Santander: 80 zł za polecenie konta – Ważny Kod Polecający, Regulamin

Aktualizacja - 2023.05.01

W programie poleceń Santander Banku, zarobić 80 zł za polecanie konta  mogą zarówno osoby polecające (obecni klienci), jak i polecane (przyszli klienci). Podajemy ważny i aktualny KOD POLECENIA. Sprawdzamy także regulamin akcji i zasady premiowania.

Rekomendowanie konta osobistego  w Santander może być atrakcyjnym sposobem na łatwy zarobek.

Banki dążą do tego, by klienci byli także ich ambasadorami. Chcą, by polecali ich usługi swoim bliskim i znajomym. Zdaniem speców od marketingu taka rekomendacja jest najbardziej efektywna.

Instytucje finansowe motywują do takiego działania różnymi nagrodami. Tak w skrócie działa program poleceń. W swojej ofercie ma go również Santander.

Program poleceń

W rozpoczętej 1 kwietnia czwartej edycji wynagrodzenie dla nowego (zaproszonego) klienta oraz osoby polecającej wynosi 80 zł.

Przy czym premia za polecenie ma postać niepieniężną. Możemy wybrać, czy wolimy:

 • elektroniczny bon zakupowy o wartości 80 zł do: Decathlona / Biedronki / Zalando / RTV Euro AGD, czy
 • cztery bilety do kina (Helios albo Cinema City).

Promocja „Polecam mój bank – edycja 4” trwa od 1 kwietnia br. do 30 czerwca 2023 r. Osoba polecająca może zdobyć maksymalnie pięć nagród w ciągu miesiąca (za pięć skutecznych rekomendacji), czyli łącznie nawet 400 zł.

Natomiast osoba zaproszona może zdobyć jedną premię. Z tym że ma prawo połączyć uczestnictwo w programie poleceń z innymi akcjami specjalnymi Santandera, np. sięgającą 400 zł w gotówce premią za otwarcie Konta Jakie Chcę.

W przypadku osób poleconych obowiązuje karencja. Z promocji wykluczone są osoby, które miały już konto W Santander Banku w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Program poleceń Santander: Polecam mój Bank - edycja 4
Ile można zyskać? karta podarunkowa 80 zł
Do kiedy można przystąpić? do 30 czerwca 2023 r.
Jak łatwo / trudno uzyskać? łatwo
Osoba polecona (nowy klient)
Warunki zdobycia premii 80 zł
 1. Do 30.06.2023 r. założenie konta z kartą debetową
 2. W ciągu 30 dni od otwarcia konta (nie później niż do 30 czerwca) zalogowanie się do bankowości internetowej Santander online (zakładka Program poleceń) i wpisanie kodu polecającego - można wykorzystać nasz ważny kod polecający: XBSK6Z
 3. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną
 4. Wyrażenie zgody na elektroniczny kanał kontaktu (EKK)
 5. Wyrażenie zgody aby osoba polecająca, wiedziała, że jesteśmy w programie Polecam mój bank i mamy konto w banku oraz jakie warunki programu spełniamy
 6. Podanie numeru telefonu komórkowego i adresu mailowego do kontaktu
 7. Dokonanie płatności bezgotówkowych kartą na łączną kwotę min. 300 zł - do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarciu konta
Regulamin
powrót do menu ↑

Warunki i regulamin

Poniżej zostały przestawione najważniejsze warunki do spełnienia wg regulaminu zarówno dla osoby poleconej (nowego klienta) jak i  osoby polecającej (obecnego klienta).

Osobie poleconej (nowemu klientowi) nagroda przyznawana jest gdy, spełni następujące warunki:

1Jest nowym klientem.

Nie miał konta osobistego w Santanderze w złotówkach w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

2Do 30 czerwca 2023 r. złoży wniosek na stronie banku i zawrze umowę o Konto Jakie Chcę z kartą debetową.

Ponadto, musi:

 • wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną,
 • wyrazić zgodę na elektroniczną formę przekazywania korespondencji (EKK)
 • podać numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu.

3W ciągu 30 dni od otwarcia konta (ale nie później niż do 31 marca) po zalogowaniu się w bankowości internetowej Santander online (zakładka “Program poleceń”):

 • przystąpi do programu poleceń, akceptując jego regulamin i poda kod osoby polecającej,
 • wyrazi zgodę na przekazanie osobie polecającej niektórych danych (imienia oraz faktu, że założyliśmy konto i jakich warunków nam jeszcze brakuje, aby otrzymać nagrodę).

