Konto Direct

Sprawdź
+ 500 zł premii i 5,25% na KO
15 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2024.04.12

Czy konto Direct w banku ING może być w 100% darmowe? Jakie są “haczyki” i ukryte opłaty w tej ofercie? Jak zdobyć do 500 zł premii za założenie konta i 5,25% na koncie oszczędnościowym? Sprawdźmy.

ING Bank Śląski należy do największych instytucji finansowych o profilu uniwersalnym w naszym kraju. Powstał w 1988 r. jako Bank Śląski. W 1996 r. większość udziałów instytucji wykupiła holenderska Grupa ING.

Obecnie pod względem wielkości aktywów zajmuje on piąte miejsce na rynku. W innych segmentach również zalicza się lub oscyluje wokół TOP 5. Nieco słabiej wypada tylko w liczbie wydanych kart kredytowych (dopiero 10. lokata).

Opłaty

Flagowym rachunkiem w ofercie ING Banku Śląskiego jest Konto Direct. To warunkowo darmowy ROR. Oznacza to, że nie ponosi się kosztów jego utrzymania pod warunkiem aktywności.

Poniżej skrócona tabela opłat Konta Direct ING:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
ING Bank Śląski
Nazwa
Konto Direct
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 13 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
9 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł / 10 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie transakcji kartą za min. 300 zł lub 200 zł (osoby w wieku 18-26 lat); dla osób w wieku 13-18 lat karta jest bezwarunkowo darmowa
Bankomaty
0 zł / 5 zł / 10 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł - pierwsza wypłata Blikiem w miesiącu z bankomatów obcych jest darmowa
5 zł - druga i kolejne wypłaty z bankomatów obcych blikiem
10 zł - wypłaty z bankomatów obcych kartą
Wypłaty z bankomatów za granicą
5%
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł (wpłatomaty)
Konto oszczędnościowe
Konto walutowe
EUR, USD, GBP

Konto Direct prowadzone jest bezpłatnie. Opłata 10 zł dotyczy obsługi karty debetowej. Unika jej się po wykonaniu transakcji bezgotówkowych na 300 zł w miesiącu (klientów w wieku 18-26 lat obowiązuje wymóg 200 zł).

Warto dodać, że oferowana przez ING Bank Śląski karta Visa Zbliżeniowa ma funkcję wielowalutowości. Oznacza to, że obsługuje płatności bezpośrednio w EUR, USD i GBP, dzięki czemu klient nie ponosi kosztów przewalutowania transakcji zagranicznych.

Zwykłe przelewy internetowe są oczywiście darmowe. Klienci ING Banku Śląskiego mogą bezpłatnie pobierać gotówkę w maszynach przyoddziałowych oraz obsługiwanych przez sieć Planet Cash. To łącznie prawie 4,5 tys. urządzeń, czyli 1/5 w kraju.

Za pierwszą w miesiącu wypłatę  BLIKIEM z dowolnego bankomatu w Polsce nie jest pobierana żadna opłata.

Wypłata kartą debetową w innym bankomacie kosztuje ich 10 zł lub – jeśli zostanie zrealizowana Blikiem – 2.5 zł. Z tym ostatnim systemem współpracuje ok. 90 proc. z przeszło 22 tys. maszyn samoobsługowych w Polsce.

Instytucja z lwem z logo jako jedna z pierwszych wdrożyła otwartą bankowość, jaką wprowadziła dyrektywa PSD II. W praktyce oznacza to, że umożliwia swoim klientom agregowanie rachunków i podgląd stanu swoich kont w innych bankach.

Karta Wielowalutowa

Do konta dołączana jest karta wielowalutowa Visa zbliżeniowa, która pozwala na bezpieczny i szybki dostęp do pieniędzy zgromadzonych na rachunku.

Kartą Visa zbliżeniową możesz płacić w sklepach tradycyjnie i zbliżeniowo, a także płacić w internecie i wypłacać gotówkę w bankomatach lub w ramach usługi Cashback. Możesz do niej podłączyć swoje konta walutowe w EUR, GBP i USD, przelać na nie pieniądze i płacić w tych walutach bez prowizji za przewalutowanie.

Więcej o karcie wielowalutowej i kontach walutowych ING dowiesz się w tym artykule:

Konta walutowe ING i karta wielowalutowa – Opinie , Opłaty

Za korzystanie z karty płatniczej również można nie płacić, jeśli w okresie rozliczeniowym dokonamy transakcji na 300 złotych (dla osób w wieku 18-26 lat limit zwolnienia wynosi 200 zł). W przeciwnym wypadku bank nalicza miesięczną opłatę – 10 złotych.

Warto podkreślić, iż dla osób niepełnoletnich w wieku 13-18 lat, opłata za kartę nie jest pobierana.

Kartę płatniczą, za opłatą (15 złotych) można spersonalizować, umieszczając na niej własne zdjęcie.

powrót do menu ↑

Konto Direct a Mobi

W ofercie ING Banku Śląskiego znajdziemy osobny rachunek kierowany do młodych klientów (do 26 lat). Chodzi o Konto Mobi, które pod względem cenowym wypada korzystniej niż Konto Direct.

Posiadacz tego pierwszego nie tylko nie ponosi opłaty za prowadzenie ROR-u, ale też obsługę karty debetowej. Może też za darmo wyrobić ją z własnym wizerunkiem oraz bez prowizji pobierać Blikiem gotówkę we wszystkich bankomatach w kraju. Natomiast druga i kolejna wypłata realizowana plastikiem kosztuje go 2,5 zł (zamiast 10 zł).

↓Usługa || Konto→ Konto Direct Konto Mobi (18-26 lat)
Prowadzenie konta (miesięcznie) 0 zł 0 zł
Karta debetowa (miesięcznie) 10 zł lub 0 zł
(zwolnienie: transakcje kartą za min. 300 zł)
0 zł
Przelewy internetowe 0 zł 0 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce Wypłaty kartą:
0 zł - ING Bank Śląski, Planet Cash
10 zł - pozostałe bankomaty


Wypłaty Blikiem:
0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce (pierwsza wypłata w miesiącu)
2,5 zł - druga i kolejne wypłaty
Wypłaty kartą:
0 zł - ING Bank Śląski, Planet Cash
0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce (pierwsza wypłata w miesiącu)
2,5 zł - pozostałe


Wypłaty Blikiem:
0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce

Konto Mobi jest tańsze w użytkowaniu niż konto Direct – głównie przez bezwarunkowo darmową kartę debetową do 26 roku życia oraz darmowe wypłaty kodami BLIK z bankomatów w całej Polsce bez ograniczeń (telefonem).

powrót do menu ↑

Promocja 500 zł

promocja ing 500 złING Bank Śląski w promocji “Załóż konto i zyskaj” proponuje do 500 zł nagrody nowym klientom, którzy zdecydują się otworzyć Konto w ING  i będą aktywnie korzystać z konta i karty.

Co należy zrobić, aby zdobyć 500 zł premii?

 • Do 27 czerwca 2024 r.  przez stronę promocji otworzyć w aplikacji metodą na selfie Konto Direct wraz z rachunkiem oszczędnościowym OKO oraz zamówić kartę
 • Wyrazić zgody marketingowe
 • Do 30 września 2024 r. : wyrazić zgodę na weryfikację behawioralną, w trzech dowolnych miesiącach promocji zapewnić wpływ min. 1000 zł na miesiąc (w formie jednego lub kilku przelewów)
 • Aby otrzymać dodatkowe 150 zł, należy do 30 czerwca 2024 r.: dokonać płatności bezgotówkowych (kartą, portfelem mobilnym lub blikiem) na łączną kwotę min. 1000 zł, wykonać min. 3 płatności Blikiem za zakupy w internecie (mogą to być te same transakcje co wyżej), założyć min. jeden cel oszczędnościowy w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego i odłożyć na nim min. 300 zł.

Szczegółowa analiza promocji “Załóż konto i zyskaj” przedstawiona jest tutaj
powrót do menu ↑

Konto oszczędnościowe do 5,25%

Do Konta Direct można założyć dodatkowe konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem.

Standardowe oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego wynosi 1,5% w skali roku. Jednak, korzystając z promocji, można zwiększyć odsetki do 5,25%.

