Konto Oszczędnościowe 7% – Bonus za Aktywność

Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2022.11.01

W promocji “Bonus za aktywność” Elastycznego Konta Oszczędnościowego VeloBanku możemy zyskać oprocentowanie  7% na rok (do 10 000 zł). Jakie warunki trzeba spełnić? Analiza regulaminu i warunków promocji.

W dobie niskich stóp procentowych ciężko znaleźć w bankach jakąś dobrą lokatę czy konto oszczędnościowe. Ale od tej reguły są wyjątki. Należy do nich VeloBank.

Oprocentowane na 7% na rok Elastyczne Konto Oszczędnościowe to tylko jedna z korzyści wynikających z otwarcia darmowego w utrzymaniu ROR-u w VeloBanku. W nagrodę z otwarcie konta osobistego dla nowych klientów czekają jeszcze karty podarunkowe o wartości 50 zł.

Tabela oprocentowania

Jak w każdym banku, również w VeloBanku znajdziemy rachunek oszczędnościowy jego nazwa to elastyczne konto oszczędnościowe. Jego standardowe oprocentowanie wynosi 0,05% w skali roku. Kapitalizacja odbywa się w cyklu miesięcznym.

Nowi klienci mogą skorzystać jednocześnie z dwóch ciekawych promocji podwyższających oprocentowanie na koncie: “Bonus za aktywność” (7,0% do 10000 zł na 12 miesięcy) i “Na nowe środki” (8% do 400 000 zł na 3 miesiące).

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Getin Bank
Nazwa
Elastyczne Konto Oszczędnościowe - Bonus za Aktywność
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
9 zł
Oprocentowanie promocyjne
przez 12 miesięcy:
7,0% do 10 000 zł
Oprocentowanie standardowe
0,05%
powrót do menu ↑

Bonus za aktywność

W promocji „Bonus za aktywność – edycja nr 4/2022” Elastycznego Konta Oszczędnościowego Getin Bank proponuje rachunek oszczędnościowy ze stawką 7%. w skali roku. Tak wysokie oprocentowanie nalicza przez 12 miesięcy od zawarcia umowy. Z tym że obejmuje ono kwoty do 10 000 zł. Powyżej tego progu obowiązują odsetki standardowe, czyli 0,05%.

powrót do menu ↑

Regulamin i warunki

Oferta specjalna “Bonus za Aktywność”  dostępna jest do 30 listopada. Skorzystają z niej nowi klienci. W myśl regulaminu promocji są to osoby, które od 1 września 2019 do 30 września 2022 r. nie miały w VeloBanku konta osobistego.

Jak uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jako nowy klient?

1Do 30 listopada poprzez stronę banku otworzyć elastyczne konto oszczędnościowe z kontem osobistym i dostępem do bankowości elektronicznej.

Pamiętajmy także, by na etapie wypełniania wniosku o konto podać kod polecającego (można wykorzystać nasz sprawdzony kod: B86TF4 ) i zaznaczyć odpowiednią zgodę odnośnie akceptacji regulaminu programu poleceń. Zapewni to nam szansę na dodatkowy bonus 50 zł na start za założenie konta.

Musimy także wyrazić i utrzymać zgody marketingowe. Wymagana jest:

 • zgoda na marketing banku,
 • zgoda na marketing SMS i telefoniczny banku,
 • zgoda na marketing elektroniczny banku,
 • zgoda na profilowanie na potrzeby marketingu.

Czy mamy zaznaczone wszystkie wymagane zgody można sprawdzić w ustawieniach (Ustawienia -> Zgody i oświadczenia marketingowe). Zgody dla grupy kapitałowej nie są wymagane.

2Co miesiąc zapewnić wpływ na konto osobiste łącznie min. 2000 zł (pierwszy wpływ należy zapewnić maks. do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta osobistego)

Zgodnie z regulaminem promocji chodzi jedynie o sam wpływ środków w postaci przelewu z innego banku albo rachunku firmowego prowadzonego przez Getin Bank. W praktyce nie musi to być wynagrodzenie. Pieniądze można od razu wycofać.

Kiedy bank nalicza odsetki?

Odsetki podstawowe (0,05%) bank wypłaca na koniec miesiąca. Odsetki bonusowe, czyli różnicę między 0,05 i 6%, przekazuje do 15. dnia kolejnego miesiąca.

powrót do menu ↑

8% do 400 000 zł

Promocję „Bonus za aktywność” można połączyć z akcją „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. W jej ramach instytucja kontrolowana przez BFG na 3 miesiące podnosi oprocentowanie rachunku oszczędnościowego do 8% w skali roku. Warunkiem jest wpłata nowych środków (maks 400 tys. zł). Trzeba też wyrazić i utrzymać zgody marketingowe dla banku.

Odsetki bonusowe w promocji „Nowe środki” wypłacane są standardowo, czyli wraz z odsetkami podstawowymi – na koniec miesiąca.

Szczegółowa analiza promocji dostępna jest tutaj.[/hide]

powrót do menu ↑

Ile kosztuje konto osobiste w VeloBanku?

Konto Velo, bo to ten rachunek jest premiowany, jest prowadzone za darmo. Karta debetowa kosztuje 7 zł miesięcznie. Lecz opłaty unika się po wykonaniu pięciu płatności bezgotówkowych kartą albo Blikiem w miesiącu. Pozostałe usługi, tj. przelewy internetowe, wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych, są dostępne za darmo.

