VeloKonto dla Młodych 18-26

Sprawdź
+ 650 zł premii i 7% na KO
49 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2024.05.22

Czy warto założyć VeloKonto dla Młodych w wieku od 18 do 26 lat? Jakie są opłaty? Ile kosztuje karta? Jak zyskać do 650 zł w promocjach i 7% na koncie oszczędnościowym? Sprawdźmy.

Wbrew pozorom konto bankowe przydaje się nie tylko dorosłym, którzy regularnie otrzymują wynagrodzenie za pracę albo prowadzą biznes. Coraz częściej także młodzi dorośli przekonują się, że warto mieć własny ROR.

Dla takich osób większość banków ma osobną ofertę. Zalicza się do nich również VeloBank.

Klienci w wieku 18-26 lat mogą otworzyć tam VeloKonto dla młodych.

Opłaty

VeloKonto dla młodych w wieku 18-26 lat to jeden z lepszych rachunków bieżących dla młodych dorosłych. Z podstawowych usług mogą oni korzystać za darmo. Otrzymają premię na start i wypłacany przez dziewięć miesięcy money-back. Korzystnie ulokują też oszczędności.

Poniżej zetawiono podstawowe opłaty związane z użytkowaniem VeloKonta:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
VeloBank
Nazwa
VeloKonto dla Młodych 18-26
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 do 26 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dla osób poniżej 26 lat karta bezwarunkowo darmowa
Bankomaty
0 zł / 5 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł - Planet Cash
0 zł - wszystkie w Polsce (dokonanie min. 5 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu)
5 zł - w pozostałych przypadkach
Wypłaty z bankomatów za granicą
4,5% min. 10 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł / 10 zł (darmowe 1 operacja w miesiącu)
Konto oszczędnościowe
konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 7%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Pod względem kosztowym jest to całkiem dobry rachunek. Za jego prowadzenie się nie płaci. Tak samo jak za obsługę karty płatniczej i zwykłe przelewy internetowe.

Darmowe wypłaty z bankomatów są możliwe w urządzeniach przyoddziałowych VeloBanku oraz sieci Planet Cash. A jeśli wykona się w miesiącu kartą lub/i Blikiem pięć transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty, można bez prowizji korzystać ze wszystkich bankomatów w kraju. Standardowo każda taka operacja kosztuje 5 zł.

Pobieranie gotówki w obcych urządzeniach bez dodatkowych kosztów i spełniana warunków jest możliwe przy użyciu Blika. Jednak wciąż nie wszystkie bankomaty są kompatybilne z tym systemem. Na koniec 2023 ok. 94 proc. maszyn pozwalało wypłacać pieniądze bez karty.

Co się dzieje z VeloKontem po ukończeniu przez klienta 26 lat?

Przekształca się automatycznie w standardowy rachunek VeloKonto.

W praktyce oznacza to, że pojawia się 7-zł opłata za obsługę karty debetowej. Można jej uniknąć, wykonując plastikiem albo Blikiem pięć transakcji bezgotówkowych o dowolnej wartości. Pozostałe opłaty są identyczne jak przy koncie dla młodych.

powrót do menu ↑

Promocje do 650 zł

velobank promocja 600 zł

Nowy klient, który otworzy VeloKonto dla młodych, może zyskać na tym w sumie 650 zł. Na nagrodę składają się:

 • premia na start 60 zł,
 • bonus z programu rekomendacyjnego 50 zł oraz
 • wypłacany przez dziewięć miesięcy money-back 5 proc. (max 60 zł miesięcznie) od płatności bezgotówkowych kartą i Blikiem.

Pierwsze dwie nagrody otrzymuje się w zamian za: zawarcie umowy (we wniosku należy wpisać kod polecenia – można wykorzystać nasz kod: B86TF4 ), wyrażenie zgód marketingowych, zalogowanie się do aplikacji w ciągu 14 dni od aktywacji ROR-u oraz wpływ 2000 zł w każdym z trzech kolejnych miesięcy.

Money-back wypłacany jest pod warunkiem comiesięcznego zasilania konta min. 2000 zł. Zgarnięcie maksymalnego zwrotu (60 zł) wymaga wykonania obrotu na łącznie min. 1200 zł miesięcznie.

Ważne! Brak wymaganego wpływu w jednym miesiącu nie pozbawia prawa do otrzymania money-backu za transakcje w kolejnym miesiącu.

Przejdź na stronę promocji

Szczegółowa analiza promocji została przedstawiona tutaj.

powrót do menu ↑

Oprocentowanie

Bonusy za rejestrację karty i otwarcie ROR-u to nie koniec benefitów czekających na nowych klientów VeloBanku.