Chodzi o dwie oferty: “Bonus na start” i „OKO Bonus”. Pierwsza przeznaczona jest dla nowych klientów, a druga wymaga ulokowania nowych środków.

W obu przypadkach wyższe oprocentowanie obejmuje kwoty do 200 tys. zł i jest naliczane przez trzy miesiące od otwarcia rachunku.

Nazwa oferty Oprocentowanie Kwota Okres Główne warunki

Bonus na start

5,25% do 200 000 zł 3 miesiące
 • otwarcie online konta w aplikacji (przed zalogowaniem) lub przez stronę www
 • bycie nowym klientem

OKO Bonus

5,25% do 200 000 zł 3 miesiące
 • otwarcie OKO Bonus
 • wpłata nowych środków

Nowi klienci mogą skorzystać z obu wariantów promocji. Pierwsze 200 tys. zł  mogą ulokować w ramach akcji “Bonus na Start” dla nowych klientów. Po otwarciu OKO stają się dotychczasowymi klientami i przysługuje im prawo do ulokowania kolejnych 200 tys. zł (jako nowe środki) w ramach promocji OKO Bonus. W efekcie na atrakcyjnych warunkach (5,25% na 3 miesiące) mogą ulokować nawet 400 000 zł.

Szczegółowa wysokość oprocentowania Otwartego Konta Oszczędnościowego ING przedstawiona jest tutaj.

Stawka 5% dostępna jest na rachunku Smart Saver. Służy on odkładaniu drobnych kwot, np. przy okazji płatności kartą, wykonywania przelewów czy poprzez zlecenie stałe. Kupon dotyczy środków nie większych niż 5 tys. zł.

powrót do menu ↑

Aplikacja mobilna Moje ING

ING Bank Śląski należy do ścisłej rynkowej czołówki pod względem liczby klientów korzystających z rozwiązań mobilnych. W zależności od kryterium plasuje się na drugim lub trzecim miejscu w tej klasyfikacji.

Jednak jeszcze w ubiegłym roku użytkownicy dość surowo oceniali jego aplikację mobilną. W latach 2017-2019 średnia ocena oprogramowania w Google Play nie przekraczała czterech gwiazdek (choć systematycznie rosła). Dopiero w ostatnich miesiącach wzrosła do 4,9. Również osoby z urządzeniami pracującymi na iOS-ie zaczęli oceniać aplikację Moje ING dużo lepiej niż w przeszłości (wzrost z 4,4 do 4,9).

Klienci chwalą ją za czytelność i intuicyjność w obsłudze. Funkcje są w niej rozmieszczone logicznie i łatwo do nich dotrzeć. Aplikacja działa stabilnie.

Poza standardowymi opcjami wyposażono ją w kilka rzadko spotykanych rozwiązań lub absolutnych nowości. Chodzi o:

 • dodawanie zdjęć paragonów z galerii (wirtualny dysk),
 • klawiaturę ING, czyli możliwość zlecania przelewów na numer telefonu bez konieczności logowania do Blika – przekaz można nadać z poziomu komunikatora,
 • szybkie przelewy z konta oszczędnościowego na swoje konto osobiste bez logowania,
 • prośbę o przelew w Bliku.

Klienci ING Banku Śląskiego mogą korzystać z czterech systemów płatności mobilnych. Poza wspomnianym Blikiem są to: Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay.

Bankowość internetowa została zaprojektowana w technologii RWD, czyli dopasowuje się do ekranu urządzenia. System jest przejrzysty i przyjemny dla oka.

Wykonamy w nim wszystkie standardowe operacje. Ponadto platforma umożliwia analizowanie wydatków, planowanie budżetu domowego oraz pomaga w realizowaniu celów oszczędnościowych. Zapewnia również dostęp do Profilu Zaufanego, dzięki któremu załatwimy wielu spraw urzędowych online.

To, czym się wyróżnia, jest wyszukiwarka przelewów. Wystarczy wpisać w oknie część frazy związanej ze zrealizowaną transakcją, by system wyświetlił to, co może do niej pasować.

Wadą bankowości internetowej ING jest brak możliwości wysłania potwierdzenia wykonanej operacji w pliku PDF z poziomu systemu. By to zrobić, trzeba go uprzednio pobrać na dysk.

powrót do menu ↑

Konto maklerskie ING

Mając Konto Direct, możemy w wygodny sposób otworzyć rachunek w Biurze Maklerskim ING i mieć dostęp do jego systemu internetowego. Wówczas konto bankowe i maklerskie będziemy mieć w jednym miejscu.

W dodatku przelewy między nimi jako wewnętrzne będą realizowane od razu, w czasie rzeczywistym. To odgrywa istotna rolę przy okazjach inwestycyjnych. Środki na sfinansowanie transakcji mamy bowiem pod ręką i nie musimy posiłkować się kredytem ani czekać na sesje rozliczeniowe między bankami.

Do wyboru mamy rachunek maklerski w dwóch taryfach: elastycznej i aktywnej. Oprócz ceny i prowizji za poszczególne transakcje różnią się one możliwościami, np. dostępem do narzędzi przydatnych w inwestowaniu na giełdzie. Dla początkujących inwestorów, ze względu na brak opłat miesięcznych lepszym wyborem będzie w Konto Maklerskie Elastyczne. Natomiast Konto Aktywne opłaca się założyć wtedy, gdy na rynkach finansowych lokujemy średnio 10 tys. zł miesięcznie.

powrót do menu ↑

Czy warto?


ZALETY:

 • do 500 zł premii za otwarcie konta
 • 5,25% w skali roku na koncie oszczędnościowym przez 3 miesiące od jego otwarcia
 • 0 zł za prowadzenie konta, przelewy przez internet
 • 0 zł za pierwszą wypłatę Blikiem w miesiącu z dowolnego bankomatu w kraju
 • bardzo dobry rachunek maklerski zintegrowany z kontem
 • funkcjonalna aplikacja mobilna

WADY:

 • drogie wypłaty kartą z obcych bankomatów – 9 zł


Konto Direct z Lwem na pewno zadowoli tych, którzy szukają stabilnych ofert bez niespodzianek. ING Bank Śląski stworzył przejrzyste i proste rozwiązanie – proponuje konto tanie, z łatwą i dopracowaną bankowością internetową i aplikacjami mobilnymi.

Za prowadzenie Konta Direct nie trzeba płacić – wyjątkiem od tej reguły są jedynie wpłaty i wypłaty gotówki dokonywane w oddziale banku. Darmowe są także inne usługi w tym:wypłaty kartą i BLIKIEM z bankomatów ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash w kraju, krajowe przelewy przez telefon i Internet (oprócz przelewów natychmiastowych).

Klienci muszą pamiętać o tym, że miesięczna opłata za rachunek może wynosić 10 zł. Zdarzy się tak wtedy, gdy właściciel konta nie wykona transakcji bezgotówkowych w jednym miesiącu do kwoty 300 zł. Co ważne – transakcje te są sumowane nawet wtedy, gdy konkretny klient dokonuje zakupów za pomocą kombinacji kart z jednego rachunku. Istotne jest tylko to, by w jednym miesiącu udało się wydać minimum 300 zł.

Podsumowując, Konto Direct to tanie konto osobiste w sprawdzonym banku z wieloma oddziałami w całej Polsce. Niewygórowane opłaty, bardzo dobra aplikacja mobilna, zintegrowane konto maklerskie, atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe.

Dodatkowo, bank ma ciekawe benefity w postaci premii pieniężnych za aktywność.

Konto Direct

Kumulacja promocji

+ 500 zł premii i 5,25% na KO
15 dni do końca promocji
8 Ocena Łączna
49 opinie
Konto Direct

9.3Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
10
7.6Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
7.6
Bankowość internetowa i mobilna
8
Dodatkowe korzyści
7.2
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
54 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Dawid 2 Kwiecień 2020 01:04
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Założyłem sobie właśnie konto osobiste w ING i zastanawiam się nad otwarciem konta maklerskiego.

  Chciałbym się dowiedzieć, czy oprócz założenia konta przez internet będzie potrzebna wizyta w oddziale w celu podpisania jakichś dokumentów?

  Czy przez internet da się dopełnić wszystkich formalności?

