Promocja PKO BP: 200 zł na Allegro za założenie konta i 2×200 zł za konto dla dzieci

Aktualizacja - start nowej edycji - 2023.08.22

Otwierając konto osobiste w PKO BP, można pod łatwymi do spełnienia warunkami zarobić 200 zł i równie łatwo zdobyć kolejne 2×200 zł za otwarcie rachunków swoim pociechom. Nagrody, których liczba jest limitowana, mają postać voucherów Allegro.

Duże banki rzadko organizują promocje, bo… nie muszą. Mają na tyle ugruntowaną pozycję rynkową, że klienci bez specjalnych zachęt korzystają z ich usług.

Świetnym przykładem jest PKO BP, czyli największy bank w Polsce i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej (aktywa na poziomie ok. 350 mld zł). Tym bardziej warto pochylić się nad jego akcją specjalną.

Nawet 600 zł w kartach podarunkowych Allegro

Mowa o promocji „Konto dla każdego”, w której w zamian za otwarcie konta osobistego oraz spełnienie prostych warunków można zyskać 200 zł w formie kart podarunkowych Allegro.

Dodatkowe 200 zł również w postaci e-kodu Allegro można zyskać za otwarcie rachunku płatniczego z kartą osobie małoletniej. Maksymalnie można założyć konta dwójce dzieci i zdobyć dodatkowo dwie takie nagrody dodatkowe (2×200 zł).

Do tego dochodzi możliwość założenia Konta oszczędnościowego ze stawką 7,0% w skali roku przez 2 miesiące. To jedna z wyższych stawek oprocentowania w bankach komercyjnych.

Trwająca do 30 września akcja skierowana jest do nowych klientów PKO BP. Regulamin precyzuje, że chodzi o osoby, które nie miały ROR-u w banku od 1 stycznia 2022 r. Przy czym posiadanie rachunku w Inteligo (internetowa marka PKO BP) nie stanowi czynnika wykluczającego.

Ważne! Liczba nagród jest ograniczona do 3000 sztuk. Z tym że bank zastrzega sobie prawo do jej zwiększenia, o czym poinformuje na swojej stronie.

powrót do menu ↑

Jak zdobyć 200 zł na Allegro za założenie konta osobistego?

1Do 30 września zarejestrować się na specjalnej stronie promocji i otworzyć w PKO BP konto osobiste  z kartą.

Umowę można zawrzeć przez kuriera.

Strona promocji – Konto za Zero

2Wyrazić zgody marketingowe.

Musi być wyrażona zgoda przynajmniej na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących.

Można to zrobić podczas składania wniosku albo w późniejszym terminie w bankowości internetowej iPKO (Ustawienia → Twoje dane → Zarządzanie zgodami) lub aplikacji mobilnej (Profil -> Moje dane → Zgody marketingowe → Edytuj).

3Wyrazić chęć udziału w promocji.

W tym celu trzeba wypełnić formularz rejestracyjny na stronie promocji.

4W każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu konta  wykonać min. 5 płatności bezgotówkowych kartą lub z użyciem kodu BLIK (chodzi o płatności w internecie lub terminalu POS).

Kwoty transakcji kartowych i Blikiem są dowolne.

Jeśli więc konto otworzymy we wrześniu, po 5 płatności powinniśmy zrealizować w październiku, listopadzie i grudniu.

Przekazanie nagrody

PKO BP przekaże nagrodę w formie kodu elektronicznego do 31 grudnia 2023 r. (dla kont założonych w sierpniu) lub do 31 stycznia 2024 r. (dla kont założonych we wrześniu). Zrobi to w wiadomości, którą wyśle w systemie transakcyjnym iPKO i aplikacji mobilnej IKO.

Promocyjną kartę podarunkową Allegro należy wykorzystać do 30 czerwca 2024 r.

powrót do menu ↑

Dodatkowe 2×200 zł za konto dla dzieci

W ramach tej samej promocji klient PKO BP, który otworzy tam ROR, może otrzymać dodatkowe  200 zł . W tym celu musi on przez bankowość elektroniczną lub w oddziale otworzyć swojemu dziecku PKO Konto Dziecka wraz z Kartą Junior (dla dzieci 0-12) lub PKO Konto dla Młodych wraz z kartą (dla dzieci 13-17).

Następnie, do 31 października 2023 r. kartą wydaną do konta dziecka należy dokonać min. 5 płatności kartą lub Blikiem. Karta podarunkowa 200 zł zostanie przekazana do 17 listopada 2023 r..

Ważne! Jeden uczestnik może zdobyć maksymalnie dwie nagrody (2 x 200 zł) – dla dwójki dzieci. Przy czym za każdym razem musi spełnić opisane warunki.

powrót do menu ↑

Konto oszczędnościowe 7%

Obecnie najlepszą propozycją lokaty terminowej w PKO BP jest 3-miesięczna Lokata na nowe środki ze stawką 6,0 % w skali roku.

Jeden klient może założyć jedną nieodnawialną lokatę i ulokować na niej do 200 tys. zł. Oferta dostępna jest dla wszystkich klientów bez względu na staż w banku.

Na tle konkurencji bardzo dobrze wypada również konto oszczędnościowe plus , które w promocji na nowe środki przez 60 dni przyniesie nam 7,0% w skali roku

A coś na dłuższy okres? Osobom mającym co najmniej 60 lat przysługuje prawo założenia rocznej Lokaty 60+ na 6%.