Ważne! Jeśli nie posiadamy kodu polecenia, możemy wykorzystać nasz sprawdzony kod polecający: XBSK6Z

4Do końca następnego miesiąca po miesiącu przystąpienia do programu zrealizować kartą debetową transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 300 zł.

Czyli, jeśli do programu przystąpiliśmy w grudniu, płatności kartą wykonujemy do końca stycznia.

Osoba polecająca (obecnemu klientowi) musi spełnić następujące warunki:

1Mieć dowolne konto w Santanderze z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej.

Musi mieć także: wyrażone zgody marketingowe i na kontakt kanałami elektronicznymi, elektroniczną formę korespondencji oraz podany nr telefonu i adres e-mail do kontaktu.

Nowy klient po wygenerowaniu kodu sam może zarabiać na polecaniu Konta Jakie Chcę.

2Do 30 czerwca 2023 r. przystąpić do programu (zrobimy to w bankowości internetowej), czyli:

 • zaakceptować jego regulamin,
 • wyrazić zgody marketingowe,
 • wygenerować kod i przekazywać go innym zainteresowanym otwarciem Konta Jakie Chcę;

3Do 30 czerwca 2023 r. zrealizować min. 1 płatność bezgotówkową kartą debetową na dowolną kwotę.

Polecającemu przysługuje miesięcznie maks. 5 nagród za polecenia.

Przekazanie nagród

Bank udostępni nagrody w ciągu 5 dni roboczych od spełnienia warunków przez obie osoby (poleconego i polecającego). Zrobi to przez wiadomość w systemie Santander internet. Daje też 30 dni na wybranie karty podarunkowej 80 zł do interesującego nas sklepu (Decathlon / Biedronka / Zalando / RTV Euro AGD) lub 4 biletów do kina (Helios albo Cinema City).

Wyboru dokonuje się po zalogowaniu do bankowości internetowej w zakładce “Program poleceń”:

nagrody program poleceń santander

Wybór nagrody w programie poleceń Santander

powrót do menu ↑

Kod polecenia Santander

W całym programie najważniejsze, abyśmy podali w bankowości internetowej (zakładka Program poleceń) w ciągu 30 dni  kod polecenia uzyskany od obecnego klienta banku. Zachęcamy do korzystania z kodów swoich bliskich lub znajomych.

Jeśli natomiast nie mamy nikogo takiego, to zawsze można skorzystać z naszego sprawdzonego i aktualnego kodu polecającego: XBSK6Z

Po założeniu konta można samemu zarabiać na polecaniu Konta Jakie Chcę.

W tym celu należy wygenerować kod polecenia w Santander online w zakładce Program Poleceń.

Wygenerowany w ten sposób kod będzie wyglądał tak:

kod polecenia santander

Potencjalny zysk a koszty utrzymania konta w Santander

W przypadku osoby polecającej możliwy do osiągnięcia zysk z programu poleceń tak naprawdę zależy od jej skuteczności i umiejętności przekonywania. Na jej premię wpływa bowiem zachowanie osoby poleconej.

Osoba polecona ma łatwiej. Kod polecający bez trudu zdobędzie w internecie, niekoniecznie od znajomego. Z drugiej strony zarobić może tylko 80 zł, chyba że później sama zacznie polecać.

Czy gra jest warta świeczki? Jak najbardziej, bo Konto Jakie Chcę może być całkowicie darmowe w utrzymaniu. Trzeba tylko odpowiednio min. 1 raz w miesiącu używać dołączonej do niego Karty Dopasowanej i zasilać konto kwotą min. 500 zł.

Posiadacze Konta Jakie Chce muszą też uważać na wypłaty z obcych bankomatów. Standardowo za każdą taką operację zapłacą 5 zł. Mogą też za 7 zł wykupić miesięczny abonament na bezprowizyjne wypłaty. Jeśli natomiast do pobrania gotówki użyją Blika, w ogóle nie zostaną obciążeni kosztami.

powrót do menu ↑

Dodatkowe 800 zł

Zakładając Konto Jakie Chcę w Santander Banku, mamy szanse zgarnąć nawet 580 zł premii i 300 zł zwrotu za rachunki.

Na początek, zakładając konto poprzez stronę promocji zgarniemy łatwe 300 zł w gotówce i 100 zł w bonie Sodexo. Kolejne 80 zł zyskamy w programie poleceń.  Wystarczy, że wpiszemy w  bankowości internetowej kod polecającego (można skorzystać z naszego sprawdzonego kodu: XBSK6Z) i dokonamy kilku transakcji bezgotówkowych. Rejestracja karty w programie Mastercard Priceless Specials nagradzana jest punktami wymiennymi na bony o wartości 100 zł. Osoby, które będą rachunki za media z konta otrzymają do 300 zł zwrotu w ciągu roku.