  + ZALETY: niskie opłaty dobre konto oszczędnościowe bardzo przejrzysta bankowość internetowa bez wodotrysków
  Pomocne(8) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 23 Kwiecień 2020 01:14

   Dzięki założeniu konta osobistego w ING, masz dostęp do bankowości internetowej i konto maklerskie możesz założysz w kilka minut przez internet. Wystarczy wypełnić wniosek:
   Logujesz sie do bankowości internetowej Moje ING -> Oferta ING -> Inwestycje -> Konto Maklerskie i klikasz “Otwórz”

   Po złożeniu dyspozycji odpowiadasz na kilka pytań. Konto maklerskie powinno być aktywowane w kilka minut.

   Wtedy powinna pojawić się dodatkowa pozycja w startowym ekaranie “Giełda” -> “Konto Maklerskie” i całkiem u góry zakładka “Makler”.

 2. Odpowiedz
  magda 25 Styczeń 2019 00:45
  2.65
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  40

  konto w ING mam już od lat trzech. Założone z polecenia kuzynki która była wprost zachwycona. Ja też BYŁAM. Już nie jestem. Zakładając konto kierowałam się trzema wymogami:
  – 0 za przelewy, (robię ich w miesiącu całkiem sporo a wcale a wcale nie są one standardem, przelew natychmiastowy kosztuje 5 zł.)
  – 0 za bankomaty, (było kiedyś za wszystkie, teraz tylko darmowe bankomaty ING i 1 wyplata w miesiącu ze wszystkich:/)
  – 0 za kartę,( wymóg operacji kartą na 300 zł.)

  Po wprowadzeniu opłat za bankomaty szukam innego banku. Co mi z tego że pierwsza jest darmowa? od razu mam wypłacać całą kwotę? nie lubię nosić gotówki ani trzymać jej w domu. Do macierzystego bankomatu mam 20 km. Jak sie mieszka na zadupiu to darmowe wypłaty są niezaprzeczalnym atutem.

  Kartą przy dzisiejszych cenach bez problemu zrobię zakupy na 300 zł ale płacić za wypłatę pieniędzy? za sprawdzenie salda w bankomacie też zapłacicie 2,5 zł…. każdy ma inne preferencje ja akurat wypłacam kasę i idę na zakupy bo lubię mieć mało operacji na koncie. Tylko te niezbędne. Łatwiej mieć to pod kontrolą.

  Raz zeskanowali mi kartę i zanim się zorientowałam przez kilka miesięcy znikało mi z konta po prawie 100 zł małymi kwotami – teraz mam nauczkę.

  Do tego ta “ulepszona” strona.

  Może i mam naturę marudy ale za obszerna jest.

  W koncie można utworzyć cel oszczędnościowy i ustalić do niego zlecenie stałe, zrobisz to przez internet ale już żeby zamknąć musiałam pofatygować się do banku co dla mnie jest bezsensem.

  Ubezpieczenie można dostać za 4 zł ale już zapomniałam od czego jest:).

  Przelewy wychodzące księgują się całkiem szybko na przychodzący czekamy czasem pół godziny czasem jeden dzień. Dla mnie to naprawdę szybko porównując z innymi bankami. Ponoć to zależy od banku z którego przelew wyszedł ale kto tam wie.

  Konto ma też swoje plusy żeby nie było że tylko narzekam. Np darmowe zlecenia stałe, nie trafiła mi się żadna podwójna oplata za cokolwiek co byłoby płatne, awaria tylko jedna i to krótka, brak telefonów z ofertami.

  Podsumowując: przy wielu bezsprzecznych zaletach wprowadzenie opłat za bankomaty mnie zniechęciło bo często z nich korzystam w samym zeszłym miesiącu było tego ponad 10 razy. Wolę zapłacić parę złoty za konto.

  + ZALETY: 0 za przelewy | szybkie księgowanie przelewów wychodzących | darmowe zlecenia stałe | bezawaryjność,
  - WADY: nowa strona | opłata za bankomaty
  Pomocne(108) Niepomocne(31)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  sergant 27 Listopad 2018 13:57
  4.8
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Mam konto w ING już 10 lat. Poprzednio miałem w PKO BP. Nigdy nie żałowałem decyzji o przeniesieniu konta, jest super. Przez ten okres mogę napisać o banku wiele, bo korzystałem z szerokiej gamy produktów.

  + ZALETY: -bezpłatne prowadzenie konta oraz konta oszczędnościowego a także konta walutowego oraz korzystanie z kart pod pewnymi łatwymi do spełnienia warunkami. -bezpłatne przelewy i zlecenia stałe -przelew wychodzący za granicę 5 zł, przychodzący 0 zł. -szybkie darmowe przelewy między kontem oszczędnościowym i direct. -smart saver -konto oszczędnościowe bonus -nowoczesna i funkcjonalna aplikacja mobilna z bezpłatnymi powiadomieniami push.
  - WADY: Napiszę o wadach, które zaobserwowałem w tym okresie co nie zmienia mojej wysokiej oceny konta direct. Wady; -wysoka opłata za wypłatę gotówki z bankomatu za granicą /szok/ -wysoka opłata za przewalutowanie przy zakupach za granicą /można uniknąć mając konto np. EURO/ -brak możliwości zlecenia stałego doładowania telefonu np.co miesiąc /wcześniej było to możliwe/ -minimalne różnice w oprocentowaniu kredytów dla stałych klientów. -niskie i mało atrakcyjne oprocentowanie lokat. Celowo nie napiszę o wysokości tych opłat bo każdy powinien to sobie przeanalizować na stronie banku.
  Pomocne(67) Niepomocne(17)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Niko 4 Wrzesień 2018 12:07
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Jedno z najlepszych kont jakie do tej pory miałem 100% spełnia moje oczekiwania.

  + ZALETY: Koszty obsługa jakość renoma
  - WADY: Brak
  Pomocne(5) Niepomocne(73)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  wiki1777 20 Sierpień 2018 19:48
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Konto Direct ( teraz także konto Mobi dla osób do 26 r. życia) wraz z kontem oszczędnościowym OKO jest jak najbardziej godne polecenia. Wyróżnia się na tle konkurencji: jest zupełnie za darmo, nie ma żadnych limitów ( wpłacamy i wypłacamy tyle ile chcemy) a bank ma specjalną ofertę z atrakcyjnym oprocentowaniem.

  Aplikacja Moje ING jest naprawdę świetna ! Prosta w obsłudze, funkcjonalna i bardzo nowoczesna, wszystkie transakcje i czynności na każdym systemie operacyjnym (iOS, Windows, Android) zapisują się automatycznie, możemy skorzystać z pomocy “Trenera finansowego”, możemy ustalić swoje własne cele oszczędnościowe i w pełni nimi zarządzać, są dostępne rabaty, bank ułatwia komunikację z urzędem, bez żadnego problemu możemy korzystać z innych ofert i produktów ING.

  W przypadku ING księgowanie przelewów jest naprawdę bardzo szybkie na tle konkurencji.

  Bank używa prostego języka, pisze w wiadomościach do klientów o tym co naprawdę się zmienia.

  SMS-y potwierdzające transakcje powyżej ustalonej kwoty są całkowicie darmowe.

  ING to zdecydowanie jeden z najbardziej mobilnych banków w Polsce, liczy się więc zatem bezpieczeństwo, a o to ING potrafi szczególnie dobrze zadbać 🙂 ( wiem to z doświadczenia będąc klientem innych czołowych banków )

  Można wymieniać więcej zalet, ale warto spróbować !

  + ZALETY: * konto jest całkowicie darmowe * brak limitów wpłacanej kwoty * świetna, bardzo nowoczesna aplikacja Moje ING * możliwość skorzystania z innych produktów ING * korzystne % dla konto OKO ( całkowicie darmowe prowadzenie rachunku) * wysoka jakość obsługi * bez ukrytych opłat, prowizji i promocji itp. ( wszytsko jest przystępnie opisane, czytelnie )
  Pomocne(19) Niepomocne(63)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  tammy 28 Luty 2018 16:37
  4
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  70

  Mam konto Direct od 5 lat w ING.

  Porównując do PKO czy MBanku, ING to wyższa liga.

  PKO to bardzo wysokie opłaty (ściemniają że to jest “konto za zero” a gwiazdek tam bez liku), a mbank to przpomina po zalogowaniu bardziej grę niż konto bankowe.

