Promocja PKO BP: 300 zł zwrotu za założenie konta i 2×200 zł za konto dla dzieci

Aktualizacja - start nowej edycji - 2024.04.16

Otwierając konto osobiste w PKO BP, można pod łatwymi do spełnienia warunkami zarobić 300 zł i równie łatwo zdobyć kolejne 2×200 zł za otwarcie rachunków swoim pociechom.

Największy bank w Polsce rzadko organizuje promocje. Ma 11 mln klientów, więc nie za bardzo zabiega o nowych. Jednak przychodzi taki czas, gdy w końcu się na to decyduje.

Nawet 500 zł w promocjach PKO BP

Taki czas właśnie nastał. Może to być dobra okazja do tego, żeby otworzyć konto osobiste w PKO BP i zarabiać na korzystaniu z niego.

Premia ma bowiem postać money-backu za transakcje bezgotówkowe kartą debetową. Zwrot wynosi 5 proc. od każdej płatności (max 50 zł miesięcznie) i jest wypłacany przez sześć miesięcy. W sumie można więc zgarnąć 300 zł.

Do tego rodzice mogą zyskać 200 zł za konto dla dziecka w wieku poniżej 13 lat. Nagroda ma postać bonu Allegro. W promocji można zdobyć dwie nagrody (dla dwojga dzieci), czyli nawet 400 zł.

Do tego dochodzi możliwość założenia Konta oszczędnościowego ze stawką 5,0% w skali roku przez 3 miesiące. To jedna z wyższych stawek oprocentowania w bankach komercyjnych.

Trwająca do 30 czerwca promocja skierowana jest do nowych klientów. Chodzi o osoby, które od 1 stycznia 2022 nie miały konta osobistego w PKO BP. Z tym że wykluczenie nie dotyczy rachunków Inteligo.

powrót do menu ↑

Jak dostać 300 zł zwrotu?

1Do 30 czerwca zarejestrować się na specjalnej stronie promocji i otworzyć w PKO BP konto osobiste  z kartą płatnicza Visa.

Ważne! We wniosku należy podać kod: KASAWRACA2 oraz wyrazić zgody marketingowe. Umowę można zawrzeć metodą na selfie, za pośrednictwem kuriera albo sfinalizować proces w placówce.

Przejdź na stronę promocji

2Do 30 czerwca wyrazić zgody marketingowe.

Musi być wyrażona zgoda przynajmniej na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Można to zrobić podczas składania wniosku albo w późniejszym terminie w bankowości internetowej iPKO (Ustawienia → Twoje dane → Zarządzanie zgodami) lub aplikacji mobilnej (Profil -> Moje dane → Zgody marketingowe → Edytuj).

3W każdym z 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu konta:

 • zalogować się do aplikacji IKO albo systemu transakcyjnego iPKO,
 • płacić kartą do konta.

Uwaga! Zwrot nie jest naliczany od transakcji dokonanych w punktach, miejscach i stronach oznaczonych jako: kasyna, loterie, salony gier, totalizator, zakłady bukmacherskie

Premia wynosi 5 proc. od każdej transakcji. Zatem otrzymanie maksymalnego zwrotu (50 zł w miesiącu) wymaga wykonania plastikiem obrotu bezgotówkowego na min. 1000 zł miesięcznie.

Jeśli więc konto otworzymy w kwietniu, płatności za które otrzymujemy zwrot realizujemy w okresie maj-październik. W przypadku otwarcia konta w maju, płatności wykonujemy od czerwca do listopada.

Przekazanie nagrody

Premia podzielona jest na sześć części po maks. 50 zł każda. Każdą bank wypłaci do końca następnego miesiąca. Zatem pierwszy money-back PKO BP naliczy za maj, a wypłaci go do końca czerwca.

Niespełnienie warunków przyznania money-backu w jednym miesiącu nie pozbawia prawa do otrzymania go w następnym.

powrót do menu ↑

Jak dostać 200 zł za konto dla dziecka

W ramach kolejnej promocji klient PKO BP, który otworzy tam ROR, może otrzymać dodatkowe  200 zł . W tym celu musi on przez bankowość elektroniczną lub w oddziale otworzyć swojemu dziecku PKO Konto Dziecka wraz z Kartą Junior (dla dzieci 0-12).

Jak zyskać 200 zł za konto dla dziecka

 1. Mieć lub otworzyć PKO Konto za Zero
 2. Do 30 czerwca złożyć wniosek i otworzyć PKO Konto Dziecka z kartą przedpłaconą PKO Junior
  Ważne! We wniosku należy podać kod JUNIOR24. Umowę zawiera się w e-bankowości.
 3. Wyrazić zgody marketingowe
 4. Do 31 lipca dziecko:
  • realizuje kartą 5 transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty,
  • choć raz loguje się do aplikacji PKO Junior.

Nagrodę w postaci dwóch kodów elektronicznych Allegro po 100 zł każdy (łącznie 200 zł za każde Konto Dziecka) bank udostępni do 30 czerwca lub 31 sierpnia. Decyduje data spełnienia wszystkich warunków (do 31 maja lub 31 lipca). Vouchery zostaną przekazane poprzez wiadomość w aplikacji IKO lub systemie iPKO rodzica.

Ważne! W promocji mogą wziąć udział pociechy, które od 1 stycznia 2023 nie miały w PKO BP rachunku płatniczego ani karty. Nie dotyczy to kont Inteligo ani SKO. Limit nagród wynosi 3000 sztuk.

