PKO Konto za Zero

Sprawdź
Canal+ na 6 mies.
41 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2020.09.24

Czy Konto za Zero w PKO BP to rzeczywiście w 100% bezwarunkowo darmowe konto bankowe bez ukrytych opłat i haczyków? Czy reklamy nie kłamią? Przeczytaj nasza analizę i opinie klientów o banku PKO BP.

Jeśli jesteś osobą w wieku 18-26 lat, zobacz specjalne konto bankowe dla młodzieży: PKO BP – Konto dla Młodych.

PKO BP to najbardziej popularny i szanowany w Polsce bank. Od pewnego czasu stara się on uatrakcyjnić swoją ofertę – uderza w nowe trendy, rozwija bankowość internetową, staje się coraz bardziej nowoczesny. Jedną z najciekawszych aktualnie ofert PKO jest Konto za Zero. Czym się charakteryzuje?

Za darmo czy nie? Konto za Zero i tabela opłat

Konto za Zero powinno zainteresować osoby aktywnie korzystające z usług bankowości oraz tych, którzy w ostatnim czasie złożyli wniosek z programu Rodzina 500+. Bank PKO to stabilna i pewna instytucja, posiadająca szereg oddziałów rozsianych po całym kraju. Jego zaletą jest także sieć wpłatomatów i bankomatów, do których łatwo dotrzeć w każdej większej miejscowości.

Czy jednak Konto za Zero jest w 100% bezwarunkowo darmowe jak teoretycznie wskazuje sama nazwa rachunku? Sprawdźmy. Poniżej skrócona tabela opłat i prowizji Konta za Zero PKO BP:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
PKO BP
Nazwa
Konto za Zero
Przeznaczenie konta
Podstawowe konto osobiste w ofercie PKO BP dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł / 10 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie 5 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu
Darmowe bankomaty
PKO BP (wypłata kartą)
Wszystkie w Polsce (wypłata Blikiem)
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł (wypłata blikiem) lub 10 zł (wypłata kartą)
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
10 zł
Konto oszczędnościowe
Konto Oszczędnościowe Plus z oprocentowaniem do 1,2%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Do głównych zalet konta można zaliczyć:

 • 0 zł za prowadzenie konta osobistego
 • 0 zł za kartę debetową – wystarczy, że zrobić 5 transakcji (z wyjątkiem przelewów) kartą lub BLIKIEM w okresie rozliczeniowym karty (w przeciwnym razie 10zł/mies.)
 • 0 zł za wypłaty w PLN BLIKIEM ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów za granicą

Jak widać, jeśli posiadamy kartę prowadzenie konta PKO za Zero będzie dla nas darmowe, podobnie jak przelewy i wypłaty z bankomatów. Więc gdzie jest haczyk? Haczyk jest standardowy, podobnie jak w wielu innych bankach ukryty w opłacie za kartę.

Opłata za użytkowanie karty

Do konta wydawana jest karta wielowalutowa PKO Ekspres Visa z funkcją płatności zbliżeniowych.

Aby opłata za kartę nie była pobierana, należy wykonać 5 transakcji bezgotówkowych (kartą lub blikiem) na dowolną kwotę w jednym miesiącu. Warunki te można uznać za swoistego rodzaju standard – biorąc pod uwagę inne oferty tego typu. Jeżeli konto nie będzie stale zasilane i nie będą dokonywane transakcje, wówczas z rachunku zostanie co miesiąc potrącone 10 zł.

Rezygnacja z karty

Jeśli karta nie jest nam potrzebna, można ją zastrzec i wtedy teoretycznie konto mamy bez warunkowo darmowe – za prawdziwe zero.

Bankowość internetowa iPKO i aplikacja mobilna IKO

Konto za Zero może być obsługiwane zarówno poprzez przeglądarkę internetową w systemie bankowości internetowej iPKO, jak i aplikacje mobilną IKO. PKO BP stawia na rozwiązania stabilne, czytelne i przejrzyste. Na stronie nie ma zbędnej grafiki, wszystkie informacje – w tym salda i wykresy, są wyraźne i estetyczne, co znacznie ułatwia korzystanie z platformy. Interfejs niedawno uległ modernizacji i jest chwalony przez klientów. Przy pomocy aplikacji można np. dokonywać wypłat z bankomatów PKO BP, płacić w wybranych sklepach i internecie.

Oczywiście, jeśli właściciel konta wyrazi takie życzenie, może dokonywać transakcji lub zarządzać swoim kontem razem z doradcą – udając się do jednego z wielu oddziałów.

Promocja Canal+ za darmo

pko bp promocja canal+Otwórz poprzez dedykowaną stronę promocji do 30 listopada r. PKO Konto za Zero, wyraź odpowiednią zgodę marketingową i dokonaj w ciągu 30 dni co najmniej 3 płatności bezgotówkowych kartą (wliczamy w to również płatności zbliżeniowe), a otrzymasz nagrodę w formie e-kodu o wartości 300 zł, który daje półroczny dostęp do kanałów sportowych lub filmowych na platformie Canal+ OTT.

Warto się pospieszyć, gdyż pula nagród jest ograniczona i wynosi 1000 szt.

Pełna recenzja promocji zostałą przedstawiona tutaj.

Zakładanie konta osobistego w PKO BP

Konto można otworzyć przez internet wypełniając wniosek na stronie banku. Zakładając konto drogą internetową musimy wiedzieć, że po uzupełnieniu formularza skontaktuje się z nim pracownik banku, żeby potwierdzić jego tożsamość. Następnie wysyłany jest kurier z umową – po jej podpisaniu konto jest aktywowane.

