ING Program Poleceń: 100 zł dla obecnego klienta i do 210 zł dla nowego

Aktualizacja - 2021.06.20

W programie poleceń ING Bank Śląski za każdą skuteczną rekomendację płaci 100 zł, a limit zarobków obecnego klienta wynosi 1000 zł. Osoba, która skorzysta z polecenia, wzbogacić się może nawet o 210 zł. Sprawdźmy regulamin akcji i zasady premiowania.

Za każdą skuteczną rekomendację ING Bank Śląski płaci 100 zł, a limit zarobków obecnego klienta wynosi 1000 zł. Osoba, która skorzysta z polecenia, wzbogacić się może nawet o 210 zł. W obu przypadkach warunkiem zdobycia premii jest wykazanie się aktywnością, czyli głównie transakcje kartą.

Lojalność jest w cenie. Wiedzą to instytucje finansowe, dlatego proponują swoim klientom premie pieniężne za polecanie ich usług znajomym. Wykorzystują mechanizm psychologiczny, wedle którego ludzie najbardziej ufają właśnie tym, którym znają. Jeśli więc szukamy dobrego konta osobistego i bliski poleci nam coś konkretnego, jesteśmy skłonni skorzystać z tej rekomendacji. Przyjmujemy bowiem, że dany produkt czy usługa spełni nasze potrzeby.

Program poleceń

Program poleceń funkcjonuje m.in. w ING Banku Śląskim. Obecna jego edycja trwa do 25 marca 2022 r.

W jej ramach obecny klient za każdą skuteczną rekomendację otrzymuje 100 zł, a osoba otwierająca ROR z polecenia – 50 zł.

Program poleceń ING Banku: Poleć Konto Znajomemu
Ile można zyskać? nowy klient:50 zł (z programu poleceń) + 160 zł (z promocji na start) osoba polecająca:100 zł (za jedno konto)
Dla kogo? Dla wszystkich klientów indywidualnych ING Banku Śląskiego mających konto osobiste
Do kiedy można przystąpić? do 25 listopada 2021 r.
Jak łatwo / trudno uzyskać? łatwo
Najważniejsze warunki osoba polecona (nowy klient)
1. Do 25.11.2021 r. wpisanie kodu promocji (polecenia) podczas składania wniosku,
2. Do 25.11.2021 r. przystąpienie do promocji, wyrażenie odpowiednich zgód
2. Wykonanie płatności bezgotówkowych kartą albo Blikiem na łącznie min. 300 zł w każdym z dwóch miesięcy po otwarciu konta

Osobą polecającą może zostać klient, który:

 • ma konto osobiste w organizacji zarządzanej przez Brunona Bartkiewicza od co najmniej 30 dni,
 • wyrazi zgody marketingowe.

W jednej edycji programu obecny klient może zarobić maksymalnie 1000 zł, czyli polecić ROR 10 osobom.

Za nowego klienta traktowana jest osoba, które nie miała ROR-u w ING Banku Śląskim na 12 miesięcy przed ponownym zawarcie umowy.

powrót do menu ↑

Warunki i regulamin

Nowy klient – jak zdobyć 50 zł?

Aby otrzymać 50 zł jako osoba polecona (nowy klient) należy:

 • Do 25 listopada złożyć wniosek ze strony promocji i zawrzeć umowę o Konto z Lwem w dowolnym pakiecie (Direct, Komfort, Mobi, Active)
 • Podczas wypełniania wniosku podać kod polecenia otrzymany od osoby polecającej .
 • Do 25 listopada przystąpić do promocji oraz wyrazić zgody marketingowe i zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej
  Można to zrobić przez formularz na stronie banku lub w systemie bankowości internetowej. W wyrażeniu zgody chodzi o to, by bank mógł powiadomić osobę polecającą o tym, że spełniliśmy (bądź nie) warunki wypłaty premii.
 • W każdym z dwóch kolejnych miesięcy po otwarcia ROR-u wykonać kartą lub/i Blikiem płatności bezgotówkowe na łącznie min. 300 zł
  Spełnianie warunku można rozpocząć już w miesiącu zawarcia umowy.
Ważne! Nowy klient może otrzymać również premię pieniężną z odrębnej akcji specjalnej. Obecnie wynosi ona 160 zł za otwarcie konta w ing.

