Promocja PKO BP: 400 zł na Allegro za założenie konta i 5,75% na lokacie

Aktualizacja - start nowej edycji - 2022.05.20

Nowy klient PKO BP, który otworzy tam konto osobiste i wykaże się aktywnością zyska 200 zł w formie e-kodów Allegro. Do tego równie łatwo może zgarnąć bonusy warte kolejne 200 zł za otwarcie kont swoim dzieciom, a także założyć lokatę oprocentowaną na 5,75% w skali roku.

Duże banki rzadko organizują promocje, bo… nie muszą. Mają na tyle ugruntowaną pozycję rynkową, że klienci bez specjalnych zachęt korzystają z ich usług.

Świetnym przykładem jest PKO BP, czyli największy bank w Polsce i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej (aktywa na poziomie ok. 350 mld zł). Tym bardziej warto pochylić się nad jego akcją specjalną.

Nawet 400 zł w kartach podarunkowych Allegro

Mowa o promocji „Sprawdza się w działaniu”, w której w zamian za otwarcie konta osobistego oraz spełnienie prostych warunków można zyskać 200 zł w formie kart podarunkowych Allegro.

Dodatkowe 100 zł również w postaci e-kodu Allegro można zyskać za otwarcie rachunku płatniczego z kartą osobie małoletniej. Maksymalnie można założyć konta dwójce dzieci i zdobyć dodatkowo dwie takie nagrody dodatkowe (2×100 zł).

Do tego dochodzi możliwość założenia Lokaty mobilnej ze stawką 5,75% w skali roku. To najwyższe oprocentowanie w bankach komercyjnych w kategorii lokat  miesięcznych.

Trwająca do 30 czerwca akcja skierowana jest do nowych klientów PKO BP. Regulamin precyzuje, że chodzi o osoby, które nie miały ROR-u w banku od 1 stycznia 2021 r. Przy czym posiadanie rachunku w Inteligo (internetowa marka PKO BP) nie stanowi czynnika wykluczającego.

Ważne! Liczba nagród jest ograniczona do 7000 sztuk. Z tym że bank zastrzega sobie prawo do jej zwiększenia, o czym poinformuje na swojej stronie.

powrót do menu ↑

Jak zdobyć 200 zł na Allegro za założenie konta osobistego?

1Do 30 czerwca zarejestrować się na specjalnej stronie promocji i otworzyć  PKO Konto za Zero z kartą Visa.

Umowę można zawrzeć przez kuriera.

2Wyrazić zgody marketingowe.

Musi być wyrażona zgoda przynajmniej na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących.

Można to zrobić podczas składania wniosku, zawierania umowy albo w późniejszym terminie w bankowości internetowej iPKO (ale przed 30 czerwca).

3Wyrazić chęć udziału w promocji.

W tym celu trzeba wypełnić formularz rejestracyjny na stronie promocji.

4W każdym z 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu konta  wykonać min. 10 płatności bezgotówkowych kartą lub z użyciem kodu BLIK (chodzi o płatności w internecie lub terminalu POS).

Kwoty transakcji kartowych i Blikiem są dowolne.

Jeśli więc konto otworzymy w maju, po 10 płatności powinniśmy zrealizaować w czerwcu i lipcu. W przypadku otwarcia konta w czerwcu, warunki spełniamy w lipcu i sierpniu.

Przekazanie nagrody

Nagrody przekazywane są w dwóch etapach.

Pierwszą e-kartę podarunkową Allegro o wartości 100 zł otrzymamy za dokonanie wymaganych płatności w pierwszym miesiącu, a kolejną (również o wartości 100 zł) za spełnienie warunków w drugim miesiącu.

Bank przekaże je do końca kolejnego miesiąca. Zrobi to w wiadomości, którą wyśle w systemie transakcyjnym iPKO i aplikacji mobilnej IKO. Karty podarunkowe należy wykorzystać do 31 grudnia 2022 r.

Przykładowo, jeśli konto otworzymy w maju i warunki spełnimy w czerwcu i lipcu – to nagrody otrzymamy do końca lipca (100 zł) oraz do końca sierpnia (100 zł).

powrót do menu ↑

Dodatkowe 100 zł za otwarcie konta dziecku

W ramach tej samej promocji klient PKO BP, który otworzy tam ROR, może otrzymać dodatkowe  100 zł . W tym celu musi on przez bankowość elektroniczną lub w oddziale otworzyć swojemu dziecku PKO Konto Dziecka wraz z Kartą Junior (dla dzieci 0-13) lub PKO Konto Pierwsze wraz z kartą (dla dzieci 13-18).

Następnie, kartą wydaną do konta dziecka należy dokonać min. 2 płatności w każdym z 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po otwarciu konta. Karta podarunkowa 100 zł zostanie przekazana do końca kolejnego miesiąca.