  System transakcyjny i aplikację mobilną ING ma zdecydowanie najbardziej dopracowane.

  Kosztowo ing też wychodzi najlepiej.

  Jak ktoś szuka solidnego konta z dobrym dostępem przez internet, smartphon’a czy oddział to konto Direct jest wg mnie najlepszym wborem

  Pomocne(58) Niepomocne(103)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  kajman 26 Luty 2018 11:27
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Bardzo dobre konto, w bardzo dobrym stabilnym banku z wieloma oddziałami w Polsce.
  Mam tutaj konto od wielu lat i nigdy się nie zawiodłem.
  Barzdo dobra bankowość mobilna.

  Nie rozumiem narzekania poniżej narzekania, że wypłaty ze wszystkich bankomatów nie bedą darmowe. Nie jest to prawda, przecież PIERWSZA WYPŁATA Z KAŻDEGO BANKOMATU CZY kASY BANKU W POLSCE BĘDZIE DALEJ ZAWSZE DARMOWA !
  A wypłaty z bankomatów ING i Plnet Cash zawsze !

  Bank w ten sposób zachęca by wypłacać częściej w bankomatach macierzystych, jednak daję furtkę bezpieczeńsdtwa w postaci globalnej 1 darmowej wypłaty.

  Wole takie uszczelnienie nie wypłąt niż wprowadzenie stałych opłat jak ma to miejsce w innych bankach. Także nie przesadzajcie już.

  PS. Wiadomo, że za podatek bankowy wprowadzany przez PIS, banki odbiją sobie na klientach, także tu mamy bezpośrednia przyczynę wszelkich zmian.

  Pomocne(43) Niepomocne(51)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  Mika 16 Luty 2018 21:13
  1.8
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  20

  Po latach użytkowania konta ing jestem zmuszona zmienić bank.
  Po raz kolejny pobierane z konta wymyślone opłaty za przelewy/wypłaty mimo iż ściśle stosuje się wymagań postawionych przez bank. Po raz kolejny opłata za kartę kredytową pobrana została podwójnie.
  Ze strony banku żadnego zainteresowania, jedynie ciągłe telefony i wciskanie kolejnych ofert.
  Nie polecam.

  + ZALETY: Czytelna strona internetowa Możliwość darmowego korzystania z wpłatomatów Możliwość całkowitej obsługi konta przez internet Darmowe utrzymanie konta
  - WADY: Drażniące częste telefony z kolejnymi ofertami Często pobierane zdublowane miesięczne opłaty za kartę kredytową I INNE dziwne opłaty nie wynikające z żadnej umowy,pobierane co jakiś czas z konta
  Pomocne(54) Niepomocne(30)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  Andy 4 Styczeń 2018 21:27
  3
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  50

  Moim zdaniem to fajne konto z przejrzystą stroną internetową i naprawdę zerowymi opłatami (trzeba spełnić kilka warunków, które przy normalnym użytkowaniu zawsze spełniam) za konto, kartę, wypłaty z bankomatów- BYŁO, BO JUŻ NIE JEST. Przez długi czas byłem z tego konta naprawdę zadowolony, ale bank zaszalał i uszczęśliwia mnie na siłę. Zostały wprowadzone opłaty za wypłatę z “obcych” bankomatów (raz w miesiącu jest za darmo) a tych bezpłatnych jest jak na lekarstwo- przynajmniej w Bydgoszczy. Nie ma również możliwości wyboru karty niezbliżeniowej- dla mnie ta karta nie jest bezpieczna. Przy niewielkiej modyfikacji standardowego skanera po przejściu przez autobus można zebrać kilkaset złotych (max płatność zbliżeniowa 50 zł). Na koniec co przelało czarę goryczy, to strona internetowa. Jest bardzo dobrym przykładem jak można zepsuć coś naprawdę dobrego- taka była przed “ulepszeniem”. Oprocentowanie ROR 0%. Nadszedł czas rozstania.

  + ZALETY: - miła obsługa - mało awarii -niskie opłaty za prowadzenie konta. Możliwe 0 zł.
  - WADY: - opłaty za wypłaty z "obcych" bankomatów - do wyboru TYLKO karta zbliżeniowa - strona internetowa- nieprzejrzysta, niepoważna (reklamy- nawet banku ING są nieprofesjonalne na koncie ?). Pomarańczowa kropa dla gimbusów.
  Pomocne(39) Niepomocne(21)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Marek M 30 Czerwiec 2018 15:15

   Płatności zbliżeniowe można wyłączyć w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej. Po PIS-owskim „podatku bankowym” ROR w większości banków jest niestety nie oprocentowany. Jednym słowem opinnia nie mająca oparcia w faktach.

 10. Odpowiedz
  Piotr 5 Sierpień 2017 13:30
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Konto w stabilnym banku
  Prawdziwe 0 zł za konto bez ściemy
  Mało awarii i aktualizacji/prac technicznych w porównaniu do mBanku to na prawdę duży progres
  Transakcje szybko księgowane
  Konta oszczędnościowe w miarę dobrze oprocentowane i zawsze można skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania dla obecnych klientów w koncie z bonusem
  Ogólnie obsługa bardzo sympatyczna, nastawiona na słuchanie klienta

  + ZALETY: Konto w stabilnym banku Prawdziwe 0 zł za konto bez ściemy Mało awarii i aktualizacji/prac technicznych w porównaniu do mBanku to na prawdę duży progres Transakcje szybko księgowane Konta oszczędnościowe w miarę dobrze oprocentowane i zawsze można skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania dla obecnych klientów w koncie z bonusem
  - WADY: Opłata za kartę mogłaby być niższa lub niższy próg płatności dla zniesienie opłaty.
  Pomocne(28) Niepomocne(15)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  Paweł 2 Sierpień 2017 13:31
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  80

  Chciałbym dodać również że, w ING mamy możliwość założenia kont walutowych w EUR, GPB, USD, wszystkie będą miały jedną kartą – tą w PLN.
  Zbliżak VISA kosztuje 15zł, ale często są promocję że jest za 0zł, niema dodatkowych kosztów, jak nie używacie, nic nie zapłacicie…
  Kartę płatniczą VISA zastąpi wam jeszcze Wirtualna K@rta Internetowa, jest za darmo, przelewacie tam kasę i robicie zakupy jak zwykłą kartą kredytową.
  Program lojalnościowy.

  + ZALETY: Bezpłatne konto, prowadzenie Bardzo dobra aplikacja mobilne Bardzo dobry zarządca przez WWW. Programy lojalnościowe Bardzo dobra obsługa (Jastrzębie-Zdrój) Niska awaryjność Darmowa K@rta Wirtualna + prowadzenie Konta Emerytalne, oszczędnościowe. Kantor Online ma dobre kursy sprzedaży/kupna BLIK Zbliżakiem VISA można wypłacić kasę w Bankomacie ING. Dobrze zaplanowane konta (Direct/Komfort) Częste promocje. Schowek w Aplikacji mobilnej na paragoniki.
  - WADY: Tylko jedna wypłata w miesiącu jest darmowa z innych bankomatów niż ING/Planet Cash. Niskie oprocentowanie konto oszczędnościowych. Wydaje się że, późne "rejestrowanie" wpływów na konto. Brak Kantor Online w Aplikacji ING.
  Pomocne(27) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  mario 1 Maj 2017 11:48

  czy kurier pobierze odemnie jakąkolwiek opłate??? jeśli przywiezie umowe?

  Pytam ponieważ zalożyłem dopiero konto,i nie orientuje sie czy poniose jakie kolwiek koszty z tym zwiazane

  • Odpowiedz
   asiulka 2 Maj 2017 19:50

   Ja też mam takie pytanie czy płaci się za przesyłkę kurierską bo ja nie mam zielonego pojęcia, a dopiero co założyłam konto. Jak tak to ile? i ile się czeka za tym? 🙂

   • Odpowiedz
    filip 5 Maj 2017 13:13

    Za kuriera podobnie jak we wszystkich innych bankach nie placi sie nic. Koszty przesylki zawsze pokrywa bank. A czeka sie roznie srednio ok. 5 dni roboczych czasami wczesniej czasami pozniej.