VeloBank wyróżnia się dobrą ofertą depozytową. Będąc posiadaczem Konta VeloBanku w łatwy sposób możemy skorzystać z następujących produktów:

Nazwa produktu Oprocentowanie Kwota maks. Okres Warunki
Elastyczne Konto Oszczędnościowe
7% do 100 tys. zł
6,3% od 100 tys. zł do 300 tys. zł
300 000 zł 3 miesiące
 • otwarcie ROR (VeloKonto)
 • udzielenie zgód marketingowych
 • wpłata nowych środków
 • bycie nowym klientem
VeloSkarbonka
6,5% 3 000 zł do odwołania
 • otwarcie ROR (VeloKonto)
 • odkładanie zaokrągleń z płatności kartą
Lokata na nowe środki
5.0% - lokata 3m
5.2% - lokata 6m
4.8% - lokata 12m
3 x 180 000 zł 3, 6 lub 12 miesięcy
 • udzielenie zgód marketingowych
 • wpłata nowych środków
Lokata mobilna na start
7,0% 50 000 zł 2 miesiące
 • udzielenie zgód marketingowych
 • lokatę można założyć tylko raz w ciągu 30 dni od dnia aktywacji Bankowości Mobilnej
Lokata Rentierska
3,5% 18, 24 i 36 miesięcy
 • otwarcie ROR (VeloKonto)
 • comiesięczna wypłata odsetek

Najwięcej można zarobić na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (do 100 tys. zł i 6,5 proc. od nadwyżki do 400 tys. zł) oraz dwumiesięcznej Lokacie Mobilnej na start (do 50 tys. zł). Oprocentowanie obu produktów wynosi 7 proc. w skali roku. To ścisła rynkowa czołówka.

Całkiem atrakcyjnie prezentuje również VeloSkarbonka. W tym przypadku bank nalicza 6,5 proc. Jednak limit wpłat jest stosunkowo mały (3 tys. zł).

Godna uwagi jest także lokata na nowe środki w wersji na sześć miesięcy. Jej oprocentowanie to 5,5 proc.

powrót do menu ↑

VeloSkarbonka

VeloBank należy do tych instytucji, które udostępniają rachunek typu smart saver. Nazywa się on VeloSkarbonką. To konto oszczędnościowe służące do automatycznego odkładania drobnych sum.

Tutaj odbywa się to poprzez zaokrąglanie płatności kartą debetową do pełnych kwot. W zależności od wyboru klienta jest to: 1 zł, 5 zł albo 10 zł. Ustawienia można zmienić w każdej chwili, np. w bankowości elektronicznej.

Przykład. Wybieramy zaokrąglenie do 1 zł. Wydajemy 18,79 zł. Zatem po transakcji z ROR-u system pobierze 19 zł, z czego 0,21 zł trafi na konto VeloSkarbonka.

Pieniądze w VeloSkarbonce są oprocentowane na 6,5% w skali roku. Z tym że dotyczy to kwot do 3000 zł.

Pełna analiza VeloSkarbonki dostępna jest tutaj.

powrót do menu ↑

Konto walutowe

VeloBank umożliwia otwarcie rachunków walutowych w czterech najważniejszych jednostkach: USD, EUR, GBP i CHF. Do tego oferuje depozyty w EUR i USD. Z tym że płaci za nie mizernie (maksymalnie 0,5 proc.).

Uwaga! Standardowo za prowadzenie każdego rachunku walutowego VeloBank nalicza 5 zł miesięcznie. Opłaty unika się, wykonując kartą do konta w PLN pięć transakcji bezgotówkowych w miesiącu na dowolne kwoty.

Mając konto walutowe w VeloBanku, można aktywować usługę wielowalutową. Polega ona na tym, że za zagraniczne zakupy płaci się kartą debetową do VeloKonta bezpośrednio w danej jednostce rozliczeniowej, np. w Niemczech – w euro. Karta sama wykrywa walutę transakcji i obciąża odpowiedni rachunek (o ile są na nim wystarczające środki).

Najważniejsze dewizy można nabywać w wewnętrznym kantorze internetowym VeloBanku. Jest on dostępny w trybie 24/7 w systemie transakcyjnym i aplikacji. Ma wbudowane przydatne funkcje: powiadomienia o zdefiniowanych kursach i automatyczną realizację transakcji po osiągnięciu pożądanego kursu.

Czy opłaca się wymieniać waluty w e-kantorze VeloBanku? Kursy są gorsze od tych dostępnych w niezależnych kantorach online i średnich kursów NBP.

powrót do menu ↑

Aplikacja mobilna

Aplikacja VeloBanku ma wiele użytecznych funkcji. Mowa np. zakupie kart podarunkowych do platform z grami (Xbox), muzyką (Spotify) i filmami (Player, Netflix, Canal+). Vouchery można kupić dla siebie i na prezent – bank wysyła kody e-mailem. Oprócz tego w aplikacji dostępne są bony zakupowe do Allegro, Empiku i do zrealizowania na Pyszne.pl.

Inna przydatna funkcja to doładowanie telefonu na kartę. Użytkownikom z pewnością przyda się też prośba o szybki przelew w Bliku.