Ważne! Jeden uczestnik może zdobyć maksymalnie dwie nagrody (2 x 100 zł) – dla dwójki dzieci. Przy czym za każdym razem musi spełnić opisane warunki.

powrót do menu ↑

Lokata mobilna 5,75%

lokata mobilna pko bpObecnie najlepszą propozycją depozytową PKO BP jest miesięczna Lokata mobilna ze stawką 5,75 % w skali roku. To najwyższe oprocentowanie w kategorii depozytów krótkoterminowych dostępnych w bankach komercyjnych.

Jeden klient może założyć jedną nieodnawialną lokatę i ulokować na niej do 50 tys. zł. Oferta dostępna jest dla wszystkich klientów bez względu na staż w banku.

Szczegóły w  tabeli oprocentowania.

powrót do menu ↑

Opłaty za konto w PKO BP

Konto Dziecka prowadzone jest bezpłatnie. Darmowe są też przelewy z tego rachunku. Identycznie prezentuje się to w przypadku Konta Pierwszego.

Opłaty pojawiają się przy plastikach. Za wydanie karty PKO Junior trzeba zapłacić jednorazowo 15 zł, ale nie ponosi się kosztów jej obsługi. Instrument ten umożliwia darmowe pobieranie gotówki z maszyn własnych (każda operacja w innym bankomacie to koszt 5 zł).

Za obsługę karty debetowej Visa płaci się 3,9 zł miesięcznie (brak opłaty za wydanie). Bank nie pobiera daniny w razie wykonania plastikiem dwóch transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Karta debetowa Visa do rachunku dziecka zapewnia bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów na świecie.

Rodzic może otworzyć np. darmowe w prowadzeniu Konto za Zero. Karta do niego kosztuje 10 zł miesięcznie. Opłaty unika się po wykonaniu nośnikiem pięciu operacji bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Rodzic ma bezprowizyjny dostęp do bankomatów własnych PKO BP. Jeśli pobierze środki z innego urządzenia, zapłaci za to 10 zł lub 0 zł – o ile użyje do wypłaty Blika.

Nasza pełną recenzje Konta za Zero oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Zestawiając wartość możliwej do zdobycia nagrody z warunkami jej otrzymania i kosztami utrzymania konta osobistego, należy stwierdzić, że promocja PKO BP jest dla klienta korzystna. Wystarczy bowiem w kolejnych dwóch miesiącach wykonać po 10 płatności kartą lub Blikiem, by bank przyznał nam bony zakupowe Allegro o wartości 200 zł.

Dodatkowo w łatwy sposób można zdobyć dodatkowe 100 zł dla dziecka.  Jeden rodzic może zdobyć nagrodę na każdą ze maksymalnie dwóch swoich latorośli, czyli zwielokrotnić premię do 200 zł.

Równie proste jest darmowe utrzymanie ROR-u. W tym celu wystarczy co miesiąc wykonać kartą 5 płatności bezgotówkowych. Ich wartość nie ma znaczenia.

PKO BP to także dobry bank do oszczędzania. Lokata mobilna PKO BP na 5,75% to świetna opcja, jeśli chcemy bezpiecznie ulokować pieniądze na krótko. Warto zainteresować się też innymi ofertami depozytowymi PKO BP. Na trzymiesięcznej Lokacie z licznikiem (dostępnej przez internet) zarobimy 5%. Natomiast roczna lokata na nowe środki przyniesie nam 4%.

PKO Konto za Zero

+ 5,75% na lokacie
9.5 Ocena Łączna
4 opinie
Promocja PKO BP: Sprawdza się w działaniu

Warunki uzyskania premii 400 zł na Allegro są bardzo łatwe do spełnienia, natomiast utrzymanie rachunku może być całkowicie bezpłatne przy standardowej aktywności płatniczej.

9.5Ocena Redakcji
Ocena
9.5
10Ocena Użytkowników
Ocena
10
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
3 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Katalina 13 Maj 2021 18:31
  Ocena
  100

  Mam pytanko na temat tej zgody marketingowej.
  Rozumiem, że wystarczy tylko pierwsza zgoda tylko na marketing banku?
  Na marketing innych podmiotów zgody wyrażać nie muszę?

  + ZALETY: Mijmy nadzieje, że tak prosto będzie jak w opisie
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Bronas 13 Maj 2020 20:34

   Tylko zgoda na marketing banku, innych nie trzeba.

 2. Odpowiedz
  Wiśnia 10 Listopad 2020 20:36
  Ocena
  100

  Ja założyłem konto w PKO BP szybko i przyjemnie poprzez aplikację.
  Po kilkudziesięciu minutach miałem już dostęp do bankowości internetowej gdzie zaakceptowałem umowę.

  + ZALETY: na razie gładko
  Pomocne(0) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0