Opłata Wysokość
Opłata za prowadzenie konta
0 zł
Opłata za kartę
0 zł lub 7 zł
(zwolnienie: dokonanie min. 5 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu lub wiek poniżej 26 lat)
Przelew przez internet
0 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł - Planet Cash
3,5% min. 5 zł lub 0 zł - pozostałe (zwolnienie: dokonanie min. 5 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu)
powrót do menu ↑

Czy warto?

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku w promocji Bonus za Aktywność to jedna z lepszych ofert rachunku oszczędnościowego na rynku jeśli chodzi o wysokość oprocentowania (7% !) i czas trwania (12 miesięcy !).

Wystarczy tylko otworzyć konto osobiste i aktywnie z niego korzystać (transakcje kartą, wpływy) oraz wyrazić zgody marketingowe.

Pamiętajmy, że promocja “Bonus za aktywność” trwa jedynie do 30 września – warto z niej skorzystać póki jest jeszcze w ofercie. Warto się zatem pospieszyć 🙂

Elastyczne Konto Oszczędnościowe + Konto Proste Zasady

7% | do 10 tys. zł | 12M + 6,5% | do 400 tys. zł | 3M

Konto maklerskie elastyczne w ing – opinie, czy warto założyć

9.5 Ocena Łączna
8 opinie
Elastyczne Konto Oszczędnościowe - Bonus za Aktywność

9.5Ocena Redakcji
Ocena
9.5
10Ocena Użytkowników
Ocena
10
ZALETY
 • długi okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania,
WADY
 • konieczność otwarcia konta osobistego (darmowe pod łatwym do spełnienia warunkiem),
 • niskie saldo maksymalne (10 tys. zł),
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
9 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  moftai 5 Styczeń 2022 14:52

  Otworzyłam Elastyczne Konto Oszczędnościowe w pakiecie z kontem Proste Zasady, by mieć oprocentowanie oszczędności na poziomie 3%, niestety nie było miejsca na wpisanie kodu polecającego, jak podane jest w artykule, i w związku z tym nie skorzystam z promocji 50 zł premii na zakupy na Allegro. Szkoda!

 2. Odpowiedz
  Majka 1 Grudzień 2021 14:38
  Ocena
  100

  Witam.
  Założyłam sobie konto osobiste w Getin Banku zgodnie z powyższą instrukcją i teraz mam pytanie jak mogę sobie teraz utworzyć to subkonto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3% na rok?

  Czy dobrze rozumiem, że by mieć to wysokie oprocentowanie to muszę mieć przez kolejnych 12 miesięcy:
  – założone konto osobiste proste zasady (zrobione)
  – mieć wyrażone zgody marketingowe dla banku (zrobione)
  – zasilać konto osobiste kwotą 2000 zł (pierwszy przelew poszedł)

  + ZALETY: wysokie oprocentowanie - to chyba ostatni bank , który jeszce nie zdążył obniżyc oprocentowania
  Pomocne(26) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 1 Grudzień 2021 15:39

   Po aktywacji konta osobistego proste zasady logujesz się do bankowości internetowej.

   Tam wchodzisz w prawym górnym rogu w zakładkę “Oferta i wnioski”, dalej w sekcji “Oszczędzanie” masz “Elastyczne Konto Oszczędnościowe” klikasz przy nim “Złóż wniosek”. Po wypełnieniu formularza, w ciągu kilku minut masz konto oszczędnościowe aktywowane.

   By skorzystać z promocji “Bonus za Aktywność” musisz zasilać konto główne czyli “Konto Proste Zasady” kwotą min. 2000 zł. Najłatwiej można to zrobić np. ustawiając sobie zlecenie stałe z konta w innym banku (by co miesiąc był ten przelew 1500 zł), lub przelewając sobie np. wynagrodzenie na konto.

   Zgody marketingowe musisz mieć zaznaczone przez cały okres trwania promocyjnego oprocentowania.

   Bonusowe odsetki z tej promocji bank nalicza w okolicach 15 dnia każdego miesiąca.

 3. Odpowiedz
  Gostek 8 Październik 2021 13:35

  Dla upewnienia się, po otworzeniu konta wystarczy przelać 10 000 zł na konto oszczędnościowe, a potem 2000 zł co miesiąc na główny rachunek z innego banku?

  • Odpowiedz
   Świeżak 26 Październik 2021 21:15

   Dokładnie tak. Te 2000 zł musi wpływać na konto osobiste co miesiąc. Oczywiście po zaksięgowaniu go można go sobie zaraz przelać wewnętrznie z konta osobistego na oszczędnościowe.

 4. Odpowiedz
  goscius 5 Październik 2021 15:26

  Chyba jest nieścisłość. Aby otrzymać bonus (2%) oprocentowania należy zapewnić wpływ min. 2000 z wynagrodzenia a nie zwykły przelew.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 5 Październik 2021 15:56

   Może być to zwykły przelew z innego banku nie musi być to wynagrodzenie z umowy o pracę. W regulaminie promocji masz taką definicję:

   Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na konto osobiste z innych banków lub z
   rachunków firmowych w naszym banku wynosząca łącznie minimum 2 000 PLN.

   Czyli może być to przelew z każdego banku oprócz Getina (chodzi o konta indywidualne)

   • Odpowiedz
    Dociekliwy 5 Październik 2021 16:01

    Jest dokładanie jak pisze Ania, wystarczy przelewać sobie to 2000 zł ze swojego konta w innym banku.

    Mam to sprawdzone w praktyce. Najlepiej sobie ustawić zlecenie stałe, by co miesiąc to 2000 zł był automatycznie przelewany na konto osobiste. Tak mam i wszystko działa.

    Absolutnie nie trzeba przelewać sobie tutaj wypłaty.

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0