Przekazanie nagród

Wypłata nagród podstawowych (za polecenie i skorzystanie z rekomendacji) będzie odbywać się od grudnia 2021 do marca 2022. Zatem najpóźniej otrzymamy przelew z premią 25 marca 2022.

powrót do menu ↑

Osoba polecająca

Osoba polecana po otwarciu konta może też zdobywać nagrody jako osoba polecająca. Aby to zrobić trzeba:

 • Do 25 listopada zarejestrować się w programie
  Najwygodniej zrobić to w bankowości elektronicznej. Przystąpienie do promocji możliwe jest również w placówce.
 • Pobrać i przekazać kod polecający osobie zainteresowanej otwarciem konta w ING Banku Śląskim
 • Do 25 listopada wykonać kartą lub/i Blikiem transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 300 zł
  Uwzględniane są także płatności telefonem i kartą dodaną do portfela cyfrowego Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay.
powrót do menu ↑

Kod polecenia ING

W całym programie najważniejsze, abyśmy podali w odpowiednim miejscu we wniosku kod polecający uzyskany od obecnego klienta banku. Zachęcamy do korzystania z kodów swoich bliskich lub znajomych.

karta wielowalutowa ing

powrót do menu ↑

Koszty

Widzimy więc, że zarabianie na polecaniu kont ING Banku Śląskiego jest dość trudne. Wymóg wydania po 300 zł przez osobę rekomendującą i zapraszaną jest tu decydujący. Wydaje się, że spełnią go tylko te osoby, które zechcą związać się na dłużej z podmiotem kontrolowanym przez Grupę ING.

A co z kosztami? Na szczęście tych można całkowicie uniknąć, wykazując się aktywnością lub – w przypadku młodych klientów – wybierając odpowiedni ROR.

Konto Direct i Konto Mobi są prowadzone bezpłatnie. Ich posiadacze nie płacą również za przelewy internetowe. Ponadto ci drudzy (osoby w wieku 13-26 lat) nie płacą za kartę debetową. Od posiadaczy Konta Direct wymagane jest wydanie plastikiem min. 300 zł w miesiącu.

Klienci ING Banku Śląskiego mogą nieodpłatnie korzystać z maszyn własnych oraz Planet Cash. Poza tym w co miesiąc przysługuje im jedna darmowa wypłata w obcym bankomacie. Mogą też zdecydować się na miesięczny abonament na bezprowizjne wypłaty w cenie 5 zł.

Posiadacze Konta Mobi tych opłat unikną, jeśli będą pobierać gotówkę przy pomocy Blika.

powrót do menu ↑

Czy warto ?

Na tle innych programów rekomendacyjnych inicjatywa ING Banku Śląskiego prezentuje się korzystnie. Po pierwsze, limituje aż do 1 tys. zł możliwą do uzyskania premię za polecanie kont. Po drugie, stawia małe wymagania dotyczące przyznania bonusów.

Podkreślić także należy to, iż nagradza obecnych i nowych klientów. Oprócz tego – przy umiejętnym korzystaniu z rachunku – nie wiąże się z żadnymi stałymi kosztami.

To wszystko sprawia, że program poleceń ING „Poleć konto znajomemu” wydaje się atrakcyjna jedynie dla tych, którzy zechcą na dłużej związać się z ING Bankiem Śląskim, czyli są lub zostaną jego stałymi klientami.

160 zł za założenie konta

Na koniec warto przypomnieć, że zakładając konto w ING Banku Śląskim zyskać możemy 160 zł na start. Wystarczy, że założymy konto przez internet i spełnimy warunki promocji „Do 160 zł za otwarcie konta Direct”. Dokładna analiza tej promocji jest przedstawiona tutaj.

Konto Direct

Kumulacja promocji

+ 210 zł premii w promocjach
Promocja zakończona
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0