 13. Odpowiedz
  Anonim 23 Kwiecień 2017 23:41
  4.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  To moje trzecie konto bankowe ,aktywne od 4 lat.

  Jeśli oceniać tylko stronę internetową ,niewątpliwie jest bardzo dobre.

  Szybkie transakcję internetowe plus (płatne)przelewy w czasie rzeczywistym.

  Niestety nie wszystko można załatwić bez konieczności odwiedzenie oddziału- filii.

  Ostatnio wprowadzono dość(moim zdaniem) dziwne opłaty za wypłatę w innych bankomatach niż ING i planet.

  Jeśli to zapowiedź podwyżek w koncie to zrezygnuję.

  Poza tym polecam to konto

  Pomocne(17) Niepomocne(11)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 14. Odpowiedz
  lukas 22 Kwiecień 2017 11:49
  4.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  100

  Witam

  Mam konto Direct w ING od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Wiekrzosc operacji jest darmowa ja place tylko 7 zl za miesiac za karte, poniewaz uzywam ja bardzo zadko, poniewaz nie mieszkam w Polsce. Obsluga przez internet jest dla mnie najwazniejsza i musze powiedziec ze jest bardzo przejzysta i intuicyjna duzym atutem jest konto oszczednosciowe “w zestawie” oraz mozliwosc zazadzania lokatami przez internet

  Pomocne(9) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  grześ 20 Kwiecień 2017 16:01
  4.15
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  ogólnie konto direct polecam chociaż różowo nie jest

  + ZALETY: wypłaty z wszystkich bankomatów (obecnie standard) w sumie dosyć dużo wpłatomatów promocja z premią 100 zł
  - WADY: często w weekendy bywają prace serwisowe przez co nie ma się dostępu do własnych pieniędzy główne konto nie jest oprocentowane, a dodatkowe oszczędnościowe mizernie darmowa karta przy płatnościach miesięcznych powyżej 300 zł wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale obciążane dodatkowymi kosztami.
  Pomocne(22) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 16. Odpowiedz
  zab 19 Kwiecień 2017 22:12
  2.8
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  70

  Dla nowych klientów może to nie będzie odczuwalne, ale dla starych ciągłe “udoskonalanie” platformy online i aplikacji to dramat. Były (a sumie jeszcze przez krótko są): super przejrzysty serwis online i super apka, ale ktoś stwierdził, że musi być bardziej zabawkowo i mamy jakieś animacje, każdemu wciskane bzdurne analizy i co najgorsze wszystko jest teraz tak pochowane i nieczytelne że maskara. Kiedyś na jednej stronie (bez przewijania rolki) miałem wszystko, a teraz masa klikania, przewijania i zamykanie oczu od tych wodotrysków. Jak zwykle leprze jest wrogiem dobrego. Czas na zmianę banku, bo niestety wyłączają to co dobre…
  Uważam się za obytego z techniką, nowinkami itp, więc skoro mnie to tak wkurza to nie wyobrażam sobie osób starszych przyzwyczajonych do poprzedniego serwisu.

  Wisienka na torcie: Nowa apka w powiadomieniach push ma włączony dźwięk, bez możliwości jego wyłączenia (dla niewtajemniczonych – stara wersja miała tylko wibrę – bez dźwięku), więc jeśli masz skonfigurowanego smartfona, że z netem się łączy tylko na wybudzonym ekranie, lub co jakiś czas (większość planów oszczędzania baterii tak jest skonfigurowana) – to gwarantuję przeżycia dźwiękowe w nocy, bo akurat przed położeniem się spać zrobiliście jakiś przelew i tada! w środku nocy bach! – bo akurat telefon połączył się z netem. Na moje pytanie do twórców o możliwość wyłączenia dźwięku dostałem odpowiedź, że mogę wyłączyć powiadomienia z tej aplikacji… no i oczywiście zrezygnować z jej moim zdaniem najważniejszej funkcji :))

  Ciekawostkowa: W Google Play nowa apka “Moje ING” ma tak dramatyczne opinie, że musieli starej apce zmienić nazwę na “ING dla przedsiębiorców” żeby zmusić ludzi do pobrania tego nowego cuda. Widocznie to nie poskutkowało, bo teraz nawet schowali w Google play “ING dla przedsiębiorców” bo ludzie z niej korzystali jak z normalnej.

  To przelewa moją czarę goryczy i testuję serwisy konkurencji. Pozdrawiam

  - WADY: Aplikacja moje ing
  Pomocne(27) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   angela 20 Kwiecień 2017 16:09

   Nie rozumiem komentarza odnośnie ING – chyba nie umiesz po prostu obsługiwać tego konta. Mam konto w tym banku od ponad 10 lat. Uważam, że jest jednym z lepszych na rynku. (Nie pracuję w nim ani nie mam innych korzyści, ale nie lubię jak wystawia się krzywdzące opinie. Mam aplikację na komórce i głownie korzystam z konta internetowo. Nie płacę nic za jego prowadzenie, wszystkie przelewy są za darmo, dzieci mają subkonta i mogę łatwo je zasilać, mam dodatkową kartę wirtualną do zakupów w internecie, gwarantującą bezpieczeństwo, bo zasilam ją tylko pod konkretne transakcje (nie ma tego żaden inny bank, można oszczędzać na koncie oszczędnościowym z jakimś procentem itd. I oczywiście, że widać saldo po każdej operacji w różnych konfiguracjach wedle życzenia. Jestem bardzo zadowolona.Polecam

 17. Odpowiedz
  moje konto 10 Kwiecień 2017 10:14
  3.5
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  60

  Wczoraj udałem się do Banku ING i zapytałem o
  ” Konto Direct”

  Miła Pani powiedziała ,że jeśli chciałbym wpłacić lub wypłacić pieniądze w oddziale lub placówce ING to jest opłata 9zł ale do tego potrzebna jest KARTA PŁATNICZA?
  Wypłata na dowód osobisty nie istnieje?

  Jak to z tym jest?

  Pomocne(41) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 18. Odpowiedz
  bzdziagwa 30 Marzec 2017 12:12
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Dla mnie to konto nr 1, używam od wielu lat fajny system transakcyjny i aplikacja mobilna.
  Opłaty za konto zerowe (bez problemowo robię płatności za 300 zł w miesiącu kartą).
  I najważniejszy plus ing ma sporo placówek – jak coś nie pasuje można wszystko sobie załatwić w oddziale, czego brak np. w przypadku wirtualnych całkowicie banków typu mbank.

  + ZALETY: system transakcyjny aplikacja mobilna dużo oddziałów
  Pomocne(4) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 19. Odpowiedz
  adi 22 Marzec 2017 18:12
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  a ja ING polecam. dlaczego?
  miałem konto w pekao sa, przez ponad 12 lat (tak, wiem, idiota 😛 ), zatem porównać mogę 😉

  1. obsługa klienta w ING jest, pekao traktuje klientów jak bydło,
  2. odkąd mam rachunek w ING, około roku, nikt mnie nie nęka telefonami z propozycją wzięcia pożyczki, kredytu, dokupienia ubezpieczenia, umówienia się na kontakt z doradcą, etc.,
  3. przelewy dostaję w tym samym dniu, co inni pracownicy, choć każdy ma w innym banku rachunek. Jest to dnia następnego po księgowaniu w miejscu pracy,
  4. przelewy wewnętrzne na rachunki w banku są natychmiastowe, w pekao z własnego na własny trzeba było czekać dzień, z własnego na cudzy, w tym samym oddziale (!), półtora dnia. Różnica kolosalna,
  5. aplikacja mobilna rewelacja :),
  6. bez opłat za prowadzenia konta, bez opłat za użytkowanie karty do rachunku w zł. Pekao i za jedno i za drugie ściąga niemały haracz. A bankomatów co raz mniej.

  W kwestii księgowania… wystarczy przeczytać warunki świadczenia usług. Płatności kartą są “zdejmowane” w momencie otrzymania przez bank informacji od dostawców terminali płatniczych, co może mieć miejsce nawet tylko raz w tygodniu, najczęściej 2, rzadziej 3. Zamiast pluć na bank i się niepotrzebnie ekscytować oraz wprowadzać ludzi w błąd proszę zacząć czytać ze zrozumieniem 🙂

  Dla uspokojenia dodam, że bank udostępnia informacje o saldzie księgowym i saldzie dostępnym. Środki po płatnościach kartą są blokowane na rachunku i pomniejszają wysokość dostępnych środków.
  Kto nie umie korzystać z banku, niechaj nosi gotówkę i będzie po sprawie!