Ważne! Jeden uczestnik może zdobyć maksymalnie dwie nagrody (2 x 200 zł) – dla dwójki dzieci. Przy czym za każdym razem musi spełnić opisane warunki.

powrót do menu ↑

Konto oszczędnościowe 5%

Przy okazji otwierania ROR-u można też otworzyć Konto Oszczędnościowe Plus ze stawką 5 proc. zamiast standardowego 1 proc. Wyższe oprocentowanie obejmuje kwoty do 250 tys. zł i jest naliczane przez 90 dni od pierwszego wpływu.

Konto oszczędnościowe z identycznym oprocentowaniem można otworzyć także dziecku. Jednak w tym przypadku limit kwotowy wynosi 2500 zł.

Szczegóły w  tabeli oprocentowania.

powrót do menu ↑

Opłaty za konto w PKO BP

Konto Dziecka prowadzone jest bezpłatnie. Darmowe są też przelewy z tego rachunku.

Opłaty pojawiają się przy plastikach. Za wydanie karty PKO Junior trzeba zapłacić jednorazowo 15 zł, ale nie ponosi się kosztów jej obsługi. Instrument ten umożliwia darmowe pobieranie gotówki z maszyn własnych (każda operacja w innym bankomacie to koszt 5 zł).

Za obsługę karty debetowej Visa płaci się 5 zł miesięcznie (brak opłaty za wydanie). Bank nie pobiera daniny w razie wykonania plastikiem dwóch transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Karta debetowa Visa do rachunku dziecka zapewnia bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów na świecie.

Rodzic może otworzyć np. darmowe w prowadzeniu Konto za Zero. Karta do niego kosztuje 10 zł miesięcznie. Opłaty unika się po wykonaniu nośnikiem pięciu operacji bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Rodzic ma bezprowizyjny dostęp do bankomatów własnych PKO BP. Jeśli pobierze środki z innego urządzenia, zapłaci za to 10 zł lub 0 zł – o ile użyje do wypłaty Blika.

Dla osób w wieku powyżej 26 lat przeznaczone jest Konto za Zero. Jego prowadzenie jest darmowe. Obsługa karty debetowej kosztuje 10 zł miesięcznie. Jednak łatwo uniknąć tej opłaty, wykonując plastikiem albo Blikiem pięć transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Ważne! Cykl rozliczeniowy liczony jest nie w układzie kalendarzowym, tylko od daty zawarcia umowy (np. 10 sierpnia – 9 września).

Co z bankomatami? Opłaty zależą od sposobu, w jakim będziemy podejmować gotówkę. Wypłaty kartą są darmowe tylko w maszynach własnych PKO BP (pozostałe to koszt 10 zł). Natomiast operacje Blikiem są bezpłatne we wszystkich urządzeniach obsługujących ten system (ok. 90 proc. z 22 tys. bankomatów).

Nasza pełną recenzje Konta za Zero można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Zestawiając wartość możliwej do zdobycia nagrody z warunkami jej otrzymania i kosztami utrzymania konta osobistego, należy stwierdzić, że promocja PKO BP jest dla klienta korzystna. Wystarczy bowiem w kolejnych 6 miesiącach wykonać  płatności kartą, by bank przyznał nam 5% zwrot o maksymalnej łącznej wartości 300 zł.

Dodatkowo w łatwy sposób można zdobyć dodatkowe 200 zł dla dziecka.  Jeden rodzic może zdobyć nagrodę na każdą ze maksymalnie dwóch swoich latorośli, czyli zwielokrotnić premię do 400 zł.

Równie proste jest darmowe utrzymanie ROR-u. W tym celu wystarczy co miesiąc wykonać kartą 5 płatności bezgotówkowych. Ich wartość nie ma znaczenia.

PKO BP to także dobry bank do oszczędzania. Konto oszczędnościowe PKO BP na 5% to dobra opcja, jeśli chcemy bezpiecznie ulokować pieniądze na krótko. Warto zainteresować się też innymi ofertami depozytowymi PKO BP.

PKO Konto za Zero

Kumulacja promocji

+ 300 zł premii i 200 zł dla dziecka
Promocja zakończona
9.5 Ocena Łączna
4 opinie
Promocja PKO BP: Pieniądze wracają

Warunki uzyskania zwrotu 300 zł są bardzo łatwe do spełnienia, natomiast utrzymanie rachunku może być całkowicie bezpłatne przy standardowej aktywności płatniczej.

9.5Ocena Redakcji
Ocena
9.5
10Ocena Użytkowników
Ocena
10
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
3 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Katalina 13 Maj 2021 18:31
  Ocena
  100

  Mam pytanko na temat tej zgody marketingowej.
  Rozumiem, że wystarczy tylko pierwsza zgoda tylko na marketing banku?
  Na marketing innych podmiotów zgody wyrażać nie muszę?

  + ZALETY: Mijmy nadzieje, że tak prosto będzie jak w opisie
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Bronas 13 Maj 2020 20:34

   Tylko zgoda na marketing banku, innych nie trzeba.

 2. Odpowiedz
  Wiśnia 10 Listopad 2020 20:36
  Ocena
  100

  Ja założyłem konto w PKO BP szybko i przyjemnie poprzez aplikację.
  Po kilkudziesięciu minutach miałem już dostęp do bankowości internetowej gdzie zaakceptowałem umowę.

  + ZALETY: na razie gładko
  Pomocne(0) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0