Konto Mobi

Sprawdź
+ 140 zł premii i 2,5% na KO
76 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2019.09.30

Czy konto Mobi dla młodych w banku ING jest w 100% darmowe? Jak zdobyć 140 zł premii pieniężnej  i 2,5% na koncie oszczędnościowym? Zobacz recenzję i opinie klientów o koncie młodzieżowym ING Bank Śląski.

Konto dla Młodych w ING

W maju organizacja kierowana przez Brunona Bartkiewicz odświeżyła ofertę dla młodych klientów. W miejsce Konta Student wprowadziła Konto Mobi. Z założenia jest to rachunek adresowany do klientów wieku 13-26 lat, którzy preferują korzystanie z rachunku na smartfonie.

Konto Mobi jest tańsze w użytkowaniu niż ING konto Direct – głównie przez bezwarunkowo darmową kartę debetową.

Oprócz atrakcyjnych parametrów cenowych konto dla młodych ING Banku Śląskiego wyróżnia się ciekawymi usługami dodatkowymi, które przydają się w codziennych sytuacjach.

Tabela opłat

OpłatyKonto Mobi ING Bank Śląski
Prowadzenie konta 0 zł
Karta debetowa 0 zł
Przelewy internetowe 0 zł
Wypłaty z bankomatów 0 zł - wypłaty Blikiem
0 zł - bankomaty ING, Planet Cash
0 zł - pierwsza wypłata w miesiącu z dowolnego bankomatu w Polsce
2,5 zł - kolejne wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych

Pod względem kosztów Konto Mobi w ING jest jednym z najlepszych na rynku rachunków dla młodych. Jego posiadacze nie płacą bowiem za:

 • prowadzenie rachunku,
 • obsługę karty debetowej z funkcją wielowalutowości (EUR, USD, GBP),
 • zwykłe przelewy internetowe (w tym przelewy ekspresowe na telefon),
 • zlecenia stałe,
 • polecenia zapłaty,
 • usługę cash-back,
 • wpłaty we wpłatomatach własnych i Planet Cash.

karta wielowalutowa ingZa każdą  wypłatę w obcym bankomacie (poza pierwszą w miesiącu) w kraju ING Bank Śląski nalicza 2,5 zł. Jednak koszty te można obniżyć na dwa sposoby:

 • wykupując miesięczny abonament za 5 zł (brak dodatkowych prowizji),
 • realizując operacje Blikiem (obecnie wypłaty tym systemem umożliwia ponad 70 proc. urządzeń w Polsce).

Uwaga! Jeśli nie zaznaczymy inaczej, pakiet na bezprowizyjne wypłaty odnowi się automatycznie wraz z początkiem nowego okresu rozliczeniowego (29. dnia miesiąca). Oczywiście można z niego zrezygnować w każdej chwili.

Kiedy darmowe?

Konto Mobi ING może być w pełni darmowe w użytkowaniu, należy tylko uważać na obce bankomaty oraz unikać operacji w oddziałach. Za każdy przelew, wpłatę i wypłatę zlecaną w placówce ING Bank Śląski pobiera 9 zł. Natomiast samo konto Mobi, karta płatnicza i przelewy internetowe są bezwarunkowo darmowe.

powrót do menu ↑

Konto Oszczędnościowe 2,5%

ProduktOprocentowanieStawka promocyjna
Konto oszczędnościowe - OKO 0,7% 2,5%
Lokata 3-miesięczna 0,5%
Lokata 6-miesięczna 0,75%
Lokata 12-miesięczna 1%

otwarte konto oszczędnościoweEwentualne nadwyżki posiadacz Konta Mobi może pomnażać na Otwartym Koncie Oszczędnościowym. ING Bank Śląski cyklicznie organizuje promocję dla nowych klientów (“Bonus na Start”), w ramach której płaci 2,5 proc. przez cztery miesiące od otwarcia rachunku.  Limit wpłat wynosi 100 tys. zł. Podwyższone odsetki naliczane są po zakończeniu okresu promocyjnego, a co miesiąc bank dopisuje standardowe 0,7 proc.

Szczegółowa recenzja Otwartego Konta Oszczędnościowego ING dostępna jest tutaj.

Warto dodać, że ING Bank Śląski jako jeden z nielicznych nie ogranicza liczby przelewów z rachunku lokacyjnego. W większości banków można bez opłat wykonać jeden-dwa takie transfery w miesiącu.

Natomiast lokaty ING Banku Śląskiego są kiepsko oprocentowane. W zależności od okresu zapadalności zarobimy na nich 0,5-1 proc.