Opinie końcowe: PKO Konto za Zero – zalety i wady


ZALETY:

 • stosunkowo niskie opłaty, pod warunkiem założenia konta z kartą;
 • konto w największym, 100% polskim banku;
 • duża sieć oddziałów i bankomatów w całej Polsce;
 • przejrzysta bankowość internetowa iPKO, dopracowana aplikacja mobilna;

WADY:

 • użytkowanie karty jest darmowe warunkowo (trzeba dokonać 5 transakcji kartą lub blikiem);


Czy Konto za Zero to konto zupełnie bez haczyków?

Opinie nasze, są takie, że konto może być całkowicie “za zero”.

Karta debetowa z kolei będzie darmowa jedynie w przypadku dokonania 5 operacji bezgotówkowych kartą debetową lub blikiem w miesiącu. Jeśli tego nie dokonamy musimy płacić 10 zł/miesiąc.

Dzisiaj, w dobie zawirowań na rynkach finansowych, wiele osób poprostu szuka konta w banku, który jest w 100% polski. PKO BP  nie dość , że jest kontrolowane przez Skarb Państwa, to jest największy polski bank z przyzwoitymi wskaźnikami wypłacalności.

Konto za Zero  to zdecydowanie najtańsze konto w ofercie kont osobistych PKO BP.
Natomiast, porównując do ofert innych banków, Konto za Zero mieści się gdzieś pośrodku, zarówno jeśli chodzi o koszty użytkowania (tabela opłat i prowizji) jak i dodatkowe promocje i korzyści dla nowych klientów.

PKO BP Konto za Zero jest odpowiednie dla tych, którzy  często korzystają z transakcji bezgotówkowych. Dla tego typu osób rachunek będzie całkowicie darmowy. Dodatkowo nie będą oni musieli płacić za: prowadzenie konta, użytkowanie karty, krajowe przelewy internetowe, wypłaty z sieci bankomatów PKO BP.

Brak opłaty za kartę debetową, stały dostęp do konta, możliwość korzystania z innych produktów sygnowanych przez PKO to naprawdę kuszące propozycje.  Ważnym atutem konta jest także możliwość udania się do placówki – co w obecnych czasach wcale nie jest takie oczywiste.

Konto za Zero sprawdzi się jako główny rachunek. Nie do końca będzie ono opłacalne dla tych, którzy rzadko wpłacają i wypłacają pieniądze w ramach usług bankowych.

Opinie użytkowników Konta za Zero

A jakie są Wasze Opinie o Koncie za Zero w PKO BP? Czy tabela opłat i prowizji zawiera wszystkie koszty na które, jest narażony klient? Czy debet w koncie rzeczywiście jest tak łatwo otrzymać? Jak jest z oprocentowaniem i lokatami? Jakie zmiany w ofercie byście widzieli? Prosimy o wasze oceny i opinie w komentarzach poniżej.

Konto za Zero

PROMOCJA: Kibicuj z kontem PKO za zero

Canal+ na 6 mies.
41 dni do końca promocji
6 Ocena Łączna
54 opinie
PKO Konto za Zero

7.7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
8
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
6
5.9Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
5.8
Bankowość internetowa i mobilna
6.8
Dodatkowe korzyści
5.1
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
69 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  ggg 20 Kwiecień 2015 15:54
  4.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  Posiadam konto za zero w PKO BP, w tym usługę internetową inteligo i jestem zadowolona, ponieważ nie ponoszę żadnych opłat za konto czy kartę debetową, ale zwracają mi 10 % za doładowanie telefonu z konta.

  Pomocne(1) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  balon 4 Marzec 2015 16:59
  2
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  40

  Powiem tak od nie dawna posiadam te konto za 0 zł , ale jest dużo warunków do spełnienia po 1 co miesiąc wpływ na konto musi być mim w kwocie 1500 zł i do tego tranzakcje kartą na kwotę 250 zł a jak ktoś tych wymogów nie spełnia to jest opłata za prowadzenie tego kona 6 zł i 90 gr i do tego opłata za kartę do tego konta jest 2 zł i 90 gr A są lepsze Banki i przy najmniej nie w nich kolek. Polecam dla tych co nie mają gwarantowanych wpływów powyżej 1500 zł żeby zmienili Bank PKO BP na Bank Zachodni WBK i założyli dla siebie take koto ror Nazwa tego Konta jest Konto Godne Polecenia i tam nie ma żadnych warunków do spełnienia czy korzystania z karty i każy przelew tej jest za 0 zł tylko co to wypłaty z Bankomatów za darmo można wybrać z Bankomatu Banku Zachodniego WBK i z PKO Bank Polski A Z Bankomatu Milenium jest opłata 1 zł A już z pozostałych jest opłata 5 zeta ale tak na prawdę te Konto Godne Polecenia w Banku Zachodnim WBK jest super i go dla każdego polecam !!

  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  zuza 19 Styczeń 2015 16:16
  1.5
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  30

  Żerują na starszych

  Klienci PKO z ponad 20 letnim stażem w tym banku to w wielu przypadkach już ludzie wiekowi głównie emeryci Wprowadzają konto za zero ale za powszechne kiedyś superkonto już i tak drogie podwyższają opłaty licząc że starsi tak łatwo nie zmieniają swoich przyzwyczajeń a jak już by chcieli zmienić superkonto na konto za zero to zdzierają z nich 50 zł opłaty- szczyt pazerności. Właściciele jednych z najdroższych kont w Polsce czyli superkont w PKO poproście swoje dzieci i wnuki aby wybrali wam tańszy bank i uwolnili z haraczu na ten najgorszy bank w kraju.

  Pomocne(18) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
1 2 3 4

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0