Konto Mobi 13-26

Sprawdź
+ 500 zł premii i 5,25% na KO
15 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2024.04.12

Czy konto Mobi dla młodych w banku ING jest w 100% darmowe? Jak zdobyć do 500 zł premii pieniężnej za otwarcie konta i 5,25% na koncie oszczędnościowym? Zobacz recenzję i opinie klientów o koncie młodzieżowym ING Bank Śląski.

Konto dla Młodych w ING

W maju organizacja kierowana przez Brunona Bartkiewicz odświeżyła ofertę dla młodych klientów. W miejsce Konta Student wprowadziła Konto Mobi. Z założenia jest to rachunek adresowany do klientów wieku 13-26 lat, którzy preferują korzystanie z rachunku na smartfonie.

Konto Mobi jest tańsze w użytkowaniu niż ING konto Direct – głównie przez bezwarunkowo darmową kartę debetową.

Oprócz atrakcyjnych parametrów cenowych konto dla młodych ING Banku Śląskiego wyróżnia się ciekawymi usługami dodatkowymi, które przydają się w codziennych sytuacjach.

Tabela opłat

Opłaty Konto Mobi ING Bank Śląski
Prowadzenie konta 0 zł
Karta debetowa 0 zł
Przelewy internetowe 0 zł
Wypłaty z bankomatów 0 zł - wypłaty Blikiem
0 zł - bankomaty ING, Planet Cash
0 zł - pierwsza wypłata w miesiącu z dowolnego bankomatu w Polsce
2,5 zł - kolejne wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych

Pod względem kosztów Konto Mobi w ING jest jednym z najlepszych na rynku rachunków dla młodych. Jego posiadacze nie płacą bowiem za:

 • prowadzenie rachunku,
 • obsługę karty debetowej z funkcją wielowalutowości (EUR, USD, GBP),
 • zwykłe przelewy internetowe (w tym przelewy ekspresowe na telefon),
 • zlecenia stałe,
 • polecenia zapłaty,
 • usługę cash-back,
 • wpłaty we wpłatomatach własnych i Planet Cash.

karta wielowalutowa ingZa każdą  wypłatę w obcym bankomacie (poza pierwszą w miesiącu wykonaną Blikiem) w kraju ING Bank Śląski nalicza 2,5 zł. Jednak koszty te można obniżyć na dwa sposoby:

 • realizując operacje Blikiem (obecnie wypłaty tym systemem umożliwia ponad 70 proc. urządzeń w Polsce).

Uwaga! Jeśli nie zaznaczymy inaczej, pakiet na bezprowizyjne wypłaty odnowi się automatycznie wraz z początkiem nowego okresu rozliczeniowego (29. dnia miesiąca). Oczywiście można z niego zrezygnować w każdej chwili.

Kiedy darmowe?

Konto Mobi ING może być w pełni darmowe w użytkowaniu, należy tylko uważać na obce bankomaty oraz unikać operacji w oddziałach. Za każdy przelew, wpłatę i wypłatę zlecaną w placówce ING Bank Śląski pobiera 9 zł. Natomiast samo konto Mobi, karta płatnicza i przelewy internetowe są bezwarunkowo darmowe.

powrót do menu ↑

Konto Oszczędnościowe 5,25%

Ewentualne nadwyżki posiadacz Konta Mobi może pomnażać na Otwartym Koncie Oszczędnościowym. ING Bank Śląski cyklicznie organizuje promocję dla nowych klientów (“Bonus na Start”), w ramach której płaci 5,25% przez 3 miesiące od otwarcia rachunku.  Limit wpłat wynosi 200 tys. zł. Podwyższone odsetki naliczane są po zakończeniu okresu promocyjnego, a co miesiąc bank dopisuje standardowe 1,5%.

Szczegółowa recenzja Otwartego Konta Oszczędnościowego ING dostępna jest tutaj.

Warto dodać, że ING Bank Śląski jako jeden z nielicznych nie ogranicza liczby przelewów z rachunku lokacyjnego. W większości banków można bez opłat wykonać jeden-dwa takie transfery w miesiącu.

powrót do menu ↑

Konto maklerskie ING

Mając Konto Direct, możemy w wygodny sposób otworzyć rachunek w Biurze Maklerskim ING i mieć dostęp do jego systemu internetowego. Wówczas konto bankowe i maklerskie będziemy mieć w jednym miejscu.

W dodatku przelewy między nimi jako wewnętrzne będą realizowane od razu, w czasie rzeczywistym. To odgrywa istotna rolę przy okazjach inwestycyjnych. Środki na sfinansowanie transakcji mamy bowiem pod ręką i nie musimy posiłkować się kredytem ani czekać na sesje rozliczeniowe między bankami.