VeloBank jako jeden z dwóch na rynku udostępnił płatności odroczone w ramach Blika. Dzięki temu można korzystać z darmowego przez 30 dni kredytu na zakupy online.

Oczywiście aplikację można personalizować, czyli dostosować do własnych preferencji. Służą do tego skróty do najczęściej używanych funkcji, które można ustawić na ekranie głównym.

Zwolennicy płatności mobilnych powinni być zadowoleni. Poza Blikiem VeloBank udostępnia również:

 • Google Pay,
 • Apple Pay,
 • Garmin Pay,
 • Swatch Pay.

Mimo to aplikacja jest relatywnie słabo oceniana przez użytkowników urządzeń na Androida. Nota 4,3 daje jej 13. na 17 miejsc. Średnia rynkowa to 4,4.

Aplikacja lepiej wypada w AppStore. Nota 4,6 daje jej miejsce w środku stawki. Średnia rynkowa w tej grupie wynosi 4,4.

Zakładanie

VeloKonto dla młodych można otworzyć bez wychodzenia z domu. Do wyboru są trzy ścieżki. W każdej do zawarcia umowy wystarczy polski dowód osobisty i telefon z numerem u polskiego operatora.

 1. Selfie na telefonie lub komputerze
  1. Wejść na stronę banku
  2. Zeskanować kod QR
  3. Pobrać aplikację VeloBanku
  4. Uruchomić ją i wybrać “Zostań naszym klientem”
  5. Wybrać VeloKonto
  6. Uzupełnić wymagane dane
  7. Wykonać zdjęcia dowodu osobistego i kilka gestów twarzy
  8. Sprawdzić poprawność danych
  9. Potwierdzić chęć zawarcia umowy, podając kod z SMS-a
   Wnioski procedowane są w dni robocze w godz. 8-20. Po sprawdzeniu danych i potwierdzeniu tożsamości bank prześle login do konta e-mailem, a hasło – SMS-em.
 2. E-dowód
  W tej ścieżce dane we wniosku podaje się samodzielnie. Potwierdza się je, numerem CAN, PIN-em do e-dowodu oraz przykładając do blankietu telefon z włączoną anteną NFC. Umowę zatwierdza się kodem SMS.
  Jeśli oprócz e-dowodu użyjemy też aplikacji eDO App, większość danych we wniosku uzupełni się automatycznie.
 3. Kurier
  Po wypełnieniu wniosku w ciągu jednego dnia roboczego dzwoni konsultant, by potwierdzić dane i przyjąć wniosek. Następnie kontaktuje się z nami kurier, by umówić się na podpisanie dokumentów. Później goniec dostarcza je do banku, który po ich sprawdzeniu aktywuje rachunek i przesyła hasło do pierwszego logowania.
powrót do menu ↑

Czy warto?


ZALETY:

 • 7% na koncie oszczędnościowym przez 3 miesiące,
 • 50 zł za założenie konta z użyciem kodu polecenia,
 • do 600 zł bonusu w promocji powitalnej,
 • 0 zł za prowadzenie konta, przelewy, kartę przy 5 transakcjach bezgotówkowych w miesiącu

WADY:

 • stosunkowo drogie przelewy w placówce banku (5,99 zł)


Na tle ofert innych banków VeloKonto dla młodych prezentuje się dość korzystnie pod względem kosztowym. Jest prowadzone bezwarunkowo bezpłatnie. Tak samo jak karta do rachunku. Konkurencja zwykle wymaga od młodych klientów pewnej aktywności, żeby nie obciążać ich opłatami.

W VeloBanku darmowy dostęp do obcych bankomatów odbywa się warunkowo. By z nich korzystać bez prowizji, trzeba co miesiąc wykonać kartą pięć transakcji bezgotówkowych. Alternatywę stanowi darmowa operacja Blikiem.

Na tle innych instytucji VeloBank wyróżnia się też oprocentowaniem oszczędności i atrakcyjnością bonusów. Traci nieco na polu aplikacji mobilnej. Rozwiązania konkurencji są bowiem oceniane lepiej.

VeloKonto dla Młodych 18-26

Ważny Kod Polecający: B86TF4

+ 650 zł premii i 7% na KO
49 dni do końca promocji
7.5 Ocena Łączna
56 opinie
VeloKonto dla Młodych 18-26

8.7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
7.5
Dodatkowe korzyści
9.5
7.5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
7.8
Bankowość internetowa i mobilna
7.9
Dodatkowe korzyści
6.9
ZALETY
 • bezwarunkowo darmowe konto i karta,
 • możliwość otwarcia w pełni online,
 • premia na start,
 • money-back przez dziewięć miesięcy,
 • dobra oferta oszczędnościowa,
 • funkcjonalna aplikacja mobilna.
WADY
 • warunkowo darmowe bankomaty (aktywność)
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0