Lokata 3m

Aktualizacja - 2022.05.18

Lokata 3-miesięczna bez konta w Inbanku daje zarobić 4%. Można na niej ulokować nawet 50 000 zł. Odnawiając ją, otrzymamy premię w postaci oprocentowania wyższego o 0,1 w stosunku do aktualnej oferty. Czy z wysokim oprocentowaniem są związane jakieś haczyki? Sprawdźmy.

Inbank

Inbank to estońska instytucja, która w Polsce działa od wiosny 2017 r. Na naszym rynku operuje jedynie w modelu online. Specjalizuje się w kredytach konsumenckich (gotówkowych i ratalnych) oraz lokatach.

Lokaty w Inbanku są chronione przez estoński odpowiednik polskiego BFG. Limit gwarancji wynosi, tak jak w przypadku banków krajowych, równowartość 100 tys. euro w złotych. W razie ewentualnej upadłości Inbanku pomoc w odzyskaniu pieniędzy deklaruje BFG, który będzie pośredniczyć w wypłacie środków od estońskiego Tagatisfond.

Inbank proponuje lokaty bez zakładania konta osobistego krótko- średnio- i długoterminowe.

Okres lokaty Oprocentowanie w skali roku
lokata na 1 miesiąc 1,6%
lokata na 3 miesiące 4,0%
lokata na 6 miesięcy 4,0%
lokata na 12 miesięcy 4,0%
lokata na 24 miesiące 4,0%
lokata na 36 miesięcy 3,5%
lokata na 48 miesięcy 3,5%
lokata na 60 miesięcy 3,5%
powrót do menu ↑

Lokata 4% na 3m

Inbank oferuje depozyty na różne okresy – od krótkich (1 miesiąc) po bardzo długie (60 miesięcy). Wybrać możemy np. lokatę 3-miesięczną.

Obecnie jej oprocentowanie (stałe) wynosi 4,0% w skali roku. Jednak niebawem zapewne wzrośnie. Inbank aktualizuje swoją ofertę wraz z kolejnymi podwyżkami stóp procentowych przez naszą RPP.

Na jedną lokatę trzymiesięczną w Inbanku wpłacimy min. 5000 zł, a maksymalnie – 50.000 zł. Liczba lokat jest dowolna, ale łączne saldo jednego klienta w Inbanku nie może przekraczać 1 mln zł. Zatem teoretycznie założymy nawet 20 depozytów z kwotą  maksymalną.

Domyślnie lokata na 3 miesiące w Inbanku ma charakter nieodnawialny. W bankowości internetowej zmienimy ją na odnawialną. Czy ma to sens?

W zamian estońska organizacja proponuje premię 0,1 pkt proc. w stosunku do aktualnej oferty. Jeśli więc odnowimy lokatę kwartalną, to wedle aktualnych parametrów jej oprocentowanie wyniesie 4,1 %.

Specyfikacja lokaty

Nazwa banku
Inbank
Nazwa lokaty
Lokata na 3 miesiące

Warunki lokaty

Oprocentowanie
4,0%
Okres lokaty
3 miesiące
Minimalna kwota
5000
Maksymalna kwota
400000

Dodatkowe informacje

Klient
nowy i obecny
Konto osobiste (ROR)
bez konta
Zerwanie lokaty przez czasem
utrata odsetek
powrót do menu ↑

Opłaty

Lokata na trzy miesiące w Inbanku dostępna jest bez konieczności otwierania konta osobistego. Nie ponosimy więc żadnych kosztów.

powrót do menu ↑

Zalety i wady


ZALETY:

 • konkurencyjne oprocentowanie,
 • dostępne bez konta,
 • bonus za automatyczne odnowienie,
 • możliwość ulokowania dużej kwoty (łącznie do 1 mln zł).

WADY:

 • lokaty podlegają estońskiemu funduszowi gwarancyjnemu.


Lokaty w Inbanku to propozycja warta rozważenia. Najwyżej jest oprocentowana Lokata lojalna Inbank 6%. Ich oprocentowanie należy do najwyższych na rynku w tym przedziale czasowym. Jest dostępna bez żadnych ograniczeń. W ofercie nie ma żadnych haczyków ani gwiazdek. No i zakłada się ją w prosty sposób, całkowicie przez internet. Możemy też zdecydować się na krótsze (1,6 proc. na miesiąc) lub dłuższe warianty czasowe (np. 4% na pół roku i 4% na rok).

powrót do menu ↑

Jak założyć?

Zrobimy to całkowicie przez internet. Z tym najpierw, jeśli jesteśmy nowymi klientami Inbanku, musimy uzyskać dostęp do jego systemu transakcyjnego. W tym celu:

 1. Wypełniamy wniosek rejestracyjny na stronie Inbanku
 2. Klikamy w link otrzymany na adres e-mail
 3. Zawieramy umowę o bankowość internetową, podając kod z SMS-a.
 4. Wysyłamy przelew autoryzacyjny ze swojego konta w innym banku (jego numer wpisujemy do wniosku)

Po zalogowaniu do systemu wybieramy interesująca nas lokatę w Inbanku i określamy kwotę, jaką chcemy ulokować. Następnie przelewy środki na wskazany we wniosku numer.

Zarówno przelew weryfikacyjny, jak i zasilający lokatę realizowany jest błyskawicznie. Inbank ma bowiem rachunki w kilku największych polskich bankach.

Ze względów bezpieczeństwa pieniądze z zakończonych depozytów wracają na konto, z którego wysyłaliśmy transfer zasilający.

Lokata na 3 miesiące

3% | 5 000 - 50 000 zł | 3-miesiące | odnawialna

8.5 Ocena Łączna
8 opinie
Lokata Standardowa 3M

9Ocena Redakcji
Ocena lokaty
9
8.8Ocena Użytkowników
Ocena lokaty
8.8
ZALETY
 • Możliwość automatycznego odnowienia lokaty i otrzymania bonusu +0,1% do oprocentowania
 • Bez zakładania konta
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0