Szczegóły w  tabeli oprocentowania.

powrót do menu ↑

Opłaty za konto w PKO BP

Konto Dziecka prowadzone jest bezpłatnie. Darmowe są też przelewy z tego rachunku. Identycznie prezentuje się to w przypadku Konta dla Młodych.

Opłaty pojawiają się przy plastikach. Za wydanie karty PKO Junior trzeba zapłacić jednorazowo 15 zł, ale nie ponosi się kosztów jej obsługi. Instrument ten umożliwia darmowe pobieranie gotówki z maszyn własnych (każda operacja w innym bankomacie to koszt 5 zł).

Za obsługę karty debetowej Visa płaci się 5 zł miesięcznie (brak opłaty za wydanie). Bank nie pobiera daniny w razie wykonania plastikiem dwóch transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Karta debetowa Visa do rachunku dziecka zapewnia bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów na świecie.

Rodzic może otworzyć np. darmowe w prowadzeniu Konto za Zero. Karta do niego kosztuje 10 zł miesięcznie. Opłaty unika się po wykonaniu nośnikiem pięciu operacji bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Rodzic ma bezprowizyjny dostęp do bankomatów własnych PKO BP. Jeśli pobierze środki z innego urządzenia, zapłaci za to 10 zł lub 0 zł – o ile użyje do wypłaty Blika.

Dla osób w wieku powyżej 26 lat przeznaczone jest Konto za Zero. Jego prowadzenie jest darmowe. Obsługa karty debetowej kosztuje 10 zł miesięcznie. Jednak łatwo uniknąć tej opłaty, wykonując plastikiem albo Blikiem pięć transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Ważne! Cykl rozliczeniowy liczony jest nie w układzie kalendarzowym, tylko od daty zawarcia umowy (np. 10 sierpnia – 9 września).

Co z bankomatami? Opłaty zależą od sposobu, w jakim będziemy podejmować gotówkę. Wypłaty kartą są darmowe tylko w maszynach własnych PKO BP (pozostałe to koszt 10 zł). Natomiast operacje Blikiem są bezpłatne we wszystkich urządzeniach obsługujących ten system (ok. 90 proc. z 22 tys. bankomatów).

Nasza pełną recenzje Konta za Zero oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.

Znacznie korzystniej pod względem cenowym wypada Konto dla Młodych (dla osób w wieku 18 – 26 lat). Prowadzone jest ono bezpłatnie. Jego posiadacze mogą pobierać środki za darmo we wszystkich bankomatach w kraju i na świecie. Obsługa karty do rachunku będzie ich kosztować 5 zł miesięcznie, jeśli nie wykonają nią min. dwóch płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Nasza pełną recenzje Konta dla Młodych oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Zestawiając wartość możliwej do zdobycia nagrody z warunkami jej otrzymania i kosztami utrzymania konta osobistego, należy stwierdzić, że promocja PKO BP jest dla klienta korzystna. Wystarczy bowiem w kolejnych 3 miesiącach wykonać po 5 płatności kartą lub Blikiem, by bank przyznał nam bony zakupowe Allegro o wartości 200 zł.

Dodatkowo w łatwy sposób można zdobyć dodatkowe 200 zł dla dziecka.  Jeden rodzic może zdobyć nagrodę na każdą ze maksymalnie dwóch swoich latorośli, czyli zwielokrotnić premię do 400 zł.

Równie proste jest darmowe utrzymanie ROR-u. W tym celu wystarczy co miesiąc wykonać kartą 5 płatności bezgotówkowych. Ich wartość nie ma znaczenia.

PKO BP to także dobry bank do oszczędzania. Konto oszczędnościowe PKO BP na 7% to dobra opcja, jeśli chcemy bezpiecznie ulokować pieniądze na krótko. Warto zainteresować się też innymi ofertami depozytowymi PKO BP.

PKO Konto za Zero

PROMOCJA: Konto dla każdego

+ 200 zł na Allegro
Promocja zakończona
9.5 Ocena Łączna
4 opinie
Promocja PKO BP: Konto dla każdego

Warunki uzyskania premii 200 zł na Allegro są bardzo łatwe do spełnienia, natomiast utrzymanie rachunku może być całkowicie bezpłatne przy standardowej aktywności płatniczej.

9.5Ocena Redakcji
Ocena
9.5
10Ocena Użytkowników
Ocena
10
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
3 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Katalina 13 Maj 2021 18:31
  Ocena
  100

  Mam pytanko na temat tej zgody marketingowej.
  Rozumiem, że wystarczy tylko pierwsza zgoda tylko na marketing banku?
  Na marketing innych podmiotów zgody wyrażać nie muszę?

  + ZALETY: Mijmy nadzieje, że tak prosto będzie jak w opisie
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Bronas 13 Maj 2020 20:34

   Tylko zgoda na marketing banku, innych nie trzeba.

 2. Odpowiedz
  Wiśnia 10 Listopad 2020 20:36
  Ocena
  100

  Ja założyłem konto w PKO BP szybko i przyjemnie poprzez aplikację.
  Po kilkudziesięciu minutach miałem już dostęp do bankowości internetowej gdzie zaakceptowałem umowę.

  + ZALETY: na razie gładko
  Pomocne(0) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0