VeloBank

Co to za bank VeloBank? Kim jest właściciel – BFG? Czy to jest w 100% polski bank? Czy pieniądze i konta bankowe w Velo Banku są bezpieczne?

VeloBank jest marką należącą do VeloBank S.A., stworzonego przez 8 największych polskich banków komercyjnych oraz Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG).

Historia VeloBanku

Z końcem września 2022 r. rozpoczęła się przymusowa restrukturyzacja Getin Banku. Wszczął ją Bankowy Fundusz Gwarancyjny z powodu groźby niewypłacalności podmiotu do niedawna kontrolowanego przez Leszka Czarneckiego.

Przymusowa restrukturyzacja polega na tym, że klientów i zdrowe aktywa Getin Banku, w tym niemal wszystkie kredyty (poza walutowymi), przeniesiono do nowej organizacji. Został nią VeloBank (nie ma nic wspólnego z działającą w USA instytucją o tej samej nazwie).

Obsługa klientów odbywa się w tych samych placówkach. Działają dotychczasowe rozwiązania bankowości elektronicznej, czyli system transakcyjny i aplikacja mobilna.

Właścicielami spadkobiercy Getin Banku są BFG i System Ochrony Banków Komercyjnych. Ten drugi powołało osiem największych banków w Polsce. Akcjonariusze wyłożyli na uruchomienie nowej instytucji 10,34 mld zł.

Getin Bank była to marka bankowości detalicznej związanej z Getin Noble Bank S.A. Instytucje te należą do najbardziej dynamicznie rozwijających się grup finansowych w Polsce. Bank powstał na bazie kupionego przez Getin Holding Górnośląskiego Banku Gospodarczego z siedzibą w Katowicach oraz łódzkiego Banku Przemysłowego. W następnych latach nowy podmiot sukcesywnie rozszerzał swoje wpływy – w 2010 r. połączył się z inną grupą należącą do Getin Holding (Noble Bank), co pozwoliło na utworzenie silnej marki pod nazwą Getin Noble Bank S.A.

Zgromadzone na rachunkach imiennych środki pieniężne w Velobanku są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta VeloBank:

Promocja VeloKonto dla Młodych 18-26

VeloKonto dla Młodych 18-26

Velo Konto w Velo Banku to podstawowy rachunek osobisty w ofercie banku. Z jakimi opłatami trzeba się liczyć? Czy warto je założyć? Zobacz opinie klientów i nasza recenzję.

Bez Konta Lokata na Nowe Środki – VeloBank

Lokata na Nowe Środki – VeloBank

Lokata na nowe środki VeloBanku to wysokie oprocentowanie - 5,5% w skali roku, na 6m, do 180 000 zł.

Promocja VeloKonto

VeloKonto

Velo Konto w Velo Banku to podstawowy rachunek osobisty w ofercie banku. Z jakimi opłatami trzeba się liczyć? Czy warto je założyć? Zobacz opinie klientów i nasza recenzję.

Lokata Mobilna na Start

Lokata Mobilna na Start

Kwartalny depozyt organizacji kierowanej przez Artura Klimczaka to absolutny depozytowy top. Lokata ma wszystko, czego szuka klient chcący korzystnie ulokować oszczędności.

HIT Elastyczne Konto Oszczędnościowe – Nowe Środki

Elastyczne Konto Oszczędnościowe – Nowe Środki

Elastyczne Konto Oszczędnościowe o podwyższonym oprocentowaniu do 7% w skali roku dla nowych środków do 400 000 zł.

VeloKonto Firma

VeloKonto Firma

Czy warto założyć w Velo Banku konto firmowe VeloKonto Firma? Ile ono kosztuje? Czy są ukryte opłaty? VeloKonto Firma to rachunek z oferty VeloBanku, który niczym szczególnym się ...

VeloSkarbonka 6,5%

VeloSkarbonka 6,5%

VeloSkarbonka o podwyższonym oprocentowaniu do 7,0% w skali roku do 3 000 zł.

Konto Oszczędnościowe 7% – Bonus za Aktywność

Konto Oszczędnościowe 7% – Bonus za Aktywność

Elastyczne Konto Oszczędnościowe o podwyższonym oprocentowaniu do 6,0% w skali roku do 10 000 zł.

VeloKonto Junior 13-18

VeloKonto Junior 13-18

Konto Proste Zasady to specjalne konto dla nastolatków od 13 do 18 lat. Oferuje ono więcej bezpłatnych usług od zwykłego i dedykowane wizerunki kart płatniczych. Zobacz opinie i ...

VeloKonto 18-26

VeloKonto 18-26

Konto Proste Zasady to specjalne konto dla studentów i młodych w wieku 18-28 lat. Oferuje ono więcej bezpłatnych usług od zwykłego i dedykowane wizerunki kart płatniczych. Zobacz ...

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0