Do wyboru mamy rachunek maklerski w dwóch taryfach: elastycznej i aktywnej. Oprócz ceny i prowizji za poszczególne transakcje różnią się one możliwościami, np. dostępem do narzędzi przydatnych w inwestowaniu na giełdzie. Dla początkujących inwestorów, ze względu na brak opłat miesięcznych lepszym wyborem będzie w Konto Maklerskie Elastyczne. Natomiast Konto Aktywne opłaca się założyć wtedy, gdy na rynkach finansowych lokujemy średnio 10 tys. zł miesięcznie.

powrót do menu ↑

Moje ING

Bankowość internetowa ING Banku Śląskiego (Moje ING) została zaprojektowana w technologii responsywnej (RWD). System dopasowuje się więc do urządzania, na którym klient z niego korzysta.

Serwis transakcyjny wyróżnia się przejrzystą strukturą. Wystarczy jeden rzut oka na główny ekran, by ustalić stan swoich finansów w ujęciu dziennym, miesięcznym i rocznym. Wszystkie najważniejsze informacje wyświetlają się zaraz po zalogowaniu. Ponadto dostępny w formie wykresów menadżer (Finansometr) umożliwia analizowanie wydatków, planowanie budżetu domowego oraz pomaga w realizowaniu celów oszczędnościowych.

moje ing demo

Bardzo przydatnym rozwiązaniem bankowości online jest wyszukiwarka przelewów. Dzięki niej znacznie skraca się czas wykonywania cyklicznych transferów, np. za rachunki. Zamiast szukać ich w historii operacji czy przeglądać listę odbiorców, można wpisać w oknie wyszukiwarki część frazy związanej z nazwą adresata albo wcześniej realizowanego przelewu, a system wyświetli te najbardziej pasujące.

Bankowość internetowa ING Banku Śląskiego daje też dostęp do Profilu Zaufanego, czyli rozwiązania cyfrowego służącego uwierzytelnianiu obywatela w zdalnych kontaktach z administracją publiczną. Instytucja kierowana przez Brunona Bartkiewicza była jedną z pierwszych, która wdrożyła to rozwiązanie.

Czego brakuje w Moim ING? Przede wszystkim dwóch funkcji: paczek (koszyka) przelewów i możliwości automatycznego wysyłania potwierdzenia operacji w formacie PDF na e-maila. By móc wysłać taki plik, trzeba go uprzednio pobrać na komputer.

powrót do menu ↑

Aplikacja mobilna

Pod względem funkcjonalności aplikacja mobilna Moje ING Mobile należy do najlepszych na rynku. Znajdują się w niej wszystkie funkcje bankowości internetowej.

aplikacja mobilna ing mobile

Ponadto oprogramowanie na smartfony umożliwia płacenie telefonem (technologia HCE) i wypłaty gotówki bez karty (Blik). Oferuje też:

 • powiadomienia push o zdarzeniach na rachunku,
 • dodawanie zdjęć paragonów z galerii (wirtualny dysk),
 • autoryzację mobilną,
 • klawiaturę ING, czyli możliwość zlecania przelewów na numer telefonu bez konieczności logowania do Blika – przekaz można nadać z poziomu komunikatora.

Promocje

Klienci, którzy rozważają otwarcie konta dla młodych w ING Banku Śląskim, mogą liczyć na atrakcyjne benefity i promocje o różnym charakterze.

Wszyscy klienci posiadający konto dla młodych Mobi mogą za darmo:

 • zamówić kartę debetową z wybranym przez siebie wizerunkiem (standardowo kosztuje to 15 zł),
 • zamówić naklejkę zbliżeniową Visa Zbliżak (standardowy koszt to 15 zł),
 • korzystać z karty wirtualnej MasterCard w telefonie (standardowo obłożona warunkową opłatą 7 zł miesięcznie).
powrót do menu ↑

Promocja 500 zł

promocja ing 500 złING Bank Śląski w promocji “Załóż konto i zyskaj” proponuje do 500 zł nagrody nowym klientom, którzy zdecydują się otworzyć Konto w ING  i będą aktywnie korzystać z konta i karty.

Co należy zrobić, aby zdobyć 500 zł premii?

 • Do 27 czerwca 2024 r.  przez stronę promocji otworzyć w aplikacji metodą na selfie Konto Direct wraz z rachunkiem oszczędnościowym OKO oraz zamówić kartę
 • Wyrazić zgody marketingowe
 • Do 30 września 2024 r. : wyrazić zgodę na weryfikację behawioralną, w trzech dowolnych miesiącach promocji zapewnić wpływ min. 1000 zł na miesiąc (w formie jednego lub kilku przelewów)
 • Aby otrzymać dodatkowe 150 zł, należy do 30 czerwca 2024 r.: dokonać płatności bezgotówkowych (kartą, portfelem mobilnym lub blikiem) na łączną kwotę min. 1000 zł, wykonać min. 3 płatności Blikiem za zakupy w internecie (mogą to być te same transakcje co wyżej), założyć min. jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego i odłożyć na nim min. 300 zł.

Szczegółowa analiza promocji “Załóż konto i zyskaj” przedstawiona jest tutaj

 

powrót do menu ↑

Jak założyć konto przez internet?

Pełnoletnia osoba może otworzyć Konto Mobi na dwa sposoby:

 1. Za pomocą aplikacji moje ING metoda na selfie
 2. Za pośrednictwem kuriera
 3. Poprzez przelew weryfikacyjny z innego banku.