  + ZALETY: przelewy idą szybko dobra obsługa klienta
  Pomocne(18) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 20. Odpowiedz
  ala 20 Marzec 2017 15:46
  4.15
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  Witam a ja mam konto w ing banku śląskim i naprawdę jak na razie nie narzekam.0 opłat 0 prowizji, prosty dostęp do konta- (w sumie to normalka) wg mnie najlepsze i najtansze konto polecam

  + ZALETY: tanie
  Pomocne(3) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 21. Odpowiedz
  agnes 17 Marzec 2017 11:46
  3.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  50

  Mi dzisiaj wpłatomat ING połknął pieniądze, nie mam ich ani ja ani nie wpłynęły na konto. To była spora suma, więc zależy mi na jej odzyskaniu. Złożyłam reklamację pod wskazanym numerem i nie wiem… czy uda mi się otrzymać pieniądze z powrotem.

  Pomocne(16) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   staszek 19 Marzec 2017 19:47

   No niestety wpłatomaty to maszyny i od czasu do czasu połykają pieniądze. Niestety akurat na ciebie to trafilo. Twoja reklamacje na pewno bank rozpatrzy pozytywnie i zwroci ci pieniadze, o to mozesz byc spokojna. Niestety nie wiadomo kiedy bo to różnie bywa z czasem rozpatrywania reklamacji zwiazanych z awariami wplatomatow.

 22. Odpowiedz
  klientka 10 Marzec 2017 10:06
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Jeden z najrzetelniejszych banków, z którym się spotkałam, a przetestowałam ich ostatnio kilka.
  1. Podstawowe koszty obsługi konta pod warunkiem dokonania zakupów za min. 300 zł miesięcznie przy użyciu karty, co nie stanowi problemu, są zerowe.
  2. Ilość POK-ów i jakość obsługi jest bez zarzutu.
  3. Czytelność strony po zalogowaniu – tak samo.
  4. Terminowość księgowań – super.

  Jedynie program lojalnościowy Bankujesz – Zyskujesz nie przypadł mi do gustu. O wiele atrakcyjniejszy byłby cash back, chociażby w formie premii bożonarodzeniowej.

  Pomocne(9) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 23. Odpowiedz
  zenek 23 Luty 2017 16:39
  1.65
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  20

  Mam u nich konto 15 lat, byłem zadowolony. Ale zamykam u nich konto, bo w zeszłym roku zaszły u nich zmiany na gorsze – wprowadzili prowizję za wypłaty z obcych bankomatów za wyjątkiem sieci Planet Cash, który ma dużo mniejszą sieć od Euronetu. Druga zmiana to nowa bankowość internetowa i mobilna, które są koszmarne. Za starą wersję zbierali nagrody. Nowa jest nieprzejrzysta i nieintuicyjna, trudna w obsłudze, ma problemy z szybkością. Mimo powszechnej krytyki nowych wersji przez klientów na siłę promują nowe aplikacje, stare wersje chcą zamknąć.

  Pomocne(16) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 24. Odpowiedz
  katrin 16 Luty 2017 14:25
  4.3
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Bardzo solidny bank i naprawdę ciekawa oferta. Sama korzystam zarówno z konta osobistego, jak i rachunku oszczędnościowego, a zastanawiam się też nad kredytem hipotecznym w ING.

  Może to trochę kwestia przyzwyczajenia, ale już od lat korzystam z tego banku i jak do tej pory nie mogę na nic narzekać. Wysoki poziom usług, profesjonalizm, fachowość.

  Podoba mi się też, że w obliczu problemów nie jestem sama, a doradcy wcale nie zastanawiają się jedynie nad tym, jak sprzedać mi najdroższą z aktualnie dostępnych ofert.

  Pomocne(5) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 25. Odpowiedz
  endrju 14 Luty 2017 13:04
  4.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  INg direct – wg mnie najlepsze konto aktualnie

  Wg mnie najtansze konto aktualnie w porownaniu do tego co daje uzytkownikowi.

  Prowadzenie, przelewy i wyplata z wszystkich bankomatów w Polsce za friko.

  Karta tez darmowa – wystarczy nia placic w sklepach za min. 300 zl na miesiąc.

  No i sporo oddziałów w całej Polsce.

  Polecam

  Pomocne(4) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 26. Odpowiedz
  PaFe 2 Luty 2017 10:34
  2.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  20

  Jeszcze do niedawna mieliśmy w ING konto wspólne direct z żoną. Niestety bank wprowadził limit transakcji do każdej karty osobno, po nie wykonaniu tego limitu pobierana jest prowizja 7zł za kartę. Kwota limitu to 300 zł, jedną kartą suma transakcji wyniosła ponad 1000zł a drugą 150zł, dlatego bank pobrał opłatę za tą drugą kartę. Najciekawsze jest to że gdy byliśmy w banku tydzień przed zakończeniem okresu rozliczeniowego i zamykaliśmy karty nie było mowy o żadnej zaległej prowizji. Niestety dałem się namówić aby nie zamykać konta do którego były karty, a bank naliczył mi prowizję, która w tej chwili widnieje jako debet na koncie z powodu braku środków.
  Nie m to jak mieć wspólne konto, do niego dwie karty i na zakupach wspólnych zakupach zastanawiać się którą kartą tym razem zapłacić bo bank naliczy prowizję. Brak słów, czuję się oszukany. Odradzam wszystkim ten bank.

  Pomocne(18) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 27. Odpowiedz
  jolsol 23 Styczeń 2017 16:35
  1.5
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  30

  Jestem klientką tego banku od blisko 20 lat. Nigdy nie miałam żadnych problemów, zawsze wysoko ceniłam jego usługę. Do dnia, w którym bankomat nie wydał mi pieniędzy i to w siedzibie banku! Natychmiast zadzwoniłam na infolinię, okazało się, że kwota została potrącona z konta. Złozyłam reklamację, pan na infolinii uspakajał, że czasem bankomat się zacina. Pytałam, czy na wszelki wypadek nie poprosić świadków o ich namiary (do bankomatu była kolejka i pierwsi z niej widzieli, że pieniądze nie wyszły). Zapewnił, że nie potrzeba, bo przecież jest monitoring. I niespodzianka: reklamacji nie nie uwzględniono twierdząc, że pieniądze odebrano. JA ICH NIE ODEBRAŁAM, z pewnością także nikt inny, bo ludzie widząc mój przypadek nie korzystali z tego bankomatu. Zażądałam, by sprawdzili monitoring. I tu okazało się, że MOGĄ GO UDOSTĘPNIĆ TYLKO ORGANOM ŚCIGANIA!! Czyli o 200 złotych mam iść na policję! Tak potraktowano wieloletniego klienta. Dodam, że miesięczne wpływy wynoszą 10 000 złotych, przy nich 200 złotych to kwota niewielka , ale chodzi o zasadę, o to, że sami nie mogą sprawdzić monitoringu żeby zobaczyć, że to ja mam rację, a nie maszyna.
  Zupełnie straciłam zaufanie, bo czasem wypłacam kwoty znacznie większe. Z bankiem się żegnam, założę konto w mBanku, jest równie dobre.

  Pomocne(27) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 28. Odpowiedz
  krzysiu 23 Styczeń 2017 11:43

  witam

  właśnie otworzyłem konto direct w ing ale problem polega na tym ze nie dostalem jeszcze karty 🙁 przesyłkę od kuriera dostalem w poniedzialek i moje pytanie jest takie ile trzeba czekać na karte do konta ?

  pozdrawiam

 29. Odpowiedz
  fornir 23 Listopad 2016 23:08
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Konto jak najbardziej spełnia oczekiwania.
  Bardzo przystępna aplikacja do zarządzania kontem w telefonie. Przedtem byłem sceptycznie nastawiony do wykonywania przelewów i tym podobnych operacji za pośrednictwem smartfona, ale jednak się przekonałem.