Szerzej o aktualnych promocjach piszemy tutaj:

Santander: do 880 zł premii
+ do 880 zł premii
2 dni do końca promocji
powrót do menu ↑

Pytania i odpowiedzi – program poleceń / kod polecenia

O czym jeszcze warto wiedzieć i pamiętać? Zapoznaj się z odpowiedziami na często zadawane pytania, które przygotowaliśmy poniżej.

Gdzie wpisać kod polecenia?

Kod polecenia można wpisać, po zalogowaniu się w bankowości internetowej Santander online w zakładce Program Poleceń. Osoba polecona (nowy klient) ma na to 30 dni od otwarcia swojego konta. Kod polecenia można również podać w placówce albo u doradcy online.

Skąd wziąć ważny kod polecenia?

W przypadku gdy nie znamy żadnej osoby polecającej, można nasz wykorzystać nasz ważny kod polecenia: XBSK6Z. Spełnione są wszystkie zgody i wymagania dla osoby polecającej.

Jak wygenerować swój kod polecający w Santander?

Aby wygenerować swój unikalny kod polecenia należy przystąpić do programu poleceń w Santander Banku. Można to zrobić logując się do bankowości internetowej i zaznaczając wymagane zgody w zakładce – Program Poleceń. Swój kod polecający Santander można również wygenerować w placówce, u doradcy online albo na infolinii.

Jak sprawdzić czy wymagane warunki programu poleceń są spełnione?

W tym celu należy się zalogować do Santander internet i przejść do zakładki Program Poleceń. Tam w sekcji POLECENIA można zobaczyć wszystkie aktywne polecenia. Jest tam lista warunków dla polecającego i poleconego wraz z oznaczeniami czy osoba spełnia dany warunek czy nie.

Czy warto?

Uczestnictwo w programie poleceń Santandera to prosty sposób na zwiększenie swojej premii za zostanie jego klientem. Bank płaci bowiem 300 zł w gotówce i 100 zł w bonie Sodexo za otwarcie Konta Jakie Chce. Do tego w ramach innej promocji dorzuca 100 zł za założenie konta dla dziecka. Przyznaje też money-back za rachunki i oferuje lokatę mobilną na 6,25%. Razem z e-kodem o wartości 80 zł składa się to na bardzo atrakcyjny pakiet nagród.

Konto Jakie Chcę

Ważny Kod Polecający: XBSK6Z

+ 880 zł premii w 3 promocjach
32 dni do końca promocji

21 opinii
 1. Odpowiedz
  Marucha 5 Maj 2023 10:51

  Czy ten kod polecenia XBSK6Z jest aktualny i można go wykorzystać w celu zdobycia tej karty podarunkowej ?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 5 Maj 2023 12:55

   Tak ten kod jest ważny i można z niego korzystać do końca aktualnej edycji programu (można go śmiało wpisywać do 30 czerwca 2023 r.)

 2. Odpowiedz
  Basia 5 Maj 2023 10:17

  Dzięki programowi poleceń można zdobyć 80 zł
  W regulaminie programu jest zapis:

  Polecony zapłaci minimum 300 zł za zakupy Kartą debetową albo Kartą mobilną debetową (
  transakcje cashback nie są wliczane) albo za pomocą usługi BLIK (z wyłączeniem wypłat z
  bankomatu), do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarto umowę o: Konto
  Jakie Chcę albo Konto Select.

 3. Odpowiedz
  patyq 26 Październik 2022 19:03

  Czy żeby skorzystać z najnowszej promocji muszę mieć ukończone 18 lat

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 26 Październik 2022 23:05

   Tak, by skorzystać z programu poleceń trzeba mieć ukończone 18 lat.

   W regulaminie jest taki zapis:
   …WARUNKI UCZESTNICTWA W PROGRAMIE:
   – jesteś pełnoletnią osobą fizyczną, masz obywatelstwo polskie oraz pełną zdolność do czynności
   prawnych…

 4. Odpowiedz
  Dominik 7 Październik 2022 16:30

  Wpisałem kod znajomego, zapłaciłem 300zł kartą(doładowałem revoluta) i nadal nie zaakceptowało mi zadania wydaj 300zł. Pisać do nich? Czekam już ponad 2 tygodnie

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 10 Październik 2022 15:10

   Możliwe, że doładowania Revoluta maja wykluczone. Lepiej poprostu wydaj te 300 zł robiąc normalne płatności kartą za jakieś zakupy.