W powyższych przypadkach należy najpierw wypełnić wniosek na stronie banku: Załóż Konto na stronie ingbank.pl

Niezbędny jest do tego dowód osobisty (podczas wypełniania wniosku, trzeba będzie załączyć jego skan lub zdjęcie).

bankowosc_internetowa_ING

W przypadku osób małoletnich umowę w ich imieniu zawiera opiekun prawny np. jeden z rodziców. Jeśli rodzic ma konto osobiste w ING, rachunek dla dziecka otworzy poprzez bankowość online. Będzie do tego potrzebować zdjęcia lub skanu dokumentu tożsamości swojej pociechy.

W przeciwnym razie zostaje mu kanał tradycyjny zawarcia umowy, czyli oddział. Wówczas opiekun musi przedstawić:

 • swój dowód osobisty,
 • dokument tożsamości dziecka, np. ważna legitymacja szkolna, dowód osobisty, odpis aktu urodzenia, odpis ważnej legitymacji ubezpieczeniowej lub karty ubezpieczeniowej,
 • dokument potwierdzający bycie opiekunem prawnym małoletniego klienta, np. akt urodzenia dziecka, jego dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający pokrewieństwo z nim,
 • potwierdzenie miejsca zamieszkania dziecka na terytorium Polski.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Konto Mobi można z pełnym przekonaniem zaliczyć do najlepszych na rynku rachunków bieżących dla osób poniżej 26. roku życia. Przede wszystkim jest całkowicie darmowe w utrzymaniu.

Jedyny problem może się pojawić przy wypłatach z obcych bankomatów, ale i na to jest sposób (Blik). Ponadto oferuje różnego rodzaju benefity, w tym bezpłatne wyrobienie karty z własnym wizerunkiem i aż do 500 zł (dla nowych klientów) za otwarcie i aktywnie korzystanie. Natomiast bogata w funkcje aplikacja mobilna ING Banku Śląskiego umożliwia wygodne zarządzanie ulokowanymi na nim pieniędzmi.

To wszystko sprawia, że Konto Mobi z pewnością spełni oczekiwania tych klientów, którzy cenią sobie komfortowe i praktyczne rozwiązania w dziedzinie finansów osobistych i chcą je mieć za darmo.

Pamiętajmy, że bank ma ciekawe benefity w postaci premii pieniężnych za aktywność.

Konto Mobi

Kumulacja promocji

+ 500 zł premii i 5,25% na KO
15 dni do końca promocji

 

8 Ocena Łączna
42 opinie
Konto Mobi

Jeśli masz mniej niż 26 lat i szukasz darmowego ROR-u z funkcjonalną aplikacją mobilną oraz lubisz modne gadżety i liczysz na bonusy, konto dla młodych ING Banku Śląskiego spełni twoje oczekiwania.

9Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9
7.6Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
7.7
Bankowość internetowa i mobilna
8.1
Dodatkowe korzyści
7.2
ZALETY
 • bezwarunkowo darmowe prowadzenie,
 • bezwarunkowo darmowa karta płatnicza,
 • darmowe obce bankomaty w kraju – przy wypłatach Blikiem,
 • karta wielowalutowa bez dodatkowych opłat,
 • nielimitowane przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego,
 • możliwość bezpłatnej personalizacji karty debetowej,
 • bezpłatna naklejka zbliżeniowa,
 • darmowe konta walutowe,
 • karta wirtualna w telefonie bez opłat (standardowo obłożona jest warunkową opłatą),
 • bonus do 250 zł dla nowych klientów.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
5 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  samsonowicz 30 Wrzesień 2021 13:25

  Prosze zwrocic uwage, ze pelny bonus 160 PLN jest dostepny wylacznie dla uzytkownikow powyzej 18 roku zycia. Ponizej bank przyznaje jedynie 50 PLN za przelew na konto. Z banku nie otrzymalem wyjasnien dlaczego tak sie dzieje.

 2. Odpowiedz
  Natalia 1 Lipiec 2020 10:18

  Po jakim czasie pieniądze wpływają na konto?

 3. Odpowiedz
  alicja 12 Luty 2019 15:01

  Może ktoś mi wytłumaczyć w Grudniu założyłam konto Mobi + OKO,
  Nagle regulamin się zmienił (przedział datowy się zmienił) czy promocja mojego konta już jest nie wazna ?

  • Odpowiedz
   Redakcja 12 Luty 2019 15:40

   Promocja twojego konta założonego w grudniu jest dalej ważna, tylko obowiązują Ciebie daty obowiązujące w regulaminie poprzedniej edycji promocji. Tutaj masz link do regulaminu poprzedniej edycji promocji:
   https://www.ing.pl/_fileserver/item/1121614/v6

 4. Odpowiedz
  Boogie 2 Sierpień 2018 17:45
  4.3
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  60

  Ciekawe konto dla studentów, bardzo dobra aplikacja mobilna. Jedynie nie podoba mi się mała liczba darmowych bankomatów.

  + ZALETY: tanie aplikacja mobilna
  - WADY: mało darmowych bankomatów
  Pomocne(31) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0