 3 miesiącach zarobisz ok. 396 zł na czysto (po uwzględnieniu podatku).

   Jeśli nie masz konta w Millenium, warto założyć tam konto osobiste (w promocji 200 zł za założenie i aktywność) z kontem oszczędnościowym 2,7% w skali roku.
   Tam razem zarobisz najwięcej bo ok. 506 zł (ok 306 zł z oprocentowania i 200 zł z promocji).
   Do tego bardzo łatwo można sobie wydłużyć okres promocyjnego oprocentowania o kolejne miesiące w odpowiednim momencie wypłacając pieniądze a następnie je wpłacając, o czym szczegółowo napisaliśmy tutaj:
   https://www.tanie-konto.pl/millenium-bank/konto-oszczednosciowe-profit/

 23. Odpowiedz
  mozg 13 Kwiecień 2019 12:49

  Dzień dobry,

  25 kwietnia kończy mi się lokata w Idea Banku. Mam na niej do dyspozycji około 130 tysięcy złotych. Zależy mi na lokacie bezstratnej lub koncie oszczędnościowym (szukam mieszkania, które kupię m.in. z tych środków, chciałabym w tym roku). Jak polecają Państwo zainwestować/podzielić środki w takiej sytuacji? Dziękuję za wszelkie rady.

  • Odpowiedz
   Redakcja 17 Kwiecień 2019 19:30

   OPCJA NR 1
   Można całość ulokować na lokacie na nowe środki w Getin Banku (2,8% na 3 miesiące do 1 mln zł)

   Zysk po opodatkowaniu (na rękę) z lokaty 130 000 zł po 3 miesiącach będzie wyniesie ok. 735 zł w tej opcji

   OPCJA NR 2
   Można sobie podzielić tą kwotę i założyć dwa konta oszczędnościowe:
   – w Millenium (100 000 zł na 2,7% na 3 miesiące)
   – w ING (30 000 zł na 2,5% na 3 miesiące)

   Łączny zysk z tych dwóch kont za zakończenie okresów będzie minimalnie mniejszy i wyniesie ok. 697 zł (546 zł -Millenium + 151 zł – ING)

   Dodatkowo oba banki maja bardzo proste do spełnienia promocje dla nowych klientów, w których dodatkowo można zyskać łącznie 340 zł (200 zł – Millenium i 140 zł ING) za założenie konta oszczędnościowego z kontem osobistym i spełnienie kilku prostych warunków.
   Jak widać 340 zł to sporo, praktycznie 50% bonus do urosłych z oprocentowania odsetek 🙂

   Zatem łącznie w tej opcji możemy zyskać nawet 1037 zł (697 zł z odsetek + 340 zł za spełnienie warunków obu promocji)

 24. Odpowiedz
  Wl 6 Styczeń 2019 21:01

  Gdzie Państwo proponujecie mi założenie lokat. W którym banku dokładnie i jaka stopa %?

  • Odpowiedz
   Redakcja 18 Styczeń 2019 15:28

   Jak dużą kwotę planuje Pan ulokować? Na jaki okres? Lokaty mogą być kontem czy bez otwierania ROR?

   Jeśli chodzi o najwyższe oprocentowanie lokat to w Styczniu 19 roku przodują banki Idea Bank i Getin Bank.

  Dodaj swoją opinie

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0