  Poza tym konto Direct ma bardzo przydatne usługi. Z Finansometra korzystam cały czas, polecam wszystkim, którzy mają problem z ogarnięciem wydatków własnych. Idealny do prowadzenia domowej księgowości.

  Pomocne(4) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 30. Odpowiedz
  Piotrek 19 Listopad 2016 15:48
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Ja mam Konto Direct ING i mogę go szczerze polecić.

  Praktycznie darmowe:
  – 0 zł za prowadzenie, przelewy, wypłaty ze wszystkich bankomatów.
  – 0 zł też za kartę, wystarczy jedynie płcić nią za zakupy (bodajże 300 zł/miesiąc)

  Poza tym ING to prawdziwy bank z wieloma oddziałami w całym kraju, a nie jakiś wirtualny wynalazek bez oddziałów (nest bank, mbank, t-mobile itd). Jak ci coś nie pasuje idziesz do oddziału i załatwiasz od ręki, a w tych wirtualnych skazana jesteś na łaskę konslultantów z infolinii.

  + ZALETY: niskie opłaty dużo oddziałów
  Pomocne(5) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 31. Odpowiedz
  Ar2ur 20 Październik 2016 14:59
  4.15
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  80

  Konto Direct w ING to moje kolejne konto internetowe. Na szczęście, wiele wskazuje na to, że ostatnie. Dlaczego?

  Przede wszystkim dlatego, że mam w końcu konto z czytelnymi zasadami korzystania i nie muszę zastanawiać się nad tym, co się stanie, gdy już zakończy się promocja.

  W mojej opinii jest to jedno z tych kont, które są rzeczywiście bezpłatne.

  Wg mnie ING to najlepsze konto obecnie dla osób, które bez problemu wyrabiają miesięczny limit kartą w wysokości 300 zł.

  Pomocne(2) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 32. Odpowiedz
  xenophobic 23 Sierpień 2016 10:29
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  20

  pół roku – tyle trwała moja przygoda z ING. Dzisiaj zamknąłem konto, chociaż znaleźć działający w sobotę oddział banku to nie łatwa sprawa.
  Konto założyłem przez internet! BEZPROBLEMOWO – nikt nie potrzebował podpisów, wysyłania dokumentów… Ale, gdy chciałem zamknąć… Oooo SCHODY. Albo osobiście w oddziale banku (z mojej miejscowości najbliżej do Rzeszowa – 40 km), albo pismo wysłane pocztą – POTWIERDZONE PRZEZ NOTARIUSZA!!! Nawet nie pytam ile notariusz by sobie zażyczył!
  Dlaczego zlikwidowałem?
  1. W moim zaścianku jest tylko bankomat spółdzielczy. Nie będę zatem jednorazowo wybierał pieniędzy na cały miesiąc, bo w takim razie po co mi konto skoro mam trzymać pieniądze w skarpecie?
  2. Promocja 100 zł za otwarcie konta – Heeeee, spełniłem wszystkie warunki opisane na tej stronie www i stronie banku… ale w jednym z 16 (!!!) nie pomyliłem się – 16 (!!!) PDFów, które dostałem na starcie w jakimś punkcie było napisane, że trzeba jeszcze wniosek o te 100 zł wypełnić i wysłać!
  3. Kompromitacja twarzy ING – Konrada!

  Pomocne(17) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 33. Odpowiedz
  qqu 20 Czerwiec 2016 14:04
  2.3
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  10

  Bank jak każdy inny mam konto od czasów Sląskiego, ale nie ma miesiąca by mnie nie irytowali, nie jestem amebą sam wiem co dla mnie dobre?:

  – nie chce debetowej karty zbliżeniowej, a innej nie ma, wystarczy komukolwiek kartę wyrwać z ręki i można płacić bezkarnie do czasu zablokowania, bez sprawdzania czy karta jest w ręce uprawnionej osoby, więc niech nie opowiadają że karta jest bezpieczna, pewnie zwiększy się ilość kradzieży fizycznych tych, kart teraz raczej nie ma to miejsca bo pin jest wystarczającym zniechęceniem dla drobnych złodziejaszków – bank oczywiście umywa łapki od odpowiedzialności za taki fakt,

  – od lat mam z pełnomocnikiem kartę kredytową, teraz bank likwiduje taką możliwość, będzie tylko jedna karta i to ta która jest dłużej ważna (oczywiście zbliżeniowa) i dochodzi do sytuacji że kartę będzie miał pełnomocnik a właściel nie !!!

  – oprocentowanie ROR 0%,

  – oprocentowanie OKO na poziomie błędu statystycznego,

  Co chwile zostają przycinane obiecywane przy zakładaniu konta przywileje, jak zwykle bank może wszystko a Klient tylko ma płacić – a co z umową?

  Pomocne(10) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 34. Odpowiedz
  Anonim 23 Luty 2016 13:51
  3.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  80

  Mam niestety jeszcze konto z lwem… i problem jak wielu na tym forum – kończy mi się okres ważności karty debetowej do konta i przysłano mi nową – zbliżeniową, której nie chcę. ING jest podobno bankiem “nowoczesnym”, ale co to za nowoczesność, która nie szanuje prawa klienta do wyboru karty (niby szczegół, ale dla mnie ważny). “Uszczęśliwiają” klientów na siłę i z posiadanych przeze mnie informacji – tracą ich na potęgę. Kończę współpracę z tym bankiem – wiem, że inne banki dają możliwość wyboru rodzaju karty. Myślę, że niezależnie od tego, czy sposób postępowania ING się zmieni (np. nagle będą szanować zdanie klientów) – nie wrócę już do tego banku. Szkoda – mogę powiedzieć, że stracili we mnie przyjaciela, a zyskali wroga… Będę odradzać moim znajomym to konto (moja koleżanka ma jeszcze 1,5 roku ważną kartę debetową i po tym okresie zmienia bank, bo również nie chce mieć karty zbliżeniowej; jedna osoba z mojej rodziny też zamierza skończyć z nimi – właśnie ze względu na to, że zmuszono ją do przyjęcia karty zbliżeniowej). Odnośnie tak zwanego bezpieczeńtwa kart zbliżeniowych – proponuję entuzjastom takiej technologii załatwić sobie kilka kart kredytowych zbliżeniowych – powodzenia w spłacaniu nie swoich długów, he he he. Powodzenia w udowadnianiu, że dana transakcja nie dotyczyła moich zakupów…. ja na to nie mam czasu…

  Pomocne(14) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 35. Odpowiedz
  lesnikzg 30 Styczeń 2016 10:24
  3.65
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Niniejszym potwierdzam informację o wprowadzeniu przez ING opłaty 2,50 zł – poza jedną wypłatą w miesiącu – za skorzystanie z innych bankomatów niż ING i bankomatów należących do sieci Planet Cash. Wieloletnie zadowolenie z usług Banku ING prysło jak przysłowiowa bańka mydlana 🙁 Czas na zmiany, może mBank lub Bank Smart? Pozdrawiam czytających komentarze 🙂

  Pomocne(8) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 36. Odpowiedz
  woyyytasss 23 Październik 2015 19:50
  3.5
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  80

  Witam
  Mam od kilku lat konto Direct.
  Do tej pory wszystko było ok.Darmowe przelewy , wypłaty w bankomatach-wszystkich pod warunkiem nie żądania potwierdzenia (wydruku)
  Dopiero niedawno się ZIRYTOWAŁEM.Moja stara karta Visa Electron straciła ważność.I co ? dostałem nową i zbliżeniową.
  Byłem w banku i powiedziałem,że nie chcę zbliżeniowej tylko chipową jak stara ,ale NIE MA TAKIEJ MOŻLiWOŚCI !!!
  Nie ufam kartom zbliżeniowym – na okaziciela , nie chcę mieć paranoi typu Gdzie moja karta?Ktoś może właśnie dokonywać transakcji (co prawda do wysokości 50zł/dzień ale w weekend to prawie 150 zł)lub uważać czy mnie jakiś haker nie zeskanuje w autobusie lub przy wejściu do marketu.
  Można oczywiście wykupić ubezpieczenie 2 zł /na m-c a później latać i udowadniać,że to nie ja płaciłem 🙁
  BYło Super i się spieprzyło ,szukam nowego konta !
  Nie bierzcie kart zbliżeniowych to krok do pełnej kontroli Was i miejsc w których przebywacie !!! skanery zczytują gdzie i kiedy chodzicie ,taki osobowy GPS.pozdrawiam