   W regulaminie płatność kartą debetową masz tak zdefiniowana:
   …transakcja wykonana przy użyciu karty debetowej w dowolnym punkcie usługowo–handlowym lub w dowolnym serwisie internetowym, umożliwiającym wykonanie takiej transakcji, w celu zakupu towarów lub usług. Płatność kartą debetową to m.in. transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności bezgotówkowych…

 5. Odpowiedz
  Kristo 11 Wrzesień 2022 12:35

  Założyłem konto w Santanderze i ma już go aktywowane. Co teraz mam zrobić by otrzymać ten bon z programu poleceń?

  Ile mam czasu na wpisanie kodu polecenia i spełnienie warunków promocji, żeby otrzymać nagrodę?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 11 Wrzesień 2022 12:52

   W ciągu 30 dni od otwarcia konta musisz wpisać kod polecenia. Jeśli nie masz takiego możesz wykorzystać nasz sprawdzony kod XBSK6Z

   Kod wpisujesz po zalogowaniu się w bankowości Santander online w zakładce “Program Poleceń” (pierwszy link od lewej u góry strony).

   Pozostałe warunki programu (płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł) musisz spełnić do końca następnego miesiąca, po tym, w którym otworzyłeś konto.

   Czyli np. jeśli konto otworzyłeś 10 września, kod polecenia musisz wpisać do 10 października, a płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł do 31 października.

   Im szybciej zrobisz te płatności na 300 zł łącznie tym szybciej odbierzesz ten bon 80 zł do wybranego sklepu (powinien być dostępny już po 5 dniach roboczych).

 6. Odpowiedz
  Beti 13 Maj 2022 17:27

  Witam ja już otrzymałam bon do biedronki na 80zl.W pierwszym miesiącu po założeniu konta musi być wpływ na minimum 1000 zł i łącznie wydane na zakupy minimum 300 zł.

 7. Odpowiedz
  Bogusz 7 Kwiecień 2022 17:28

  Skorzystałem z promocji na założenie i konta. Kod z poleceniem można wpisać w ciągu 30 dni, na stronie santander po zalogowaniu w zakładce “program poleceń” :))

 8. Odpowiedz
  Michał 31 Marzec 2021 20:35

  Witam. Mam pytanie, jeśli umowa została podpisana z końcem lutego przy kurierze a bank otworzył konto na początku marca to kiedy trzeba spełnić warunki, w marcu czy w kwietniu? Teoretycznie data podpisania umowy jest lutowa ale bank otworzył konto w marcu i nie jestem pewny jak to będzie uznawane.

 9. Odpowiedz
  Natans 29 Styczeń 2021 18:50

  Musze przyznać, że pierwszą cześć premii tj. 50 zł z promocji polecam moj bank wypłacili mi w terminie.

  W grudniu założyłem konto w poprzedniej promocji, wpisałem podany tutaj kod polecający, dwa razy zapłaciłem za zakupy kartą (154 zł + 172 zł ) oraz raz zapłaciłem sobie blikiem za jakąs drobnostkę na Allegro (10 zł). W styczniu przelali mi kaskę:

  promocja santander wypłata

  Tak więc wszystko co tutaj jest opisane jak najbardziej działa.

  Teraz czekam na główną nagrodę i of korz pilnuję by spełnić warunki w kązdym miesiącu (zasilenie konta, transakcje kartą, logowanie do ichnej apki). Kolejna wyplata niestety dopiero za kilka miechów 🙂

  Bedę informował co i jak

 10. Odpowiedz
  uki 13 Luty 2020 17:15

  Mogę potwierdzić, że program polecający Santander jak najbardziej działa.
  Brałem udział w starej edycji polecam mój bank jak jeszcze premia wynosiła 80 zł – teraz to widzę że jest to 50 zł

  W styczniu wypłacili mi dwie premię:
  – pierwsze 80 zł za to, że założyłem rachunek przez tanie-konto.pl i wpisałem podany tutaj kod polecajacy
  – druga 160 zł za polecenie konta 2 osobom z rodziny (wpisali mój kod)

  Tak to wyglądało w historii rachunku:

  przelew polecam mój bank santander

  Także spoksik, łątwo można zarobić tutaj te pare zł.

 11. Odpowiedz
  Miggu 2 Luty 2020 13:57

  W poprzedniej edycji miałem 3 polecenia
  Czy teraz te polecenia wliczają się do tych maks. 10 poleceń w obecnej edycji czy nie? Mogę maks. polecić 7 czy 10 osób?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 2 Luty 2020 14:05

   W obecnej 6 edycji, możesz konto polecić 10 osobom i zdobyć łącznie 500 zł (10×50 zł)

   Nie są wliczane do do tego limitu polecenia z poprzednich edycji.