Moje ING

Bankowość internetowa ING Banku Śląskiego (Moje ING) została zaprojektowana w technologii responsywnej (RWD). System dopasowuje się więc do urządzania, na którym klient z niego korzysta.

Serwis transakcyjny wyróżnia się przejrzystą strukturą. Wystarczy jeden rzut oka na główny ekran, by ustalić stan swoich finansów w ujęciu dziennym, miesięcznym i rocznym. Wszystkie najważniejsze informacje wyświetlają się zaraz po zalogowaniu. Ponadto dostępny w formie wykresów menadżer (Finansometr) umożliwia analizowanie wydatków, planowanie budżetu domowego oraz pomaga w realizowaniu celów oszczędnościowych.

moje ing demo

Bardzo przydatnym rozwiązaniem bankowości online jest wyszukiwarka przelewów. Dzięki niej znacznie skraca się czas wykonywania cyklicznych transferów, np. za rachunki. Zamiast szukać ich w historii operacji czy przeglądać listę odbiorców, można wpisać w oknie wyszukiwarki część frazy związanej z nazwą adresata albo wcześniej realizowanego przelewu, a system wyświetli te najbardziej pasujące.

Bankowość internetowa ING Banku Śląskiego daje też dostęp do Profilu Zaufanego, czyli rozwiązania cyfrowego służącego uwierzytelnianiu obywatela w zdalnych kontaktach z administracją publiczną. Instytucja kierowana przez Brunona Bartkiewicza była jedną z pierwszych, która wdrożyła to rozwiązanie.

Czego brakuje w Moim ING? Przede wszystkim dwóch funkcji: paczek (koszyka) przelewów i możliwości automatycznego wysyłania potwierdzenia operacji w formacie PDF na e-maila. By móc wysłać taki plik, trzeba go uprzednio pobrać na komputer.

Moje ING Mobile

Pod względem funkcjonalności aplikacja mobilna Moje ING Mobile należy do najlepszych na rynku. Znajdują się w niej wszystkie funkcje bankowości internetowej.

aplikacja mobilna ing mobile

Ponadto oprogramowanie na smartfony umożliwia płacenie telefonem (technologia HCE) i wypłaty gotówki bez karty (Blik). Oferuje też:

 • powiadomienia push o zdarzeniach na rachunku,
 • dodawanie zdjęć paragonów z galerii (wirtualny dysk),
 • autoryzację mobilną,
 • klawiaturę ING, czyli możliwość zlecania przelewów na numer telefonu bez konieczności logowania do Blika – przekaz można nadać z poziomu komunikatora.

Promocje

Klienci, którzy rozważają otwarcie konta dla młodych w ING Banku Śląskim, mogą liczyć na atrakcyjne benefity i promocje o różnym charakterze.

Wszyscy klienci posiadający konto dla młodych Mobi mogą za darmo:

 • zamówić kartę debetową z wybranym przez siebie wizerunkiem (standardowo kosztuje to 15 zł),
 • zamówić naklejkę zbliżeniową Visa Zbliżak (standardowy koszt to 15 zł),
 • korzystać z karty wirtualnej MasterCard w telefonie (standardowo obłożona warunkową opłatą 7 zł miesięcznie).
powrót do menu ↑

140 zł na start

promocja ing konto directNajbardziej przekonującym bodźcem jest chyba premia pieniężna, która może sięgnąć 140 zł. By ją otrzymać, należy:

 • Do 31 grudnia przez stronę promocji otworzyć Konto Mobi wraz z rachunkiem oszczędnościowym OKO
 • Wyrazić zgody marketingowe
 • Do 31 stycznia wykonać kartą albo Blikiem min. 10 płatności bezgotówkowych – za to otrzymujemy podstawowy bonus w kwocie 100 zł
 • Do 31 stycznia wykonać Blikiem min. 3 transakcje bezgotówkowe w sklepach internetowych – za to otrzymujemy dodatkowe 20 zł
 • Do 31 stycznia dokonać min. 2 przelewów na telefon BLIK do dwóch różnych odbiorców – za kwotę minimum 5 zł każdy – za to otrzymujemy dodatkowe 20 zł.

Promocja skierowana jest do nowych klientów. W świetle regulaminu są to osoby, które między 01.07.2018 r. a 30.09.2019 r. nie były posiadaczami konta osobistego ING Banku Śląskiego.

powrót do menu ↑

Jak otworzyć?