  Pomocne(8) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 37. Odpowiedz
  adam 23 Październik 2015 16:25
  2.65
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  40

  Konto mam od 8 lat i było dość solidnie, ale ostatnio mnie zaskakuje na minus (niestety)
  – od stycznia 2016 nie będzie bezpłatnych wypłat wszystkich bankomatów w Polsce
  – potrafią zablokować konto z powodu nieważnego dowodu lub paszportu a jednocześnie mimo że taka opcja zmiany jest w internetowym dostępie teoretycznie istnieje to nie można nic zrobić nawet przez infolinie.
  Chyba czas na zmiane banku

  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 38. Odpowiedz
  Maniek 23 Sierpień 2015 18:42
  4.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  Za konto Direct w ING jedyną ewentualną opłatą może być opłata za kartę debetową (jeśli nie zrobi się bezgotówkowych transakcji na minimum 100zł miesięcznie) ale to i tak tylko 2 zł miesięcznie. Do konta musi być karta ponieważ dzięki niej
  można bezpłatnie wpłacić na to konto przez wpłatomat(wpłata w kasie kosztuje 9 zł niezależnie od kwoty).

  Jeśli chodzi o sms, to ING oferuje dwie usługi tzn. Pakiet SMS
  (zdefiniowane informacje o obciążeniach, uznaniach konta), który z kontem Direct jest za darmo, natomiast Serwis SMS działa na zasadzie pytanie – odpowiedź.
  Pytasz się bank o stan konta i bank przesyła Ci odpowiedź, koszt sms zwrotnego od banku 0,25gr tutaj płaci się tylko wtedy kiedy się korzysta z tego serwisu.

  Pomocne(2) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 39. Odpowiedz
  paul 23 Lipiec 2015 11:43

  Witam,

  Czy przy płatnościach kartami wydanymi do ING Konto Direct nie przychodzą smsy z informacją o dokonanej autoryzacji….?

  paul.

  • Odpowiedz
   gosc 18 Lipiec 2015 18:44

   Powinny przyjsc zaraz po dokonaniu autoryzacji.
   Sprawdz, czy serwis sms masz rzeczywiscie aktywny, i czy twoja karta jest do niego podpięta

 40. Odpowiedz
  kuba 23 Kwiecień 2015 23:31
  4.8
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Jestem już 15 lat i gorąco polecam. Jestem specyficznym typem klienta – ostatni raz w oddziale banku byłem w 2012 przy okazji zmiany Dowodu Osobistego. Tym samym dla mnie najważniejszy jest system online oraz aplikacja mobilna, a te są najwyższej klasy. Mam kredyt PKO BP, miałem lokaty + konta ROR w Aliorze, SMART, IDEA i żaden nie jest nawet w pobliżu ING jeśli chodzi o komfort używania systemu.

  Pozdrawiam,
  Kuba

  Pomocne(2) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 41. Odpowiedz
  maciek 23 Kwiecień 2015 11:52
  3.65
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  80

  Całkiem nieźle, bo taniej niz pko bp.
  1)brak prowizji za przelewy
  2)brak prowizji za kartę
  3)brak prowizji za prowadzenie konta
  wady:
  1)głupie 5 zł za kartę naliczane nawet w pierwszym miesiacu jak nie uzjesz karty mimo ze ona jeszcze idzie pocztą
  2)cwany sposob naliczania opłaty za karte,zmusza człowieka do wydania z ich konta, ich karty co wkur**** ostro bo nieraz płacisz przelewami a w wazywniaku gotówka z bankomatu, samo pamietanie o tym wkur**** na maxa
  3)jak na razie dziwny system w necie, ale go ograniam po mału (moze to przyzywaczjenie do IPKO)

  Pomocne(0) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 42. Odpowiedz
  Wilq 15 Kwiecień 2015 02:46
  3.8
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  Miałem konto w mBanku(teraz mam w ING) i jest ono rzeczywiście darmowe,ale jeśli masz jakis problem,to możesz skorzystać tylko z infolinii,a wiadomo,ze nie zawsze są ta ludzie kompetentni.

  W ING Direct masz to wszystko,co w mBanku,ale w razie jakiegoś problemu zawsze mozesz skorzystać z pomocy ŻYWEGO pracownika w oddziale.Także w przypadku np. awarii wpłatomatu (co zdarza się zarówno w mBanku,jak i w ING) mozesz wpłacić pieniadze w kasie ING-jeśli potwierdzą awarię wpłatomatu,nie pobiorą od Ciebie prowizji.
  WAŻNE!Jeżeli normalnie będziesz chciał wpłacić/wypłacić pieniadze w kasie banku (a nie przy uzyciu wpłatomatu/bankomatu) – zapłacisz 4pln prowizji.

  Prowadzenie konta jest bezpłatne,ale moze być opłata za kartę do bankomtu (2 pln./miesiac),jeżeli miesięcznie nie wykonasz nią transakcji BEZGOTÓWKOWYCH na conajmniej 100 pln.

  Pomocne(0) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 43. Odpowiedz
  grzesiu23 23 Luty 2015 15:45
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Osobiście polecam ING Bank Ślaski tam wygląda konto direct:
  założenie i prowadzenie konta 0zł
  przelewy 0zł
  wpłaty na konto(przelewy lub wpłatomaty ING)-bez opłat
  opłata za kartę(jeżeli zrobisz zakupy kartą na kwote 100zł)-0zł jeżeli nie zrobisz to 2 zł/m-c

  można w ramach konta direct założyć konto oszczędnościowe(OKO) i tam za prowadzenie również nic nie płacimy.
  można również założyć e-lokatę za którą także nic nie płacimy

  Pomocne(0) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 44. Odpowiedz
  bbb 2 Sierpień 2014 07:41
  3.8
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  Jedyna oplata w przypadku tego konta w ing to 2pln / miesiac w przypadku gdy nie dokona sie transakcji bezgotówkowych na kwote 100 pln.

  Zakladajac nawet, ze bedzie sie placic ta oplate (nie miem, czy jest mozliwosc wyrobienia konta bez karty – w Lukas Banku do e-konta podobno mozna nie brac), to 2 zl miesiecznie za darmowe prowadzenie i przelewy to nie jest zle.
  Mozna podczepic bezplatne OKO i tamtedy wplacic ewentulanie gotowke w banku, jesli pojawi sie koniecznosc tak zasilic, i wtedy raz w miesiacu mozna z OKA (podobno mozna zalozyc dwa) bezplatnie zasilic konto podstawowe.

  Ja mam to konto i polecam

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 45. Odpowiedz
  gosc 3 Kwiecień 2014 15:42
  3.8
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Jedyna przewaga Direct nad ekontem mbanku mogla byc mozliwosc wplacania gotowki w oddziale ale 9 zł za wplate w oddziale? Tak jak w przypadku mbanku do wplat darmowych pozostaja jedynie wplatomaty
  No i jeszcze te powiadomienie SMS (bezplatne) to dosc duza przewaga nad kontami innych bankow. w Inteligo np trzeba juz za to placic.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 46. Odpowiedz
  Onci 24 Marzec 2009 19:23
  Ocena Konta
  100

  ING Mam konto w ING od 3 lat. Nigdy nic złego mnie nie spotkało. Teraz zmieniłem na konto DIRECT całkowicie za darmo, przelewy za darmo, po zrobieniu kartą 100 zł płatności nie płacę za kartę (inaczej 2 złote). System ING Bank On-Line działa bez zarzutu, smsy do przelewów przychodzą losowo, pakiet sms darmowy, niższe oprocentowanie kredytu dla stałych klientów. POLECAM

  + ZALETY: ING to najlepszy bank w Polsce
  - WADY: nie ma
  Pomocne(0) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 47. Odpowiedz
  klient 16 Luty 2009 15:25
  Ocena Konta
  90

  Wg mnie najlepsze konto Przede wszystkim darmowe powiadomienia sms o transakcjach na koncie normalnie w innych bankach ta opcja jest platna. A ING za darmo wysyła SMSy na komórki polskie i nawet zagraniczne !

  + ZALETY: Praktycznie darmowe konto
  Pomocne(0) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0