   Pamiętaj tylko, że w przypadku kolejnej edycji promocji musisz ponownie zaakceptować nowy regulamin w usługach Santander internet (zakładka “program poleceń”).

 12. Odpowiedz
  Boga 2 Luty 2020 09:53

  1 lutego ruszyła kolejna VI edycja programu poleceń Santandera. Warunki programu poleceń dla osoby polecającej w tej edycji się nie zmieniły, natomiast premia została obniżona z 80 zł do 50 zł za jedno polecenie.

  Taki mail otrzymałam, po zaakceptowaniu na nowo regulaminu:

  Dzień dobry,

  Twój kod polecający jest już aktywny. Jesteś o krok bliżej od otrzymania nagrody!

  Przekaż kod dalej. Osoba polecona przez Ciebie powinna wpisać go podczas otwierania konta i spełnić poniższe warunki regulaminu:

  1. do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia swojego Konta:

  a) zalogować się do aplikacji Santander mobile lub do Santander internet,

  b) zapłacić za zakupy kartą debetową, kartą mobilną debetową lub za pomocą usługi BLIK na łączną kwotę minimum 300 zł,

  2. wyrazić zgodę na:

  a) otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną,

  b) elektroniczną formę przekazywania korespondencji (EKK),

  c) ujawnienie tajemnicy bankowej,

  3. podać numer telefonu komórkowego do kontaktu i adres mailowy,

  4. nie mieć złożonego sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych.
  Jeśli chodzi o Ciebie, pamiętaj by:

  1. mieć wyrażoną zgodę na:

  a) otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i telefoniczną,

  b) elektroniczną formę przekazywania korespondencji (EKK),

  2. mieć podany numer telefonu komórkowego do kontaktu i adres mailowy,

  3. nie mieć złożonego sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych.

  Ważne! W przypadku kolejnej edycji promocji należy ponownie zaakceptować nowy regulamin w usługach Santander internet.

  Po spełnieniu wszystkich warunków regulaminu, Ty i osoba polecona otrzymacie po 80 zł. Nagroda zostanie wypłacona do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym polecony spełnił warunki.

  Więcej szczegółów znajdziesz na stronie promocji.

  W załączniku znajdują się regulacje związane z przystąpieniem do programu „Polecam mój Bank”.

  Dziękujemy, że jesteś z nami!

  Santander Bank Polska S.A.

 13. Odpowiedz
  Konrad 1 Grudzień 2019 19:37

  300zł min jedna transakcja czy suma transakcji? W regululaminie jest mowa o min 300zł płatności kartą jako warunku otrzymania premi za plecenie. W waszych punktach piszenie o sumie 300zł. Chcialbym miec pewnosć.

  • Odpowiedz
   Archi 16 Styczeń 2020 18:58

   Miałem takie same wątpliwości jak Ty. Jedna transakcja za. min. 300 zł czy kilka transakcji , które w sumie dadzą to 300 zł?

   W regulaminie programu jest zapis, trochę nie precyzyjny:

   Polecony zapłaci minimum 300 zł za zakupy Kartą debetową albo Kartą mobilną debetową (
   transakcje cashback nie są wliczane) albo za pomocą usługi BLIK (z wyłączeniem wypłat z
   bankomatu), do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarto umowę o: Konto
   Jakie Chcę albo Konto Select.

   Zapytałem doradcę Santander na czacie i odpowiedział mi że, może być to kilka transakcji, ważne by łącznie do końca kolejnego miesiąca z płatności kartą “uzbierało” się to 300 zł.
   program poleceń jedna czy kilka płątności 300 zł

   Nawet sobie zrzut tego zrobiłem:

 14. Odpowiedz
  Basia 8 Sierpień 2019 11:24

  Bank robi wszystko, by nie wypłacić nagród za polecanie i w reklamacjach mija się z prawdą podając różne powody nie wypłacenia 80zl każdej ze stron.

 15. Odpowiedz
  Piotr 6 Lipiec 2019 14:14

  Obecnie dodatkowo oprócz programu poleceń, gdzie można zdobyć 80 zł jest możliwość zdobycia bonów do wykorzystania w sklepach Biedronka o wartości 150 zł.
  Wystarczy po otwarciu konta zapewnić wpływy na łączną kwotę 1000 zł oraz wykonać 5 płatności kartą na dowolną kwotę.

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0