Pełnoletnia osoba może otworzyć Konto Mobi na dwa sposoby:

 1.  Za pośrednictwem kuriera – wypełniając wniosek na stronie banku: Załóż Konto na stronie ingbank.pl
 2. W oddziale.

Niezbędny jest do tego dowód osobisty (podczas wypełniania wniosku, trzeba będzie załączyć jego skan lub zdjęcie).

bankowosc_internetowa_ING

W przypadku osób małoletnich umowę w ich imieniu zawiera opiekun prawny np. jeden z rodziców. Jeśli rodzic ma konto osobiste w ING, rachunek dla dziecka otworzy poprzez bankowość online. Będzie do tego potrzebować zdjęcia lub skanu dokumentu tożsamości swojej pociechy.

W przeciwnym razie zostaje mu kanał tradycyjny zawarcia umowy, czyli oddział. Wówczas opiekun musi przedstawić:

 • swój dowód osobisty,
 • dokument tożsamości dziecka, np. ważna legitymacja szkolna, dowód osobisty, odpis aktu urodzenia, odpis ważnej legitymacji ubezpieczeniowej lub karty ubezpieczeniowej,
 • dokument potwierdzający bycie opiekunem prawnym małoletniego klienta, np. akt urodzenia dziecka, jego dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający pokrewieństwo z nim,
 • potwierdzenie miejsca zamieszkania dziecka na terytorium Polski.

Podsumowanie

Konto Mobi można z pełnym przekonaniem zaliczyć do najlepszych na rynku rachunków bieżących dla osób poniżej 26. roku życia. Przede wszystkim jest całkowicie darmowe w utrzymaniu.

Jedyny problem może się pojawić przy wypłatach z obcych bankomatów, ale i na to jest sposób (Blik). Ponadto oferuje różnego rodzaju benefity, w tym bezpłatne wyrobienie karty z własnym wizerunkiem i aż 140 zł (dla nowych klientów) za otwarcie i aktywnie korzystanie. Natomiast bogata w funkcje aplikacja mobilna ING Banku Śląskiego umożliwia wygodne zarządzanie ulokowanymi na nim pieniędzmi.

To wszystko sprawia, że Konto Mobi z pewnością spełni oczekiwania tych klientów, którzy cenią sobie komfortowe i praktyczne rozwiązania w dziedzinie finansów osobistych i chcą je mieć za darmo.

Pamiętajmy, że bank ma ciekawe benefity w postaci premii pieniężnych za aktywność.

Konto Mobi

PROMOCJA: Do 140 zł za otwarcie konta i Bonus na start

+ 140 zł premii i 2,5% na KO
76 dni do końca promocji

 

8 Ocena Łączna
42 opinie
Konto Mobi

Jeśli masz mniej niż 26 lat i szukasz darmowego ROR-u z funkcjonalną aplikacją mobilną oraz lubisz modne gadżety i liczysz na bonusy, konto dla młodych ING Banku Śląskiego spełni twoje oczekiwania.

9Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9
7.6Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
7.7
Bankowość internetowa i mobilna
8.1
Dodatkowe korzyści
7.2
ZALETY
 • bezwarunkowo darmowe prowadzenie,
 • bezwarunkowo darmowa karta płatnicza,
 • darmowe obce bankomaty w kraju – przy wypłatach Blikiem,
 • karta wielowalutowa bez dodatkowych opłat,
 • konto oszczędnościowe na 2,5 proc. (promocja),
 • nielimitowane przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego,
 • możliwość bezpłatnej personalizacji karty debetowej,
 • bezpłatna naklejka zbliżeniowa,
 • darmowe konta walutowe,
 • karta wirtualna w telefonie bez opłat (standardowo obłożona jest warunkową opłatą),
 • darmowy dostęp do serwisu Tidal przez trzy miesiące,
 • bonus do 140 zł dla nowych klientów.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
3 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  alicja 12 Luty 2019 15:01

  Może ktoś mi wytłumaczyć w Grudniu założyłam konto Mobi + OKO,
  Nagle regulamin się zmienił (przedział datowy się zmienił) czy promocja mojego konta już jest nie wazna ?

  • Odpowiedz
   Redakcja 12 Luty 2019 15:40

   Promocja twojego konta założonego w grudniu jest dalej ważna, tylko obowiązują Ciebie daty obowiązujące w regulaminie poprzedniej edycji promocji. Tutaj masz link do regulaminu poprzedniej edycji promocji:
   https://www.ing.pl/_fileserver/item/1121614/v6

 2. Odpowiedz
  Boogie 2 Sierpień 2018 17:45
  4.3
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  60

  Ciekawe konto dla studentów, bardzo dobra aplikacja mobilna. Jedynie nie podoba mi się mała liczba darmowych bankomatów.

  + ZALETY: tanie aplikacja mobilna
  - WADY: mało darmowych bankomatów
  Pomocne(10) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0